Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Dollface válasza trance89 (#150) üzenetére


Dollface
tag

Köszi a tanácsot,de nekem aztán semmi gondom sincsen...(leszámítva az új firmware szarakodásait,de az meg más tészta...)

Nekem is tökéletes a lejátszás hálózatól is,igaz kábellal van kötve,nálam nincs wifi. Az meg hogy hálózaton lassan másol mint a dög,szerintem természetes. Azért vettem külső HDD-t,mert a sz.gép vinyója hamar megtelik 720/1080p-s filmekkel,gondoltam legyen a kicsikének egy teljesen külön háttértára. Egy lépésre van a számítógép a tv-től,úgyhogy nem egy nagy kunszt kihúzni a külső HDD-t a WD TV-ből és bedugni a számítógép előlapi USB portjába :)

(#152) ultio válasza trance89 (#150) üzenetére


ultio
senior tag

A notebook-omnak 400 gigás vinyója van, sok minden nem fér rá. Ezért választottam én is a külső vinyót a lejátszáshoz.
Ezenkívül ha hálózatról menne, a szgépet mindig bekapcsolva kellene hagyni, hogy elérjem a tartalmakat.

rasti rusti

(#153) szaszlaci válasza ultio (#149) üzenetére


szaszlaci
addikt

Mondjuk nálam a WiFi router egy szobában volt a lejátszóval, de sokkal gyorsabb másolást értem el úgy, hogy a router csak WiFi-g, a lejátszó pedig tudja a komolyabb WiFi-n szabványt is.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#154) ultio válasza szaszlaci (#153) üzenetére


ultio
senior tag

Ezt annyira nem értem.
Nekem is egy szobában vannak, sőt a lejátszó kb. fél méterre van a rútertől, szóval lehet, hogy beállítással tudok gyorsítani. Ezen még dolgoznom kell, majd utánanézek.

Közben az a kérdés merült fel, hogyan válasszam le a vinyót a lejátszóról?
Fullra kapcsoljam ki? Vagy válasszam le a vinyót, majd csak alvó állapotba tegyem a készüléket vagy teljesen kikapcsolt állapotba?
Azt figyeltem meg, hogy a vinyó kis ledje folyamatosan villog, ha csak alvó állapotba kapcsolom ki.

rasti rusti

(#155) szaszlaci válasza ultio (#154) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nagyon nincs mit beállítani, ha a router tud a WiFi-b sebességnél gyorsabbat, akkor engedélyezni kell a beállításai közt. Böngészőből szokás meghívni az 192.168.1.254 címmel.
Nálam 3 Mega körül ment így, ha jól emlékszem.

A lejátszó távirányítóján van egy meghajtó leválasztása gomb.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#156) Dollface válasza ultio (#154) üzenetére


Dollface
tag

A távirányítón vagy egy EJECT gomb (jobbra lent, a 9. gomb alatt) az leválasztja a HDD-t.

(#157) ultio válasza Dollface (#156) üzenetére


ultio
senior tag

Ezt tudom, ezzel leválasztottam a meghajtót. Utána szükséges a teljes kikapcsolás v. elég az alvó mód is?

rasti rusti

(#158) Dollface válasza ultio (#157) üzenetére


Dollface
tag

Szerintem akkor már simán kihúzhatod,nem baj ha be van kapcsolva a WD TV. Hiszen ekkor már nem látja a tárolót.

(#159) salapp


salapp
addikt

Nem tom, mit csináltam, de médiatár ki, előtte a bd-játszóra csatlakoztatva néztünk filmet az usb 3.0-s 2 TB-s vinyóról, aztán a WD hátsó usb-re rákötöttem, és eddig tökéletesen megy róla minden, nem ketyereg üresjáratban. Aztán a hátsóra usb 2.0 hub-on keresztül dugtam rá, így is jó.
A lejátszó jó, nem viszem vissza. Ha megint összeakadnak a háttértárral, akkor valahogy megoldom a leürítést, újraformázást szaszlaci féle javaslat szerint, fiam win7-es notijával, de addig nem bántom. A médiatár nem hiányzik.
Most még azt próbálom ki, hogy hogyan tudok hálózatot kiépíteni végig lan kábelekkel a lejátszó-router-háttértárak és a noti között (az enyém még xp). Így akkor tudnám mindig dugdosás nélkül küldeni a háttértárakra az anyagokat.
Próbáltam egy saját tápos külső samsung dvd-írót usb-vel rákötni a lejátszóra, de nem látta.
Így a bd-játékostól nem tudok megválni. Pedig az csak azért van, hogy a dvd-ket és a dvd-re írt sorozatokat le tudjuk játszani. Ez van.
Van, aki kötött a lejátszóra usb-n optikai meghajtót és működik neki?

