Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Xiaomi MI-3 téma összefoglaló

ANDROID 6.0 MARSHMALLOW FRISSÍTÉS
Olvasd el, mielőtt nekikezdenél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19101) Tomi_Ohl válasza Ájvé (#19093) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

17.-e óta nem jött ki új verzió. Elég jól működik, használható napi szinten, pár kisebb hiba előfordulhat (Beállítások/Továbbiak/Mobilhálózatok leáll, Világóra helyszín hozzáadása leáll).

gyurex17 elvileg igen. Tegnap este kiszivárgott egy állítólagos win10 rom. IMG formátumban volt, angol és kínai nyelvet tartalmazott és azzal kezdi a telepítést, hogy törli az összes létező partíciót a telefonról, majd újakat hoz létre. Egyelőre senki nem merte feltenni.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#19102) Ájvé válasza Tomi_Ohl (#19101) üzenetére


Ájvé
veterán

Köszi, simán wipe-al telepíthető? Csak a telefonon tárolt adatokat szeretném megmenteni, többi nem fontos. TWRP van fent, lehet Mi Recovery kellene mert az látja mindkét partíciót (nem tudom melyik van használatba, mivel MIUIHU-t mindig OTA frissítettem).

(#19103) ∂яσнυη válasza Tomi_Ohl (#19101) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Na majd én! ;] Hol van az az img? :DDD

Akkor ezek szerint nincs mit tenni csak várunk...

(#19104) Tomi_Ohl válasza Ájvé (#19102) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Igen, wipe minden sd-n kívül.
Gapps-nak elvileg a Banks Dynamic Gapps jó lehet, az olyan, hogy ha nincs elég helyed, akkor kihagyja a nem fontos részeket.
Mi Recovery-ből nem fog felmenni, CWM-mel válthatsz systemet, ha a sys2 lenne aktív.

gyurex17 már nem kell sokat szerencsére. Van valami kínai leírás, hogyan kéne telepíteni, de túl bonyolult ahhoz, Hogy bárki is merjen kockáztatni.

Más: kering egy kép a kínai MIUI fórumon, amin egy Mi4 LTE van, 6.0 alapú MIUI-val. Azt írják, a lollipop kimarad és már a 6.0-t tesztelik. Erősen fake-gyanús, de azért jó lenne :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#19105) mizoli válasza Tomi_Ohl (#19104) üzenetére


mizoli
addikt

"törli az összes létező partíciót a telefonról, majd újakat hoz létre"
Ez várható volt. Nem ismerem ugyan a windows phone particióit, de nyilván nem azonos az androiddal.

"Egyelőre senki nem merte feltenni."
Nem csodálom. Majd Te :C

Más

3 különböző firmware/radio/modem/baseband verziót próbáltam ki - az elnevezés szabadon választott :)
MPSS.DI.3.0-38083f3
MPSS.DI.3.0-8698a4d
MPSS.DI.3.0-0f11eec

A sorrend elvileg a régebbitől halad az újabb felé, de ez nem tuti biztos. Az viszont nagyon valószínű, hogy az utolsó a legfrissebb.

Mindegy is, a jelszintet tekintve nem láttam szignifikáns különbséget köztük ugyanazon a ROM-on nézve.
Viszont az RR 5.5.8 (build 20) bármelyik baseband verzión -általában- nagyobb jelszintet mutatott, mint az RR 5.5.9 (build final). Itt az "általában" szónak jelentősége van, mert volt olyan, nem is egyszer, hogy pont fordítva volt :)

Szerk.:
Most éppen a MPSS.DI.3.0-38083f3 modem firmware (elvileg a legrégebbi) van fenn, az 5.5.8 RR verzióval, és ugyanazon a helyen (asztal sarka) ahol eddig -103 > -105 dBm jelszint volt, most leesett -87-re. Ugyanezzel a modem firmaware-rel valamelyik? MIUI jobb volt (bocs, de nem néztem a pontos jelszintet, és a sok cserélgetésben nem tudom már, hogy pontosan melyik rom volt az, talán a kis kedvenc 34-es v5).
Úgy látszik az MPSS.DI.3.0-38083f3 és az 5.5.8 RR nem csípik egymást :) De az is lehet, hogy ha huzamosabb ideig nézem a MIUI-val, azzal is változott volna a jelszint.
A jelszint alapból nem stabil, ha folyamatosan figyelem, kicsit szokott változni, csak úgy magától.
Ezt kissebb jelszinteknél sokkal jobban észre lehet venni (pl. fent van a fém tok.)
Szóval műszerek nélkül nem egyszerű kiszűrni, hogy a térerő változásnak mennyi köze van a firmware/baseband verzióhoz.

