Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Xiaomi MI-3 téma összefoglaló

ANDROID 6.0 MARSHMALLOW FRISSÍTÉS
Olvasd el, mielőtt nekikezdenél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) Wajk


Wajk
addikt

méret a lényeg :D
a MIUI v5-el kapcsolatban egyet értünk, és mindjárt is a v6 is...

anno a Z1-et tapogattam meg mert 1:1 a képernyő és fizikai méret vele.
ami jó, az jó. Nekem nagy de remélem a toppon maradnak és lesz Mini is majd...

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#2) satz18


satz18
őstag

Ma már egy 32GB-os Lg G2-t is lehet ennyiért kapni és a note 3-nak is majdnem ennyire lement már az ára, szóval én azért nem mondanám olyan egetrengetően jó ajánlatnak.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#3) Drughi


Drughi
addikt

Nekem is a Miui V5 van a telefonomon és agyonveri bármely gyári droidot, vagy másik főzött romot.
Tényleg nagyon el van találva.
Kíváncsi lennék mennyivel jobb egy erre a rendszerre épített telefonnal.

A vas kíváló, hátha megjelenik itthon is valamelyik gsm-nél

(#4) S. Szabi


S. Szabi
őstag

Húúú de szép telefon lett :) Ebből kéne egy 4,3"-s kiadás (max ~125mm hosszú mérettel, fekete hátlap és cserélném az Xperia P-t :)

(#5) agressor12 válasza Drughi (#3) üzenetére


agressor12
senior tag

Az a baj ennyi pénzért már N5-öt kapsz és ha a választani lehet ,szerintem egyértelmű...

[ Szerkesztve ]

(#6) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Látszik, hogy a cikkírónak tetszett a telefon mert a ez elég érdekes mondat az elkészített képek tükrében.

"Viszont azt se mondhatjuk, hogy új fotós királyt avathatnánk, mert azért a képek minősége nem kiváló."

Így van, nem kiváló,hanem ettől a telefontól ép megfelelő,ha összességében nézzük a telefont. :)

(#7) zsarkov válasza satz18 (#2) üzenetére


zsarkov
tag

A Note 3-nak tényleg majdnem ennyi az ára. Csak tegyél hozzá 50 ezer ft-ot. :) Tehát maradjunk annyiban, hogy nem ment le majdnem ennyire az ára.

(#8) John104 válasza Drughi (#3) üzenetére


John104
csendes tag

én is berendeltem a gyártótól egy 64 GB-s változatot, mert az S1 óta ismerem a MIUI szoftvert, és nekem is nagyon bejön.
Gyári vassal pedig, portolás nélküli megoldással, igen jó lesz, vagy jó is, ahogy a tesztben olvasható.
A rendszeres (heti szintű) ROM frissítési lehetőségről pedig nem szabad elfelejtkezni, ilyet nem minden mobil mondhat el magáról. :)

John

(#9) szabakaa


szabakaa
aktív tag

Hú, elfogotott a Must Have érzés. :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max, PS5, Xbox Series X, Nintendo Switch

(#10) Steve1207 válasza Wajk (#1) üzenetére


Steve1207
veterán

Én is kisebbet várnék, mert a kávával túl nagy lett nálam. De még mindig bitang :D

A V5-ös MIUI-hoz annyit, hogy pont az lett elszúrva, ami egy telefonba kell, a névjegykezelés. Szép, szép, a tárcsázó része jó ugye, de a névjegyeknél többet vártam volna egy kicsit, V4 valahogy letisztultabbnak hatott.

.

(#11) satz18 válasza zsarkov (#7) üzenetére


satz18
őstag

[link]

136900-120000=50000?

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#12) M3oH


M3oH
addikt

Tetszetős. Itthon ennyiért tarolna, de kínából nem rendelnék ilyen drága telót.

(#13) Blyan


Blyan
félisten

Azért nem semmi, hogy ajánlott lett valami, ami hazai forgalomba nem is lett hozva, garanciális és egyéb dolgok jóval macerásabbak.

