Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) ultio válasza sublett (#349) üzenetére


ultio
senior tag

Ez mindaddig nem zavaró amíg a hálózaton bele tudsz nyúlni és átírni a fájl nevét, de egyéb esetben macerás leválasztani a HDD-t/pendriveot rákötni a PC-re, majd a név átírása után visszacsatlakoztatni a WD TV-be, megvárni míg a médiatartalmat leellenőrzi.

A WD egész jól kezeli a hálózatot XP-én, nekem legalábbis stabil az elérés wifin. Igaz nagyon lassú, de egy névváltoztatást simán belefér.
Ahogy írtam, akár 100 giga új anyag felmásolása után (vinyót átkötöm ilyenkor a notebook-ra, majd vissza a wd-re) kb. 2-3 perc a médiakönyvtár építése.
Én nagyon szeretem a jukebox-ot, az meg tudtommal csak így megy. Vagy nem kell hozzá a médiatár?

rasti rusti

(#352) trance89


trance89
őstag

új fw:
Version 1.13.18:
Resolved Issues:
• Supports Kannuu; easily discover where to watch your favorite programs.
• Supports myTV Arabic language television.
• Supports IVI.RU online TV shows and movies in Russia.
• Supports Hulu Plus and Skitter TV in US territories, commonwealths and insular areas.
• Supports Product Improvement Opt-In.
• Support 32x FF/RW for video and music playback.
• Support Movie filter.
• Resolved TV Shows content info is incorrectly sorted.
• Resolved ejecting USB drive causes problems with the Media Library.
• Resolved bad playback performance when scanning the Media Library.
• Resolved unable to play tracks when sharing playlists in Spotify.
• Resolved user interface lags when the network connection is being established.
• Resolved JSTV stream playback stops after streaming continuously for long durations.
• Resolved noticeable delay in UI recognizing button presses after restarting device.
• Resolved nested playlists folders make entire playlist folder appear blank in Spotify.
• Resolved long Blu-Ray ISO video loading time.
• Resolved unable to add similarly named share to the Media Library.
• Resolved unable to resume MediaMarkt videos.
• Resolved playback of certain True HD 1080P MKV files with multiple PGS subtitles locks up the device.
• Resolved rescanning metadata for TV shows reboots the device.
• Resolved audio loss and constant buffering issue when playing high bitrate Blu-Ray ISO from NFS share.
• Resolved some TuneIn streams do not play.
• Resolved TuneIn radio images are missing on the options menu.
• Resolved audio loss issue on .TS QAM recorded videos.
• Added message indication when USB device is being mounted.
• Added message indication when connecting to network.
• Resolved slow navigation issue when Auto Get Content is running.
• Resolved unable to get content info when file name contains "-" issue.
• Resolved unable to move curser when playing the last song on playlist in Spotify.
• Resolved screen flash issue with VOBSUB subtitles onMP4, M4V, and MKV videos.
• Resolved error message is not displayed when the network is interrupted in PlayJam.
• Resolved system menus missing down arrow to indicate additional menu items.
• Resolved reset location displays the wrong time zone issue.
• Resolved unable to get content info for file starting with "ENG".
• Resolved get content info retrieved English information when scraping German titles.
• Resolved some folders do not have thumbnails when filtering by TV Show in videos.
• Resolved spinning wheel is shown for the first few seconds while video loads.
• Resolved constant loading indicator is displayed when deleting playlists in Spotify.

General information
• Deezer geo-restriction change to Worldwide, except not in the US. (Deezer account required)

(#353) nyikszi válasza trance89 (#352) üzenetére


nyikszi
őstag

"Support 32x FF/RW for video and music playback."

