Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Xiaomi MI-3 téma összefoglaló

ANDROID 6.0 MARSHMALLOW FRISSÍTÉS
Olvasd el, mielőtt nekikezdenél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20751) ∂яσнυη válasza Mr.C (#20739) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Mr.C.: :R

Tomi_Ohl: Telegram csoportban edződöm. :DDD

(#20752) s4tch válasza Tomi_Ohl (#20744) üzenetére


s4tch
veterán

Gondoltam, hogy lopott a magyar nyelv benne... Olyan is.

(#20753) llaszlo


llaszlo
veterán

A zárt bootloader a rootolást is megakadályozza?

(#20754) Tomi_Ohl válasza ∂яσнυη (#20751) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Ott lehet is. :D
Kedd óta (amióta Global romon vagyok) nincs fent a Telegram. Húzós időszak van, túl sok időt venne el. De ha minden igaz jövő hét vége felé visszatérek. Ez az első alkalom, hogy hosszabb időt töltsek el nélküle.

llaszlo ha jól értelmezem, root továbbra is engedélyezhető lesz a kínai romon: [link]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#20755) ∂яσнυη válasza Tomi_Ohl (#20754) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Észrevettük. Hiányzol! :B :DD

(#20756) laci laci válasza mizoli (#20750) üzenetére


laci laci
addikt

Azt tudtam, hogy vettél ujjat.Nekem nem nagyon jó az rr. rom..

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#20757) calamites


calamites
őstag

Ez mitől lehet a böngészőben?

(#20758) llaszlo válasza Tomi_Ohl (#20754) üzenetére


llaszlo
veterán

Viszont ez nem a stabil kiadásra vonatkozik, hogyha jól látom, jól látom?

(#20759) Fejvadi válasza llaszlo (#20758) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

A stabil ROM-ok nem szoktak ROOT-oltak lenni alapból.

(#20760) llaszlo válasza Fejvadi (#20759) üzenetére


llaszlo
veterán

Igen tudom. Tehát a kérdésem továbbra is adott. Azok rootolhatóak lesznek?

(#20761) Tomi_Ohl válasza calamites (#20757) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Beolvasta az adatok a kínai böngészőből.
Próbáld törölni az adatait.

llaszlo a stabilban valóban nem lesz mód csak úgy engedélyezni. Ahogy olvasom, bootloadert kell majd hozzá nyitni.
Más telefonokra viszont van zárt bl-es root is, szóval nem kizárt, hogy idővel itt is lesz. Sony telefonokon pedig úgy oldják meg a recoveryt zárt bl-en, hogy nem a recovery partícióra, hanem a systembe teszik (bár ott eleve nincs is recovery partíció, szóval nem biztos, hogy itt is megoldható).

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#20762) ∂яσнυη


∂яσнυη
senior tag

Telegramba belinkeltem nekik a miuihus V5 öt. Hadd élvezkedjenek. :DD

(#20763) llaszlo válasza Tomi_Ohl (#20761) üzenetére


llaszlo
veterán

Jó, akkor lehet, hogy gyűjtenem kell a pontokat. Kösz.

[ Szerkesztve ]

(#20764) calamites válasza Tomi_Ohl (#20761) üzenetére


calamites
őstag

Az én kezdőoldalam eltűnt, de a csirkelábak megmaradtak.

(#20765) Fejvadi válasza llaszlo (#20760) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Valahogyan biztos, mert nem nagyon tudok olyan telefont amit ne lehetne.

(#20766) mizoli válasza laci laci (#20756) üzenetére


mizoli
addikt

Akkuidővel én sem vagyok nagyon elégedett, de egyébként rendben van.
A wifi használatod túl soknak tűnik, valami használhatja a háttérben. Ha nem számítógépről töltöd, gyorsabb lesz a töltés. Ha úgy is lassú, indítsd újra. Az egyébként is hasznos :)
Üzemidőn esetleg az akku kalibrálás segíthet. Ezt megteheted kézzel, de van hozzá egy kis programocska is. A hasznosságáról nem vagyok meggyőződve, de nem árt :)

Ettől függetlenül próbálj csinálni recovery-ből egy cache tisztítást, megoldhat problémákat. Végső soron csinálhatsz egy tiszta újratelepítést is, nem rossz ez a ROM, lehet, hogy nálad valami alapból nem stimmel, bár nem tudom, konkrétan mi gondod vele. Ha nagyon nem jön be, feltehetsz másik romot is :) A népszerűek közül ott a MIUI, az Ivan, vagy CM :)

calamites
Nem kell ragaszkodni a gyári böngészőhöz. Nekem a CM jött be legjobban.

