Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Xiaomi MI-3 téma összefoglaló

ANDROID 6.0 MARSHMALLOW FRISSÍTÉS
Olvasd el, mielőtt nekikezdenél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19651) mizoli válasza zolikaDB (#19646) üzenetére


mizoli
addikt

Fensőbbséges.

(#19652) zolikaDB válasza Tomi_Ohl (#19649) üzenetére


zolikaDB
veterán

És mizujs a Windows-al/Windows on Mi3-al? :)
mizoli: végülis... Komoly munkát végeznek.

Apropó: full wipe, feltoltam a MIUiHU 7 stabilt, ahogy indítok, Google play leállt... Utána reboot, Wipe internal storage. Úh teljesen clean a gép. Meglátom, hogy alakul az akksiidő, és a stabilitás. 1 év ROM-olás óta ez az első teljes takarítás.

[ Szerkesztve ]

(#19653) Tomi_Ohl válasza Mr.C (#19650) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Ízlések és pofonok. Fejvadi szavaival élve:
"Kinek a pap, kinek a papné és kinek a paplan. Nekem a lánya. :)"

zolikaDB ki sem próbáltam inkább, Mi4 WCDMA-n sem megy. :( Állítólag van rá esély, hogy megcsinálják 3G-s Mi4-re meg Mi3-ra is, de semmi biztos hír nincs róla. XDA-s fejlesztők meg nem fogják portolni, inkább a mályvacukorral foglalkoznak.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#19654) vampire17 válasza Fejvadi (#19643) üzenetére


vampire17
addikt

Forum alatt hivatalos bejelentest ertek, miui.com rol. Minden mas csak unofficial. Igen, elso felindultságomban en is komment eltem de aztan a hív. Fórumot is megneztem es semmi ilyesmirol nem volt szó. (Hogy a heten lesz 6.0)

Persze kar ezen vitazni csak arra utalok, hogy persze sokszor mond erdekeset a Xiaomi de azert nem kell mindent rajuk kenni! ☺

[ Szerkesztve ]

(#19655) batabe válasza pozanos (#19633) üzenetére


batabe
senior tag

Nfc-t csak a parositashoz használják, a kapcsolódás mindig bluetooth.

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#19656) laci laci


laci laci
addikt

Valaki írta,hogy régebbi miuihu-t/fejlesztőit használ,meg írná valaki,hogy melyik az és hogyan tudom telepíteni twrp-n keresztül?Előre is :R

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#19657) blod001 válasza mizoli (#19644) üzenetére


blod001
tag

Nem véletlen nem járok miuihu-ra és tértem át ide.

(#19658) Tomi_Ohl


Tomi_Ohl
Topikgazda

Na szóval délután váltottam Beanstalk-ra. Eléggé hasonlít a CM13-ra, de van pár extra funkció. Az 1x animációk is gyorsabbnak érződnek. Ami érdekes, hogy nem játszik bootanimációt, de miután módosítottam a bootanimation leírását, azóta jó. Ezt meg is beszéltem a fejlesztővel, szóval a következő verzióban javítva lesz.
Ezen kívül "semmi különös", mármint bugok ugyanazok.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#19659) mizoli válasza blod001 (#19657) üzenetére


mizoli
addikt

Akkor nem csak én vettem észre :)

Tomi
CM13 az alap rom? Ha még reggel is fent lesz, akkor nem is lehet nagyon rossz :)
Most mégegyszer megnézem a CM13-at, hogy a friss open-pico gapps, hogy megy. De atz hiszem visszajövök az Ivan 6-ra.

[ Szerkesztve ]

(#19660) RocknRoller


RocknRoller
aktív tag

sziasztok

MIUI-s időjárás appnál nem tudok magyar városokoat hozzáadni (Budapestet se találja meg, csak a helyzetmeghatározós része működik) tudna valaki vmi megoldást mondani rá? Tetszik az app, nem szeretnék mást használni.

ÁjfÓn 13 | "A szép nők vetetik a sört, a csúnya nők pedig itatják a sört" - Al Bundy

(#19661) laci laci válasza laci laci (#19656) üzenetére


laci laci
addikt

Közben kész lett,találtam egy videót és azzal sikerült. Miért nem ilyen egyszerű halandó embereknek a leírás, azoknak akinek készült, vagy segítene?

