Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) trance89


trance89
őstag

ha csak heti pár alkalommal használnád akkor még nyugodtan áramtalanítgathatod, viszont ügyelj rá hogy ne standby üzemmód alatt tépkedd ki (rövid on/off gombnyomás), hosszú on/off gombnyomással kapcsol ki teljesen a masina (3sec on/off gomb)
ha standby alatt áramtalanítod ott előfordulhat az adatvesztés mert ez olyan mintha a pc-det kapcsolnád ki úgy hogy menet közben kikapcsolod a tápot/kihúzod a konnektort
az elosztókról pedig annyit hogy amíg csak kis fogyasztású eszközök vannak beledugdosva addig oszthatod szinte a végtelenségig, pl ilyen router/modem/telefontöltő stb mind csak pár100 mA-t vesz fel max, de a mai lcd tv-k/monitorok is a 30-60W közötti fogyasztásukkal nem igen terhelik az elosztót, szóval nyugodtan megtoldhatod még egy 5-ös elosztóval is

Média tár nélkül is be lehet hozni a vinyo tartalmát, van a WD kütyün valami intéző szerűség, amivel gyorsan megnyitom a mappát és rányomok az mkv file-ra és mehet a film?
olvastad a cikket? (most annak a kommentjeinél írkodsz)
http://logout.hu/cikk/wd_tv_live_streaming/videokezeles_lejatszas_problemak.html

[ Szerkesztve ]

(#1902) g@bo válasza Shingen (#1899) üzenetére


g@bo
nagyúr

nekem ment 160as samu vinyóval is, most 500as wd. lejátszotta mindkettőt. ;)

(#1903) g@bo válasza aldebaran (#1878) üzenetére


g@bo
nagyúr

nem megy az istennek se a downgrade.

[link]

innen lekaptam az 1.16.13 rollback cuccot, pen rá, masina ki. mikor restart látja új fw. mondom ok. rebboot kiirás, el... most 10 perce áll főkép wtdv live log és semmi. :W

(#1904) g@bo válasza Dollface (#403) üzenetére


g@bo
nagyúr

ó igen... itt volt a titok. nekem is lefutott.

wd egy rohadékcica..

(#1905) Shingen válasza trance89 (#1901) üzenetére


Shingen
addikt

Köszi!

風林火山

(#1906) Shingen


Shingen
addikt

Közületek valaki használja ezen oldalon található felületeket?
http://logout.hu/cikk/wd_tv_live_streaming/letoltheto_feluletek_frissitett.html
Ezekhez a felületekhez van magyarosítás?

Vagy inkább a gyári a tuti?
Régebben írtátok hogy egy páran használtátok, aztán a gyári vissza került egyéb okok miatt!

風林火山

(#1907) szaszlaci válasza Shingen (#1899) üzenetére


szaszlaci
addikt

WD külső vinyót is lehet venni, ott az lehet a buktató, hogy minden esetben titkosítást használ, tehát úgy írja az adatokat a lemezre. Ha pedig elszáll a rack elektronikája, de a vinyóval nem lenne baj, hiába szereled át, nem lehet kiolvasni a tartalmat. Ez persze nem olyan borzalmas hiányosság, de gondoltam megemlítem.
Nálam egy ebayes, pár dolláros USB-SATA átalakítóval volt megoldva és egy sima PC tápról kapott tápot a lemez.
Samsungoknál sem azt mondom, hogy minddel baj van – vagyis a márkát merevlemezeknél én messze kerülném :) – csak ennél panaszkodtak már többen is, hogy nem ismeri fel.

Persze, bejön médiatár nélkül is. (Ha nem jönne, akkor értelemszerűen ki sem kapcsolhatnád.)

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1908) dgyuri0123 válasza g@bo (#1903) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Alacsonyabb verziójú fw. soha nem fog visszamenni. Előbb a ver. file-t megnyitod és átírod magasabbra, mint a jelenlegi. Akkor fog működni.
Így csinálod? :U

"csak a zene van"

(#1909) g@bo válasza dgyuri0123 (#1908) üzenetére


g@bo
nagyúr

visszament. gyári rollback fw. (piszkálás nélkül magasabb verziónak látja, de friss után valósat ir)

sőt felpakoltam párat, 1.10.13 nál végre jó a divx lejátszás.

ill. deep space nine sorozar 4 évadtól valamiért előbb elment a hang /esetenként képváltásoknál/ idővel kifagyott a lejátszás.

most már nem.

