Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Xiaomi MI-3 téma összefoglaló

ANDROID 6.0 MARSHMALLOW FRISSÍTÉS
Olvasd el, mielőtt nekikezdenél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20851) laszy01 válasza Mr.C (#20850) üzenetére


laszy01
csendes tag

Megnéztem, de vagy tiltva vagy rákérdez jogosultság van beállítva, egyik app sincs engedélyezve.

A hazug embert utoléri a sánta kutya. iPhone 11 64Gb

(#20852) laci laci


laci laci
addikt

Üdv mindenkinek. Tudd valaki új infót a 6.0 magukról? Mikor lesz már.. A global milyen amúgy?

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#20853) mizoli válasza laszy01 (#20851) üzenetére


mizoli
addikt

Nézd meg a Google szolgáltatásokat, play áruházat, keretrendszert, ilyesmiket.
Ha MIUI van rajta, akkor a Xiaomi rendszer appokat is.

[ Szerkesztve ]

(#20854) vampire17 válasza laci laci (#20852) üzenetére


vampire17
addikt

Global beta 6,1,14-en vagyok jelenleg. (elvileg ez amugy egy visszavont frissites, a legfrisebb hivatalos a 6.1.11)

Lenyegeben a beta kezdete ota meg nem kaptunk uj buildot ami nem lett volna visszavonva (a mait is visszavontak, mert bootloop-ot csinalt)... Igy kicsit nehet tesztelni :)

Ahogy olvasom a QQ chat-en, zomeben ugyanazokat a bugokat irogatjak ujra meg ujra, tehat tenyleg kene mar egy friss build, hogy tovabb lephessunk.

A nagyobb bugok

- Automatikus fenyero nem mukodik (csak noveli a fenyerot, de nem csokkenti)
- Az "Android rendszer "tulzottan meriti a telefont
- Ha bekapcsoljuk a PIN kodos, vagy jelszavas kepernyofeloldast (Mi band-es feloldashoz kell) random FC-k jonnek elo barhol a rendszerben (elvileg a google services okozza azzal, hogy hianyoznak neki bizonyos engedelyek, de azt nem adhatunk meg, mert system app...)
- A fizikai gombok ledjei elkezdenek villogni hivas kozben (kozelsegerzekelo gond lesz elvileg)
- A wifi neha "elfelejt" kapcsolodni mar ismert halozatokhoz
- nagyon rossz fuilhallgatoval a hangminoseg

Kb ezek a nagyobb bugok... meg meg van vagy 8 oldalnyi, de azok aprosagok vagy csak user error-ok :)

A legidegesitobb amugy az, hogy egy csomo bugreport-ot azzal zarnak le az adminok, hogy "hat ez nalam nem jelentkezik, nincs is ilyen hiba"... dacara annak, hogy sokszor 10-15 ember is megerositi a bugot....

[ Szerkesztve ]

(#20855) Tomi_Ohl válasza ∂яσнυη (#20846) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Akkor is többet tudnánk, ha egyáltalán nem írnának changelogot. :)

Fejvadi igen, ezek az kommentek tényleg előjönnek minden új Xiaomi topikban. Kár, hogy pont ők nem foglalkoznak vele.

vampire17 a wifivel kapcsolatos probléma nálam kicsit másképp áll fent: az otthoni hálózatra mindig kapcsolódik, de ahol már gyengébb a vétel, ott sokszor egyáltalán nem akar (pedig más ROMmal nyugodtan tudtam ott netezni).
A zene hangminőséget meg sokan írják, de tudtommal csak magas hangerőn van baj, én meg oda soha nem viszem. Nem is értem, hogy nem süketülnek meg. :)

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#20856) ∂яσнυη válasza Tomi_Ohl (#20855) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Nekem sincs gond a hangminőséggel.

CM13 Official: Állítólag javítva lett a CM13-ban a lassú töltés. A lockscreen-nél tapasztalt laggra pedig azt javasolják, hogy cpu governort állítsátok conservative-ra és tiltsátok az adreno idler-t. Open gapps mehet hozzá. Most már újraindítás nélkül is jól tölt. Van aki még ezen van?

