Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Xiaomi MI-3 téma összefoglaló

ANDROID 6.0 MARSHMALLOW FRISSÍTÉS
Olvasd el, mielőtt nekikezdenél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20251) mizoli


mizoli
addikt

Találkozott valaki azzal, hogy a MiFlash meghatározatlan hibára hivatkozva nem csinál semmit?
Elvileg minden driver megvan, minden rendesen betallózva, MiFlash látja a fastboot módban lévő telefont.

(#20252) heidricha válasza vikla007 (#20217) üzenetére


heidricha
senior tag

el is jutottam 12.31-ig... csakhogy erre nem tudok twrp-t tenni (látszólag felmegy, de a miui-s recovery jön be), az ivan AOSP felmegy vajon udate.zip-ként mirecovery-ből?

(#20253) heidricha válasza heidricha (#20252) üzenetére


heidricha
senior tag

update.

kis kitérővel, de csak összejött.

(#20254) ∂яσнυη


∂яσнυη
senior tag

Fejvadi:Boccs az általánosítésért. Itt inkább arra céloztam, hogy nem mindegy, hogy mihez képest lassú. De legalább elmondhatom, hogy nem a gyorstöltés miatt fog kipurcanni az aksim. :DDD

Tomi: Én nem szoktam észrevenni, mivel éjszaka töltöm csak. Ez romtól független?

laci laci: Engem eddig még csak egy szifon húzott fel úgy, hogy bekúrtam a fiókba téglásított állapotban. :D Kellett nekem "zsírbrékelni". Persze másnap úgy éreztem virtuskodnom kell és a menők magatartását követve megmókoltam(szalvétaevés közben persze.)

Szóval relax és mehet a fastboot rom. :)

[ Szerkesztve ]

(#20255) vikla007 válasza heidricha (#20253) üzenetére


vikla007
aktív tag

Akkor mirecoval is feltudtad rakni (update.zipként)? Gappsot is?
Mivel rootolt az alpha én fleshifyvel raktam fel.

[ Szerkesztve ]

(#20256) heidricha válasza vikla007 (#20255) üzenetére


heidricha
senior tag

nem, simán beleállt, anélkül, hogy bármi visszajelzést adott volna, nem is maradt a gépen semmi használható a bootloader (fastboot) kivételével.

aki hasonló helyzetbe kerülne: bármelyik fastboot ROM jó lesz visszaállításnak, de a flash_all.sh (vagy bat) -ban át kell írni a cél partíciókat:

"system+system1" helyett "system" kell, ugyanez "boot" illetve "modem" esetén.

Recovery nekem is Flashify-jal ment fel végül, de nem az alpha-ról (mivel a partíciók már megvoltak, ezt nem tettem fel ismét), hanem valamelyik stabil dev ROM-ot az utóbbiak közül.

AOSP (Ivan 2016.1.1): kamera működik valakinek a Google Camerá-ban (vadi új, swipe-al lehet váltani a Fotó és a Videó közt)? Nekem elszáll (kamera nem elérhető).. A beépített kamera app rendben van. Engedélyek is, azt megnéztem.

(#20258) blod001 válasza vampire17 (#20257) üzenetére


blod001
tag

"It's kitkat based only... The major difference is now security patch pushed by Google for android will be included"

Ankitmiuu
MIUI Beta Team - India

(#20259) Mr.C válasza vampire17 (#20257) üzenetére


Mr.C
őstag

annyira birom az ottani fórumot :DD sokan azt se tudják, mi tetszik nekik....
:N

sudo rm -rf /*

(#20260) Tomi_Ohl válasza ∂яσнυη (#20254) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Néhány MM ROMot érint csak. A legújabbakban javítva van.

Mr.C szokásos "good news, awesome update, thanks" postok, changelog ismerete nélkül. :D
Az is fura, hogy ilyenek mellett múltkor mégis törölték egyik hsz-em (állítólag spam).

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#20261) berzser67


berzser67
tag

Érdekes bekapcsoláskor a teló azt írja ki,hogy Asus meg Intel!

Mi3 16Gb MIUI7 Multi

(#20262) vampire17


vampire17
addikt

Mİ3/4 Marshmallow 6.0 ***6.1.4 *** Alpha Chinese

Elvileg teljes ROM, sztm atparticionalt rendszerre mehet egybol fol.

Hasznalata csak sajat felelossegre, konnyen teglasithatod a telefont!!!!

[ Szerkesztve ]

(#20263) vikla007 válasza vampire17 (#20262) üzenetére


vikla007
aktív tag

Vajon twrp-vel is?

