Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) oldbone'76 válasza dgyuri0123 (#700) üzenetére


oldbone'76
tag

Én csak elmondtam a tapasztalataimat még 2010 előttről. Láttam ghostosat/beégettet. Olyat is ami úgy termelte a hőt mint egy olajradiátor. Milyen ..szom szakmaiság szükséges ehez? Nekem is jobban tetszik a plazma képi világa, de nem jó monitornak. Légy boldog a plazmáddal szakmailag, én meg az lcd-vel és ennyi.

Qvára nincs jelentősége az életben. Esküszöm, h a gyerekem pelusának a tartalma értékesebb mint amennyi időt ezekre a plazma lcd postokra fordítottam.

Ehez én is csak gratulálok magamnak
Bravo

(#702) Peter71


Peter71
csendes tag

Hagyományos CRT tévére kötöttem a kicsikét és a kép (menü, film) el van csúszva illetve kilóg a képernyőről. Kompozit >> Scart átalakítót használok, végigpróbáltam a tv összes scart bemenetét. Mit lehet ilyenkor tenni? Van esetleg egy elrejtett skálázási opció valahol?

(#703) oldbone'76 válasza Peter71 (#702) üzenetére


oldbone'76
tag

Képméret arány, illetve tv szabvány (PAL/NTSC). Szerintem kompozit kimenetnél ennyi beállítás van.

(#704) ultio válasza dgyuri0123 (#700) üzenetére


ultio
senior tag

A szakmaiság is egy dolog, meg a tapasztalat is egy dolog szerintem.

Ja meg továbbra is ez a szakmaiság. Én honnan tudjam, miért higgyem el, ha egy adott oldal teszteket tesz fel, meg ír mindenféle okosságot, hogy az tényleg szakmai és úgy van? Bemutatta a "papírját"?

Ezért kell elfogadni a tapasztalatot is. Mert hiába írja le a nagy szakmai tekintély, hogy márpedig ez úgy van, ha én mást tapasztalok.

rasti rusti

(#705) dgyuri0123 válasza ultio (#704) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Egyrész, mert a világ szerint is elfogadott és pártatlan szakújságok. Annál is inkább pártatlan, mert mára mindenki sátántól valónak tekinti a plazmát és ők ennek ellenére ki merik mondani, hogy a legjobbak mégis a plazmák.

Aki meg monitornak használ egy 42-50"-os kijelzőt, az az, ami nem normális.

Egyébiránt nekem is volt LCD-m és pontosan tudom mik a hibái. Hiába telt el azóta 5 év. Ugyanúgy szar a betekintési szöge, szar a feketéje, szar a mozgásmegjelenítése, szar a színhelyessége, szar az SD felskálázása, szar a fényeloszlása (clouding). Sötétben élvezhetetlenül kiszürkül a kép minden sötét árnyalatnál. Még a fogyasztása is 140 watt volt egy 32" LCD-nek. Mára a fogyasztás az, ami változott. A többi csak ímmel-ámmal.

Való igaz, ha a kertben napsütésben akarnék tv-zni, valóban jobb az LCD.

Ha az orvos azt mondja: hat hónap van hátra, jobb, ha komolyan veszi bárki, nem gondolod? Az ő szakmaiságát is el kell vetni? Bármennyire is másként gondolod, igenis vannak komoly szakírok és tesztelők, és csak azért mert te kishitűként nem vagy hajlandó elfogadni a véleményüket. attól még igaz is lehet, amit írnak.
Úgy látszik mindenkinél okosabbnak hiszed magad. Nem így van. Az okos ember olykor elfogadja mások véleményét, vagy tapasztalatát és nem személyeskedik.
A butaság a sötét kozépkorban szinte közelező volt, manapság ennek nem így kellene lennie és attól ,hogy sokan kántálják egyszerre, hogy BOSZORKÁNY-BOSZORKÁNY, még nem biztos, hogy igazuk van, csak mert többen vannak.

Az utóbbi évszázadban is jócskán volt példa arra, hogy százmilliók éljeneztek valamit, amiről kiderült, hogy annak a néhány börtönben ülőnek volt igaza, aki másként gondolta. Ha beállsz bégetni a gulyába és ettől neked jobb, hát csak tessék. Én nyitott szemmel járok, nézek és tanulok, sokszor a saját káromon és ha valamit leírok, nem azért teszem, hogy másokat piszkáljak dacból, vagy kisebbrendúségi komplexusok miatt, hanem mert okulhatnak belőle akik erre szenzitívek. Akinek meg nem tetszik ne válaszoljon nekem, mert engem nem lehet meggyőzni, Már álltam egyszer a másik oldalon és nem megyek oda vissza semmi pénzért sem.
A PH az elsősorban a másik ember kisegítésével kellene, hogy foglalozzon és hogy megosszunk a tapasztalatainkat egymással. Én ezt teszem. Próbálok rávilágítani egy két olyan dologra, amit az esetleg vaciláló user használni tud és tanul belőle. A másik fikázása nem cél, az nem vezet sehova.
Én soha nem tettem olyat, hogy egy LCD-t nyilvánosan a PH oldalán reklámozó emberkét leszóljak a saját véleménye miatt. Azt viszont állandóan tapasztalom, hogy ha valaki a plazma mellett promótál, azt azonnal megkövezik.

