Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) trance89 válasza _ak_ (#1750) üzenetére


trance89
őstag

ennél jobbat nem kapsz ebben az árkategóriában, med8er a másik ami nagyon ajánlott az viszont már csöppet drágább

(#1752) dgyuri0123 válasza _ak_ (#1750) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ár-értékben a legjobb lejátszó.

3D és HD hangok kivételével mindent tud.

"csak a zene van"

(#1753) anfer


anfer
csendes tag

Sziasztok!
Vennék egy ilyen masinát használtan.
Ha valaki megválna tőle, kérem szóljon.
köszi

(#1754) sarkan válasza dgyuri0123 (#1752) üzenetére


sarkan
aktív tag

A legutolsó frissítés óta a HD hangok is megvannak.

(#1755) dgyuri0123 válasza sarkan (#1754) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Komoly?
Még nem próbáltam. :R

"csak a zene van"

(#1756) sarkan válasza dgyuri0123 (#1755) üzenetére


sarkan
aktív tag

(#1757) dgyuri0123 válasza sarkan (#1756) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Kösz.

Tényleg. Én csak frisítettem, de nem néztem , mit is csinálok. :D

"csak a zene van"

(#1758) _ak_ válasza trance89 (#1751) üzenetére


_ak_
addikt

trace89 és anfer: Nekem ennyi elég is valószínüleg , köszönöm! :R

Let's begin, de gozaimasu!

(#1759) FruchT


FruchT
tag

Sziasztok !

Első media box vásárlása előtt állok.

WD TV live streaming vagy Asus O!Play media pro ?

Főleg hálózati meghajtóról néznék HD filmeket.
Jelenleg a PC van rákötve a TV-re, Ezt szeretném most szétválasztani. Kérdés,hogy ezek az olcsóbb lejátszók,hozzák-e ugyanazt a képminőséget film téren mint a kissé megöregedett Geeforce 9800GT-m a PC-ben?

(#1760) trance89 válasza FruchT (#1759) üzenetére


trance89
őstag

ha képminőség kell akkor az oplay-t felejtsd el (realtek rtd1055 soc), a wd-ben található sigma médiaprocesszor pedig min. olyan jó képet sőt inkább jobbat biztosít mint a nem mai 9800 graf, ugyanis a sigma procik kimondottan médialejátszásra lettek tervezve

(#1761) FruchT válasza trance89 (#1760) üzenetére


FruchT
tag

Köszönöm !

(#1762) dgyuri0123


dgyuri0123
nagyúr

Hali

Meg tudná mondani valaki, hogy a BD50-et miért nem játssza a VIDEO szekció? Csak FÁJLOK-nál hajlandó elindítani. Nem ISO, hanem eredeti BD struktúra.

Köszi.

"csak a zene van"

(#1763) trance89 válasza dgyuri0123 (#1762) üzenetére


trance89
őstag

mappán play gomb

(#1764) dgyuri0123 válasza trance89 (#1763) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Azt csináltam, de a bevezető után lefagy. Mindig. Csak a FÁJLOK tartalom alatt hajlandó lejátszani a Stream mappára play gomb - klikkeléssel.

Már mindent megpróbáltam az áramtalanítástól kezdve az istentudjamitmég-ig, de akkor is csak így hajlandó működni. :F

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#1765) aldebaran válasza dgyuri0123 (#1764) üzenetére


aldebaran
őstag

Gondolom az új firmware van rajta. Az 1.6-al működik.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1766) dgyuri0123 válasza aldebaran (#1765) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Kösz. A legújabb van rajta. Vissza kellene raknom a régebbit?

"csak a zene van"

(#1767) aldebaran válasza dgyuri0123 (#1766) üzenetére


aldebaran
őstag

Én többek között ezért raktam vissza a régit.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1768) dgyuri0123 válasza aldebaran (#1767) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Bakker. A HD hangot sajnálni fogom.
Visszrakom aztán meglátjuk. Köszi.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#1769) End-ru


End-ru
aktív tag

Felirat megjelenítéssel nincs senkinek nyűgje mostanában?

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#1770) Dickinson


Dickinson
tag

Sziasztok!

