Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Xiaomi MI-3 téma összefoglaló

ANDROID 6.0 MARSHMALLOW FRISSÍTÉS
Olvasd el, mielőtt nekikezdenél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19001) calamites válasza vagyula (#18995) üzenetére


calamites
őstag

Azért a lehetőséget hagyjátok meg lécci a rootra.

(#19002) Amur


Amur
addikt

Ez a development ROM-oknál is defaulttá fogja tenni az unroot állapotot?
Meg is találtam a választ: igen

Más
ezt írják:
Q: Will I lose ROOT access if I update my device after I've enabled it manually?
A: Updating via OTA will not affect your ROOT access . But updating via Recovery or Fastboot will cause you to lose ROOT access.
az OTA az a beépített updater(bocsi a láma kérdésért, kezdő MIUI-s vagyok.)?

de könnyen visszaállítható:
Go to Security - Permissions - Allow ROOT Access, read and accept the instruction, and press 'Root access' button.
Please make sure your phone is connected to the Internet during the process. Reboot your phone after ROOT permission is enabled.

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#19003) bozarjoska válasza Amur (#19002) üzenetére


bozarjoska
őstag

Igen az.

(#19004) Ájvé válasza Amur (#19002) üzenetére


Ájvé
veterán

OTA: Over The Air, szóval igen a beépített frissítő ami wireless (kábel nélkül) módon frissíti a rendszert.

(#19005) Latitude


Latitude
tag

Sziasztok, miui7 alatt hogy lehet beállítani a gyorshívást az egyes nevekhez. Pl 3-as gomb hosszan nyomva tartással hívás indítása. Előre is köszönöm

OnePlus 6, Raspberry Pi3 OSMC; Raspberry Pi4

(#19006) Keil Walker


Keil Walker
aktív tag

Írok egy kis jelentést wayteq szerviz ügyben.
Két helyen sárgult kijelzővel vittem be a telefont. Arra számítottam, hogy majd jól belekötnek minden kis karcba vagy benyomódásba, hogy ne kelljen átvenniük, de ez elmaradt (egy ismerősöm így járt náluk, ezért féltem. Igaz neki más gondja volt).
Kedvesek voltak, segítőkészek. Az egyetlen nagy negatívum, hogy baromi sokáig tartott, mert Kínából kellett rendelniük új kijelzőt. De ezt előre meg is mondták, hogy így lesz.
Így majdnem egy hónap után újra itt a kicsike.

Ja és miuihu-val adtam le + TWRP volt rajta. Természetesen ez sem volt probléma.

[ Szerkesztve ]

(#19007) bozarjoska válasza Latitude (#19005) üzenetére


bozarjoska
őstag

Tudtommal sehogy.

(#19008) Keil Walker válasza Keil Walker (#19006) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Összehasonlításképp: tegnap leadtam a feleségem szintén besárgult lg g3-át (amit Németországból vettünk, de itthon is simán javítják) és ma jött az sms, hogy mehetek érte.

[ Szerkesztve ]

(#19009) Ájvé válasza Keil Walker (#19008) üzenetére


Ájvé
veterán

Sajnos szerviz háttérben nem veheti fel a versenyt a "nagyokkal", ez csak akkor változhat ha egyszer hivatalosan is megjelenik európába (amire nem sok esély van egyelőre).

(#19010) Keil Walker válasza Ájvé (#19009) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Összességében még így is pozitívan csalódtam a wayteq-ben. De igen, van hova fejlődni :)

(#19011) cimp


cimp
senior tag

Sziasztok!

A múltkor felraktam a CM 12.1 -et (Mi4-re), Nincs egybeparticionálva és TDB sincs beállítva. System1 re TWRP-vel szépen felcsúszott, el is indult, minden fasza. De! gapps nem akart felmenni, próbáltam TWRP-ből a nanot is és cwm ből a saját GUI-s aroma installerest is, de egyik sem ment fel.

Milyen gapps-ot, vagy hogy kellene felrakni rá?

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#19012) s4tch válasza cimp (#19011) üzenetére


s4tch
veterán

Nézd meg, mennyi helyed maradt a system partíción. Ha kevés (amire gyanakszom), akkor először újra kellene particionálnod a telefont.

(#19013) cimp válasza s4tch (#19012) üzenetére


cimp
senior tag

Csak nem úszom meg az egybeparticionálást?

A kokas csípje meg!

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#19014) s4tch válasza cimp (#19013) üzenetére


s4tch
veterán

Nemtom, te látod a telefont... Mennyi szabad helyed maradt?

(#19015) Tomi_Ohl válasza cimp (#19011) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Opengapps pico fel kell hogy menjen gond nélkül, nagyobb csomagokhoz (talán már nano-hoz is) át kell particionálni.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#19016) cimp válasza s4tch (#19014) üzenetére


cimp
senior tag

Óóóó. Hát az már vagy három napja volt. Kétszer rápróbáltam, aztán visszatettem a MIUI-t.