Ebből, az én olvasatomban az a konklúzió: Néhány LCD tulajdonos még a közékrorban jár és még mindíg boszorkányokat éget, a plazma tulajok meg egy időutazás során eljutottak a jelenbe és nem kiabálnak minden sarkon boszorkányt.
Majd, ha lesz annyi tapasztalatod, mint nekem, akkor elfogadom a véleményedet, addig viszont inkább tanulj és figyelj. Egy kis személyeskedés a végére, hogy legyen mibe belekötni. :R

"csak a zene van"

(#706) dgyuri0123 válasza oldbone'76 (#701) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Egy 2010 előtti LCD mire volt használható?

Darts céltáblának?

Az én 2008-as PV 80-as plazmámat egy éve adtam el és az új tulaj azóta is vigyorog a boldogságtól.
Amikor meglátta a képét nálam, azt mondta, hogy LCD-ben ő még csak hasonlól sem látott és hogy gyönyörű a képe.
Azóta sincs ghost és nem lett magasabb a villanyszámlája sem, mert egy 72 cm-es crt- nél kevesebbet fogyaszt a 107 cm-es 5 éves plazma.

Dióhéjban ennyi lenne.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#707) szaszlaci válasza dgyuri0123 (#705) üzenetére


szaszlaci
addikt

Csak azt nem tudom, ha te ennyire hiteles, nyitott (kac-kac) és tapasztalt "időutazó" vagy, mi okból karatézol itt. Mert a vélten megtiport önérzeted megtisztogatásának próbálkozásával aztán senkinek nem segítesz. Főleg magadnak nem..

Ui.: a többiek megalapozatlan plazmaellenességével sem értek egyet, de amit te csinálsz, az kő kemény trollkodás egy igazi birkától, aki azt hiszi, ő a kivétel. Ne haragudj, de ezt érzem minden szövegblokkod után.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#708) anonym1s válasza ultio (#697) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
Nekem is azt irja neha, es en is azt hittem eloszor hogy az itthoni halozatrol dobott le a ruter, de nem. Szerintem az a tmdb adatbazisara vonatkozik.
A kepet azert illesztettem be, hogy meggyozodj rola, valoban megvan az adatbazisban.

(#709) dgyuri0123 válasza szaszlaci (#707) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Az én lelkemet nem kell ápolgatni.
Semmi baja ugyanis. Ennek semmi köze a középkori gondolkodàshoz, de fogadok, màr van aki rakja a màglyàt és szivesen làtna engem odakötve. De tudod mit?
Legyen igazad.
Én befeneztem.

"csak a zene van"

(#710) anonym1s válasza Peter71 (#702) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
Van itthon kepcsoves tevem, de nincs kedvem hurcolaszni a hazban hogy kiprobaljam azzal a lejatszot. Az audio/video kimenetnel kompozit/PAL beallitas es a meretaranynal normalra kellene allitanod szerintem. Ha igy sem jo, akkor nincs otletem. Bar az is lehet hogy a teve menujeben kell allitani valamit. Pl. az en regi kepcsoves tevemen a scart bemenetet s-video-ra kellett allitani a teve menujeben, mert enelkul fekete/feher volt a kep, amikor szamitogeprol neztem filmet rajta.

(#711) oldbone'76 válasza dgyuri0123 (#706) üzenetére


oldbone'76
tag

Őőő.. Mire is? Ja persze! Már majd' el is felejtettem. Mo-ni-tor-nak. Amire nekem kellett.
Es továbbra is fenntartom, hogy kellemesebb a szememnek a plazma képe. Talán a következő tv-m az lesz.

(#712) dgyuri0123 válasza oldbone'76 (#711) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Úgy legyen.
Eddig senki nem bánta meg a váltást. Sőt. Hálálkodnak is eleget a plazma topikban, hogy jaj de jó, hogy nem vettek megint LCD-t és olvasgattak előtte egy kicsit.

"csak a zene van"

(#713) oldbone'76 válasza dgyuri0123 (#712) üzenetére


oldbone'76
tag

Ha a régi hátrányokat látom majd, hogy elmúltak akkor úgy lesz.

