Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Egon válasza dgyuri0123 (#250) üzenetére


Egon
nagyúr

Próbáld PC-n lejátszani. Illetve még annyit lehet tenni, hogy letöltöd a Bitrate viewer nevű progit, és analizáltatod a problémás mkv-ket. Kiírja az átlagos és a mximális bitrátát. Ebből adott esetben lehet következtetéseket levonni. Ennek a lejátszónak elvileg nem okozhat gondot az akár 80 MBit-es bitráta sem, de lehet hogy az adott release extrém magas értéket tartalmaz.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#252) szaszlaci válasza dgyuri0123 (#248) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nem kell játszani a durcásat. Vagy talán azt is viccesnek találnád, ha te lennél a tízezerből az egy, akinek az ajtaján kopogtatnak a jogvédők? (Persze semmit nem találnának, mert a saját eredeti filmjeidet másoltad ugye fel, amire való az összes ilyen médialejátszó.) Vagy csak simán zárják ezt a topikot, mert nem lehet betartani a fórum szabályait?

Lehet írni kék emberes filmet, meg nMag oldalt. Ne banánhéjon csússz már el..

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#253) dgyuri0123 válasza Egon (#251) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem magas a bitráta: 8.1 MBit.

A programot viszont leszedem, ha tudom. Nem tudom mi lehet az oka a döcögésnek. Lehet az "új" fw. miatt?
Már elég rég láttam azt a bizonyos filmet és most döbbenten néztem a döcögést, pedig szinte etalon minőségű volt korábban. Akkor még a régebbi fw. volt rajta. Próbáltam az eggyel korábbit leszedni a WD oldaláról, de valamilyen csomagot szedtem le 800 MB-os méretben és persze sehogyan sem találtam meg benne az előző fw.-t. Biztosan én vagyok béna, de így még nem jártam. Az előző WD tv-n simán tudtam cserélgetni a fw.-t.

Ismételten köszönöm a segítséged és próbálkozom tovább.

"csak a zene van"

(#254) Egon válasza dgyuri0123 (#253) üzenetére


Egon
nagyúr

A bitráta nem konstans érték: álalában az adott jelenet függvényében lehetnek benne csúcsok, amelyek sokkalta magasabbak, mint az átlag érték, ami az nfo fájlban van megadva.
Az említett kékemberes film nekem is megvan (egy 22 GB-os 1080p-s mkv formájában). Ennek az átlagos bitrátája 15 MBit körül mozog, de igen sok esetben eléri a 25 MBit-et, a maximum pedig 38 MBit (egészen pontosan a 2429. sample, 40 perc 30 másodpercnél).

Elképzelhető, hogy a firmware okoz anomáliát nálad. A helyedben próbálnék egy áramtalanítást, illetve nálam segített a gyári beállítások visszatöltése is.
Apró akadásokat okozhat, ha nem jól van beállítva a videokimenet, ennek mikéntjét itt írták le részletesen (sajna a macth video framerate alapértelmezetten Ki értékre van állítva).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#255) dgyuri0123 válasza Egon (#254) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Szerintem az anyag nem az igazi. Elkezdtem tesztelgetni mindenféle műsorral és nagyon szépen működik a WD. A match video firmrate be van állítva. A 24p-t is kiadja.
Nem tudom miért nem vettem észre korábban a döcögést ????? Pedig nagyon kényes vagyok rá. Nem véletlenül vettem Sigma Chip-es lejátszót. A kékemberes nekem is lesz olyanban, ami neked is van.

Megint csak köszönöm a figyelmedet.

Szaszlaci: Bocsánat, ha figyelmetlen voltam az imént. :R

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#256) ultio válasza Egon (#254) üzenetére


ultio
senior tag

Megnéztem a Video beállításokat még egyszer, nekem ez van: Video kimenet/HDMI Auto, majd Auto/ RGB magas/RGB alacsony/YCbCR. Itt az Auto-t választom, Be-re kattintok, majd megkérdezi, Biztos, hogy módosítani akarja a videó felbontást? Nyomok egy Ok-t, majd visszamegy az Audio/Video kimete menübe. Nekem ilyen beállítások vannak, match video framerate-ről nincs szó.

rasti rusti

(#257) mimey válasza ultio (#256) üzenetére


mimey
tag

Nálam is ugyanez a probléma. Ezért gondoltam arra, hogy vagy a tv-m régi, vagy nem high speed HDMI kábellel kötöttem össze. Szerintem inkább újabb firmware-t használunk, és már mások az opciók.
Én megpróbálnék downgrade-elni, de nem tudom melyikre.

