Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Xiaomi MI-3 téma összefoglaló

ANDROID 6.0 MARSHMALLOW FRISSÍTÉS
Olvasd el, mielőtt nekikezdenél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22001) kárátékutyá válasza mizoli (#22000) üzenetére


kárátékutyá
őstag

Köszi, fent.

(#22002) laci laci


laci laci
addikt

Amit észrevettem az új twrp-ben,hogy ugyanúgy lezár a képernyő telepítésnél mintha csak simán használnám a telot.(nem merül a kijelző miatt).Lassabban telepít.

Más:Azt írtam,hogy telepítésnél hibát ír ki és megált az új rr. rom telepítésnél,DE most csak reboot-ot nyomtam és az új rom botool be.. :F

[ Szerkesztve ]

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#22003) Mr.C válasza laci laci (#22002) üzenetére


Mr.C
őstag

Attól függ, hol dobott error-t. Ha Pl már végzett a system felrakásával és a data jött, attól még simán be tud bootolni

sudo rm -rf /*

(#22004) s4tch


s4tch
veterán

Élőhalott lett a telefonom: reggel földhöz csapta a kisfiam, berepedt a kijelző, csak helyenként érzékeli az érintéseket, otg-s egér nélkül használhatatlan. Érdekes, hogy a kijelző alatti hardveres gombok is megpukkantak; még jó, hogy véletlenül pont RR volt fent, aminél macera nélkül be lehet kapcsolni a szoft gombokat, különben még többet kellett volna nyűglődni az adatmentéssel. Nem tudom, mennyire gazdaságos a javítás; ha nem az, akkor sorsolok, és vagy Mi4-et, vagy HTC One M8-t veszek. Mindenesetre bármi lesz, a Mi3 jól szolgált, eddigi legjobb telefonom (volt?).

(#22005) mizoli


mizoli
addikt

Visszaraktam a 2.8.7 TWRP-t.
Berágtam az újra, az open-pico gapps telepítéséhez 17 perc kellet. (2x is megcsináltam, ua. az idő.) A tesztelendő romot 1 percen belül flashelte.

s4tch
Részvétem :(

(#22006) laci laci válasza s4tch (#22004) üzenetére


laci laci
addikt

havri1 fórumtársat kérdezd ő tud esetleg segíteni az alkatrész ügyben.Htc m8-at ne vegyél,nekem volt m7-em,de :(

Mr.C:Minden be botoolt...Akkor lehet csak a végén lett rossz...

mizoli: Neked vélemény a romról?

Vélemény az új rr-ről kb.két óra használat után:Az akku most már jól tölt,a kamera pedig csúcs,idáig nem ismert hiba..

[ Szerkesztve ]

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#22007) mizoli válasza laci laci (#22006) üzenetére


mizoli
addikt

Mikor megjelent az új RR, azonnal felraktam, a töltés tényleg javult. Viszont nálam már két SOD volt, azt meg nem annyira szeretem. (A 15.12.20-i verzióban egy sem.)

Felpróbáltam a XenonHD-t is, de szűknek bizonyult, nem megy az FM rádió.

(#22008) Tomi_Ohl válasza s4tch (#22004) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Az kellemetlen :(
Múltkor linkeltetek Mi4-et, szerintem egész jó áron van, én tuti azt választanám (a HTC nálunk kétszer olyan drága, és a fém házon kívül nem nagyon nyújt pluszt).

mizoli 17 perc? :Y Én még nem flasheltem belőle, de azt hiszem megelőzöm az idegeskedést...
"Felpróbáltam a XenonHD-t is, de szűknek bizonyult" akkor a slimbit az mennyire szűk lenne? :D

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#22009) mizoli válasza Tomi_Ohl (#22008) üzenetére


mizoli
addikt

Az a pláne, hogy a romot, meg teljesen normál időre feltette.
A XenonHD purintánságával semmi gond nem lenne, de az FM rádiót szeretem.

Most éppen az AICP mai (2016.02.07.) verzióját lakom be.
Ha külön-külön van flashelve a rom és a gapps, akkor fc a beállítások is, és a gplay services is.
Ha együtt van flashelve (nincs elindítva a rom a gapps flash előtt), akkor teljesen jó. (Open-pico 2016.02.07-et tettem fel.)
Az első indításnál megkérdezi, hogy az FM rádió kaphat-e root jogot. Ha azt mondom, nem, akkor az aicp extrák nem mennek, nincs root hozzáférés. (Másnak van.) Ha az fm rádiós kérdésre igent mondok, akkor jó az aicp extra is. ??? :U Ezt tegnap nem vettem észre, azt hittem telepítési gond.
Xposed/GravityBox megy.
Az ébresztőóra magyarul is jól mutatja a napokat a beállításnál.

