Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Xiaomi MI-3 téma összefoglaló

ANDROID 6.0 MARSHMALLOW FRISSÍTÉS
Olvasd el, mielőtt nekikezdenél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33151) laci laci válasza GAbre (#33150) üzenetére


laci laci
addikt

Szia.Jelentès itt a fórumon, legalább kitiltják..

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#33152) GAbre


GAbre
veterán

Próbálok keresni frissítésre lehetőséget.
[link] Xiaomi oldalról próbálok most.
De nem akar működni.
Ha elindítom a flash tools-. Kidob 5 dolgod,ami installálni kell,ha elkezdem,akkor felugrik 1 nem kezelt kivétel történt,és hiába megyek a folytatásra,nem csinál semmit:Azt írja wait,de úgy 10 perc után valahogy meguntam,hogy csak wait.
Fastboot módban meg is jelenik a telefon eszközkezelőben,de nem sikerül a letöltött driverekkel se felismertetni géppel.
Így egyáltalán nem látom,hogy tudok működő rendszert rárakni.
Costum romhoz meg recovery-vel kéne mahinálni,de abba nem mentem bele,mert úgy tégla is lehet a vége.
Valakinek 5let frissítéshez?

Avatar

(#33153) mizoli válasza GAbre (#33152) üzenetére


mizoli
addikt

Először jól működő usb adb drivert kellene feltenni a gépedre. Ez annak idején nagyon jó volt Windows 7-en.
Ha a gép rendesen látja a telefont, akkor feltehetsz egy régi miui fastboot romot.
A Mi3 eredetileg dupla rendszerrel jött, újabb romokhoz kevés lesz a tárterület, össze kell vonni.
Nem tudom, hogy a telefonodon ez megtörtént-e?

Minden infót megtalálsz hozzá a topikban.

[ Szerkesztve ]

(#33154) GAbre válasza mizoli (#33153) üzenetére


GAbre
veterán

Köszi.
Ezt már raktam fel.És akkor sem látja,legalábbis ugyanúgy van 1 ilyen mobil:

Xiaomi_Mi_3_V8.1.4.0.MXDMIDI_20161201_Global_6.0_XFT romot gondoltam/tudtam leszedni ehhez.
Igen miui recoveryben van 2 rendszer,de 1ik nem működik.
Nem írt sehol összevonást,de még odáig se jutotta el.
De ezen is gondoltam,hogy újabb windowsokon már nem fut a miui flash?Mondjuk ez furán hangzik,hogy új telefonhoz/új idei flash programhoz is 3 windowsal régebbi jó csak? :F
Bár mondjuk már azon se lepődök meg,azok után,hogy maga a telefon se képes 4es androidról legalább 5ösre lefrissíteni magát,mert "nincs" újabb. :W

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#33155) mizoli válasza GAbre (#33154) üzenetére


mizoli
addikt

Mindenképpen keresned kellene egy olyan drivert, amivel rendben látja a gép a telefont.

Csak egy partíció lehet aktív, arról bootol a rendszer.

Ezek szerint nincs partíció összevonásod, tehát csak a régi rendszerek férnek el.

Pl . itt nézz körül fastboot rom ügyben.
A fastboot romok többszörösen becsomagolt file-ok, a file kiterjesztése .tgz (tar gzip). Szét kell csomagolni őket, utána lehet mondjuk miflash-sel feltenni (de pl. kézzel is lehet), vagy ott van a xiaomi adb fastboot tools is.
Ha jelenleg kína rom van rajta, akkor kína fastboot romot tegyél fel. Lehet mást is, csak nyitni kell a bootloadert, és nem árt egy canro-hoz (ez a Mi3 kódneve) való TWRP recovery.

A miflash nem fogja írni, hogy kell az összevonás, azt tudni kell 🙂

Azért írtam az előző hsz-ban régi romot, mert az még működik a régi partíció kiosztáson is.
Az Android 4.4 -re írt MIUI (nem tudom, már melyik verzió) még működött, de arra nem emlékszem, melyik volt, amin már nem.

Természetesen össze tudod vonni a partíciókat, így megnöveled a tárterületet, fel tudod tenni a lehetőség szerinti legújabb romot is.
Ez lehet, hogy macerás lesz, de előbb-utóbb mindannyiunknak sikerült 🙂
Custom romok között találsz újabbakat is, a Xiaomi nagyon régen megszüntette a támogatást.