(#20264) vampire17 válasza vikla007 (#20263) üzenetére


vampire17
addikt

Nem hiszem... Ha megis, jo esellyel visszateszi a gyari reco-t

[ Szerkesztve ]

(#20265) vikla007 válasza vampire17 (#20264) üzenetére


vikla007
aktív tag

Az nem baj, csak nekem most twrp van fent és a legújabb ivan...
Vagy flashifyvel felteszem a gyári mirecot...

(#20266) dhgm válasza blackfly (#20248) üzenetére


dhgm
tag

Hát a Mokee magában szépen megy a googli dolgok nem sikerednek nekem sem sem apk-ból sem cwm-ből.
Nem egyesítettem partíciót.

1.5 dci 2006 86LE Xiaomi MI3 miuiv7

(#20267) vikla007 válasza vikla007 (#20265) üzenetére


vikla007
aktív tag

Visszaraktam a gyári mirecot, wipe cache/userdata majd install update zip...
most bootolt be...

(#20268) mizoli


mizoli
addikt

Általam is ismeretlen okok miatt ki akartam próbálni a MM MIUI-t. :)

1.2 GB-os systemem volt, lefutattam a visszaparticionáló scripet, és azt hittem időt spórolok, ha mindjárt felteszem a MiRecovery-t is. Itt rontottam el.
Utólag kiderült, amit sejtettem közben is, hogy megmaradt az 1.2 GB-os partició, rendszer persze sehol, "rendes" recovery sehol, csak az igen kiváló :( MiRecovery, ami csak ugye update.zip fájlneveket ismer. Természetesen elfelejtettem átnevezni az előkészített romot :W
Az SD-hez sem ADB-n, sem MTP-n nem fértem hozzá.
Fastboot módba ugyan be tudtam lépni, de ismeretlen hibára hivatkozva el sem indult a flash. Aztán sokadik fastboot romot próbálva egyszer csak elindult, de leállt a system flashnél. Akkor jött be, hogy valamiért nem állt vissza az eredeti méretű dupla system, és a "flash_all_except_storage.bat" dupla particióra van írva. Átírtam a bat file-t, fel is ment a rom, de nem bootolt be, Mi logón állt. Viszont már láttam ADB-n az SD-t. Gyorsan lementettem amit kellett :)
Bemásoltam, és fel flasheltem a CWM-et, telepítettem vele egy romot, ami fel is ment, de nem bootolt be, leakadt a Mi logonál, vagy egy kicsit elindult ugyan, de ismét csak Mi logó lett a vége. Ezt párszor ismételtem különböző romokkal.
Vissza a fastboot-hoz, és újra flash, boot particiót törlő módon, de ugyanaz, nem bootol. CWM-ben elkezdtem telepítgeni v6 MIUI romokat, mind felment, de vagy nem bootolt, vagy lefutott a bootanimáció, de itt meg is állt. Aztán előszedtem azt a romot, amit 1.5 éve elsőnek tettem fel a telefon vásárlásakor, a v5 MIUI 4.8.22-t, és jéééé, bootol rendesen, és tovább megy, és jóóóó :D
Mindig mondtam, hogy a v5 MIUI a legjobb MIUI, továbbra is tartom :)
Még az van fenn, kicsit nosztalgiázok :) Aztán kezdem előről :D

[ Szerkesztve ]

(#20269) vampire17 válasza vikla007 (#20267) üzenetére


vampire17
addikt

velemeny? Bar eddig sem volt szinte csak egy ismert bug (A kepernyo szin es szaturacio nem allithato) De azert megis :)

(#20270) Tomi_Ohl válasza vampire17 (#20262) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

XDA-n van OTA is. Mindjárt megy fel.
Elvileg a thermal controlon változtattak valamit, meg van benne egy displayfeature nevű fájl is. :F

mizoli fú, látom rendesen megszenvedtél. :D

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#20271) vampire17 válasza Tomi_Ohl (#20270) üzenetére


vampire17
addikt

jajaja kozben lattam en is, hogy van sima OTA, akinel mar a legfrissebb van, gondolom hasznosabb neki :)

(#20272) mizoli válasza Tomi_Ohl (#20270) üzenetére


mizoli
addikt

Rendesen. És egy egész napom ráment.

(#20273) vampire17 válasza mizoli (#20272) üzenetére


vampire17
addikt

Az 5.12.17-es ROM elvileg atparticional, meg a mirecovery-t is folrakja (bar ebben nem vagyok biztos) nem? Szoval ha azt folrakod, akkor kesz az alap, hogy a legfrissebb alfat is folrakd.

(#20274) vikla007 válasza vampire17 (#20269) üzenetére


vikla007
aktív tag

Gördülékenyebbnek tűnik mint ivan...
Gapps megint csak twrp - ből ment,
Saturation most sem csinál semmit,
Eddig nem találtam hibát

(#20275) vikla007 válasza vampire17 (#20273) üzenetére


vikla007
aktív tag

Csak gyári partíción is kell lenni.
Először én is a régi fajta összefűzött partíción voltam + twrpn... el is szállt nekem is a telcsi...