(#714) anonym1s


anonym1s
őstag

Hulyeseg ez a plazma-lcd vita. Nekem van mindketto es a plazmanak valoban szebb a kepe, szinte csak azt hasznaljuk miota megvan, de az, hogy az lcd nezhetetlen, egy irtozatos baromsag.
Ekkora tulzasokra csak az onjelolt szakertok kepesek a plazma teve topikban.
Bar a hazimozi erosito topik meg durvabb ilyen teren, en azt mar nem is olvasom, es semmi szukseg arra, hogy ezt a topikot is tonkrebasszak az "ordito kulonbseg"-ekrol firkalo "kedves" emberek.

En azert ajanlottam Birdie-nek a plazma tevet, mert azt hittem nem ismeri a plazma elonyeit az lcd-vel szemben, de azt mondta hogy zavarja a plazma vibralasa (amit egyebkent en nem is latok) es elfogadtam, tema lezarva. Ha azt mondta volna hogy neki az lcd tetszik jobban, azt is elfogadtam volna.

Koncentraljunk inkabb a lejatszora.

(#715) trance89


trance89
őstag

sztem jó lenne befejezni ezt a "plazma vs lcd" vitát még mielőtt megjelenik errefelé egy mod, a megfelelő topicban ki lehet élni magatokat

(#716) Mankó válasza dgyuri0123 (#705) üzenetére


Mankó
veterán

Nekem tetszik ez a vita, ezekbol lehet a legtobbet tanulni.
Szemely szerint lassan tv-t kell cserelnem es szemezgettem a plazmaval is, de sajnos az uzemeltetesi korulmenyeinek nem tudok eleget tenni. Nem tudom kielegiteni a 4cm hely minden oldalon, vagy tobb kovetelmenyt. Szekrenyben van a mostani tv is, az egesz falat elfoglalja, azt biztos nem fogok cserelni egy tv miatt. Nekem pl. emiatt lesz megint lcd-m. Hozott korulmenyekhez kell igazodni.
Persze ha tudtok jobb megoldast, kivancsian hallgatom.

(#717) ultio válasza dgyuri0123 (#705) üzenetére


ultio
senior tag

Biztos nagyon tapasztalt vagy, de hogy nem olvasol figyelmesen, az is biztos.
Ha ezt sok mindent, amit írtál nekem, valóban nekem szántad, akkor légyszi olvasd el figyelmesebben, amiket én írtam.

Tanulok és figyelek és éppen hogy nem hiszem okosabbnak magam ebben a témában, sőt, pont ezért írtam ebben a vitában az első hozzászólásomat, de az biztos elkerülte a figyelmedet.

Egyébként megismétlem akkor, ha egy ehhez a témához nem értő ember, mint pl. én, plazma és lcd között vacilál, a plazma topik első hozzászólása alapján szerintem nem vesz plazma tévét. Ennyi. És onnantól kezdve írhatsz te bármit és jöhetsz a szakmaisággal, engem konkrétan elrettentett a plazmától.
De ettől és soha nem is írtam mást, és ahogy emlékszem, más se, még elismerem, hogy sok mindenben jobb a plazma.

És az az érdekes, hogy bármelyik topikban előjön a plazma-lcd, a vége mindig az, hogy néhányan írnak dolgokat és elismerik a plazma nagyon jó tulajdonságait, míg az általában foggal-körömmel plazmát védő egy! személy (de nem is kell védenie, mert soha senki nem támadja) személyeskedésbe fordul és lezárja a vitát, hogy kész, többet nem szólok.

De miért érzik a plazmát vásárlók, hogy minden áron meg kell védeniük a döntésüket? Miért akarnak meggyőzni engem, az lcd vásárlót, hogy én aztán csak okoskodom, okosabbnak hiszem magam másoknál, nincs elég tapasztalatom és tanuljak és egyébként is rosszul döntöttem, hogy nem plazmát vettem.

Ja és számomra is nagyon szórakoztató ez a vita, mind hozzászólóként és mind olvasóként. Ennél már csak az lenne a jobb, ha személyesen is lehetne vitázni.

rasti rusti

(#718) ultio válasza anonym1s (#708) üzenetére


ultio
senior tag

Elhiszem én, de nagyon furcsa, hogy csak az említett anyaghoz nem talál semmit v. nem elérhető számára a hálózat, míg pár másodperc múlva bármelyik másik tartalomhoz megtalálja amit kell.