(#258) ultio válasza mimey (#257) üzenetére


ultio
senior tag

Nekem mennek a 23,976-os filmek, ezzel nincs gond, csak érdekes a másfajta beállítási lehetőség.
2012-es Samsung tévém (5 napja vettem) van és ez a HDMI kábel.
Utolsó előtti firmware van nekem fenn, ez.

[ Szerkesztve ]

rasti rusti

(#259) dgyuri0123 válasza mimey (#257) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ha kicsit idősebb a tv-d, nem biztos, hogy tudja kezelni a 24p-t. Azt a tv kezelésijében, vagy a neten meg tudod nézni. Real 24p lejátszás, vagy valami hasonló erre utaló kell, hogy legyen benne. Ha nem tudja, akkor hiába cserélsz HDMI kábelt, nem lesz jó. Mindig döcögős lesz a lejátszás. Akkor viszont meg kell próbálnod valamilyen köztes megoldást keresni a WD kimenetén. Pl. 50 vagy 60 Hz. Így kevésbé fog röcögni.

Bocsánat. Nem neked akartam küldeni, hanem Ultio-nak, de most már mindegy.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#260) ultio válasza dgyuri0123 (#259) üzenetére


ultio
senior tag

Miért nekem küldted volna?

Leírtam, hogy 2012-es Samsung tévém van, természetesen tudja a 24-et és nekem nem is döcög semmi.
Én csak az eltérő beállítási lehetőségeket írtam le, mint érdekességet.

rasti rusti

(#261) Egon válasza ultio (#256) üzenetére


Egon
nagyúr

Neked is ott van az, csak túl gyorsan kattintgatsz... ;]

Itt az Auto-t választom, Be-re kattintok

A Be-re kattintás már a match video framerate-re vonatkozik, csak magyarul nyilván valami más neve van (este megnézem).
De az is lehet, hogy neked is megbolondult az eszköz (mint nekem a hétvégén: megint előjött az a hiba, hogy egy adott filmfájlra ráállva, az Options gomb lenyomására nem jött elő a teljes menü, így nem bírtam médiainformációkat letölteni. Valószínűleg az zavarhatta meg, hogy kikapcsoltam a NAS-t.). Kb. egy órán át szenvedtem a beállításokkal (meg ki-be kapcsoltam, áramtalanítottam az eszközt), de csak az segített, hogy rányomtam a gyári beállítások visszaállítására. Ilyen esetben ezt ajánlom mindenkinek

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#262) ultio válasza Egon (#261) üzenetére


ultio
senior tag

Megpróbálok lassabban kattintani :).

Én is gondoltam fordítási hibára, átállítottam angolra, de ugyanaz a szöveg volt, mint a magyar, csak angolul.

Működik minden rendesen. Este megen másolok fel tartalmat a külső vinyóra, ezt meg úgy csinálom, hogy teljesen kikapcsolom a lejátszót, szóval újraindítás lesz és utána megnézem a beállításokat.

Tényleg csak érdekességképpen nézem, mert minden szuperül megy.

Gyári visszaállítást még nem csináltam, azt szoktam csak, hogy mikor felmásolom az új tartalmakat a külső vinyóra (rákötöm a notebookra), akkor törlöm a .wdtv mappát, amiben tárolja a médiatár infókat, így újraépít mindent.

rasti rusti

(#263) dgyuri0123 válasza ultio (#260) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Igazad van.

Jó volt az eredeti címzett, csak megkeveredtem, mint vasorrú bába a mágneses viharban.

Bocs.