[ Szerkesztve ]

(#20857) laci laci válasza vampire17 (#20854) üzenetére


laci laci
addikt

Nagyon köszönöm a részletes, de sajna lehangoló információt. Így még egy jó ideig nem lesz használható Magyar nyelvű miui.. :R

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#20858) ∂яσнυη válasza laci laci (#20857) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

A V7 hez képest nem sok fordítani való lesz benne, tehát amint lesz globál/china(vagyuláék ha jól tudom ezt használják) fejlesztői rom, akkor rá 1-2 hétre akár már miuihu is lehet. De ezt tőlök kell megkérdezni, de szerintem már dolgoznak az ügyön.

(#20859) Mr.C válasza ∂яσнυη (#20856) üzenetére


Mr.C
őstag

Én azon vagyok. Töltést nem figyeltem meg, a másik meg nálam soha nem jelentkezett. Szóval :D

sudo rm -rf /*

(#20860) Fejvadi válasza laszy01 (#20849) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Ilyenek a nők. Állandóan figyelnek, még akkor is ha a közelben sincsenek. A Xiaomi meg ezért is okos telefon, mert átveszi a gazdája szokásait és elkezd önálló életet élni. Lassan tudatára ébred. Ez csak egy ellenőrző hívás volt, csak rosszul időzítve. :)

(#20861) laszy01 válasza Fejvadi (#20860) üzenetére


laszy01
csendes tag

Akkor viszont az én Mi3-om telóm van rosszul beállítva, mert úriember lévén hazaérkezés előtt negyed órával mindig rácsörgök a nejemre, megspórolva ezzel sok-sok kínos percet, magyarázkodást. :)) Ezt nem vette át, pedig jó szokás ez. Tovább kutakodom a beállításokban... :((

A hazug embert utoléri a sánta kutya. iPhone 11 64Gb

(#20862) laci laci válasza ∂яσнυη (#20858) üzenetére


laci laci
addikt

El vagyok keseredve egy kicsit. És amit most használsz az milyen? A választ előre is köszönöm.

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#20863) heidricha válasza ∂яσнυη (#20856) üzenetére


heidricha
senior tag

Megerősítem, a gyorstöltés rendben van a CM13-ban, a 01.19 óta.
Feloldási lag nekem nincs, nem kell hozzá trükközni. Legalábbis nekem egész nap nem jött elő, korábban viszont pár óra alatt biztosan.

Volt egy hirtelen halálom (böngészés alatt elsötétedett, és úgy is maradt. kézzel kellett reboot-olni, wd nem működött), de UV-t állítottam, egyelőre arra fogom.

[ Szerkesztve ]

(#20864) vampire17


vampire17
addikt

Errol hallottatok??

http://www.miui.com/thread-3519547-1-1.html

[ Szerkesztve ]

(#20865) s4tch válasza vampire17 (#20854) üzenetére


s4tch
veterán

A nagyját megerősítem. Nálam olyan is előfordult már, hogy:
- hiába van bekapcsolva a mobilnet, nem megy ki netre a telefon, csak akkor, ha repülős módba lép közben az ember. Ugyanez a bug jellemző az aosp/cm romoknál is.
- Néha a telefon elfelejt rezegni. Ilyenkor recoveryből cache ürítés segített már 2x, de nem tudom reprodukálni a hibát.

A merülés iszonyú idegesítő, pedig amúgy jó lenne az akksiidő, folyamatos nyomkodással simán 6 óra fölé lehet jutni; az "android rendszer" inkább a készenlétet vágja agyon. A wifis probléma pláne erős, napi használatot befolyásoló bug.

(#20866) Mr.C válasza vampire17 (#20864) üzenetére


Mr.C
őstag

"MIUI fórum adminisztrátora, köles technológia MIUI Operations Manager a szél megy le, csak a mikroblog megosztani veletek a hírt"

ala fordító :C szerintem nemtudom....

sudo rm -rf /*

(#20867) vampire17 válasza Mr.C (#20866) üzenetére


vampire17
addikt

Angolra forditsd, ugy ertelmesebb. :)

(#20868) Fejvadi válasza laszy01 (#20861) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

:D

A gondra visszatérve régen hallottam ilyen bug-ról, de az egy adott ROM-nál jött elő. Csinálj egy tiszta telepítést, előtte mentés a fontos dolgokról. Az app.-okat ne mentésből tedd vissza.

(#20869) mizoli válasza s4tch (#20865) üzenetére


mizoli
addikt

MM készenléti ideje nálam teljesen jó, sem KK, sem LP alatt nem volt 5 óra (inkább több) 0% merüléssel.
A képernyőidő 5-6 óra között szokott lenni, 6 fölé nem mentem még, és 4 alá sem. (RR 20151220 alatt vagyok) Nincs bekapcsolva semmi energiatakarékos opció.

