Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) oldbone'76 válasza trance89 (#1149) üzenetére


oldbone'76
tag

Azért ezt így nem mondanám.. Az apple tv ki tudja mirrorolni az iphone, ipad, de lehet, hogy az apple asztali illetve apple laptopok képét is

(#1152) trance89 válasza oldbone'76 (#1151) üzenetére


trance89
őstag

az "alma tv"-t ne hasonlítsuk már a wd tv live-hoz
viszont azt is leírhatnád hogy mire jó ezen kívül ez a cucc idehaza, leírom 3 szóban: kb nagy szarra
az pedig köztudott hogy az itteni emberek 95%-a csak azért vesz aple tv-t mert tudja a fent említett funkciót, másra úgysem jó

(#1153) oldbone'76 válasza trance89 (#1152) üzenetére


oldbone'76
tag

szerintem ez már megint nem teljesen igaz...

[link]

(#1154) trance89 válasza oldbone'76 (#1153) üzenetére


trance89
őstag

$39.95? pff, a wd tv streaming 2x ennyibe kerül de nem csak a szoftver hanem maga a lejátszó mindenestül
másik dolog:
Currently only the 2nd gen Apple TV model is supported. As soon as the 3rd gen update is available, existing aTV Flash (black) users will be able to upgrade to the new version at no additional cost.

[ Szerkesztve ]

(#1155) oldbone'76 válasza trance89 (#1154) üzenetére


oldbone'76
tag

és?

(#1156) trance89 válasza oldbone'76 (#1155) üzenetére


trance89
őstag

és vegye aki akarja csak ne jöjjünk egy wd tv live topicba apple tv-vel aminek semmi köze a topichoz

(#1157) oldbone'76 válasza trance89 (#1156) üzenetére


oldbone'76
tag

Agresszív kismalac a klotyó falára pingál egy ördögöt, bejön a róka nézegeti a félkész rajzot, majd megkérdezi:
- Szarva van?
- Nem! Festveeee!

Ha nem érted majd kifejtem...

(#1158) StLui válasza oldbone'76 (#1157) üzenetére


StLui
veterán

:)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1159) Ákinard


Ákinard
aktív tag

Délelőtt ez fogadott bekapcsoláskor:

Amit nem oldott meg: a facebook elég herélten működik továbbra is. (Jó, tudom, nem erre van a WD én sem erre vettem, de ha egyszer már van benne, akkor vagy jól működne, vagy sehogy...)
Pl egy kép megnyitására ezt adja...

Más:

Még vásárlás előtt olvasgattam itt, hogy elvileg tudna olyat a WD, hogy csak őt kapcsolom be, és ébreszti a TV-t is. HDMi-n van összekötve a TV-vel. A TV-n mit kellene beállítanom, hogy ez működjön? Milyen fedőnév alatt keressem?

[ Szerkesztve ]

(#1160) szaszlaci válasza Ákinard (#1159) üzenetére


szaszlaci
addikt

Elképesztő, hogy vannak, akik médialejátszón akarnak faszbukozni – amit a gyártók kénytelenek úgy-ahogy kiszolgálni – és csodálkoznak, hogy nem megy normálisan.

HDMI CEC néven keresd, be kell kapcsolni a lejátszóban is, és a TV-ben is (ha támogatja)!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1161) Angelo69 válasza Ákinard (#1159) üzenetére


Angelo69
senior tag

Neked hogy jelzi ki a időjárást? :F

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#1162) trance89 válasza Ákinard (#1159) üzenetére


trance89
őstag

1. dolog: mint írtad, facebookozásra nem egy lejátszó való
2. dolog: amit te keresel az a HDMI-CEC, mind a tv-n mind pedig a lejátszón be kell kapcsolni (samu tv-ken anynet+ -nak nevezik), én is így használom