"csak a zene van"

(#264) ultio válasza dgyuri0123 (#263) üzenetére


ultio
senior tag

Semmi gond, csak azért jegyeztem meg, hogy ne legyen keveredés, ha valaki betéved nehogy azt gondolja, hogy egy új tévén se játsza le jól a 24-es filmeket.

Mert teljesen elégedett vagyok ezzel a lejátszóval és nem szeretném rossz hírét kelteni.

rasti rusti

(#265) dgyuri0123 válasza ultio (#264) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ebben tökéletesen egyetértünk.

Szerintem ma nincs ennél jobb mediaplayer ekkora tudással ennyi pénzért. Ezt megkockáztatom.

Nekem Ő már a harmadik. Volt a WD tv, aztán a WD tv Live és most a Streaming. Nemigen gondolkodtam más alternatívában, főleg, hogy a pénztárcám is erősen befolyásol mostanság.
A következő lépcsőfok minimum x2 árban. De nem is mondtam sokat, mert lehet, hogy még annyiért sem tudnám jobbra cserélni.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#266) Egon válasza dgyuri0123 (#265) üzenetére


Egon
nagyúr

A Dune 102w csak 5K-val drágább, és talán egy picit kiforrottabb terméknek tűnik (persze leszámítva a HD-hangokkal kapcsolatos problémákat; mondjuk nem tudom hogy a WD-nél mi a helyzet ezzel kapcsolatban). Többen mondják, hogy jobb kép- és hangminőség, illetve kezelhetőség jellemzi.
Ami a WD mellett szól, az a Jukebox (én legalábbis ezért választottam), meg mondjuk a 2 db USB.
Tény, hogy a legolcsóbb (márkás) Sigma-chipes lejátszó, és az Asus próbálkozásainál sokkal jobb (illetve az újabb Asus-oknál jóval olcsóbb). Ha a noname lejátszók (Egreat, Himedia és társai) nem játszanak, nincs számottevő konkurenciája (leszámítva a fenti Dune-t).
Kétszeres árért már kapsz pár jó alternatívát (pl. a 300-as sorozatú Dune-t, ami annyiból mindenképpen jobb, hogy bele lehet szerelni egy merevlemezt).

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#267) dgyuri0123 válasza Egon (#266) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nekem pl. nagyon fontos szempont a 2db USB. 2 HDD-t használok és mindig be van dugva mindkettő.
Semmi kedvem mindig csereberélni őket.

300-a szériát nem venék, mert szerintem nem komoly előrelépés dupla pénzért. Ezt 26-ért vettem.

Nálam sajnos a 70-100-e Ft-os ársáv mozogna, de arra jelenleg semmi esélyem, hogy vegyek is valamit és ne csak nézegessem. Mégegyszer mondom: szerintem 26 pénzért nincs jobb nála.

Szerintem. Hangsúlyozom. ;)

"csak a zene van"

(#268) szucsinka


szucsinka
őstag

nekem csak 1 bajom van. a médiakönyvtár.
a sz.gépröl nézek filmeket hálozaton kábellel .amikor a wd-ét bekapcsolom nem frissiti magátol a könyvtárat .mindig rámegyek a könyvtár törlése opciora és igy ujjá épiti eddig szép és jó csakhogy ha bevan kapcsolva és eltelik egy kis idö utána mikor megakarom nyitni a meghajtót amin a filmek vannak akkor kiirja hogy nincs média a könyvtárba pedig a sz.gép nem is lett kikapcsolva közben.
tudom sokan nem használják de elég kényelmes mikor a legujabban letöltött film a legelsö ...nem kell keresni név szerint..
és a nemrég játszott filmek opcio is ekkor erhetö el.