[ Szerkesztve ]

(#20767) laci laci válasza mizoli (#20766) üzenetére


laci laci
addikt

Sajna háloról töltöm. Átlagban 4-5 óra a töltés. Ezeket már megcsináltam, de semmi. Köszönöm a reagálást.

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#20768) mizoli válasza laci laci (#20767) üzenetére


mizoli
addikt

Töltés közben indítsd újra.

A BetterBatteryStats programmal nézheted mi ébreszti/tartja ébren, és ha nem okoz gondot, a wakelock blockerrel blokkolhatod az ébrentartást. Pl.

[ Szerkesztve ]

(#20769) heidricha válasza laci laci (#20767) üzenetére


heidricha
senior tag

Ez az RR a final-LP, vagy valamelyik M változat?

Az "M" Cynogenmod (13) is iszonyat lassan tölt. A 12.1-gyel nem volt ilyen gond, és az Ivan féle verziókkal sem. A lassúság egy dolog, nagyobb baj, hogy néha nem is tölt.

Autóban navi közben fogyaszt, ma reggelre tegnap este óta 83%-ra sikerült felmennie, ott meg is állt.

Egyelőre vissza is tértem az Ivan féle 2016.1.1 változathoz, pedig a CM jobb lenne, ha a töltést, és az erős melegedést megoldanák (utóbbi nem mindenkinél jelentkezik, de nálam sajnos megvan).

Ivan-hoz képes előny:

- GPS tökéletes, még a vétel is jobb, amit nem is értek. Nem akadozik, nem dobál. A melóhelyen az asztalomnál 5 holddal van pozícióm, ilyet ez a készülék más rom-mal még nem mutatott.
- A Snapdragon kamera sem rossz, tud pár trükköt, amit csak a MIUI kamera tudott eddig, pl. rendes nagy sebességű kamera. Elvileg 120 fps 720p-n, mérni nem mértem, de jó eredményt ad. Kezelésre nagyon gyors.
- UV képes kernel. Játszottam vele kicsit, elsőre azt hittem, hogy kicsi UV is instabillá teszi, de kiderült, hogy amúgy is instabil lett valamiért, az UV nem oszt nem szoroz. Mármint abban a mértékben, amiben próbáltam (max -50mV) - végülis ez nem egy nagy előny, ha jobban belegondolok :)
- Nem kell az első "home" érintést megismételni (ezt sem olvastam sehol, hogy másnál gond lenne - nálam is csak az Ivan-nal van)

Ivan ellenben
- stabilabb (CM, ha MPdecision engedve van, elég gyakran lehúzza a CPU számot/órajelet a használhatatlanságig. nekem fagyásom is volt nem is egy, de sokat kísérleteztem a kernel beállításaival)
- nem melegszik (nem jobban, mint a MIUI) - ezért kísérleteztem a CM kernellel, mert az viszont igen
- Van gyorstöltés, navi közben is simán tempósan tölt (2.4A-es töltőről)

[ Szerkesztve ]

(#20770) laci laci válasza heidricha (#20769) üzenetére


laci laci
addikt

Üdv itt, nekem is mi4/2gb.van.Ami most rajta van az a mizoli aláírásában van. "Használható ", de sokszor újraindul és lassan tölt.

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#20771) mizoli válasza laci laci (#20767) üzenetére


mizoli
addikt

A Kernel Adiutor-ban megnézheted, nem ragadt-e be a cpu max. pörgésen, ill. van-e mélyalvás.

Hm, nálam egyszer sem indult újra. Talán mégis jó lenne, egy tiszta újratelepítés.

heidricha
Nekem egyáltalán nem melegszik RR/CM alatt.