Ráadásul ezek a változások full térerőn nem is láthatók :)

[ Szerkesztve ]

(#19106) mizoli válasza mizoli (#19105) üzenetére


mizoli
addikt

"kissebb" = kisebb :B

(#19107) Ájvé válasza Tomi_Ohl (#19104) üzenetére


Ájvé
veterán

CWM-et váltottam, mert MIUI nem megy fel vele (mondjuk TWRP meg nem jön be így nem is használom nagyon, egy wipe azért sikerült vele persze, mert annyira nem ismerem ki magam rajta). Akkor ezek szerint CWM megy megint vissza.

(#19108) bozarjoska


bozarjoska
őstag

Aki azt akarja hogy szürke legyen az értesítési terület és ne blur effektes annak itt a leírás. Ez lesz a végeredmény!

Először is letöltöd a jBART programot. (Jobb oldalt download ZIP)
Aztán kicsomagolod.

Majd a MiuiSystemUI.apk-t bemásoljuk a jBART mappába. (Amúgy mindegy hogy hol van csak így egyszerűbb ha egy helyen van)

Elindítod a programot majd oldalt Single File és betallózod a MiuiSystemUI.apk-t végül Decompile.

Amikor kész van akkor alul kiírja hogy Ready! Majd létrehoz egy MiuiSystemUI.apk.bzprj mappát!

Majd ide navigálsz: MiuiSystemUI.apk.bzprj\decompiled\MiuiSystemUI.apk\res\values-mcc9998-mnc9999\bools.xml

Ezt megnyitva (pl. WordPad, Notepad++) át kell írni a true-t false-ra majd menteni!

Ha ezzel megvagyunk akkor már csak ki kell törölni a values-godzillaui-v8 mappát különben nem fog működni! (A mappa itt található: MiuiSystemUI.apk.bzprj\decompiled\MiuiSystemUI.apk\res\values-godzillaui-v8)

Visszatérünk a jBART programba majd jobb alul Compile és megvárjuk míg kiírja hogy Ready!

Végezetül bemásoljuk a MiuiSystemUI.apk-t a romba! (MiuiSystemUI.apk.bzprj\compiled\MiuiSystemUI.apk)

Vagy csak az elkészült MiuiSystemUI.apk-t bemásoljuk a telefonon (pl. Root Explorer, ES Explorer) a system\priv-app mappába majd megadjuk neki a jogokat (rw--r--r--)!

(#19109) Tomi_Ohl válasza mizoli (#19105) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Azért reméltük, hogy ha már Mi4-re csinálják, akkor kicsit átdolgozzák a partíciókat is.
Igen, felteszem, de csak 26.-a után. :P
Látom tesztelgeted a basebandeket... A lecsatlakozások száma redukálódott valamelyikkel?

bozarjoska köszönjük :R
Kár lenne itt veszni hagyni a hsz-ek közt, szerintem bemásolhatnád a blogodra. :)

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#19110) bozarjoska válasza Tomi_Ohl (#19109) üzenetére


bozarjoska
őstag

"bemásolhatnád a blogodra. :)"
Azt se tudom azt hogy kell :D Meghagyom neked használd nyugodtan!

Amúgy a magyarosítást is így kell!
Magyar apk Decompile majd kiszeded belőle values-hu (program.apk\res\values-hu) mappát.
Utána Decompile a fordítandó apk-t majd beleteszed ugyanide a values-hu mappát és kitörlöd azokat a mappákat amibe benne van az a szó hogy godzillaui (amit az előző írásban írtam) végül Compile és mehet is vissza a romba!
Végül a build.prop-ba átírod így magyarra:
ro.product.locale.language=hu
ro.product.locale.region=HU

Így csináltam meg a global romot is.

