Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) oldbone'76 válasza anonym1s (#646) üzenetére


oldbone'76
tag

Én semmi változást nem tapasztaltam az új fw után. Teszi a dolgát.

(#652) oldbone'76 válasza Mankó (#650) üzenetére


oldbone'76
tag

Sztem erre csak az tudja a választ akinek ugyanolyan tv-je van mint neked.. Ki kell próbálni.

(#653) anonym1s válasza Mankó (#650) üzenetére


anonym1s
őstag

Ahhoz, hogy ne akadjon a 24p film, tudnia kell a 24p-t a tevenek es lejatszonak egyarant. Ha a teved nem tudja a 24p-t, akkor tok mindegy milyen lejatszot veszel, mert akadozni fog a 23,976 es 24 filmekkel, es nem csak hd filmek lehetnek ilyen formatumban. Nekem van egy rakas xvid (.avi) filmem ami 23,976-os.
Ha tudja a 24p-t a teve, akkor nem fog akadni ezzel a lejatszoval (meg a med600-al sem) ez 100%. Szerintem tevet is ujitanod kellene, hogy az akadas megszunjon.

(#654) anonym1s válasza Minstrel (#648) üzenetére


anonym1s
őstag

Fw frissites ota mar ketszer csinaltam gyari beallitasok vissza allitasat, de semmi valtozas.
En arra gyanakszom hogy a frissiteskor valami nem ment jol, es amiatt vannak hibak, de egyszeruen nem jon fel az uj fw menupont ha bedugom a pendrive-ot amin fw van, es nem tudom visszarakni a regebbit.

Lehet vissza viszem es kicsereltetem, mert az eredeti fw-el sem tudott a wifi-hez kapcsolodni, azert is frissitettem azonnal az ujra.

[ Szerkesztve ]

(#655) Mankó válasza anonym1s (#653) üzenetére


Mankó
veterán

Hat akkor eloszor tv-t kell cserelnem (ami nem most lesz :) ), s ahhoz valasztani majd akkor egy lejatszot.
Koszi a velemenyt.

(#656) anonym1s


anonym1s
őstag

Csinaltam ujra egy gyari beallitasok vissza allitasat (a harmadikat hetfo este ota) es ugy tunik ez rendbe hozta :) de nem akarom elkiabalni.

Kozben rajottem, hogy az elsovel azert volt villamgyors mert lista nezetben hasznaltam, kikapcsolt media konyvtarral. Most viszont be van kapcsolva a media konyvtar, es a tartalom info lekerest is automatara allitottam, ezert ez nagyon lefoglalja amikor keresi a tartalmat a filmekhez, azert akadozik es lassul be neha.

Prima ez a media konyvtar, olyasmi ez mint mas lejatszoknal a jukebox, csak ehhez nem kell kulon programot telepiteni a szamitogepre meg szarakodni vele mint mas lejatszoknal, hanem egyszeruen bekapcsolom ezt az opciot a menuben es csinalja automatan sajat maganak. Persze ezt jobb ejszakara hagyni, amikor nem hasznaljuk, mert a filmek mennyisegetol fuggoen ez tobb ora is lehet, de csak egyszer kell megcsinalni, aztan mindig ott lesz.
Egyetlen gondom a lejatszoval, hogy nem lehet a filmbe tekerni a nyil gombokkal.

[ Szerkesztve ]

(#657) trance89 válasza anonym1s (#656) üzenetére


trance89
őstag

miért is ne lehetne tekerni?

(#658) anonym1s válasza trance89 (#657) üzenetére


anonym1s
őstag

En az OK gomb korul levo nyil billentyukrol beszelek, azokkal nem lehet. Persze a gyors tekeres megy, meg a 10 perces leptetes is, de azok olyan hycomat megoldasok a tekeresre. Az lenne jo, ha a jobb-bal billentyukkel lehetne ugralni a filmben elore-hatra, a fel-le gombokkal meg 10 masodpercet elore-hatra ugrani. Az elso akkor jo, amikor csak bele akarsz nezni egy filmbe.
A masodik meg akkor, ha valamit nem hallok jol, vagy tetszik egy poen/jelenet es ujra meg akarom nezni, ilyenkor nagyon jol jonne ha csak egyetlen gombot kene nyomni azert hogy 10 masodpercet gyorsan ugorjon a filmben es ujra megnezzem amit akarok :)
Van egy dune 301 lejatszom is, annal jobb megoldast a tekeresre meg nem lattam.
Olyan kene erre is, es akkor azt mondanam, hogy aki nem wd tv live streaming-et vesz mozizasra, hanem a wd aranak tobbszoroset kolti valami masra, az egy okor :)
Bar ez alapjan en is egy okor lennek, mert megvettem dupla aron a dune 301-et :)
Viszont ha a tekerest megoldanak benne olyanra mint a dune-ben, akkor a dune-t azonnal eladnam.

