Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) bencus3 válasza szaszlaci (#50) üzenetére


bencus3
tag

van valami magyar szupportjuk? lehet írnék nekik...:-)

(#52) szucsinka


szucsinka
őstag

nem tudom volt e már szó rola, de lehet ugrani film nézés közbe. megnyomod a pörgetés gombot 1szer utána a felette levöt az ugrás gombot 10 percenként lehet ugratni

(#53) rsf válasza szucsinka (#52) üzenetére


rsf
senior tag

Ezt nem is tudtam, köszi.
Erre valakinek ötlete:
Van olyan film amihez lejátsza a feliratot és van olyan amihez pedig nem Zyxel NAS-ról játszva.
Természetesen a film és a felirat neve megegyezik.
A logikára még nem jöttem rá, igazából nem volt sok időm foglalkozni vele, de már nagyon unom...
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#54) szaszlaci válasza szucsinka (#52) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nem tudtam róla, és köszi, hogy szóltál!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#55) szucsinka válasza rsf (#53) üzenetére


szucsinka
őstag

eddig nekem semmi bajom nem volt a feliratokkal pedig jó sok filmet nézek igy (jobban szeretem felirattal nézni )
én ugy csinálom hogy a gépre mennek a filmek .utána valamelyik feliratos oldalrol (hosszupuska stb )felirat le. átnevezem még akkor is mikor aszt hiszem hogy u.az a cim mert volt belöle benézés már :B
és kábellel hálozatba nézem .

u.i: a legujabb FW -nél van 1 kis gond .összeomlik rendszeresen a médiakönyvtár ezért én visszatettem a
1.12.14-est avval müxik .ez csak azért édekes mert igy idörendi sorba állitja a filmjeidet.és van nem rég játszott opció is .a kék gomb :K

[ Szerkesztve ]

(#56) rsf válasza szucsinka (#55) üzenetére


rsf
senior tag

Csak nasról van ez a jelenség, a médiakönyvtár funkciót nem használom amúgy.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#57) ultio


ultio
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy WD TV Live Streaming-et hozzá pedig egy külső vinyót.
Azon gondolkozom, hogy a vinyót a szg-hez vagy a médialejátszóhoz érdemes-e kötni.

A tartalmakat a HDD-én szeretném tárolni, amit el tud érni a lejátszó, ha be van kapcsolva a szg.
Fordítva működik a dolog? A lejátszó van összekötve a hdd-vel, akkor a szg látja a háttértárat? Vagy akár kikapcsolt állapotban?

u.

rasti rusti

(#58) szaszlaci válasza ultio (#57) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szia,

látható a médialejátszón levő HDD, készenléti állapotban is, tulajdonképpen NAS-ként funkcionál.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#59) ultio válasza szaszlaci (#58) üzenetére


ultio
senior tag

Köszi!
Ez jó hír.

rasti rusti

(#60) ultio válasza szaszlaci (#58) üzenetére


ultio
senior tag

Ez akkor is így működik, ha a HDD-nek nincs külön tápja?

rasti rusti

(#61) szaszlaci válasza ultio (#60) üzenetére


szaszlaci
addikt

2,5"-os lemezeknek nem kell külön táp. 3.5"-nak kell, anélkül nem tud elindulni, semmi nem fogja látni.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#62) ultio válasza szaszlaci (#61) üzenetére


ultio
senior tag

Akkor ez azt jelenti, hogy a terveimhez csak a külső tápos, 3,5-ös merevlemez jöhet szóba.

rasti rusti

(#63) szaszlaci válasza ultio (#62) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ha nincs használatban, nem sok idő után leállítja a lemezek forgását, elvileg a 2.5-ösökét is.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#64) ultio válasza szaszlaci (#63) üzenetére


ultio
senior tag

Hát akkor már nem értem :).

Én azt szeretném, hogy a külső vinyó a médialejátszóhoz legyen csatlakoztatva és értelemszerűen azon lennének a filmek, stb.
Függetlenül attól, hogy be van-e kapcsolva a lejátszó (nyilván áram alatt van és maga a külső HDD is, mert 3,5-ös saját táposat veszek valszeg) eléri-e a számítógép vagy nem a HDD-t. Konkrétan torrentezésre gondolok, illetve pl. képek, saját videók, zenék elérése.
Ezt szeretném megvalósítani, ha lehet.

rasti rusti

(#65) szaszlaci válasza ultio (#64) üzenetére


szaszlaci
addikt

A lejátszónak három üzemmódja van:
– kikapcsolt: nem látja semmi, csak a távirányítóra reagál
– készenlét: nem megy ki róla kép, a megjelenítő úgy érzékeli, mintha nem lenne csatlakoztatva semmi. Hálózatról elérhető a csatlakoztatott lemez.
– bekapcsolt: ad képet, hálózatról szintén elérhető

Nálam a 3.5"-os lemez pörgetését megállítja valahány perc után, ha nem nézel filmet, vagy hálózatról nem nyúlsz hozzá. Amint kell az adat bárhonnét, felpörgeti, és használható. Igaz ez a készenléti és a bekapcsolt üzemmódra egyaránt.
Feltételezhetően leállítja a 2.5"-os lemezeket is.
Ha kikapcsolod, értelemszerűen szintén leállítja a lemezeket.

