Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) bull84ghia válasza dgyuri0123 (#1499) üzenetére


bull84ghia
őstag

Értem, akkor keregélek még. Használtban sem találtam :)

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#1502) Ákinard válasza bull84ghia (#1501) üzenetére


Ákinard
aktív tag

ITT VAN

Győrben és Szegeden van, de ha messze lenne, úgy tudom át lehet kéretni másik üzletbe. Csak kicsit több idő, mint besétálni.

[ Szerkesztve ]

(#1503) bull84ghia válasza Ákinard (#1502) üzenetére


bull84ghia
őstag

15e felett ingyen kiszállítás :D
Köszi az infot

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#1504) sublett válasza sublett (#1488) üzenetére


sublett
tag

Erre tudtok valamit mondani?

(#1505) trance89 válasza sublett (#1504) üzenetére


trance89
őstag

streaming-re nincs es soha nem is lesz torrent kliens, a halozati tarolora toltesnek droidos eszkozzel pedig semmi ertelmet nem latom, tudtommal nincs ra lehetoseg, ha pedig lenne is pillanatok alatt megenne az akksit a nagyon intenziv wifi hasznalat + proci porgetes miatt
vegyel egy nas-t amire lehet rakni torrentklienst vagy egy usb-s routert amire van openwrt (pl wdr3600) ra pedig vargalex firmware-t (openwrt) amiben van bepitett transmission, arra pedig kothetsz akar 2 eszkozt is usb-n amikre tolthetsz
legjobb megoldas a nas de akinek vekonyabb a penztarcaja siman megteszi egy wdr3600 is, a topicjaban minden le van irva

[ Szerkesztve ]

(#1506) dgyuri0123


dgyuri0123
nagyúr

Helló.

Az utóbbi időben arra lettem figyelmes, hogy kissé késik a kép a hanghoz képest, (kb 100-200ms-ot) de azelőtt ugyanezek az anyagok tökéletesen szinkronban voltak. Már átnéztem mindet és sajnos mindnél ott van ez az anomália. Valaki találkozott már ilyesmivel?

"csak a zene van"

(#1507) aldebaran válasza dgyuri0123 (#1506) üzenetére


aldebaran
őstag

Nem biztos, hogy segít, de standby-ba kapcsold ki majd húzd ki a 220-ból, majd vissza.
A legutóbbi firmware van a gépen?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1508) trance89 válasza aldebaran (#1507) üzenetére


trance89
őstag

sztem meg inkább reset gomb, az megold minden szoftveres problémát

(#1509) dgyuri0123 válasza aldebaran (#1507) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Igen, legújabb a firmware.

Kipróbálok mindent. Még a resetet is, ha nem áll helyre.

Kösz a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#1510) sublett válasza trance89 (#1505) üzenetére


sublett
tag

Köszi szépen!
Laptopot akartam volna kiiktatni, ami vagy androidos eszközzel vagy wdre telepített klienssel ment volna. Mindegy marad a laptop, elfer :-)

(#1511) FhRossi válasza dgyuri0123 (#1509) üzenetére


FhRossi
tag

Szia! Ha jól emlékszem, te most cseréltél Tv-t. G30-ról váltottál st60-ra... Namármost az input lag dolog nemcsak konzolnál, de filmnél is bekeverhet, ez pedig ugye az st60 betegsége. Plasma fórumon megkapod rá a megoldást!

[ Szerkesztve ]

Panasonic 50G30, PS4 1TB CUH-1216, iPhone 11Pro 256GB, MacBook Pro 2020,  Watch 6 Series, PSN: FhRossi1908

(#1512) dgyuri0123 válasza FhRossi (#1511) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

O.K.

