Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) dgyuri0123 válasza Dollface (#1400) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ha már 2 év körüli a HDD-d, ráadásul mini usb-s, akkor nagy eséllyel az usb aljzat ment tönkre a vinyón.

Nekem legalábbis ez volt a WD Mybook-on. Vettem új házat és gond megoldva.

"csak a zene van"

(#1402) Dollface válasza dgyuri0123 (#1401) üzenetére


Dollface
tag

Köszi a tippet,de sajnos nemm hinném,mert még egy éves sincs a vinyó és a lejátszó sem, együtt vettem őket tavaly novemberben.
És mivel fixen be van kötve hátra,kb. összesen jó ha 10 alkalommal volt ki-be dugva...a filmek is hálózatról kerülnek rá,nem húzogatom ki-be szinte sohasem...azt gondolom,hogy fizikai hiba szinte kizárt...

[ Szerkesztve ]

(#1403) szaszlaci válasza Dollface (#1402) üzenetére


szaszlaci
addikt

Amennyiben jól értem, eddig nem volt ilyen problémád, és mivel firmware – vagy hasonló – frissítését nem említetted, feltételezhető, hogy mégiscsak kontakthibáról, esetleg pufferkondi kiszáradásáról van szó.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1404) polberto


polberto
tag

WD szervíz van Magyarországon, tudtok valamilyen elérhetőséget adni?

(#1405) ultio válasza polberto (#1399) üzenetére


ultio
senior tag

Én is jártam már így, de megnéztem neten és nem volt ott se elérhető, illetve nagyon lassú volt az tmdb. Próbáld meg később. Vagy keress rá az adott filmre neten és akkor látod megvan-e és hogy kell írni, hogy megtalálja az infót hozzá.

rasti rusti

(#1406) Angelo69 válasza Dollface (#1400) üzenetére


Angelo69
senior tag

Van egy tippem: próbáld meg előre dugni, hogy ott jelentkezik e a hiba.
Szerintem nem fog. :)

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#1407) Dollface válasza szaszlaci (#1403) üzenetére


Dollface
tag

Jó ideig nem jelentkezett ez a hiba, igazából egy pár hete vettem észre ezt először.

Totál össze-vissza csinálja, van hogy lefut egy 3 órás Gyűrűk Ura gond nélkül, de van hogy egy 20 perces sorozatrész sem,mert az ötödik percben "elveszti" a vinyót....

Firmware frissítést nem csináltam egy jó ideje, azt hiszem most az utolsó előtti firm van rajta.
Ez a pufferkondi kiszáradás mit takar? Lehet valamit tenni ellene?

(#1408) szaszlaci válasza Dollface (#1407) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ez esetben elég valószínű, hogy kontakthibáról van szó. Pufferkondi van például a merevlemez tápjában, hogyha 3.5"-os darabról van szó. Kiszáradáskor – amire csekély az esély – ki kell cserélni.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1409) Dollface válasza szaszlaci (#1408) üzenetére


Dollface
tag

2.5"-os a vinyó, úgyhogy akkor ez nem játszik...

Akkor most már én is kontaktra gyanakodok...mindegy, bekötöm előre, aztán ha úgy sem jó,akkor cserélek kábelt. Ha még akkor sem lesz jó,akkor meg passzolom,hogy a vinyó vagy a lejátszó portja szart-e be...:(

Köszönöm szépen a segítséget és a tippeket.

[ Szerkesztve ]

(#1410) dgyuri0123 válasza Dollface (#1409) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ha nincs még egy éves, akkor gari nem?

Nálam okosabbak szerint a WD külső HDD házak USB elektronikái nem a legstabilabbak. Több ismerősöm is járt úgy ahogyan én is és lehet, hogy te is.
Nekem nem ajánlották, mikor mostanság venni akartam a 3. WD HDD-met. Így mást vettem.

"csak a zene van"

(#1411) polberto válasza ultio (#1405) üzenetére


polberto
tag

Köszi szépen, az az érdekes ha a film mappába lévő torrent fájlra keresek rá a tartalom infoval, akkor eléri a TMDB-t, és ha itt beírom a film címét megtalálja az infokat.Tehát pl a dat fájlokat látja az Avi-t és Mkv-t, magát a film fájlt nem. Hogy ez mitől van?
Átírom ezt a utorrent fájt a film címével megeggyezőre és akkor simán megkapom a tartalom infot.
Csináltam már gyári visszaállítást, fw-t tettem vissza 1-el, majd újra a legfrissebbet, de nem változik semmi.

