Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) xmotion válasza oldbone'76 (#787) üzenetére


xmotion
csendes tag

Köszi a mérést és mindenkinek az ötletelést.

(#802) khron78


khron78
őstag

Arra valaki tud megoldást, hogy:

- elfelejti, hol tartottunk a filmnél. Mi lehet az oka?
- nincs olyan lehetőség, hogy alapértelmezetten ahol van felirat az bekapcsoljon, illetve, hogy ha van magyar hang, akkor azt játssza?

Ezek elég bosszantó hibák. Az első oplay-nél ez nem okozott gondot.

(#803) ultio válasza khron78 (#802) üzenetére


ultio
senior tag

Tudnia kellene, hol tart a film. Ha nem tudja, valami gond van. Talán egy gyári beállítás segít.

A feliratot talán meg lehet adni, a hangot nem tudom, de ezek függnek a forrástól is. Pl. mkv-nál mi az alapbeállítás.

[ Szerkesztve ]

rasti rusti

(#804) pinnacle válasza khron78 (#802) üzenetére


pinnacle
nagyúr

A vinyón engedélyezve van a teljes hozzáférés?

(#805) khron78


khron78
őstag

Köszönöm a tippeket! Este ránézek!

(#806) TOLEDOO válasza Genesist (#800) üzenetére


TOLEDOO
tag

Nekem is pattog néha,de ki-be kapcsolás (erősítő) után jó.
798 hozzászólás talán segít.

(#807) oldbone'76 válasza TOLEDOO (#806) üzenetére


oldbone'76
tag

Nekem egyszer egy szoba átrendezés után azt hittem, hogy meghalt az xboxom, mert fura hangokat adott ki az erősítőre. De nem konstansan. Hol jó volt, hol nem. Kiderült, hogy nem volt teljesen a helyén az optikai kábel csatija.
Csak gondoltam megemlítem mert néha a legegyszerűbb dolgokat nem vesszük észre.

[ Szerkesztve ]

(#808) xmotion


xmotion
csendes tag

Sziasztok!
Még egy kérdésem lenne a tulajokhoz: tud-e a wd olyat, hogy két tartományon érjük el a hálózatot?
Úgy értem, hogy egy belső, 192.168.... és egy dyndns-eshez is egyszerre.
Próbáltam keresni, de ilyen választ nem találtam. Remélem eléggé érthetően írtam le a kérdést!
Köszi!

(#809) csodacsoki


csodacsoki
tag

Valahogy be lehet állítani, hogy pl. a "Filmek" vagy a "Sorozatok" mappát milyen képpel/ikonnal jelenítse meg?

(#810) dgyuri0123


dgyuri0123
nagyúr

Valakinek van ötlete?

A WD-m nem látja a WD Mybook-ot. Valószínű, hogy az USB a HDD oldalán kontaktos, mert nagyon lötyögős és szerintem nem érintkezik. Lehet ezzel csinálni valamit?
Szét sem tudom szedni, annyira rafináltan van összerakva. A kalapács meg nem a legmegfelelőbb eszköz.
Nem tettem offba, hátha valaki már járt így, mint én. Tud valaki segíteni?
Végülis ez is WD, csak épp HDD.

Kösz minden segítséget.

"csak a zene van"

(#811) Maximum1 válasza dgyuri0123 (#810) üzenetére


Maximum1
őstag

Gyufaszál? :DDD
Nézd meg másik kábellel, van különbség kábel és kábel között is.
Van amelyiknek erősebb és picit hosszabb a csatija, hátha az megfeszül és akkor jó egy darabig.

(#812) dgyuri0123 válasza Maximum1 (#811) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Kösz.