Minden infó itt van a topikban, valahol biztosan megtalálod. Elsőre olvasd el az összefoglalót.

[ Szerkesztve ]

(#33156) GAbre válasza mizoli (#33155) üzenetére


GAbre
veterán

Az a bajom,hogy pl
ANDROID 6.0 MARSHMALLOW FRISSÍTÉS ebben 1 link se jó már.
És nem vettem észre,hogy úgymond linkelve van az összefoglaló.
De még ha így is jó,nem tudok ezek mennyire jók,van-e egyszerűbb.
Gondoltam próbálom gépről,mert nincs sd kártyám se,pendrive-ot meg sehogy nem akar bevenni 1ik teló.Így nem tudom használja-e ez is jól,vagy lehet-e úgy romot rakni rá.
Szerintem rakok fel win 7et és meglesem fastboot modot holnap.

Avatar

(#33157) mizoli válasza GAbre (#33156) üzenetére


mizoli
addikt

Elvileg neked most 2 db system partíciód van, de ahhoz, hogy kb. 4.4.x Androidnál újabb romot tegyél fel, a két partícióból egyet kell csinálni. Nem olyan bonyolult művelet, de azért simán bele lehet futni egy soft brick-be, erre számíts. Nincs egyszerűbb megoldás, mint amit topikban írtunk. Tomi_Ohl szépen leírta az összefoglalóban. Nem tudom mennyire lehet még elérni a szükséges szoftvereket, azért ez már 7-8 éve volt.
Az egész művelettel annyit fogsz nyerni, hogy talán a MIUI 7 fog menni, ha jól emlékszem, addig tartott a támogatás.
Vagy feltehetsz egy custom romot -ha még találsz hozzá. Nekem az AOSP Extended rom van a Mi3 telefonon, Android 8.1 -en. Tudomásom szerint ez a legújabb, ami még van.
Talán még megvan, ha eljutottál odáig, megkeresem. Nem hiszem, hogy a "hivatalos" oldalon még ott lenne.
Nem tudom mit akarsz csinálni a telefonnal, de mindenképpen nagyon régi lesz az egész rendszer.
Ha csak telefonálni, hagyd úgy, ahogy van.
Több hajad fog megmaradni 😁

[ Szerkesztve ]

(#33158) GAbre válasza mizoli (#33157) üzenetére


GAbre
veterán

Igazából 1 tartalék telefonnak szánom,mert a 2 gb ram nem rossz benne,meg stb.
Működő playstore elég lenne már igazából de olyan régi a 4.4,hogy nem találtam működőt hozzá.

Avatar

(#33159) mizoli válasza GAbre (#33158) üzenetére


mizoli
addikt

Szerintem hagyd, ahogy van, de nem akarok beleszólni.
Tartalék telefonnak jó így is.
Ha valamit feltétlenül frissíteni akarsz, nem csak a Google Play áruházban tudod megtenni, vannak alternatív áruházak is.
Én az apkmirror-t szoktam használni.

(#33160) GAbre válasza mizoli (#33159) üzenetére


GAbre
veterán

Az a baj,hogy már az első,ami legalább kéne rá minimum 5ös android kell rá.
Tehát használhatatlan frissítés nélkül.
Arra,meg,hogy hívásra használjam backupnak,van itthon nyomógombos telefon.

Avatar

(#33161) mizoli válasza GAbre (#33160) üzenetére


mizoli
addikt

Mielőtt bármit csinálsz, olvasd el az összefoglalót, a topik vonatkozó hozzászólásait, és gyűjtsd be a szükséges szoftvert.
Pár nap az egész 😁

Több módja van a system partíciók összevonásának, de a legegyszerűbb, amit Tomi_Ohl írt a blogjában.
És arra is számíts, amit írtam, hogy Android 8 fölé nem tudsz menni, az meg elég régi.
Volt valami Android 9-es custom rom is, de valami gond volt vele, már nem emlékszem.
A8+AEX nálam teljesen jól működik, rádiót hallgatok rajta évek óta.
Ezen a környéken jelenleg 42 db FM adó jön be (változó a szám), és a Mi3-ban nagyon jó az FM rádió chip.

(#33162) Tomi_Ohl válasza GAbre (#33156) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Fú tényleg, egy letöltési link sem jó már. Kicsit szomorú így visszanézni.
Én miflasheltem Windows 10 alól is, nem szükséges a 7. A nem aláírt driverek telepítését kellett engedélyezni boot menüben: [útmutató], ezután már ment.

