Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Dollface válasza lord_m (#400) üzenetére


Dollface
tag

Nagyon jól tudom hogyan kell visszarakni az előző firmware-t. Csináltam már nem egyszer,és eddig mindig sikerült is. És természetesen a WD oldaláról szedtem le,kicsomagoltam egy pendrive-ra ahogy kell,és ezt bedugva próbálom rárakni a firmware-t. De most,amikor az írja hogy "WDTV készülékének frissítése folyik", innen nem lép tovább. Nulla százalékon áll a folyamatjelző, el sem indul a csík. A probléma az,hogy a régi firm sincs már rajta,mert ha csak simán elindítom úgy hogy nincs bedugva a pendrive,akkor egy hibaüzenetet kapok, hogy csatlakoztassak rá egy háttértárat rajta egy firmware-el...patthelyzet. :(

(#402) Egon válasza Dollface (#401) üzenetére


Egon
nagyúr

Áramtalanítás, kikapcsolás stb. megvolt? Ha igen, sajna nincs ötletem...:(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#403) Dollface válasza Egon (#402) üzenetére


Dollface
tag

Igen,ezek megvoltak. Viszont most,miközben már 20 perce áll a nulla százalékon,kihúztam a pendrive-ot és gyorsan vissza. Most elindult a frissítési csík,meglátjuk mi lesz a vége...

(#404) Dollface


Dollface
tag

Komolyan mondom,vicc az egész...

Most nem pendrive-ra csomagoltam ki a régebbi firmware-t,hanem egy külső vinyóra. (WD Elements 1TB). Lefutott a rollback,minden okés...

[ Szerkesztve ]

(#405) trance89 válasza Dollface (#398) üzenetére


trance89
őstag

a megjelenés napjától fentvan mind2 WD-men a legújabb firm és naponta vannak használva, 99%-ban csak mp4 formátumú sorozatrészeket szedek és eddig mind pöpecül ment, ezekszerint vagy szar pistike ripeket szedtél vagy csak egy gyári visszaállítás/reset hiányzik a masinádnak
hardveres hiba is lehetne de csak akkor ha egyáltalán nem látnál semmit a képernyőn vagy a teljes kép csúnya lenne

(#406) Dollface válasza trance89 (#405) üzenetére


Dollface
tag

Oké, de nem pistikével van a baj, mert ugyanezek a ripek tökéletesen mentek az előző firm-el. Tudom hogy nem hardweres hibáról van szó,ezt alátámasztja az is hogy visszaraktam az előző firm-et, és megint gyönyörűen futnak a fent említett pistike ripek...A gyári visszaállítást valóban nem próbáltam...

[ Szerkesztve ]

(#407) Genesist


Genesist
tag

Nekem meg továbbra is pattog a hang minden mkv fájl esetében. Az erősítő biztosan jó, mert ugyanazokat az mkv fájlokat számítógépről lejátszava, ugyanazzal az optikai kábellel csatlakoztatva nem jelentkezik a hiba. Még megpróbálok egy gyári beállításokat meg firmware downgrade-t, ha az sem segít, visszaviszem. Kár érte. :(

(#408) Minstrel válasza Dollface (#406) üzenetére


Minstrel
senior tag

Mutass egyet amit nem visz, kipróbálnám, ha olyan akkor privátban küldjed át.

(#409) BandiJr


BandiJr
csendes tag

Halo

"A Hangbeállításokban megadható, milyen formátumot kezel az erősítő, így a nem ismerteket ebbe fogja konvertálni!"

Kérdésem az lenne, ha nincsen semmiféle erősítő/hangrendszer, csak a tv-nek a hangszórója, akkor azt az eszköz lekeveri 2.0-ba és hallom? :)

köszi a választ

(#410) BandiJr


BandiJr
csendes tag

itt a dts-hd, dts-hd-ma audiora gondoltam

(#411) trance89 válasza BandiJr (#410) üzenetére


trance89
őstag

igen lekeveri

(#412) Egon


Egon
nagyúr

Fontos!

1. Firmware frissítés után, ha lejátszási vagy egyéb anomáliákat tapasztalunk, de akár automatice is, érdemes egy újraindítást/teljes kikapcsolást megejteni!!! Amennyiben az esetleges problémák nem szűnnek meg, úgy próbáljuk meg a gyári beállítások visszaállítását, mielőtt össze-vissza gányoljuk a masinát, korábbi firmek visszarakásával.