[ Szerkesztve ]

(#269) ultio válasza szucsinka (#268) üzenetére


ultio
senior tag

Én wifin próbáltam régebben elérni a sz.gép vinyóját, nem volt ilyen gondom. Valami beállítási hiba lesz a gond szerintem, de ötletem nincs.

rasti rusti

(#270) Egon válasza ultio (#262) üzenetére


Egon
nagyúr

Megnéztem az ominózus beállítást. Nekem az alábbi folyamaton megy végig:

1. Videó beállítások -> Videó kimenet: HDMI / Kompozit [link] [link]
2. Képernyő felbontás: Auto / 480p 60Hz / 576p 50Hz / 720p 50Hz / 720p 60 Hz stb. [link]
3. Színtér beállítás: Auto / RGB magas / RGB alacsony / YCbCr [link]
4. Videó képsebesség illesztése beállítás: Ki / Be. [link]

Értelemszerűen, a vastag betűs beállítást kiválasztva, bejön a következő menü.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#271) ultio válasza Egon (#270) üzenetére


ultio
senior tag

Köszönöm!
Közben én is megnéztem, én voltam a figyelmetlen. Ott volt az, csak rossz helyen kerestem/néztem a feliratot.
Ezt nagyon benéztem! :) :U

Nagyon profi hozzászólás, ez alapján már a hozzám hasonló figyelmetlen emberkék is könnyen be tudják állítani.

[ Szerkesztve ]

rasti rusti

(#272) Dollface válasza Egon (#270) üzenetére


Dollface
tag

Ha én bekapcsolom a képsebesség illesztése opciót, akkor időnként döccen egyet a lejátszás.Illetve olyan,mintha kimaradna egy-egy képkocka,tehát ugrik egy picit...Alig lehet észrevenni,de én látom :( Ha viszont kikapcsolom,akkor okés a lejátszás.

[ Szerkesztve ]

(#273) Egon válasza Dollface (#272) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez érdekes... :U
Milyen fájlokkal, milyen megjelenítőn, kb. milyen időközönként ugrik?

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#274) ultio válasza Dollface (#272) üzenetére


ultio
senior tag

Nekem ez kicsit úgy hangzik, mintha utól akarná érni magát a lejátszó, mert valami gebasz volt/van.

Szgépes lejátszásnál fodrul elő nekem sokszor, hogy ha más progi miatt nagyon megy a proci, sok foglalt memória van, akkor megáll a kép, de a hang megy és után kicsit ugrál a kép, míg szinkronba jön minden.
Ez nem lehet itt is pl. sávszélesség miatt? Vagy akár kábel miatt? Ha külső vinyó van kötve a lejátszóra.

rasti rusti

(#275) dgyuri0123 válasza Egon (#254) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Szia.

A kékemberest nagyon benéztem múltkor. Meglett 20GB-ban. Sírtam a gyönyörűségtől. Korábban ugyanis soha nem volt ekkora méretű anyagom, mert elég sok helyet foglal, ezért max. 10GB körül megálltam, de ez most kiverte a biztosítékot, annyira szép lett. Inkább spórolok és veszek még egy HDD-t.
Nagyon jó kis darab ez a WD.

Bocs, ha nagyon off voltam.

"csak a zene van"

(#276) Egon válasza dgyuri0123 (#275) üzenetére


Egon
nagyúr

Ismerem ez érzést: az Avatar mellett pl. az Eredet látványosabb jeleneteinél is ezt éreztem.
Ezért (is) vettem (egy vagyonért) 2 db 3 TB-os HDD-t, meg egy NAS-t...
Egy középkategóriás, 46-50 colos plazmán, vagy felsőkategóriás LCD-n, már elég szépen kijön a minőségbeli különbség, ezért szerintem érdemes minimum 10 MBit-es átlag bitrátájú, 1080p-s mkv-kat nézni. 1-1 különösen látványos film esetében, esetleg be lehet vállalni a BD ISO-kat is.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#277) dgyuri0123 válasza Egon (#276) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ebben tökéletesen igazad van. Ezek után csak hasonló minőségben fogok válogatni, legalábbis a kedvenc filmjeimből. A BD25 is bekerült a képbe. Igaz nincs túl sok film, ami annyira fontos lenne számomra. de az a néhány viszont nagyon.

"csak a zene van"

(#278) szaszlaci válasza Egon (#276) üzenetére


szaszlaci
addikt

Egy dolog a bitráta. Ami jóval fontosabb, hogy ki készítette a relaset. Hozzáértő vagy VÉRpisti16. De gondolom ezzel te is tisztában vagy.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#279) dgyuri0123 válasza szaszlaci (#278) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Van egy két "nagy" név a "szakmában". Próbálok eszerint válogatni én is.