(#1412) Dollface válasza dgyuri0123 (#1410) üzenetére


Dollface
tag

Igen,garis, csak azt sem tudom mit vigyek szervizbe, a lejátszót vagy a vinyót...hol van egyáltalán WD szerviz??? Gyanítom sehol, hanem majd az Extreme Digital megmókolja...nem szeretem dolog az ilyen,utálom ha valamelyik cuccomat szervizbe kell vinni :(

(#1413) dgyuri0123 válasza Dollface (#1412) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nincs másik vinyód, amit rádughatnál a WD-re? Akkor megtudnád, hogy mi a rossz, A HDD USB-je, vagy a player-é. Ha már biztos vagy benne, hogy melyik a rossz akkor vidd vissza a boltba. Ők kipróbálják és ha valóban a "látja-nem látja" effektus jön elő nekik is, akkor valószínűleg csere lesz. Nem hiszem, hogy van szervíze a WD-nek M.o-n.

Viszont bukod a rajtalévő anyagokat, hacsak nem tudod átmenteni valahová.
Én inkább vettem egy házat 3000 Ft-ért és megmaradt a gyűjteményem. Még rosszabbul is jártam mint te, mert a 3.5-es WD Mybook ment gallyra. Az meg ugye tápos és ezért drágább hozzá a ház is, mint a 2.5-eshez.

"csak a zene van"

(#1414) szaszlaci válasza dgyuri0123 (#1413) üzenetére


szaszlaci
addikt

Igen, ez jó ötlet, főleg, hogy egy ház ebayen kb. 500 Ft. (Rendelkezem többel is, rendben vannak.)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1415) juhiimi válasza Dollface (#1412) üzenetére


juhiimi
aktív tag

Ugyanez volt a problemam,igaz 3,5-os wd-vel.Probald meg bedugni az elol levo usb-be,nekem megoldotta.

(#1416) Dollface válasza juhiimi (#1415) üzenetére


Dollface
tag

Köszönöm, megpróbálom.
Bár elég bután néz ki egy kábel az első portba dugva :)

[ Szerkesztve ]

(#1417) rene85 válasza Dollface (#1416) üzenetére


rene85
aktív tag

Az elejébe kell dugni és kész, fentebb linkeltem egy topikot egy angol oldalról ahol szintén leírják ezt a hibát, illetve válaszoltak nekem is páran ebben a PH topikban, hogy ez megoldotta a problémájukat.

(#1418) juhiimi válasza Dollface (#1416) üzenetére


juhiimi
aktív tag

Igen,hat ezzel egyutt kell elni...vagy vegyel egy usb-es routert es arra kotod a hardot es akkor elered pc-rol is meg media playerrol is a tartalmat :)

(#1419) Dollface


Dollface
tag

Köszi mindenkinek a segítséget,sokat segítettetek. Legalább megtudtam azt is,hogy nem vagyok egyedül ezzel a problémával,persze nem mintha vigasztalna hogy másnak is szarakodik.

Mindenesetre furcsának találom,hogy egy eszköznek a hátsó portja nem ugyanazt a stabilitást hozza mint az első...konkrétan nevetséges szerintem. Most viszont frissítettem a legújabb firmware-re, meglátjuk hogy ezzel javul-e valamit a dolog, de a tapasztalataitokból kiindulva nem valószínű:(

(#1420) Berzso


Berzso
tag

Sziasztok, Pana 50GT60 mellé akarok médialejátszót, néha 3D is menne. Másik topicban olvastam ezt a pár sort: A WD Live Streaming jó lejátszó, csak sajnos nem tudja a 3D-t, s kellene gondolni a jövőre is.
Jövő? Hát nem tudom meglátjuk, hogy lesz-e jövője, de ha kell 3D-is, akkor meg pláne felejtős a belső lejátszó. Akkor viszont mede8er med600-as, de az már zsebbe nyúlósabb, 45k.
Ezekszerint ha WD Live lejátszó van rákötve nem müködik a 3D? Kérek segítséget, köszönöm!

(#1421) aldebaran válasza Berzso (#1420) üzenetére


aldebaran
őstag

Működik. Az ou és az sbs megy, más nem.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1422) Berzso válasza aldebaran (#1421) üzenetére


Berzso
tag

köszönettel, akkor be is szerzem :)

(#1423) aldebaran válasza Berzso (#1422) üzenetére


aldebaran
őstag

Én meg ilyen tévét akarok, mint a tiéd karácsonyra... ;] :P

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1424) Berzso válasza aldebaran (#1423) üzenetére


Berzso
tag

Nekem is csak 2 nap múlva hozzák, még szerencse hogy nem kapkodtam el - múlt pénteken ment le az ára 40-el :C Akkor figyelnem kell majd, nehogy belefussak olyan filmbe, amit nem játszik l a WD!

(#1425) aldebaran válasza Berzso (#1424) üzenetére


aldebaran
őstag

Igen, láttam az áresést, de még kivárok egy kicsit...
Ha olyan filmet tölte... veszel, aminek a nevében szerepel az ou, vagy sbs, akkor nem rontasz el semmit.

Grat a tévéhez!