[ Szerkesztve ]

(#22010) laci laci válasza mizoli (#22007) üzenetére


laci laci
addikt

Nekem idáig nem volt. (Remélem nem lesz) A telepítést külön csináltam, lehet ki próbálom milyen egybe telepíteni.(köszi az infót). Tiszta furcsa magyarul a twrp..

[ Szerkesztve ]

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#22011) mizoli válasza s4tch (#22004) üzenetére


mizoli
addikt

(#22012) heidricha válasza ∂яσнυη (#21993) üzenetére


heidricha
senior tag

2.8-assal készült backupot visszaállítja? Korábban (jóval korábban) volt már olyan verzióváltás, amikor buktam a régebbi mentéseket.

(#22013) laci laci válasza mizoli (#22011) üzenetére


laci laci
addikt

Én is ennyiért vettem itt a fórumon. Teljes tartozékkal, üvegfóliával, hibát nem találni rajta.

heidricha: Nekem jó volt.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#22014) ∂яσнυη válasza heidricha (#22012) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Nem tudom még nem próbáltam. Látod a mizoli panaszkodik rá, bár őt nem tudom, hogy a zipet rakta e. Bár elvileg ugyan az a kettő.

(#22015) mizoli válasza ∂яσнυη (#22014) üzenetére


mizoli
addikt

Nem a zip-et tettem fel, hanem az img-t.

(#22016) Fejvadi válasza s4tch (#22004) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Sajnálom, hogy tönkrement.

Ennyiért tudok 1 év Magyar garival intézni neked, ha érdekel.
Xiaomi Mi4 WCDMA 3/16GB fehér - 69.000
- Xiaomi Mi4 LTE 3/16GB fehér - 86.000

(#22017) s4tch válasza Fejvadi (#22016) üzenetére


s4tch
veterán

Köszi, lehet, hogy élek vele. Nap közben nulla időm volt árakat nézegetni, csak este írtam egyet digojr-nek, hogy legalább tudjam, a javítás mennyi lenne.

A többieknek is köszönöm az együttérzést. Tomi, az M8 kintről megvan 180-190 dollár környékén, és a fém házon kívül MHL csatlakozót, infrát, valamint SD bővítést is nyújt - igaz, nincs belőle 3GB RAM-mal szerelt verzió.

[ Szerkesztve ]

(#22018) Tomi_Ohl válasza mizoli (#22009) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Nekem RR-en is elő szokott jönni az FM rádió root jog kérés, de csak mikor multiromot használtam. Akkor egy vissza gombot szoktam nyomni azt hiszem. Fura dolgok ezek, a misztikus FM rádió sötét oldalát még nem fedeztük fel...

s4tch külföldi árakat nem néztem, úgy már egész jó vétel az is.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#22019) ∂яσнυη


∂яσнυη
senior tag

Milyen sok Mi-újság eltávozott mostanság köreinkből. Kár értük. :(

(#22020) Mr.C


Mr.C
őstag

Amúgy, nem tudom ki milyen romot használ és hogy mennyire jó a Chinese alpha MM 6.2.5, de én még mindig ivan aosp-nál vagyok gond nélkül.
Elég régóta :D kezdem unni is. Miuira vágyik már a lelkem.

sudo rm -rf /*

(#22021) Wovbagger válasza Tomi_Ohl (#21974) üzenetére


Wovbagger
tag

Kedves Tomi_Ohl!

Köszönöm szépen a segítséget! Nem hittem volna, hogy ilyesmire képes vagyok, de beléptem a Recoverybe, megoldottam a wipe cache-t, az nem oldotta meg, majd jött a wipe all data - az viszont megoldotta a problémámat. Az első két fontos alkalmazás már települt is a telefonra, reggel fogok tudni azzal indulni (végre).

Ez az első MIUI-s telefonom, előtte azt olvastam, hogy van MIUI Market, ahonnan tölthetők le alkalmazások, de arra nem figyeltem, hogy ezek kínaiak, ezért kellett a Google Play a telefonomra. Ha van esetleg javaslatotok néhány hasznos alkalmazásra azokat szívesen fogadom (ha jól láttam ilyen ajánlat nincs az összefoglalóban)

(egyedül annál a pontnál voltam bajban, hogy másoljam fel a telefon gyökér könyvtárába az update.zip file-t. Letöltöttem a miui.com-ról az Általad javasolt fejlesztőit (néhány perc volt, szemben a múltkori egész éjszakás "Frissítés" módszerrel), kitettem egy pendrive-ra, azt csatlakoztattam a telefonhoz, fel is ismerte, meg is jelenítette, de sehol nem találtam file törlés gombot (ez azért kellett volna mert a gyökérben volt egy update.zip, szerintem a múltkori telepítésből) és nem találtam "file másolása" gombot sem. De szerencsére a wipe all data ezt a frissített rendszert hozta vissza)

Szóval köszönöm még egyszer a segítséget, enélkül eléggé el lettem volna veszve.