#33155 mizoli alapból nyitott a Mi3 bootloadere, ez még a régi szép időkből származik :)

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#33163) mizoli válasza Tomi_Ohl (#33162) üzenetére


mizoli
addikt

Valóban nyitott, elfelejtettem.
Rég volt. 🙂

(#33164) mizoli


mizoli
addikt

Boldog új évet kívánok mindenkinek 📱🥂🥃🍻🍹🍸

(#33165) Tomi_Ohl


Tomi_Ohl
Topikgazda

Boldog új évet! 🎉
Egészen durva belegondolni, hogy idén lesz 10 éves ez a telefon :Y

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#33166) mizoli válasza Tomi_Ohl (#33165) üzenetére


mizoli
addikt

Jó, hogy írod, sosem tudom biztosan. És még él(degél) a topik. 🙂
Nálam FM rádióként működik a Mi3, tökéletesen.

Elvileg megvan valahol -több romról is- a teljes TWRP mentésem, vissza tudnám állítani őket. 😁

(#33167) laci laci válasza Tomi_Ohl (#33165) üzenetére


laci laci
addikt

Nektek is boldog új évet..🤝🤝🤝

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#33168) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Búék!
Az enyém még mindig hibátlan :)

(#33169) Tomi_Ohl válasza mizoli (#33166) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Azok hasznosak lehetnek még, egyre értékesebbek, főleg a múltkori élmény után a nulla élő linkkel...

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#33170) mizoli válasza zolikaDB (#33168) üzenetére


mizoli
addikt

Az enyém is 🙂

Jó "látni", hogy még vagyunk páran 😁

(#33171) Wovbagger


Wovbagger
tag

Szintén Boldog új évet mindenkinek!

Az én készülékem már több éve nyugovóra tért, de még mindig kellemes nosztalgikus emlékeim vannak róla.

(#33172) laci laci válasza mizoli (#33170) üzenetére


laci laci
addikt

Nem sokan vagyunk már itt.😞😥😥

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#33173) Laybee válasza laci laci (#33172) üzenetére


Laybee
őstag

Vagyok! Csak olvasó voltam.

(#33174) Menadrin


Menadrin
kezdő

Azok a régi szép idők, amikor még a xiaomi odavágott ár érték arányban a nagyoknak, igaz kompromisszumokkal, de az ár ezt feledtette. Mindenki akkoriban az lg g2vel samu s4 s5ökkel jött (S5 akkor5-600, s4 3-400, g2 400 körül volt), hogy így csúcs úgy csúcs mindenben, aztán én a nyári munka után kerestem egy igazi ár érték arányos telefont, semmi másra csak játékokra. Végül a megszabott pénzbeli határba belefért (200 volt a határ, pár euróval lépte csak túl, utolsó darabos kiárusítás szlovákiában) és meg is vettem és játékokba kevés ellenfél volt. Még az s5ös osztálytársam is meglepődött, hogy a játékoknál nem szakad az a játék, ami az s4nél g2nél igen. Legcsóróbbként hardveresen odavágtam a gazdag srácoknak vele :))
Imádtam, itt kezdődött a xiaomi korszak nálam ár érték bajnokok voltak, aztán sajna megtörött a kijelző és rendeltem kínából hozzá, kicseréltem és egy napot ment, majd teljesen meghalt a telefon :O :O ezt a mai napig nem értem, hogy miért, de gondolom, az olcsó kijelző lehet a ludas.
Jó volt ezt a tesztet újraolvasni, sok rész be is ugrott, igaz akkoriban már úton volt hozám a telefon, amikor ezt a tesztet elolvastam, de mégjobban vártam miután elolvastam.
Mai napig emlékszem, hogyan csodálták azokat a dolgokat, amik a testre szabhatóságot illette, egy menő telefon volt, rettenet jó áron.

(#33175) mizoli válasza Menadrin (#33174) üzenetére


mizoli
addikt

Nekem még mindig megvan, teljesen jól működik, már elég régóta rádiónak használom.
Most éppen az rbb 88.8 szól.

(#33176) Menadrin válasza mizoli (#33175) üzenetére


Menadrin
kezdő

tökéletes példa arra, hogy ez egy tényleg nagyon jó telefon volt.