Na végre :) Kár, hogy most halt be a TV-m, így nem tudom kipróbálni.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#354) rsf válasza trance89 (#352) üzenetére


rsf
senior tag

Pont 10 perce lett vége egy filmnek amit a WD-n néztem.
Kikapcsolás előtt valami késztetést éreztem, hogy nyomjak egy fw. frissités keresést és láss csodát megérkezett az új fw.
Na ezért szeretem én ezt a kicsikét, támogatják rendesen nem úgy mint az ASUS-t.
Holnap frissítek is.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#355) ultio válasza rsf (#354) üzenetére


ultio
senior tag

Én már frissítettem.
Valóban megy a 32X tekerés és maga a tekerés is gyorsabb, gördülékenyebb. Mást egyelőre nem tapasztaltam, igaz sokat nem is próbáltam és frissítés leírását is csak átfutottam, majd holnap átnézem rendesen.

rasti rusti

(#356) rsf válasza ultio (#355) üzenetére


rsf
senior tag

A tekerésre kíváncsi vagyok, mert az nálam katasztrófa. Igaz wifin érem el a nas-omat lehet, hogy ezért?
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#357) nyikszi válasza rsf (#356) üzenetére


nyikszi
őstag

Nem hinném, mert nekem egy ideig a streamingre közvetlen volt rákötve a HDD és akkor is ugyanolyan röcögős volt, mint most, hogy a routeren van a HDD és onnan megy a lejátszás (tekerés).

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#358) sublett válasza nyikszi (#357) üzenetére


sublett
tag

nyikszi, egy dolog megütötte a fülemet/szememet: routeren a HDD? Ezt hogyan kell érteni, NAS, vagy létezik olyan router amire HDD-t lehet közvetlenül kötni??

(#359) rsf válasza sublett (#358) üzenetére


rsf
senior tag

Vannak olyan routerek amelyeknek az USB portjára kötött HDD-t el lehet érni a hálózatból és NAS-ként is tudnak működni. Az én TPLINK 1043nd-m is olyan.
De ne feledjük a routerben egy 400Mhz-es CPU dolgozik még a Zyxel NAS-omban egy 1200MHz-es.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#360) Egon válasza sublett (#358) üzenetére


Egon
nagyúr

Van több is (az említett TP-Link mellett pl. az Asus-nak is, elég régóta - az előző routerem is olyan volt).
Azonban mivel hardveresen nem túl izmos eszközökről van szó (bár a médialejátszókat azért meg szokták haladni), sajnos nem túl gyors az elérésük (kb. 100 Mbit-et tudnak általában, a régebbiek kicsit kevesebbet, az újabbak többet).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#361) nyikszi válasza sublett (#358) üzenetére


nyikszi
őstag

Így van, ahogy az előttem szólók írták. Nekem egy TP-LINK TL-WDR3600-as van és jelenleg 60 torrent futtat, mellette szokott futni a miniDLNA, és nem szakadozik a film (igaz HD filmet ritkán nézek). Az ember csak ráteszi a HDD-t a routerre és már élvezheti is minden előnyét.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#362) szabí


szabí
csendes tag

Sziasztok!
Már jó ideje szemezek a WD TV LIVE Streaming-el.
Igazából csak PC-ről, ill később majd NAS-ról néznék filmeket.
Ahogy olvasom jó a terméktámogatása (fw frissítések)
Ha jól olvastam megoldható régi (nem LCD/LED/PLASMA) TV-re
való rákötésre is? Ppersze később beruházok egy lapos TV-be,
de addig is szeretnék filmeket nézni nem csak a monitor előtt.
Vélemények tapasztalatok, tanácsok.... stb. (ár/érték)

(#363) ultio válasza rsf (#356) üzenetére


ultio
senior tag

Nálam a külső vinyó közvetlenül van rákötve a WD-re, azt nem mondtam volna, hogy katasztrófa volt a tekerés, de lassan indult el.
Ahogy írtam, most sokkal gyorsabb, gördülékenyebb, olyan amilyennek lenni kell. Megnyomom a gombot és teker. Megen megnyomom, gyorsabban teker és így tovább. Nincs késlekedés, gondolkodás, oda-vissza gyors.

rasti rusti

(#364) ultio válasza szabí (#362) üzenetére


ultio
senior tag

Rá lehet kötni régebbi tévére, egy darabig nekem is így volt. Van AV kimenete, adnak kábelt is hozzá.

Szerintem teljesen jó készülék, az árát megéri. Olvasgass vissza, igazából rosszakat senki sem írt róla.
Én talán annyit szűrtem le, hogy NAS-al használva elképzelhető kis akadás, a médiatár építésnek lassulása, de lehet csak beállítás, illetve wifi, kábel kérdése.