[ Szerkesztve ]

(#659) dgyuri0123 válasza anonym1s (#646) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Helló.

Bocs most műtöttek és nem vagyok topon. Néha nem nézem meg a PH-t.

Szóval, ha vissza akarsz rakni egy régebbi FW-t akkor válaszd ki melyiket akarod, (gondolom leszedted a WD oldaláról) és lesz a mappában egy wer. nevű fájl. Azt megnyitod és a verziószámot átírod egy, a mostaninál magasabb számra. pl 1.14.09 helyett 1.15.09. Aztán felrakod egy pendrivera NEM a mappát, hanem a benne lévő fájlokat, a gyökérkönyvtárba. Bedugod a WD-be és rányomsz az új fw keresésre, ha nincs beállítva az automatikus fw. frissítés. Aztán szépen felmegy a régi, újraindul és máris kész.

"csak a zene van"

(#660) csodacsoki


csodacsoki
tag

Vki nem tudná megnézni, hogy lejátsza-e neki a The.Walking.Dead.S03.720p.HDTV.x264-EVOLVE.mkv-kat?
Nekem azt írja, hogy nem található médiatartalom. Mkv-t azért alap lenne hogy lejátszon, nem?

[ Szerkesztve ]

(#661) Ulf válasza csodacsoki (#660) üzenetére


Ulf
tag

Simán megy, szerintem a megosztással lesz valami gond, az elején én is belefutottam ilyen hibába.

(#662) Ulf


Ulf
tag

54Mbps elég egy 10GB-s mkv streameléséhez? Sajnos a komolyabb tartalmakat ha wifin keresztül nézem szaggatnak. A Router tudja a 300Mbps-t, de sajnos a gépen egyenlőre csak egy 54-es stick van. Lehet ez gond?

(#663) Patrikb10 válasza csodacsoki (#660) üzenetére


Patrikb10
csendes tag

Nekem is vitte minden gond nélkül...

(#664) trance89 válasza Ulf (#662) üzenetére


trance89
őstag

sok esetben a 100Mbit is kevés nemhogy egy g-s wifi, stick meg főleg, sokuk messze nem tud olyan sebességet ami rájuk van írva
megpróbálhatod de garantálom hogy nem 1x akadni fog

(#665) Ulf válasza trance89 (#664) üzenetére


Ulf
tag

Már próbáltam, jelenleg ilyenem van :( A régi routerem g-s volt, azt kb 1 hónapja cseréltem mert tönkrement, mondjuk most úgyis cserélni kellett volna, viszont a stick maradt a régi, de most jöhet a csere ezek szerint.

(#666) anonym1s válasza dgyuri0123 (#659) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
Kossz az infot, de nem kell nevezgetni semmit,ennek mukodnie kell barmilyen verzios fw-el.
Itt a leiras rola.
Az enyemmel valami gond volt, azert nem ment, de haromszori gyarira visszaallitas megoldotta, mostmar megy. Illetve menne, de nem raktam vissza a regebbit, mert ugy tunik ezzel is rendben van minden. Sot, van egy bd25 iso filmem, ami az 1.10.13 fw-el annyira akadt hogy nezhetetlen volt, aztan az 1.12.14-el mar sokkal jobb volt de meg mindig sokat akadozott, az 1.13.18-al mar csak nagyon ritkan akadt, de ezzel az uj 1.14.09-el egyaltalan nem akad, teljesen siman megy, egyetlen roccenes nelkul.
Hibatlan :)

Tudja valaki, hogy a meta adatforrashoz hogyan lehet hozzaadni a port.hu-t?

(#667) csodacsoki válasza Ulf (#661) üzenetére


csodacsoki
tag

De mi lehet a gond? A mappát is látja a WD csak a benne levő tartalmat nem. Ha megosztás gond lenne, akkor már a mappát sem látná nem?

(#668) Birdie-


Birdie-
csendes tag

Sziasztok!