Egyébként szétszedtem atomjaira és összébb nyomkodtam a mini USB keretét és még van 2 db kis rugó félére kialakított lemezke és azt is befelé nyomtam kb 1 mm-t. Most szorosabban áll a csati és nem vesziti el a kapcsolatot. De hogy ez meddig fog így kitartani? :F

"csak a zene van"

(#813) Minstrel válasza dgyuri0123 (#812) üzenetére


Minstrel
senior tag

Szerintem abból már ne nagyon húzogasd ki a kábelt, vegyél egy kis hosszabbítót esetleg és azt hagyd benne.

(#814) Genesist


Genesist
tag

Sziasztok!

Korábban írtam, hogy tulajdonképpen minden film lejátszásakor pattog a hang. Sikerült rá megoldást találnom, amivel megszűnt a jelenség.

Nálam HDMI kábellel megy egy projektorra a videojel, és egy optikai kábellel az audiojel egy erősítőre. A HDMI beállításainál kiválasztottam a projektor által támogatott legjobb felbontást (nálam ez 1920×1080p), majd a színmélységnél (depth-color) 12 bit helyett 8 bitet választottam. Nekem alapértelmezetten az Auto mód a 12 bitet állítja be. Eddig 5 filmmel teszteltem, főképpen olyanokkal, amelyeknél kifejezetten jellemző volt a pattogás, és láss csodát, megszűnt ez a bosszantó jelenség.

Külföldi fórumokon olvastam, hogy a 12 bites színmélység mellett gyakran előfordul, hogy a hanggal problémák adódnak (nem csak pattogás, hanem pl. pár mp-re eltűnő hang, out of sync stb...).

Remélem, akinek hasonló problémája van, megoldja ez a kis trükk. :)

(#815) khron78 válasza khron78 (#802) üzenetére


khron78
őstag

Sajnos a hiba továbbra is megmaradt.

-2db WD TV Live Streaming-em van, és mindkettő produkálja.

A jelenség, hogy sok filmnél nem jegyzi meg, hol tartottunk.
Valamelyik filmet megjegyzi, valamelyiket nem.
Xvid-el probléma van, egy dvd iso-val viszont nem felejt.
Érdekesség, hogy az xvid-nél is megjegyzi az időt, ha csak a menübe lépek ki és nem kapcsolom ki a játékost.
Mitől lehet ez?
Az új firmware-el és az előzővel is ezt csinálta.

Hálózati megosztásról játszom le a filmeket. Teljes olvasási/írási joggal.

[ Szerkesztve ]

(#816) anonym1s válasza szaszlaci (#793) üzenetére


anonym1s
őstag

Tettem egy probat ugy, hogy kivettem az egyik rutert a lancbol, igy pc -> modemruter -> wd -> vincseszterek a felallas es most 2,5MB/s a vincseszterre iras geprol.
Valoban gyorsult cseppet, de ez meg igy is eleg messze van a 6-tol.

(#817) khron78 válasza khron78 (#815) üzenetére


khron78
őstag

Kicsit továbblépve a problémával kapcsolatban.
USB-n keresztül megjegyzi szintén az adott tartalmat kikapcsolás után is. Más gépen lan-on keresztül ua. úgy rossz.
Esetleg valakinek nincs ilyen gondja, vagy tapasztalata?

(#818) szaszlaci válasza anonym1s (#816) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nálam se stabilan 6, alább megy azért. Igaz, ilyen felállással. Talán az UTP kábelekkel van a baj.

khron78: szerintem hálózati lejátszásnál nem is fogja megjegyezni. Ehhez írnia kellene a forrás lemezre, ilyen kapcsolatnál viszont nem fogja piszkálni.
Esetleg ha becsatolod a médiatárba a hálózati dolgokat, megjegyzi.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#819) khron78 válasza szaszlaci (#818) üzenetére


khron78
őstag

Mivel előtte oplay-em volt, ott nem találkoztam ilyennel. Megjegyzett mindent variálás nélkül.
Meg dvd iso-t megjegyzett. Ez mitől lehet? Az is hálózatról ment.
Hogy működik ez a becsatolás?