(#33177) Tomi_Ohl válasza Menadrin (#33174) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Egy elképesztően jó telefon volt elképesztően jó áron. Plusz akkoriban még elég egzotikus volt a márka is. Sokunknak a belépője volt a kínai világba.
És ami szintén még egy csoda volt, az a közösség körülötte. Imádtam ezt a topikot, sokan minden nap itt beszélgettünk. Elég érdekes belegondolni, hogy alig mentünk offtopik irányba, mindig volt téma. (Ezt az érzést azóta nem találtam meg... egy jó bizonyítéka az is, hogy csak két hét után reagálok)

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#33178) mizoli válasza Tomi_Ohl (#33177) üzenetére


mizoli
addikt

Pontosan így van.
Még mindig a legkedvesebb telefonom. Meg is van becsülve.
Azóta is hiányzik az a közösség, ami itt kialakult. És még mindig él a topik, igaz, már csak páran vagyunk.
Nekem is hiányzik a mindennapi beszélgetés, az itt kialakult kapcsolatok. Szép idők voltak.

Valaki Tomi nevű srácot megszavaztunk topik gazdának. Nem ismered véletlenül? 😁

(#33179) laci laci válasza mizoli (#33178) üzenetére


laci laci
addikt

Én ismerem,de nagyon inaktív és alig segít..😂😂😉😉😉🤝👏

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#33180) Tomi_Ohl


Tomi_Ohl
Topikgazda

A Tomi nevű srác üzeni, hogy jól van. Mikor a történet indult, még kis gimnazista volt, gyerek, ennek ellenére sosem találkozott emiatt negatív megkülönböztetéssel. Még egy második apát is talált itt Fejvadi személyében. :D Azóta már az egyetemet is befejezte egy ideje és megy tovább az élet.

Tavaly megkeresett egy moderátor, megköszönte az itteni munkámat és megkérdezte, hogy továbbra is szeretném-e viselni a Topikgazda tisztséget. Leírtam hát neki is, hogy a telefon körül már nincs nagyon teendő, de szívügyem a topik és nosztalgiázni járunk vissza. Ha valamilyen szabály szerint le kell adnom, leadom, de egyébként szívesen maradok. Nincs ilyen szabály, úgyhogy maradok veletek :) Jó, amúgy is maradnék, csak a rang változna. :D

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#33181) Wovbagger válasza Tomi_Ohl (#33180) üzenetére


Wovbagger
tag

Én sok segítséget kaptam itt többetektől, és bent hagytam a topicot a kedvenceim között.
Viszont Te Tomi hogy megöregedtél! :Y

(#33182) mizoli válasza Tomi_Ohl (#33180) üzenetére


mizoli
addikt

laci laci 😁

Wovbagger
Tényleg öreg lett 🤣

Tomi
Valóban nem vagy nagyon aktív, de ezzel jár a komoly felnőtt élet 🙂
Gondolom műszaki pályát választottál.
Én továbbra is humán pályán keserítem az emberiséget 😁

Fejvadival milyen jókat szórakoztunk. Vagy teljesen eltűnt, vagy én nem tudom melyik topik(ok)ban lakik.

Franc abba a rangkórságba 😁

(#33183) laci laci válasza Tomi_Ohl (#33180) üzenetére


laci laci
addikt

Hát nálam is pörög az élet.
Közel az 50-hez
Három gyerek három év alatt
Egy pècsi kollegával xiaomi romokat portolunk,ő az ész én az ötletgazda,nagyon ért hozzá az oroszoknak is csinál.
Most pár hónapja egy Asus zenfofe 9 mobilt használok 13 pro után
Amúgy minden ok..😂😉

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#33184) Tomi_Ohl válasza Wovbagger (#33181) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Abban a korszakomban voltam, amikor gyorsan változnak a dolgok, az tény. :D

mizoli igen, közel három éve szoftverfejlesztőként dolgozok :) Valahogy ezzel összecseng az is, hogy három éve vettem egy telefont, amit azóta is a gyári ROM-mal és zárt bootloaderrel használok. :Y Mondjuk ennek nem kéne így lennie, meg nem is lesz feltétlen így, csak egybeesés. Inkább számítógépen kisebb Linuxos szórakozások váltották a romolgatásokat, na meg persze már a munka is hasonló jellegű.
Milyen humán pálya? Persze, csak ha szabad kérdezni :)
Fejvadiról én sem tudok semmit már elég régóta. Nem is emlékszem, melyik topikban találkoztunk utoljára (talán még láttam valahol Mi3 után).

