Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) aldebaran válasza aldebaran (#1700) üzenetére


aldebaran
őstag

Na, megvettem a madaras tecskóban a silver line-os billentyűzetet az egérrel.

a beépített böngésző megy is tök jól, viszont kilépni nem tudok belőle, hiába nyomogatom az esc-et.
a youtube app-ban hiába írnék bármit a keresésbe, egy billentyűzetet se fogad el, csak a home-ot, amivel kilép.

Az új firmware-el és billentyűzettel nektek működik valahogy normálisan?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1702) atirag válasza szaszlaci (#1690) üzenetére


atirag
őstag

Örülök,hogy "segíthettem" és túl vagyok rajta.

[ Szerkesztve ]

(#1703) atirag válasza atirag (#1702) üzenetére


atirag
őstag

Tapasztalt már valaki olyat,hogy bele akart tekerni egy filmbe és mikor tekertem előre mindig annyival lett hátrébb.
És csak az ugrás volt célravezető.

(#1704) Dollface


Dollface
tag

Okoz valami gondot ha csak alvó módba teszem a kicsikét és nem kapcsolom ki teljesen a gombot hosszan nyomva? Illetve meddig lehet/szabad alvó módban hagyni? Órák,napok vagy akár hetek?

(#1705) trance89 válasza Dollface (#1704) üzenetére


trance89
őstag

nekem 2éve megy nonstop az egyik és a másik streaming 1 éve standby módban

(#1706) Dollface válasza trance89 (#1705) üzenetére


Dollface
tag

Köszi, akkor nem lesz gond :)

(#1707) dreed


dreed
tag

Sziasztok!
Van egy 750gb-os külső laptop vinyóm, amit mostanáig elég nehezen kezelt, annak tudtam be, hogy gyűltek rajta a filmek. A mai nap viszont már csatlakoztatni sem tudta. Készülékhiba lehet vagy simán ezt a fajta megoldást nem szereti. 16gb-os pendrive-t divxes filmekkel látja és kezeli.

Üdv: Károly

(#1708) rene85 válasza dreed (#1707) üzenetére


rene85
aktív tag

Mi a szitu a másik USB portban? Számítógépre kötve működik a vinyó?

(#1709) atirag


atirag
őstag

Mi lehet a baj?Ha a bd filmekenél mikor bele akarok tekerni akkor mindig visszalép kb 2percet a filmeben.
Mindegy ,hogy előre vagy vissza tekerni akarok.

(#1710) dreed válasza rene85 (#1708) üzenetére


dreed
tag

Gyanakodtam a vinyóra, de számítógéppel és a TV-vel összekötve hibátlanul működik. Mindkét portán ugyan az a helyzet. Még utoljára megpróbálom az adatmennyiséget csökkenteni, de nem számítok változásra.

Üdv: Károly

(#1711) attilav2 válasza BoRRoNeo (#1430) üzenetére


attilav2
őstag

Kiegészíteném még annyival BoRRoNeo postját hogy ha bdmv struktúrából az m2ts-t lejátszom akkor nem lehet hangsávot váltani. Látszólag átváltja de nem történik semmi, ha azonban a stream mappát átnevezem stream1-re és felette állva nyomom a play-t akkor lejátssza a benne levő m2ts-eket és lehet hangsávot váltani!

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1712) gonger


gonger
senior tag

Sziasztok,
a legutolsó frissítés óta szinte használhatatlan wifin a készülék. falc és mkv fájlokat játszanék le, melyek a PC-n vannak, eddig nem volt gond a wifi-s kapcsolattal, de most vagy nem találja meg a PC-t vagy nem csatlakozik, jelszó hibára hivatkozva, vagy nagyon lassú az egész és csak az esetek kevés százalékában jutok el odáig, hogy ki tudjam választani a lejátszandó fájlt és azt egyáltalán elindítsa. Úgy emlékszem pendrive-ról vissza lehetne rakni az előző FW-t.
Tudna nekem ehhez valaki útbaigazítást adni?