(#1163) Ákinard válasza szaszlaci (#1160) üzenetére


Ákinard
aktív tag

Valóban elképesztő, hogy egy szolgáltatását szeretném használni a lejátszómnak :D Hihetetlen vagyok, mindjárt fel is akasztom magam...
Nem sírtam miatta, nem azért vettem a WD-t mert tudja, nem azért akarom használni, mert semmi más lehetőségem nincs a facebook hazsnálatára, szimplán kipróbáltam azért mert tudja. És azért mert így hirdették.
És ennek ellenére a lejátszó képességeihez mérten rettentően alacsony színvonalú valami van benne facebook kliens néven.
Bocsánat, hogy szóvá mertem tenni a készülék szaktopikjában...

CEC-t köszönöm, kipróbálom...

(#1164) Ákinard válasza Angelo69 (#1161) üzenetére


Ákinard
aktív tag

Ömm, passzolom. Az úgy a kezdetek óta ott van...
Talán egyszer az Accuweathert próbálgattam, megadtam neki Budapestet városnak, és akkor jelenhetett meg...

(#1165) Ispy válasza Ákinard (#1163) üzenetére


Ispy
veterán

A WD-ben szinte minden alkalmazás alibi, gyenge minőségű, szót sem érdemel. Ennyi, tényleg csak azért van benne, hogy le lehessen írni, hogy van benne.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1166) trance89 válasza Ispy (#1165) üzenetére


trance89
őstag

azért ez kicsit erős kifejezés, pl zenét hallgatni rajta egész jó (tunein) és a youtube sem vmi bughalmaz

(#1167) rsf válasza trance89 (#1166) üzenetére


rsf
senior tag

De az miért van, hogy csak kb. fele annyi találata van ha rákeresek valamire mint a PC-n?
Valamint az új youtube feltöltéseket sem látja csak kb. a több mint 3 hónaposakat.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#1168) szaszlaci válasza Ispy (#1165) üzenetére


szaszlaci
addikt

Pontosan!

rsf: bizonyára (még jobban) cenzúrázva van, azért.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1169) aldebaran


aldebaran
őstag

Nekem egy NAS-sal van összekötve a lejátszó és mindig elfelejti a jelszót a felhasználóhoz. Nektek is megvan ez a probléma?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1170) StLui válasza rsf (#1167) üzenetére


StLui
veterán

mobilplatformra sokkal kevesebb a találat mindíg, és ezt is annak tekinti

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1171) aldebaran


aldebaran
őstag

Van új firmware!! Frissítettem. Mi változott!

[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1172) ultio válasza aldebaran (#1171) üzenetére


ultio
senior tag

Feltettem, össze is kavarta rendesen a lejátszót.
A kedvencek közé berakott tartalmakat sehogy sem akarta elérni, visszaállítás segített csak.
Most mintha szebb lenne a kép, de szerintem azok az animációs mesék, amik teljes képernyősek voltak, most nem azok. Elképzelhető, hogy valami beállítás lesz, még ránézek, de tegnap este akárhogy állítottam, nem volt jó.

rasti rusti

(#1173) aldebaran válasza ultio (#1172) üzenetére


aldebaran
őstag

A képe szerintem is mintha szebb lenne.

Milyen animációs mese? avi? mkv?

Én nem használok kedvenceket, csak lejátszom a filmeket.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1174) honlaca


honlaca
csendes tag

Sziasztok!

Nekem is sikerült beszereznem egy ilyen kütyüt, ismerkedünk.
WiFi-t sikerült belőni, netes tartalmak mennek gond nélkül.
Nem akarok USB-n vinyót csatlakoztatni, a számítógépben lévőkről szeretnék filmet lejátszani, de sehogy sem jön össze a kapcsolat a géppel.
Mondjuk a Fájlok menüben kiválasztom a Hálózati megosztást majd a Windows hálózati megosztásokat, ekkor be is hozza a hálózaton lévő gép és noti nevét is, de akármelyiket választom, jelszót kér, pedig a gépen ki van kapcsolva, hogy az otthoni hálózaton jelszót kérjen, ezután bármire (hagyom anonymus-on vagy beírom a saját fiókom belépési adatait) a következő üzenetet kapom:

Nem lehet kapcsolódni a kijelölt forráshoz. Győződjön meg arról, hogy a kijelölt forrás aktív és megosztásra kész.