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#160) Egon


Egon
nagyúr

A cikk szerzőjéhez hasonlóan, én is Asus R1-ről váltottam ilyen WD lejátszóra (viszont nekem a wow-érzés elmaradt).
A lejátszó USB-portja nagyrészt kihasználatlan: egy NAS-ról szeretném "etetni". Emiatt sajnos (?) nem jó megoldás a médiakönyvtártár építése: mivel a NAS-on vannak a családi fényképek is, nagyon belassítani a cuccost. Az pedig nem működik, hogy pontot rakok a könyvtárnévbe (ebben a formában nem enged könyvtárt létrehozni a NAS oprendszere).
Így viszont nem működik a Kedvencek menü. Sehogy sem sikerült előhoznom (a le nyílra valami egészen más jön fel). Ez pedig elég nagy probléma, mivel az asszony rendszeresen nézi ugyanazt a fitness sz*rt a youtube-on, és lusta kitallózni.. ;] A főmenüt hiába lapozgatom, nincs Kedvencek. Hogyan lehet előhozni?!?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#161) Dollface


Dollface
tag

Érdekes,de kellemes dolog történt :)

Nem hagyott nyugodni,hogy a legújabb firmware-rel szaladnak a videók. Nyomtam egy hard reset-et a kicsikén,és frissítettem a legújabb szoftra.

Nos,99%-ig működik a dolog,az eddigi szaladós videók már nem szaladnak. Kivéve egy típust,ezek azok amiket a fényképezőgépemmel vettem fel. Ezek AVI formátumú fájlok, ez az új firmware továbbra is gyorsabban játsza le őket mint kellene. Nem tudom,lehet hogy a fényképezőgép más kódolást használ a videófelvételhez,amit a legújabb firmware nem szeret...

A lényeg viszont az ,hogy a filmeket egyenlőre tökéletesen viszi. :)

(#162) Egon válasza Egon (#160) üzenetére


Egon
nagyúr

Újabb problémák.
Engedélyeztem (próba jelleggel) a médiakönyvtár építését. Mivel ki lehet jelölni, hogy az adott meghajtón levő mely könyvtárakat vegye figyelembe, nem volt probléma a fényképekkel. Így már van kedvencek menü, de arra nem jöttem rá, hogyan lehet egy konkrét YouTube videót felvenni (ha lehet egyáltalán).
Azért esett a választásom erre a lejátszóra, mert jókat olvastam a beépített JukeBox-ról. Már csak az kellene, hogy működjön is... :U A cikkben említett módon nem megy. Ráállok egy tetszőleges mkv-ra, bemegyek az "Opciók menübe" (ha ezalatt ugyanazt értjük: a távirányítón levő Options feliratú gomb lenyomásával), de ott csupán a másolás-törlés-áthelyezés-facebookra feltöltés-több kijelölése lehetőségeket ajánlja fel... Próbáltam variálni a Tartalom infó lekérése menüponttal, de akár kézire, akár auto-ra rakom, nem segít. Mi lehet a gond?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#163) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Srácok!

Azt hogy lehet beállítani, hogy ha két cd-s egy film, tehát két avi fájlból áll, akkor az első után automatikusan elkezdje lejátszani a másikat? :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#164) szaszlaci válasza V.Stryker (#163) üzenetére


szaszlaci
addikt

Sajnos valami bug van benne, és nem játssza a következőt. (Bár ha egy könyvtárban csak két fájl van, lehet, a véletlenszerű lejátszással működik.)
MovieJoiner nevű programmal össze kell fűzni a videókat.