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#19662) Fejvadi válasza Tomi_Ohl (#19649) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

(#19644) mizoli
Nem írok inkább semmit. Még megköveznek a hívők. :)

(#19649) Tomi_Ohl
Tomikám, arról volt szó, hogy soha senki nem mondott ilyet, egy fórumban sem írtak ilyet. Csak arra reagáltam, hogy de igen. Az, hogy a linkben mást írtak, az egy másik kérdés.

(#19654) vampire17
Persze, hogy nem érdemes vitázni rajta, de ettől még ezt írtad nekem "nem volt szó egy fórumon sem", mert egyet értettem Cimp-pel, hogy én is olvastam azt, hogy ígérték. A Miuihu fórum, nem fórum? Van aki nem rohangál külföldi fórumokba. Nehogy én legyek aki bármilyen port le akar rajtuk verni, már a fizrtős Magyarítás mizériából is kivontam magam. Azért annyira álszentek ne legyünk, hogy a leírt mondatot is letagadjuk. Oda van írva vagy sem? Leírták vagy sem? Ne hamisítsuk már meg a tényeket.

(#19663) vampire17 válasza Fejvadi (#19662) üzenetére


vampire17
addikt

"Igen azt ígérték, hogy most pénteken már a 6.0-ás Miui7 jön. Persze soha nem jött még be nekik egyetlen ígéretük sem. Ki kell várni, majd lesz. :) Mit vársz tőle változásban?"

En ebben a hozzaszolasban azt erzem, hogy "a Xiaomi megint a levegobe beszelt, igertek hogy lesz a heten, kozbe meg megint kamuztak egy nagyot...."

Ezzel csak az a gond hogy te egy magyar rajongoi oldalt (akik nyilvan rendelkezhetnek belsos infokkal, de azert nem hivatalos, amit irnak...) veszel keszpenznek, mig a hivatalos forumon nem volt szo arrol, hogy a heten lesz 6.0...

De mondom, nem akarom en a vitat, Ha pl azt mondtad volna hogy milyen regota huzza mar a Xiaomi a verziovaltast, vagy ilyesmi az OK, de azert olyannal ne vadoljuk oket, amit nem kovettek el :) (Szerintem ha akarunk, talalunk olyan dolgot, amivel lehet oket vadolni :D )

[ Szerkesztve ]

(#19664) FANaticpass válasza zolikaDB (#19618) üzenetére


FANaticpass
tag

Egyel és jár az agyunk :) de akkor sem bír ki 2 teljes napot.... Hihetetlen. Haver állítja h neki igen. Árt mód jobb aki időt hoz vagy teljesítményt?

(#19665) pozanos


pozanos
tag

batabe Ok,köszi. Valamiért válasz helyett az uj hszre nyomtam.

[ Szerkesztve ]

(#19666) Tomi_Ohl válasza mizoli (#19659) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Igen, CM13 alapú lehet. Még mindig nincs vele gond, de mindjárt jön a Marshallow RR. Changelog: [link] Legkésőbb erre fogok váltani. :)

Fejvadi ez így igaz, mert valahol tényleg azt lehetett olvasni.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#19667) calamites válasza FANaticpass (#19664) üzenetére


calamites
őstag

Nekem most 2.55 perc a kijelzőidő és 56%on áll az akku.

(#19668) mizoli válasza Tomi_Ohl (#19666) üzenetére


mizoli
addikt

Ez kb. a szokásos bőséges lista :) Lehet, hogy visszatértek én is RR-re.

(#19669) zolikaDB válasza RocknRoller (#19660) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nalam is hibadzik a dolog.
Kapcsold be a GPS-t, majd menj be az idojaras app-ba, es bal felso sarokban a hely hozzaadasa ikonra nyomj, a helyedet hozzaadja es kesz is. Bar nyakatekert.

(#19670) RocknRoller válasza zolikaDB (#19669) üzenetére


RocknRoller
aktív tag

köszi, kipróbálom.