WIN7 (a kívánt mappák meg vannak osztva), WD-n a legújabb FW.

Van ötlet, hogy mit csekkoljak?

Előre is köszi

(#1175) ultio válasza aldebaran (#1173) üzenetére


ultio
senior tag

Full hd mkv-ba csomagolva. Pl. Madagaszkár, Rió, Jégkorszak. Emlékeim szerint ezek teljes képernyőn mentek.
Futok még néhány kört, fiamat is megkérdezem, ő hogy emlékszik és átnézem a lejátszó és a tv beállításait is.

Nekem 2 mappában vannak a filmek a wd-re kötött vinyón, egyikben a fiam által nézettek, így tudja megkeresni őket a legkönnyebben.

Élesebb a kép, mélyebbek a színek, de kérdés, hogy a firmware v. a visszaállítás miatt van így. A tévén természetesen nem állítottam semmit.

[ Szerkesztve ]

rasti rusti

(#1176) ultio válasza honlaca (#1174) üzenetére


ultio
senior tag

Itt a beállítás.
A munkacsoport név is egyezzen.

rasti rusti

(#1177) honlaca válasza ultio (#1176) üzenetére


honlaca
csendes tag

Igen, megtaláltam ezt a korábbi hsz-ekben, így is van beállítva + Munkacsoport standard WORKGROUP és egyezik is.
Mégis...

(#1178) honlaca válasza honlaca (#1177) üzenetére


honlaca
csendes tag

Asztalin és notin WIN-ben látom a WD-t és a megosztott mappákat is, WD-n látom az asztali gépet és a notit, ki van kapcsolva a jelszókérés, mégis kér, utána meg jön a hibaüzenet, a megosztott mappákat már nem látja.
???

(#1179) aldebaran válasza ultio (#1175) üzenetére


aldebaran
őstag

Nekem ezek is úgy mennek, mint eddig teljes képernyőn (720p-sek, de a tv full HD-ba nyomja). A beállításokon semmit nem piszkáltam, ugyan úgy van minden, mint frissítés előtt és most a jelszót sem kéregeti.
A filmek 1080p-sek és azok is teljes képernyősök, ezen változás nincs.
Én meg vagyok elégedve!

[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1180) ultio válasza aldebaran (#1179) üzenetére


ultio
senior tag

Rosszul emlékeztem, mert nem minden mese megy teljes képernyőn, de van ami igen.

Filmek közül nekem nagyon kevés van, ami teljes képernyős.

Végül is én is elégedett vagyok, bár a visszaállítást kihagytam volna, de ennyi belefér.

rasti rusti

(#1181) honlaca válasza honlaca (#1178) üzenetére


honlaca
csendes tag

Megoldva.
Jó, hogy minimum háromféleképpen lehet megosztani a mappákat, így az ember azt gondolja, hogy meg van osztva, aztán mégsem :W

(#1182) ultio


ultio
senior tag

Aki feltette a frissítést: tapasztalt valamilyen hibát?
Soha nem fordult még elő, de tegnap a Hobbit utolsó 10 percében úgy lefagyott a lejátszó, hogy áramtalanítani kellett. Előtte akadozott néha-néha, de továbblépett, majd végleg kimerevedett a kép.

Soha, semmilyen körülmények között nem csinált ilyet. Nem zárom ki, hogy a filmmel lehet gond, de a kölcsönzőben nem mondta senki és nagyon jó minőségű, nem gányolt cucc.

rasti rusti

(#1183) dgyuri0123 válasza honlaca (#1181) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Helló.