TV és WD TV Live streaming vásárlás előtt állok, a TV már fix (LG LM620-as modell), a WD TV Live is elég biztosnak tűnik, de nem találtam megnyugtató választ arra a kérdésre, hogy vajon a 3D tartalmakat viszi-e.

Extreme hozzászólásoknál valaki azt írja, hogy nem viszi, de ki tudja, lehet valami más gixere van, azért én csodálkoznék, ha egy 2012-es médialejátszó ne tudna kiküldeni 3D tartalmat.

(#669) anonym1s válasza Birdie- (#668) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
En ugy tudom 1.3 a hdmi verzio a wd-ben, 3d-hez meg 1.4 kell, tehat nem tartom valoszinunek. Ezen kivul ha 3d kepes lejatszo lenne, azt gondolom hatalmas betukkel hirdetnek :) de sehol nincs jelezve.

(#670) trance89 válasza Birdie- (#668) üzenetére


trance89
őstag

ez egy belépőszintű kategóriás lejátszó a legjobbik fajtából, nem tud 3d-t és aki ilyet vesz annak nem is hiányzik ez a marketing funkció
akinek pedig kell a 3d annak esetleg ottvannak az ócska kínai kacatok (egreat, sencor...) hasonló áron viszont űberbugos optimalizálatlan szoftverrel
egyszerű parasztvakítás ez az egész 3d dolog, a sok hülye meg csak azért vesz több 100 ezres tv-t mert a reklámújságokban nonstop azokat nyomassák meghogy ilyen-olyan hiperszuper dolog az a 3d (ami a gyakorlatban szart sem ér, még a prémiumkategóriában sem), ergó marketing

(#671) Birdie- válasza anonym1s (#669) üzenetére


Birdie-
csendes tag

Valami olyasmit olvastam, hogy szoftveresen 1.4-esítették :)
Angol nyelvű fórumokban is nézegettem, de nem egyértelmű. Van aki azt írja, hogy viszi, van aki azt, hogy neki ugyan nem megy. Aztán legyen okos az ember... :)

(#672) trance89 válasza Birdie- (#671) üzenetére


trance89
őstag

sok helyen tévesen 1.4-et írnak a specifikációkban de valójában 1.3-as, azaz nem 3d kompatibilis

(#673) Birdie- válasza trance89 (#670) üzenetére


Birdie-
csendes tag

úgy vettem észre, hogy ma már nincs igazából komolyabb TV, ami ne tudna 3D-t. Ha meg tud, akkor gondolom miért ne használná ki az ember.

Kb. olyan ez, mint ha évekkel ezelőtt azzal érveltek volna na régi kocsitulajok, hogy az ASR egy marhaság, mert eddig is megvoltunk nélküle, minek az. Ma meg már igazából nincs olyan kocsi, amibe ne lenne benne és gondolom ha benne van, akkor a sportfanatikusokon kívül nem igen van, aki kikapcsolja :)

De ez igazából hitvallás függő.
A fő kérdés igazából az, hogy tudja-e, vagy sem.
Mert ha nem, akkor ezért 27k-t tényleg nem dobok ki az ablakon, marad egy normális htpc. Perpill egyik sincs, tehát még van lehetőségem választani. Egy biztos: szívni nem szeretnék, ha már új TV lesz, menjen vele a 3D rendesen (beépített lejátszó nem viszi az ISO-t, ez tutifix, ezért keresek médialejátszót, ami viszi).

(#674) Maximum1 válasza Birdie- (#668) üzenetére


Maximum1
őstag

Szerintem előbb vedd meg a TV-t és próbáld ki a tudását, lehet megfelelő lesz.
Itt az írás szerint elég sokat tud a lejátszója, legalább a felét a WD-nek, lehet elég lesz neked.
Vagy kérdezz rá.
Én a 660S-t venném, ahhoz már az okos távirányítót adják.

Szerk.:
Látom ISO-t játszanál, akkor passz.

[ Szerkesztve ]

(#675) anonym1s válasza Birdie- (#668) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
Nekem van egy 47"-es full hd lg lcd, egy 32"-es hd ready lg led, meg egy 50"-es hd ready panasonic plazma tevem.
A 47"-es lcd tevem kozel ketszer annyiba kerult mint az 50"-es plazma, de a plazma kepe sokkal jobb pedig a felbontasa alacsonyabb!
Legnagyobb gondom volt az lcd-vel, hogy csak akkor van elfogadhato kepe, ha pontosan szemben ulok vele es szem magassagban van a teve. Barmerre mozdulok a kozepvonaltol, mar fakul/vilagosodik vagy eppen sotetedik a kep, a fekete szintje meg amugy is csapnivalo. Szerintem gondold at hogy valoban lcd tevet akarsz e.
Lejatszonak a kis wd hibatlan, az jo dontes :)

(#676) Birdie- válasza Maximum1 (#674) üzenetére


Birdie-
csendes tag

Köszi a választ, előbb TV lesz, az tény.