[ Szerkesztve ]

(#20772) Tomi_Ohl válasza ∂яσнυη (#20755) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Na, előbb rámírt valaki QQ-n, megerősítve téged. :)
A v5-öt főleg @im_baluu (a.k.a Vladimir Putin) szereti, de régebben linkeltem MIUIHU-kat és már akkor is sikert arattak. :D

calamites akkor szerintem kérdezz rá a MIUI fórumon, másoknál mi újság.

laci laci újraindulások? :Y Már a többi szindróma sem normális (lassú töltést kivéve), na de ezeknek azért tényleg nem kéne jelentkezniük. Nekem két hét alatt egyszer sem jött elő.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#20773) Mr.C


Mr.C
őstag

Megtaláltam az aranyközéputat :DD
CM13 Miui témával :))
Holnap írok a Cm-ről és a benyomásról

Már csak arra kéne rajonnom, hogy lehet a lick screen hátteret beállítani, hogy egyedi kép legyen, ne pedig a téma képe

[ Szerkesztve ]

sudo rm -rf /*

(#20774) ∂яσнυη válasza Mr.C (#20773) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

"Cm-ről és a benyomásról"
"Már csak arra kéne rajonnom, hogy lehet a lick screen hátteret beállítani"(elképzeltem milyen is lehet ez a háttérkép... :DDD )

Eléggé erotikusra sikeredett ez a hozzászólás. Ezzel felkeltetted az érdeklődésemet a Rom iránt. Várom a beszámolót. :P

[ Szerkesztve ]

(#20775) laci laci válasza Tomi_Ohl (#20772) üzenetére


laci laci
addikt

Feljebb linkeltem egy screen-t, abban az a nagy "lyuk" az a kikapcsolás, vagy mély alvás, vagy nem tudom mi. Pont éjszaka volt.

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#20776) Mr.C válasza ∂яσнυη (#20774) üzenetére


Mr.C
őstag

valóban, de akkor hadd szóljon:

Eddig a 6.1.14-es Nightly volt fennt, ma jött egy 6.1.17-es amit az updaterrel felraktam. Szóval az updater működik, igaz szerintem full romot töltött le, nem pedig egy OTA csomagot. Én úgy tudom, nightly minden este jön, nem 3 naponta de lényegtelen. Amit az újon észrevettem, és írták XDA-n is, hogy ha boot után gyorsan akarod a SIM-et és/vagy a lock(lik :DDD ) screen-t feloldani, akkor soft reboottal büntet. Odafigyel, hogy ne kapkodjon az ember. Most töltöm, 37%-on volt 10 perce, most 41%. lehet megoldották a gyors töltést? meglátjuk.

6.1.14 nightly
gyors! meglepően! eddig semmin se éreztem ennyire gyorsnak. Ram kezelése is kiváló, a rég megnyitott facebook vagy chrome is csak úgy előpattan.

ami nem működik/nem tetszik, és nekem fontos:
-SMS-t nem tudtam semmivel se küldeni, ha beállítottam alapértelmezett programnak az app-ot FC-t köpött
-Zene hangereje nekem Piston3-mal gyenge. Pár fokkal van lemaradva a jó hangerőtől de akkor is kevés. beszédhangszóró viszont üvölt. De ezt úgyis javítani fogják.
-OTG-t duzzogva látja, hogy csatlakoztatva van, de minden más művelet fail
-Gravitybox nem megy, Xposed megy, SpotifySkip is, de a GB nem, gondolom mert CM és nem AOSP (ez azért nagy szívfájdalmam és könnyet csalt a szemembe)
-nincs le-/feltöltési sebesség mutató

Ami nálam nem jelentkezett:
-Melegedést nem tapasztaltam, egyáltalán... semmit (lehet a -3°C nem engedi :P )
-Nem volt sose CPU clock drop.
-Újraindulást se tapasztaltam, egyszer volt, hogy egy téma miatt a SystemUI nem töltött be, de adb rm -r paranccsal megoldottam.

Verdikt:
Tetszik! Jó gyors, nekem a stabilitással sincs bajom. Igaz, látványos CM feature kevés van benne, mert az Ivan AOSP vagy tartalmazta, vagy már benne van az AOSP-ban, nem beszélve a Layers témákról. Az "Underhood" tweakek az igazán nyerőek benne. Persze nincs kész, de a tészta már csak félig nyers. Jó dolgok lesznek ebből! Én követem most őket egy kicsit, amég a MIUI MM nem lesz vállalható és nem zárja a bl-t (Sonynál ezzel nagyon megkötötték a kezemet, kénytelen voltam sony romból közel aosp-ot csinálni, mert ugye csak 1 kernel volt sony által dedikált, de erről calamites is tudna mesélni).