(#820) Minstrel


Minstrel
senior tag

Az történt, hogy a lejátszóra rácsatlakoztatott hdd-n megjelent egy found.000 mappa amiben egy másik dir000.chk nevű lett és abban benne van egyik, a hdd-n lévő sorozatnak pár része. A többi viszont eltűnt, még a mappája is. Milyen hibától történik ilyen? WDTV kavar be vagy esetleg hdd hiba?

Azt tudom, hogy ha PC-n van ilyen akkor valami hibás fájlokat pakol bele, de itt ép fájlok vannak a videókkal és a hozzájuk tartozó feliratokkal.

(#821) lizakd


lizakd
tag

Ki melyik firmwaret ajánlja a boxhoz ami kihozza a maximumot belőle?

(#822) ultio válasza lizakd (#821) üzenetére


ultio
senior tag

Nekem a legújabb van fent, nem találtam eddig hibát. Lejátszik eddig mindent, nem akad, szaggat, röcög semmi, a tekerés is megy gond nélkül.

És az én kérdésem: az RGB beállítás AUTO vagy Magas értéken a jobb? Nekem eddig AUTO-n volt, de mintha jobb lenne a magas beállítással.

[ Szerkesztve ]

rasti rusti

(#823) anonym1s válasza lizakd (#821) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali. En jobbara a legutolsot szoktam hasznalni, most is az van rajta. Nalam mukodik rendesen, lejatszik hiba nelkul olyat is ami a korabbival akadt kicsit.

(#824) szaszlaci válasza ultio (#822) üzenetére


szaszlaci
addikt

Mindegy, mert úgyis utána kell állítani a megjelenítőt.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#825) dgyuri0123 válasza ultio (#822) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Hali.

Nekem magas-ra van állítva. A plazmán jobban néz ki. Mélyebbek a színek és úgy általában az egész kép valahogy szebb tónusú. A Live-nál 8 és 12 Bit volt ebben a menüben ez az állítási lehetőség. Gondolom a magas jelenti a 12 Bit-es színmélységet a Stream-nél. Csak ha a tv tud 12 Bit-es színmegjelenítést, akkor fogod látni a különbséget. Kölönben visszaáll automatára, vagy nem engedi magasra állítani magát.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#826) szaszlaci válasza dgyuri0123 (#825) üzenetére


szaszlaci
addikt

Az alacsony és a magas szint a fekete- és a fehérszint közti tartomány eltolását jelenti. Akárhova is van állítva, a megjelenítőt hozzá kell állítani, és a végeredmény mindkét esetben ugyan az lesz.

Semmi köze a színmélységhez, az külön menüpont. A vicc pedig, hogy a BluRay is csak színenként 8 bites. Szóval aki látja az eltérést, annál a placebo hatás gyönyörű példája figyelhető meg.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#827) ultio válasza szaszlaci (#826) üzenetére


ultio
senior tag

Akkor visszaállítom autóra, mert ahhoz lőttem be az általad ajánlott módon.

Igazából azért jutott eszembe, mert tegnap néztem egy kölcsönzött filmet, mkv-ban valami 6,5 giga volt és elég csúnya volt a sötétebb jeleneteknél, főleg a fekete.
De úgy gondolom, hogy nem a wd v. a tévé hibája, hanem az anyag minősége volt ennyire rossz.

Egyébként lassan már ott tartok, hogy BD25-ben kölcsönzök, mert az mkv-k sokszor gyengék.

Egy tévé kalibrálás mennyibe kerül?

