Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) rsf


rsf
senior tag

Arra nincs vmi megoldás, hogy egy mappában a fileokat ne abc sorrendbe rendezze, hanem dátum szerint?
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#1852) szucsinka válasza rsf (#1851) üzenetére


szucsinka
őstag

csak akkor ha bekapcsolod a médiatárt.

(#1853) rsf válasza szucsinka (#1852) üzenetére


rsf
senior tag

Na azt nem akarom bekapcsolni.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#1854) Balli válasza Egon (#1849) üzenetére


Balli
őstag

Köszi a segítséget, majd ha lesz egyszer időm, kipróbálom hogy felrakom sorba, de először megpróbálom csak felrakni az 1-6-t
Aldebaran - azt hittetm az 1.6 van fent nekem (mert az volt az utolsó fw ahonnan letöltöttem), utánna meg már nem volt kedvem leszedni azt is :) mindenesetre jó tudni, hogy az 1.6 a legjobb

Athens 2004

(#1855) Hooper


Hooper
őstag

PCről tudok valahogy lejátszást indítani a WDTVn?

Gépnél ülve az erősítő + WD párossal hallgatnék zenét, de nem akarom emiatt bekapcsolni a TVt hogy lássam a menüt

(#1856) szaszlaci válasza Hooper (#1855) üzenetére


szaszlaci
addikt

Tudtommal csak a webes felületén levő virtuális távirányító van.
Miért nem a PC-ről hallgatsz zenét?

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1857) rsf válasza Hooper (#1855) üzenetére


rsf
senior tag

Van androidos távirányító app is.
De sajnos az olyan mint egy sima TV távirányító, kell látnod hozzá a képet.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#1858) Ispy válasza Hooper (#1855) üzenetére


Ispy
veterán

Tessék.

Én is ezt használom, csak én nem PC-ről osztom meg a zenéket, hanem egy NAS-ról, és nem WD-nek, hanem Mede8ernek.

Egyébként minden ugyanaz :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1859) Shingen


Shingen
addikt

Sziasztok!

Azért regeltem be a forumra, hogy segítsetek nekem.
Van egy FUll HD tvm már 3 éves, de nincs benne lejátszó tuner amivel filmeket tudnák a tv lejátszatni.

Így szükségem lenne egy media boxra, de én csak film nézésre szeretném használni, meg max. YT.
Nem érdekelnek a borítók, meg többi amerikai online film nézős dolgok amik ebbe a készülékbe benne vannak.
Mivel ebben az árkategóriában ez a készülék tűnik a legjobban, gondolkodok ennek vásárlásán.

De annyi sok negatívumot is olvastam ezen a forumon a termékről, hogy kicsit gondolkodóba estem, hogy tényleg jó ez.
Mondjuk a piacon található többi lejátszó pl. ASUS O PLAY MINI PLUS, hát erről még több rosszat írnak.

Így várom véleményeteket, hogy megéri-e ez a lejátszó azt a 30 ezret amibe kerül?

Köszi!!!

風林火山

(#1860) Hooper válasza Ispy (#1858) üzenetére


Hooper
őstag

sajnos nincs androidom, csak iphone.

szaszlaci - azért amiért filmet se a PCn nézek ha már van házimozi :)

(#1861) Avicularia válasza Shingen (#1859) üzenetére


Avicularia
veterán

Pont erre használom amire neked is kell és erre a feladatra tökéletesen megfelel. NAS letölti a filmeket, jórészt 720-as mkv-kat töltök le és lejátszom rajta. De viszi akadás mentesen wifin keresztül a fullhd filmeket is.
Egy idegesítő dolog van benne, hogy nem lehet mondjuk x mp-et ugrani a filmben, hanem csak gyorsított lejátszás van 32x-ig illetve időpontra lehet ugrani.