[ Szerkesztve ]

(#20870) vampire17


vampire17
addikt

Most mar hivatalos:

http://en.miui.com/thread-213283-1-1.html

[ Szerkesztve ]

(#20871) sputyi70


sputyi70
aktív tag

Sziasztok. CM-13as Mokee-n vagyok. Az normális hogy mindennap jön egy 320mb-os frissítés? :)

(#20872) kárátékutyá válasza vampire17 (#20870) üzenetére


kárátékutyá
őstag

Akkor hamarosan megtudhatja aki szeretné, milyen mély a nyúl ürege. :) És onnan nincs visszaút :)

(#20873) s4tch válasza vampire17 (#20870) üzenetére


s4tch
veterán

Ez viszont a kínai ROM-ra vonatkozik.

(#20874) vampire17 válasza s4tch (#20873) üzenetére


vampire17
addikt

Igen, tudom. De a MIUIHU alapja a kinai developer (meg asszem a multi-e is) :)

[ Szerkesztve ]

(#20875) mizoli válasza sputyi70 (#20871) üzenetére


mizoli
addikt

Nem baj. Nem kell mindet feltenni :)

(#20876) Mr.C válasza vampire17 (#20870) üzenetére


Mr.C
őstag

Na nézzük, zárva lesz-e a bootloader?
És vajon meg tudja-e oldani a miuihu csapata (minden elismerésem az övék), hogy ne legyen zárt a miuihu romon

[ Szerkesztve ]

sudo rm -rf /*

(#20877) ∂яσнυη válasza laci laci (#20862) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Kb. ezeket a hibákat tapasztaltam én is, úgyhogy nincs miért elkeseredni. Nálam a hangzás sem rossz. Sebességre nincs vele gond. Sokat javult. Animációk is szépek. A status bár blur-os témáknál még mindig laggol.

Ami még jó hír, hogy úgy tűnik visszaállítják a custom témázást, viszont a betűtípust nem lehet majd változtatni a témázó appon keresztül. De ez majd az első dev romban fog kiderülni.
És ahogy mondtam, amint itt a kínai dev!! :K .....hamarosan érkezik a Muihu is. Várom! :B

Ivan AOSP 6.1.20. change log:

[ Szerkesztve ]

(#20878) Mr.C válasza ∂яσнυη (#20877) üzenetére


Mr.C
őstag

Na mi fene :D
Térjünk vissza Ivan-ra? lehet, jövőhét végén meg MIUI ha nem zár ;]

sudo rm -rf /*

(#20879) sputyi70 válasza mizoli (#20875) üzenetére


sputyi70
aktív tag

Köszi. :)

(#20880) Mr.C


Mr.C
őstag

Akinek kell:
Ivan 6.0.1 release 2016.01.20.

-Full ROM

-OTA package

sudo rm -rf /*

(#20881) mizoli válasza Mr.C (#20878) üzenetére


mizoli
addikt

Miért ne? Az Ivan teljesen jó volt (nekem). Most is van 2 db nandroid backup-om, bármikor visszatehetem :)

(#20882) Mr.C válasza mizoli (#20881) üzenetére


Mr.C
őstag

nekem csak a szilveszteri frissítés nem jött be. de most ha sikerül letölteni, akkor megyek vissza rá TB-vel egy update.zip-et csinálok, és minden működni fog (remélem.... eddig is mindig ezt mondtam, mégse jött be ;] )

sudo rm -rf /*

(#20883) ∂яσнυη válasza Mr.C (#20882) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Mr.C &mizoli: Én megvárom, míg felrakjátok és jelentetek. ;]

(#20884) Mr.C válasza ∂яσнυη (#20883) üzenetére


Mr.C
őstag

lehet nem ma lesz... 0 kb/s-el szedek le :U

sudo rm -rf /*

(#20885) mizoli válasza Mr.C (#20884) üzenetére


mizoli
addikt

Nekem percek alatt lejött. Ha kell, felteszem a Megára.