[ Szerkesztve ]

(#1910) dgyuri0123 válasza g@bo (#1909) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Érdekes, mert nekem az 1.16.13 az istennek sem ment vissza, csak amikor még magasabbra írtam át a ver. fájlt. Gyári oldalról töltöttem le természetesen, ahonnan te is. Azután később megint a legújabbra váltottam. :K

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#1911) g@bo válasza dgyuri0123 (#1910) üzenetére


g@bo
nagyúr

pedig a rollback fw t raktam a penre. ki is irta hogy new fw. 3.xxxxx nek látta. de ha most megnézem, normálisan látja a rev számot. igaz, nem volt zökkenőmentes, kihúztam majd gyorsan vissza a pent újraindulás után a főképen (ott megállt) de utána minden lefutott.

(#1912) juhiimi válasza dgyuri0123 (#1908) üzenetére


juhiimi
aktív tag

Nekem 1.14-es van fent most es fel szeretnem tenni az 1.16-ot.Nekem igy mi a teendom?Tudnatok linkelni vmi hasonlo tutorialt mint a rollbacknel?

(#1913) dgyuri0123 válasza juhiimi (#1912) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Semmi különös. Letöltöd és felmegy simán, mert magasabb, mint az előző.

Innen.: [link]

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#1914) juhiimi válasza dgyuri0123 (#1913) üzenetére


juhiimi
aktív tag

Koszi!
Kozben megiscsak feltettem a legujabbat,es eddig semmi bajom vele,pluszban meg kaptam sok ujdonsagot is a webes alkalmazasok teren,meg a news feed is jopofa lett.

(#1915) dgyuri0123 válasza juhiimi (#1914) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nekem sincs semmi bajom a legújabb fw-el.

Megy a BD ISO, a BD50, Xvid, bármilyen MKV, DTS HD-MA, Dolby True HD és a HD hangváltás is, track léptetés, (ha van), stb. :C

DVD ISO-t még nem próbáltam mostanában, mert ami volt, azokat letöröltem, (volt vagy 5 db). Állítólag azokkal lehet gond esetleg.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#1916) juhiimi válasza dgyuri0123 (#1915) üzenetére


juhiimi
aktív tag

Soha nem jatszok le dvd isot,nem is ertem ki tesz ilyet,en ha letoltok egy dvd isot akkor azt azer teszem,hogy kiirjam lemezre :)

(#1917) Grawens válasza juhiimi (#1916) üzenetére


Grawens
senior tag

Hidd el, sokan lustaságból. :D

(#1918) dgyuri0123 válasza juhiimi (#1916) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Én is csak azért kölcsönöztem DVD ISO-t, mert nem találtam más formátumban. Egyébként nagyon nem szeretem, mert szerintem túl nagy helyet foglal 4-8 GB és cserébe nagyon gyenge minőségű. Ekkora méretben nagyon jó 720p-s variánsok is léteznek, ami agyonveri a DVD-t minden szempontból.

"csak a zene van"

(#1919) szaszlaci válasza juhiimi (#1916) üzenetére


szaszlaci
addikt

Pedig van olyan DVD-iso, ami jobban néz ki, mint egy kéklemezből taknyolt* .mkv. (Persze viszonylag ritka, de van.)

*: Úgy értem, hogy a rilízer kókler volt.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1920) juhiimi válasza szaszlaci (#1919) üzenetére


juhiimi
aktív tag

Hat ilyennel en meg nem talalkoztam.
Amugy meg nem hinnem,ha a normalis magyar oldalakrol szeded le a filmeket, akkor ilyen elofordulhat.

(#1921) dgyuri0123 válasza szaszlaci (#1919) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Pedig van olyan DVD-iso, ami jobban néz ki, mint egy kéklemezből taknyolt* .mkv."

Ez így van.

De egy 10-12MB/s körüli bitrátájú DVD és egy ugyanolyan 720p MKV között nagyon nagy a különbség és nem a DVD javára, szerintem.