2. Ne feledkezzünk meg róla, hogy alapértelmezésben a 24p-s lejátszás (pontosabban a Videó képsebesség illesztése) ki van kapcsolva. Gyári beállítások visszaállításakor, érdemes beállítani ezen hozzászólás alapján.

3. Hálózati lejátszás esetén, magas maximum bitrátájú filmek vonatkozásában, pillanatnyi megakadásokat tapasztalhatunk. Ez a jelenség az eddigi tapasztalatok alapján, csak bizonyos 1080p-s mkv-kat érint. A határ ami felett akadás tapasztalható, kb. 60 MBit. Pontosan nem sikerült még kitesztelnem: 57 MBit-nél még nem akad, 62 MBit-es érték esetén igen. Az mkv-kat a Bitrate Viewer nevű programocskával tudjuk leellenőrizni ilyen szempontból (kb. 2-3 perc/film az időigénye).

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#413) dop3


dop3
csendes tag

Sziasztok!

Beszereztem magamnak én is egy ilyen kicsikét és mivel NAS-ra még nem futotta, gondoltam majd az asztali gépről szépen megosztok mindent és nézheti a család az ágyban fekve a filmeket. Ez tökéletesen működik is addig, míg a windows media player-rel osztom meg az adatfolyamot. Hirtelen felindultságomban fel sem tűnt, hogy a gyerek avi-jai között az én mkv-jaim nem szerepelnek, mert ugyebár a media player azt nem kezeli...
Már két napja tornázok rajta, de egyszerűen nem tudom összehozni, hogy lássa a win7 alatt megosztott könyvtárakat, pedig már minden tutorialt elolvastam, youtube videót megnéztem. Biztos én bénázok el valamit, de már teljesen kikészít. Valakinek, valami ötlete?

(#414) Egon válasza Egon (#412) üzenetére


Egon
nagyúr

Kipróbáltam 59 MBit feletti maximummal is: azt is vitte akadás nélkül. Így elvileg 60 és 62 MBit között van valahol vége az akadásmentes hálózati lejátszásnak.
Ha van valakinek olyan mkv-ja (nem pár másodperces tesztfájl), amelyben a maximum bitráta 60 és 62 MBit közé esik, az dobjon rám egy privit plz.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#415) Minstrel válasza dop3 (#413) üzenetére


Minstrel
senior tag

Munkacsoport név ugyanaz?

(#416) dop3 válasza Minstrel (#415) üzenetére


dop3
csendes tag

Igen, ugyanaz

(#417) Daweee


Daweee
őstag

Hello
Rajtam kívül tapasztalt valaki olyat, hogy fénykép nézegetés közben a gép megfagy és semmire nem reagál csak beleragad az aktuális kép, és csak az áramtalanítás segít? Legújabb firmware van fent, fél óra alatt 2szer is produkálta, viszont más irányú használat közben (videózás, zene, stb) semmi probléma nincs vele.

(#418) Egon válasza Daweee (#417) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem szoktam fényképeket nézegetni a lejátszón, így nem tapasztalhattam ilyet.
Viszont a konstruktív válaszok érdekében és a hibalehetőségek kizárásához, jó lenne ha megosztanál egy pár paramétert:
- USB-s vagy hálózati lejátszás?
- adathordozó típusa (külső merevlemez, pendrive, NAS, PC)?
- fájlrendszer?
- könyvtárszerkezet (egy könyvtárban ömlesztve, vagy több könyvtár, alkönyvtáras struktúra stb.)?
- képek darabszáma (adott könyvtárban)?
- kb. hányadik képnél ragad be?
- mindig ugyanott fagy, vagy teljesen random?

Ennyi jutott hirtelen eszembe.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#419) nyikszi válasza dop3 (#413) üzenetére


nyikszi
őstag

Is-is ;) Azért egy kicsit megbonyolították. Itt (is) írtam róla, a linken megtalálod a megoldást:

Win7 maps share

Én már eladtam, de csak a pénz miatt, amúgy megtartottam volna a vásárolt TV mellett :O

[ Szerkesztve ]

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#420) dop3 válasza nyikszi (#419) üzenetére


dop3
csendes tag

Köszi, ezen már túl vagyok. (lassan fejből tudom az egész leírást) Sajnos ez sem segített. Másra nem tudok gondolni, este újrarakom a gépet. Csak az az érdekes, hogy a többi eszköz a házban gond nélkül megtalálja a megosztott mappákat. Na,mindegy. Küzdök tovább... :S

(#421) nyikszi válasza dop3 (#420) üzenetére


nyikszi
őstag

Pedig annak mennie kell(ene).