Mindezt nem a készülék ellenében mondom, mert tényleg nagyon ott van a szeren.
Csak az elv a fura.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#14) MuzikJunkie


MuzikJunkie
aktív tag

Az árat picit erősnek tartom, de ismerve a kínai arcokat, 1-2 hónap és 70-80 ezerért utánad dobják. Amúgy egy állat a telefon, kicsit olcsóbban kellene, bár tény, hogy nem gagyi cuccokból talicskázták össze. :C

A rendszer meg... először a Vowney V5-re telepítettem MIUI-t és lehidaltam tőle. Hiába volt a rom portolva, kapásból kétezerrel megdobta az AnTuTu pontszámot, ráadásul annyira komolyan veszik a bug reportot, hogy hetente jöttek ki frissítések. Bár az is igaz, hogy sima androidhoz képest igényel némi megszokást a használata. :U

Egyre többet látom kínai telefonok specifikációjánál, hogy "Sharp display", vagy "Sony camera" stb. A nagyobb kínai gyártók már igenis törekszenek a minőségre, ennek ellenére nem szállnak el az árak. :K

[ Szerkesztve ]

Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N95 - Nokia 5800 Xpress - Nokia N97 White - ZTE Blade - Motorola Defy - LG L9 - Galaxy SIII White - HTC Sensation - Motorola Atrix 2 - Vowney V5 - Xiaomi Redmi Note - OnePlus One - iPhone 6 Plus - iPhone 7 Plus - iPhone X - iPhone XS Max... (>‿◠)

(#15) FET-MEN


FET-MEN
veterán

Nagyon durva gép. Kéne. Jó cikk, köszönjük :R

Iphone 7

(#16) Drughi válasza satz18 (#11) üzenetére


Drughi
addikt

Nem kötözködés, de egy prémium kategóriás Samsung telefonnak pont a legnagyobb előnye a garancia. Az, hogy házhoz jönnek és a konyhaasztalon cserélik ki a kijelződet, ha úgy van.
Ez pedig csak a 24hós gyári (+2hó extra) garanciával él.
A gsm gari kb semmit sem ér.
Persze mindezt úgy mondom, hogy tudom a xaoimra 0 garancia van itthon.

Nyugodtan számolhatod az N3 árát 156.990-nel a linkelt oldal alapján.

[ Szerkesztve ]

(#17) z0d1AK válasza M3oH (#12) üzenetére


z0d1AK
veterán

Xiaomishop.hu - itthoni forgalmazással, hazai garanciával tolják bruttó 135 ezerért a telefont. Én is beszereztem egyet tőlük.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#18) satz18 válasza Drughi (#16) üzenetére


satz18
őstag

Akkor szted a kínai rizsföldek széléről származó supportos árat a gyári garis árhoz kéne hasonlítani, ha korrekten szeretnék eljárni? Szted a sufni GSM-es support mennyivel rosszabb mint a nem létező kínai?
"A SZERZŐDÉSES JÓTÁLLÁSRA VONATKOZÓ TUDNIVALÓK

A xiaomishop.hu webáruház mobiltelefonra és annak tartozékaira (továbbiakban: a “Termék”) a vásárlás dátumától számított az alább megjelölt határidőig jótállást vállal. A xiaomishop.hu csakis a kínai gyártói garanciát tudja kihasználni. Meghibásodott készüléket a xiaomishop.hu címére kérjük eljuttatni. (A szállítási díj minden esetben a vásárlót terheli) A telefonok garanciális ügyintézése Kínában történik!
"

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#19) zsarkov válasza satz18 (#11) üzenetére


zsarkov
tag

156.990 ft 24 hónap gyári garanciával. De sufni garanciával is lényegesen drágább, mint a Xiaomi.

(#20) MPite válasza Blyan (#13) üzenetére


MPite
tag

Bennem is ez merült fel, a Moto G a hazai forgalmazás hiánya miatt kapott csak egy Tetszett plecsnit, pedig azt nem is kell Kínáig küldeni a garanciáztatásig, ár/érték arányban pedig verhetetlen.

Ettől függetlenül elképesztő ez a telefon, de ennyi pénzért semmit nem mernék rendelni Kínából.

(#21) premete válasza Drughi (#16) üzenetére


premete
veterán

A Samsung gari sem ér semmit gyakran, olyan pedig, hogy "Samsung prémium kategória" nincs, vagy van gagyi Samsung, vagy van prémium kategória. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#22) hito


hito
nagyúr

Rusi! A manuális záridő tartományt megsúgnád?

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#23) solaris17


solaris17
aktív tag

Simán vennék egy ilyet.