"csak a zene van"

(#1922) szaszlaci válasza juhiimi (#1920) üzenetére


szaszlaci
addikt

De, sajnos.

dgyuri0123: azért a 10 – 12 MBájt/s Mbit/s erős, de valóban úgy is van, ahogy írod. Kivéve, mikor elkezd okoskodni a készítő. Összebarmolja a színeket, amire fakó lesz és/vagy néhol túlszínezett és más árnyalatú. Aztán túlélesít, vagy a képváltásra vonatkozó részt rontja el. Meg ki tudja, még mit, én nem értek a kódoláshoz. Aztán valószínű az interlacing is a DVD malmára hajtja a vizet.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1923) dgyuri0123 válasza szaszlaci (#1922) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Jól van na, kicsit elírtam a Mbps-t. :P

A skálázás egy DVD-nél szerintem problémásabb, mert 720x576-ból kell FHD-t csinálni a WD-nek, míg 1280x720-ból lehet, kicsit könnyebb a dolga. Nem így van?

"csak a zene van"

(#1924) szaszlaci válasza dgyuri0123 (#1923) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ha csak a felbontást nézzük, alapvetően valószínűleg így van. Legalábbis egy fényképnél biztosan. Viszont az .mkv-nál van 24 kockád, míg a DVD-nél 50 darab félkocka, (ami ráadásul az 576-nak csak a fele sorszámú).

Kevés a tudásom, hogy ebbe belemenjek, de nem egyszer volt olyan, hogy összességében (ugye a felbontás csak egyetlen egy, és nem is a legfontosabb paraméter,) egy DVD nagyon is jól tudott kinézni. Azonban .mkv-ből találkozni nagy felbontású, élesnek látszó, mégis ocsmány dolgokkal. Még a nagy bitráta sem segít a kontár release-zen.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1925) Avicularia válasza szaszlaci (#1924) üzenetére


Avicularia
veterán

Jártam úgy ,hogy itteni fórumtag által készített cuccot töltöttem le ncore-ról és egyszerűen semmivel nem tudtam lejátszani csak pc-vel. Se a wd nem vitte, se androidos telefonon vagy tableten nem ment. Nem tudom milyen kódolás volt ,de mkv és fullhd volt. Egy teljes évad manga illetve egy mangafilmmel is így jártam ettől a tagtól.

(#1926) g@bo válasza dgyuri0123 (#1915) üzenetére


g@bo
nagyúr

nekem se lett volna, ha a sorozatba nem fagy bele. valszeg a hangot úgy barkácsolták vágták gányolták alá... nem perfekt, és az új, illetve pár előzőben volt valami javitás ez ügyben, azóta kiakad a gép.

részemről 720 1080mkv és bd rip avi megy, szóval a régebbi fw se gond, illetve nem hiányzik az extra sem.

(#1927) rsf


rsf
senior tag

Én szinte csak x264-es kódolású anyagokat kölcsönzök. Legjobb minőség a legkisebb méretben.
Ezekkel nincs gond nálam.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#1928) g@bo válasza rsf (#1927) üzenetére


g@bo
nagyúr

bdrip x264.

ez a kölcsönzés nagy duma. :R de nyilván egy full hd anyag se mutat rosszul.

(#1929) dgyuri0123 válasza szaszlaci (#1924) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Ha csak a felbontást nézzük, alapvetően valószínűleg így van. Legalábbis egy fényképnél biztosan. Viszont az .mkv-nál van 24 kockád, míg a DVD-nél 50 darab félkocka, (ami ráadásul az 576-nak csak a fele sorszámú)."

Az én tudásom is kevés lenne ahhoz, hogy meggyőzzek bárkit is arról, melyik a jobb.
Egyetlen dolgot tudok: kb. 400 db eredeti és kevésbé eredeti DVD-m volt, úgy 50/50 arányban.
Pioneer DV LX50-es playerrel néztem őket, de soha egyetlen DVD, még a kétrétegű 8.5 GB-s sem hozta egy jól elkészített 720p-s release képminőségét, pedig már 5 éve WD-n nézek mindent. Egyedül az eredeti kétrétegű DVD képes megszorítani kissé a 720p-t, de élességben, részletgazdagságban stb. így is alulmúlja azt.
Természetesen nem említettem a 4.7 GB-s nem teljesen eredeti lemezeket, amiket komoly fájdalmak árán vagyok képes csak végignézni. Ehhez képest egy ugyanekkora méretű 720p-s MKV megtekintése hatalmas felüdülés számomra. (természetesen normális készítőtől)

Mindez egyéni vélemény és mellőznék minden szakmaiságot csupán az én szemem láttatja ezt velem. :R

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#1930) g@bo válasza dgyuri0123 (#1929) üzenetére


g@bo
nagyúr

egy jó x264 bdrip már talán veri a dvd minőséget és kisebb is. de sokáig én se éreztem a hd minőség ill tartalom szükségességét, amig nem lett hdtv-m...