LM620-hoz is lehet magic remote-ot venni +10k-ért, ha nagyon szükségem lenne rá, de okostv-s funkciót nem hiszem, hogy használnám, egyéb esetben pedig úgy tűnt, hogy nincs jelentősége.

(#677) Birdie- válasza anonym1s (#675) üzenetére


Birdie-
csendes tag

Ezen már nincs mit átgondolni, plazma villogásától kiver a víz, ezt pedig már próbáltam és tetszik, 3D-ben is rendben van (pont a villódzás miatt esett ki a pixisből a Samsung, így jártak) :)

(#678) szaszlaci válasza Birdie- (#677) üzenetére


szaszlaci
addikt

A Streaming maximum FullHD képet tud kiadni, 2D-ben. Ez lehet osztott dupla kép, amit aztán a TV-d szétszed. De BluRay 3D-t nem tud.
A tévé 3D-ben milyen felbontással tud dolgozni, és mit jelenít meg? Lehet, hogy csak fél HD.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#679) anonym1s válasza szaszlaci (#678) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
Te tudod, hogy a meta adatforrashoz hogyan lehet hozzaadni a port.hu-t?

Birdie-!
Ha zavar a plazma villogasa, akkor jogos.

[ Szerkesztve ]

(#680) Birdie- válasza szaszlaci (#678) üzenetére


Birdie-
csendes tag

Jah, jogos, kezdem kapisgálni ezt a 3D Bluray ISO-t. Amúgy lehet nem is lesz szükség ISO lejátszásra :)

TV passzív 3D-s, tehát max. 1920×540.

(#681) szaszlaci válasza anonym1s (#679) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nem tudom, de egy olyan rémlik nem olyan régről, hogy a Port.hu nem tud ilyen szolgáltatást.
Csak átfutottam a korábbi hozzászólásaidat, de miért szeretnéd azt hozzáadni? Ahonnét gyárilag beállítva szedi, van köztük magyar nyelvű is.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#682) ultio válasza szaszlaci (#681) üzenetére


ultio
senior tag

Teljesen igazad van, de vannak olyan anyagok, amik a port.hu-n fent vannak, pl. ez, míg a wd által használt adatbázisokban nem igazán. Így néha nekem is jól jönne.

3D
Vásárlás előtt én is körbejártam a témát. A sok infóból azt szűrtem le, hogy a wd 1.4 hdmi-t tud, de szoftveresen és nem tudja a 3D-t.

[ Szerkesztve ]

rasti rusti

(#683) dgyuri0123 válasza anonym1s (#679) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Hali.

A véleményemet veled osztom meg, de nem te vagy a célpont, remélem tudod. ;)
Te is tudod, hogy csak a bolti kiállított darabok villognak az extrém kontraszt és fényerő miatt. Azért simán lefikázni egy plazmát, mert villog, hát nem tudom? Inkább villogjon kicsit. Az én G30-asom villogását nagyon-nagyon ritkán venni észre és csak nagyon enyhén, de ezért az alkalmankénti apró villogásért kapok cserébe egy állati gyönyörű képminőséget és semmi pénzért nem cserélném le semmilyen LCD-re.
Amikor a boltban megnéztem a G30-at ott valóban jobban villogott, mint a korábbi PV80-asom, de kértem egy távirányítót az eladótól és ott helyben belőttem úgy nagyjából. Na a villogás már el is tűnt. Minimális energiaráfordítással, ha valóban érdekelné a plazma és tudná is, hogy milyen technika van mögötte, akkor megpróbálta volna ott helyben a minimális kalibrációt, amit biztos, hogy nem tett meg.
Az LCD műanyag képe nem zavarja a usert? Azt minden másodpercben látja, nem úgy mint a néha előforduló apró villódzást. Nem is beszélve az élvezhetetlen SD tv adásokról. Eleget láttam, hogy véleményt merjek alkotni.
Egyébként nekem is WD-m van, mint tudod és ebben az ársávban, de még a közelében sincs ennyire jó minőségű mediaplayer. Van akit nem lehet meggyőzni semmivel sajnos.
A PR-osok úgy látszik jól végezték a dolgukat.