[ Szerkesztve ]

(#1862) Ispy válasza Hooper (#1860) üzenetére


Ispy
veterán

Látom nem sikerült megnézni a honlapot, van letölthető PC-s változat is. PC-d van, nem :F

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1863) szaszlaci válasza Hooper (#1860) üzenetére


szaszlaci
addikt

PC-n lejátszod és rákötöd a házimozidra. De hát te tudod.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1864) trance89 válasza Avicularia (#1861) üzenetére


trance89
őstag

"Egy idegesítő dolog van benne, hogy nem lehet mondjuk x mp-et ugrani a filmben, hanem csak gyorsított lejátszás van 32x-ig illetve időpontra lehet ugrani."
már jó ideje (cca 1 éve) lehet 10 percenként léptetni (pause + duplanyíl)

(#1865) Avicularia válasza trance89 (#1864) üzenetére


Avicularia
veterán

Ez nem tudtam, köszi. De azért a 10 perc nem igazán jó, jobb lenne mondjuk 10 mp, hogyha valami unalmas részt akar az ember átugrani akkor egyszerűbb lenne mint begyorsítani a lejátszást. Ezen a 10 perc nem segít.

(#1866) Hooper válasza Ispy (#1862) üzenetére


Hooper
őstag

Elkerülte a figyelmem :)
megnézem, köszi

szaszlaci - a PC és a házimozi nem egymás mellet van. átkábelezni nem akarok.

(#1867) aldebaran válasza Avicularia (#1865) üzenetére


aldebaran
őstag

A film lejátszása közben ha a bal alsó sarokban lévő search-re böksz a távirányítón, annyi másodperc, perc, vagy órával ugrasz, amennyivel akarsz.

[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1868) g@bo válasza aldebaran (#1850) üzenetére


g@bo
nagyúr

2.01.86 (12/2013) nekem ez van fent /sokaknak, gondolom / de már a legutolsó pár frissitésnél eljátsza hogy pl sorozatoknál simány kifagy a kép / ds9 /

érdemes visszarakni az 1.15-öt?? nekem semmilyen pluszt nem adott a 2.01.xxx mert csak tolom a cuccokat mint süket a csengőt, extra nem érdekes.

hol lelhető fel még az 1.15, ugye átnevezéssel pl. 2.01.87 feltelepithető?

(#1869) aldebaran válasza g@bo (#1868) üzenetére


aldebaran
őstag

1.16-ot telepítsd! Ezt a leírást követed és minden jó lesz. Wd tv streaming downgrade

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1870) g@bo válasza aldebaran (#1869) üzenetére


g@bo
nagyúr

:R

(#1871) dgyuri0123 válasza g@bo (#1868) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

" nekem semmilyen pluszt nem adott a 2.01.xxx "

DB-t nem nézel? Ott vannak igazán változások. HD hangok, BDiso lejátszása, track léptetés, stb.
Divx-en valóban nem hoz semmilyen változást. ;)

"csak a zene van"

(#1872) silboy


silboy
aktív tag

Facebook alkalmazásban jelszó megadásánál nem lehet ékezetes betűt beírni?Ha igen,hogyan?

Olympus Stylus XZ-10, iPhone 13 128GB, TCL 75C805, Sony KD-60XF8305, LG 50UH635V, Xiaomi Yi Sport Cam, Longines Hydroconquest Ceramic, Tissot PRX Automatic, Citizen CB0010-88E, Bulova Accutron II 96B210, Bulova Precisionist 29B226, Orient Bambino II FAC0000CA, RHA S500, Tennmak IE800

(#1873) g@bo válasza dgyuri0123 (#1871) üzenetére


g@bo
nagyúr

hd hangra nincs eszköz, tv adja a 2.0.
bd iso nem megy, bd rip 720 / 1080 mkv van helyette.

(#1874) Avicularia válasza aldebaran (#1867) üzenetére


Avicularia
veterán

Az az időpontra ugrás, nem annyira felhasználóbarát. Én olyanra gondolok mondjuk, hogy a jobbra kurzor megnyomásával mondjuk ugrik 10 mp-et.

(#1875) dgyuri0123 válasza g@bo (#1873) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"bd iso nem megy, bd rip 720 / 1080 mkv van helyette."

Pedig nekem simán megy a BD ISO, BD50, a legújabb fw-el is. :K

A 720p és 1080p-s MKV is tökéletes sőt, ha van tracklist a release-ben, akkor lehet léptetni is a trackeket.
Nálam többségben vannak a 1080p-s MKV-k és mindet hibátlanul kezeli a WD/új fw.