Phenom II X6 | 8 GB CORSAIR XS3 | Kingston V300 | HD 7790 | Creative X-FI Fatal1ty

(#24) madgie válasza MPite (#20) üzenetére


madgie
titán

Igazából egy Moto X tesztet már szívesen olvasnék az MA-n :K

(#25) Retekegér válasza agressor12 (#5) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Én ezt választanám. :DDD

<< Heimdal >>

(#26) #13110016


#13110016
törölt tag

Komoly telefon:)
Külső is szép, HW durva:) DE inkább nexus:D

(#27) Drughi válasza premete (#21) üzenetére


Drughi
addikt

Akkor van más gyártó akinek a szakija házhoz jön 3 munkanapon belül kicserélni egy kijelzőt? (mert mondjuk az halványan, de beégett?)
A Note széria S széria szerintem prémium. Nyilván egy Ace 2-t nem fognak otthon javítani,

[ Szerkesztve ]

(#28) z0d1AK válasza premete (#21) üzenetére


z0d1AK
veterán

Azért egy akármilyen gyártói garanciát, azaz amikor beviszed a gyártó szervizében és ott ingyen megjavítják, jogszabályok védenek, stb. ne hasonlítsunk semmilyen esetben sem egy kínai garanciával, amikor is saját pénzen visszaküldöd a terméket a világ túlsó felére, ott csinálnak vele amit csinálnak. Legjobb esetben néhány ezresért talán egy hónapon belül visszakapod (igen, ilyen eset gyári garanciával is lehet), azonban rosszabb esetben... Ugye jöhet a szarakodás a sárgánál, esetleg nem is akarnak javítani, megszűnnek létezni, jogszabály biztos van Kínában is erre, de tegye fel a kezét, aki ezekkel ténylegesen képben is van és igény esetén el is tudna járni.
Tehát egy "szar" hazai gyári garancia is ezerszer jobb, mint egy kínai.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#29) premete válasza madgie (#24) üzenetére


premete
veterán

Főleg hogy egész jó árban van az expansysnél:

@ samsung gari: Nekem 2 samsungom volt, mindkettőtől megvonták a garanciát, az egyiknek (szerintük) túláramot adtam a gyári samsung autóstöltővel, a másik (szerintük) nedvességet kapott, és attól pattogott le róla a festék.

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#30) madgie válasza premete (#29) üzenetére


madgie
titán

Nekem mondod? Tegnap rendelni akartam egyet, de hát ezeknél nem egyszerű a móka. Kéne nekik pár személyi iratról fotó (!), meg ha nem a lakcímkártyádon lévő címre jönne a csomag (értsd: munkahely) ,akkor a munkahelyről is papír, hogy jogosult vagy átvenni ott a csomagokat. Na itt stornóztam a rendelést...

[ Szerkesztve ]

(#31) Crafter32


Crafter32
őstag

Jó volt elolvasni, hogy létezik más is, mint a jól bereklámozott márkák. Aki a legtöbb testreszabás lehetőségét keresi biztos megtalálja a számítását. Viszont egy telefont nem a HW teljesítménye alapján kellene megítélni egy tesztelőnek . Az Op rendszer optimalizáltsága sokkal fontosabb szvsz. Biztosan jó ebben is a telefon ahogy olvastam és jó látni van választási lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#32) HUTCHDB válasza agressor12 (#5) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Igen, jól írtad, a döntés egyértelmű: a MI3-at választanám!

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#33) eventus válasza Crafter32 (#31) üzenetére


eventus
veterán

Android alatt nekem is sokszor volt MIUI fent a telefonomon, legjobb! Olyan BlackBerry érzést ad :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#34) atike


atike
nagyúr

Határozottan üde színfolt... Nem vagyok egy MIUI rajongó, de ez tényleg tetszik. És mellé még a telefon is korrekt... :D

(#35) Steve1207 válasza Crafter32 (#31) üzenetére


Steve1207
veterán

Nem hardver szinten lett azért megítélve úgy érzem, kb ugyanez van mindegyikben, pár plusz pont nem számít ezekben a kategóriákban már, de ki kell azért emelni. Szofverben, optimalizálást, egyediséget és frissítéseket egybevetve kb így jönnek nálam droid vonalon: Xiaomi, HTC, Nexus, LG, Huawei és így tovább már évek óta... úgyhogy elég előkelő helyen szerepel.

A kételkedőknek ajánlom még a V2-es és V3-as rendszert, igazi csemege volt anno :)

.

(#36) agressor12 válasza HUTCHDB (#32) üzenetére


agressor12
senior tag

Kinek mi...de szerintem a többség,nem ezt választaná.Semmivel nem jobb az N5-nél.

(#37) premete válasza madgie (#30) üzenetére


premete
veterán

Tőlem nem kérdeztek semmit (csak címet és kártyaszámot). Meg is rendeltem, 111 ezer szállítással, mindenestől. Olcsóbb, mintha a németből vettem volna, ott 349.- +11.59 a szállítás.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#38) madgie válasza premete (#37) üzenetére


madgie
titán

Nem kértek iratokat sem? Hm, fura.

Vagyis hogy az fura ,hogy tőlem igen.

(#39) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Jó készülék. Nekem MI-2S volt tőlük. Nem lehetetlen beszerezni, csak hát vállalni kell a kockázatot, ha netán garanciás probléma van nem kis idő az ügyintézés.