"csak a zene van"

(#280) Egon válasza szaszlaci (#278) üzenetére


Egon
nagyúr

Nyilván.
Ugyanakkor sz*rból nem lehet várat építeni, ergo egy alacsony bitrátájú cucc, gyenge minőségű lesz akkor is, ha vérprofi készítette. Mindkét paramétert szűrni kell.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#281) Dollface válasza Egon (#273) üzenetére


Dollface
tag

1080p-s MKV-nél láttam eddig,más típusú fájlokat nem nagyon játszok le...

Kb. percenként ugrik egyet, de alig észrevehető, például a barátnőm nem is látja. Ne nagy ugrásra gondoljatok. Mondjuk sétál egy ember az utcán. És van egy pont,ahol mintha kimaradna egy apró kocka a lépésnél,és "riccen" egyet a kép,nem teljesen folyamatos a lépés. Nehéz elmagyarázni, látni kellene.

De egyébként nem zavar,mert teljesen hibátlan a lejátszás úgy is,ha a képsebesség illesztést ki álláson hagyom. Úgy meg nem ugrik semmi....:)

(#282) dgyuri0123 válasza Dollface (#281) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Szerintem az anyag nem tökéletes.

Már sokszor szaladtam bele olyanba, hogy azonnal le kellett törölnöm annyira idegesített a néha előforduló döccenés. Azt hittem a lejátszó szarakodik, de mindíg bebizonyosodott, hogy a forrás rossz.
Másikat választottam és hoppá, minden tökéletes lett.

"De egyébként nem zavar,mert teljesen hibátlan a lejátszás úgy is,ha a képsebesség illesztést ki álláson hagyom. Úgy meg nem ugrik semmi...."

Ezt mondjuk nem értem, de az is lehet, hogy nem 24p-s és akkor talán nem számít, hogy ki van kapcsolva az illesztés.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#283) Egon válasza Dollface (#281) üzenetére


Egon
nagyúr

A tévéd típusát nem írtad, pedig nem mindegy, hogy 24p-képes megjelenítőd van, vagy senem. Ami még fontos: az sem mindegy, hogy akad vagy ugrik...

A 1080p-s mkv-k tipikusan Blu-Ray lemezekből készülnek. Ezek jellemző framerate értéke 23.976, de esetenként - európai kiadványoknál - előfordul 24.000-s érték is. A Realtek chipes lejátszók, kizárólag 24.000-s sebességű lejátszásra képesek. Ugyanakkor a jelen topicban tárgyalt lejátszó Sigma chipes, és mint ilyen, elviekben mindkét verziót meg tudná helyesen jeleníteni. A gyakorlatban azonban 24.000-s lejátszásra nem képes. De ez még mindig a kisebbik rossz, ugyanis a filmek kis százaléka ilyen.
A fentiekből következik, hogy alapvetően kétfajta hibás megjelenítésről beszélhetünk, ha a nem kadenciahelyes lejátszás a probléma - illetve bejön harmadiknak, amikor a kijelző nem támogatja a 24p-t, esetleg a lejátszón nincs beállítva, és mondjuk 50 Hz-en nézzük a 24p-s anyagokat:
1. 23.976-s anyag lejátszása 24.000-s eszközön. Tünet: kb. 40mp-enként akad egyet a kép: ugyanis egy képkocka duplán lesz kirakva (mivel értelemszerűen az anyagban ennyi idő alatt eggyel kevesebb képkocka található, mint ami a kijelzőn megjelenik). Ilyen probléma a Realtek chipes lejátszóknál fordulhat elő, jelen WD-vel nem!
2. 24.000-s anyag lejátszása 23.976-s eszközön. Tünet: kb. 40mp-enként ugrik egyet a kép: ugyanis egy képkocka kimarad (mivel értelemszerűen az anyagban ennyi idő alatt eggyel több képkocka található, mint ami a kijelzőn megjelenik). Ilyen probléma jelen WD-vel előfordulhat, pár ritkán előforduló mkv-vel.
3. Ha nem állítod be a tartalomhoz igazodást a lejátszón, előfordulhat hogy 50 Hz-en játssza le a 24p-s anyagokat (nekem pl. alapértelezetten így játssza le). Ekkor folyamatos (1-2 mp-enkénti) akadozás tapasztalható.