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1426) Berzso válasza aldebaran (#1425) üzenetére


Berzso
tag

Köszi, figyelek majd rá. :)

(#1427) ooooobi


ooooobi
senior tag

Sziasztok, képarányt lehet valahogy állítani, konkrétan kicsit nyújtani szeretném a képet függőleges irányban. Rálötöttem egy régi HannsG HG281D-t ami 16:10es képarányú nem 16:9es és kicsit össze van rajta nyomva kép. Monitoron a finombeállítás szürke, gondolom mert HDMI-in kapja a jelet. A wdtv Liveban meg semmi hasonló beállítási lehetőséget nem találtam. (csak pár napja vettem)

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#1428) aldebaran válasza ooooobi (#1427) üzenetére


aldebaran
őstag

A médialejátszó csak lejátssza a médiát, nem pedig beállítja a képarányt. A tévéden tudod ezt megtenni, de ha ott nem, akkor vegyél másik tévét. :K

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1429) szaszlaci válasza ooooobi (#1427) üzenetére


szaszlaci
addikt

Lejátszón a monitorod felbontását kellene beállítani, elvileg lesz rá lehetőség.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1430) BoRRoNeo


BoRRoNeo
csendes tag

Sziasztok!

Most vettem egy WDTV Live-ot, megszenvedtem vele, de nagyjából sikerült működésre bírnom. Egy dolog azonban nem áll össze a fejemben. Hálózaton játszom le a filmeket, sok BD50-es könyvtárstruktúrám van. Ha belemegyek a Stream mappába és kiválasztom a filmet tartalmazó m2ts fájlt akkor nem játsza le. Ha ugyanezt az m2ts fájlt átmásolom egy külön könyvtárba akkor viszont igen. Az összes magában álló BD-ről kimásolt (tehát nem ripelt/enkódolt, csak szimplán F5) m2ts tökéletes megy, a helyén (tehát BD struktúrában) lévő m2ts-ek nem. :F

(#1431) BoRRoNeo válasza BoRRoNeo (#1430) üzenetére


BoRRoNeo
csendes tag

Most vettem észre, hogy elég a Stream mappát átnevezni mondjuk Stream1-re és úgy is működik. A WDTV Live egyszerűen nem enged Stream nevű mappából m2ts-t lejátszani.

(#1432) aldebaran válasza BoRRoNeo (#1431) üzenetére


aldebaran
őstag

Nem kell belemenni a mappába. A legfelső mappához kell navigálni és a play gombbal lejátszani. Simán lejátsza.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1433) BoRRoNeo válasza aldebaran (#1432) üzenetére


BoRRoNeo
csendes tag

Nekem nem. Ha a könyvtáron nyomom a Playt akkor azt írja, hogy a könyvtár nem tartalmaz médiát. Ugyanezt írja, ahogy haladok egyre beljebb. Végül a Stream mappán nyomva ugyanaz történik, mintha bent az m2ts-re nyomnék. Van amelyik Blu-raynél csak fekete kép és van amelyiknél elindul valamelyik m2ts (menü háttér, FBI figyelmeztetés), de sohasem a fő m2ts fájl.

(#1434) bull84ghia


bull84ghia
őstag

Gondolkodom egy ilyen lejátszó beszerzésén.
A cél egy nem hd ready tv-n NAS-ról filmek lejátszása és a gyerkőcnek a mese nézés.
Tud magyarul és mennyire nehézkes a kezelése, illetve amire én akarom használni arra megfelelő?

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#1435) aldebaran válasza bull84ghia (#1434) üzenetére


aldebaran
őstag

A 8 éves fiam simán kezeli, szóval előfordulhat, hogy nem nehéz a kezelése. És tud magyarul és az tök mind1, milyen tévével kötöd össze, de az én NAS-omról simán lejátsza a filmeket.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1436) ultio válasza bull84ghia (#1434) üzenetére


ultio
senior tag

Fiam bő 6 évesen is kezelte, megmutattam hogy kell és kész.
Én Kedvenc menüt csináltam, abban vannak a filmjei.

rasti rusti

(#1437) gaborgyula


gaborgyula
tag

Win7 fájlmegosztás. Én követtem a WD oldaláról magyarul is letölthető felhasználói kézikönyv „Mappa megosztása a számítógépen” (40. oldal) című fejezetében leírtakat. A hálózatot átállítottam „Munkahelyi hálózat”-nak, szintén a leírtak szerint kikapcsoltam a „Médiaadtafolyam-továbbítás”-t majd a mappa tulajdonságoknál speciális megosztással megosztottam a mappákat amiket látni szeretnék a lejátszón. Egy dologban tértem el a leírtaktól. A kézi könyv szerint nem feltétlen szüksége jelszó a számítógépre, de nekem csak úgy működik, ha az aktuális felhasználónál van jelszó (korábbi tapasztalatom hogy Win7-nél a jelszó hiánya más hálózati dolgoknál is tud problémát okozni). Miután ezek a beállítások megtörténtek és újraindítottam pc-t már a lejátszón a „Tartalom forrásának kiválasztása” pontnál a „Hálózati megosztás”-t kiválasztva pc-n beállítót aktuális felhasználó neve és jelszava megadása után hibátlanul működik a fájlmegosztás. Remélem segítettem. :)

(#1438) ooooobi


ooooobi
senior tag

Mitől függ, hogy mihez talál metaadatokat? Látszólag semmi rendszert nem látok benne.