Egon: nekem akkor nem volt elérhető a tartalominfo, ha egy pl. 4 Gigás pendriveal próbáltam. Ha a beállítások menüben engedélyezve van a mádiakönyvtár építése, akkor érdekes, miért nem hajlandó rá. (Internetelérés gondolom van.)

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#165) Egon válasza szaszlaci (#164) üzenetére


Egon
nagyúr

Újraépítettem a médiakönyvtárt, és megjavult...:) A fene se érti ezt... :F

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#166) ultio válasza Egon (#162) üzenetére


ultio
senior tag

A médiakönyvtárral nekem is problémázott egyszer.
Kikapcsoltam a médiatár automatikus létrehozását, majd töröltem a médiatárat, majd bekapcs az aut. létrehozást és újraindítottam a készüléket. Szépen megcsinálta a könyvtárat.

Tartalominfó: nálam simán megy, de az elején béna voltam, mert nekem minden film külön mappában van és ha a mappánál nyomom az Options menüt, akkor nem lehet tartalmat lekérni, mert egyszerre csak egy fájlhoz kéri le. Kis idő kellett, mire leesett, hogy be kell menni a mappába és akkor már előjött a tartalomlekérés menü.

rasti rusti

(#167) salapp válasza ultio (#166) üzenetére


salapp
addikt

Na jó, most már biztos, hogy a gari feléig (1 év) legalább marad. Örül neki mindenki. Könnyű kezelni, a képe szuper, meggyógyult a háttértár-kezelés.
Egynek örülnék még: ha valaki írna trükköket, hogyan tudnám az usb-s külső optikai meghajtót (samsung író) életre csiholni, mert egyelőre nem látja.
Akkor megszabadulnék a BD-játszómtól is (ami első sorban a régi dvd-k és lemezre archivált sorozatok miatt lett).

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#168) szaszlaci válasza salapp (#167) üzenetére


szaszlaci
addikt

Lehet, ahhoz filmlejátszási licensz kellene a médialejátszóba belerakva, mivel az optikai meghajtóban nincs. Az pedig pénz. (Nekem se látta a DVD-írót. Esetleg optikai->számítógép->hálózat->WD.)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#169) rsf


rsf
senior tag

Én meg a NAS-t mostmár hálozatti adattárként érem el nem média szerverként.
Igy minden file-t lát rajta amit lejátszik nincs baj a külső feliratokkal sem és a dvd iso-kat is látja.
Szóval nekem igy már tökéletes.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#170) salapp válasza szaszlaci (#168) üzenetére


salapp
addikt

Mindegy, akkor marad a BD-játékos és ez is. Azóta néztünk pár 1080p-s filmet rajta, pfff...igen, marad.
Sztereó rendszer megy, 60-as tévé az év végén jön :))

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#171) azka79 válasza szaszlaci (#164) üzenetére


azka79
aktív tag

Szegasztok!

Egy Tipp:

Lejátssza a következő file-t abban az esetben ha az első file-t a play /pause gombbal indítod. (nem az OK-al!!!)
Nekem így az első file végén automatikusan ugrik a következőre és lejátssza...

Üdv

ja és ez működik a Gen2 és Gen3 nál is, én ezeket használom.

(#172) szaszlaci válasza azka79 (#171) üzenetére


szaszlaci
addikt

Köszi a tippet!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#173) trance89 válasza salapp (#167) üzenetére


trance89
őstag

pc-re kötöd lan-on keresztül vagy wifin (de ez elég lassú erre, szaggatna a nagyobb fájloknál), pc-n megosztod a meghajtódat és voilá, minden lemezt lejátszik :)

(#174) rsf válasza trance89 (#173) üzenetére


rsf
senior tag

Wifin a leggyorsabb én azon használom, sehol semmi szaggatás 1080-as filmeknél sem.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#175) khamal válasza Egon (#162) üzenetére


khamal
csendes tag

Sziasztok,

én egy Live HD-t váltottam le erre. Megleptem magam karácsonyra.
Most erősen gondolkozom, hogy visszavigyem, mert a Live HD sokkal gyorsabb volt és működött legtöbbször. Egy bajom volt vele hogy standby módban sokszor lefagyott, és időnként beszaggatott, gigabites etherneten, ezért mindig újra kellett indítani.