(#1713) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

sziasztok,

van valakinek tapasztalata abban, hogy ez a kutyu egy wd tv live-al mennyire tud egyutt mukodni?
arra lennek kivancsi, hogy latjak-e az egymas usb portjaira dugott vinyokat, illetve, hogy az egyiken felbehagyott filmet a masikon ugyanonnan tudom-e folytatni.

less qq more pewpew!

(#1714) dgyuri0123 válasza gonger (#1712) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Helló.

Nekem a régi fw-el is csinálta. Most is néha kiakad, csak pufferel és nem játszik semmit, aztán meg napokig semmi baja. Én sem tudom mi a sz.rt lehetne vele csinálni.

Ha pendrive-on vissza akarod rakni az előző fw-t, akkor a verziószámot írd át magasabbra, mint a jelenlegi, egy tetszőlegesre és vissza fog menni. pl. 3.0.0.-át 4.0.0.-ra. Csak egy példa volt, mert nem tudom pontosan a jelenlegi fw. verzió számát.

"csak a zene van"

(#1715) Ispy


Ispy
veterán

Ide is berakom, hatha van valakinek otlete. A kerdes!

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1716) azka79 válasza Polacheck (#1713) üzenetére


azka79
aktív tag

Szia!

1. igen
2. Nem

(#1717) aldebaran válasza Ispy (#1715) üzenetére


aldebaran
őstag

Nekem ugyanez van.
Állítsd le a torrentet, indítsd újra a routert, állítsd le a médiakönyvtárat. Hátha...
Hanyas a tomato firmware-ed?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1718) Ispy válasza aldebaran (#1717) üzenetére


Ispy
veterán

1.28.0000 MIPSR2-108 K26 USB Big-VPN --> ez most fent.

Neked is ez az asus van? Ja, persze, írtad :DDD

Az mennyire normális, hogy a routernek a teteje rendesen meleg?

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1719) aldebaran válasza Ispy (#1718) üzenetére


aldebaran
őstag

1.28.0000 MIPSR2-115 K26 USB BT-VPN --> nekem ez van fenn.

Nekem is akadnak a filmek ha dts-hd-ra állítom a hangot.

Nem nézem a router tetejét sose...

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1720) aldebaran válasza aldebaran (#1719) üzenetére


aldebaran
őstag

Most mértem.
Nekem így néz ki a hálózat:

PC
|
router -- NAS
|
WDTV -- usb-s külső vinyó

A PC-ről a NAS-ra a másolási sebességem a win7-el: 31MB / másodperc
A NAS-ról a PC-re 42MB / másodperc.
Az usb-s külső vinyóról a NAS-ra 10MB / másodperc
A NAS-ról az usb-s külső vinyóra 8MB / másodperc.

[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1721) Ispy válasza aldebaran (#1720) üzenetére


Ispy
veterán

Ugyanaz a felállás van nálam is, mint nálad, a mért sebességek:

NAS-->PC = 65MB/S
PC-->NAS = 50MB/S
NAS-->WD = 9-10MB/S
WD-->NAS = 5-6MB/S

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1722) aldebaran válasza Ispy (#1721) üzenetére


aldebaran
őstag

Neked milyen a NAS-od? Nekem dns-320l Raid0-ban.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1723) Ispy válasza aldebaran (#1722) üzenetére


Ispy
veterán

Nekem Synology DS212j, de nem ez a gond, mert ha közvetlenül rádugom a nast a wdre, akkor megy minden, nincsen akadás.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1724) Ispy


Ispy
veterán

A WD mit kezd BD ISO-val? Lejátssza így a filmet?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1725) Angelo69


Angelo69
senior tag

Segítséget szeretnék kérni mert elakadtam.
Egy WD My Cloud-on keresztül osztom meg a filmeket a Live-al.
De hiába adtam hozzá, mint médiakönyvtár, nem ajánlja fel a kézi keresést azokhoz a filmekhez , amihez nem talál meta adatot.
Amig usb-s winyoval voltam rácsatlakozva ez az opció ott volt, és sikeresen tudtam is hasznalni.