laci laci szép teljesítmény :C
Akkor felétek megy még a főzés, jó ilyet is hallani. :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#33185) mizoli válasza Tomi_Ohl (#33184) üzenetére


mizoli
addikt

"... három éve vettem egy telefont, amit azóta is a gyári ROM-mal és zárt bootloaderrel használok... "

Ezt persze nem hiszem el 😁

Természetesen nem titok, továbbra is festek, újabban pluszban művészettörténetet tanítok. Tudod, aki ért hozzá, csinálja, aki nem, az tanítja 😁

Pedig valamikor műszakiként kezdtem. Olyan későn érő típus vagyok 😁

[ Szerkesztve ]

(#33186) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Fejvadi cirka 2 éve nem lépett be az oldalra (ezen a néven): [link]
* amúgy ittvagyok, élek, még mindig Samsung-om van, de valszeg Pixel 7 lesz a következő.

(#33187) mizoli válasza zolikaDB (#33186) üzenetére


mizoli
addikt

A Mi3 megvan még?

(#33188) zolikaDB válasza mizoli (#33187) üzenetére


zolikaDB
veterán

Természetesen ;)

(#33189) Menadrin


Menadrin
kezdő

Utólag már bánom, hogy kidobtam, de sajnos vigyázni nem tudtam a telefonra és a muanyag keret nekem teljesen szetoredezett annak ellenére, hogy kaptam hozzá tokot. Nagy kár, szép is volt, jó is volt, a kamera se volt rossz. Tipik olyan telefon, ami ha samsung, sony vagy lg márkanevet kap simán 3-4x többe került volna.

(#33190) zolikaDB válasza Menadrin (#33189) üzenetére


zolikaDB
veterán

A műanyag "keret" az cserélhető, 5$ jelenleg is AliExpress-en. Én magam is többször cseréltem.
Amikor az Mi3-at rendeltünk annak idején, nekem valami 65 ezerre jött ki. Akkor az ezzel nagyjából megegyező hardware-es képességű Galaxy S3 valami 110 ezer körül ment.

(#33191) Menadrin


Menadrin
kezdő

S3 joval gyengebb volt hardveresen de még az s4 is, kb az s5 szintjét hozta, az s5 volt 801 es snapi asszem vagy 805 os adreno 330al a mi3as meg 800as snapi volt vagy 801 és szintén 330as adrenoval. Szóval az s3 köszönő viszonyban sem volt, erre kifejezetten emlékszem, mert s3ast akartam használtan venni.

Igen, de sajna a képernyő is széttört aztán csere után egy napot ment és meghalt a mobil (azóta is rejtély, hogy miért)

(#33192) zolikaDB válasza Menadrin (#33191) üzenetére


zolikaDB
veterán

Legyen úgy.
De időben kb az Mi3 és az S3 van átfedésben, bár ez sokat nem változtat a lényegen. Flagshipek, egyik a másik felének áráért.

(#33193) Menadrin válasza zolikaDB (#33192) üzenetére


Menadrin
kezdő

Na most megnéztem neked, az s3 2012 majusban jött ki, a mi3 2013 september, az s4 2013 március (gsm aréna adat)
Az s5 jött ki 2014 február. Igaz az s5-ön (snapi 801/adreno 330) kívül exynososak voltak a samsungok, az "erősített" s4 volt snapis, erre a mai napig emlékszem, mert s3 és az erősebb s4 között vacilaltam, amikor megtaláltam a mi3 at. Az erősített s4 active lte (i9506) az snapi 800al volt adreno 330al, ugyanúgy, mint a mi3as :)
Az s3 mindenben gyengébb volt, ram 1gb a kamera is a kijelző felbontása is, jo az amoled kijelző jobb volt, de ezen kívül mindenben gyengébb volt :) azért is emlékeztem ennyire, mert majd 1 hónapos dilemmába voltam, hogy mit vegyek :)) de amúgy a sima samsung s4 (i9500) exynos procis volt és asszem az koreai kiadas volt és ide az i9505os verziót küldtek, vagy forditva, ami snapi 600as volt 320as adrenoval.

Egyszó, mint száz, az s3 és az s4 is gyengébb volt, de korábban is jöttek ki akkoriban. Az s3 amikor már én nézegettem (2014 tavasz-nyar), akkor az s3 volt kb. 250-300 euro korul, az s4 400 körül és az s5 meg akkor jött ki, szóval nem is emlékszem pontosan, de olyan 6-700 körül volt az ára.