Nem tudom kinek mi a tapasztalata, de nekem a streaminggel van pár gondom. Nem tudom hogy hardveres vagy szoftveres vagy csak én vagyok béna, bár a beállításoknál túl sok lehetőség nincs?

Minden esetre leírom hátha tud valaki segíteni. Egy Synology Nassal használom, a régi lejátszóval tökéletesen működött.

Gondjaim:

• Ha elindítom a lejátszót kiírja hogy a legutóbbi forrás (Nas) nem található és tényleg. Bemegyek a beállításokba és nem elérhető. Ilyenkor újra kell indítani a lejátszót, pár perc alatt feléled és minden megy. Majd másnap ugyanez...
• csak samban tud kapcsolodni a Nashoz is meg a számítógéphez is. Egyszer felvillant a Nas ip címe de nem tudott kapcsolódni, aztán többet nem nem lehet előcsalni.
Pedig NFS-en jobb lenne használni...
• a legnagyobb kicseszés számomra is a médiakönyvtár, ha bekapcsolom iszonyatosan belassul minden. Minden alkalommal újraépíti a könyvtárat, egy film elindítása 20-30 sec. Ha leálítom a filmet és újraindítom szintén, csak pörög a kis sárga nyil, illetve bármilyen funkciót használok nagyon lassú.
• ha pedig nincs bekapcsolva akkor gyakorlatilag a kányelmi szolgltatásai nem működnek, kedvencek, keresés stb.

mondjuk ezt még benyelném ha működne rendesen, látná mindig a nast és nem lenne lassú, még úgy is hogy a média könyvtár ki van kapcsolva.

Ha esetleg van valami ötlete vkinek megköszönném ha nincs akkor visszaviszem, vagy kicseréltetem vagy levásárolom az árát.

(#176) Egon válasza khamal (#175) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez érdekes, nekem simán kapcsolódik. Egyszer újra kellett húzni a médiakönyvtárt, de valszeg az okozta, hogy kicseréltem a routert.
Szerintem próbálj meg turkálni a hálózati beállítások között: adj fix IP címet a lejátszónak, legyen azonos munkacsoportban a NAS-sal stb. Esetleg megpróbálhatod újraindítani a teljes gépparkot (NAS-t, routert, mindent): egy külföldi fórumon ezt javasolták hálózati probléma esetén...

Nekem olyan gondom van a cuccal, hogy - azon túlmenően, ami nálad is jelentkezik: médiakönyvtárral baromi lassú, pedig csak 4 könyvtár van benne, kb. 150 filmmel; se zene se képek - a hálózati filmlejátszás mintha akadozna picit...:( 2-3 másodpercenként mikrolagot vélek felfedezni, és ez gáz...:( Főleg vízszintes kamerapásztázáskor látszik (lehet hogy a 24p-s lejátszást kellene bekapcsolnom valahol?). A régi routerrel is csinálta. Már a firmware frissítés is érdekes volt, első bekapcsoláskor: kétszer is újraindult a cucc (azt hittem belefagyott a frissítésbe).

Szerk.: a másik gondom a Jukebox-szal van, jelesül azzal, hogy van néhány filmem, amihez nem talál tartalmat az alapértelmezett helyen (pl. az asszony Norbis-Rubint Rékás tornafilmjei, Aladdin 2 (ez utóbbihoz csak angol nyelvű van) stb.). Ezt hogy lehet megoldani?

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#177) szaszlaci válasza Egon (#176) üzenetére


szaszlaci
addikt

"2-3 másodpercenként mikrolagot vélek felfedezni"
A 24 képkockás film ilyen lesz a 25 kockás megjelenítőn, akármivel is játszod le. Gondolom DVD-nél nem csinálja, mert az PAL szabvány.
24-es filmeknél hiába kapcsolod, ha nincs 24p-t tudó megjelenítőd.

