Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) xmotion válasza oldbone'76 (#750) üzenetére


xmotion
csendes tag

Az nagy baj akkor :S Szüleimnek szeretnék egy ilyen lejátszót, ami azt tudja, mint a WD, de tudok távolról feltölteni rá cumókat...
Esetleg valaki ebben az árkategóriában, ilyen tudású eszközt, mint a Live Streaming + FTP tudna ajánlani?

(#752) xmotion válasza oldbone'76 (#750) üzenetére


xmotion
csendes tag

Az előbb lemaradt és a szerkesztési idő már lejárt, köszönöm a választ!

(#753) dgyuri0123 válasza szaszlaci (#740) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"és mára HÁLÁS vagyok,
hogy plazmá(nk)m van, elképesztően szép kép,
élethű színek, mosódásmentes mozgások
kápráztatnak el minden alkalommal, amikor
leülök/leülünk elé..."

Ez a köszönet részlet a plazma topikban található. Van aki hálás is tud lenni és elfogulatlanul gondolkozni.
Ami a lényeg, hogy ezt nem én írtam.

"csak a zene van"

(#754) dgyuri0123


dgyuri0123
nagyúr

Én még nem talalkoztam olyan emberrel, aki plazma után LCD-re váltott volna. Fordítva viszont már igen és nem is keveset.

"csak a zene van"

(#755) ultio válasza xmotion (#751) üzenetére


ultio
senior tag

Azon gondolkoztam, hogy mivel a wd látja a szgépet, ha arra mennek az anyagok, akkor végül is megoldható, nem?

rasti rusti

(#756) xmotion válasza ultio (#755) üzenetére


xmotion
csendes tag

A "számítógépesdit" szeretném náluk kiváltani. A kézi megoldást, hogy el kell mennem hozzájuk, ha filmet kérnek tőlem. Az lenne a jó, ha én otthonról tudnám feltölteni nekik ezeket, ezért gondoltam erre...

(#757) szaszlaci válasza xmotion (#751) üzenetére


szaszlaci
addikt

Rémlik valami olyan, hogy Linux alól megcsináltak valami nem túl bonyolult műveletet, és utána FileZillával elérhető volt a tartalom. De hogy pontosan mi volt, és mi kell hozzá, azt nem tudom.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#758) trance89 válasza xmotion (#756) üzenetére


trance89
őstag

és úgy nem lenne jó hogy ftp-n áttolod pc-re onnan pedig rámásolják kulcsra vagy egyenesen a pc-ről játsszák le egy megosztott mappából?
ha csak pc-re menne sokkal gyorsabban másolna, viszont ha azon keresztül még a wd-re (vagy akár egyenesen) vagy bármilyen más lejátszóra akkor a sebesség csak a töredéke lenne mintha a pc-re másolnál, ez a hardver nem hálózati fájlmozgatásra való, folyamatosan ingadozik a hálózati sebessége szóval én egyáltalán nem látom értelmét ennek a dolognak

[ Szerkesztve ]

(#759) TOLEDOO válasza anonym1s (#722) üzenetére


TOLEDOO
tag

Szia!
Visszatettem az eredeti témát,és tényleg ott van a "fogaskerék" ikon.
Ezek szerint nem miden téma jeleníti meg.

(#760) ultio válasza TOLEDOO (#759) üzenetére


ultio
senior tag

Igen.
Pl. a Játékok menü se jelenik meg minden témában.

rasti rusti

(#761) TOLEDOO


TOLEDOO
tag

Esetleg valakinek jó az OSD MOD HUB 1.0 téma???

(#762) xmotion válasza trance89 (#758) üzenetére


xmotion
csendes tag

Köszi mindenkinek!
Nyilván nem annyira stabil megoldás, de a max 720p-s anyagokat azért átvinné. Ráadásul jobb, mint ami most van. Ha végre meglenne a nasom, még tovább egyszerűsödne a dolog. :)
Viszont akkor ezek szerint ez nem lehetséges.
Két lehetőség marad így... vagy az, amit ajánlottatok vagy egy hasonló kaliberű, árkategóriájú lejátszó. Tudom, h nem ez nem az a fórum, de ilyet esetleg tudtok?