Az azonban biztos, hogy külső, saját tápos vinyó rákötve nagyon stabil és gyors. Én így használom és a médiatár építése is gyors.

rasti rusti

(#365) nyikszi válasza szabí (#362) üzenetére


nyikszi
őstag

Szia! Nekem egy Panasonic 72 cm-es CRT (képcsöves) TV-n ment (Mert most behalt a TV, szerelő meg egyik se veszi fel, pedig már begyűjtöttem vagy 5 telefonszámot. Nem is értem, nem akarnak pénzt keresni?). A képi minőség is javult valamennyit, de azért nem látványosan, az majd a LED TV-n lesz látványos. Szóval szépen megy, semmi gond vele, nyugodtan megveheted.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#366) szabí válasza nyikszi (#365) üzenetére


szabí
csendes tag

Köszönöm a megnyugtató választ. Most biztos CRT tv-n használnám, aztán ha rámszakad a bank lesz lapos TV :)

ulito: Neked is köszönöm a válaszodat. Valószínűleg kábellel fogom megoldani az összekötéseket.
Most szerencsére pont úgy van, hogy a TV mellette van a router (majd a jövőbe oda akarom a NAS-t is rakni), így kábel a legkézenfekvőbb meg biztosabb kapcsolatnak tartom, mint a WIFI-t. Végig olvastam ezt a fórumot is, elkezdtem célirányosan a "Milyen asztali médialejátszót? - audio és video" fórumot, de ott rám se hederítettek.
Köszi nektek :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R

(#367) Minstrel


Minstrel
senior tag

Ez az új firm nagyon jól jött, a tekerés is sokkal jobb és azonnal meg is áll ha rányomok a lejátszásra közben. Az mp4 fájlok is gyorsabban indulnak és a menü is kicsit fürgébbnek tűnik. Jó döntés volt visszakérnem az Egreat R6S árát és venni rajta egy ilyet. :)

(#368) nyikszi válasza szabí (#366) üzenetére


nyikszi
őstag

Nincs mit. Amúgy nekem egy darabig (1 hétig?) wifiről ment a lejátszó és nem volt gondom, még nagyobb felbontású HD filmet is vitt akadozás mentesen. De aztán vettem egy kábelt, mert mindenki azt írta, hogy jobb és biztosabb.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#369) ultio válasza szabí (#366) üzenetére


ultio
senior tag

Az említett topikban más márká(ka)t preferálnak. Én olvasom azt is, de még nem jöttem rá, hogy a Dune v. Meder lejátszó miben nyújtana nekem (ez a lényeg) többet, mint a WD.

Nyugodtam vedd meg, nem hinném, hogy csalódni fogsz benne.

Szerintem a Wifi is nagyon stabil. Én a wd-re kötött külső vinyót ezen érem el notiról, stabil, csak lassú. De ez nem a wd hibája, hanem a régi routeremé, de nem akarok újat venni

rasti rusti

(#370) rsf


rsf
senior tag

Én csak wifiről használom, semmi gond nincs lejátszás közben HD filmeknél.
Elvileg gyorsabb wifin mint kábelen. Mivel a wifije 150Mbit-es de kábelen csak 100Mbit-et tud!!!!
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#371) Egon válasza rsf (#370) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez csak elvileg van így, mivel wireless adatátvitel esetén jóval nehezebb a kvázi ideális, laboratóriumihoz közeli feltételeket megteremteni, mint kábeles kapcsolat esetén.
A wi-fi kapcsolat sebessége erőteljesen függ a közeledben levő hasonló hálózatoktól (is).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#372) rsf válasza Egon (#371) üzenetére


rsf
senior tag

Ezért irtam,hogy elvileg.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#373) Genesist


Genesist
tag

Sziasztok!
A következő problémában szeretnék segítséget kérni. Egy WDTV Live Streaming gazdája vagyok, és nagyon szeretem. Viszont felmerült egy olyan probléma, hogy .mkv fájlok lejátszásánál pattog a hang. A lejátszó optikai kábellel van csatlakoztatva egy Daewoo erősítőre. A pattogás véletlenszerű, és nem is mindig jelentkezik. A legújabb firmware van a lejátszón. Az optikai kábel sértetlen, illetve többel is kipróbáltam, de mindnél jelentkezett ez a hiba. Gyári alapbeállítások visszaállítása megvolt.
Találkozott már valaki ezzel a jelenséggel? Mit lehetne tenni?