[ Szerkesztve ]

rasti rusti

(#828) rsf válasza ultio (#827) üzenetére


rsf
senior tag

3-5eFT
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#829) szaszlaci válasza ultio (#827) üzenetére


szaszlaci
addikt

Igen, sajnos időnként előfordul, hogy a neves release rosszul van végpontozva. Ilyenkor egy picit vissza kell venni a brightess-t, mást nem igen tehetsz. Sőt, olyannal is találkoztam, hogy elvileg maga a mesteranyag is eléggé alul van gammázva, gondolom hogy borongósabb legyen az LCD-ken.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#830) xmotion


xmotion
csendes tag

Sziasztok!
Tud olyat a lejátszó olyat, hogy két tartományon érjük el a hálózatot?
Úgy értem, hogy egy belső hálózati megosztás (192.168....) és egy külső, dyndns-eshez is egyszerre csatlakozna...
Kerestem már, de ilyen választ nem találtam. Remélem eléggé érthetően írtam le a kérdést!
Köszi!

(#831) anonym1s válasza xmotion (#830) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
Mi az a dyndns?
Nem tartom valoszinunek, hogy 2 halozathoz tudna csatlakozni. Hangot is csak egyetlen kimenetre ad egy idoben, ketlem hogy halozatbol tobbet is kezelne egy idoben.

(#832) xmotion válasza anonym1s (#831) üzenetére


xmotion
csendes tag

Távoli NAS elérésére gondoltam. A DynDNS-nél mondjuk noip.com-ra gondoltam, ami a dinamikus ip-dből csinál egy fix külső elérést. Pl wdtv_live_streaming.noip.com. Ez az egyik lenne, a másik meg a normál belső hálózatod. Tehát egy 192.168.1.10 mondjuk és egy http://wdtv_live_streaming.noip.com...

(#833) glocker


glocker
tag

sziasztok!

előre is bocs az amatőr kérdéseket, de sajnos még nem igen foglalkoztam streamingel...

egyelőre az elv érdekel a következő két dologban:

- gépen lévő tartalmakat és
- tv adást szeretnék streamelni kifelé az interneten

az érdekelne, hogy:
- ehhez milyen technikai cuccra van szükség?
- milyen hálózati feltöltési sebességre van szükség?

(pl. valamit szeretnék megnézni a TV-ben, de nem vagyok tévé közelben, viszont számítógép és internet van)

általában hogy műxik ez?, hol nézzek utána?

előre is kösz a segítséget
:R

[ Szerkesztve ]

bocs a béna kérdéseket :-(

(#834) anonym1s válasza xmotion (#832) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
Ha jol ertem, akkor ez a noip.com hozzarendel egy normalis (netrol elerheto) ip cimet a wdtv belso halozaton hasznalt 192.168.1.158 ip cimehez. Ez olyan mintha a belso halozat nyitva lenne a net fele, es szerintem ez igy mukodhet. Ha csinalsz az enyemhez egy noip.com cimet, akkor le is tesztelem neked.

[ Szerkesztve ]

(#835) xmotion válasza anonym1s (#834) üzenetére


xmotion
csendes tag

Szia, köszi!
PM repül!

(#836) Gabeboy74


Gabeboy74
tag

Megjött az új firma. Sok újdonságot még nem vettem észre, de rosszabb - szinte biztos - nem lett. :-)

SGS CM10.1 - SGS3 JB - TF300T - MacBook Air

(#837) azka79 válasza Gabeboy74 (#836) üzenetére


azka79
aktív tag

Nekem stabilabban játssza le a kameráim HD (m2t,mov) felvételeit hálózaton.

(#838) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Valaki tud rá okot,hogy mkv melletti srt feliratot miért nem jelenít meg? vagy a homeland sorozat, mkv-ban..egy mappában az egész évad...s02e02 néven mondjuk a film és ugyanezen a néven a felirat is, csak a kiterjesztés más. És egyáltalán nem hajlandó a feliratot mellérakni, kapcsolni se tudom.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#839) szaszlaci válasza V.Stryker (#838) üzenetére


szaszlaci
addikt

Biztos, hogy teljesen megegyezik a fájlnév? De az is lehet, az adott feliratformátumot nem támogatja.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#840) trance89 válasza V.Stryker (#838) üzenetére


trance89
őstag

milyen lejátszóval próbálod? csak azt ne mondd hogy gyárival
mxplayer/bsplayer/vlc páros tökéletesen tudja a feliratokat

(#841) trance89 válasza trance89 (#840) üzenetére


trance89
őstag

hoppá, kicsit elnéztem a topicot :DD

[ Szerkesztve ]

(#842) Minstrel válasza V.Stryker (#838) üzenetére


Minstrel
senior tag

Próbáld meg a feliratot úgy nevezni, hogy S02E02+magyar.srt a film maradhat eredeti fájlnéven.