Bocsánat, ha már volt téma, nem néztem át minden hozzászólást, de nem találtam ilyesmit jó pár oldalon keresztül.
Egy Asus HDP-R1-et használok és gondolkodom a cserén.
Gondolkodom egy ilyen kicsike beszerzésén, csak nem tudom, hogy kell nekem ez, vagy elég a WD tv play.
Leginkább hálózatról, használnám, asus routeren megosztott két meghajtón vannak filmjeim és leginkább avikat nézek és mkv-t, mp4-et. Nincs komoly hangrendszerem rákötve, mert asszony nem szereti, ha "hangos" a film ezért leginkább csak a tv-n hallgatjuk.
Tudom, hogy a play annyival gyengébb, hogy nem játszik mpeg2-t és nem tudja a DTS-t.
Az mpeg2 hiánya hol lenne baj? DVD isoknál pl? Ha nem tudja a DTS-t, akkor az ilyen haggal készült anyagoknak le sem játsza a hangját, vagy átteszi másba, amit tud és azért van hangja?
Van valami más döntő érv, ami a live felé húzna, amiről nem tudok esetleg?

Üdv:
Dickinson!

(#1771) trance89 válasza Dickinson (#1770) üzenetére


trance89
őstag

Nem játssza le a dts hangsávos filmeket, aki nem csak sorozatokat néz annak a play felejtős, nem véletlenül jóval olcsóbb is

(#1772) Dickinson válasza trance89 (#1771) üzenetére


Dickinson
tag

Akkor valóban felejtős, köszi a választ.

(#1773) StLui válasza trance89 (#1771) üzenetére


StLui
veterán

dts filmeket lejátsza, de csak az optikain keresztül megy ki a dts, és csak ha egy dts képes erősítőre kötöd akkor hallod, tehát aki így használja annak elfogadható lehet, de van sokféle formátum amit nem játszik, sima 720, 180 mkv-val nincs baja (én sem vennék még egyszer ilyet, play-t)

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1774) Dickinson válasza StLui (#1773) üzenetére


Dickinson
tag

Most jelen pillanatban semmilyen erősítőm, házimozi rendszerem nincs otthon, szóval biztos, hogy nem tudom kivezetni sehova az optikait, akkor már biztos jobban megéri a 9el drágább live, mint egy nem tudom hány tízezres erősítőt is vennem.

(#1775) StLui válasza Dickinson (#1774) üzenetére


StLui
veterán

így van, de amúgy sem ajánlanám, csak ha nagyon fontos az olcsóság, mert erősen kompromisszumos.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1776) Dickinson válasza StLui (#1775) üzenetére


Dickinson
tag

Nem szeretek kompromisszumokat kötni, szóval akkor már nincs kérdés:)

(#1777) szucsinka


szucsinka
őstag

hogy lehet visszarakni az eggyel régebbi FW-ét?
hol találom?

(#1778) peternac válasza szucsinka (#1777) üzenetére


peternac
tag

http://wdc.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/5860

(#1779) szucsinka válasza peternac (#1778) üzenetére


szucsinka
őstag

köszi

(#1780) dado17


dado17
újonc

Hali!
Mostanság vásároltam egy WD TV Play Media Playert olyan problémám lenne, hogy adott egy otthoni hálózat 2 géppel köztük minden jol müködik ide oda turkálhatok minden engedélyezett de a WDTV nem látja a meghajtókat csak a windows media player-el megosztott mappákat kezeli. mi a teendő hogy ezt a wmp-t megkerülve simán lásson mindent a hálózaton? probáltam már több okosságokat is ami más oldalakon volt leírva, de semmi kezdem feladni :W

előre is köszi

(#1781) aldebaran válasza dado17 (#1780) üzenetére


aldebaran
őstag

Itt a fórumon keress rá a megosztás szóra és meglesz a válasz. Sokszor le volt már írva.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1782) hallgatag_v


hallgatag_v
csendes tag

Sziasztok,

Nekem nem játssza le az ISO file-okat.
Rákerestem itt, okosságot nem találtam, hogy mi lehet a baj:-(
Legfrissebb fw van rajta.