ÁjfÓn 13 | "A szép nők vetetik a sört, a csúnya nők pedig itatják a sört" - Al Bundy

(#19671) Fejvadi válasza vampire17 (#19663) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Nem vitázunk, csak véleményt cserélünk. :)
Van egy kis képzavar. Ez nem "Xiaomi" hanem Miui.

"En ebben a hozzaszolasban azt erzem, hogy "a Xiaomi megint a levegobe beszelt"
Megint a Xiaomi-t mondod, de akkor erre a válasz. Igen a Xiaomi mindig a levegőbe beszél, mondom ezt úgy, hogy szeretem a Xiaomi-t és jelenleg is 4 telefonom van tőlük. Soha nem fogsz annyiért telefont venni, mint amennyiért reklámozzák a bemutatókon. Nem kell ide ÁFA meg VÁM, Kínában se kapja meg a szerződéses forgalmazó sem. Hagyjuk is a Xiaomi-t, aki amúgy is tesz ránk. Nekik Kína, India a lényeg és most próbálja magát beerőltetni Amerikába. Semmivel nem segíti a Magyar Miui-sokat. A Xiaomi-nál azt sem tudják, hogy van Magyar Miui rajondói tábor, de még azt sem, hogy itt vásárolják, mert szeretik a telefonjaikat. Nem veszek semmit készpénznek, még azt sem amit a Xiaomi vagy a Miui mond, de éppen hihetnék akár a rajongói oldalnak is, mert nem egy átlag rajongó osztotta meg az információt. Amúgy sem én indítottam a témát. Miért mondtam volna, hogy sokáig húzza a verzióváltást? Ha jön felteszem, ha soha nem jönne az sem érdekel. :) Én már az Mi5-öt várom, de majd akkor veszem azt is meg, ha lesz rá Magyar, (ígéretre, hogy lesz rá, nem alapozok), ha meg nem lesz akkor veszek mást, nagy a kínálat. :) Ebben a témában már nem is akarok többet írni, mert nem ér ennyit az egész. :)

(#19672) Mr.C válasza Fejvadi (#19671) üzenetére


Mr.C
őstag

Bocsi, de minek új telefon, ha a mostanival is meg vagy elégedve? Mindig azt mondod, hogy ennél nagyobb teljesítmény neked nem kell

sudo rm -rf /*

(#19673) Fejvadi válasza Mr.C (#19672) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Mert szeretek új telefonokat venni. :)
Kielégítő az indok? :)
Valóban elég a teljesítmény nekem.
Ha egy telefon ránézésből nem tud megfogni, már nem is érdekel a tudása.

(#19674) mizoli


mizoli
addikt

Kis hiba az Ivan 6.0 update3-ban.
Azt írja az otthoni wifi hálózatra: "csatlakozva, nincs internetelérés": de igen, van, működik is rendesen, csak valamiért ezt írja ki.
Wifit időnként eldobta, mert nincs internet-hozzáférés (ua., mint a Lolliban).
Újrakapcsolódok kézzel, erre azt írja (nem szószerint), hogy a hálózaton nincs ugyan internetkapcsolat, ennek ellenére fenn szeretném tartani a kapcsolatot? "Ne kérdezze újra" jelölőnégyzetbe pipa, és attól kezdve nem kapcsolódik le a wifiről. Ez viszont előrelépés a Lolliból, ott ilyen nem volt.

Fejvadi
"Ha egy telefon ránézésből nem tud megfogni, már nem is érdekel a tudása."

Mélységesen egyetértek :R

[ Szerkesztve ]

(#19675) cimp válasza Tomi_Ohl (#19629) üzenetére


cimp
senior tag

miuiandroid.com -on

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#19676) Tomi_Ohl válasza cimp (#19675) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Mi3/Mi4 és Mi Note-ra most is csak a múlt heti (5.12.4) van kint. :)

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#19677) llaszlo


llaszlo
veterán

Gebasz van a mobilnetes tűzfal beállítással, Mindennek ad netet hiába tiltom le. Mindenhol pirox X van kivéve az UC browsert.
Ezt írják ki az appok. Csak az app neve változik és kapnak netet. A következő indításnál már nem jelenik meg a szöveg. Mit kéne állítanom, hogy jó legyen és tényleg csak az kapjon mobilnetet amit én engedélyezek?

