Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Xiaomi MI-3 téma összefoglaló

ANDROID 6.0 MARSHMALLOW FRISSÍTÉS
Olvasd el, mielőtt nekikezdenél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) Laca1212


Laca1212
őstag

Tudnátok ajánlani GSam-hoz hasonlót? GSam valamiért hülyeséget írogat Mi3-on...

(#5002) ruszi_tomi


ruszi_tomi
aktív tag

Letöltöttem egy V5-ös, magyar romot. felmásoltam a teló gyökérkönyvtárába, majd kikapcs, MI Recovery, vel update.zip /előtte átneveztem/ frissítettem. Előtte persze a wipe is megvolt. Ezután a teló frissült, bár nincs magyar nyelv, és van 1-2 kínapi app is............. Valamit eltoltam? Érdekes módon maradt az előző ROM is, asszem másik partición................. :O HELP....

Oneplus 8T 8/256

(#5003) s4tch válasza ruszi_tomi (#5002) üzenetére


s4tch
veterán

Melyik ROM-ot töltötted le pontosan, és honnan? Kínai appok a magyar cuccokból ki vannak irtva.

Ilyen jellegű frissítésnél csak az egyik system partícióra megy fel a ROM, a másikon megmarad a régi. Ebből lehetnek anomáliák, ugyanis true dual boot nélkül ugyanazt a data partíciót használja mindkét ROM. Érdemes mindkét partícióra felflashelni ugyanazt a csomagot.

CWM-et használtál korábbi telefonodon? Ha igen, inkább azzal kezdeném a komplett frissítési folyamatot. Nekem jobban kézre áll, mint a gyári recovery.

(#5004) bozarjoska válasza ruszi_tomi (#5002) üzenetére


bozarjoska
őstag

Én a helyedben nem szarakodnék a gyári recoceryvel feltenném cwmet ugyanúgy update zipként kell aztán azon keresztül frissíteném, 3 wipe aztán mehet fel a rom

Na megelőztek :) cwm sokkal egyszerűbb

[ Szerkesztve ]

(#5005) Fejvadi válasza djula (#4984) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Kipróbáltam. Nekem nem írta ki, hogy be fogja kapcsolni a telefont, mert aktív ébresztés van, viszont a beállított időben bekapcsolta és 1 perc múlva ébresztett. Nokia érzésem lett:-)

(#5006) ruszi_tomi válasza bozarjoska (#5004) üzenetére


ruszi_tomi
aktív tag

Okés, akkor felrakom MI Recovery-vel a CWM-et, aztán küldöm neki. 1 kérdés

Időközben elkezdtem megint piszkálni, aztán felraktam egy Multi-s V6-os Romot. Nagyon gáz am a V6-os ROM?

Oneplus 8T 8/256

(#5007) Tomi_Ohl válasza Laca1212 (#4996) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Hányas ROM van fent? Fejvadinak (4.8.22) és nekem (4.10.17) sem írja ki kikapcsolásnál, pedig az opció be van pipálva. Ja, és ettől még bekapcsol reggel.

ruszi_tomi miért lenne gáz a v6? Szerintem te döntsd el milyen, hogy tetszik.
annyi, hogy aki sokáig használt v5-öt, hiányolhat néhány kényelmi funkciót. Aki sosem használt MIUI-t, vagy csak kevés ideig (mint én), annak tetszeni fog a V6. Én megjelenésétől kezdve, azaz már 2 hónapja használom. Valószínűleg már sosem fogok visszamenni v5-re (esetleg duál bootba teszem majd fel, nosztalgiázásnak).

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#5008) Fejvadi válasza Tomi_Ohl (#5007) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Már csak az a kérdés van e értelme kikapcsolni. Este 8-kor repülőre teszem és reggel 6-kor leveszem a repülőt (aki akart volt ideje elérni). Ennyi idő alatt 1% a fogyasztás ha már nem teljes a töltöttség, különben ha fullra van töltve akkor annyira kicsi a veszteség, hogy százalékosan nem is esik vissza. Szerintem többet fogyaszt a bootolással mint a repülő mód.