[ Szerkesztve ]

(#19111) Tomi_Ohl válasza bozarjoska (#19110) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Itt bal felső sarok: "Írni szeretnék!" :)
Érdekes a godzillaui, hogy mi lehet az. Szerintem a jbart teszi oda, én mondjuk először sima apktool-lal próbálkoznék, már csak azért is, mert az van kéznél, és akkor talán a godzillaui se jelenne meg.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#19112) mizoli válasza Tomi_Ohl (#19109) üzenetére


mizoli
addikt

OK :)
Van a családban 2 db winphone, annyira nem jön be, de jó lenne látni a Mi3-on is :D

Ja, nézegettem őket :)
Közben beraktam egy másik SIM-et (Orange), ott akármit csinálok, full térerő van.
Lehet, hogy át kellene térnem :)

(#19113) Fejvadi válasza bozarjoska (#19108) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Ügyes vagy!!
Jó sok munka egy kis szürkeségért. :C

(#19114) bozarjoska válasza Tomi_Ohl (#19111) üzenetére


bozarjoska
őstag

Már próbáltam :) azzal szórakoztam jBART előtt és nem tudtam hogy mi a gond mert ez nem írja ki a jBART meg erre a godzillára hivatkozott mondom akkor kitörlöm és úgy jó is lett :D

Itt a sima apktool, ugyanúgy benne van a godzilla és csak ezt az egy hibát írja ki

Fejvadi
Hamar megvan amúgy :)

[ Szerkesztve ]

(#19115) Tomi_Ohl válasza bozarjoska (#19114) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Benne van? Akkor tényleg nem tudom, de a fő, hogy így jó.
Ilyen warningot nem is egyet kiír akkor is, ha mondjuk a CM frameworkot recompilolom,önmagában ez még nem baj.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#19116) bozarjoska válasza Tomi_Ohl (#19115) üzenetére


bozarjoska
őstag

Ez a két fájl van benne:
dimens.xml
<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<resources>
<dimen name="notification_min_height">77.0dip</dimen>
<dimen name="notification_row_min_height">77.0dip</dimen>
<dimen name="notification_max_height">310.0dip</dimen>
<dimen name="notification_row_max_height">310.0dip</dimen>
<dimen name="expanded_status_bar_toggle_max_width">104.0dip</dimen>
</resources>

integers.xml
<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<resources>
<integer name="expanded_status_bar_toggle_space_weight">43</integer>
</resources>

Tudom hogy az nem gond csak mást nem ír ki és nem tudom mi a baja, na mindegy enélkül megy az a lényeg.

(#19117) ∂яσнυη


∂яσнυη
senior tag

Sziasztok!

Most kaptam egy Telenoros számlát, amin olyan tételek is szerepelnek amikről nem tudok... Van valami MIUI-n ami nemzetközi sms-t tud generálni. Témak? stb..?

(#19118) calamites válasza ∂яσнυη (#19117) üzenetére


calamites
őstag

Mekkora összegben? Megnézem majd én is.

(#19119) batabe válasza calamites (#19118) üzenetére


batabe
senior tag

Nem az mi account aktiváló SMS lehet?

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#19120) ∂яσнυη válasza batabe (#19119) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

De a számlámon kívül +2000-2500Ft. 15db smsről van szó kb fél hónapos időszakra, úgyhogy olyan mintha napi szinten küldött volna 1db-ot.

Pedig esküszöm nem néztem felvilágosító filmet gyerekekről. :( :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19121) Tomi_Ohl válasza bozarjoska (#19116) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Valószínűleg ezek a magasságok valahol máshol is meg vannak adva.

gyurex17 én is csak arra tudok gondolni, mire batabe. Tudtommal más SMS-t nem küld a MIUI (erre is figyelmezted). De ha be vagy már jelentkezve, akkor ezt sem kéne, szóval valószínűleg nem ezzel van összefüggésben.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#19122) bozarjoska válasza Tomi_Ohl (#19121) üzenetére


bozarjoska
őstag

Utánanéztem és azt írják hogy Linuxon jól megy a decompile/compile csak Windowson van ez a hiba és mások is így csinálják hogy kitörlik a godzillás mappákat. A fejlesztő azt mondta majd javítja a hibát.

(#19123) Fejvadi válasza ∂яσнυη (#19117) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Nálam még nem volt olyan tétel 3 Miui-s telefon, több mint egy 1 év alatt. SMS akkor van ha aktiválni akarod a MiCloud-ot. Azt az SMS-t neked kell elküldeni, nem magától megy.

(#19119) batabe
A MiAccount-hoz nem kell SMS, csak a MiCloud-hoz.

[ Szerkesztve ]

(#19125) petrson válasza Mr.C (#19124) üzenetére


petrson
senior tag

Nagyon elkezdték használni ezt a Mi4-gyel kezdett vonalat, az összes új telefon ugyanúgy néz ki elölről.