Leírnád pontosan, hogy mi a megoldás?

Nekem sem jön össze a hálózatos lejátszás. Addig eljutok, hogy látja a mappákat, de mikor meg akarom nyitni, azt írja ki, hogy nincs médiatartalom a mappában. (vagy valami ilyesmi). Pedig egyszer már meg tudtam osztani, de tök véletlenül sikerült. Örülnék, ha végre úgy tudnám beállítani, hogy tudom is mit csinálok
pontosan, nem pedig vakon repülök.
Előre is kösz a segítséget.

"csak a zene van"

(#1184) honlaca válasza dgyuri0123 (#1183) üzenetére


honlaca
csendes tag

Szia!

Én is állítgattam már mindent mire összejött, de szerintem kb. ennyi:

WD-n:
- Beállítások-Hálózati beállítások: beállítod a vezetékes vagy vezeték nélküli hálózatot
- Beállítás-Hálózati beállítások-Hálózat megosztás kezelés: Be

WIN7
- Az otthoni hálózat speciális tulajdonságainál a korábbi hsz-ben nekem ajánlott szerinti beállítások elvégzése
- Munkacsoport neve egyezzen a WIN-ben és a WD-n is
- Mappák megosztásánál nekem végül ez jött be: Start menü->Felhasználói fiókod->Megosztani kívánt mappa kikeresése->Fenti menüsávon: Megosztás ezzel->Adott személyek->Legördülő menüből: Mindenki->Hozzáadás->Megosztás
- Megosztott mappán jobb gomb->Tulajdonságok->Biztonság->Mindenki felhasználón állva Szerkesztés->Teljes hozzáférés pipa be->Ok->Ok (ez a lépés azért kell, hogy a metaadat fájlokat létre is tudja hozni a megosztott mappában)

Elég szenvedős volt mire összejött, mert nem mindegy, hogy honnan hogyan osztottam meg a mappákat.

(#1185) csonka


csonka
tag

Sziasztok!

Nem tudom jó helyen vagyok-e, de nem találtam jobbat.

Van egy WD TV Live Hub-om több mint 2 éve. Eddig jól működött, a napokban azonban meghülyült. Marha lassan indul (médiakönyvtár létrehozása) filmek el sem indulnak, menüben ha lapozok, egy-egy sor ugrás is 10-20 másodperc.

Hogyan lehetne kideríteni a legegyszerűbben, hogy mi a hibás? A vinyó vagy az elektronika?

(#1186) trance89 válasza csonka (#1185) üzenetére


trance89
őstag

factory reset megvolt? ez az első dolog amit el kell végezni minden hiba után

(#1187) csonka válasza trance89 (#1186) üzenetére


csonka
tag

A menüben amit lehet választani visszaállítást, arra gondolsz? Mert az megvolt.
Mondjuk csodálkoztam, hogy nem gyári alapállapotba hozta a rendszert, mert megmaradt az utolsó firmware.

(#1188) trance89 válasza csonka (#1187) üzenetére


trance89
őstag

a gyári visszaállítás nem azt jelenti hogy a legelső fw-re dob vissza hanem mindent alapbeállításra állít, próbálj meg feldobni egy öregebb fw-t ha azzal is csinálja akkor kapd szét és húzd le róla a hdd-t és úgy indítsd el sztem az lesz a ludas

(#1189) csonka válasza trance89 (#1188) üzenetére


csonka
tag

Tehát HDD nélkül is fut ezek szerint.
Mondjuk már kiszedtem belőle. Laptoppal összedugva rettenet lassú volt első próbálkozásra. Gondoltam valami HDD sentinel-t ráengedek vagy valamit.

Viszont HDD nélkül csak pendriveról tudok filmet indítani, ha jól gondolom. Vagy hordozható HDD-ről, amim nincs.