Van ötletetek, mit csinálok rosszul?

Kösz

[ Szerkesztve ]

(#1783) aldebaran válasza hallgatag_v (#1782) üzenetére


aldebaran
őstag

tedd vissza az előző fw-t.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1784) hallgatag_v válasza aldebaran (#1783) üzenetére


hallgatag_v
csendes tag

köszi, végül megoldódott:

nem mindegy, hogy hogyan választom ki az eszközt, amin a file van
- ha "saját médiatár" a forrás, akkor gond nélkül lejátssza az ISO-t, ha "...hálózatos megosztás" listából választom ki ugyan azt az eszközt, akkor az ISO-t nem játssza le.

Szerintem ez bug, de így, hogy rájöttem, együtt tudok vele élni

(#1785) Patrikb10


Patrikb10
csendes tag

Sziasztok,

Szerintetek mi okozhatja azt hibát, hogy a hálózati megosztásokon egyszer teljesen jól kapcsolódik, lejátsza a filmeket hiba nélkül, aztán egyszer nem találja a hálózatot, vagy ha meg is találja nem látja a megosztott mappát csak keres, ha kikapcsolom a WD TV-t (hosszan nyomva tartva a kikapcs gombot) és kihúzom a routert+modemet és újra indítom, akkor utána megint hiba nélkül megy és kapcsolódik a hálózathoz és lejátsza a filmeket.

Illetve még azt is tapasztaltam, hogy néha szórakozik, hogy a felhasználó név+jelszó nem jó ,párszor újra próbálom, hogy belépjen, aztán egyszer csak elfogadja.

(#1786) Grawens válasza Patrikb10 (#1785) üzenetére


Grawens
senior tag

Szia!
Próbáld ki azt, hogy létrehozol a Routerben, vagy NAS-ban egy külön felhasználó illetve jelszó párost a WD-nek, amit csak ő használ. Adj neki R/W jogosultságot és ne legyen túl hosszú és bonyolult sem a felh.név, sem pedig a jelszó, különleges karakter egyáltalán ne legyen benne.

(#1787) peternac válasza Patrikb10 (#1785) üzenetére


peternac
tag

Ez a "néha látja a megosztást, néha nem" nálam is gyakran előfordult, amikor Windows Server-en volt a megosztás (2008 vagy 2012, mindegy). Amikor még Windows 7 futott a szerveremen, akkor sosem volt vele gond, mindig egyből látta a WDTV is a megosztást.
A hibát egyébként az okozza (nálam legalábbis), hogy a WDTV lesz a master browser (többeknél előjött). Érdemes egy állandóan futó szervernek/PC-nek/NAS-nak ennek a master browsernek lennie, így minden OK lesz. Windows Server-en ehhez egy-két szolgáltatást kell elindítani és automatikusra állítani.

[ Szerkesztve ]

(#1788) Patrikb10 válasza Grawens (#1786) üzenetére


Patrikb10
csendes tag

A gépről osztom meg neki a mappát amit látnia kell, TP link TL-WD4300-as routerem van, arra gondolsz, hogy adjak neki fixen IP, illetve MAC címet(bocs ha láma a kérdés) :D , vagy ha másra akkor tudnál segíteni hol tudom beállítani amiket írtál a router menüjében?Köszi :R

(#1789) szucsinka válasza Patrikb10 (#1788) üzenetére


szucsinka
őstag

tedd vissza az elözö FW-ét és jó lessz nekem is ez volt a gondom .
pedig ennél is szarakodott de miota visszaraktam azóta okés kb 2hete

[ Szerkesztve ]

(#1790) Patrikb10 válasza peternac (#1787) üzenetére


Patrikb10
csendes tag

Értem, Win XP-m van ezt hol tudom beállítani a hogy ne legyen a WD TV master browser? Köszi

szucsinka : köszi, lehet, hogy megpróbálom, mondjuk a frissítés előtt is csinálta, de tény, hogy az új frissítés óta rosszabb lett...

(#1791) szucsinka válasza Patrikb10 (#1790) üzenetére


szucsinka
őstag

[link]épp ezt mondom hogy a frissités elött is csinálta nekem is de azóta hogy visszaraktam az eggyel régebbit valamiért normálisan müxik.