Torrentezést nem tudom. Egyáltalán engedi a kliens hálózati meghajtóra dolgozni?
Dokumentumok elérése az rendben van.
Ha áramszünet van, újraindul, és bekapcsolt állapotba kerül.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#66) ultio válasza szaszlaci (#65) üzenetére


ultio
senior tag

Köszönöm a részletes választ!

A torrentezést én sem tudom, majd kipróbálom, de nem is létszükséglet, mert a notimon is van elég hely.
A lényeg nekem, hogy akkor készenléti üzemmódban is elérhetem a notiról a lejátszóhoz csatlakoztatott külső hdd-t.

Milyen külső vinyót használsz?
Én egy 2TB-os WD Desktop Elements-re gondoltam, bár valahol mintha azt olvastam volna, hogy 1 terráig kezeli a vinyókat í lejátszó. Erről tudsz valamit?

rasti rusti

(#67) szaszlaci válasza ultio (#66) üzenetére


szaszlaci
addikt

Az érdekes, hogy csak egy Teráig kezeli, mivel itt az USB-s vezérlő (ami a vinyót és a lejátszót köti össze ugye), határozza ezt meg tudtommal. Egyáltalán honnét ez az 1 TB? Akkor már 2.1 TB, addig tart a kiterjesztett LBA címtár.

Nálam egy 1 Terás Hita van, valami Ebayes SATA -> USB átalakítóval, minden oké.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#68) ultio válasza szaszlaci (#67) üzenetére


ultio
senior tag

Ebben a topikban olvastam talán: Milyen asztali médialejátszót?

De simán lehet, hogy rosszul emlékszem, ezért is kérdeztem meg.

rasti rusti

(#69) rsf válasza szaszlaci (#65) üzenetére


rsf
senior tag

A készenlétet hogyan lehet előidézni?
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#70) szaszlaci válasza rsf (#69) üzenetére


szaszlaci
addikt

Röviden megnyomod a kapcsoló gombot a távirányítón. (Ha hosszan tartod, 2 – 3 másodpercig, úgy kapcsol ki teljesen.)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#71) rsf válasza szaszlaci (#70) üzenetére


rsf
senior tag

Köszi, ezt nem is tudtam.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#72) Dollface


Dollface
tag

Sziasztok!

Ma vettem egy ilyen kicsikét. Eddig minden szuper,egyetlen apró dolog ami nem tetszik: a számítógépről megosztva nem látja az MP4 és az MKV fájlokat. Ha pendrive-ot dugok bele,onnan természetesen viszi őket.

(#73) szaszlaci válasza Dollface (#72) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ez érdekes.. Firmware frissítés megvolt a lejátszón?

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#74) Dollface válasza szaszlaci (#73) üzenetére


Dollface
tag

Igen,megvolt,most a legfrissebb van rajta. 1.12.14-es

(#75) Dollface


Dollface
tag

Amikor hálozaton megy át az adat a sz.gépről a médialejátszóra (illetve az arra kötött pendirve-ra) akkor maximum 3000kb/s másolási sebességet tudok elérni. Ez a sebesség mitől függ? Kábeltől? Router sebességétől? Pendrive-tól?

Szóval mit lenne érdemes cserélnem a gyorsabb másolás érdekében?

(#76) szaszlaci válasza Dollface (#75) üzenetére


szaszlaci
addikt

Érdekes, hogy nem látod, de nincs rá ötletem. (Nálam látszik.)

A pendrive feltehetőleg gyorsabb, így router és kábel. Ha a router 10/100-as, és még a net is azon keresztül megy, nagyon sokkal gyorsabb sebességet nem tudsz elérni. Mondjuk van, aki ilyen 10 Mega/mp körülit összehozott ilyen hálózaton, de ez azért nem gyakori.
Elvileg Gigás a WD csatlakozója, szóval az elvileg nem lassít.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#77) Dollface válasza szaszlaci (#76) üzenetére


Dollface
tag

A pendrive-ra normál esetben,ha a gépre van kötve, 8-10 mega/s sebességgel másolok. Szóval akkor szerinted ha veszek mondjuk egy 500 gigás külső vinyót,arra is így fognak rávánszorogni a filmek? Basszus...:(

Igen,a router 10/100-as,egy egyszerű TP link cucc, internet, XBOX és PS3 van még bekötve,meg most ugye a WDTV.