U.I.:gyors töltést biztos megoldották, most már 46%-on van :C

[ Szerkesztve ]

sudo rm -rf /*

(#20777) mizoli válasza Mr.C (#20773) üzenetére


mizoli
addikt

A GravityBoxban beállíthatod a lockscreen hátteret.
Jelenleg nekem is MIUI ikonok vannak a Nova launcherhez.

(#20778) Mr.C válasza mizoli (#20777) üzenetére


Mr.C
őstag

kár, hogy a GB nem működik nálam...

sudo rm -rf /*

(#20779) heidricha válasza Mr.C (#20776) üzenetére


heidricha
senior tag

Hmmm. Egy hivatalos CM beszerzési forrás van, nem?

Ez mintha egy másik ROM lenne. Persze a telefon is más, de az XDA tele van ugyanazokkal, amiket Te nem tapasztalsz.

utolsó a jan.15. volt nálam.

- lassú töltés
- feloldáskor lassulás (ez nem minden alkalommal jön elő, volt fél nap is nélküle, MPDecision kikapcsolás megoldja)
- néha reboot (nekem nem nagyon volt)
- néha fagyás (az viszont egyre gyakrabban, talán 01.14-gyel jött elő, de a 15 volt a legrosszabb)
- melegedés: lehet, hogy csak nekem zavaró, erre nemigen panaszkodik más. mindenesetre a CPU "normál" állásában a min órajel 960Mhz, az mindenképp durva túlzás az "interactive" vezérlő mellett. A Google is ilyeneket állított a Nexus4-en.

ellenben:
- valóban gyors, de Ivan AOSP-ra visszatérve, az sem rosszabb
- SMS-t nem is próbáltam :/
- OTG megy, bár először nem találtam, mert a beállítások/tárhely alatt kerestem, ott meg semmi jele, ahogy az értesítésen sem jelez. ES látja szépen. Csak olvastam, az ment.
- GPS zseniális, ahogy a gyári ROM-okban is, talán még úgyabb
- Nekem bejön a Snapdragon camera, ha már gyári nincs.

Azért megnézek egy tiszta telepítést, hátha vannak még csodák.

(#20780) Tomi_Ohl válasza Mr.C (#20773) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

MIUI téma? Melyik? Ebben is narancssárga a Beállítások fejléce?
Nightly gondolom azért nem jön minden nap, mert épp nem volt semmi változás a source-ben. Mondjuk kicsit fura, CM13 gyorsan fejlődött eddig. Amúgy changelogot itt lehet megtekinteni: [link]
Most nézem, már benne van a Gello? (új böngésző)
Igen, full rom jön sajnos. Playen van egy CM updater, amivel lehetne delta update-ket szedni, de nem nagyon ajánlják.
Lock screen hátteret a playről letölthető "Lock screen changer CM12" nevű appal lehet változtatni.

gyurex17 +1 :C

laci laci igen, az mindenképp kikapcsolt állapotra utal. Amint látom, közben még az akku is elég sokat esett.

heidricha ezt én sem értem, de MIUI-n is ilyen magas a minimum órajel. Régebben minden más romon 300MHz volt.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#20781) Mr.C válasza Tomi_Ohl (#20780) üzenetére


Mr.C
őstag

de jó, megint egy app ^^
elég már a ~90 között :D :D

szerk.:
A changelog-ban nincs benne a fast charging.... lehet akkor csak placebo

[ Szerkesztve ]

sudo rm -rf /*

(#20782) mizoli válasza Tomi_Ohl (#20780) üzenetére


mizoli
addikt

RR-en most is 300MHz a minimum, bár nem sokáig van rajta, elugrál.

(#20783) heidricha válasza mizoli (#20782) üzenetére


heidricha
senior tag

Persze, hogy elugrál, az a dolga a vezérlőnek, hogy oda állítsa, ahol szerinte a legjobb. Ha viszont pl. ugyanazt az oldalt nézed a böngészőben, és más dolga sincs, akkor nemigen ugrál el.