(#5009) ruszi_tomi válasza Tomi_Ohl (#5007) üzenetére


ruszi_tomi
aktív tag

Nekem sokáig volt a régi telómon V5, de bejön ez a V6, szép nagyon. :D Köszönöm szépen, úgy látom szerencsére ebben a fórumban is vannak segítőkész emberek.

Oneplus 8T 8/256

(#5010) Tomi_Ohl válasza Fejvadi (#5008) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Max annyi értelme van, hogy nem sugároz téged az éjszaka folyamán. Más gyakorlati értelmét nem nagyon látom.

ruszi_tomi na látod, hogy nem gáz az.:)
Tényleg sok segítőkész ember jár errefelé, nekem is már sokat segítettek. Szerintem nagyon jó társaság, már csak miattuk is megérte ezt a telefont venni :D
Amúgy akkor már ideje lenne módosítani az aláírásodat ;)

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#5011) ruszi_tomi válasza Tomi_Ohl (#5010) üzenetére


ruszi_tomi
aktív tag

Köszi, jogos........... :D :C :C :C :C

Oneplus 8T 8/256

(#5012) Tomi_Ohl


Tomi_Ohl
Topikgazda

FIZETŐS MIUI 5/6 TÉMÁK INGYEN!!!

Limitált ideig ingyenesek, és már látok köztük igazi v6-ra való témákat is!!! :))
Megyek is kipróbálni őket!

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#5013) bozarjoska válasza Tomi_Ohl (#5012) üzenetére


bozarjoska
őstag

Hát ezek elég gagyik :D egyik se tetszik nekem, alap jobb!

(#5014) Tomi_Ohl válasza Tomi_Ohl (#5012) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

És igen! A "Mint" nevű téma teljes mértékben kompatibilis v6-tal! Az állapotsávot is átszínezi meg minden!

bozarjoska lehetnének jobb témák is, de a Mint már megért egy próbát, egészen irreális élmény v6-on témákat látni :D

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#5015) Tomi_Ohl válasza Tomi_Ohl (#5014) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Tévedtem :( pl a számológép alkalmazásban csúnya rendellenességek vannak :(

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#5016) llaszlo


llaszlo
veterán

Van bármilyen megoldás amivel a mappákban automatikusan ABC sorrendbe lehet rendezni az appokat?

[ Szerkesztve ]

(#5017) Fejvadi válasza Tomi_Ohl (#5010) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Erősíti az immunrendszerem :K

(#5018) sagesz93


sagesz93
addikt

Sziasztok

Úgytűnik én is tagja leszek a topiknak :K
[link]

Esetleges érdekesség, hogy a telefon Kínában lett vásárolva egy ismerősőm által, ő hozta nekem. Az ára is elég kedvező volt ennek köszönhetően :C

Most dilemmázok azon, hogy milyen szoftver kerüljön rá, csak eléggé időhiányban szenvedek. Szerencsére nem vagyok elveszve, androidos emlékek vígan élnek, és pont linkeltetek 1-2 leírást és romot. :R
Két év iOS használat után van a kezemben ez a telefon, eléggé szokatlan, de úgy érzem nagyon korrekt kis eszköz!

(#5019) Drenadar válasza sagesz93 (#5018) üzenetére


Drenadar
veterán

MIUI V5. 4.8.22 ahogy fejvadi aláírásában is van... magyar, és stabil, és jó! :)

Ezzel a telefonnal felesleges mindenféle gagyesz bugos romot rátenni :)
Azt csak pislog az ember miért nem mennek a funkciók... V6 sem egy meggyőzős darab...

(#5020) sagesz93 válasza Drenadar (#5019) üzenetére


sagesz93
addikt

Köszönöm a tanácsot, én is ezt szemeltem ki magamnak!