(#1190) trance89 válasza csonka (#1189) üzenetére


trance89
őstag

a hdd csak médiatárolásra van benne, a lejátszó szoftvere az áramkörre integrált flash memóriáról fut, így gyakorlatilag ugyanazt tudja mint a wd tv streaming bár azt nem garantálom hogy elindul hdd nélkül (lehet hogy induláskor ellenőrzi hogy csatlakoztatva van e)
ha hdd nélkül jó akkor próbáld meg defragmentálni a hdd-t és ha az sem segít akkor szerezz bele egy másikat

(#1191) csonka válasza trance89 (#1190) üzenetére


csonka
tag

Akkor még egy (kettő) hülye kérdés.
Vajon ha veszek bele egy gyárival megegyező HDD-t, a particionálást stb-t vajon hogyan lehet megoldani? Vagy csatlakoztatom és megcsinál mindent magától?

(#1192) trance89 válasza csonka (#1191) üzenetére


trance89
őstag

jobbat kérdezz, nekem nem iylen lejátszóm így erre nemtok érdemlegest választ adni
nembiztos h tetszene neki a particionált hdd, amúgy nem kell ugyanolyan típusnak lennie elég ha csak méretre ugyanaz, a tárolókapacitás mérete édesmindegy, annyit fog mutatni amekkora

(#1193) csonka válasza trance89 (#1192) üzenetére


csonka
tag

Azért köszi az eddigieket is!

(#1194) dgyuri0123 válasza honlaca (#1184) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nagyon köszönöm a válaszod.

Szerintem már tudom mit szúrtam el. Legalábbis remélem. Hazaérés után ugrok is rá a notira.

Mégegyszer kösz. :)

"csak a zene van"

(#1195) szaszlaci válasza csonka (#1193) üzenetére


szaszlaci
addikt

Előbb győződj meg róla, hogy valóban rossz-e a HDD, mielőtt vásárolsz.
Aztán lehet olvasgatni itt és itt is.
(Úgy rémlik, simán kezel mást is egy bizonyos kapacitásig. Kiindulva a Streamingből pedig formázza is.)

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1196) csonka válasza szaszlaci (#1195) üzenetére


csonka
tag

Hát, úgy néz ki, hogy a HDD kuka. Legalábbis A HDD Sentinel azt írja, hogy az olvasó egység hibája...........
Annyira még működik, hogy talán le bírom szedni róla a 850 Gb cuccot. Nem lesz gyors, ellenben marha sokáig fog tartani. :)

Csak arról kellene valami pontos info, hogy mit kellene tenni az új vinyóval. Vajon tényleg elég a helyére rakni és megcsinál mindent a szerkezet? Mert nem szívesen dobnék ki 22-23E-t csak úgy az ablakon.

(#1197) trance89 válasza csonka (#1196) üzenetére


trance89
őstag

amikor a hdd-t a pc-re kötötted egyenesen a gyökerében voltak a filmek? ha külön mappákba voltak rendezve a dolgok ugyanúgy csináld meg az újjal is

(#1198) csonka válasza trance89 (#1197) üzenetére


csonka
tag

Ha mindent átmásolok az újra, ahogy a régin van, elvileg jónak kellene lenni, ugye?

Ja, csak a particionálás. Mert két partícióból áll a vinyó. Na itt lesz a gond. Bár szaszlaci szerint elvileg megcsinálja a gép.

[ Szerkesztve ]

(#1199) csonka válasza szaszlaci (#1195) üzenetére


csonka
tag

Most olvastam az egyik WD fórumon, hogy elvileg tényleg csak be kell rakni a hdd-t és formázza.

Hát, próba cseresznye.

(#1200) szaszlaci válasza csonka (#1198) üzenetére


szaszlaci
addikt

Azt nem mondtam, hogy particionál is, csak a formázás valószínű.
De ha azt írják a fórumában, hogy csak be kell rakni, nincs gond. Ha tudja használni, átmásolod a tartalmat, és elvileg jó lesz.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.