(#33194) Tomi_Ohl válasza mizoli (#33185) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Mostanában csinálok extrémeket, mint az 5000 óra újraindítás nélkül például. De megfogadtam, hogy nem csinálok már többet ilyet, mert rendszeresen kifagyott már a telefon olyan dolgoktól is, mint a Duolingo vagy egy kép készítése a kamerában. :D

Te pedig csinálod is és tanítod is, szép oximoron :D

zolikaDB ugy tűnik, Fejvadit akkor itt már tényleg nem érjük el.
A Pixel 7 valóban jónak tűnik.

Menadrin fú ne is mondd, nekem is három sarka be van repedve (egyikből ki is tört egy darab, amikor kiverték a kezemből). Egy időben akartam venni rá másikat, valóban fillérekért lehet szerezni, de aztán visszariadtam, amikor majdnem fényeset rendeltem. Nagyon tetszik az eredeti tapintása, nem kockáztattam aztán inkább.

Akkori árak tekintetéből nekem az van meg, hogy az abszolút csúcs (Snapi 800/801) akkoriban 600€ környékén ment másfelé, az Xperia Z2 meg 650-en kezdett és mindenki hüledezett, hogy hogy létezhet olyan drága telefon.
Anno Xperia Z1-et akartam venni, 2014 nyarára már 350€-ra süllyedt az ára, aztán eszembe jutott, hogy valamikor olvastam egy Xiaomiról tesztet és odáig voltak érte. 210€-ért sokkal jobb kijelzővel egyértelműen megérősnek tűnt (utólag nézve pedig sokkal jobban megérte).

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#33195) Menadrin válasza Tomi_Ohl (#33194) üzenetére


Menadrin
kezdő

Én is akartam z1 compactot venni a samsungok mellett ez volt még a favorit, mert nagy lázban volt mindenki mert vízálló és az hű de jó akkor xd de bugos volt a telcsi. És az árak is úgy voltak kb. ahogy írod.

Nekem sajna amikor összetört akkor nem ment az érintés egyáltalán és ezért kellett vennem rá képernyőt, ha ment volna az érintés, akkor marad úgy törve, kicsit csalódott is voltam, hogy a repedesek miatt nem megy, de hát annyira jó áron volt, hogy mindent elnéztem neki.

(#33196) mizoli


mizoli
addikt

BUÉK minden régi Mi3 felhasználónak 🥂

(#33197) RetepNyaraB válasza mizoli (#33196) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

<3

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#33198) zolikaDB


zolikaDB
veterán

BÚÉK Mi3-asok!
Mit is lehetne mondani ilyenkor?
Busongani? Vagy büszkének lenni arra, hogy a ma oly népszerű Xiaominak "mi" voltunk az "előhírnökei"?
Nem tudom :)
De az akkori telefonokban valahogy "több lélek" volt, pedig már akkor is minden készülék egyforma akart lenni.
Állítom, egy Mi5 mai mércével is gyönyörű darab (Mi3, Mi4, Redmik stb). És igen: ki nem allhatom a mai tepsi, faltól falig kijelzős, hátul kameratengerrel, AI-al "turbózott" csodákat, meg hogy 250e alatt nincs élet. Vagyis a gyártók törekszenek arra, hogy ne legyen. (És egy épkézláb kamera, proci, fluid rendszer luxus. Mármint, a fejlett alkalmazások és a lehasznalt akksik okán veszel egy új telefont, és nem látod a fejlődést, csak, hogy megint bírja az akku, vagy nem törik bele a készülék bicskája egy Facebook futtatásába. Pedig ez alap lenne...)
Ejj.
Régi szép idok!

*A vicc, hogy az S23-asomon mai nap is a MIUIHU fórum által reszelt Revanced-et futtatom :)
** És fura szintén, hogy "szívesen" veszek, használok kínai órát - olcsó, mint a haborodas és piszok minőségi cuccok ezek. (pl Steeldive)

[ Szerkesztve ]

(#33199) Ájvé válasza zolikaDB (#33198) üzenetére


Ájvé
veterán

BUÉK!
Minden igénytől függ, akinek nem kell top hardver és kamera az talál magának készüléket lejjebb is. Vannak szerencsére szinte tiszta Androidos készülékek is, én is most váltottam Xiaomi 12 után Motorola Edge 40-re és elégedett vagyok, alapvetően nem hogy nincs hiányérzetem, de még jobb is a tiszta Android miatt .
Ha lenne itthon hivatalosan Pixel akkor szerintem nem is nagyon kellene gondolkodni készülék vásárláson.