(#20886) Mr.C válasza mizoli (#20885) üzenetére


Mr.C
őstag

nem csak én lennék hálás
:R

sudo rm -rf /*

(#20887) mizoli válasza Mr.C (#20886) üzenetére


mizoli
addikt

Ivan_miui_mi3w_qcom_6.1.20_24bdd6e83f_6.0.zip
Tessék, itt van :)

s4tch
Jobb 2 helyen, mint sehol :)

[ Szerkesztve ]

(#20888) s4tch


s4tch
veterán

Itt az új ivan: http://bit.ly/1GcSAwn. (A friss cuccokat általában felnyomom ide.)

mizoli: :C

[ Szerkesztve ]

(#20889) Mr.C válasza s4tch (#20888) üzenetére


Mr.C
őstag

kár, hogy a te linked warning-ot dob, de attól még él

[ Szerkesztve ]

sudo rm -rf /*

(#20890) Fejvadi válasza vampire17 (#20870) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Sajnos ez még csak a Kínai.

(#20891) heidricha válasza mizoli (#20885) üzenetére


heidricha
senior tag

Érdekes, hogy van, akinek gyors. Érdekelne kicsit, hogy mi az eltérés.

Nekem valami istentelen lassúak ezek a ROM letöltések, erre most épp 8 órát ír.

(#20892) Tomi_Ohl válasza mizoli (#20869) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

MIUI 5.12.31-en is elértem hasonlót, azóta rontották el... Bár tegyük hozzá, hogy 6.1.11 van fent, azóta javíthatták.

vampire17 ha a China jön pénteken, a Global lehet, hogy hétfőn jön. Hát nem volt túl hosszú a teszteri pályafutásunk, de talán nem is baj, legalább újra mehet fel a multirom.

sputyi70 minden nap teljes ROM jön le ezek szerint. Lollipop alatt még delta frissítések voltak a Mokeenál (30-50MB).

Mr.C én bizakodó vagyok. A Xiaomi.eu megoldotta a többi telefonnál.

gyurex17 a Globalban most sincs téma mixelés (csak adatok törlése után). Kínai ROMban viszont gond nélkül működik. vagyula említett valamit, hogy kínai romon alapszik a MIUIHU, de a Global permissionjeivel, ez magyarázatot adhat a mixelés hiányára is.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#20893) mizoli válasza heidricha (#20891) üzenetére


mizoli
addikt

Nem tudom, a múltkor is így volt, nekem az is, ez is 2 perc körül jött le (wifin). Talán köze lehet az interneten szolgáltatóhoz is, de passz.
Vagy egyszerűen jó időpontban szedtem le :)

(#20894) heidricha válasza ∂яσнυη (#20883) üzenetére


heidricha
senior tag

Tetszik a stratégia :)
Szerintem a CM első komolyabb csuklásánál fogom próbálni. Legkésőbb a hét végén.

Snapdragon Camera... hmmm. Nekem tetszik.
6.1.1-ben nálam a GPS volt nagyon béna, és a fogyasztás szalad meg néha érthetetlen módon. Utóbbi a CM-ben sem ismeretlen, de a GPS most igazán remek.

(#20895) mizoli válasza Tomi_Ohl (#20892) üzenetére


mizoli
addikt

Nyugi, teszter maradsz: a public release-zel csak kiterjesztik a teszterek létszámát :D

[ Szerkesztve ]

(#20896) Tomi_Ohl válasza mizoli (#20895) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Igazad van, de elvesztem az egyedi címemet (Android M beta tester) a MIUI fórumon. :O
Na nem baj, már úgyis majdnem készen vagyok az Xperia ROM (CM12.1-Xperia_Edition) következő verziójával, legalább jobban tudok majd vele foglalkozni. :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#20897) mizoli válasza Tomi_Ohl (#20896) üzenetére


mizoli
addikt

Sokkal hasznosabb tevékenység :)

(#20898) ∂яσнυη válasza Tomi_Ohl (#20892) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Érdekes. Nekem működik a mixelés. Lehet nem éppen úgy sikerült ez a clean install, ahogy elterveztem. Pedig esküszöm mindent wipeoltam. :D Na mindegy. Majd legközelebb.

6.0 alapú Xperia Romok mikor érkeznek? Xda-n azt ígérted, megvárod azt és után jön az új Xperia Edition rom.

(#20899) Mr.C válasza ∂яσнυη (#20883) üzenetére


Mr.C
őstag

már be is bootolt... nagyon gyorsan hozá kell tenni

sudo rm -rf /*

(#20900) k.kristof válasza ∂яσнυη (#20856) üzenetére


k.kristof
őstag

Én is CM13-on vagyok. SoD neked szokott lenni? Néha használat közben van, de volt ma olyan is, hogy felvettem az asztalról, és nem kapcsolt be.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.