Summa summarum: csak abban az esetben tudom elképzelni, hogy általánosságban jobban jársz a fenti beállítás kikapcsolásával, ha nem 24p-s tévéd van...

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#284) eszti171


eszti171
csendes tag

Sziasztok!
Elolvasgattam a dolgokat de szeretném ha megerősítene valaki hogy ez az a készülék ami nekem kell, mert igen kezdő vagyok , de túl nagy dolgokat talán nem is kívánok..
Mi kell nekem? Torrentezni tudjak vele, DVD lemezekről (iso, divix ) külső vinyóra tett filmeket meg tudjam nézni, a többi formátumhoz MKV stb a letöltéséhez úgy is alkalmazkodom. A torrentezéshez még annyit hogy a BD - ket is játsza rendesen?
Megköszönném ha valaki megerősítene a döntésben. Jó választás WS LS ??? :)

(#285) eszti171


eszti171
csendes tag

bocs persze WD LS

(#286) szaszlaci válasza eszti171 (#284) üzenetére


szaszlaci
addikt

Torrentezni egy ilyenen sosem fogsz tudni kielégítően, persze azért működnek.
BD .iso-t játssza, de menü nélkül.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#287) Dollface válasza Egon (#283) üzenetére


Dollface
tag

Huhh...hát köszönöm a kimerítő és részletes felvilágosítást :)

Természetesen 24p-s a TV-m. Sony 46EX500-as típus, két éves modell. Figyelgetem majd egy-két filmmel,lehet hogy tényleg az anyag a hibás...De valami köze csak lehet a "képsebesség illesztése " beállításhoz,mert ha ezt a funkciót KI állásban hagyom,akkor nincs röccenés. Ha BE állásba hagyom, jön a röccenés...de mondom,próbálgatom majd több filmmel is, hátha csak a forrás a hibás.

Egyébként szerintem én a 2. pontban leírtakat tapasztalom..inkább kimarad egy képkocka mintsem akadna...Ha tegyük fel a filmben egy ember lépésének mozdulata mondjuk 10 "pontból" áll, akkor nekem úgy tűnik,hogy a hetedik pont után nem a nyolcadik jön hanem a kilencedik. Tehát úgy tűnik,mintha átugrana egy pontot. És tényleg kb. 40 másodpercenként van ez...

[ Szerkesztve ]

(#288) trance89 válasza eszti171 (#284) üzenetére


trance89
őstag

minden fájlformátum lejátszására tökéletes, torrentezni pedig ne egy lejátszóval akarj, arra ott a számítógép
amúgy nem lehet vele torrentezni mert nincs benne torrent kliens és ez így is van jól, amelyik lejátszókban van azokban sem működik rendesen ez a funkció, csak parasztvakítás az egész, 6-700 MHz-es 1magos MIPS procival amúgysem értem mit szeretnének egyesek torrentezni, aztán anno még volt pár gyártó ami a 400 MHz-es realtek RTD1073 chipsettel szerelt lejátszóra is rakott torrentklienst, no comment

(#289) Egon válasza Dollface (#287) üzenetére


Egon
nagyúr

Van azon a tévén valami info gomb, amivel egy adott tartalom lejátszásakor ki lehet íratni, hogy hány frame-mel megy ténylegesen a film? Ha igen, ezt kellene lecsekkolni, érdekelne.
No meg a helyedben megnézném ezen mkv-k nfo fájljait: lehet hogy 24.000p-s anyagokról van szó, aminél ez a jelenség természetes - ha 24p-s módban játszik le a lejátszó...
Amúgy ugye nem a régi WD TV-d van, hanem a Live Streaming? :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#290) Dollface válasza Egon (#289) üzenetére


Dollface
tag

Persze, Live Streaming van természetesen :)

Viszont most az info dolognak utána néztem. Ha ki állásban van a képsebesség illesztése,akkor csak annyit ír ki a TV hogy 1080p. Ha viszont bekapcsolom,akkor már 1080/24p a TV kiírása. Ez mond neked valamit?