[ Szerkesztve ]

(#33200) zolikaDB válasza Ájvé (#33199) üzenetére


zolikaDB
veterán

Na, nem mondok semmit :DDD
Még lehet, hogy S23 után "átnyergelek" Pixelre.
6a, 6 Pro, 7a, 7 ami szóba jöhet. (Az Alza már-már majdnem jó is hivatalosnak.)
S23 kamerájával S7-S10e után nem túlzottan vagyok elégedett enyhén szólva...

[ Szerkesztve ]

(#33201) Ájvé válasza zolikaDB (#33200) üzenetére


Ájvé
veterán

Most jött a 8-as széria, jövőre még 8a. Mondjuk Pixel sem hibátlan, melegedés probléma van például.

(#33202) zolikaDB válasza Ájvé (#33201) üzenetére


zolikaDB
veterán

Figyelj... Mindig mindenhol kopkodik az Exynos-os cuccokat, mert melegszik, nem kompatibilis stb stb.
Nálam: soha egyik Samsung sem melegedett, mindig is elégedett voltam az Exynos procis telefonjaimmal, soha nem égett be AMOLED kijelzőm, semmi samsungos bajom nem volt, ami miatt komplett szériákat kiáltották ki "gyűlöltnek".
No, ezek után én fenntartással kezelem a dolgokat.
Azt tudom, hogy a P8-nal voltak olyan problémák, miszerint valami hátlapi csavar felnyomta a kijelzőt. Azt nem tudom, hogy javítják és mikortól szabad venni P8-at. Annyi, hogy azok 300 felett indulnak, ennyit semmi nem ér nekem, ami mobil :DDD
Az 5G mizéria meg egyáltalán nem erint.
4G-t is ritkán használok :DD

[ Szerkesztve ]

(#33203) zolikaDB


zolikaDB
veterán

(#33204) mizoli válasza zolikaDB (#33203) üzenetére


mizoli
addikt

Szép. Látszik, hogy szereted.🙂

Az enyémen még mindig az az "üvegfólia" van, amit nem tudom, hány éve rátettem.
AEX rom van rajta, nem MIUI.
FM rádióként szolgál évek óta. Akkut viszont cseréltem már benne.

[ Szerkesztve ]

(#33205) Wovbagger válasza zolikaDB (#33203) üzenetére


Wovbagger
tag

:R
(itt miért nincs a "szemem helyén nagy piros szerelmes szívek" smiley?)
És persze BUÉK mindenkinek!

(#33206) mizoli válasza Wovbagger (#33205) üzenetére


mizoli
addikt

😍
Erre gondoltál?

(#33207) Wovbagger válasza mizoli (#33206) üzenetére


Wovbagger
tag

Erre bizony! Viszont ezt nem látom a választhatók között :F

(#33208) RetepNyaraB válasza zolikaDB (#33200) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Pixelek, amelyek mindent tudnak, amit ma kéne (5G itthoni hálózaton, volte, vowifi) már sajnos nem túl bestbuy árban vannak. Annyira nem, hogy magában a király kamera szoftver nekem nem elég. Pedig a nejem kis vacak 4a-ja is pazar képeket lő a szánalmas 1db kamerájával.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#33209) Viktor0610 válasza Wovbagger (#33207) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha a fórumon elérhetők közül hiányolod, akkor azért, mert sosem volt cél, hogy az összes/több smiley legyen elérhető.
Mobilon simán, de Windows alatt PC-n is elérhető az összes emoji (Windows gomb + . /pont/ billentyűk lenyomásával), szóval felesleges itt felsorolni mindet/többet.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#33210) Wovbagger válasza Viktor0610 (#33209) üzenetére


Wovbagger
tag

Egyrészt köszönöm szépen a választ 👍 (most ki is próbáltam ezt a megoldást), másrészt azt hittem, hogy nincs a moderátorok látókörében ez az ősi topic, így itt nem akkora baj, hogy ha OFF-ol a magamfajta renitens.

(#33211) Viktor0610 válasza Wovbagger (#33210) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mindent IS látunk. ;]

(Csak szoktam figyelni az aktív témákat. ;) )

Samsung Galaxy A54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.