Van valami azokkal a fájlokkal, de nem tudom mi, mert amúgy jó fájlok, nincs semmi gond velük.

rasti rusti

(#719) ultio válasza Mankó (#716) üzenetére


ultio
senior tag

"Hozott korulmenyekhez kell igazodni."
Na ebben van a sok igazság. A plazma tévét ajánlóknál érzem azt, hogy ezeket az egyéni különbségeket, igényeket nem veszik figyelembe. Nagyon sok minden van, amiről tudom, hogy jobb lenne/lehetne, mint ami van nekem, de ha az igazodik az igényeimhez legjobban, akkor hiába szebb, jobb, gyorsabb stb. a másik.

Tipikus példája ennek, hogy nyilván egy autót szerető férfiembernek egy sportkocsi lenne az igazi. De ha éppen van 1-2-3 gyereke és nem engedhet meg magának 2 autó, akkor nyilván egy családi autót választ.
De ettől még nem tapasztalatlan, nem akar a legokosabbnak látszani, mert leírja, hogy igenis neki tök jó az egyterű autó.
Ennyi.

rasti rusti

(#720) TOLEDOO válasza anonym1s (#690) üzenetére


TOLEDOO
tag

Szia!
Nekem nincs "fogaskerék" ikon.Miért??
Legújabb fw.

(#721) ultio válasza TOLEDOO (#720) üzenetére


ultio
senior tag

Annak pedig ott kellene lenni. Nekem is van.

rasti rusti

(#722) anonym1s válasza TOLEDOO (#720) üzenetére


anonym1s
őstag

Na ez jo kerdes. Nekem is a legujabb fw van rajta. Be van kapcsolva a media konyvtar es a tartalom infok automata lekerese?

(#723) oldbone'76 válasza anonym1s (#722) üzenetére


oldbone'76
tag

Van esetleg valaki aki írkál a wd smp hivatalos forumán? Van egy bug ami eléggé zavar. Ha jeleznénk, hátha javítanák.
Cue-wav probléma. Mikor a kis cue fájlban van tárolva a nagy wav állományon belüli trackek listája (hol kezdődik-meddig tart) na az nálam behal ha tracket váltanék. Rányomok mundjuk az 5. track-re és csak ugrál, írkálja a track-ek címét de nem játszik le semmit hanem végig ugrál a dalokon. Ha magát a wav filet játszom és tekergetek benne az megy. De az nagyon macerás, mert ott nincs aktuális track név. Ott van, egy mondjuk 50 perces hangfile amiben tekergethetek és ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#724) amate


amate
csendes tag

Sziasztok!

Meg tudnátok mondani, hogy olyan youtube videóknál, ahol többféle felbontás is elérhető, azt a lejátszó milyen felbontásban játsza le? Vagy ez menet közben is változtatható, mint a számítógépen?

Köszi!

(#725) ultio válasza amate (#724) üzenetére


ultio
senior tag

Emlékei szerint ha van HD, azt játsza le, illetve a legnagyobb felbontásban.

rasti rusti

(#726) dgyuri0123 válasza ultio (#719) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Kedves User.

Felmentem az LG honlapjára és kerestem egy átlagos tv-t. Nos, a beépítési helyre voltam kiváncsi, mert valaki korábban rosszallotta, hogy 4 cm-es helyre nem lehet plazmát berakni. Rossz hírem van a 42LM669S-t sem lehet, mert 10 cm hely kell neki körbe minden irányba.

Úgyhogy a szakmaiság ott kezdődik, hogy elolvasom a kezelésit és utána magyarázok.
Sajnos csak PDF-ben tudtam megnézni, de ha nem hiszed, járj utána. Így terjednek a "pletykák" és mendemondák és ennek alapján is döntenek sokszor a felhasználók, hogy mit is vegyenek, aztán csodálkoznak, ha felforralják az LCD-jüket, mert nem voltak képesek elolvasni a kezelési könyvet.
Ez csak egy dolog, a sok butaság mettett. Még sorolhatnám napestig a hasonló félremagyarázásokat.
Beszélni könnyű. Olvasni kellene. A kezelési könyvnek csak hiszel nem?

Autó: Én meglett férfiember vagyok és rohadtul nem vágyom sportkocsira. Ebben is általánosítottál, de nem jött be.Csak mert nekem más tetszik, még nem kell szégyenkeznem. Azzal sincs semmi baj, ha valakinek az LCD jön be. Én sosem mondtam, hogy idióta az aki LCD-t vesz, de ne mondjon valótlan dolgokat a plazmáról, ha nem is ismeri pontosan, amiről éppen kritikát alkot.

