Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Xiaomi MI-3 téma összefoglaló

ANDROID 6.0 MARSHMALLOW FRISSÍTÉS
Olvasd el, mielőtt nekikezdenél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27001) Milestone2 válasza bozarjoska (#26999) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Sas szemed van. Nem tudok rá magyarázatot. MiFlash , Clean all opció,, China Dev fastboot rom.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#27002) Mr.C válasza Tomi_Ohl (#27000) üzenetére


Mr.C
őstag

Sanszos, hogy nálam a hiba, művel vagy 32 alkalmazás van fagyasztva. Megjegyzem, eddig is ezek voltak, stabilon a gallery, ezen meg a long scteenshot nem megy....

sudo rm -rf /*

(#27003) mizoli válasza Mr.C (#27002) üzenetére


mizoli
addikt

Ha éppen olyanom van, hogy MIUI-t teszek fel, még telepítés előtt kitörlöm a ROM-ból a felesleget. Egyre többet kell.
Ha valami egyáltalán nem kell, akkor szerintem jobb módszer, mint a fagyasztás.

Régen többször is írtam, hogy ha valakinek kell a light MIUI, akkor szóljon, de nem volt érdeklődés. Nem csodálom, másoknak hasznos, ami nekem csak szemét. De magadnak tudsz csinálni, amilyet akarsz.

[ Szerkesztve ]

(#27004) Mr.C válasza mizoli (#27003) üzenetére


Mr.C
őstag

Én már jártam pórul, hogy töröltem valamit és minden fc-zett, ha fagyasztva volt akkor pedig nem károgott semmi, ezért maradtam ennél.

sudo rm -rf /*

(#27005) Mr.C


Mr.C
őstag

Értékelés

Meguntam a várakozást, stabil multiról áttértem multi dev. romra (6.9.22).
Látható változás, hogy a settings ikonjai mindenhol színesek. Új lehetőségek is vannak (mivel béta), ilyen pl a gyorsikonok "lehúzása" stb stb.... Megjelent a stabilban nem szereplő MIUI Bluetooth, smsxtra, MiDrive és még pár frissített system alkalmazás. Hozzáteszem, nem használom őket. A hangerő állítása sokkal gördülékenyebb, animációja se olyan darabos, mint multin volt, ha a hangerő +/- gombokat sokáig nyomva tartva akarunk ezen változtatni. A Long screenshot nálam nem működik, "current app does not support scrolling screenshot" fogad. Értehtő, sokminden fagyasztva van és sok jogosultság is korlátozott belső appok számára.

Maga az UX (User experience) számomra sokkal jobb, sokkal gördülékenyebb és szmúszabb ( :DD :DD :DD ). Ezt igazolja a benchmark is. Telepítés előtt minden alkalmazás cahce és ideiglenes fájljait töröltem, a system-ben maradt .log és egyéb felesleges cuccokat eltávolítottam (tombstones, reports, tmp-s, junks és maradék obb-k, libek stb), majd ezt követve ment a flash twrp-ből. Egyből boot után, internetre kapcsolódás nélkül ment az Antutu futtatása. A tesztek ugyanolyan körülmények között zajlottak ugyanazon beállításokat használva, így a kontextust megtartva a viszonyítási alapok releváns információt mutatnak.

Bocsánat a silány minőségért, nekem kellett összePSezni, ezért ganéj.

sudo rm -rf /*

(#27006) Milestone2 válasza Mr.C (#27005) üzenetére


Milestone2
nagyúr

:R

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#27007) Tomi_Ohl válasza Mr.C (#27005) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Egyre jobban várom a hétvégét, hogy én is feltegyem :C
A MiDrive a KuaiPant váltja.
Az Antutu pontszámok érdekesek, ha a jövőben is így folytatódik a fejlesztés, felérünk az újabb telefonok szintjére :DD Az Antutu verzió mindig ugyanaz volt, ugye?

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#27008) Mr.C válasza Tomi_Ohl (#27007) üzenetére


Mr.C
őstag

Sztem nem jött rá frissítés azóta

Most néztem, pont Aug 17-én volt frissítés. Akkor volt az első teszt is

[ Szerkesztve ]

sudo rm -rf /*

(#27009) Tomi_Ohl válasza Mr.C (#27008) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Akkor jó. Valamiért úgy emlékeztem, hogy a hónapban volt nagyobb frissítés, de ezek szerint csak úgy tűnt.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#27010) Ájvé válasza Mr.C (#27005) üzenetére


Ájvé
veterán

Ez a nem hivatalos xiaomi.eu-s ROM?