Megmondom őszintén, a gyári nekem már tökéletes rajta, nem is cseszegetném, de ez még eléggé tele van mindenféle kínai cuccal. Sajnálom romolni, komolyan. (meg egy kicsit lusta is vagyok hozzá :DD )

A system1-system2-es dolgokat még nem igazán vágom, de biztos szépen le van írva minden!

[ Szerkesztve ]

(#5021) Drenadar válasza sagesz93 (#5020) üzenetére


Drenadar
veterán

kínai csodaszerek akkor is fent lesznek, a legtöbbet nyugodtan letörölheted...
Én úgy voltam vele, hogy elfér, úgysem indulnak el startupnál, én betettem a legtöbbet egy mappába azt eldugtam és kész :) nem sok vizet zavarnak...

(#5022) Tomi_Ohl válasza Fejvadi (#5017) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Ahogy gondolod. Nekem hozzátartozik a komfortérzetemhez az, hogy este kikapcsolom a telefont :) (mint ahogy egyik tanárok szerint a magyarok komfortérzetéhez hozzátartozik az, hogy télen a 30C-os szobában atlétatrikóban nézzék a focimeccset, miközben kint havazik.) Ezek ilyen megszokások, amiket ha nem tart be az ember, rossz érzete lesz.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#5023) Laca1212 válasza Tomi_Ohl (#5007) üzenetére


Laca1212
őstag

KXDCNBH34.0

Erre valaki?

(#5024) Fejvadi válasza sagesz93 (#5018) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Jól érzed, gratula !

(#5025) Fejvadi válasza Tomi_Ohl (#5022) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

To-Mi3.

Tudod milyen furcsa volt a Nokia után megszokni, hogy nem kapcsolhatom ki éjjelre a telefont, mert akkor nem ébreszt reggel? Az s3 volt az első droidom és az nem tudta. Azóta használom a repülő módot.

Teljesen őszinte leszek. Eszembe se jutott, hogy az kis masina tud ébreszteni kikapcsolt állapotban is. Riasztás előtt bekapcsol és ébreszt. Szerintem azért a "nagy nevű" gyártók csúcsmodelljei se tudják ezt.

Mától én is visszaállok az éjszakai kikapcsolásra :K

(#5027) zoltb válasza Laca1212 (#5001) üzenetére


zoltb
csendes tag

GSAM behülyült nálam is. pedg ez a legjobb.

(#5028) Tomi_Ohl válasza Fejvadi (#5025) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Nagy világhírű gyártók nem tudják, de a kínaiak általában igen.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#5029) Drenadar válasza zoltb (#5026) üzenetére


Drenadar
veterán

és megkérdezhetjük hogy ezt hogyan sikerült kivitelezni?

RIP.

(#5030) petrson válasza zoltb (#5026) üzenetére


petrson
senior tag

Szia,

honnan rendeltél keretet? Keret alatt hátlapot értesz?
Majd számolj be kérlek, milyen nehéz volt cserélni a hátlapot? Nekem sajnos két sarka van lezúzva a telefonnak, cserélném én is, ha nem nagy ügy.

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#5031) llaszlo válasza petrson (#5030) üzenetére


llaszlo
veterán

A hátlap csere nem nagy ügy. Korábban már linkelt valaki egy videót. [link]

(#5032) sagesz93


sagesz93
addikt

Billentyűzetből ki mit preferál? Nem igazán találom az igazit. Swiftkey nem jön be(azzal a részével van gond amikor előjönnek a további karakterek), most épp a fleksyvel küzdök. De ez elég nehézkes :( valami jolly jokert adjon nekem valaki.

(#5033) bozarjoska válasza sagesz93 (#5032) üzenetére


bozarjoska
őstag

Swype?