Részemről nem érzem trollkodásnak a HSZ-eimet, mert szakmailag még nem sikerült senkinek bizonyítania az igazát és mivel a PH egy eléggé szakmai fórum szeritem, ezeket tisztázni kellene és nem félrevezetni az éppen először idelátogatót a nem éppen korrekt HSZ-ek miatt.
Nem személyeskedni kell, hanem korrekt módon SZAKMAILAG hozzáállni egy kérdéshez és nem pedig érzelmi oldalról közelíteni meg a dolgokat. Olyan ez mint az oviban: te hülye vagy, erre a másik te meg mindig eggyel vagy hülyébb. Mi ez? Ez a szakmaiság? Meg az, hogy ismerek olyat, akinek a haverjának a szomszádjának a fiának a húga hallott már beégett plazmáról. És az, hogy 5-6 éves technikákat hasonlítgatnak összze 2013-as modellekkel? Ez is a szakmaiság része?
Most már valóban befejezem, mert úgy hiszem teljesen értelmetlen lenne bármit is mondanom a továbbiakban. És most jöhetnek a kedves HSZ-ek. Hogy végre és hogy miért nem előbb hagytad abba és hogy eddig sem érdekelt senkit, amit írogattál és hogy kezeltesd magad és hogy egy igazi troll vagy és, más most nem jut eszembe, de ti lesztek olyan találékonyak, hogy írtok még ennél is cifrábbakat. Szigorúan szakmai szemmel természetesen.

"csak a zene van"

(#727) xmotion


xmotion
csendes tag

Sziasztok!
Én is egy ilyen lejátszót néztem ki magamnak, viszont az FTP-vel kapcsolatosan nem láttam bejegyzéseket. Bár nem találtam a felhasználói kézikönyv menüpontjainál, ugye tudja?
Van valakinek evvel kapcsolatban tapasztalata?
Köszi!

(#728) szaszlaci válasza dgyuri0123 (#726) üzenetére


szaszlaci
addikt

Milyen szakmai választ szeretnél az innen-onnan összeollózott részinformációidra?
Hogy egy 40" feletti LEDes LCD TV beéri 60 Wattal, és jó képe lesz? Hogy a csomagoló dobozában is használhatnád, akkor sem fog megsülni? Azt állítod, ezen kívül nem fejlődött semmit. Tényleg semmi, hogy crosstalk-mentes aktív 3D-t tud egy olcsóbb TFT panel. Vagy olyan vékonyak, mint egy lapos képkeret, mindezt képesek úgy megoldani EDGE elrendezéssel, hogy nem lesz durva bevilágítás. Ugyan nem tudom, ki nézi oldalról a tévéjét, de lehetőség van rá.
A Retek Klubra meg aztán kell a minőség, főleg ha agyon van tömörítve, ami a műholdról jön..
Nekem úgy tűnik, te állítasz valótlan dolgokat az LCD-vel kapcsolatban. Talán láttál pár friss modellt, ami ócska képet adott, és az alapján ítéled meg.

Az pedig, hogy a plazma az über alles – mert úgy tűnik, ezt próbálod kommunikálni – egy vicc. Ugyan nem értek az autókhoz, de valami olyasmi állítás ez, hogy a sportkocsi jobb, mint egy kis furgon. Almát a körtével nem lehet..
Attól, hogy az általában tájékozatlan és fizetett magazinok sugallnak valamit, még nem jelenti, hogy úgy is van. És itt nem te vagy a bátor, hogy kimondod, a plazmának jobb a képe, mert ezt már nagyjából hét éve hangoztatta nekem mindenki.
De ha te a világos szobában akarsz tévézni, jól feltolod a plazma fényét, hogy láss is valamit – persze még mindig csak kielégítő lesz – akkor az előbb-utóbb be fog égni. Ha viszont volt annyi eszük a tervezőknek, hogy ne engedjék olyan fényesre, akkor azt csak félhomályban lehet jól használni.

Aztán nézzük a hitelességet. Tucatnyi hozzászólással korábban azt állítottad, befejezed, ahhoz képest folyamatosan provokálsz. Ugye tudod mit jelent, ha valaki segget csinál a szájából? Persze most is megígérted, hogy abbahagyod, de valahogy nem hiszem.
Azt is mondod, szakmailag kell hozzászólni, te mégis témán kívül teszed, személyeskedsz és továbbra is önsajnálat tölti ki a döntő többségét. Mindezt ON-topikban.

Végezetül ismét elnézésedet kérem a szókimondó stílusom miatt, nem megbántani akarlak vele. Be kellene látnod – nem csak utalni rá – hogy az LCD jó választás bizonyos esetekben a plazmával szemben.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#729) ultio válasza dgyuri0123 (#726) üzenetére


ultio
senior tag

De mi a csodának nekem válaszolsz olyanokról írva, amikről én nem is beszéltem?
Abbahagynád végre?

Vagy ha nem, akkor ne nekem válaszolj légyszi, hanem annak, akinek tényleg szánod a válaszodat!

Köszi!