Ez viszont komoly Nokia Lumia nyúlás, ami persze nem baj. Perelni úgy sem tudják, vagy nincs értelme. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#40) fi:zi'k válasza agressor12 (#5) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Egyértelmű: Mi3. :K

(#8) John104
A gyártótól hogyan és mennyiért?

(#14) MuzikJunkie
Megjelenése óta (október talán?) nem hinném, hogy csökkent volna az ára és 1-2 hónap múlva sem fog.
Ez nem a kétforintos kínai gagyi. :N

(#17) z0d1AK
:Y És megint csak: :Y
Mióta léteznek ezek?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#41) z0d1AK válasza fi:zi'k (#40) üzenetére


z0d1AK
veterán

Maga a webshop talán csak pár hónapja, de voltam a HQ-ban, ami egy kis nyíradonyi (Hajdú-Bihar megye) bolt, az elvileg megvan már jó pár éve. Érte mentem, mert nekem oda-vissza 1,5 óra buszozás és olcsóbb, gyorsabb volt, mint a GLS.
Maga a bolt semmi extra, de Xiaomit tudtak mutatni egy egész dobozzal, Mi3-at és Hongmit egyaránt.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#42) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Nagyon szép és über brutál teló:K tuti jobban van optimalizálva mint a nagy gyártóké.1.1 giga szabad a ram-ból?? az se gyenge érték!

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#43) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Nem semmi. A forma mondjuk nekem nem jon be (a szogletesseg miatt). Ez a Miui tema viszont engem az iOS-re emlekeztet (pre 7.0), de ettol fuggetlenul szep.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#44) Mr.Csizmás válasza Drughi (#16) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

samsungnak max a bele prémium, de a műanyag lowkodás idegesítő, meg a konstans szappanforma.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#45) pengwin


pengwin
addikt

Köszönjük a fórumtársnak a felajánlást! :)
Azért egy ilyen processzorú-kijelzőjű telefonnál jó lett volna játékélményt/mozizást is tesztelni (vagy csak én vagyok vak és nem látom a cikkben?).
Meg tudtommal mivel nincs itthoni garancia, nem csak Tetszett plecsnit kaphatna?

Üdv, pengwin

(#46) FireFox1996 válasza Csapoati (#43) üzenetére


FireFox1996
őstag

- nem is olcsó így vámmal együtt, 120k...
- A Camera hiába, hogy "13 megapixel, autofókusz Sony Exmor szenzor, Philips dual LED vaku", a szemeimben kb. olyan, mint a többi közép categóriás kínai teló camerája...
- Formája emlékeztet LG sorozatára.
- Garancia miatt ennyi pénzért lehet, hogy jobb itthon nézegetni telefont...

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#47) fi:zi'k válasza z0d1AK (#41) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Középiskolai osztálytársam odavalósi, így tudom merre van Nyíradony, azért köszi. :)

Jövőhéten úgy is jűrok arra, lehet elugrok.
Köszi az infókat!

Azt esetleg tudod, hogy 64 GB-os verzió is kapható-e náluk?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#48) z0d1AK válasza fi:zi'k (#47) üzenetére


z0d1AK
veterán

Érdeklődtem a nagyobb verziók után, de azt mondták, hogy egyelőre beszerezhetetlennek tűnik. Egyelőre csak előrendeléseket vesznek fel rá, de amint tudnak hozni lesz 64-es, illetve érdeklődés esetén 128-as is, bár gondolom utóbbi lesz a nehezebb menet, na meg húzósabb ár.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#49) tom956ster


tom956ster
aktív tag

Meglepett a végén az ajánlott. Tényleg megvan kenve minden földi jóval a vas, de azt gondoltam, hogy a support oldal miatt le lesz húzva Tetszettre, ahogyan az rendre lenni szokott a kínai beszerzésű cuccoknál.
Egyébként, ahogy írták többen is, akkor már inkább N5 vagy G2 ennyi pénzért.
A MIUI meg egyenesen szuper!!! :C

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#50) fi:zi'k válasza pengwin (#45) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Kapható itthon. Tessék olvasni a topikot, ne csak write-only-ban tolni. :)

(#46) FireFox1996
Lásd fentebb.
kamera, kategóriás

(#48) z0d1AK
Na igen. Még kínai webshopokban is ritka a 64-es mint a fehér holló. 128-as verziót meg nem is láttam még.
Hogyha 32 GB-os lenne a legkisebb, akkor nem gondolkodnék rajta.
De így, hogy nem bővíthető, hosszú távon kevés a 16 GB szvsz.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.