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#422) dop3 válasza nyikszi (#421) üzenetére


dop3
csendes tag

Én is így gondoltam, de a mellékelt ábra sajnos nem ezt mutatja. A másik érdekes dolog, hogy ha rádugok egy külső vinyót és a gépről próbálom megnyitni, akkor addig eljutok, hogy a hálózaton megtalálja a wdtv live-ot, azon belül a winchestert, de ha már meg akarom nyitni, hogy lássam a tartalmát, akkor nem tud hozzáférni...

(#423) nyikszi válasza dop3 (#422) üzenetére


nyikszi
őstag

Gondolom újraindítás volt.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#424) dop3 válasza nyikszi (#423) üzenetére


dop3
csendes tag

kb 100X

(#425) dop3 válasza nyikszi (#423) üzenetére


dop3
csendes tag

yessss. újraraktam a windowst, mindent beállítottam ugyanúgy, mint eddig és voila, működik! :)

(#426) ultio válasza dop3 (#425) üzenetére


ultio
senior tag

Na! Szuper!

A windóz már csak ilyen. Haverom mikor megvette a routert, sehogy se akart a wifin csatlakozni a gépe otthon. Máshol igen. Sokat küszködött vele, de nem ment. Újrarakta a windózt és utána már minden rendben volt.
Ki érti?

rasti rusti

(#427) szaszlaci válasza dop3 (#425) üzenetére


szaszlaci
addikt

Dinamikus DNS-t kell ilyenkor tiltani, az általában megoldja.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#428) nyikszi válasza dop3 (#425) üzenetére


nyikszi
őstag

He-he :D Én egyszer a nyomtató miatt kellett, hogy újratelepítsem a windows-t, mert minden ment csak a nyomtatás nem. Próbáltam én is mindent, de nem. Persze az újratelepítés megoldotta.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#429) dop3 válasza nyikszi (#428) üzenetére


dop3
csendes tag

Mindegy is. A lényeg, hogy működik és tényleg egy isten a kis cucc. Mindent tud, amire nekem szükségem van és ezeket a dolgokat nagyon jó minőségben is. Szóval maximálisan elégedett vagyok

(#430) salapp


salapp
addikt

Kérdezem, hogy aki használja a WD TV remote programot androidos telefonról, annak működik a billentyűzet kiválasztása. Tud a telefon billentyűzetével beírni a Youtube keresőbe?
Mert az összes többi távos funkció telefonról az ugye baromság.
Kizárólag a billentyűzetnek van értelme, az meg nekem nem kiválasztható.
Csak a fizetős programban van benne?

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#431) Minstrel válasza salapp (#430) üzenetére


Minstrel
senior tag

Ingyenes a program és működik az írás vele, kicsit lassan kell írni, mert nem veszi azonnal, de működik.

(#432) salapp válasza Minstrel (#431) üzenetére


salapp
addikt

Akkor az enyém sz.patós verzió lehet, mert a billentyűzet ikon szürke, nem kiválasztható.
Amikor letöltöttem, még egyszer tudtam használni a bill-t, azóta nem megy.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#433) Minstrel válasza salapp (#432) üzenetére


Minstrel
senior tag

Azt telepítetted amit a Western Digital adott ki? Mert régen voltak privát programok is, azok nekem se működtek rendesen.

(#434) salapp válasza Minstrel (#433) üzenetére


salapp
addikt

Nekem a Play-en ha rákeresek, hogy WD TV vagy WD remote, csak egy WDIxTV MediaPlayers Remote nevű szutykot ad ki, amit juliojs csinyált, olyat nem találok, amit a Western Digitals írt alá, csak fotó vonatkozásút.
Mit csöszkölök el?
Megírnád, mi a program pontos neve?

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#435) salapp


salapp
addikt

De jó, most a gépen kerestem rá a play-en, és ott kiírta, hogy a galaxy minimmel menjek az anyámba. Azzal nem kompatibilis. Fckják meg!