[ Szerkesztve ]

rasti rusti

(#730) dgyuri0123 válasza szaszlaci (#728) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

azert irtam onban mert ugy is kaptam a valaszt.
Most megint bebizonyitottad, hogy nem vagy hiteles ember. Hatalmas hulyesegeket irtal es el sem olvastad rendesen az elobbi hsz-emet, mert akkor nem irtal volna ekkora baromsagokat.
Kizarolag szemelyeskedni tudsz. Meg mindig nem latok semmi szakmaisagot a hsz-ed mogott, csak a kotoszkodest.
Abba hagynam szivesen, de amig pocskondiazol,addig nem fogom. Nehogy el kelljen viselnem a köpködeseidet, csak mert ugy gondolod.
.Moderaltass te isten.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#731) ultio válasza dgyuri0123 (#730) üzenetére


ultio
senior tag

Már ne haragudj, de szerintem nem annak válaszolsz, akinek szeretnél, szerintem.
Én úgy látom, hogy összekeversz szaszlacival néha.

Én már nem látom át kinek mikor mire válaszolsz :).
Persze ez az én hibám is, mert ezek szerint nem olvasok figyelmesen.

De azért jó ez a vita :)).

Bár miről is szól?
Mert én úgy látom, hogy se szaszlaci, se én nem vitatjuk a plazma előnyeit, jó tulajdonságait, ellenben szaszlaci leírt néhány negatívat is és az lcd technológia szerinte előnyeit a palzmával szemben, de te valahogy nagyon a szívedre veszed ezt az egészet.
De miért? És miért mindig a plazmatulajok? Tényleg nem értem.

[ Szerkesztve ]

rasti rusti

(#732) szaszlaci válasza dgyuri0123 (#730) üzenetére


szaszlaci
addikt

".Moderaltass te isten." -> Sosem moderáltatok.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#733) amate válasza ultio (#725) üzenetére


amate
csendes tag

Köszönöm!

(#734) dgyuri0123 válasza ultio (#731) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Megpróbálok higgadtabb lenni.

Az egyik oka a "trollkodásomnak" az, hogy ha bárkinek pozitív véleménye van, vagy esetleg a jövőben lenne a plazma tv-ről, ti igyekeztek minden írmagját is kiirtani az esetlegesen kétkedőknek arról, hogy ilyesmi még csak meg se forduljon a fejükben. Ezt hívják lelki terrornak. :K

SOHA, ismétlem SOHA nem mondtam olyat, hogy az LCD-t nem szabad megvenni, csak józanságra hívom fel a userek figyelmét akkor, amikor azt mondom : van élet az LCD-n kívül is.
Ha ugyanis, van mondjuk 150-160 ezer ft-ja az embernek tv-.t venni, akkor igen megfontolandó lehet egy plazma. Szerintem ennyi pénzért ugyanis jóval gyengébb képminőségű LCD kapható 42" mérteben. És most kizárólag a KÉP minőségéről beszélek, semmi egyébről. Nem kívánnék belemenni ismételten egy parttalan vitába, hogy mi a jó fogalma, de akárki elhozhatja hozzám a tv-jét és a plazma mellé teheti egy vaktesztre, ami nem lenne vakteszt. A számomra elfogadható LCD, 4-500 ezer ft-ba fájna. Ezen kellene komolyabban elgondolkodni és nem támadni, mert a plazma tv M.O.-n egyenlőre csak mint alternatíva jöhet számba, ugyanis a tv-k 85-90%-a LCD. Akkor minek ez a nagy tűzoltás a plazma ellen? Valaki fél talán ,hogy 1-2 user áttér? Akkor mi lesz? Nem jön el a világ vége. Én igenis boldog lennék önzetlenül, ha meg tudnék "győzni" akár csak 1 embert is a plazma tv létjogosultságáról. Ez miért fáj nektek? Nem vagytok elegen?
Végezetül: tökéletesen tisztában vagyok a plazmák hibáival, hiszen soha nem is titkolta senki a létezésüket, de ezek a dolgok nagyon túl vannak lihegve. Manapság nagyon nehéz egy plazmát beégetni, de valóban van olyan, akinek sikerül. Ha pl. a PC asztalt képernyővédő nélkül kint hagyja valaki 24 órára, lehet, hogy tartósan beégeti a panelt, de ahhoz nagyon idiótának kell lenni, már ne is haragudj a kifejezésért. Nekem egyszer sikerült olyan produkálnom, hogy elaludtam és a monoszkóp kint maradt egész éjjel és reggelre ott volt a Ghost. De miután tv-t néztem kb. 30 perc alatt eltűnt nyomtalanul. Ha valaki tudja miről beszélek, az azt is tudja, hogy bal.asz voltam, mert ilyet egy plazmával nem illik tenni.