(#374) szaszlaci válasza rsf (#370) üzenetére


szaszlaci
addikt

A LAN-ja nem gigabites?

Genesist: és adott filmrészletnél mindig előjön a pattogás? Mert akkor az erősítő utólagos DD tömörítés szintjét kell vissza venni, az megoldja. De ez egyébként a fogyatékos relase készítő hibája, nem a rendszeredé.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#375) Genesist válasza szaszlaci (#374) üzenetére


Genesist
tag

Szia!

Nem mindig ugyanannál a jelenetnél. De van egy-két .mkv film, ahol nem pattog. Amit mondasz, azt hol lehet beállítani?

(#376) szaszlaci válasza Genesist (#375) üzenetére


szaszlaci
addikt

Más forrással is volt megfigyelhető a pattogás ennél az erősítőnél?
TV-re kötve a Streaminget is pattog?

Ha mindig máshol van gond, akkor kétlem, hogy a DD tömörítése szintje a baj. Hogy hol kell beállítani, azt neked kell tudni, a te erősítőd. D.Range, vagy dynamic Range, ilyesmit keress.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#377) Genesist válasza szaszlaci (#376) üzenetére


Genesist
tag

Más forrással nem tapasztaltam ezt. Pontosabban előtte egy sima DVD lejátszóval használtam, dvd-k esetében nem volt pattogás. A tv-s esetet még kipróbálom holnap.

Köszönöm a segítséged! :)

(#378) rsf válasza szaszlaci (#374) üzenetére


rsf
senior tag

Azzal lett annó beharangozva még a megjelenés elött, de végül nem lett az.
Sokáig én is ugy tudtam, hogy gigabites.
Tényleg jobb lett a tekerés az uj fw-el.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#379) Egon


Egon
nagyúr

Csúnya jelenséget produkált a lejátszóm.
Asszony nézett egy 1080p-s mkv-t a NAS-ról, és rövid időn belül háromszor leállt a lejátszás. Ebből kétszer hosszabb ideig (2-3 mp) állt a kép, és megjelent a lejátszó várakozást jelző kis ikonja is. Találkozott már valaki ilyennel? A NAS-t nem használta semmilyen másik folyamat.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#380) salapp válasza Egon (#379) üzenetére


salapp
addikt

Nekem direkt usb kábellel rákötve csinált az elején ilyet Seagate/Samsung külső háttértárral, de csak az usb 3.0-s típussal, és csak, amikor a médiatár aktív volt. Ha kikapcsoltam, ez megszűnt. Bekapcsolt médiatárral egyébként minden alvásból indítás után is vagy 5 percet xarozott a 'médiatár építése' kapcsán, és utána is folyamatosan kommunikált a háttértárral, lassítva minden folyamatot.
Mintha az usb 3.0-t nem tudta volna azonosítani, és 1.1-en kommunikált volna a háttértárral, nagy bitsűrűségnél homokórázva pár másodpercet, mint az általad leírtakban.
Nem vagyok guru, de ilyen érzésem volt.
Külföldi lapokon is hasonló elméleteket olvastam 'bizonyos' Seagate tárolókkal kapcs.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#381) Egon válasza salapp (#380) üzenetére


Egon
nagyúr

Az USB 1.1 maximális adatátviteli sebessége 12 Mbit, ez nagyon kevés (átlag 1080p-s mkv-val szinte folyamatosan szaggatna). Nekem WD vinyóim vannak a NAS-ban, nem Seagate (ez volt a legolcsóbb 3 TB-os, és benne van az ajánlott vinyók között, ezért választottam).
Megnéztem a filmet Bitrate Viewerrel, és kb. ahol szaggattott (sajnos nem néztem meg, hányadik percben adta elő, de a film kétharmadánál lehetett), van egy komoly csúcs: 60 MBit főlé megy a bitráta. Mondjuk úgy tudom ezt még bírnia kellene a lejátszónak (bár lehet hogy csak USB-n). A kábelt is le kellene tesztelnem (csak a gép és a router, meg a router és a NAS között van tutira megbízható drót, ráadásul a lejátszó és a router között elég hosszú (vagy 15m-es) madzag van).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#382) Egon


Egon
nagyúr

Lejárt az időlimit, olyan sokszor dobott 503-as hibát (nálatok is sz*rakszik az oldal?).
Megnéztem vagy 35-40 film bitrátáját (statisztikailag némileg reprezentatív mennyiség), és kb. a 15%-ukban vannak 60 Mbit-et meghaladó csúcsok (20%-ukban pedig 50 MBit feletti kockák).