[ Szerkesztve ]

(#1792) peternac válasza Patrikb10 (#1790) üzenetére


peternac
tag

XP esetén elvileg ez alapján az alábbi registry értéket kell beállítani:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Browser\Parameters
IsDomainMaster True
Én a Win2012 szerveren nem registry-t mókoltam, hanem a kapcsolódó szolgáltatást (Computer browser) átállítottam automatikusra. De mint írtam, nekem desktop OS-sel nem volt gondom, csak a szerverekkel. Nálad lehet, hogy más a helyzet.

(#1793) FruchT


FruchT
tag

Sziasztok !

Találkozott már valaki olyan problémával, hogy egy 2órás Full HD film alatt 3-4 alkalommal bedobál a képbe egy rózsaszín képkockát (egy pillanatra látszik)
Bekötés/beállítás:
Kép : HDMI
Hang : optikai kábel
Felbontás : Auto
Szín : Auto
Firmware: a legfrissebb (pontos számot most nemtudok mert nincs a közelemben a cucc)

További gondom, hogy a WD féle youtube alkalmazásban (nem a sima piros Youtube) nincs hang és a full hd videókat is mindig valami ordenáré ganaj minőségben indítja el (net wifin keresztül kiválló erősséggel).
Mellesleg a WD Youtube alkalmazása úgy elintézi a hangot, hogy még akkor sem jön vissza, ha átmegyek a piros Youtbe-ra. A hangot úgy lehet visszakönyörögni,hogy pl. shoutcast-ben elindítok egy rádió adást.

A Piros Youtube alkalmazás az fogjuk rá hogy jó leszámítva hogy néha randomszerűen nem Full HD ban végzi a lejátszást (ezt nem is értem, hogy miért nem lehet állítani) .Ezzel az alkalmazással ami bosszantó az az ,hogy keresésnél nem támogatja a billentyűzeten keresztüli begépelést (a WD féle az igen). Lehet makkozni távirányítóval, vagy mobillal párosodni, nekem egyik sem nyerő.

[ Szerkesztve ]

(#1794) szucsinka


szucsinka
őstag

na fasza ott tartok hogy szétvágom baltával ezt a szart
vettem egy laptopot win 8.1 el és fél napja küzdök de nem látja a mappákat "nincs média " ezt irja vqgy mit már mindenkit hozzáadtam a megosztáshoz de semmi.

(#1795) FruchT válasza szucsinka (#1794) üzenetére


FruchT
tag

Inkább nyugodj le és írd le érthetőbben mit szeretnél. Mi nem lát mit ? Kiket miket adtál hozzá milyen megosztáshoz stb.

(#1796) peternac válasza szucsinka (#1794) üzenetére


peternac
tag

A tuti megoldás (feltéve, ha erre gondoltál):
- NTFS jog a mappára Everyone read (olvasási jog a Mindenki csoportnak), leörököltetve
- megosztási jog is legyen Everyone read
- a hálózat legyen otthoni hálózatnak beállítva (Network and Sharing Center, Win 8.1 alatt Private a neve)
- a hálózati központban a speciális alatt (Network and Sharing Center\Advanced sharing settings) az adott kategóriában (esetükben ez a Private) a hálózati felismerés legyen bekapcsolva, fájl és nyomtatómegosztás legyen bekapcsolva, a jelszavas védelem pedig legyen kikapcsolva (ez az All Networks profil alatt van)

(#1797) sarkan válasza FruchT (#1793) üzenetére


sarkan
aktív tag

Serviio

letöltöd, telepíted, kijelölöd a mappákat amiket látni akarsz és már megy is.

[ Szerkesztve ]

(#1798) FruchT válasza sarkan (#1797) üzenetére


FruchT
tag

??? Ez most kinek szól és mire ?

(#1799) sarkan válasza FruchT (#1798) üzenetére


sarkan
aktív tag

Bocsi, nem Neked hanem Szucsinkának.

[ Szerkesztve ]

(#1800) szucsinka válasza sarkan (#1797) üzenetére


szucsinka
őstag

ok köszönöm kiprobálom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.