De az inputlag egyszerre késik, nem külön-külön, ha érted mire gondolok. A konzolnál is a vezérlő utasítása késik kissé, de a hang és a kép szinkronban kell hogy legyen.
Tehát a hang/kép is ugyanakkora késéssel érkezik a tv-be, így cak akkor látnám, ha mellé raknék egy másik tv-t, aminek kisebb az inputlagja. Nem tudom érthetően mondtam-e. Egyébként már én is gondolkoztam ezen, de aztán elvetettem a fent említett okok miatt. Az általad említett anomália egyébként kizárná, hogy bárki is megvegye az ST60-at, de nagyon sok lcd-nek is legalább ekkora, vagy nagyobb az inputlagja, és ez mégsem látszik meg egy BD lemez lejátszásakor. Nem is szabad, hogy észrevedd. :R

"csak a zene van"

(#1513) rsf válasza dgyuri0123 (#1512) üzenetére


rsf
senior tag

Műholdnál pl. nagyon nagy a fázis késés. De mivel a hang a képpel együtt késik és te egy külső szemlélő vagy akinek nincs befolyása a történésekre nem lehet észrevenni ergó nem okoz problémát.
De amikor te befolyásolsz egy folyamatot pl. játszol egy konzollal akkor már a lag komoly problémákat okoz teljesen érdektelen, hogy együtt késik a hang a képpel vagy sem.
Tehát TV nézéskor az input laggal nem kell foglalkozni mivel semilyen problémát nem okoz.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#1514) dgyuri0123 válasza rsf (#1513) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Igen tudom.

Egy korábbi problémám miatt merült fel ez a lehetőség, mint tv-hiba. Nevezetesen, hogy a WD-n mostanában késik a kép a hanghoz képes. Nem sokat, csak kb.100-200 ms-ot, de kissé bosszantó és akkor került szóba az inputlag kérdés. Erre válaszoltam fentebb.

"csak a zene van"

(#1515) Ispy


Ispy
veterán

Használja valaki a WD-t NFS-en keresztül?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1516) trance89 válasza Ispy (#1515) üzenetére


trance89
őstag

én 2-t is, mind2-t nasról

[ Szerkesztve ]

(#1517) Ispy válasza trance89 (#1516) üzenetére


Ispy
veterán

És azt lehet valahogy állítani hogy NFS-UDP helyett NFS-TCP legyen? Mert most nekem UDP-n fut alapból és 2 Mbit/sec-et tud csak, ami még a wines megosztásnál is gyengébb.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1518) trance89 válasza Ispy (#1517) üzenetére


trance89
őstag

nem látok sehol ilyen beállítást de valszeg nincs is rá szükség állítgatni
itt a legfontosabb a router ami a 2 készülék közé van beiktatva, nekem a következő a felállás:
NAS (QNAP TS-121) -> router (RB951G-2HnD) -> AP (841ND + gargoyle fw) -> WD Streaming, mindegyik kábellel persze
és így tökéletes, sőt még jobbnak találom nfs-el mint sambával ugyanis érezhetően gyorsabban tudok lépkedni a megosztott mappáimban és a wd pillanatok alatt meg is találja az eszközt ellentétben a sambával
ha egy 100mbit-es routert használsz, mindenképpen ajánlok egy gigabites beszerzését
viszont az sem tisztázott hogy ezt a 2 Mbit-et vezetéken vagy wifi-n keresztül kapod? sejtem hogy wifi mert vezetéken még akarva sem tudnék elérni ilyen szar sebességet
ha pedig tényleg wifi akkor ezzel meg kell barátkoznod, a wd-ben található wifi modul egy csupasz "wifi usb stick", lásd: [link], ennek pedig egy nyákra nyomtatott antennája van ami max netezésre tökéletes

[ Szerkesztve ]

(#1519) Ispy válasza trance89 (#1518) üzenetére


Ispy
veterán

Ilyen routerem van. A 2 Mbit 2 MB akart lenni, csak mindig keverem :B
Nálam a felállás:

NAS (Synology DS 212j) -> Router (Asus RT-N15U) -> Lejátszó (WDTV Live Streaming)

Mindenki kábellel van összekapcsolva.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1520) trance89 válasza Ispy (#1519) üzenetére


trance89
őstag

a legfrissebb gyári fw van a lejátszón?
[link]
mondjuk én első bekapcs után egyből dobnám rá a tomato fw-t: itt találsz róla infót: [link]

(#1521) Ispy válasza trance89 (#1520) üzenetére


Ispy
veterán

első bekapcs után egyből dobnám rá a tomato fw-t

Igen, ez pont így történt, egy percet sem ment gyári fw-vel. :K

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1522) trance89 válasza Ispy (#1521) üzenetére


trance89
őstag

próbáltad egyenesen a nas-ra kötni a wd-t hogy úgy is olyan fos sebességeket produkál e?