(#763) anonym1s válasza xmotion (#762) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
Nekem van egy dune 301 lejatszom, abban van ftp eleres, viszont kozel ketszer annyiba kerul mint a kis wd es wifi sincs benne ennyi penzert. Szerintem nem eri meg.
En is azt tanacsolnam inkabb, hogy rakj a szuleid gepere egy ftp szerver programot (pl. ezt, be lehet allitani hogy windows-al egyutt induljon) es a gepukre toltod fel a filmeket, ok meg onnan jatszak le. Ez igy nem kerul penzbe, es a szuleidnek sem kell hozzaerteni, mert csak annyi dolguk lenne hogy bekapcsoljak a pc-t.
Esetleg atdugjak a vincsesztert a wd-bol a pc-be es atmasoljak gyorsan a geprol.

(#764) anonym1s válasza TOLEDOO (#759) üzenetére


anonym1s
őstag

Na ez eszembe sem jutott, hogy emiatt lehet. En ezert nem szeretem a "hegesztett" dolgokat, valami baj mindig van veluk. En inkabb gyari parti vagyok :)
Regebben probalgattam (foleg telefonjaimon) hegesztett fw-eket, meg a playonhd lejatszomon is, de mindig visszatertem a gyarihoz. Azert szeretek kiserletezni mai napig :) de eddig mindig a gyari nyert nalam.

Ja, hogy raktad vissza az eredeti temat, honnan szerezted be? Epp tegnap este akartam kiprobalni ezt a Haris Alaska V18.3.1 temat, de nem tudtam hogyan lehet visszaallitani az eredeti temat ha esetleg nem tetszene, ezert nem csinaltam.

[ Szerkesztve ]

(#765) xmotion válasza anonym1s (#763) üzenetére


xmotion
csendes tag

Otthonra én is Dune-t néztem ki magamnak (303D) :)
Akkor azt hiszem marad ez az laptopról megosztós dolog. Köszönöm mindenkinek a segítséget!

(#766) oldbone'76 válasza xmotion (#765) üzenetére


oldbone'76
tag

Vagy olyan router ami kintről elérhető és arra egy usb-s winyó?

(#767) TOLEDOO válasza anonym1s (#764) üzenetére


TOLEDOO
tag

BEÁLLÍTÁS-MEGJELENÉS-TÉMÁK-ha itt nincs akkor a piros B gomb
ott lesz Mochi(default)

Az OSD MOD HUB 1.0 téma lenne a nyerő,csak sajna fut a leírás.

(#768) anonym1s válasza TOLEDOO (#767) üzenetére


anonym1s
őstag

Valoban :)
Amint lesz idom, ki is probalok egy uj temat. Honnan lehet beszerezni temakat?

(#770) anonym1s válasza oldbone'76 (#769) üzenetére


anonym1s
őstag

Ezeket mar letoltottem, azt hittem van valami hely ahova ossze van gyujtve egy jo csomo.

(#771) oldbone'76 válasza szaszlaci (#757) üzenetére


oldbone'76
tag

(#772) anonym1s válasza oldbone'76 (#771) üzenetére


anonym1s
őstag

Kossz!

(#773) xmotion válasza oldbone'76 (#766) üzenetére


xmotion
csendes tag

Igen, gondoltam rá én is, de már van két routerem, s egyikre se tudok usb-s vinyót kötni. :S Bár most, hogy gondolkozok rajta, a tomato firmwares lehetőségeknek még utána kell néznem...