(#291) Egon válasza Dollface (#290) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez elvileg azt jelenti, hogy csak felbontást vált, képkocka-sebességet nem (marad annyin, amennyit utoljára kiír erre vonatkozóan, mondjuk a lejátszó bekapcsolásakor).
Azért nem értem a dolgot, mert ha nem 24p-ben nézed a 23.976-os filmeket, akkor elvileg más hibajelenségnek kellene jelentkeznie (1-2 mp-enkénti akadás, illetve "röcögős" lejátszás, plazmatv esetében akár villódzással karöltve).
Ha be van kapcsolva a képsebesség illesztése, csak bizonyos mkv-nál ugrik egyet 40 mp-enként, vagy az összessel?

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#292) Dollface válasza Dollface (#290) üzenetére


Dollface
tag

...és megnéztem a kérdéses "röccenő" film képsebességét az info fájlban,eszerint 23.976, a lejátszó beállítva képsebesség illesztésre...és mégis röccen időnként...

(#293) Dollface válasza Egon (#291) üzenetére


Dollface
tag

Most egyenlőre egy filmmel ba**tatom,de kipróbálom többel is.

(#294) Dollface válasza Dollface (#293) üzenetére


Dollface
tag

Nos,úgy néz ki a film volt a hibás,ugyanis mindig ugyanazokon a pontokon döccen egyet. De ettől függetlenül érdekes,hogy ha kikapcsolom a képsebesség illesztést,akkor ez sem döccen többet...

Tegnap este megnéztem 2 másik filmmel is,ott nincs döccenés bekapcsolt illesztéssel sem. Az egyik 1080p-s a másik meg 720p-s volt.

[ Szerkesztve ]

(#295) khamal


khamal
csendes tag

Lassan egy hónapja próbálok életet lehelni a lejatszoba de nem megy:
> csak samba-n tud csatlakozni a NAShoz
> minden indításkor kiírja hogy nem tud csatlakozni a legutóbbi média forráshoz. Ilyenkor ujra kell indítani. Persze ez esetben ujra épül a média könyvtár.
> egy film elindítása kb. 15-30 mp. Addig pörög a kis nyíl.
> az info sáv okosan kitakarja a feliratot... 3-4 mp utan tűnik el vagy lehet mindig ok-t nyomni.
Ha ez igy normalis akkor a Live HD után nagyon nagy visszalépés ez a lejátszó.
Azért vettem ezt mert a Live HD sokszor lefagyott standby módban.
Amúgy viszont nagyságrendekkel gyorsabb ennél. Nem tudom mi lehet a baja. Mivel sok beállítása lehetőség nincs igy tanácstalan vagyok.
Olvastam pár fórumot de sehol nem találtam hasznos infót. :(

(#296) trance89 válasza khamal (#295) üzenetére


trance89
őstag

factory reset megvolt?

(#297) ultio válasza khamal (#295) üzenetére


ultio
senior tag

> az info sáv okosan kitakarja a feliratot... 3-4 mp utan tűnik el vagy lehet mindig ok-t nyomni.
Ez ilyen, engem is zavar, de ezt tudtommal nem lehet állítani.

rasti rusti

(#298) Egon válasza khamal (#295) üzenetére


Egon
nagyúr

Áramtalanítás, factory reset (teljes), fw upgrade.
Ha ezek megvoltak, irány a garancia.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#299) khamal válasza trance89 (#296) üzenetére


khamal
csendes tag

Persze 2x is

(#300) khamal válasza Egon (#298) üzenetére


khamal
csendes tag

Meg egyszer megpróbálom ezeket. Aztán viszem vissza az edigitalba. Gondolom ülnek majd rajta 1-2 hetet es jó esetben cserélik.

Köszi a válaszokat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.