Pont a CM-mel van az a gond, hogy max 1mag/300Mhz-en megállapodik néha, és ki sem mozdul onnan. Ne ez elég türelemjáték: mire visszarántja az ember valami használható állapotba. Ha épp sikerül. Kernel adiutor profile widget amúgy megoldja, de a lockscreen-ről indított kamera, vagy tárcsázó felejtős.

(#20784) calamites válasza mizoli (#20766) üzenetére


calamites
őstag

Próbálgatom a CM browsert, eddig tetszik, lehet, hogy marad. Köszi.

(#20785) mizoli válasza heidricha (#20783) üzenetére


mizoli
addikt

Természetesen nem fut semmi (akaratlagos) a KernelAdiutor-on kívül, és 1 sec-nél tovább nem marad 300MHz-en.
LP RR-en többszörös ideig ott állt, akár 2 magon is.
Így értem az ugrálást :)

calamites

A kezdő képernyője testreszabható, mindent ki lehet törölni (hosszan nyomd az ikont), és persze oda teheted a saját oldalaidat.

[ Szerkesztve ]

(#20786) Mr.C válasza mizoli (#20785) üzenetére


Mr.C
őstag

de most nem azért, de az RR LP (5.1.1) alapú verziója nem megállt december közepe felé? akkor nem volt nekem gondom vele

sudo rm -rf /*

(#20787) mizoli válasza Mr.C (#20786) üzenetére


mizoli
addikt

Novemberben jött ki a Lolli Final-20151121 RR. De nem azt használom, hanem a MM 2015.12.20-at.
Az előző hsz-ban csak példának említettem a 300MHz-re :)

[ Szerkesztve ]

(#20788) laci laci


laci laci
addikt

Sokat gondolkoztam mi miatt van sz, hogy ugyanaz a rom két telon másképp viselkedik.. Miért lehet ez?

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#20789) Mr.C válasza laci laci (#20788) üzenetére


Mr.C
őstag

Mert nem tiszta telepítés, nem ugyanazok az app-ok, nem ugyanúgy van a kernel beállítások (kernel auditor) stb...

sudo rm -rf /*

(#20790) laci laci válasza Mr.C (#20789) üzenetére


laci laci
addikt

Amit írtál a cm-ről teljesen részletezve( :R) van. De lehet ezek a beállításokat is valahol megtalálni? Mert lehet nekem is kicsit az a baj.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#20791) Fejvadi válasza laci laci (#20788) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Mert ezeknek a telefonoknak lelkük van !! ;)

(#20792) mizoli válasza laci laci (#20790) üzenetére


mizoli
addikt

Ha csinálsz egy tiszta telepítést, és nem állítasz sehol semmit, akkor is jónak kellene lennie. Beállítások módosításával nem csak javítani lehet :)
Írok pü-t, mit, hol, hogyan, ha gondolod.

Fejvadi

Így igaz, lelkük van. Persze, a Mi3-nak szebb, jobb, és érzékenyebb :)

[ Szerkesztve ]

(#20793) laci laci válasza mizoli (#20792) üzenetére


laci laci
addikt

Akkor várom és köszönöm mindenkinek.

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#20794) Fejvadi válasza mizoli (#20792) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Nem mint neked. :P

(#20795) charg


charg
tag

Sziasztok!

Nillkin frosted shield-et használ valaki?
Érdemes ilyet venni?

(#20796) mizoli válasza Fejvadi (#20794) üzenetére


mizoli
addikt

Még szerencse, hogy a kalózok ma született szűzlányok... ;]

(#20797) mizoli


mizoli
addikt

laci laci

PÜ ment.

[ Szerkesztve ]

(#20798) Fejvadi válasza mizoli (#20796) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Közben rájöttem, hogy lustaságból vettél ugyanolyan telefont ;)
Így nem kell átírnod az aláírást. :P

(#20799) blackfly válasza charg (#20795) üzenetére


blackfly
tag

Szia!
Én vettem jó pár tokot, de végül a Nillkin vált be egyedül. Szóval ajánlom.

(#20800) batabe válasza charg (#20795) üzenetére


batabe
senior tag

abszolút, én már nem egy telefonomon ilyet használtam!

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.