(#27011) Milestone2 válasza Ájvé (#27010) üzenetére


Milestone2
nagyúr

multi = xiaomi.eu és abból is a developer

hivatalos :DD ha-ha :DD a multi (xiaomi.eu) is egy custom rom.... nem hivatalos

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#27012) Ájvé válasza Milestone2 (#27011) üzenetére


Ájvé
veterán

Ezt írtam, hogy nem hivatalos, de kösz a választ, erre gondoltam én is.
Inkább tanulj meg olvasni ...

[ Szerkesztve ]

(#27013) Milestone2 válasza Ájvé (#27012) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Igen fáradt vagyok. Azt olvastam, hogy "...Ez nem a hivatalos xiaomi.eu-s ROM?..."
:R SORRY! :R

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#27014) Mr.C válasza Ájvé (#27010) üzenetére


Mr.C
őstag

Igen, multi.
Számomra pozitív csalódás lett, ma tudok írni az SOT-ról is, eddig este repülőgépes módban nem merült számottevően.

sudo rm -rf /*

(#27015) Ájvé válasza Mr.C (#27014) üzenetére


Ájvé
veterán

Nekem wifi és hálózat mellett 5 óra alatt se merült készenlétben, szinkronizáció mellett persze. Durván 8 óra után kb. 5%-ot merült összesen, de volt már sms értesítés (hang) is. Global dev, nem is legfrisebb (még az előző heti). Multi meg szerintem elveszti a jelentőségét, mint a MIUIHU is, gyakorlatilag feleslegesek, egyedül stabilnak van még értelme, mert Global stabilba nincs magyar nyelv. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#27016) Mr.C válasza Ájvé (#27015) üzenetére


Mr.C
őstag

Apróbb módosítások vannak benne, amik nekem számítanak. Nem mellesleg (mint már kiderult) China forrásból dolgoznak, ami ha a devnél nem is biztos, a stabilnál mindig frissebb, mint a global.

[ Szerkesztve ]

sudo rm -rf /*

(#27017) Ájvé válasza Mr.C (#27016) üzenetére


Ájvé
veterán

Global Dev ROM hetente jön ugyan úgy, mint a kínai. Global Stabil viszont tényleg ritkán frissül, Mi3-ra még MIUI 7-es stabil van fent, de ebben úgy sincs (még) magyar nyelv, sokaknak nem opció ezért.
Nem pont arról ment korábban a szájtépés, hogy global ROM-ból dolgoznak? Mondjuk nekem édes mindegy, volt mondjuk fent Multi ROM, MIUIHU-nál jobb volt (stabilitás, hibák, akku idő), de a mostani Global ROM-al teljesen elégedett vagyok, szóval marad. Akkor meg minek tennék fel főzöttet, ha jó a gyári is.

[ Szerkesztve ]

(#27018) Mr.C válasza Ájvé (#27017) üzenetére


Mr.C
őstag

Pont ez az, hogy a gyári rom is tökéletes (csak nekem nem). És igen, arról ment a vita, hogy miből dolgoznak és végül kiderult, mind a kettő főzött rom China dev.-ből dolgozik.

sudo rm -rf /*

(#27019) Ájvé


Ájvé
veterán

Na pont ma ki is jött a 8-as global stabil, csak emelgetni kellett.

(#27020) Mr.C válasza Ájvé (#27019) üzenetére


Mr.C
őstag

Igen, ezzel utolérte a china stabilt, mert az még mindig a 8.0.2.0 szinten van :((( Mint látható, még májusi :Y frissítések is bele lettek rakva....

Más: Itt az akkustatisztika a 6.9.22.-es multi dev romról. Mikor csináltam, még 32% volt hátra, így se jobb, se rosszabb eredményt nem produkált a stabillal szemben

sudo rm -rf /*

(#27021) laci laci


laci laci
addikt

Valaki nem tud valami új romot?"