"csak a zene van"

(#1876) g@bo válasza dgyuri0123 (#1875) üzenetére


g@bo
nagyúr

nem nem megy, nem variálok full bd lemezzel.

viszont a "frissitésbe remekül belefagyott, lekaptam a 1.16.13 rollback cuccot, restart, látta is, mondom neki "upgrade... újraindult, most 5 perce dekkol a wd főképernyőn..

(#1877) g@bo válasza g@bo (#1876) üzenetére


g@bo
nagyúr

remek. kábel kihúz után fekete képernyő várakozni tilos piros logóval, insert usb drive with firmware...

ennyit a rugalmas downgrade-ről. :U

(#1878) aldebaran válasza g@bo (#1877) üzenetére


aldebaran
őstag

Nem tudom, hogy csináltad, de én fat32-re formáztam a pendrive-ot, kihúztam a net és egyéb kábelt a gépből és csak a pendrive-ot dugtam bele, újra indítottam és észre vette, hogy van új driver. Feltelepült, újra indult és kész is volt.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1879) g@bo válasza aldebaran (#1878) üzenetére


g@bo
nagyúr

pontosan igy, de be is fagyott.

sikerült visszatenni a legfrissebbet, de ott is kifagyott.... dugó ki. de legalább elindult. :U

(#1880) Shingen


Shingen
addikt

Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni tőletek ismét, hogy akkor ez a termék megéri-e azt a 30 ezret amibe kerül?
Sokan panaszkodtok a készülékre, hogy mindig vmi baja van.

Mivel eddig csak 1 hozzászólást kaptam az előző írásomhoz, így szeretnélek kérni titeket, hogy segítsétek meg döntésemet.

Amúgy, hogy jobb a lejátszót rákötni a tv HDMI hang/kép, vagy HDMI kép és optikai kábellel a hangot?

Amikor rádugtok egy pendrive-ot egy full hd filmmel ami mondjuk 10 GB azt sokáig mountolja be a készülék?
Vagy ha külső vinyot tesztek rá minden egyes ki és bekapcsoláskor újramountolja az összes filmet ami rajta van?

Köszi szépen!

:U

風林火山

(#1881) g@bo válasza Shingen (#1880) üzenetére


g@bo
nagyúr

a masina (HW) jó, csak az aktuális FW lehet mindig problemás... :D

(#1882) szaszlaci válasza Shingen (#1880) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szerintem megéri, ha a véleményemre vagy kíváncsi. Anust még egyszer nem vennék.

Ha a hangminőség miatt kérdezed, tökéletesen mindegy, mivel kötöd a tévére.

Úgy emlékszem, egy pendrivenál nem igazán kell várni, ha csak pár darab film van rajta. Sőt, talán a vinyónál se, ha ki van kapcsolva a médiatár.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1883) g@bo válasza szaszlaci (#1882) üzenetére


g@bo
nagyúr

hdmi kábellel érdemes tévére, de kábellel a hangot átvihetet külön hifire.

nekem az 500 gigás vinyót pikk pakk olvassa, a 32 gb pent szinte azonnal.

2 éve van meg a gép, ennél szerintem ebben az árban(??) nincs jobb. vannak még a dune masinái, fene tudja.

(#1884) trance89 válasza Shingen (#1880) üzenetére


trance89
őstag

ebben az árkategóriában messze nincs jobb lejátszó, az asus lejátszókat meg mindennemű androidos szart kerülj
a dune 102 is kiváló masina de 37-től indul, akik érzékenyek az árra azoknak még mindig a wd streaming a legjobb választás
amúgy ha csak tv-re akarod küldeni a hangot minek külön kábel?

[ Szerkesztve ]

(#1885) szaszlaci válasza g@bo (#1883) üzenetére


szaszlaci
addikt

"hdmi kábellel érdemes tévére"
Azon kívül, hogy praktikusabb, miért is?