(#774) trance89 válasza xmotion (#773) üzenetére


trance89
őstag

Tp-Link TL-WR842ND, talán a legolcsóbb usb-s router de mégis nagyon megbízható fajta minden téren, nekem egy 741ND és egy 841ND teljesít szolgálatot már egy ideje, nagyon elégedett vagyok velük, legfőképpen az árcédulájukkal

[ Szerkesztve ]

(#775) xmotion válasza trance89 (#774) üzenetére


xmotion
csendes tag

Uhh, ez mellbe vágott! Tényleg olcsó! Egy WRT54GL az egyik routerem, ami ugye nem is N-es, de még mindig nagyon jó. Azt hiszem ezen a TP-Linken most el kell gondolkoznom :)
Köszi az ajánlást!

(#776) anonym1s válasza trance89 (#774) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
Ez a ruter felkeltette az erdeklodesemet :)
Itt azt irja, hogy helyi fajl es media megosztas samban keresztulk, plusz ftp-n keresztul (interneten is).
Szerinted mukodik a vincseszterek elerese pc es wd szamara egyarant, ha erre a ruterre kapcsolnek egy usb elosztot, az elosztora meg a wd lejatszot es az osszes vincsesztert, a pc meg wifin keresztul a ruterre?

(#777) oldbone'76 válasza anonym1s (#776) üzenetére


oldbone'76
tag

Nekem TP-Link 1043nd van otthon, dd-wrt van rajta. USB-megy, kintről még nem próbáltam elérni.
A csatlakoztatott usb eszközön az NTFS formátumot felejtsd el, mert nagyon lassu a router procija hozzá. Ext2 v. ext3-ra kell kell formázni azzal jelentősen gyorsabb, de így se egy sebesség bajnok. Ha gondolod este megnézem, hogy milyen átvitelre képes.

(#778) xmotion válasza oldbone'76 (#777) üzenetére


xmotion
csendes tag

Nah, ez engem is érdekelne, köszi!

(#779) anonym1s válasza oldbone'76 (#777) üzenetére


anonym1s
őstag

Nekem a vincsesztereim tele vannak es mind ntfs, szoval nem tudok ext3-at hasznalni.
Azert a sebessegteszt erdekel, kossz ha megcsinalod!

(#780) oldbone'76 válasza anonym1s (#779) üzenetére


oldbone'76
tag

Ha jól emlékszem NTFS alatt olyan siralmas 2-3 M/s, Ext alatt 8-10M/s. De majd este megnézem pontosan. Amúgy kábellel használom, nem wifi-vel.

Ja és OSX alatt! De majd megnézem win8-cal.

[ Szerkesztve ]

(#781) oldbone'76 válasza oldbone'76 (#780) üzenetére


oldbone'76
tag

Bocsánat azoktól akiknek ígértem, de a mai mérés elmarad. Most értünk haza és a gyereket fürdetni kell, meg az egyéb ilyenkor szokásos teendők... Szóval a teszt holnapra halasztva. Még egyszer sorry.

(#782) xmotion válasza oldbone'76 (#781) üzenetére


xmotion
csendes tag

No problemo, köszi, h foglalkozol vele! Érdekes lesz amúgy, mert ha nagyon lassú (ext2/3 sztem nekem se tud játszani), akkor el kell gondolkoznom egy zyxel vagy dlink nason...

(#783) anonym1s válasza xmotion (#782) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
Nem vagyok biztos, de mintha azt olvastam volna valahol, hogy a nas-ok is ext3 fajlrendszerrel mukodnek, es elso bekapcsolaskor formazza a benne levo vincseszter(eke)t ext3-ra.
Ha neked is szukseges megtartani az ntfs-t, akkor szerintem jarj ennek utana, mielott nas-ba fektetsz.

(#784) oldbone'76 válasza anonym1s (#783) üzenetére


oldbone'76
tag

Ha a NAS-ba szánsz egy HDD-t, akkor az neked mindegy, hogy a nas milyen filerendszerrel írja. Mivel valamilyen hálózati protokollal éred el. (SMB, FTP, NFS, AFP,...)