Ha nincs tartalom akár azt is csinálhatod, hogy leszeded hozzá egy akármilyen film infóját (keresésnél kézzel adod meg neki), és utána PC-n XML editorral átirkálod. Azt hiszem, a borítókép is .jpg-ben van kódolva. De ha nem, raksz egy fájlnévvel azonos .jpg-t. Talán az .xml fájlban is meg kell adni az útvonalat. Próbálkozol, de össze lehet azért kalapálni.
De ha nem szedsz tartalom infót, akkor is elég a fájl mellé az azonos nevű .jpg, és lesz borító.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#178) ultio válasza Egon (#176) üzenetére


ultio
senior tag

Nekem külső vinyó van a lejátszáshoz, semmi gond nincs így.
Természetesen ha teljesen kikapcsolom akkor több idő a médiakönyvtár frissítése, de ha csak alvó módba kapcsolom ki, nagyon gyors, gyakorlatilag nem kerül időbe neki a frissítés és a filmek is nekem elfogadható gyorsasággal indulnak.

A jukebox nekem se talált meg mindent, lehet a forrást változtatni, de újat én se tudtam megadni, csak a beépítettek közül lehet választani.
Amit nem találtam ahhoz egyszerűen betettem egy képet, így legalább kép van. Ezek leginkább saját videók, így azok tartalma az elnevezésből egyértelmű, így nem zavaró, hogy nincs leírás.
Mondjuk azt én se értem, hogy teljesen ismert, sőt sláger filmeknél nem ismeri pl. a szereplőket at adott adatbázis. Bár ez valszeg a magyar nyelvterület hiányossága.

Én azt tapasztaltam, hogy sok függ a routertől. Nekem tp link van, olcsó volt, de nem a legstabilabb.

[ Szerkesztve ]

rasti rusti

(#179) ultio válasza szaszlaci (#177) üzenetére


ultio
senior tag

Nem kell még azonos név se, elég ha a mappában van, ahol a film is. Már ha külön mappákban vannak a filmek, nekem igen.

Szaszlaci xml fájlszerkesztése tuti, én is buheráltam így már meg sok mindent. Csak fontos amit nekem is írt már, ha kész, akkor át kell helyezni a filmet és a z xml-t egy másik helyre, hogy frissítse. De ez úgy is jó, hogy ideiglenes áthelyezzük egy másik mappába, majd vissza az eredetibe, szóval nem kell új mappa v. átnevezés se.

rasti rusti

(#180) Egon válasza szaszlaci (#177) üzenetére


Egon
nagyúr

Természetesen 24p-képes megjelenítőm van (2011-es évjáratú Panasonic plazma). Ezért fura (az Asus R1-gyel nem volt ilyen gond, de ott menüben be lehetett kapcsolni a 24p-t - itt nem találtam ilyen lehetőséget).

Az xml-szerkesztést kipróbálom, köszi.

ultio: a routerrel nem hiszem hogy gond lenne (Asus RT-N16), ráadásul az előző routerrel is ugyanezt csinálta. A kábelezés már necces, azt lehet cserélem (a gép és a router között jó minőségű CAT6-os kábelem van, de a médialejátszó és a router közé egy hosszú, nem a legtutibb kábel került - bár eddig ez nem okozott problémát, szóval jó eséllyel más lesz a probléma).

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#181) szaszlaci válasza Egon (#180) üzenetére


szaszlaci
addikt

De van, ha jól emlékszem, a rendszerbeállítások között, a videó kimenetet ha beállítod, rá fog kérdezni a 24p-re is. Vagy ha nem ott, akkor arra-fele találod.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#182) Egon válasza szaszlaci (#181) üzenetére


Egon
nagyúr

Igen, köszi, megtaláltam. Beállítottam valamit automatikus váltást, és így már átvált 50 Hz-ről 24-re. Mondanom sem kell, hogy ég és föld így a lejátszás...:D

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#183) trance89 válasza szaszlaci (#181) üzenetére


trance89
őstag

beállításokban "video output"-ra katt "hdmi"-t hadd "auto"-n, "RGB"-t szintén és amire utoljára rákérdez az a "match video framerate", ezt kapcsold be és így minden lejátszásnál a videofájl fps-ét fogja alkalmazni, azaz minden 23,976 fps-es mkv, mp4, avi fájlt 24p módban fog játszani, persze ehhez viszonylag új tv kell (pár évesnél nem öregebb)