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1886) Avicularia válasza Shingen (#1880) üzenetére


Avicularia
veterán

Nálam ingázik a nappali és a hálószoba között. Nappaliban 5.1-es erősítőbe megy a hang hdmi-vel, hálószobában sima hdmi kábellal van rákötve a tévére, teljesen jó mindkét megoldással.

(#1887) g@bo válasza szaszlaci (#1885) üzenetére


g@bo
nagyúr

lcd tévére ajánlatosabb, de lehet a hozzáadott rca drótokkal is.
ugye nem szándékosan értetlenkedsz? ;)

(#1888) szaszlaci válasza g@bo (#1887) üzenetére


szaszlaci
addikt

De szándékosan értetlenkedek, és ha már kijavítasz, jó volna, ha meg is indokolnád.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1889) trance89


trance89
őstag

na ezt én sem értem miért ajánlgatják egyesek a 2 kábelt feleslegesen amikor hdmi-n is átmegy tökéletesen a hang a tv-re
külön optikai vagy rca kábelnek kizárólag akkor van értelme ha külső hangrendszert/erősítőt használ az ember

(#1890) g@bo válasza trance89 (#1889) üzenetére


g@bo
nagyúr

szaszlaci:

" Ha a hangminőség miatt kérdezed, tökéletesen mindegy, mivel kötöd a tévére."

mindegy, de lehetőség szerint a hdmi, tehát mégsem mindegy. :P

(#1891) End-ru válasza szaszlaci (#1885) üzenetére


End-ru
aktív tag

Mert "praktikusabb" :))

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#1892) szaszlaci válasza trance89 (#1889) üzenetére


szaszlaci
addikt

Megmutatnád, ki és hol ajánlott két kábelt? Én csupán azt írtam, hogy tévére kötve hangminőség szempontjából teljesen mindegy. Hogy melyik praktikusabb, egyértelmű, bizonyára a kérdezőnek sem esik nehezére eldönteni. ;)

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1893) Shingen


Shingen
addikt

Sziasztok!

Köszi a hozzászólásokat!
Tehát akkor összegezve az eddigieket:
megéri szerintetek a 30 ezret, és ebben az árkategóriában ez a legjobb készülék.

nem lesz gond ha a hd filmeket pendriveról, vagy külső vinyóról, vagy nas játszom le nem mountol sokat a készülék aránylag gyorsan betölti a feilmeket
elég csak a hdmi ha tv kötöm nem kell külön optikai kábel

Viszont ami negatívum ahogy a forumot olvasgatom hogy a FW elég instabilak mindig találgatni kell mikor melyik jó illetve kinek melyik.
Ha hálóba van kötve a készülék akkor sokszor elveszíti a kapcsolatot a PC.
Meg ahogy olvastam a hátsó USB-je sem jó mert a rácsatlakozott vinyot vagy nas-t sokszor nem ismeri fel, az első usb a tuti.

Ha pl. rendszeresen áramtalanítod a készüléket, akkor mindig elfelejti az összes addigi beállításokat, amiket beállítottál?
Ha áramtalanítod a készüléket a rácsatolt vinyot minden egyes bekapcsolásnál újra mountolja az összes filmet rajta?

Köszi szépen!

風林火山

(#1894) trance89 válasza Shingen (#1893) üzenetére


trance89
őstag

Viszont ami negatívum ahogy a forumot olvasgatom hogy a FW elég instabilak mindig találgatni kell mikor melyik jó illetve kinek melyik.
mindig a legfrissebbet használom és nemigen volt eddig problémám, ha nem használod a médiatár funkciót és a web-es alkalmazásokat te is nagy valószínűséggel elégedett leszel vele
ehhez még hozzátenném hogy naponta van használva legalább az egyik masina

Ha hálóba van kötve a készülék akkor sokszor elveszíti a kapcsolatot a PC.
ez alatt nem tudom mit értesz, 2 éve van a tulajdonomban 2db streaming (a második csak kb másfél), fél éve vannak nas-ra kötve, soha nem szakadt meg lejátszás közben és mindig látta a megosztásokat mind2 készülék, azelőtt pc-ről ment a samba megosztás, úgy sem volt semmi probléma