(#1931) szaszlaci válasza dgyuri0123 (#1929) üzenetére


szaszlaci
addikt

"egy jól elkészített 720p-s release"
Itt a lényeg: egy jól elkészített release. Azonban erre nem garancia sem a beszerzés helye, sem a hozzászólások. Sőt, még gyakran a csapat neve sem. Marad a sample kukkolása.

"a 4.7 GB-s nem teljesen eredeti lemezeket, amiket komoly fájdalmak árán vagyok képes csak végignézni"
Ha eredeti .iso fájlokról beszélünk – és eddig arról volt szó – akkor ott nem lehet látható eltérés az eredetihez képest. Lévén arról készült bitpontos másolat. (Ami tényleg az, mert ez adatlemez.)

A kéklemezből készült avikért régebben én is lelkesedtem, főleg asztali DVD-s időkben. De ott már annyira, de annyira felhígult (már akkor) a minőség, hogy hagytam a fenébe. Kerületenként 4 – 5 vérpisti gyártotta őket talicskaszám. Holott ehhez komoly tudás és tapasztalat kellene. Meg nem egy 17-es monitor, öklömnyi hangdobozokkal.

Viszont megkérek mindenkit, hogy ne írjon olyanokat, hogy letöltötte, meg enkór, mert idetéved egy mod, és aztán lehet könyörögni neki, hogy vonja már vissza a topik zárolását.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1932) Avicularia válasza szaszlaci (#1931) üzenetére


Avicularia
veterán

Ha jól tudom Magyarországon audiovizuális tartalmak letöltése nem illegális, szóval nem hiszem, hogy ezzel bármit megsértenénk.

(#1933) szaszlaci válasza Avicularia (#1932) üzenetére


szaszlaci
addikt

Az számít, a mod mit gondol :D :O Mondjuk ez jogos, hisz ezért az oldalt is seggbe rúghatják, hiába legális ez mag az, bizonyos aspektusban.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1934) rsf


rsf
senior tag

Azért nem árt tudni, hogy a DVD-s interlaced anyag a régi váltott soros letapogatású TV-khez lett kitalálva.
Ala CRT TV-k.
Az x264-ben könnyű szép végeredményt elérni. X264-ben nem láttam még szar rippet.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#1935) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

Ilyennel találkozott már valaki?

Egyik napról a másikra eltűnt a wireless mód a hálózati beállítások közül a készülékemről. Csak a manual és az automatic mód között tudok választani a hálózati beállításokban. (tuti nem vagyok hülye, a másik szobában lévő készülék működik rendesen és tegnapig ezzel sem volt gond)

less qq more pewpew!

(#1936) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Ha a készülékre van csatlakoztatva egy külső vinyó, vagy pemdrive, amit hálózati meghajtóként látom az itthoni hálózaton és másolni is tudok rá, akkor milyen módszerrel tudok a leggyorsabban másolni vezeték nélkül a meghajtókra, mert a windows-hálózati meghajtóra másolás borzasztó lassú. Az állandó kihúzás,pc-n rámásolás, majd visszadugás nem járható út.

(#1937) agyhalal


agyhalal
aktív tag

Azt tudtátok, hogy androidra és iPhone-ra telepithető hivatalos YouTube appról két gombnyomással ki lehet küldeni az éppen futó videót a WD TV Live-ra? Előtte természetesen párosítani kell őket.

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#1938) atirag


atirag
őstag

Lehet valahogy netradiot hallgatni vele?

(#1939) Minstrel válasza atirag (#1938) üzenetére


Minstrel
senior tag

Lehet, van rajta TuneIn alkalmazás, meg még valamilyen másik is.

(#1937) agyhalal

Én rájöttem és használom is, de miután kilépek a YT-ból akkor elkezd minden hülyeséget csinálni a lejátszó, akadozik a menü, nem játszik le olyan videókat amiket amúgy letudott és ha mégis elkezdi akkor lefagy és csak akkor éled újra ha kihúzom belőle a tápot és visszadugom.