(#1523) aldebaran válasza Ispy (#1521) üzenetére


aldebaran
őstag

Nekem is így van, csak a NAS-om egy DNS-320L. Nekem nincsenek ilyen sebesség problémáim... Mondjuk Raid0-ban vagyok...

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1524) dgyuri0123 válasza dgyuri0123 (#1512) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Basszus. A Wd-nek semmi baja, az ST60 a ludas. Az erősítőből előbb jön meg a hang, mint ahogy a képen látnom. Szopacs. Úgyhogy marad a hangszinkron állítgatás.

"csak a zene van"

(#1525) dgyuri0123 válasza FhRossi (#1511) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nagyon igazad volt. :O

"csak a zene van"

(#1526) StLui válasza dgyuri0123 (#1524) üzenetére


StLui
veterán

Ezt többször leírták plazma topicban, hogy st60-nak már olyan jelentős az inputlag-ja, hogy gondot okozhat már nem csak a játéknál, hanem a külön erősített hangnál is sajnos.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1527) Müxik


Müxik
újonc

Sziasztok!

Három napja vettem egy WD TV Live-ot. Eddig nagyon tetszik, de az a problémám van, hogy nem minden srt file-t olvas. Külső vinyóról megy, nincs összekötve a PC-vel. Van valakinek ötlete?

(#1528) Angelo69 válasza Müxik (#1527) üzenetére


Angelo69
senior tag

Pontosan meg kell egyeznie a .srt file névnek, a film nevével.
Olyan még nem volt, hogy valamit ne olvasott volna be így.

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#1529) dgyuri0123 válasza StLui (#1526) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ez teljesen elkerülte a figyelmemet, pedig mindíg alaposan kivesézek mindent, mielőtt veszek valamit.
Így jártam. Attól még egyébként nagyon jó tv, mert képileg nagyon agyonveri az előző G30-amat.
Viszont minden másban gyengébb nála. :B

"csak a zene van"

(#1530) StLui válasza dgyuri0123 (#1529) üzenetére


StLui
veterán

Ha nem játszol rajta akkor nem fog gondot okozni, filmhez beállítható a hang késleltetés, erősítőn vagy lejátszón, ne bánd :)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1531) dgyuri0123 válasza StLui (#1530) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Csak egy kicsit bánt. Viszont kárpótol a remek képminőség. ;)

"csak a zene van"

(#1532) ultio


ultio
senior tag

Valaki találkozott már azzal a hibával, hogy egy adott filmhez a letöltött háttérképeket nem mutatja meg a készülék?
A képek megvannak, mert futnak egy-egy film háttereként, de ha az Options-ra kattintok és meg akarom nézni a képeket, akkor nem mutatja meg.

rasti rusti

(#1533) attilav2


attilav2
őstag

Bluray mappákat lejátszik ez a kütyü? Arra gondolok amikor van egy könyvtár a film címével, abban meg egy BDMV és esetleg egy CERTIFICATE alkönyvtár.
A HDPR-1 ha rá OK-zok egy ilyen mappára akkor megkérdezi hogy lejátssza vagy megnyissa e.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1534) FhRossi válasza attilav2 (#1533) üzenetére


FhRossi
tag

Nekem is így vannak rendszerezve a filmjeim, és igen, simán lejátsza. Tanács: a film címében ne használj ékezetet, így sokkal könnyebben magára húzza majd az infót!