Meg ahogy olvastam a hátsó USB-je sem jó mert a rácsatlakozott vinyot vagy nas-t sokszor nem ismeri fel, az első usb a tuti.
ezt majd megválaszolja más mert a hátsó usb-ket még soha nem próbáltam, az elsőkbe pedig évente 2-3 alkalommal dugok usb-t, azokkal nem volt probléma

Ha pl. rendszeresen áramtalanítod a készüléket, akkor mindig elfelejti az összes addigi beállításokat, amiket beállítottál?
sokszor áramtalanítottam már, egyik készülékemen sem tapasztaltam adatvesztést, mellesleg nem ajánlatos folyton kihuzogatni a konnektorból

Ha áramtalanítod a készüléket a rácsatolt vinyot minden egyes bekapcsolásnál újra mountolja az összes filmet rajta?
igen, az az újramountolás pedig olyan hosszadalmas hogy pár másodpercet kell várni hogy elindíthasd bármelyik filmet

[ Szerkesztve ]

(#1895) szaszlaci válasza Shingen (#1893) üzenetére


szaszlaci
addikt

USB-s Samsung külső vinyókra volt több panasz is, érdemes nem azt választani.

Bekapcsolás után mire észhez tér engedélyezett médiatárral, (amit könnyen lehet, használni fogsz) van pár perc azért, de nem vészes. Az első alkalom a sok idő, míg felépíti.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1896) ultio válasza Shingen (#1893) üzenetére


ultio
senior tag

Legújabb FW van nekem is, semmi hibát nem észleltem eddig. Még az iso-kat is lejátsza. You tubot nem tudom, azt nem használom.

Hátsó usb-re bő egy éve van rákötve egy 2 terrás wd vinyó, eddig soha semmi baj nem volt, mindig felismerte, egyetlen egyszer se akadt meg semmilyen film se, még Celine Dion egyesek szerint médialejátszó gyilkos koncertfilmje se.

Én rendszeresen áramtalanítom, ha több napra elmegyünk otthonról. A beállításokat soha nem veszítette el, de lehet nem tudja folytatni az abbahagyott filmet, bár ez nem 100%, de ha így is van, ez legyen a legnagyobb gond.

Ha teljesen kikapcsolom, akkor is ellenőrzi a médiatárat, nem mértem, de egyáltalán nem vészes, pedig nekem sok saját videó, sok zene és film is van a vinyón.

rasti rusti

(#1897) Shingen válasza trance89 (#1894) üzenetére


Shingen
addikt

Azért kérdeztem az áramtalanítás dolgot, mert hiába van 8 hosszabbító+3 is szinte tele van.
Mert számítógép asztal felett van a Tv. És a gép+monitor+hangfal+router+modem+tv+dvd lejátszó+telefon+töltők+stb., mind itt összpontosul ezért szinte nincs szabad ajzat.
Ha meg film nézésre használnám a kütyüt, azt valószínű 1 héten 4x tenném.

Ezért áramtalanítanám, mert mikor nem használnám nem lenne bedugva, így elkerülném az állandó melegedését készüléknek, amiről régebben írtatok.
Stand by modban is eléggé meleg, valahol azt olvastam a processzorán nincs alu hűtő borda.

風林火山

(#1898) g@bo válasza Shingen (#1897) üzenetére


g@bo
nagyúr

annyire nem meleg, és a piros gomb hosszabb nyomásával "jobban" kikapcsol.

(#1899) Shingen válasza szaszlaci (#1895) üzenetére


Shingen
addikt

Akkor érdemes a készülékhez a saját márkájú WD vinyot venni, vagy WD NAS-t?

Média tár nélkül is be lehet hozni a vinyo tartalmát, van a WD kütyün valami intéző szerűség, amivel gyorsan megnyitom a mappát és rányomok az mkv file-ra és mehet a film?

風林火山

(#1900) aldebaran válasza Shingen (#1899) üzenetére


aldebaran
őstag

Én azt ajánlanám, hogy olvasd el a használatit, mert ez amit kérdezel a vicc kategória. Samu vinyóval is megy.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.