"csak a zene van"

(#684) Birdie- válasza dgyuri0123 (#683) üzenetére


Birdie-
csendes tag

Kedves dgyuri0123!

Ügyesen leplezted a nekem szánt irományod :)
Pár dolgot tisztáznék:
ad.1: nem fikáztam a plazmát, csak jeleztem, hogy nekem nem jön be a villódzó képe, elnézést emiatt, remélem azért a dízelesek sem osztják majd az észt nekem mert nem szimpatikus a technológia és világ életemben benzines kocsival jártam/járok.
ad.2.: engedd meg, hogy azt vásároljam, amiben nagyobb az örömöm, én nem állítottam, hogy a plazma szar és aki olyat vesz, az hülye, csupán azt, hogy nekem nem szimpatikus. valakinek ez nem tetszik, valakinek az, egyelőre félig-meddig még szabad országban élünk, azt, hogy milyen típusú tv-t veszek és melyik tetszik jobban, egyelőre még nem az orbánék döntik el és szerencsére nem is te :)
ad.3: nem boltban nézegettem, hanem egy sötét szobában, valós körülmények között, jópár készüléket, köztük Panasonic, Samsung, Toshiba, LG, s kalibrált módon, ugyanis egy TV-ket tesztelő oldal tesztlaborjában volt módom ezeket megtekinteni. Ismét elnézést kérek, hogy az én szememnek az LCD a szimpatikusabb, de ezért te ne érezd rosszul magad ;) S talán én is láttam eleget :P
ad.4: én csupán a WD TV 3D képességére voltam kíváncsi, de rögtön 3 vélemény is azzal foglalkozott, hogy minek nekem 3D az csak marketing, meg egyébként is nem az LCD, hanem a plazma a király. Néhányan végül adtak hasznos tanácsot is, nekik ezúton is köszönöm. A többieknek meg további jó önigazolást ;)

A WD-ről viszont sikerült lebeszélnem magam, totál felesleges lenne NEKEM 27e Ft-ot kiadni. Aki viszont használja, annak nyilván szüksége van rá, nekik jó egészséget kívánok és jó filmeket.
További szép napot :)

(#685) dgyuri0123 válasza Birdie- (#673) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ez tud 3D-t.: Dune HD TV-303D

60k. Ha már ilyesmin gondolkozol. Ennyiből nem jön ki egy "normális" htpc. Nem is beszélve a minőségéről.
A dune agyonveri a sokkalta drágább cuccokat is és használat közben kb.8 wattot fogyaszt, csak úgy mellékesen.

Bár ez itt a WD TV LIVE STREAM topik, így elnézést mindenkitől. Nekem is WD-m van egyébként.

"csak a zene van"

(#686) Birdie- válasza ultio (#682) üzenetére


Birdie-
csendes tag

Ultio: köszönöm az infot, mostanra már eléggé kikristályosodni látszik a dolog, Egyelőre úgy tűnik, hogy egyetlen egy 3D-s tartalmat vinne a WD, amit a TV nem, az pedig az L5.1 tömörítésű x.264. Ezen kívül amit még tudna pluszban, az a BD ISO, de nagy valószínűséggel erre mégsem lesz szükségem.
Kitapasztalom, hogy mennyire okoznak majd galibát ezek hiánya, s át tudom-e hidalni a notebookommal és egy HDMI kábellel, vagy feltétlenül jobban járok-e egy médiaplayerrel. Ha utóbbi, akkor esélyes a WD, mert jónak tűnik és az ára is kedvező, bár lehet elgondolkozok majd egy htpc-n is.

(#687) Birdie- válasza dgyuri0123 (#685) üzenetére


Birdie-
csendes tag

Kösz az infot, elraktározom.
60k első hallásra kicsit soknak tűnik, lehet akkor inkább rádobok még pár tízest és teljes rugalmas htpc lesz.

(#688) dgyuri0123 válasza Birdie- (#684) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Pont azért nem neked szántam, mert tudtam, hogy félreérted, amit mondok.