(#19678) mizoli válasza llaszlo (#19677) üzenetére


mizoli
addikt

Itt a jó megoldás.

(#19679) blackfly


blackfly
tag

Valaki küldene egy linket, honnan lehet elérni Ivan felé mm romot. Köszi.

(#19680) bozarjoska válasza blackfly (#19679) üzenetére


bozarjoska
őstag

(#19681) llaszlo válasza mizoli (#19678) üzenetére


llaszlo
veterán

Köszi ha más nincs, akkor felteszem. De engem az érdekelne, hogy a beépített miért nem működik. Mert korábban jól működött.

(#19682) mizoli válasza llaszlo (#19681) üzenetére


mizoli
addikt

Új verziós MIUI-okat nem ismerem, csak kipróbálási szinten vannak fenn, ritkán, és rövid ideig :)

Legjobb MIUI a 34-es v5 MIUIHU. Ezt időnként leírom, mert így van :C

[ Szerkesztve ]

(#19683) llaszlo válasza mizoli (#19682) üzenetére


llaszlo
veterán

Feltettem az AF-et. A helyzet most kb ugyanaz. Hiába tiltok mindent és csak az UC-t engedélyezem most az sem kap netet. Ilyen volt ma délután is, aztán valamit állítottam, akkor meg minden kapott netet.
Természetesen a gyári tűzfalnál minden zöld.
Szóval egyelőre nem vagyok előrébb. :(

[ Szerkesztve ]

(#19684) mizoli válasza llaszlo (#19683) üzenetére


mizoli
addikt

AFWall eddig minden rendszeren kiválóan működött. Fekete vagy fehér listával dolgozik.
Root jogot adtál neki?
A beállításaiban engedélyezted a tűzfalat?

Ha az a gond, hogy semmi nem kap netet, valszeg letiltottad valahol.

[ Szerkesztve ]

(#19685) llaszlo válasza mizoli (#19684) üzenetére


llaszlo
veterán

Van egy pont az AF-ben.
Ami így kezdődik és sárga:
xiaomi assistant, hardware test, MiClick stb.
Ha ezt bepipálom, akkor működik ha nem, akkor semmi sem kap mobilnetet. Plusz még kell neki egy repülő ki-ba

A sárga színű pontok miért sárgák?

Szerk:
Mégsem jó. Most megint nem megy. Pedig egyszer már beállítottam.

[ Szerkesztve ]

(#19686) mizoli válasza llaszlo (#19685) üzenetére


mizoli
addikt

Nem egészen értelek.

A rendszeralkalmazások vannak sárga színnel írva.
A fehér lista azt jelenti, hogy csak az kap internet hozzáférést, ami be van pipálva. Fekete lista fordítva. Az AFWall (tűzfal) erre való.
Ha valamit bepipálsz, a menüjében el kell menteni a változást.
Ha a tűzfal telepítése előtt nem volt interneted, az egészen más eset.

(#19687) llaszlo válasza mizoli (#19686) üzenetére


llaszlo
veterán

Alap:
A net az működik csak minden kap hozzáférést hiába van letiltva.

Feltettem az AFet és valahogy beállítottam. Utána még a gmail-t akartam hozzáadni, de akkor megint rossz lett. Tudom, hogy alkalmazni kell a beállításokat és utána kéne, hogy működjön.
Természetesen root jogot is kapott az app. Ezért működött is először rendesen csak az UC-val tudtam mobilnetezni. A többi nem is volt kipipálva.

[ Szerkesztve ]

(#19688) SirAlo


SirAlo
aktív tag

Hello, engem az nem zavar hogy maga a rendszer angol, viszont az a gond hogy e miatt az összes alkalmazás amit letöltök a google play-ról angol lessz, be se hozza a magyar változatát az appoknak. Meg lehet valahogy oldani a magyar appok telepítését magyar renszer telepítés nélül ?
Igaz a magyar rendszert csak rootolással lehetne megoldani ?