[ Szerkesztve ]

(#1940) atirag válasza atirag (#1938) üzenetére


atirag
őstag

Nem olyan egyszerü megtalálni egy állomást:( Nincs keresési lehetőség. Konkrétan kerestem egy német adót és eltartott egy darabig.
Hogy lehet elmenteni egy adót?

(#1941) Minstrel válasza atirag (#1940) üzenetére


Minstrel
senior tag

Regisztrálsz tunein-re és bejelentkezel, ezután lesznek kedvencek, oda menthetsz adót.

[ Szerkesztve ]

(#1942) atirag válasza Minstrel (#1941) üzenetére


atirag
őstag

Közben megtaláltam mindent. Csak túl hamar kérdzetem :R

(#1943) Ákinard válasza agyhalal (#1937) üzenetére


Ákinard
aktív tag

Igen. De ha be vagy jelentkezve, PC-ről is átlőhető.

(#1944) agyhalal válasza Ákinard (#1943) üzenetére


agyhalal
aktív tag

Na ezt meg én nem tudtam.

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#1945) Ákinard válasza agyhalal (#1944) üzenetére


Ákinard
aktív tag

Összepárosítod a TV-vel. Majd a kép jobb alsó sarkában megjelenik egy "TV-WIFI" jel.

Utána arra az ikonra kattintasz feljön a párosított TV, és ha a TV-re kattintasz 1-2 mp után elindul a TV-n a lejátszás. Közben ezt látod a PC-n:

Természetesen nem csak WIFI-n megy nekem kábelen van összekötve.

Én a tabletet is így összekötöttem vele, jövök-megyek nézek valamit YT-on, amikor TV elé kerülök, átlövöm oda, és mp-re pontosan onnan folytatja, ahol a tableten abbamaradt.

[ Szerkesztve ]

(#1946) silboy


silboy
aktív tag

Az megoldható valahogy wifi-n keresztül,hogy egy okostelefonon lévő videó megjelenjen a médialejátszón keresztül a tv-n?

Olympus Stylus XZ-10, iPhone 13 128GB, TCL 75C805, Sony KD-60XF8305, LG 50UH635V, Xiaomi Yi Sport Cam, Longines Hydroconquest Ceramic, Tissot PRX Automatic, Citizen CB0010-88E, Bulova Accutron II 96B210, Bulova Precisionist 29B226, Orient Bambino II FAC0000CA, RHA S500, Tennmak IE800

(#1947) Ákinard válasza silboy (#1946) üzenetére


Ákinard
aktív tag

A-a...

Viszont van már rá kezdeményezés, a CES2014-en a legjobb startup díjat pont egy erre irányuló kezdeményezés nyerte el.

Airtame a neve keress rá. Azt hiszem 100 dollárért akarják piacra dobni, és a HDMI portba kell betolni, Wifi-n meg átküldi az okostelefonról vagy laptopról a képet.

[ Szerkesztve ]

(#1948) trance89 válasza Ákinard (#1947) üzenetére


trance89
őstag

Ez a szolgáltatás amit silboy keres már hosszú évek óta létezik, a neve pedig upnp...

(#1949) Mana86


Mana86
tag

Üdv mindnekinek!

Próbáltam rákeresni ebben és másik fórumban is, de esküszöm nem találtam meg a választ. Lehet én vagyok kretén, de tényleg nem találtam.
A kérdésem az, hogy mitől függ az, hogy a film filera állva, Options gombot nyomva megjelenik-e a "Film info lekérdezés" vagy valami hasonló menüpont. A lényeg, hogy hiába állítom automatikusra vagy kézi a jukebox tartalmak letöltését, egyszerűen vannak filmek, ahol nem hajlandó magától letölteni és kézzel sem tudom megadni neki, mert nem jelenik meg a menüpont. Kicsit bosszantó. Tudnátok erre javasolni valami megoldást?
Előre is köszönöm! :R

(#1950) BeetleBrain válasza Mana86 (#1949) üzenetére


BeetleBrain
csendes tag

Majd valaki kijavít ha rosszul tudom, de szerintem csak akkor jelenik meg ez a menüpont, ha a média tár be van kapcsolva és az van kiválasztva forrásként. "Fájlkezelő üzemmódban" nincs ilyen lehetőség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.