(#184) salapp válasza szaszlaci (#177) üzenetére


salapp
addikt

Én is rögtön kiszúrtam ezt a tipikus recegést, amit a nem megfelelő beállítás okozott, mindig, amikor teljesen újraindította magát (pl. a HDMI CEC bekapcsolása után), visszaállította magát a video kimeneten 720p 50Hz-re és recegett. Átállítottam 60Hz-re és folyamatos lett a mozgás (a plazma tévénk 24p-képes). Az 'Auto' beállítással is recegett, de ez már a gen1-nél is így volt, akkor még lcd-n nézve.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#185) salapp válasza trance89 (#183) üzenetére


salapp
addikt

Kösszi!!! Most végigmentem a menün és bakker én rosszul állítottam be, számomra nem volt egyértelmű, hogy még "tart a beállítási folyamat".
Na pont ez, az "auto framerate, vagy itt: képsebesség illesztés be'" volt az, amit hiába választottam ki a sigmás Egreat s100-on, de cseszett figyelni az adott anyag sebességére, volt olyan avi, ami szinte állóképekből állt, és úgy általában ratyi volt minden videó. És az is többe került, mint ez a WD.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#186) anonym1s


anonym1s
őstag

Sziasztok.
En is vettem egy ilyet, egy playonhd minit valtott. Azert valasztottam ezt, mert olvastam hogy a sigma chip-es akadasmentesen jatsza le a filmeket, nem ugy mint a realtek-es mini, es ez volt a legolcsobb sigma chip-es cucc. Ez valoban akadasmentesen jatszik le mindent, de joval tobb hibaja van mint a mininek. Pl. az, hogy a mediatar funkcio rettenetesen lassu es kenyes is, jobb kikapcsolva tartani. Nalam egy 1tb-os seagate vincseszter annyira megzavarta, hogy fel ora alatt sem tudta felepiteni a media konyvtarat. A vincseszteren vegyesen vannak media es egyeb fajlok, lehet az a gondja, de nem vagyok biztos.
Szamomra ket nagy hibaja van.
Egyik, hogy a hangot nem kepes egyszerre kiadni a hdmi es optikai kimenetre. Miert??? Emiatt folyton be kell mennem a menube es kapcsolgatni a hang kimenetet ha hazimozin akarom nezni, mert az erositomon csak optikai bemenet van.
A masik hogy nem lehet beletekerni a filmbe a nyil billentyukkel. Oke, van az a ket hycomat megoldas a tekeresre, de az nem olyan jo. Sot, a minin van egy-egy gomb amivel 10 masodpercet ugrik a filmben elore vagy hatra. Ezt rengeteget hasznaltam amikor nem ertettem valamit, vagy csak tetszett valami poen/jelenet es csak egy gombnyomas volt hogy visszamenjek 10 masodpercet es ujranezzem a poent.
Ujabb bosszanto hiba, hogy van egy vincseszterem, ami nem all le amikor kikapcsolom a lejatszot. Negy masik rakotott vincseszter leall hosszabb-rovidebb ido utan, de ez az egy nem, pedig a minivel leallt az is azonnal amikor kikapcsoltam a minit.

[ Szerkesztve ]

(#187) ultio válasza anonym1s (#186) üzenetére


ultio
senior tag

A médiatár funkcióra már többen is panaszkodtak.
Nekem nincs vele gondom, igaz jelenleg sok minden nincs a vinyón. De kipróbáltam és pl. 700 db mp3 fájl felépítése se tartott nagyon sok ideig.
Szaszlaci megoldása, miszerint azokat a mappákat ponttal kell kezdeni, amiket nem akarunk használni, működik. Ennek egy hátránya van, hogy ezek rejtett mappák lesznek, így pl. total commanderben be kell kapcsolni a rejtett fájlok mutatása opciót, ha távolról érjük el a vinyót.

Szóval megpróbálhatod, hogy amikre nincs szükséged a lejátszón, elrejted.
Mondjuk azért a médiatár lehetne szerintem fejlettebb is, mert pl. a képek közé beteszi azokat a képeket is, amit saját maga töltött le tartalomként a filmekhez. Az lenne a legjobb, ha meg lehetne adni, hogy mit melyik mappában keressen. Ez megoldana minden problémát.