(#22022) Wovbagger válasza kárátékutyá (#22001) üzenetére


Wovbagger
tag

Kedves kárátékutyá! Írtam Neked múlt héten privát üzenetet, szeretném, ha válaszolnál rá! Előre is köszönettel! ;)

(#22023) mizoli válasza Mr.C (#22020) üzenetére


mizoli
addikt

Én éppen most tértem át AICP 11.0-nightly -ra. (Android 6.0.1, CM alap)
Ha MIUI-t szeretnék látni, visszateszem a jó öreg -és tökéletes- 34-es v5 mentésemet :)

Így igaz, az gond a teljesen jó romokkal, hogy előbb-utóbb unalmasak lesznek :D

[ Szerkesztve ]

(#22024) heidricha válasza mizoli (#22005) üzenetére


heidricha
senior tag

Tényleg brutál lassú a gapps install. A scripteket elképesztő lassan futtatja, a 17 (? - nem mértem, de sok volt, az tuti) percből kb 13 lehetett a telepítés végén "fixing permissions".

(#22025) Tomi_Ohl válasza Wovbagger (#22021) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Na látod, megy ez neked is :)
Szóval most ha jól értem, a kínai (hivatalos) verzió van fent?

mizoli jó lenne egy v5 MM, mi? :D
Én mondjuk az első pár v6 UI-ját látnám szívesen újra.

heidricha Bitti09 úgy mondta, hogy "3.0 takes some big naps between the flashing steps". Ez logikus is, egy ROM flashelés nem sok lépés, a Gappsban viszont bonyolult updater script van.
Remélem hamar javítják, mert így kénytelen vagyok még én is előző verziót használni, pedig ilyet én sosem csinálok. :N

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#22026) Fejvadi válasza s4tch (#22017) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Csak írj efy privit Mester, ha úgy döntenél. Nagyon szívesen segítek.

(#22020) Mr.C
Én rágyógyultam 2 het a Miui7.1 Stabik Multu-ra és nagyon jó.

(#22027) Wovbagger válasza Tomi_Ohl (#22025) üzenetére


Wovbagger
tag

Az összefoglaló segítségével elnavigáltam a miui.hu fórumra, ott ezt írták:

-Wipe All Data- Törli a felhasználói adatokat,a telepített alkalmazások adatait (FIGYELEM!Mi3/Mi4-nél lehetséges,hogy gyári visszaállítást csinál!!!Több fórumon jelezték,hogy megtörtént!Tehát töröl mindent,gyári állapotra állít vissza!)

... így azt hittem gyári állapotot fogok kapni. Ehelyett 4.4.4. KTU8P-m van és 5.12.11 fejlesztői. Érdekes.

(Az update.zip file felmásolásra mi lett volna a megoldás egyébként?)

(#22028) havri1


havri1
félisten

Csendes üzemmódot szokta valaki használni?
Régen sokat használtam, és úgy rémlik, hogy ha aktív volt, akkor az engedélyezett hívásotokon kívül, teljesen néma volt a készülék. Se képernyőzár, se rezgés, semmi. Most, gyakorlatilag csak az értesítseket némítja, minden más aktív... Wtf?

havri

(#22029) mizoli válasza Wovbagger (#22027) üzenetére


mizoli
addikt

A gyári állapotra visszaállás nem cseréli ki a telepített romot. Bocs, ha nem erre gondoltál, lehet, hogy nem jól értelek.
Gyári állapot alatt azt kell érteni, hogy törlődik az összes felhasználói beállítás, és minden felhasználói alkalmazás.

Tomi
Az bizony nagyon jó lenne :)

[ Szerkesztve ]

(#22030) mizoli válasza mizoli (#22029) üzenetére


mizoli
addikt

Wovbagger
Az előbb (#22029) kimaradt, hogy ezekkel együtt az összes adatod.

[ Szerkesztve ]

(#22031) Wovbagger válasza mizoli (#22029) üzenetére


Wovbagger
tag

Akkor ez a megfejtés, mert én "gyári állapot" alatt azt értettem, ahogyan a gyárból kijött, ugyanis az 5.12.11 feltelepítése már az én művem volt - én meg nem vagyok éppen gyári. :))
És egyelőre én sem mindig értelek Titeket, azt hiszem lassan összeszedem azokat a rövidítéseket, amikhez kérek egy szótárat, az első minden bizonnyal az "fc-zik" lesz.

(#22032) mizoli válasza Wovbagger (#22031) üzenetére


mizoli
addikt

"fc-zik" = (általában valami hiba miatt) bezáródik az alkalmazás (Force Close)
Rövidebb úgy írni, hogy FC, azért használjuk :)

[ Szerkesztve ]

(#22033) Wovbagger válasza mizoli (#22032) üzenetére


Wovbagger
tag

Köszönöm, ezzel meg is van a szótáram első szócikke! :K
Azt hiszem holnap is lesznek kérdéseim...