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#27022) Mr.C válasza laci laci (#27021) üzenetére


Mr.C
őstag

Nitrogen OS N esetleg?

sudo rm -rf /*

(#27023) Tomi_Ohl válasza Mr.C (#27022) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

+1, az épp ma kapott frissítést. Úgy néz ki, egyelőre ez a legfunkciódúsabb N ROM. Én is elgondolkoztam rajta, de ma már nem teszem fel, hétvégén meg MIUI lesz, azzal akarom abszolválni a jövő hetet (első felét legalábbis).

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#27024) Mr.C válasza Tomi_Ohl (#27023) üzenetére


Mr.C
őstag

Mivel még senki nem próbálta itt a fórumon (vagyis nem jeletkezett) ezért tökéletes lehetőség laci lacinak tesztelni elsőként :K

sudo rm -rf /*

(#27025) Milestone2 válasza Tomi_Ohl (#26982) üzenetére


Milestone2
nagyúr

:O ...és én már megint csak irigykedek rád, most hogy a virgo másodkészülékké vált, jöhetne erre is Sailfish... :O

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#27026) laci laci


laci laci
addikt


Picit később komment.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#27027) Fejvadi válasza Mr.C (#26996) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Tedd fel a "Crow" témát.

(#27028) laci laci válasza laci laci (#27026) üzenetére


laci laci
addikt

Szinte olyan mint az aosp, de több funkcióval. Nem teljes magyar nyelv van benne. Az első kép alján találtam valami ujjat, az nem tudom mi. Minden működik benne amit idáig ki tudtam próbálni.Semmi fc nem volt telepítésnél, bootolásnál. Szuper su kell hozzá..

[ Szerkesztve ]

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#27029) mizoli válasza Mr.C (#27024) üzenetére


mizoli
addikt

Nálam is fent van :) Figyelembe véve, hogy teszt verzió, egész jónak tartottam, bár most, hogy írok, beleakadtam egy igen kellemetlen dologba: gyakortlatilag vakon gépelek. A szöveg csak akkor jelenik meg, ha belekattintok a szövegmezőbe. Ezt a böngészőben tapasztalom gyári billentyűvel, mással nem próbáltam.

Laci, nálad is ilyen, vagy jó?

A gyorsbeállítások panel animációja viszont kifejezetten tetszik :)
És ami nekem fontos, az FM rádió működik :)
A részletes beszámolót meghagyom Lacinak.

[ Szerkesztve ]

(#27030) Tomi_Ohl válasza laci laci (#27028) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Az az alsó cucc ilyen fura DPI-állítás. Tulajdonképpen ugyanaz, mint a "Megjelenített méret" csak te írod be az értékeket. Többi Nougat ROMban ez a Fejlesztői beállításokban van.
SuperSU? Úgy hallottam, van valami Superuser benne.
Mindenesetre köszi a kis beszámolót, meg neked is, mizoli. :)

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#27031) mizoli válasza Tomi_Ohl (#27030) üzenetére


mizoli
addikt

Igen, van benne SU. Szépen megkéri a root jogokat, és meg lehet adni.

(#27032) laci laci


laci laci
addikt

Nálam is csinálja a gyári billentyűvel. A supersu nincs telepítve, külön kell de egy rendszergazda-i ikon van benne.Estére többet tudok mondani.

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#27033) Mr.C válasza mizoli (#27029) üzenetére


Mr.C
őstag

Ha gyakran frissítik akkor megvan az új "RR" számodra? :))

sudo rm -rf /*

(#27034) BaraQda(:


BaraQda(:
csendes tag

sziasztok
Tegnap vettem egy Xiaomi-t és 5.1.1 LMY47V és a miu verzió miui 77. 77.1.1.0 Viszont magyar nyelvre állítva nem mindent magyarosít. Párom használná. Tudnátok egy stabil nem akku zabáló rendszert ajánlani?!
Előre köszönöm.

(#27035) mizoli válasza Mr.C (#27033) üzenetére


mizoli
addikt

Ahhoz azért elég sok frissítés kellene :D

Ma 1-3 MIUI-t teszek fel, rég láttam :)

[ Szerkesztve ]

(#27036) mizoli válasza mizoli (#27035) üzenetére


mizoli
addikt

Na ez így nem jól sikerült :)
Úgy értendő, hogy egy global, egy multi, meg egy HU verzió. De lehet, hogy csak a multit teszem fel, majd látszódik :)

(#27037) s4tch válasza BaraQda(: (#27034) üzenetére


s4tch
veterán

MIUI 77 tudtommal nincs... Bár a Mi3 topikban vagyunk, nem egyértelmű, milyen telefont vettél.