De, mielőtt felharsannának a fanfárok, hogy na ezért nem kell a szar plazma, előbb elmondom: mára ezt úgy oldották meg a mérnökök, hogy bizonyos inaktivitási idő után a tv magától kikapcsol. Ez nem egyenlő az elalváskapcsolóval, csak a gyengébbek kedvéért mondom. Ez a funkció alapból mindíg működik, hacsak ki nem kapcsolod. Tehát a mérnökök is ismerik azokat a hülye usereket, akik elalszanak a tv előtt és egész éjjel világít az arcukba a maci tv monoszkópja.Bár ezt is kikérheti magának az, aki mondjuk rendszeresen így tesz, csak ez engem nem érdekel.Erre persze lehet mondani, hogy akkor is szar a plazma, ha vigyázni kell rá. Én erre egy autós hasonlattal élnék. Senki sem azért vesz BMW-t, hogy téglát hordjon vele. Így van? Ez eddig igaz? Lehetnek persze kivételek.
A Plazma olyan, mint egy BMW. :DD

Szaszlacinak meg jelzem, volt Sharp 50 cm körüli tv-je a gyereknek, de az első alkalmat kivéve soha nem volt hajlandó bekapcsolni, mert azt mondta, hogy ilyen szart még életében nem látott és nyomába sem ér a 20 éves Sony Trinitronnak, amit persze azonnal elajándékoztam.
Közölte, hogy tönkre teszi a szemét ez a szar és inkább adjam el. Ez valóban így hanzott el nem kamuzok és én nem tudtam, hogy fejbe vágjam, vagy megdícsérjem. :F
Tény, igaza volt, pedig nagyon győzőgettem, hogy jó ez kislányom, majd apa beállítja. De el kellett adnom a végén szarér-hugyér. Aki meg megvette, annak meg nagyon tetszett a képe. Hát ennyit az élet sokszínűségéről. Egy közhellyel élve fejezném be: kinek a pap kinek a papné. Én ezt tiszteletben is tartom.

Kissé terjengős lett, pedig megpróbáltam csak a lényegre koncentrálni.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#735) dgyuri0123 válasza szaszlaci (#732) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Te lennél Jean-Luc Picard kapitány? :C

Ha én ezt korábban tudom.....

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#736) szaszlaci válasza dgyuri0123 (#734) üzenetére


szaszlaci
addikt

"Szerintem ennyi pénzért ugyanis jóval gyengébb képminőségű LCD kapható"
És ki állította ennek az ellenkezőjét? :U

"volt Sharp 50 cm körüli tv-je a gyereknek, de az első alkalmat kivéve soha nem volt hajlandó bekapcsolni, mert azt mondta, hogy ilyen szart még életében nem látott és nyomába sem ér a 20 éves Sony Trinitronnak"
Azt a mindenit, jobb képe van egy katódcsövesnek, mint egy LCD-nek!? Nem mondod!?

"A Plazma olyan, mint egy BMW."
A te olvasatodban viszont az LCD meg olyan, mint egy Trabant, és ez itt a röhej.
Vagy most kezdjem én is a trollkodást, hogy a tévé az egérmozi, akinek van egy kis sütnivalója, projektort vesz? Olcsón, nagy és jó képpel.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#737) dgyuri0123 válasza szaszlaci (#736) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Vagy most kezdjem én is a trollkodást, hogy a tévé az egérmozi, akinek van egy kis sütnivalója, projektort vesz? Olcsón, nagy és jó képpel."

Most megint nagy butaságot írtál. Egy valamire való projektor 500-e ft-tól indul. De az még csak alap. Egy jó minőségű Full HD-s 1 mila körül indul. Egy SIM Domino 2 mila, de ott van minőség is. A plazma 300-ért tud olyan képet, mint egy 2 milliós projektor, csak kisebben.

Vagy a 800x600-as gagyira gondoltál, mint minőségi forrás? Azt kapod 100- körül. Ingyen sem kellene.
HD-s proji meg már 150 körül mozog. Gondold el SD-HD minőség 2.5 méteres vásznon? Az milyen már?
5 méterre el kell menni tőle, nehogy rosszul légy a pixelháborútól. Sokaknak az egész szoba nincs olyan hosszú.
A vászon meg annyiba kerül, mint egy alap LCD 42"-ban. Mi ebben az olcsó? De komolyan.

Az LCD képe egy bizonyos szint alatt nézhetetlen sajnos.Számomra legalábbis. Ezen nem változtat az sem, ha te nem hiszed. Egy dolgot tehetsz ellene: jó messzire ülsz tőle és akkor azt hiszed, jó a képe, vagy igyekszel mindig FHD-t tolni rá, mert úgy egész tűrhető. Alapról beszélünk 130-160 körül.