Tomi_Ohl: Nano-t próbáltam. Akkor pico-val megnézem. Ebből miért nincs normál apk, hogy ne a systemre tegye?

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#19017) bozarjoska válasza cimp (#19016) üzenetére


bozarjoska
őstag

Fogod az apk-kat és felteszed egyesével, meg is van oldva.

(#19018) blod001


blod001
tag

Van valami módja annak, hogy az Ivan 4.4 és a MIUI 7 5.9.17 működjön együtt dual boot-ban?

(#19019) Tomi_Ohl válasza blod001 (#19018) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Multirommal működhetnek.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#19020) [KgP].Robot


[KgP].Robot
aktív tag

Sziasztok!
Melyik most a legjobban ajánlott MIUI? Értem ez alatt a legkevésbé problémásat.

(#19021) bozarjoska


bozarjoska
őstag

Áttértem inkább cm-re :D csak nagyon bejön a miui böngésző úgyhogy kénytelen voltam megcsinálni hogy működjön :D
Akit esetleg érdekel innen töltheti. (Direkt chrome a logója az tetszik nekem, de ki lehet cserélni bármire igazából)

Csak fel kell másolni a telóra aztán rányomsz és telepíted.

[ Szerkesztve ]

(#19022) calamites válasza bozarjoska (#19021) üzenetére


calamites
őstag

Köszönöm, elmentettem. Később még jól jöhet.

(#19023) Amur


Amur
addikt

Megjött AZ a frissítés:
5.11.19
A root-ot disabled-re rakja MI3 és MI4nél valamint MI2nél ha jól értelmezem eltűnik a multi boot(?) a bootolási sebesség gyorsítása miatt?
Lehet félrefordítottam valamit, elég alapon űzöm az angolt.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#19024) zako


zako
tag

Megérkezett a bambusz tokom Kínából az MI3-hoz. Nekem nagyon tetszik, és megfelelően védi a telefont is.



(#19025) hege21 válasza zako (#19024) üzenetére


hege21
senior tag

Nem lett vastag egy csöppet :))

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#19026) Amur válasza zako (#19024) üzenetére


Amur
addikt

Tényleg jól néz ki!
Én "dombormintás" gumi hátlapot rendeltem. Valami kínai sárkány van rajta(sajnos még nem ért ide):
Protective case

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#19027) zako válasza hege21 (#19025) üzenetére


zako
tag

De, egy kicsit vastag, de legalább "van benne anyag" érzete van... :)
Gondolom azért ilyen, mert ha vékonyabb lenne, akkor könnyebben eltörne.

(#19028) Fejvadi válasza Amur (#19023) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Nekem már fent van az Mi4-n és a Note 4G-n is a 19.-ei Multi és van még Root.

(#19029) mizoli válasza zako (#19024) üzenetére


mizoli
addikt

Furcsa :)

(#19030) Tomi_Ohl válasza bozarjoska (#19021) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Köszi!

corvette meglépték: Mi2-n összeolvasztották a két system partíciót egy nagyobba. Ez már jó jel, ezek szerint találtak rá egy jó módszert, tehát jöhet a lollipop Marshmallow Mi3/4-re is.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#19031) cimp válasza bozarjoska (#19017) üzenetére


cimp
senior tag

Mert a zip-ben a simán telepíthető apk-k vannak? Nem néztem bele.

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#19032) bozarjoska válasza cimp (#19031) üzenetére


bozarjoska
őstag

Azt nem tudom én egyszer a miuihu-ból szedtem ki az apk-kat és tettem fel a kinai/angol miuira.

[ Szerkesztve ]

(#19033) Tomi_Ohl válasza cimp (#19031) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Nem mindegyik olyan, és vannak más fájlok is. Amit tehetsz, az az, hogy a Play servicest kiveszed, mert az a legtöbb.

bozarjoska kínai MIUI-ban elvileg benne vannak a Gapps permission-ök stb, csak az apk-k hiányoznak.
Ez a böngésző meg sokkal smoothabbnak tűnik így CM alatt, mármint a Beállításaiban mászkálás. :D
Azért van pár probléma, pl a kijelölésnél, de meglepően jól működik.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#19034) bozarjoska válasza Tomi_Ohl (#19033) üzenetére


bozarjoska
őstag

Akkor azért volt csak olyan egyszerű feltenni az apk-kat :D

Milyen gondok vannak? Mi a gond a kijelölésnél?
Szerintem is jobb amúgy mint miuin :D

[ Szerkesztve ]

(#19035) cimp válasza Tomi_Ohl (#19033) üzenetére


cimp
senior tag

Gondolom mert a kínai áruházból letölthető play. Ezért vannak benne permission-ök stb.?