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#19126) Tomi_Ohl válasza bozarjoska (#19122) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Rendben, köszi.

Más: egyre többen kezdenek foglalkozni ezzel...
The Xiaomi Mi 4 Is Getting Android 6.0 Marshmallow


Hát nem tudom, kezdem elhinni, hogy tényleg tesztelik.
Ami viszont biztos, hogy mostmár egyre több és jobb Marshmallow custom ROM fog jönni, ugyanis Ivan végre megosztotta forrásait.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#19127) Ájvé válasza Tomi_Ohl (#19126) üzenetére


Ájvé
veterán

Hát van mit javítani rajta, nálam sok hiba van, vagy csak ilyen peches vagyok, atom stabilnak tartott 4.4 AOSP is folyamatosan problémás volt nálam, CM-ben bízok még (vagy inkább már csak).

(#19128) Mr.C válasza Tomi_Ohl (#19126) üzenetére


Mr.C
őstag

Vigyázz! Egyszer kattintottam én is festékbolt honlapjára, azóta köpködi a facebook a festék ajánlatokat! :DDD :DDD Lehet te is ezért botlasz bele ilyen cikkekbe ;]

sudo rm -rf /*

(#19129) s4tch válasza Tomi_Ohl (#19126) üzenetére


s4tch
veterán

Azért az szép lenne, ha a Mi3 4.2-ről indulva hivatalosan kapna 6.0 alapú MIUI-t is. Két főverziót Samsungék, Sonyék, HTC-ék sem feltétlenül szoktak ugrani, és másfél év után elvétve frissítik a telefonokat.

Így még jobban haragszom a Xiaomira a Mi4-ből hiányzó MHL csatlakozó miatt. Megvettek volna kilóra még 2 évig.

(#19130) Ájvé válasza Tomi_Ohl (#19126) üzenetére


Ájvé
veterán

Nem is néztem, hogy MIUI, mondjuk ideje lenne feszíteni, Lollira rámondták, hogy nincs miért frissíteni rá, Marshmallowról viszont nem nyilatkoztak semmit.

(#19131) Tomi_Ohl válasza Mr.C (#19128) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

:DDD
Telegram csoportból szedtem, elvileg a kínai MIUI fórumról került oda.. Reménykedem, hogy igaz :)

s4tch Samsung csak egy-két telefont támogat jobban, HTC a One-okat.. Sony talán elég jó ilyen téren, 5.0 és 5.1 is volt az egész Z sorozatra (Z esetén 4.1 óta minden android verzió volt) meg másokra is. Más dolog, hogy 6.0 már csak Z2 felett lesz, szóval itt újra a Xiaomi lesz előnyben.

Más: aki egy kicsit más élményre vágyik, annak üzenem, hogy készült egy HTC Sense ROM is: [link]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#19132) vagyula válasza Tomi_Ohl (#19126) üzenetére


vagyula
senior tag

Teszteljük,borzasztó bugos még.

miui.hu

(#19133) Tomi_Ohl válasza vagyula (#19132) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Ennek ellenére nagyszerű hír, szóval tényleg igaz :C

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#19134) Fejvadi válasza Mr.C (#19124) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

:C

(#19135) Ájvé válasza vagyula (#19132) üzenetére


Ájvé
veterán

Akkor olyan, mint az AOSP :D
Köszi a megerősítést :)

(#19136) Mr.C válasza vagyula (#19132) üzenetére


Mr.C
őstag

Mindannyian várjuk a
fejleményeket! köszönjük!

[ Szerkesztve ]

sudo rm -rf /*

(#19137) calamites válasza vagyula (#19132) üzenetére


calamites
őstag

Néhány csúcskategória közeli ismerősöm szokott ugratni, hogy nem lesz nyalókám, meg, hogy kínai, ha ezt megkapnánk akkor keményen odanyomnám az orruk alá, az tuti. Bár egy hozzáértő azt mondta simán elcserélné az S5-jét a MI3-ra.

(#19138) Fejvadi válasza vagyula (#19132) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Köszi a reményt. :R

(#19139) laci laci válasza calamites (#19137) üzenetére


laci laci
addikt

Szomszédomnak S5-je van.Hányszor isteníti a telomat....Nagyon jó a Mi...