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#1439) Zsadi válasza ooooobi (#1438) üzenetére


Zsadi
őstag

Ez jó kérdés, még én sem jöttem rá a rendszerére.

(#1440) FhRossi válasza ooooobi (#1438) üzenetére


FhRossi
tag

Nekem talált eddig minden filmhez(kb. 150-160) kivétel nélkül. A lényeget abban látom, hogy ékezet nélkül kell a filmre rákeresni!

Panasonic 50G30, PS4 1TB CUH-1216, iPhone 11Pro 256GB, MacBook Pro 2020,  Watch 6 Series, PSN: FhRossi1908

(#1441) ooooobi válasza FhRossi (#1440) üzenetére


ooooobi
senior tag

Rákeresni, hogyan? Ha kézi médiainfo van bekapcsolva akkor sehol nem találom a kézi dolgot, nyomok optionst könyvtárra, állományra akkor is csak törölni meg másolni tudok, vagy ezt máshogy kéne?
Atomatában meg megtalál jó párat, de nem mindent.

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#1442) KIL


KIL
csendes tag

Sziasztok!

Egy furcsa dolog jelentkezett az első frissítés óta. Néha magától bekapcsolódik teljesen rendszertelenül, úgy hogy nincs is otthon senki sem. Ez nem tűnik túl jó dolognak, feleslegesen megy ki tudja mióta mikor du. hazaérek. A 2. frissítés sem oldotta meg ezt.
Valakinél volt esetleg már hasonló? Mi lehet ennek az oka és mit lehetne kezdeni vele? Gariban visszavinni nincs sok kedvem, mert min. 2 hét míg tesztelgetik, aztán a válasz, hogy náluk nem tapasztalták és semmi baja nincs.

(#1443) dgyuri0123 válasza KIL (#1442) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Áramszünet után nálam mindíg bekapcsol. Nem szokott előfordulni nálatok?
Nálunk évente kb. 4-5 alkalommal van ilyen.

"csak a zene van"

(#1444) KIL válasza dgyuri0123 (#1443) üzenetére


KIL
csendes tag

Először én is arra gondoltam, de másból látszik h .nem volt áramszünet. Tegnap például szintén bekapcsolt, kinyomtam, majd egy 15 perc múlva ismét belőtte magát. Fogalmam nincs mi lehet ez , de nem a legjobb dolog.

(#1445) ooooobi válasza KIL (#1444) üzenetére


ooooobi
senior tag

Kontaktos elosztó?

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#1446) jel1


jel1
aktív tag

mi lehet a baj, ha rádugom a fényképezőt, és lefagy?
vagyis tetülassan bemegyek a mappába, és amikor rámennék arra, ahol a képek vannak, akkor vége :/
még csak most vettem... ez a médiakönyvtár építése lehet? azt hol lehet kikapcsolni?
A leírásban csak annyi van, hogy a Beállítások menüből... :DDD

firmwaret frissítgessem?

[ Szerkesztve ]

(#1447) ooooobi válasza jel1 (#1446) üzenetére


ooooobi
senior tag

Meállítás->Rendszer->Médiakönyvtár

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#1448) jel1 válasza ooooobi (#1447) üzenetére


jel1
aktív tag

Akkor nem ez a probléma :/
windows is meg a tv is simán betölti. nem értem mi baja lehet :/
ötlet?

(#1449) Zsadi


Zsadi
őstag

Meg lehet neki adni, hogy bekapcsolás után melyik opcióval induljon?
Ne pl. a videók, hanem a fájlokkal.

(#1450) MrFriday78


MrFriday78
csendes tag

Sziasztok!
Segítség kellene. Pár napja vettem egy ilyen lejátszót. Beüzemeltem, minden ok. Másnap bekapcsoláskor "nincs jel" felírat a tv kijelzőjén (HDMI kapcsolaton keresztül), néha villanásnyira feltűnik a lejátszó menüje, majd megint semmi. Nem HDMI kábellel működik. Ötletek, hogy mi lehet a hiba? (a tv másik HDMI bemenetén is próbáltan, hasonlóan semmi eredménnyel). Ami furcsa, hogy áramtalanítás után a wd logós képernyő még látszik, de utána semmi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.