(#22034) kárátékutyá válasza Wovbagger (#22022) üzenetére


kárátékutyá
őstag

Szia, elnézést, nem láttalak. Ment válasz.

(#22035) Hafy75


Hafy75
aktív tag

Sziasztok. Létezik, hogy a heti Mm nem rootolt? Lemaradtam vmiről? Nem tudok hozzáférést adni a flashifynek, se a TWRP managernek.. Köszi

Na!!!

(#22036) calamites válasza Hafy75 (#22035) üzenetére


calamites
őstag

A miuihu nem rootolt, super su kell.

(#22037) Hafy75 válasza calamites (#22036) üzenetére


Hafy75
aktív tag

Nem miuihu, EU multi.

Na!!!

(#22038) bozarjoska válasza Hafy75 (#22037) üzenetére


bozarjoska
őstag

Az se rootolt, írják xiaomi.eun!

(#22039) Hafy75 válasza bozarjoska (#22038) üzenetére


Hafy75
aktív tag

Akkor a menet az, mivel gyári recovery van, TWRP atnevez update zipre, flash, utána TWRP ből a supersu flash? Ez így jó lesz?

Na!!!

(#22040) bozarjoska válasza Hafy75 (#22039) üzenetére


bozarjoska
őstag

Jó bár nem biztos hogy twrp felmegy update.zipként. Ha nem akkor használd ezt, van két verzió is.

(#22041) heidricha válasza Tomi_Ohl (#22025) üzenetére


heidricha
senior tag

Köszi! Gapps kb. havonta megy csak fel, a CM frissítés sem sok lépés, egyelőre fennhagyom a hármast.

(#22042) laci laci


laci laci
addikt

sikerült az öcsém teloját is téglásítani.Elsőre nem akarta a partíciót kialakítani,újra raktam,de twrp-be lépet frissítés után és azóta fastboot módot mutat a telo. Sajna fastboot módot egy ideje nem akarja venni a telo.Teljesen fekete...Akku jó.mit tudnék még csinálni? :R

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#22043) bozarjoska válasza laci laci (#22042) üzenetére


bozarjoska
őstag

Szerintem rajtad valami átok ül :D

Amúgy itt is van leírás meg miuiandroid.hun is!

[ Szerkesztve ]

(#22044) laci laci válasza bozarjoska (#22043) üzenetére


laci laci
addikt

Azzal csinálom,de maga a telo nem akar fastboot módba menni...

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#22045) s4tch válasza laci laci (#22044) üzenetére


s4tch
veterán

Nem is muszáj neki látható módon fastbootba lépni.

Mit látsz, ha PC-re dugod a telefont? Ne zavarjon, hogy halottnak tűnik.

(#22046) mizoli válasza laci laci (#22042) üzenetére


mizoli
addikt

A pontos előzményeket ugyan nem tudom, de itt van egy miuiandroidos leírás.
Nehogy falhoz vágd! :N

s4tch
Amit linkeltem neked, már megvették. Szerintem nem lett volna rossz.

[ Szerkesztve ]

(#22047) laci laci


laci laci
addikt

-"Mit látsz, ha PC-re dugod a telefont? Ne zavarjon, hogy halottnak tűnik."Na ez zavart meg...nem volt semmi kép.A kocsiban csinálom telorol net,és jó is lett.global van fent..innen már jó lesz,csak kell wifi..

Mindenkinek köszönöm.. :R :R Így most már tudom mit rontottam el múltkor..

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#22048) s4tch válasza mizoli (#22046) üzenetére


s4tch
veterán

Már tegnap, mikor néztem, akkor is vége volt :) De nem lesz most csere, a javítás mellett döntöttem, holnap megy digojr kezei közé a kütyü, egyúttal kap a szürke helyett egy vatta új fekete házat.

(#22047) laci laci: fajin! Csak nyugi, ezeket tényleg nehéz kinyírni.

[ Szerkesztve ]

(#22049) mizoli válasza s4tch (#22048) üzenetére


mizoli
addikt

Jó árban volt, gyorsan elvitték.
Mikor a 2. Mi3-at vettem, mire döntöttem volna, elvitték amit kinéztem. (Újszerű volt, fél órát gondolkoztam). Szerencsém volt, másnap lett egy új :)

[ Szerkesztve ]

(#22050) laci laci válasza s4tch (#22048) üzenetére


laci laci
addikt

De miért feküdt meg második telepítés után?A disc infóval ellenőriztem és a régi partíció volt rajta.Most megy rá twrp,utána a miuihu 28-as.Csak itt az erdő szélén nehézkes lesz a romot letölteni..

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.