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#19140) calamites válasza laci laci (#19139) üzenetére


calamites
őstag

Nekem a sebességen is sokszor megdöbbennek, de valójában a MIUI, ami igazán állat, egy csomó extra van benne alapból.

(#19141) dhgm


dhgm
tag

Üdv Mindenkinek!

1,5 éve mikor megrendeltem a Mi3-at engem kb. mindenki hülyének nézett, hogy így meg úgy leszek becsapva. Hát igen nagyot tévedtek. Amikor meglátták és kézbefogták a gépet majd hanyatt estek a döbbenettől.

Még most is sokan megkérdezik akik nem látták, hogy mi ez... a válasz természetesen MI :DD
A gyorsaságáról csak annyit, hogy az első olyan androidos telóm, amit nem valószínű, hogy a közeljövőben lecserélek. A mostani - igaz kínai nagyágyúk - 8 maggal 3 gb rommal nem nagyon teljesítik túl a MI3-at.
Úgyhogy addig amíg nem lesz olyan telo ami az antutuban tudja a 80000 pontot marad...

Hajrá Xiaomi, hajrá miui...

Mondjuk már a Jiayu G2H-nál is dobtak egy hátast :C

[ Szerkesztve ]

1.5 dci 2006 86LE Xiaomi MI3 miuiv7

(#19142) mizoli válasza dhgm (#19141) üzenetére


mizoli
addikt

A MIUI azért nem annyira a gyorsaságáról híres :)

(#19143) dhgm válasza mizoli (#19142) üzenetére


dhgm
tag

44000 antutu ponttal nekem tökéletes...

Egyébként sztem jobb mint ezek az egy kaptafára készült 5,1 romok, mindnek van valami nyűgje..., egyik jó akku idővel rendelkezik, de eldobálja a 3 g-t és sorolhatnám... alap dolgok nem mennek bennük. Most meg itt van a 6.0 ... katasztrófa, szenzorok nem működnek...
Ez azért így még gáz...

Miui stabil nem kicsit testreszabható, mondom nekem tökély.

RR rom is problémás...

[ Szerkesztve ]

1.5 dci 2006 86LE Xiaomi MI3 miuiv7

(#19144) Fejvadi válasza calamites (#19140) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Teljesen egyet értek. :C

(#19145) Tomi_Ohl válasza calamites (#19137) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Hát nyalókád már tényleg nem lesz :))

dhgm same here :D
Az 5.1-es ROMokhoz meg annyit, hogy jópár van, ami problémamentesen használható (CM, Broken, Omni, EOS például, a többibe meg ha bele is csúszik valami, javítva lesz, de ez így van MIUI esetén is).

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#19146) bozarjoska


bozarjoska
őstag

Melyik az a rom amelyikben még működött az ART?
Köszi

(#19147) mizoli válasza dhgm (#19143) üzenetére


mizoli
addikt

"5,1 romok, mindnek van valami nyűgje..."
"RR rom is problémás..."
Sajnos igaz, de az RR még mindig a legjobban testreszabható ROM. És gyorsabb, mint bármelyik MIUI :D A hibái ellenére az a kedvenc Lollim :)

Lényeg, hogy megtaláltad a kedvencedet :)

bozarjoska
Mármint MIUI? A 34-es v5-ben tuti :D :C

[ Szerkesztve ]

(#19148) bozarjoska válasza mizoli (#19147) üzenetére


bozarjoska
őstag

Igen miui :D Az már nagyon régi :P Mindegy föltettem a lite-ot.

(#19149) mizoli válasza bozarjoska (#19148) üzenetére


mizoli
addikt

Régi, régi...
Azt nem írtad, hogy új legyen ;]

calamites
A sebességen én is megdöbbenek, mikor az RR-ről kicsit átlátogatok MIUI-ra ;]

[ Szerkesztve ]

(#19150) dhgm válasza Tomi_Ohl (#19145) üzenetére


dhgm
tag

Persze én sem vagyok rest felnyomni egy új romot próbaképp...

A vége mindig a miui marad... annyi és olyan ficsőrök vannak benne amit alap android turbózva plusz softverrel sem tud.

LEWA rom-hoz mit szóltok?
IUNI OS
Yuni OS vagy netalán Fyme OS és sorolhatnám... mind végigpróbálva... mindig a miui lett a végén.

Remélem a 6.0-val majd más lesz a véleményetek. :D

1.5 dci 2006 86LE Xiaomi MI3 miuiv7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.