[link]

Innen töltsd le a 7.5 vagy a 8.0 mappából a telefonodra való ROM-ot (attól függően, MIUI7 vagy 8 verziót szeretnél-e), és telepítsd a témaösszefoglalóban található módszerrel.

(#27038) Milestone2 válasza BaraQda(: (#27034) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Webshopos ~nem eredeti~ rom. Gyorsan cserélni!

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#27039) Mr.C válasza BaraQda(: (#27034) üzenetére


Mr.C
őstag

A hivatalos rom 8-nál jár, te már 77-nél :D
Viccet felretéve, ott az összefoglaló, minden van benne.
Official romok közül a béta 6.9.29, a stabil pedig 8.0.2.0 verziószámnál jár.

A tiéd gányolt rom, rengeteg vírus/malware/backdoor lehet benne, ne használd

sudo rm -rf /*

(#27040) BaraQda(: válasza Mr.C (#27039) üzenetére


BaraQda(:
csendes tag

Igen én már 77:). Ezt írja,de akkor egyből csere. Nekem redmi 3-am van.

(#27041) Mr.C


Mr.C
őstag

Na egyből ment egy benchmark az új, 6.9.29.-es multi dev romról. Mivel már a screenshot-ok gányak, így ebben fogom a továbbiakban velzetni a változást. Remélem mindenkinek egyértelmű.

sudo rm -rf /*

(#27042) Mr.C válasza Mr.C (#27041) üzenetére


Mr.C
őstag

bocsánat... apróbb változtatások/elírások javítva ebben

sudo rm -rf /*

(#27043) ∂яσнυη válasza Mr.C (#27042) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Jó lesz ez lassan. Developer... :D Korán van még.

(#27044) Mr.C válasza ∂яσнυη (#27043) üzenetére


Mr.C
őstag

Másik nagy update, hogy megváltozott a töltőre csatlakozás - töltőről lecsatlakozás hangja is.... nekem tetszik az új, sokkal jobb és elegénsabb

sudo rm -rf /*

(#27045) mizoli válasza Mr.C (#27044) üzenetére


mizoli
addikt

Az valóban nagy, és nélkülözhetetlen update. :P

Szép táblázatokat csináltál :C

[ Szerkesztve ]

(#27046) Mr.C válasza mizoli (#27045) üzenetére


Mr.C
őstag

Egyszer kellett megcsinálni... ezek után csak az értékeket kell beírni.. sokkal egyszerűbb, mint sc > bevágni > feltölteni

sudo rm -rf /*

(#27047) mizoli válasza Mr.C (#27046) üzenetére


mizoli
addikt

Valamikor év elején csináltam. AnTuTu Benchmark v6.0.1, akkor aktuális RR, Mi3W
3D = 4725
UX = 16635
CPU = 22141
RAM = 4329
Score = 47830

[ Szerkesztve ]

(#27048) Mr.C válasza mizoli (#27047) üzenetére


Mr.C
őstag

kétség kívül jobb teljesítményt tud produkálni egy custom rom, viszont nincs annyi feature-rel telitolva, mint a miui (amit természetesen nem mindenki használ ki). Sztem a legjobb teljesítményt egy aosp-rom tudná produkálni, mert nincs semmi teljesítményfogó plusz dolog benne

sudo rm -rf /*

(#27049) Latitude


Latitude
tag

Sziasztok, biztos volt már róla szó itt a fórumban, de mostanában nincs időm vissza olvasni... Szóval a kérdés, 3d-s játékkal ha játszom kb. 30-40 percet akkor a telefon felmelegszik ami gondolom teljesen normális. A cpu-z szerint 58-60 fokra, ami egyébként gyorsan megy is lefelé. Ez a viszonylag magas hőmérséklet mennyire ártalmas a telefonnak? Olvastam képernyő sárgásodást a ragasztó miatt amit a magas hőmérséklet okozott, az már vajon 60 foknál is elő jöhet?

OnePlus 6, Raspberry Pi3 OSMC; Raspberry Pi4

(#27050) mizoli válasza Mr.C (#27048) üzenetére


mizoli
addikt

"nincs annyi feature-rel telitolva, mint a miui"

Na ez az RR-re pont nem áll :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.