(#20276) Tomi_Ohl


Tomi_Ohl
Topikgazda

Na kevert érzéseim vannak az új verziót látva.
Színhőmérséklet változtatás működik, Mi4-én en read mode is.
Cserébe amit műveltek az értesítési felülettel... Meh. 😖
Ráadásul a blur is eltűnt, egybefüggő, sima, fekete. Legalább már egyáltalán nem akad. (bozarjoska ⬆)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#20277) calamites válasza Tomi_Ohl (#20276) üzenetére


calamites
őstag

Raknál fel róla képet?

(#20278) mizoli válasza vampire17 (#20273) üzenetére


mizoli
addikt

Igen, átparticionál, csak én nem az eredeti partíció kiosztáson voltam. Előbb azt kell helyreállítani, de itt valami hiba volt, és ez nem történt meg.

(#20279) Tomi_Ohl válasza calamites (#20277) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Túl gyors vagy, közben szerkesztettem a hsz-t. ;)

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#20280) calamites válasza Tomi_Ohl (#20279) üzenetére


calamites
őstag

Egyszerű az biztos.

(#20281) laci laci


laci laci
addikt

Üdv mindenkinek.Itt vagyok,megy a telom. :D Sajna mikor telepíteni akartam pc-ről a telora a xposed progit,így egyszer megállt és jött a fekete köd. :Y Lehúztam az adatkábelt kapcsolnám semmi,háromgombosan semmi,kezd melegedni a telo.. aztán power hang+fel.....semmi,power hang+le+fel...semmi,fastboot mód semmi,a telo már süt...hátlap le akku csati ki... :F.Akkor mondom magamba -"A második telot is lefektettem.(az első egy nubia z5s jbart rosszul csomagolt vissza és annyi.Új alaplap)".Lemerült a laptop és ezzel telo adatátvitel kampec.Ma akku vissza,semmi,töltőre raktam és elindult a töltés,utána bekapcs.és halleluja...Azért újraraktam és jó...Tanúság meg volt...

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#20282) mizoli válasza laci laci (#20281) üzenetére


mizoli
addikt

A fiókban nem javult volna meg :)
(Xposed telepítéshez nem kell PC)

Tomi
Nekem tetszik, olyan ismerős :D

[ Szerkesztve ]

(#20283) vampire17 válasza Tomi_Ohl (#20276) üzenetére


vampire17
addikt

most akkor a szaturacio meg a szinhomerseglet ket kulonbozo dolog?? :D (megmondom oszinten, gozom sincs, mik ezek a funkciok, soha nem hasznaltam oket, azt sem tudom hol lehet oket allitani)

Mert egyikotok azt mondja megy, a masik hogy nem :D

Amugy az ertesitesi feluletre: Tipikus Xiaomi modszer, ha valami pl akad, ne azon legyunk hogy megoldjuk, csereljuk ki egyszerubbre, ami nem akad...:D

Mondjuk nekem nincs vele gondom, picit a stock androidra hajaz :)

mod: mizoli be is elozott :D

[ Szerkesztve ]

(#20284) laci laci válasza mizoli (#20282) üzenetére


laci laci
addikt

Ez is segített egy kicsit.Fel készültem a legrosszabbra.Most a rr 20151220 van fent és leállt a kamera,újra rakom,hátha valami bibi lett..."xposedhez nem kell pc..."Csak arra töltöttem le és átraktam

[ Szerkesztve ]

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#20285) bozarjoska válasza Tomi_Ohl (#20276) üzenetére


bozarjoska
őstag

A végén még visszatérek!
Egyszer ;]

(#20286) vikla007 válasza vampire17 (#20283) üzenetére


vikla007
aktív tag

A szinhőmérséklet megy szintelítettség szerintem nem csinál semmit

(#20287) mizoli válasza laci laci (#20284) üzenetére


mizoli
addikt

Ja, értem. Csak nekem úgy jött le, mintha pc-ről akartad volna telepíteni.
Jó a 6.0.1 RR, én is visszatérek majd rá, csak egy kicsit még maradok a v5 MIUI-n :)

[ Szerkesztve ]

(#20288) laci laci válasza mizoli (#20287) üzenetére


laci laci
addikt

Újraraktam és egy ideig jó a kamera és utána azt írja ki:nem lehet csatlakozni a kamerához.

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#20289) mizoli válasza laci laci (#20288) üzenetére


mizoli
addikt

Indítsd újra a telefont.

(#20290) laci laci válasza mizoli (#20289) üzenetére


laci laci
addikt

10 perc(kb. 10 bekapcs és ennyi..újra rossz..Töltők le egy másik kamera app-ot.