Panasonic 50G30, PS4 1TB CUH-1216, iPhone 11Pro 256GB, MacBook Pro 2020,  Watch 6 Series, PSN: FhRossi1908

(#1535) FhRossi válasza ultio (#1532) üzenetére


FhRossi
tag

Nekem is így van. :F

Panasonic 50G30, PS4 1TB CUH-1216, iPhone 11Pro 256GB, MacBook Pro 2020,  Watch 6 Series, PSN: FhRossi1908

(#1536) ultio válasza FhRossi (#1535) üzenetére


ultio
senior tag

De ez régen nem volt így.
Firmware hiba?

Ha valakinek nem a legújabb van fenn, megnézné, hogy neki mutatja- e a háttérképeket az Option gombról indítva?

rasti rusti

(#1537) attilav2 válasza FhRossi (#1534) üzenetére


attilav2
őstag

Megnéztem több külföldi wd-s fórumot és ott azt állították hogy iso-ra kell konvertálni a bd struktúrát hogy lejátssza. A témacímet adó cikk írója meg azt mondta hogy a bd mappát kijelölve a play gombra lejátssza de ezt nem próbálta ki. Akkor most a mappába lépve ajánlja fel a lejátszást vagy a mappát kijelölöm és play gomb?

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1538) trance89 válasza attilav2 (#1537) üzenetére


trance89
őstag

mappán play gomb és voilá

(#1539) attilav2 válasza trance89 (#1538) üzenetére


attilav2
őstag

Na akkor eladom a HDPR1-t, és veszek wd-t mert ez is tud mindent.
A HDPR1-re ugyan van jó orosz firmware de azzal is van némi nyűg, és a wdtv a fórum alapján hoz mindent, talán még jobb minőségben több lehetőséggel mint az o!play. A wd kétfajta YT klienséről viszont nem írt még senki semmi részleteset, mit tudnak, esetleg a Farvoice féle o!playhez írt, yt klienshez képest miben tudnak többet, miben jobbak.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1540) aldebaran válasza attilav2 (#1539) üzenetére


aldebaran
őstag

Az egyik YT kliens miatt újra indul az egész gép folyamatos lejátszásnál, a másik YT kliens meg nem hozza a HD-t.

[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1541) juhiimi


juhiimi
aktív tag

Tenyleg van itt valaki akinek a piros youtube-tol nem indul ujra a keszulek?

(#1542) trance89 válasza attilav2 (#1539) üzenetére


trance89
őstag

én is HDPR1-ről jöttem, szintén a moservices firm volt rajta
a wd streaming mérföldekkel jobb, mind képminőségben mind pedig funkcionalitásban
ha hálózatról filmezel (NAS vagy PC) akkor sokkal kényelmesebb a streaming (nem is véletlenül ez a neve)
nálam ami az egyik legnagyobb +: [link]
2x8 soros listanézet, R1 esetén ez ha jól emlékszem 1x10 volt
februárban lesz 2 éve hogy megvettem az első streaming-et, azóta követte egy másik idén januárban, napi szinten vannak használva és mindeddig semmi problémám velük
youtube-ot 1x próbáltam valamikor 1 éve egy 720p-s videóval, akkor ment de még ha nem is működne abszolút nem izgatna mert nem netes videózásra vettem

(#1543) agyhalal válasza juhiimi (#1541) üzenetére


agyhalal
aktív tag

Nekem max. 2 klip után minden esetben újraindul. Azt hittem, hogy csak az enyém csinálja ezt, de ezek szerint nem egyedi az eset. :(

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#1544) Zax1231


Zax1231
csendes tag

Sziasztok!
Nemrég kaptam kézhez a WD live streamingem, de egy-két dolog nem világos számomra. Mivel ez az első média lejátszóm, nem sok tapasztalatom van a témában. Örülnék ha felvilágosítanátok pár dologban.
Linksys WRT54GL router használok Tomato firmware-el és PC-ről szeretném a médiát lejátszani vezetékes hálózaton keresztül. Ez alapvetően működik is. Két nagy kérdőjel van.