Az MP4 és MKV-t én sem értem miért nem látja, mondom,pendriveról tökéletesen mennek...

[ Szerkesztve ]

(#78) Dollface válasza Dollface (#77) üzenetére


Dollface
tag

Hmmm....bocsánat,javítanám magam...Az MKV fájlokat látja,csak és kizárólag az MP4-et nem...

(#79) szaszlaci válasza Dollface (#77) üzenetére


szaszlaci
addikt

Hát ez ilyen, a 100-as LAN hálózat nem a leggyorsabb dolog. Lehet próbálkozni egyből a PC-be mondjuk USB>gigás LAN adapterrel. Vagy Gigás routerrel.

Mp4-et nem próbáltam, de hogy egyik helyről látja, máshonnét nem, az érdekes.
Adtál neki pár percet, hogy frissítse a hálózatot? Ha másolsz egy megosztott mappába valamit, nem azonnal jelenik meg.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#80) Dollface válasza szaszlaci (#79) üzenetére


Dollface
tag

Persze,adtam időt neki,nem ez a gond.

A mappát látja is,amiben vannak mondjuk MKV és MP4 fájlok vegyesen. Csak épp az abban lévő MP4 fájlokat nem látja,csak az MKV-t. Tehát mondjuk van a mappában 4db. MKV fáj és 2db. MP4 fájl,akkor szerinte csak 4db. fájl van a mappában...

(#81) szaszlaci válasza Dollface (#80) üzenetére


szaszlaci
addikt

Továbbra is az a tippem, hogy nem fogta fel a változtatást a rendszer. Mondjuk töröld ki az egyik .mkv-t, és nézd meg úgy.
Esetleg a lejátszó fájlkezelőjében, hátha az .mp4-et zenének azonosította, azért nem látod a videók között.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#82) rsf válasza Dollface (#75) üzenetére


rsf
senior tag

Az USB2.0-nak ez az elméleti maximuma szóval ennél gyorsabbat ne várj!
Mert ugye a pendrive vagy a külső merevlemez az usb-n van rádugva?
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#83) szaszlaci válasza rsf (#82) üzenetére


szaszlaci
addikt

Tévedés, elméleti maximuma 480 Mbps, azaz 60 MB/sec. Gyakorlati 25 – 30, de drivereléssel feltornászható 40-ig kb.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#84) Dollface


Dollface
tag

A helyzetem bonyolódik...:)

Adott egy E meghajtó a sz.gépen. Ezen vannak különféle mappákkal,különféle formátumú fájlokkal.
A WMP műsortárához hozzáadtam ezt az egész E meghajtót,hogy lássa őt a WD LIVE.

Van az E meghajtón egy X nevű mappa,amit a WD Live totál figyelmen kívül hagy,nem látja,mintha ott sem lenne,és van egy Y nevű mappa,amit lát...igaz semmi különbség a két mappa között,de ő valamiért mégis különbséget tesz...

Most jön a csavar! Ha a nem látott X mappából lévő fájlokat átmásolom a látott Y mappába akkor láss csodát,látja a korábban X mappában lévő fájlokat az Y mappában...

Tehát: nem formátumokkal van baja,hanem bizonyos mappát (mappákat) nem lát a jó ég tudja miért...

[ Szerkesztve ]

(#85) Dollface


Dollface
tag

Megoldás 2:

Ha kiürítem a nem látott mappát, aztán visszamásolok bele valamit (akár ugyanazokat a fájlokat amik korábban benne voltak) akkor hirtelen "megtalálja" a WD TV :)

Megoldás 3:

Csinálok egy új mappát a megosztott meghajtón,és oda bemásolom a nem látott mappa tartalmát. Így már látja,akár MKV, akár MP4 vagy bármi más...

Nem mondom hogy értem mi miért történik így,de a lényeg,hogy mennek a videók :)

[ Szerkesztve ]

(#86) szaszlaci válasza Dollface (#85) üzenetére


szaszlaci
addikt

Na, hát ez mondtam én is, hogy kell egy új művelet, hogy felfogja az előzőt. Ez valami hálózati tökölés lesz szerintem. Viszont nálam pár perc múlva akkor is megjelennek ezek a változások, ha nem nyúlok semmihez. (Bár csak kipróbáltam, mit tud hálózaton..)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#87) Dollface válasza szaszlaci (#86) üzenetére


Dollface
tag

Oké,de miért csak bizonyos mappákat "nem fog fel"? Tök ugyanolyan mappa az összes, semmi különbség köztük...:)

(#88) szaszlaci válasza Dollface (#87) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nekem ezt mindig csinálta, de mivel idővel megjelent, betudtam annak, hogy akkor ennyi késés van itt.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#89) Dollface válasza szaszlaci (#88) üzenetére