A "nekem jobban tetszik az LCD" kijelentésed számomra pont olyan, mintha azt mondtad volna, hogy a Toyota biztos jó autó, de neked akkor is a Moszkvics tetszik jobban és kikéred magadnak, hogy ezt valaki megkérdőjelezi. Szíved joga. De én olyan ember vagyok, hogy mielőtt beugrik valaki a Dunába, legalább egyszer megpróbálom lebeszélni róla. Aztán ha akar, ugorjon az ő döntése. :B

Az előbbi hsz-edben a dízel és benzines hasonlatodra úgy reflektálnék, hogy gondolom a dízel autó kultúrálatlan működése az, ami miatt a benzineset választod, hiába alacsonyabb a fogyasztása a dízelnek.
Én is eszerint gondolkodom, de nálam a Plazma tv is a kultúráltsága miatt nyert, nem volt egyéb más szempont, csak a minőségi filmnézés. Arra viszont alkalmatlan az én olvasatomban egy olcsó LCD tv.
Nem mondom, hogy nincsenek jó minőségű LCD-k, de 400-e ft-os áron vegye aki akarja. Fele annyiért olyan plazmát kapni, ami kb 5x jobb, mint egy hasonlóan árazott LCD. 400-ért pedig a világ legjobb plazmáit is meg lehet már kapni akár 50" méretben.

Elnézést utólag a dízel autó tulajoktól.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#689) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Az LCD – plazma vita sosem ér véget, mert aki az egyiket jobbnak kiáltja ki, nem ismeri őket, tehát elfogult, meggyőzésre alkalmatlan. (Más kérdés, hogy elég távol is áll a topik témájától.)
De azért pát tény a tisztánlátás kedvéért, ami hirtelen eszembe jut:
– a plazma ANSI kontrasztjával nem versenyezhet egyetlen LCD sem, sötét szobában ez fog jó eredményt adni
– a plazma fénye alacsony, ráadásul tükrös az eleje, világosban jobb az LCD, ahol utóbbi rossz fekete szintje sem lesz fontos. A technológia révén (is) túlemelt gamma szintén kedvező a láthatóság szempontjából. Van, aki azt szereti, hogy ne vesszenek láthatatlanságba a sötét jelenetek.
– amelyik plazma nagyon villog (CRT-tévé szintjén), ott gondok vannak, vagy a marketing miatt belerakott dolgokat bekapcsolták. (Pl. 100 Hz-es tévé 50 Hz-re téve stroboszkópot eredményez.)
– az LCD is vibrál, hacsak nincs maximális háttérfényre állítva. A ccfl és a LED háttérfényes is, mert fáziskitöltéssel csökkentik a fényerőt. Ha meg valami elmosódás kiküszöbölő technológiát bekapcsolunk, akkor aztán főleg.
– amelyik LCD képe oldalról nagyon tönkremegy, az már évekkel ezelőtt is szarnak számított, mivel (értelmes) tévé nem használ TN+film technológiát. De ettől még nem ritka jelenség sajnos.
– a plazma többet fogyaszt általános használat mellett, aki azt mondja, hogy mérte, és nem így van, az hazudik
– a plazma alacsonyabb felbontáson is szebb képet ad film alatt
– a jó megjelenítő színkalibráció nélkül is jó képet ad, a rosszon pedig ez még ronthat is, mivel csökkenti az egyidejű kontrasztot. (A végpontozást természetesen mindenhol el kell végezni!)
– boltban az a tévé fog jónak tűnni, amelyiknél a lehető legjobban túlszínezik a képet, amelyik pedig rendben van, az fakónak fog látszani. Aztán otthon fordul a kocka. (Persze nem azt mondom, hogy a fakó, ócska panel majd megjavul, ha hazavisszük.)

Röviden a plazmának alapvetően jobb, mozisabb képe lesz egy sötét szobában, de sokaknak az LCD láthatóbb világa teszik jobban. Nappal, főleg ha valaki tévézésre is sokat használja, akkor az LCD fele érdemes nézelődni.
És akkor majd elfelejtettem a beégés szerű jelenségeket, amire egy LCD csak elképesztően komoly terhelés után hajlamos, míg egy plazmánál meg lehet oldani, főleg ha olyat fogtunk ki.