1. Forrás választásnál a médiaszervert válasszam, vagy a hálózati megosztást
A hálózati megosztást használom jelenleg, mert a Windows Media Player-be nem jelennek meg a filmek,
hiába adom hozzá a mappákat, az egyik mappa tartalma egyszerűen nem jelenik meg bármit csinálok :W
Ami megjelenik az is ömlesztve, ami nyilván a média lejátszón is így jelenik meg és elég átláthatatlan.

2. A fentivel szerintem összefügg, de nálam nem működik az opciók menü ha a media file-on vagyok. Így nem
tudom kedvencekhez adni és metaadatokat sem tudok letölteni. A filmek külön mappákban vannak, nem
ömlesztve. Szeretném ha szép rendezett lenne a filmek mappám, metaadatokkal mindennel, de egyelőre
eddig jutottam (semeddig) :F

A közeljövőben tervezek beszerezni egy NAS-t. Egy D-Link DNS-320L-re gondoltam egy WD RED 1 Tb-os HDD-vel. Van valakinek ezzel tapasztalata? Az bizonytalanított el, hogy a D-Link honlapján a kompatibilitási listán a DNS-320L-hez csak a WD RED 4Tb-osát javasolják. Van ennek valami gyakorlati oka? Valahol olvastam, hogy ezeket a listákat kb. le lehet...

(#1545) aldebaran válasza Zax1231 (#1544) üzenetére


aldebaran
őstag

Én DNS-320L-el használom, egyébként ennek is van saját fóruma itt. Nekem olyan WD green van benne, ami benne van a kopatibilitási listában.

[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1546) juhiimi válasza agyhalal (#1543) üzenetére


juhiimi
aktív tag

Pont azert kerdeztem,mert sztem mindenkinek csinalja.

(#1547) huhogo53 válasza juhiimi (#1546) üzenetére


huhogo53
csendes tag

Nekem is újraindul, amikor a klip végére ért. Hang, hol van , hol nincs.

[ Szerkesztve ]

(#1548) DougButabi


DougButabi
tag

Sziasztok,

Elárulnátok, hogy a borító, és a tartalomletöltés hogy működik. Esetleg a port.hu-t ról lehet tölteni, hogy magyarul jelenjen meg?

+kérdés amikor megvettem, el lehetett érni webes felületen keresztül a beállításait, + androidról tudtam távirányítani. Most már semmilyen formában nem tudom elérni. De a lejátszó tökéletesen látja a hálón a NAS-t., és a netet. Valami ötlet?

(#1549) Zax1231 válasza Zax1231 (#1544) üzenetére


Zax1231
csendes tag

Szóval megválaszolom a kérdésem, már amit sikerült kiderítenem. A D-Link oldalán találtam egy olyan, letölthető listát, amiben szerpelnek a kompatibilis HDD-k. Ebben benne van többek közt a kiszemelt WD RED 1Tb-os változata is (ahogy a 2 és 3Tb-os is). Érdekes, hogy egy másik listában nem volt benne az 1Tb-os, pedig azt is a D-link oldalán találtam. Ki érti ezt... :U

Viszont továbbra sem tudom letölteni a metaadatokat. Egyáltalán nem is adja az opcióknál sem! :W

(#1550) agyhalal válasza Zax1231 (#1549) üzenetére


agyhalal
aktív tag

Szia!

Tartalom infó lekéréséhez előbb végezd el a következőket!
Beállítás > Rendszer > Médiakönyvtár: Be Majd ugyanott a Médiatár-kezelő hálózati megosztás: itt add hozzá azokat a könyvtárakat ahol a filmjeid vannak! A Médiakönyvtár menü alatt érdemes a Tartalom infó lekérését automatára állítani. Ezután Home gomb a távirányítón és a Videók pontban a tartalomforrás a Saját médiatár legyen!
Nekem így működik. Van pár film amit sajnos nem talál meg mivel nem imdb.org a forrás.

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.