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#383) Egon


Egon
nagyúr

Felraktam az új firmware-t. Olyan gondot tapasztaltam, hogy YouTube-on a Gangnam Style (nem röhögni: a gyerekek megnézik majdnem minden nap) klip végén elmegy a hang pár másodpercre... :F A legnépszerűbb (több mint egymilliárd letöltés) verzió. Megköszönném, ha valaki ki tudná próbálni. Pécén nézve van hang, de az ominózus részen pattog... :Y

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#384) ultio válasza Egon (#383) üzenetére


ultio
senior tag

Megnéztem, nem végig, de az utolsó 30 másodpercben is van hang, nincs semmi akadás, kihagyás.

rasti rusti

(#385) Egon válasza ultio (#384) üzenetére


Egon
nagyúr

Köszi, akkor factory reset lesz.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#386) Egon válasza Egon (#385) üzenetére


Egon
nagyúr

Elég volt egy újraindítás, és megjavult... :C

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#387) szucsinka


szucsinka
őstag

na most lett elegem eböl a fostalicskából.
elmehet a WD ahova gondolom
ugye hálozati megosztás faszán müxik az uj FW vel addig amig a gépet ki nem kapcsolom .( minek menjen éjszaka mindig 0.00orakor kikapcsol magátol )
másnap gép bekapcs WD bekapcs b@ssza látni a gépet..
a médiát eltávolitották kérjük válasszon másik meghajtót ..anyátokat választok én senkiháziak..
hiába frissitem akármit csinálok nem jó nem látja a gépet sehogy se szambán se sima megosztáson sehogy .hogy lehet ilyen szär vmi.visszasirom az asus miniplust ....
csak a régi FW-el tudom mindig ujrafrissiteni a médiakönyvtárat.

[ Szerkesztve ]

(#388) Egon válasza szucsinka (#387) üzenetére


Egon
nagyúr

Sajna ezt nekem is előadja, ha kikapcsolom a NAS-t. Illetve nekem van médiakönyvtár, de médiainfót nem tudok lekérni, mert egyszerűen nem jelenik meg az Options menüben az a pont... Ilyenkor általában csak a factory reset segít.
Sajnos jó eséllyel a lejátszót birtoklók 99%-ának nincs ezzel problémája (mivel fixen rákötött USB-meghajtót használnak, netán 24/7-ben menő NAS-t...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#389) Minstrel


Minstrel
senior tag

Nem kell factory reset, elég ha úgy kapcsoljátok ki, hogy hosszan nyomjátok a gombot, ilyenkor lassabban indul el, de észleli a hálózatot.

(#390) szucsinka válasza Minstrel (#389) üzenetére


szucsinka
őstag

hát észleli a túrót ez volt az elsö amit kiprobáltam :W

(#391) Egon válasza szucsinka (#390) üzenetére


Egon
nagyúr

Nekem sem segített a kikapcsolás/újraindítás a problémámon.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#392) szucsinka válasza Egon (#391) üzenetére


szucsinka
őstag

visszatettem a 1.11.14-es FW-avval normálisan müxik .
ezt nem hiszem el hogy az uj FW-megalkotásánál mért nem lehet rájönni hogy egy nagy rakás fos.. :W :W ..

(#393) ultio válasza Egon (#388) üzenetére


ultio
senior tag

(mivel fixen rákötött USB-meghajtót használnak)
Én ezt használok, külső táposat és tényleg nincs gondom. Mostanában este teljesen kikapcsolom, de tényleg elfogadható, sőt inkább rövid idő alatt magához tér és látja a netet is. A netet hamarabb megtalálja, mint hogy frissítse a médiatárat.
Én hálózaton wifin a notival érem el, de még soha nem volt olyan, hogy ne láttam volna a WD-re kötött vinyó tartalmát. Igaz, van, hogy néhány másodperc kell, mire csatlakozik, de mindig csatlakozik.