HTPC vs médialejátszó dettó. Kinek mely tulajdonságok a fontosak, egyik sem jobb, mint a másik.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#690) anonym1s válasza ultio (#682) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
En meg nem talaltam olyan filmet ami nincs meg a wd-ben levo tmdb adatbazisban, pl. ez a pingvines is megvan. Oke, csak angolul, de megvan :)
A wd, a fajl cimenek nevere keres az adatbazisban, es sokszor benne van a fajl neveben mas is, nem csak a cim, pl. "bdrip.hun.anonym1s" es ilyenkor nem talalja az adatbazisban. Ilyen esetekben 2 megoldas van:

Egyik lehetoseg a fajlok atnevezese a vincseszteren (lebiztosabb az eredeti cim), hogy a film cimen kivul semmi mas ne legyen benne.

Masik, hogy a wd-ben javitjuk a keresest. Amikor nem talal infot a filmhez, akkor a jobb oldalon levo X alatt levo gombra kattintva (ami sarga keretben van a kepen) javithatjuk a keresendo kifejezest.
Nekem igy mindent megtalalt eddig.

Nekem inkabb azert kellene a port.hu, mert sok filmhez nincs magyar info, en meg szeretem ha magyarul van minden :)

Ja, meg annyit, hogy az X alatti fogaskerekre kattintva ki lehet valasztani, hogy a mozi, vagy a teve adatbazisban keressen. Ha esetleg nincs meg valami a moziban, meg lehet probalni keresni a teve adatbazisban.

[ Szerkesztve ]

(#691) anonym1s válasza dgyuri0123 (#683) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
En nem erzekelem ezt a villogast, de hallottam hogy vannak emberek akik nagyon erzekenyek erre es farasztja a szemuket, aminek fejfajas is lehet a vege. Ilyen esetekben en megertem ha nem plazmat vesz.

(#692) anonym1s válasza szaszlaci (#689) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
Nekem van plazma me lcd tevem is. A plazma egyetlen hatranya, hogy verofenyes napsutesben sokkal fakobbnak latszik a kep rajta, mert gyengebb a fenye mint az lcd-nek. Viszont ennek elharitasara van egy nagyon jol kidolgozott es kivitelezett modszerem. Behuzom a sotetelot :)

(#693) dgyuri0123 válasza anonym1s (#691) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Persze, de akit a 3D nem zavar, azt nem zavarhatja a plazma villogása sem, mert annál idegesítőbb villogatást semmi sem követ el, mint az aktív 3D-s szemüveg. Kivéve a passzív 3D-t, amit jelenleg csak az LG művel.

"csak a zene van"

(#694) dgyuri0123 válasza szaszlaci (#689) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Sok mindenben igazad van, de: az infinite black szűrő beépítése óta világosban is tökéletes képet produkál a plazma. A G30 már nem a jegújabb típus és nem is a Pro szűrő van benne, de mégis tökéletes egy napsütötte szobában is. Ha + még az automatikus fényerőkompenzációt is bekapcsolod, tökéletesen alkalmazkodik a szoba pillanatnyi megvilágításához.

A G30-as képes arra, hogy LCD szerúen "kiégesse" a retinádat, ha éppen úgy szeretnéd.
Azt felejted el, hogy nem csak az LCD gyártók fejlesztenek, hanem a plazma is tökéletesedik folyamatosan.

Méghozzá óriási mértékben javultak az utóbbi években gyártott plazmák minőségi mutatói, mind képben, mind fényerőben, mint beégéssel kapcsolatban. Mondjuk itt a Panasonic-ra gondolok elsősorban, nem másra. Nem utolsó sorban a fogyasztás: Mértem az én plazmám fogyasztását sokáig és kb 130-140 watt jött ki átlagban full hd tartalommal nézve. Az LCD sem 50 wattal üzemel, hanem inkább 80-90 wattal. A 60 wattos fogyasztású LCD-ket nézve mindig rosszul lettem az ócska képminőség miatt és mindegy mennyibe kerültek. Ergo a fogyasztás nem lehet perdöntő, főként, ha figyelembe vesszük a plazma jóval alacsonyabb árcéduláját.
Végezetül a beégés: 4 éve használok plazmát, ez a második és azt a csatornát nézem, amit szeretnék, de még soha nem sikerült beégetnem egyik panelt sem. Hétvégén nemegyszer 10-23 óráig van bekapcsolva a gép és mégsem tapasztaltam semmit a hírhedt beégésből. Tény a RTL Klub-ot csak néha nézem és az ott vetített sorozatokat pedig soha, mert útálom.

Legeslegutolsó sorban: A világ ÖSSZES szaklapja szerint is a Panasonic plazma a mérték és az etalon képminőség tekintetében. Az összes többi csak utána jön, mindegy mennyibe került és ki a gyártója.