Ehhez képest egy alap plazma ugyanennyiért szarrá veri az LCD-t képminőségben. Sajnos jó LCD-hez nagyon mélyre kell nyúlni a pénztárcába. Persze, hogy létezik JÓ LCD TV 500-ezerért.

Egy dolgot tudnod kellene műszaki ember lévén, olcsón csak WD-t lehet venni és az valóban remek darab.
Viszont jó tv-t sok pénzért kapni csak. Még a plazmák között is óriási különbség van, de az bizonyos, hogy
egy alap plazma felér egy 300 e ft-os LCD-vel, de feketében, színhelyességben még azt is szarrá veri.
Mozizásnál mi más számít?

"csak a zene van"

(#738) anonym1s


anonym1s
őstag

Esetleg folytathatnatok privatban a vitatokat.

(#739) azka79 válasza dgyuri0123 (#737) üzenetére


azka79
aktív tag

Ja! már baromira unalmas.... :W

(#740) szaszlaci válasza dgyuri0123 (#737) üzenetére


szaszlaci
addikt

Látom, nem csak a tévékkel nem vagy képben, de a projektorok is sűrű ködbe burkolóznak nálad. Nem lep meg. Mindegy, végeztem, lehet tied az utolsó szó, hadd örülj neki.

anonym1s és azka79: hát, valahogy mégiscsak kénytelenek lesztek elviselni, mivel engem egyáltalán nem érdekel, hogy zavar-e benneteket.. ;)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#741) trance89


trance89
őstag

úgytűnik ha nem is én, valaki más biztosan moderáltatni fogja a topicot ha nem fejeződik már be ez a plazma vs lcd vita...

(#742) Minstrel


Minstrel
senior tag

(#743) ultio válasza trance89 (#741) üzenetére


ultio
senior tag

Miért?
Szerintem szórakoztató és azért vannak ám a hozzászólásokban érdemleges infók is. Már ha valaki képes végigolvasni mindet.

rasti rusti

(#744) ultio válasza anonym1s (#690) üzenetére


ultio
senior tag

Ez már rejtély kategória.
Átneveztem a tartalmakat az angol névre és az első 4 részt szépen megtalálta, letöltötte az infókat.
Majd az 5. résznél és azóta is megtalálja magát a sorozatot, de amint letölteném az infót, Nem található a hálózat üzenet jön.

Végül is ötösével is előbb-utóbb kész leszek az infók letöltésével :).

rasti rusti

(#745) agyhalal válasza szaszlaci (#740) üzenetére


agyhalal
aktív tag

Na az utolsó mondatért simán átraknálak gumiszobába. Legalább annyi legyen benned, hogy ha megkérnek, hogy privátban folytasd a témába nem illő eszmefuttatásodat, akkor elhúzol.

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#746) trance89 válasza ultio (#743) üzenetére


trance89
őstag

aki arról akar vitatkozni hogy melyik a jobb tv az menjen a megfelelő topicba, ez maradjon meg a wdtv-vel kapcsolatos témáknak, már csak azért is mert ez az egyetlen értelmes és aktív magyar wdtv streaming fórum

(#747) sublett


sublett
tag

ha már ilyen saláta lett a topic, van egy átvezető kérdésem ami hátha visszaterel mindenkit a WD témára (nem mintha nem lett volna hasznos számomra az két képmegjelenítési technológia összehasonlítása :) )
Tehát tudtok ajánlani olyan távirányítót ami jó lehet Samsung TV-hez, Samsung házimozihoz, UPC set top boxhoz és esetleg a WD TV-hez is?

(#748) szaszlaci válasza agyhalal (#745) üzenetére


szaszlaci
addikt

Az jó. Megsúgom, ez a fórum az én írásom hozzászólásai, így talán van némi beleszólásom a tartalmát illetően. Úgyhogy lehet, neked kéne elhúzni, kedves önkéntes moderátor úr.

sublett: hadd ajánljam figyelmedbe egy másik írásomat. A Streaminghez jó, a többit nem tudom, de szinte biztos, hogy rendben lesz.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#749) xmotion


xmotion
csendes tag

Sziasztok!
Használta/használja valaki ftp-re a live streaminget? Mik a tapasztalatok?
Köszi!

(#750) oldbone'76 válasza xmotion (#749) üzenetére


oldbone'76
tag

Sose volt rá szükségem, hogy ftp protokolt használjak. Nem igazán rémlik, hogy a lejtszó tudná az ftp-t.

Az okosított fw-nél emlékszem ftp daemon említésre. De az még nagyon-nagyon harmatos állapotban van.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.