Ugyan ez igaz az általam használt Router <--usb--> HDD felhasználásra is. Ebben az eseten is csak azért számít a partició formátuma, mert a router procija lassú, hogy a nem natív NTFS-re írjon. (gondolom ettől jobban is melegszik)
A natív linuxos Ext2/ext3 ra azért ír gyorsabban mert kisebb processzor teljesítmény kell hozzá.

Szóval ha egy nasban normális potenciál van akkor nagyjából mindegy a partició tipus.

Soha nem láttam még élőben NAS-t. Egy időben olvasgattam róluk de árukhoz képest nagyon lassúnak tűntek.

MÁS:
Mi a munkahelyen két gép között backupolunk 2TB-nyi adatot Gigabites hálón TimeMachine-nel. Ez csak a változtatásokat menti napi többszöri rendszerességgel. Akkor is gigabyteok repkednek + optimalizálás + szöszölés + meg mittudom én miket csinál. De az első mentés így is 10-12 óra. Van, hogy nem is mutatja, hogy megy a backup de mégis komoly adatforgalom van a két gép között hol ide, hol oda. Gondolom valamit optimalizál vagy összehasonlít...

Az én gépemben 2db 2,66-os Xenon van 12 Gb Rammal 4 hdd ebből 2db 1Tb összef raidelve 2Tb-nak a mentéshez és NAGYON érzem, hogy mikor megy a backup. Szóval nem tudom, hogy a NAS-ok mire képesek a procijukkal és a memóriájukkal. Gondolom azért otthoni felhasználásra médiatárnak jók.

(#785) xmotion válasza anonym1s (#783) üzenetére


xmotion
csendes tag

Hali, hát igazad van! A legtöbb csak a linuxos formátumokat használja. Így akkor az ntfs kilőve. Legalább le van egyszerűsítve a dolog :) , marad a kérdés: gyorsaság függvényében a fenti routeren keresztüli megosztás VS nas...
Szerk:
@oldbone'76: na, ennek a filerendszer témának még utána járok. Amiket én olvastam az ilyen kis nasokról, valóban, nincs bennük sok memória, proci is kevés, de kompromisszumokkal jók lehetnek...

[ Szerkesztve ]

(#786) anonym1s válasza oldbone'76 (#784) üzenetére


anonym1s
őstag

"Ha a NAS-ba szánsz egy HDD-t, akkor az neked mindegy, hogy a nas milyen filerendszerrel írja. Mivel valamilyen hálózati protokollal éred el. (SMB, FTP, NFS, AFP,...)"

Igen, ez igy van. Viszont en nem erre gondoltam, hanem arra, hogy a nas ext3-ra formazza a bele rakott vincsesztert, ami nem egeszseges azok szamara, akiknek fontos dolgok vannak az ntfs-re formazott vincseszteren.

[ Szerkesztve ]

(#787) oldbone'76


oldbone'76
tag

Sziasztok!

Win8 alól NTFS: 2,4 Mb/s, az Ext3: 11,6 Mb/s. Jelentős a különbség ahogy emlékeztem.
1 db 1 Gigás file-t másoltam.

[ Szerkesztve ]

(#788) anonym1s válasza oldbone'76 (#787) üzenetére


anonym1s
őstag

Kossz a merest! Ez valoban eleg karcsu. A wd-n keresztul is ennyi a sebesseg, ezert le is tettem a vasarlasrol.

(#789) szaszlaci válasza anonym1s (#788) üzenetére


szaszlaci
addikt

A WD hálózaton keresztül azért ennél nagyobb sávszélességgel érhető el: 3 – 6 MBájt/mp.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#790) oldbone'76 válasza anonym1s (#788) üzenetére


oldbone'76
tag

Teszt képpen megnéztem a wtdv-t win 8 alatt és olyan 6M MB/s körül írt egy ntfs-re. De szaszlaci megelőzött.