A Panasonic REFERENCIA- ként van kikiáltva a legnevesebb szakírók és szaklapok véleményei alapján. Nézz utána alaposabban, mielőtt elhamarkodottan ítélsz. A plazma olyan, mint egy megvilágosodás.

A GT sorozat tesztjei után konkrétan úgy sommáztak: - EDDIGI LEGJOBB TV, ami a szerkesztőségben járt - írták róla. Pedig millás készülékek is jártak már náluk. Biztosan hibbantak mindannyian.

Attól, hogy rengeteg a Suzuki, még nem jelenti azt, hogy a világ legjobb autója ugye? Remélem érted a célzást.

Magyarázat: A Suzuki = LCD-vel. :R

"csak a zene van"

(#695) szaszlaci válasza dgyuri0123 (#694) üzenetére


szaszlaci
addikt

Értelek, hogy mit szeretnél mondani, de attól még megalapozatlan, nincs igazad. Amiket állítok, száz darabos nagyságrendű tévé alapján szűrtem le. Oké, ez most kissé nagyképű válasz, de kár ezen vitatkozni.

Konklúzió, szerintem? Tévézésre LCD-tv, mozizásra DLP- vagy CRT-projektor. A plazma meg olyan öszvér dolog.

Ja, és a szaklapok.. Azokat általában jobb kerülni, bármi is legyen a tárgyuk.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#696) ultio válasza szaszlaci (#695) üzenetére


ultio
senior tag

Én aztán végképp nem akarok okoskodni, plazmám nem volt még, led lcd alaptévém van.

De, mivel nagyon sokan sok helyen írják/írták, hogy a plazmának milyen szép képe van, mint igaz prohardver olvasó benéztem a plazma tévék topikjába és elolvastam az 1. hozzászólást.
Na ha az alapján valaki plazma tévét vesz, megérdemli. Bejáratás, miegymás.
Tudom, mert ezt is olvastam, hogy ezt azért nem kell ilyen komolyan venni. De nyilván van igazságalapja, mert különben nem lehetne fő helyen, meg nem zörög a haraszt, ha nem....

Mindezzel csak azt akartam mondani, ha egy olyan a témához nem értő személy, mint én tévét keres, hát plazmát soha nem vesz, az biztos. Függetlenül attól, milyen szép képe van és hányan írják le, hogy filmezéshez plazmát, meg a sötét szín, meg egyébként is.

[ Szerkesztve ]

rasti rusti

(#697) ultio válasza anonym1s (#690) üzenetére


ultio
senior tag

Ez nagyon érdekes.
Nekem nem találja meg. Csak a Madagaszkár filmet, de utána ha okézom, A hálózat nem elérhető el üzenetet dobja. Természetesen van hálózat és máshoz le is szedi a tartalmat, csak ezekhez a filmekhez nem.

rasti rusti

(#698) oldbone'76 válasza dgyuri0123 (#694) üzenetére


oldbone'76
tag

Szerintem is milliószor "mozisabb" a plazma, mint az LCD. Viszont monitornak nem lehet használni, mert beég mint a... És grillezni lehetett velük.. Nekem monitornak is kellett, úgyhogy egyenes út vezetett az LCD felé.

Ezek akkori tapasztalatok amikor a b650 lcd mellett döntöttem már nem is tudom hány éve. Akkoriban nem csak ghostolni lehetett a plazmákat egy kintfelejtett dvd menüvel. Hanem háttérkpének is belehetett állítani...

Szóval eléggé korlátozott volt a felhasználása a plazmáknak. Nem tudom, hogy ez mennyiben változhatott. Meg úgy emléxem, hogy elég környezetkárosító az a gáz amivel töltik és mintha Kanadában le is álltak volna az árusításával volna annó.. Legalább is vmi ilyen rémlik, persze lehet, hogy rosszul emlékszem.

(#699) juhiimi válasza oldbone'76 (#698) üzenetére


juhiimi
aktív tag

Nekem a beegesert sose volt tema a plasma,nem akarom azert stresszelni magam,hogy nehogy tobb orat nezzek egy bizonyos tv adot,mert akkor beeg a logo...

(#700) dgyuri0123


dgyuri0123
nagyúr

Minden hsz-hez csak gratulalni tudok. Semmilyen szakmaisagot nem tartalmaz egyik sem.
Bravo.

"csak a zene van"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.