(#5034) Tomi_Ohl válasza sagesz93 (#5032) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Xperia Z3 billentyűzet a legjobb :) :K

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#5035) Madoc válasza sagesz93 (#5032) üzenetére


Madoc
veterán

Z3 bill.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#5036) tDr1v3r válasza sagesz93 (#5032) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Én bírom a SwiftKey-t is. A Google-félét esetleg nem próbálod be? A Material design-os felületével elég jó szerintem.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#5037) Tomi_Ohl válasza tDr1v3r (#5036) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Nem tudom, *nekem speciel* a materiál dizájnos felületen nehezebb írni, pont azért, mert nincsenek elkülönítve a gombok. Persze, biztos meg lehet szokni. Nekem viszont fontos az is, hogy legyen magyar autokorrekció, ez még ugye nincs a Googleében.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#5038) Madoc válasza Tomi_Ohl (#5037) üzenetére


Madoc
veterán

Nehezebb írni mert szerintem kisebbek a gombok ,pedig nincs nagy kezem. Amiota kijött azota használtam a google bill-t material felülettel,de a z3 nekem sokkal jobb mint a google.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#5039) szkorhetz válasza sagesz93 (#5032) üzenetére


szkorhetz
őstag

Anysoft teljes magyar billentyűzettel?

(#5040) Tomi_Ohl


Tomi_Ohl
Topikgazda

Aláírás hozzáadva ;)

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#5041) Laca1212


Laca1212
őstag

Iszonyat lassú a mobilnetem. Belassítva nem vagyok. Elvileg szolgáltató részről minden ok. Mi lehet a gond? Valakinek volt ilyen esetleg?

(#5042) Fejvadi válasza Tomi_Ohl (#5028) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

To-Mi3!

Tényleg kiírja, hogy be fog kapcsolni ébresztés előtt.
Felületesen néztem a múltkor, azt hittem csak a szokásos blabla.
Figyelmeztet , hogy be van állítva egy időpont amit mutat is és van egy pipa amit ki lehet venni ha nem szeretném, hogy bekapcsoljon.

(#5043) Tomi_Ohl válasza Fejvadi (#5042) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Igen?
Nem tudom, én szeptembertől használok ébresztőt, és augusztus végén frissítettem MIUI 6-ra. Itt pedig nem ír ki semmit:

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#5044) Laca1212 válasza Laca1212 (#5041) üzenetére


Laca1212
őstag

Megvan a megoldás! Ha esetleg valaki így járna ahogy én!
Redőny le/értesítések fülnél forgalmi adatok kijelzésére bökni. Itt jobb fent fogaskerék/megtakarítás beállításai/megtakarítás.
Na ez be volt kapcsolva. Ez fogta a mobinetet iszonyatosan.

(#5045) Laca1212 válasza Tomi_Ohl (#5043) üzenetére


Laca1212
őstag

Ez melyik verzió pontosan? Minden oké vele?

(#5046) Tomi_Ohl válasza Laca1212 (#5045) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Ez a legújabb developer ROM (4.10.17). Az előző verzió szerintem gyorsabb és laggmentesebb volt (4.10.11).

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#5047) Laca1212 válasza Tomi_Ohl (#5046) üzenetére


Laca1212
őstag

Érdemes a V5-öt lecserélni rá?

(#5048) Thomas16


Thomas16
tag

Hi!
A naptár app nem indul el nálam. Ráklikkelek, megnyílik és rögtön bezáródik.
A vagyula féle KXDCNBF34.0 romot használom.
Másnál is van ez a hiba?

(#5049) djula


djula
aktív tag

Én is csatlakoztam a MI3 közösséghez. Redmi 1s ről váltottam, érdemes volt, nagyon tetszik. Egész más. :)
Fel is dobtam a 4.10.17-et, tetszik a felület, két hiányosságot fedeztem fel eddig. Az egyik csak zavaró, hogy nem jelzi, hogy van-e beállítva aktív ébresztés.
A másik miatt viszont vissza kell mennem v5-re, a screen lock pin-nél max 4 jegyű számot enged beírni, a céges exchange viszont 6 hosszút követel. Ha holnap javítják ezt, marad a v6, külonben v5 megy vissza.

[ Szerkesztve ]

(#5050) Tomi_Ohl válasza Laca1212 (#5047) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Ha már v6-ra akarsz váltani, akkor inkább az előző hetit ajánlom, vagy várd meg az e péntekit, hátha jobb lesz.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.