Szerintem egész jó a tekerés, hisz 2x, 4x stb. gyorsasággal könnyű megtalálni, amit keres az ember. Nekem legalábbis jó így, a dvd lejátszóm is így működött, ehhez szoktam hozzá. A 10 perces ugrás pedig nekem már csak hab a tortán.

A vinyóm is WD, de értelemszerűen csak akkor áll le, ha teljesen kikapcsolom a lejátszót. Bekapcsolás után ilyenkor több idő kell neki, mire frissíti a médiatárat, de a kevés fájlaimmal (bár jelenleg 275 db-ot ír a videóknál) kibírható. Meg én úgy vagyok vele, tudom, hogy használni akarom a lejátszót, akkor időben bekapcsolom, hadd dolgozzon a médiatárral.

Összességében elégedett vagyok a lejátszóval. Nem tökéletes, hisz mindenkinek saját igényei vannak, de számomra teljesen jól használható kütyü.

rasti rusti

(#188) Egon válasza ultio (#187) üzenetére


Egon
nagyúr

De miért kell elrejteni?!?
Nekem remekül működik análkül is, ugyanis mappaszinten lehet beállítani a médiakönyvtárt (tehát ha van egy Film, Zene, Képek könyvtárhármas, a Filmek-en belül akár alkönyvtár-hegyekkel, be lehet állítani, hogy csak a Film könyvtárra építse fel a médiakönyvtárt...).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#189) ultio válasza Egon (#188) üzenetére


ultio
senior tag

Ezt hol lehet beállítani?

rasti rusti

(#190) Egon válasza ultio (#189) üzenetére


Egon
nagyúr

Amikor felépíted a médiakönyvtárat, ahol be lehet kapcsolni, az egy négysoros menü. A legalsó sorban levő pontot kell kiválasztani.
Mondjuk jobban belegondolva, lehet hogy nálatok az a gond, hogy úgy rémlik, ez csak hálózati meghajtó esetén működik... Mivel nekem NAS-on vannak a filmek (meg a képek, családi videók stb.), így nálam jól működik.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#191) ultio válasza Egon (#190) üzenetére


ultio
senior tag

Én úgy emlékszem, hogy nincs mappaválasztási lehetőség, ha a vinyó a lejátszóhoz van kötve. Csak a forrást tudom kiválasztani, de megnézem még egyszer.

rasti rusti

(#192) trance89 válasza anonym1s (#186) üzenetére


trance89
őstag

a 10 perces ugrásról már ezerszer volt szó, először tekerés és utána a felette levő ugrás gomb

(#193) ultio válasza Egon (#190) üzenetére


ultio
senior tag

Megnéztem, csak hálózati elérésnél van mappaválasztási lehetőség. Ha a lejátszóhoz kötött vinyót használunk, akkor az egészet átnézi.

Megmértem a médiatár építését: teljesen kikapcsolt állapotból indítva a lejátszót 2 perc 10 másodperc alatt építette fel a médiatárat, mely 275 videót, illetve összesen 350 fájlt tartalmaz. Szerintem ez elfogadható idő, bár tényleg nem sok filmem van még.

És ismétlem magam, ha csak alvó módba kapcsolom ki, akkor késlekedés nélkül kész a médiatár, mire a lejátszó összeszedi magát a médiatár is frissítve van.

rasti rusti

(#194) anonym1s válasza trance89 (#192) üzenetére


anonym1s
őstag

Tudom, az az egyik hycomat megoldas amit emlitettem, a masik meg a kereso gomb es beirni az idot ahova ugrani akarok, de az sem olyan jo mert nem csak egy gombnyomas. Pl. sotetben eleg kinlodas megtalalni a helyes gombokat.