(#843) V.Stryker válasza Minstrel (#842) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszönöm, közben meglett. A NAS-hoz, mint médiaszerverhez csatlakoztam, ami mint kiderült dlna mód...amiben nem is működhet. Fájlmegosztáshoz csatlakozva már megy faszán.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#844) nexuspolaris


nexuspolaris
tag

Vettem én is egy ilyen lejátszót, főleg otthoni hálózaton keresztül történő lejátszáshoz szeretném használni. A WD TV kábelesen van összekötve a routerrel (TP-LINK 1043WR-ND), a számítógép wifin keresztül kapja a netet. Mivel egy iMac-em van, amin OS X Mountain Lion fut, a windows-os megosztás felejtős, csak a linuxos nfs megosztás jöhet szóba. Beállítottam NFS manageren a megosztott mappát, le is tudom játszani a WD TV-n a filmeket, csak a 720p/1080p mkv filmeket lassan tölti be, és akadozik a lejátszás. Kell még valamit beállítani, hogy vigye a HD filmeket?

(#845) trance89 válasza nexuspolaris (#844) üzenetére


trance89
őstag

"a számítógép wifin keresztül kapja a netet"
vagy raksz oda egy kábelt vagy marad az usb/hdd-vel futkározás

(#846) nexuspolaris válasza trance89 (#845) üzenetére


nexuspolaris
tag

Nem hinném, hogy wifin keresztül nem tudok stream-elni, az előző számítógépről (windows pc) simán tudtam megosztani HD filmeket egy másik lejátszóval (Xtreamer). Akkor még a router-em is gyengébb volt. Itt most az NFS megosztással lesz a gond, valószínűleg valamit nem jól állítottam be.

(#847) dgyuri0123 válasza nexuspolaris (#846) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Rossz helyere írtam. Nem neked akartam, Bocs.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#848) dgyuri0123


dgyuri0123
nagyúr

Abban tudnátok segíteni, hogy miért nem tudok DVD-t lejátszani notebookról, még UTP kábeles összekötéssel sem?

Mindig megakad és a végén le is fagy. Nem HDD-s, hanem DVD / BluRay olvasóval történő lejátszásról lenne szó. A HDD-s lejátszás még WIFI-vel is jól működik.Eddig max.720p-s anyagokkal próbáltam. Ezek szerint az optikai lejátszás kizárva? Vagy én nem tudok valamit?

MInden ötletet megköszönnék.

"csak a zene van"

(#849) Minstrel válasza dgyuri0123 (#848) üzenetére


Minstrel
senior tag

Szerintem inkább csinálj iso fájlt a dvd-ből, pár perc alatt kész és azt gond nélkül viszi

(#850) dgyuri0123 válasza Minstrel (#849) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Tudom, de van vagy 150 DVD-m. Főként zenei. Sokuk ritka és nem lehet megszerezni más (BD) formárumban.
Ha ISO-sítom, az összesen kb. 1 TB. Ahhoz meg kéne vennem egy HDD-t, mert már nincs sok helyem a jelenlegin. Annál mindenképpen olcsóbb a hálózatos lejátszás.

Úgyhogy egyszerűbbnek véltem, ha berakom a noti BD játszójába és mehet a WD-n keresztül a lejátszás.
Az egyenkénti ISO-sítás meg eléggé macerás, ha mondjuk hirtelen meg akarnék nézni egy DVD koncertet.

De kösz a választ.

"csak a zene van"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.