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#20291) Tomi_Ohl válasza calamites (#20280) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Most nézem, a zene vezérlés is eltűnt.
A kínai szöveget meg sikerült megoldani a keresés app adatainak törlésével és egy újraindítással.
Most így néz ki: [kép]
Aztán persze ez még ezerszer változhat, Alpha verzió. Az 5.12.17-ben például a Beállítások appban volt keresés.

laci laci na ez komoly leírás. Ezek után nyugodtan lehet önbizalmad, hasonlót csak az előző telefonomon csináltam (de ott eleve kiszedhető akku volt). :D

vampire17 a színhőmérséklet azt adja meg, mennyire legyenek hidegek (kékes) vagy melegek (sárgás) a színek. A szaturáció (telítettség) pedig minél magasabb, annál élénkebbek a színek.
Ahogy vikla007 is mondja, hőmérséklet megy, telítettség/szaturáció nem.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#20292) vampire17 válasza Tomi_Ohl (#20291) üzenetére


vampire17
addikt

Ertem igy mar vilagos, koszonom!

Zene vezerlest kiszedtek vegre!!

Mondjuk en nem hasznaltam a gyari lejatszot (google music-ot hasznalok) szoval nekem eddig teljesen folosleges volt, sot meg zavart is, mert amikor bealliottam egy csengohangot a gyari lejatszon, az a szam allandoan ott figyelt az ertesitesi savon es az istennek nem tudtam eltuntetni...

A kereses sokkal hasznosabb!!

(#20293) s4tch


s4tch
veterán

Holnap jön új stabil ROM: http://en.miui.com/thread-204101-1-1.html Ez még 4.4 alapú lesz a Mi3-ra, viszont a MIUI felület 7.1-es verzióját tartalmazza. Nem tippelnék, mennyire lesz parasztvakítás a verzióugrás... :U

(#20294) Tomi_Ohl válasza berzser67 (#20261) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Bocs, de hol írja ki? Indítási animáció? Nincs beállítva valami téma?

vampire17 az elrendezéssel én is kezdek megbarátkozni (gyári zene is kapott egy értesítést btw), de a kinézet nagyon nem lesz jó így (nekem).
A keresés sáv meg nem jó, csatlakozik a netre és letölti a kínai nyelvet. Újraindítás után megint kínai. Ráadásul system appot wifiről le sem tilthatok.

s4tch MIUI 6-ból egész 6.7-es verzió is volt ennyi erővel (6.7.1.0), mégse emelték ki. Én sem értem, miért kell ezt most külön hangsúlyozni.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#20295) kárátékutyá


kárátékutyá
őstag

Segítsetek már légyszíves, hátha másnak is volt ilyen.

5.12.3 volt fent, de voltak random újraindulások (zsebben), emiatt fektettem az 5.12.4-et. Ugyanúgy megvannak az újraindulások. Ennyire érzékeny a telefon, vagy az on/off gomb?

(#20296) vampire17


vampire17
addikt

Sziasztok!

kene nekem egy gyors help!

Win10 en probalok fastbootban egy ROM-ot folrakni, de a driver nel azt irja hogy "Sikertelen eszkozleiro keres"

Erre van valami otlet??

(#20297) Ájvé válasza kárátékutyá (#20295) üzenetére


Ájvé
veterán

Neked kellene tudnod, nálam nincs ilyen az biztos (1-2x ha megesett véletlen, de az is régebben volt már). Az is biztos, hogy hiába húzol rá újabbat, nem fog segíteni, ments és csinálj egy tiszta telepítést, ez lehet a megoldás.

vampire17:
Win7
Talán SDK frissítés segíthet.

[ Szerkesztve ]

(#20298) kárátékutyá válasza Ájvé (#20297) üzenetére


kárátékutyá
őstag

Köszi. Azt nem tudom itt mit jelent a tiszta telepítés?

Én ezt csináltam: 5.12.3-on gyári adatok visszaállítása, emulált SD is.
Erre frissítés appal feltettem az 5.12.4-et, és miután felált, ennek is toltam egy gyári adatok
visszaállítását, majd mentés nélkül laktam be.

(#20299) mizoli válasza vampire17 (#20296) üzenetére


mizoli
addikt

Van egy driver gyűjteményem, felteszem a Megára, esetleg jó lesz valamelyik. Van amelyik többször is szerepel, ez csak annyit jelent, hogy nem válogattam ki. Win7-nél is sokszor problémák vannak, ha felteszem a Microsoft frissítéseket.

kárátékutyá
Tiszta telepítés, ha az SD-n kívül formázol mindent (system-data-cache-dalvik cache).

[ Szerkesztve ]

(#20300) kárátékutyá válasza mizoli (#20299) üzenetére


kárátékutyá
őstag

Jah értem, köszönöm. Akkor az a TWRP lesz?! Utánanézek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.