Dollface
tag

Köszönöm a tippet,örülök hogy végül is megoldódott a gond. Úgy látszik,hogy egyszer,az első megosztáskor rendbe kellett tennem a nem látott mappákat ( ürítés majd visszamásolás), de innentől kezdve már látni fogja mind az új mappákat,mind az új fájlokat. Ez a lényeg :)

(#90) szaszlaci válasza Dollface (#89) üzenetére


szaszlaci
addikt

Rémlik, hogy volt ilyen gond más lejátszóval is, ott egyáltalán nem jelentek meg a megosztások. Annál az volt a megoldás, hogy újra meg kellett osztani az adott mappát.
Win7 alatt a tulajdonságok menüpontból, nem volt elég a sima megosztás menüpont.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#91) Dollface


Dollface
tag

Kellene egy jó nagy háttértár a kicsikéhez...

Mit lenne érdemes venni hozzá? Külső vinyót? Vagy inkább egy belső vinyót egy mobil rack-ben,és azt a számítógépre kötve hálózaton lejátszani a filmeket?

Van aki ezt,van aki azt ajánlja...Gondolom egy belső vinyó jóval gyorsabb adatmásolás szempontjából,nem?

(#92) ultio válasza Dollface (#91) üzenetére


ultio
senior tag

Én ilyen külső vinyót vettem.
A lejátszóhoz csatlakoztatom közvetlenül és a szgépről akarom távolról wifin elérni.
Ez a terv. Majd karácsony után beszámolok, hogy működik.

[ Szerkesztve ]

rasti rusti

(#93) szaszlaci válasza Dollface (#91) üzenetére


szaszlaci
addikt

Mivel mindenkinek mások az igényei, mást is fognak ajánlani.

1 TB-ig 2.5"-osat érdemes, kb. annyiba kerül egy sima házzal, mint egy 3.5"-os egy drága, saját tápossal. Mellé nem melegszik, kicsi, nem kell hálózat, stb. Csak előnyei vannak.

2TB-nál már olcsóbb a 3.5", például amit ajánlottak.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#94) Dollface


Dollface
tag

Észrevettem,hogy ha elég sokat tekergetem a filmeket ide-oda különböző sebességekkel,akkor időnként "meghülyül" a normál lejátszási sebesség is. Tehát a normál lejátszás közben is gyorsabb a mozgás mint kellene...Mintha továbbra is 2x-es sebességgel menne a film :)

Tapasztalt már valaki hasonlót?

(#95) szaszlaci válasza Dollface (#94) üzenetére


szaszlaci
addikt

Fogalmam sincs róla, miért lehet, nem tapasztaltam még ilyet. Viszont nálam 99.5 % .mkv megy, és azt is nagyon ritkán tekerem.
Esetleg ki lehetne próbálni, hogy ilyenkor tekerés alatt ugrasz 10 percet vissza, aztán újra előre, hátha akkor abbahagyja. Vagy pauzálod, picit vársz, és úgy folytatod. Mintha PC-n találkoztam már volna ilyesmivel.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#96) Dollface válasza szaszlaci (#95) üzenetére


Dollface
tag

Próbáltam már mindenfélét....pause,tovább,tekerés előre-hátra különböző sebeségekkel,kikapcsolás,áramtalanítás,gyári beállításokra való visszaállítás...de sajnos semmi. Mintha megkergült volna. Mindent picit gyorsítva játszik le, de a számláló helyesen jár. Van mondjuk egy 40 másodperces videó. A számláló még csak 25 másodpercet mutat,de mégis vége a videónak. Tehát a kép gyorsabban pereg mint kellene...a 40 másodperces videó 25 másodperc alatt fut le...

(#97) Dollface


Dollface
tag

Egyébként a HDMI beállításokat végigfuttatva az utolsó menüpont: Videó képsebesség illesztése be/ki.

Érdekes módon erről a funkcióról a magyar leírásban szó nincsen...nem tudom,mi célt szolgálhat...

(#98) Dollface


Dollface
tag

Visszaraktam az előző firmware-t (1.11.14).

Most minden oké a sebességgel. Úgy látszik,megkeveredett kicsit a szoftver...

(#99) ultio válasza Dollface (#98) üzenetére


ultio
senior tag

Valahol mintha olvastam volna, hogy a legújabb szoftver nem a legjobb.

rasti rusti

(#100) szaszlaci válasza Dollface (#98) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ez előfordulhat máskor is, hogy a legújabb firmel gond van. (Érdemes csak akkor frissíteni, ha mondjuk kapott valami fontos funkciót.)

HDMI képsebesség? Na ilyen nem rémlik, hogy nálam lenne. Lehet, csak azért, mert 720-at használok, ez pedig talán a 24p-re vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.