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#436) Minstrel válasza salapp (#435) üzenetére


Minstrel
senior tag

Pedig az van írva, hogy android 2.1-en is megy, próbálj rákalapálni Gingerbread-et.

(#437) salapp válasza Minstrel (#436) üzenetére


salapp
addikt

Kösz, majd variálok valamit.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#438) trance89 válasza Minstrel (#436) üzenetére


trance89
őstag

legalább 480x320-as felbontás kell a proginak (tesóm galaxy ace-én ment) szal minire a juliojs verziót tudod csak felrakni ami ér is valamit

[ Szerkesztve ]

(#439) salapp válasza trance89 (#438) üzenetére


salapp
addikt

Kösz az infót, akkor nem szenvedek vele. Csak emiatt nem cserélek telót, nem vagyok se xarbúkfüggő (messze elkerülöm), se hightech-sznob, hogy állandóan cserélgessem.

Viszont lehet hozzá vezeték nélküli billentyűzetet használni?

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#440) Egon


Egon
nagyúr

Kérdeznék én is egyet.
Lehet hogy én vagyok béna, de hogy kell megnézni, hogy mennyi idő van még hátra a filmből, anélkül hogy megállítanám a lejátszást? Arra rájöttem, hogy ha lepauzolom a filmet, kiírja az erre vonatkozó infókat.
Meglehetősen hiányzik ez az R1-ben meglévő funkció (a hangerő-szabályzás lehetőségével együtt).

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#441) Minstrel válasza Egon (#440) üzenetére


Minstrel
senior tag

OK gombot nyomd meg lejátszás közben.

(#442) Egon válasza Minstrel (#441) üzenetére


Egon
nagyúr

Thx.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#443) FeRkE


FeRkE
őstag

Sziasztok,

Hol lehet ilyen lejátszót beszerezni Bp-n ? Köszi!

(#444) salapp válasza FeRkE (#443) üzenetére


salapp
addikt

Edigitalnál szokott lenni:
[link]
Én is onnan kaptam, 2 év forg. garival.
Érdemes weben előre megrendelni, személyesen átvenni.
Aztán egy hetet tesztelni, és ha nem tetszik valamiért, akkor még visszarohanhatsz vele a boltba és elvileg vissza kell, hogy vegyék - a 8 napos webshopos vásárlás szabály miatt.
De most sigmás lejátszóból szvsz ez a legjobb ár/érték arányú 40K alatti szegmensben.
Most nézem, márc végén érkezik hozzájuk is. Sooorrry!

Viszont fórumtárs hirdet itt 15K-ért (közel fele ár)
WDTV media box gen2-t, ami szerintem szintén tök jó, nem sok funkcióban marad el ettől, és moddolható is.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#445) sublett válasza salapp (#444) üzenetére


sublett
tag

jut eszembe, moddingról semmi hír? Nem biztos, hogy használnám, de talán a torrent kliens jó lenne ha rajta futna.

(#446) salapp válasza sublett (#445) üzenetére


salapp
addikt

Tovabbra is ugy tudom, hogy nem nyilt a progija. Igy nem lehet ramokolni semmit a gyari helyett.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#447) doboszs


doboszs
csendes tag

Sziasztok!

Mostanság ismerkedek egy WD TV Live Streamin-el és belefutottam egy számomra nagy gondba.
A gond a következő: A WD TV egy 192.168.1.0/24-es alhálózaton van. Az általam használni kívánt NAS pedig egy 192.168.3.0/24-es alhálózaton. Namost létezik, hogy a WD TV-n belül direktben nem lehet IP cím alapján hálózati megosztást felcsatolni? Csak ugyanazon alhálózaton levő megosztásokat látja?

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#448) nyikszi válasza doboszs (#447) üzenetére


nyikszi
őstag

Legjobb tudomásom szerint ugyanabban a tartományban kell lennie.De nem értelek, miért van 2 különböző tartományod?

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#449) doboszs válasza nyikszi (#448) üzenetére


doboszs
csendes tag

Az egyik egy helyi hálózat a másik a távoli vpn-n keresztül összekapcsolt hálózatban van.
És onnan is szeretnék bizonyos megosztásokat elérni.

(#450) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Meg tudnátok mondani, hogy milyen "n"-es WiFi van benne, 2,4GHz vagy 5GHz, esetleg tudja mindkettőt? Jó lenne ha tudná az 5GHz-t...

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.