Tényleg! Nagy b az MB. Sorry

[ Szerkesztve ]

(#791) Maximum1 válasza szaszlaci (#789) üzenetére


Maximum1
őstag

Pont jó a téma!
Tegnap vettem egy ilyen routert, és hálózatban UPC 25 fiber...-rel 7,5 el ír és 6-al olvas NTFS-en.
Akkor ez rendben van?
Esetleg van értelme cserélni egy ilyenre, vagy teljesen felesleges.
Csak a WD és 1 telefon használja a wifit, a helység 30nm, a wd és a router között 5 méter van.

[ Szerkesztve ]

(#792) anonym1s válasza oldbone'76 (#790) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
Akkor nalam valami baj lehet. En 2,5MB/s-re emlekeztem de most teszteltem es 1,5/1,8 az iras/olvasa. A gepen Win7, N-es wifi (150mbps), ez wifin egy N-es wifi ruterhez, ez a ruter egy masik ruterhez kabellel, a wd ehhez a masik ruterhez kabellel, es a vincseszterek usb eloszton a wd-hez. Mi lehet a baj nalam?

(#793) szaszlaci válasza Maximum1 (#791) üzenetére


szaszlaci
addikt

Azt nem nem tudom, de nálam kicsit jobb körülmények között g-s WiFi-vel volt ilyen 3 – 4 MBps körül, ha jól emlékszem. (Témaindító írásban van biztos érték.) Ebből tippelhetsz, hogy nálad rendben van-e.

anonym1s: ennyi áttéten nem biztos, hogy nagyon gyorsabbnak kellene lennie.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#794) TOLEDOO


TOLEDOO
tag

Sziasztok!
Másnak is volt már olyan gondja hogy filmnézés közben recsegés hallatszott?
Szinte minden filmnél.
A filmeknek nincs semmi baja mert más médialejátszóval ment.
Erősítővel,és tv-n hallgatva is.
Film megáll és folytat és megy tovább.
Ez ellen van valami megoldás?
Köszi.

(#795) oldbone'76 válasza TOLEDOO (#794) üzenetére


oldbone'76
tag

Én nem tapasztaltam ilyet. Minden kimeneten csinálja (spdif,hdmi,av)? Jól van bekonfigolva az audio kimenet? Csak azok vannak bepipálva amiket képes megszólaltatni az erősítő/tv?

Illetve ez a "Dolby Dynamic Range Control (DRC)" hogy van nálad beállítva?

[ Szerkesztve ]

(#796) TOLEDOO válasza oldbone'76 (#795) üzenetére


TOLEDOO
tag

Digitális átmenő HDMI-automatikus keresés.
Így beállította magát,és az erősítőn is tudom hallgatni,vagy a tv hangszóróján.

(#797) oldbone'76 válasza TOLEDOO (#796) üzenetére


oldbone'76
tag

Szerintem állítsd be manuálisan, és csak azokat pipáld be amivel az erősítőd biztosan kompatibilis. A hdmi hang kimenet beállítás ha jól emlékszem két oldalas lista!

(#798) szaszlaci válasza TOLEDOO (#794) üzenetére


szaszlaci
addikt

[link]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#799) csodacsoki


csodacsoki
tag

Az a gondom, hogy hiába állítom be az C:-n található Users mappa beállításainál, hogy ne legyen megosztva a mappa, mégis látszik a WD-n. Hogyan lehetne eltűntetni?

(#800) Genesist válasza TOLEDOO (#794) üzenetére


Genesist
tag

Én is már korábban írtam róla, hogy problémám van a hanggal. Nálam pattog minden .mkv fájl kivétel nélkül. Más formátumok remekül mennek. Illetve ha számítógépen játszom le az .mkv fájlokat, ugyanazon az optikai kábelen keresztül, ugyanazzal az erősítővel, akkor nincs semmi gond. Szerintetek gyári hibás a WDTV Live-om? Nem tudom, hogy érdemes-e ilyen esetben érvényesíttetni a garanciát. Annyira bosszantó. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.