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#19036) Tomi_Ohl válasza bozarjoska (#19034) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Kicsit furán néz ki, de lehet, hogy csak adatokat kéne törölni (most nem akartam, majd délután).
Más téma megoldotta.

cimp lehet. Ha nem lennének benne, akkor az áruházból nem lehetne csak úgy letölteni.
Valamikor tavasz körül véletlenül kihagyták ezeket a dolgokat a romból, akkor többen is panaszkodtak, hogy nem működnek a Google appok.

Fejvadi van egy ZUK téma CM-re, ha még mindig gondolkodsz a kipróbáláson:

Link: [link]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#19037) Amur válasza Fejvadi (#19028) üzenetére


Amur
addikt

Igen azt írják hogy ha OTA frissitést használod akkor megmarad a ROOT, ha viszont most rakod fel az adott ROM-ot akkor alapbeállításként NO ROOT lesz már.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#19038) Fejvadi válasza Tomi_Ohl (#19036) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Köszi, de maradok a Multinál. Semmi bajom vele.

(#19037) corvette
Soha nem használom az OTA-t, teljes ROM-ot teszek fel minden héten.
Én másra emlékszem amikor olvastam. Arra, hogy OTA-n is eltűnik majd a Root jog és nem azért veszik ki, hogy gyorsabb legyen a Boot, hanem, hogy a rendszer biztonságosabb legyen. Mintha azt is olvastam volna, hogy egy egyszerű kapcsolóval be lehet továbbra is kapcsolni majd.

(#19039) berzser67


berzser67
tag

A mai fristéssel 5.11.19 jött a jövetkező üzi: Androidos biztonsági hibajavító csomag 2015-12-01 tudja valaki,hogy mi ez?
MI3 Multi

(#19040) Fejvadi válasza berzser67 (#19039) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Nekem nem jött eddig ilyen.

(#19041) berzser67 válasza Fejvadi (#19040) üzenetére


berzser67
tag

Beállítások,a telefonról sincs?

(#19042) Tomi_Ohl válasza berzser67 (#19039) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

6.0-ból szedték át, mostmár be van építve a MIUI-ba is. Az más dolog, hogy valamiért jövőbeli dátumot jelez.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#19043) berzser67 válasza Tomi_Ohl (#19042) üzenetére


berzser67
tag

Köszi,elsőre nem mindig sikerül jól!

[ Szerkesztve ]

(#19044) laci laci


laci laci
addikt

Üdv mindenkinek.Nekem is tetszett régen is a cm rom.De most a miui kicsit jobban,igaz ha ki lehetne úgy próbálni,hogy cm rom és miui külső,menü(nem miui launcher,mert azt nem szeretem és nem is használom(nova...)). ;]

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#19045) Mr.C


Mr.C
őstag

Emberek! Kezd elegem lenni a MIUI backdoor-okból. Eddig volt ez a Find device nevű egyszercsakmegjelentésnemtudomhogyanmertakülsőforrásokbólvalótelepítéstletiltottammégistelepült probléma. Mostmeg azt tapasztalom, hogy egy Mi Video-UN csak úgy letöltődött a semmiből és telepíteni kell... már elég Skynet-es számomra. Vagy csak én járok így? Előző heti MIUIHU van rajta

[ Szerkesztve ]

sudo rm -rf /*

(#19046) Tomi_Ohl válasza berzser67 (#19043) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Azt a számot a build.prop-ban adták meg, szóval valószínűleg direkt 12. hónap. Na mindegy, ez legyen a legnagyobb gond.

laci laci üdv. Megkéred bozarjoska-t lehet portol neked még több MIUI appot CM-re. :D
Jelenleg annyit tudsz tenni, hogy felteszed rá a MIUI böngészőt, meg valami MIUI témát (bár még egy jó MIUI-s témát sem találtam CM-re. Ez a ZUK Z1 téma mondjuk hasonlít rá, ez olyan, amilyennek szerintem lennie kéne a material MIUI-nak).

Mr. C az igen. Magától nem kéne, hogy csinálja (főleg MIUIHU-n), nekem legalábbis még nem volt ilyen.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#19047) Tomi_Ohl


Tomi_Ohl
Topikgazda

Kint az utolsó lollipopos RR.
Marshmallow RR test build pár nap múlva.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#19048) laci laci válasza Tomi_Ohl (#19046) üzenetére


laci laci
addikt

Igazad van....lehet felteszem a cm romot...

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#19049) Mr.C válasza Tomi_Ohl (#19047) üzenetére


Mr.C
őstag

holnap megy is fel egyből :D

amúgy jól tudom, hogy külön kell Gapps hozzá?

[ Szerkesztve ]

sudo rm -rf /*

(#19050) calamites válasza Tomi_Ohl (#19030) üzenetére


calamites
őstag

Igeny már nagyon volna rá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.