Mi lehet a gond? :F

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#1726) sarkan válasza Ispy (#1724) üzenetére


sarkan
aktív tag

igen

(#1727) Grawens válasza Angelo69 (#1725) üzenetére


Grawens
senior tag

Szia!

A kezelési útmutató 213. oldalán a "Médiakönyvtár kezelése hálózati megosztáshoz" bekezdés szerint add hozzá a NAS-ról megosztott mappát (munkacsoportra figyelj), majd a "Videók" menüben a tartalomforrás választásánál a "Saját médiatár"-t válaszd.

(#1728) Angelo69 válasza Grawens (#1727) üzenetére


Angelo69
senior tag

Működik! :R

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#1729) Grawens válasza Angelo69 (#1728) üzenetére


Grawens
senior tag

;)

(#1730) aldebaran válasza Ispy (#1723) üzenetére


aldebaran
őstag

Próbáld meg a default skin-t.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1731) TOLEDOO


TOLEDOO
tag

Sziasztok!
Az új fw frissítése óta vettem észre,hogy a lejátszott filmeket 1,2 nap után nem folytatta onnan ahonnan abbahagytam.A régebbi fw 3 nap után is érzékelte az abbahagyott filmet.
Az aznapi folytatással nincs gond.
Valakinek tapasztalat?
Beállítás?
A régebbi fw-t sem kellett beállítani.
Köszi.

(#1732) Ispy válasza TOLEDOO (#1731) üzenetére


Ispy
veterán

Pont most csodálkoztam rá, hogy az 1 hete nézett filmet is akarta folytatni (igaz én csak stand by-ba szoktam rakni).

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1733) Ispy


Ispy
veterán

Az vajon mitől van, hogy bizonyos filmek menet közben átváltanak magyar hangról angolra (igaz ilyenkor megjelenik a felírat is)? Ez valami kódolási gebasz?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1734) Grawens válasza Ispy (#1733) üzenetére


Grawens
senior tag

Szia!

Vannak olyan filmek amiket ha "Unrated", vagy rendezői változatban szerzel be és a kivágott jelenetekhez nem készült magyar szinkron, akkor az extra jelenetekhez általában az eredeti hangsávból illesztenek be pótlást és ugyanerre a részre "Forced" magyar feliratot tesznek.

(#1735) Ispy válasza Grawens (#1734) üzenetére


Ispy
veterán

Ahhhh, értem, igen ez extended változat volt, akkor azért. Köszi, ma is tanultam valamit :R

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1736) Ispy


Ispy
veterán

Hogyan lehet BD ISO-ban hangsávot váltani? Elvileg a riliiz tud magyarul is, de nem úgy beszél akármelyikre váltok :F

Másik kérdésem az lenne, hogy mit lehet kezdeni olyan BD-vel, ami elindul a menüvel, de nincsen rajta semmi felírat és nem is tudom elindítani egyik m2ts fájllal sem :F

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1737) Ispy válasza Ispy (#1736) üzenetére


Ispy
veterán

Ki van halva ez a topik... :))

Ha már úgyis csak én kérdezek, akkor lenne még egy kérdésem: leszedtem egy BD25 riliizt, de amikor elindítom, akkor ugyan kiírja, hogy átvált 24p-be, de aztán nem történik semmi, csak fekete képernyő. Találkozott már valaki a jelenséggel?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1738) ultio válasza Ispy (#1736) üzenetére


ultio
senior tag

Audi gombbal, nem?

Menüt nem kezel ez a készülék tudtommal.Külön le kellene játszania a m2ts fájlt, nekem lejátssza.

Másik kérdésed: én nem találkoztam még fekete képernyővel.

[ Szerkesztve ]

rasti rusti

(#1739) attilav2 válasza Ispy (#1736) üzenetére


attilav2
őstag

BD könyvtárnál (nem BD iso!) a BDMV\STREAM könyvtárat nevezd át STREAM1-re, majd jelöld ki ezt a könyvtárat és nyomj a play gombra, le fogja játszani és hangsávot is tudsz váltani.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1740) attilav2 válasza attilav2 (#1739) üzenetére


attilav2
őstag

Egyébként nem értem miért kell ilyen kerülő megoldásokhoz folyamodni, az ASUS R1 simán játssza a BD mappákat trükközés nélkül, persze sok mindent nem tud amit a WD igen.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1741) aldebaran


aldebaran
őstag

Nekem nem kell átneveznem semmire. Lejátsza simán.