rasti rusti

(#394) Egon válasza ultio (#393) üzenetére


Egon
nagyúr

Nekem ez nem opció: a gyerek hol a nappaliban, hogy a szobájában néz filmet, és középtávon szeretnék odáig is eljutni, hogy egy tableten, akár a konyhában is tudjak filmet nézni (wifin). Ehhez csak a hálózati lejátszás a megfelelő alternatíva (ellenkező esetben duplikálhatsz adatokat, esetleg szenvedhetsz optikai lemezekkel, vagy pendrive-ra másolással).
Fixen rákötött USB-meghajtónak ott van értelme, ahol csak egy tévén néznek mkv-t (és még így is kicsit necces a dolog, mivel igen sokáig tart rátölteni új tartalmat). Nekem így volt a régi Asus R1-el, de nem szerettem.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#395) lord_m


lord_m
senior tag

Én is azon csoportba tartozom, akik egyelőre simán TV-n használják, nagyrészt pendrive-al. Egy hete van meg, maximálisan elégedett vagyok vele, eddig mindent játszott amivel etettem.

Az új firmware-t még nem raktam fel, részben a fentiek miatt, részben mert a hivatalos WD fórumon olvastam, hogy előfordult, hogy korábban működő kiterjesztésű fájl-t néhányan nem tudtak lejátszani, és egyéb "hiányosságok".

Picit zavar, hogy az órát nem lehet manuálisan beállítani, mert így, ha az időzóna, nyári-téli időszámítás be van állítva, húsz percet is siet...Ehhez mindenképp internetes kapcsolat kéne, hogy szinkronizálni lehessen, vagy újabb firmware?

Egyébként minden szuper az Én igényeimnek eddig! :R

(#396) Egon


Egon
nagyúr

Ha valaki használja hálózaton keresztüli (akár NAS-ról akár PC-ről) lejátszásra a lejátszót (nem DLNA, hanem csak háttértárként a NAS/PC), és kipróbálna nekem teszt jelleggel egy mkv lejátszást, az legyen szíves keressen meg privátban, az alábbi információkkal: router típusa, NAS típusa vagy a számítógép fontosabb paraméterei (alaplap, cpu, ram, oprendszer), kábelezésre vonatkozó információk (milyen hosszú és milyen kategóriájú kábel van a NAS/PC és a router, illetve a router és a lejátgszó között).

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#397) szucsinka válasza Egon (#396) üzenetére


szucsinka
őstag

milyen mkv-ra vagy kiváncsi?720p, 1080p ,dvdrip? vagy mindeggy?
nekem eddig semmi gondom röccenés ilyesmi nem volt vele soha.
a gépem:asrok P55 alaplap corei7 860 proci,4gb ram 64bit win7
mezei olcsó utp kábel 20fm
a router:T-P link WR841ND

[ Szerkesztve ]

(#398) Dollface


Dollface
tag

Nos,nálam az új firm megy a kukába...Egy csomó MP4-et nem játszik le,olyanokat,amiket az előző firm-el simán vitt...Érdekes módon elindul a lejátszás,megy a számláló de képet nem látok,hangot sem hallok...:(

(#399) Dollface


Dollface
tag

A helyzet lassan trébe megy át...

Gondoltam visszarakom az előző firmware-t pendrive-ról,ahogy kell.
Telepíteném, csak épp a telepítés nem indul el...

" a frissítés folyik,ez pár percet vesz igénybe" - Csak hogy innen nem lép tovább, nulla százalékon áll fél órája,nem indul el a frissítés...Ha kikapcsolom és vissza,akkor pedig hibaüzenet, és kéri hogy csatlakoztassak egy USB tárolót rajta egy firmware-el. Tehát a régi firmware-t már nem látja,az új pedig nem megy rá...Na,most mi a sza*t csináljak..???

(#400) lord_m válasza Dollface (#399) üzenetére


lord_m
senior tag

Bár Én még csak friss WD tulaj vagyok ebből kifolyólag még nem próbáltam, de ezen a hiv. oldalon le van írva a régi firmware-ek visszatevésének módja: [link]

Ahogy olvastam, fontos, hogy magát a régi fw-t is innen a listából kell leszedni, nem valamely alternatív oldalról.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.