(#195) salapp


salapp
addikt

Hát, nem tudom, biztos hycomat-megoldások, meg minden, de amióta a WD van és pár napja beállítottam a Pascal-rendszert (6 éve van nálam, csak a múltkor hallottam egy ilyet máshol, mondom, az enyém miért nem szól így, netről eredeti német használati-beállítási utasítások letölt és az alapján beállít), és a WD-ről etetem optikain, besza-behu, milyen jól szól. Sztereóban is, audiofil flac anyagokkal aztán meg pláne! A kép már a korábbi WD-men is pazar volt, ez most klasszisokkal jobb. Az sd anyagok felkonvertálása is nagyon jó.
Így az egész egérmozim már nagyobb képernyőért kiált, annyira jó lett. Szept-dec. meg is lepem magunkat egy 50-60 collos plazmával. Már elkezdtem lecserélni a 720p-s anyagokat 1080p-sekre és a durván etalon 10 filmet BD25-re.
Konkrét élmény a lejátszóval:
Nemrég a Gyűrű szövetségét néztük 1080p-ben. A megye bemutatása: színek kavalkádja, tiszta zenei hangok. Bilbó ünnepsége: pazar látványvilág, hihetetlen tiszta, megfogott robbanások, szétguruló és nem szétfolyó-semmilyen mélyek. Mória bányái: csodálatos sötétárnyalatok, a khuzdul-kórustól libabőrös lettem, annyira tökéletesen szólt. És Galadriel felvezető szövege sosem volt még rám ilyen hatással a saját rendszeremen.
Nyilván az eredeti (dts) hangsávról beszélek végig. Bár a gyerek miatt a szinkronost is nézni kell, de az is emészthető volt bőven.
(Eddigi lejátszók a rendszerben: WD gen 1, Egreat S100, Sony BDP-280 - mondjuk ez utóbbi nagyon ott van a sarkában több tekintetben, de elsősorban optikai lemez játszó, nem médialejátszó)
26K-ért mindaz, ami bosszantó lehet, eltörpült amellett, amit nyújt ez a "szaros kis félszemű fekete tégla".
Aki médialejátszó vásárlásán tipródik, és nem túl nagy sznob, Go for It!

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#196) ultio válasza salapp (#195) üzenetére


ultio
senior tag

Szerintem ezzel a mondatoddal foglaltad össze eme médialejátszó milyenségét: "26K-ért mindaz, ami bosszantó lehet, eltörpült amellett, amit nyújt ez a "szaros kis félszemű fekete tégla""

Jelenleg milyen tévéd van?

rasti rusti

(#197) salapp válasza ultio (#196) üzenetére


salapp
addikt

42 collos panasonic plazma, 2010-es modell (230 centiről nézzük, cinematic-ban már kevés ez az átló), ennek az utódja lesz vagy egy Pana 50GT50 vagy egy Samu 51E6500 vagy egy 60E550, ha nagyon megszédülök, akkor egy 60E6500, az árak alakulása és az adott pillanatban kínált 5 éves gyártói garancia megléte/hiánya, 0%-os THM-lehetőségek szerint.
A Samukat azért alaposabban körüljárom majd, mert eddig még csak túllőtt beállításokkal, százezer lux fényszennyezettség mellett bevásárlóközpont vagy MM területén láttam ezeket, normális bemutatószalonban vagy ismerős nappalijában sajna még nem. És megnyugtatóan csak úgy lehet bevállalni mást, mint Panát, ha látod, mire képes otthoni körülmények között.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#198) szaszlaci válasza salapp (#197) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ha érted a célzást..

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#199) salapp válasza szaszlaci (#198) üzenetére


salapp
addikt

Simán :DD
Csak sajna a jelenlegi nappalinak kinevezett szobában nem tudnék DLP/3lcd projit megfelelően elhelyezni, pedig az előző lakásunkban már ki volt nézve egy EH-TW4400
Marad a plazma. Persze, ha bejönne a Mitsu a 72-es laservue-kel, hmm...
Azért kevesebb, mint kettőfélről már a 60 coll sem vau-vau.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#200) khamal válasza ultio (#193) üzenetére


khamal
csendes tag

Én irigyellek. Mindent átnéztem mindent újraindítottam, de változatlan a helyzet. Viszont csinált egy olyat hogy mára nincs hangkimenet. Bekapcsoltam és folytatni akartam a filmet amit tegnap abbahagytam de nem jött ki hang. A fura az hogy semmilyen kimeneten.
2x újraindítottam álítgattam a menűt kábelek ki be. semmi. majd amikor azt mondtam na egy utolsó restart akkor mintha mi sem történt volna ment.

Szerintem megy vissza a boltba. Ha mindenkinek szuperul megy akkor csak a géppel lehet gond. :(
Olvastam vhol hogy másnak is voltak gondjai és csak a csere segített.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.