(#19689) mizoli válasza llaszlo (#19687) üzenetére


mizoli
addikt

Válaszd a fehér listát, alapból úgy is ez van, és felül oda is van írva. Pipáld be azokat az alkalmazásokat amiknek net hozzáférést akarsz adni. Ezt külön-külön megteheted wifire és mobilnetre (sőt, LAN is van)
Menj a jobb felső sarokban a 3 pontra és nyomd meg az "Alkalmaz" gombot. A legfelső gomb a tűzfal engedélyezése/letiltása. Itt azt a feliratot kell látnod, hogy "Tűzfal letiltása". Ekkor van engedélyezve. Ha nincs, akkor a felirat -nem meglepő módon- a "Tűzfal engedélyezése".

[ Szerkesztve ]

(#19690) bozarjoska válasza SirAlo (#19688) üzenetére


bozarjoska
őstag

Tedd fel a multit vagy a miuihu-t és máris magyar lesz minden!

(#19691) cimp válasza Tomi_Ohl (#19676) üzenetére


cimp
senior tag

Hát azt már nem néztem! A fene se gondolta, hogy a 12.10 -es link alatt néhány kallódó 12.4 is bujkál!

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#19692) SirAlo válasza bozarjoska (#19690) üzenetére


SirAlo
aktív tag

De ahoz rootolni kell a telefont, nem ?

(#19693) llaszlo válasza mizoli (#19689) üzenetére


llaszlo
veterán

Ez így mind ok, először működött utána nem. Most egyelőre kikapcsoltam és alapon van. Megy mindenen a net.

(#19694) mizoli válasza SirAlo (#19692) üzenetére


mizoli
addikt

Valami zavart érzek az erőben :)
Olvasd el az összefoglalót a lap tetején.

(#19695) SirAlo válasza mizoli (#19694) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Próbáltam már felrakni a Miuit a magyar oldalról de leáll signature faillal vagy valami ilyesmi hibával

(#19696) Ájvé válasza SirAlo (#19695) üzenetére


Ájvé
veterán

Eredeti a készüléked? CPU-Z mit ír SoC-ra?

(#19697) SirAlo válasza Ájvé (#19696) üzenetére


SirAlo
aktív tag

SOCon belul pontosan mire? Qualcomm Snapdragon 615 1,65 GHZ

Revision: r0p1

Ja , nekem Mi4i -m van

[ Szerkesztve ]

(#19698) Mr.C


Mr.C
őstag

Eddig használva az Ivan felé MM-et, bátran kimondhatom, hogy beleszerettem a romba. Az ég világon (mostmár) semmi gondom nincs vele. Folyamatos, remek akkuhasználat, eléggé hangos (hangszóró és füles egyaránt), ugyebár tweak-eket nekem kellett belerakni, de xposed ugye segített, ami szintén hibátlanul működik úgy, mint a béta supersu... Audio fx-et nem használom, mert a jetaudio am3d feature-t nem tudja semmi sem felülmúlni.
Jó, tsf launcher akad picit, de az az app hibája, chrome is szokott néha lassulni, az már 4.4-en, 5.1.1-en is ilyen volt.
Csak hogy ne legyen tökéletes, a miui camera appot nem lehet uberelni, kár, hogy nincs port... A camera fv5- van most fent, kompromisszumikkal...
Szóval... Eddig ezt szeretem a legjobban, tiszta az egész, nincsenek anomáliák. Ja és ugye támogatja a layers-eket, így témánk is lehet, igaz kevés még az MM alapú téma (Fejvadi, van sötét/fekete téma is ;) )

[ Szerkesztve ]

sudo rm -rf /*

(#19699) Ájvé válasza SirAlo (#19697) üzenetére


Ájvé
veterán

Ja én kérek elnézést, hogy egy Mi 3 topikba nem jöttem rá magamtól.

Itt a megoldás, root után recoveryből mehet tudtommal a multi ROM (wipe kell).
Vagy fatboot módban MiFlash alól tudsz stabilt feltenni, elvileg újabba kell lennie magyar nyelvnek.

[ Szerkesztve ]

(#19700) Fejvadi válasza Ájvé (#19699) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

:D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.