Na, uraim visszatettem az 1.16-os firmware-t és ami problémám volt, megoldódott. Ha javítják a hibákat és kiadnak egy új firmware-t, majd azt használom... ha jobb lesz, mint a mostani.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1742) gonger válasza aldebaran (#1741) üzenetére


gonger
senior tag

Melyik hiba miatt tetted vissza?

(#1743) aldebaran válasza gonger (#1742) üzenetére


aldebaran
őstag

Miért jobb nekem az 1.6:

1. youtube-ot tudom használni billentyűzettel
2. nem szaggat a remux mkv
3. lejátsza a dvd-ket amiket felmásoltam vob-ban.

Most hirtelen ennyi jutott eszembe.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1744) trance89


trance89
őstag

biztos fogunk kapni hamarosan egy újabb frissítést mert rengeteg embernek van gondja ezzel a új fw-el, legtöbben a samba megosztás eltűnésére panaszkodnak
ennyi hiba bejelentés még talán egyik fw verzióra sem érkezett mint a mostanira

(#1745) attilav2 válasza trance89 (#1744) üzenetére


attilav2
őstag

Az öcsém lagzi dvd-jének menüjét nem játssza le a wd, az asus R1 simán, és dvd lejátszó alatt is van menü, de wd alatt fehérség és néhány nyíl látszik. Lehet h nekem is kellene tennem egy hibabejelentést.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1746) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

Sziasztok,

Lett egy második WD TV Live a lakásban és most próbáltam azt, hogy az egyikre USB-n kötött vinyóról a másik le tud-e játszani akadásmentesen egy 1080-as mkv-t. Nem sikerült, pár percenként akad, olyan, mintha elfogyna a buffer. A két gép wifin van egyébként egy t-homeos cisco epc3925-re csatlakoztatva. A router lehet gyenge és azért nem bírja vajon?
Az eredeti terv az volt, hogy veszek egy nas-t és azt használom majd háttértárnak, de így most azért némileg aggódom, hogy onnan is ugyanilyen probléma jöhet elő.

Valakinek van ötlete, vagy tapasztalt hasonlót?

[ Szerkesztve ]

less qq more pewpew!

(#1747) szaszlaci válasza Polacheck (#1746) üzenetére


szaszlaci
addikt

Mindkettő WiFi-vel, tehát a stream is? Nem kell tőle csodát várni, max agyrákot :)
Esetleg ki lehet próbálni, hogy a routerben másik csatornára váltasz, valamint megnézed, hogy Mixed beállításon van-e, úgy fog menni a leggyorsabb, WiFi-n.
(Nálam LAN-on PC-re kötve, és a lejátszóhoz pedig lassabb, WiFi-g kapcsolattal volt próbálva. Nem volt gond normál .mkv-vel. Gondolom a NAS is kábellel csatlakozna a routerhez.)

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1748) ultio válasza szaszlaci (#1747) üzenetére


ultio
senior tag

Ez a mixed beállítás micsoda?

rasti rusti

(#1749) szaszlaci válasza ultio (#1748) üzenetére


szaszlaci
addikt

Hallottam olyat, hogy nem lehet külön bekapcsolni a WiFi-n sebességet (tehát a vifi-ennes), a Mixed opció viszont használja ezt is és a lassabbakat is.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1750) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

Gondolkodom én is egy ilyesmi lejátszó vásárlásán, de nagyon nem látom át, hogy ilyen ár kategóriában milyen készülékek vannak.

Ti hogy látjátok, ha újonan vennék egyet, akkor ez megéri? Technikai tudása elegendőnek tűnik, inkább az a kéedés, hogy van-e újabb modell vagy másik amit érdemes lenne megnéznem?

Let's begin, de gozaimasu!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.