Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) szaszlaci válasza Gedeon31 (#2000) üzenetére


szaszlaci
addikt

3.5-ös rackre volt már panasz, de nincs gáz egyiknél se, konkrét típusra érdemes rákeresni vásárlás előtt.
Ezt inkább neked kell tudni, megéri-e a felár a notilemezért, ami mondjuk külső ház vételekor kb. meg is térül. Meg ha sokat van bekapcsolva, nagyobb baj lehet a parkolással* 2.5-nél. Cserébe kicsi, halk hűvös. Stb., stb.

*: 1. hsz-be összegyűjtöttem a lényeget.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2002) Gedeon31 válasza szaszlaci (#2001) üzenetére


Gedeon31
addikt

Köszönöm :)

3,5 az már van és most tervezek venni 2.5 lemezt.

[ Szerkesztve ]

(#2003) End-ru


End-ru
aktív tag

Jobb felső sarokból az órát nem lehet valahogy eltüntetni? Plazmán szép kis nyomot tud hagyni.

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#2004) dgyuri0123 válasza End-ru (#2003) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Képernyővédőt állítsd 5 percre és nem lesz baja. Én is így használom, évek óta.

"csak a zene van"

(#2005) End-ru válasza dgyuri0123 (#2004) üzenetére


End-ru
aktív tag

Tehetem, ha a menübe turkálok :) Amúgy nem lenne gond, csak ha sok széles vásznú filmet nézek, akkor az óra helye pont a fekete sávba esik, és ott marad a nyoma.

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#2006) dgyuri0123 válasza End-ru (#2005) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ha filmet nézel, nem látszik az óra. Az csak a menüben látható.

"csak a zene van"

(#2007) End-ru válasza dgyuri0123 (#2006) üzenetére


End-ru
aktív tag

:) "az óra helye pont a fekete sávba esik" Arra akartam célozni, hogy nincs változó képtartalom akkor sem, ha filmet nézek, mert film közben ott a fekete csík. Így "nem mosódik".

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#2008) dgyuri0123 válasza End-ru (#2007) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Kb.5 éve plazma/WD üzemel nálam is és semmi gond. 21:9 képarányú filmeket én is jócskán nézek, mégsincs ghostja az órának. Használd és örülj neki.

"csak a zene van"

(#2009) honlaca


honlaca
csendes tag

Sziasztok!

Rendszer:
PC (HDD-n filmek) - LAN kábel (CAT 5e) - CISCO E2000 Router - LAN kábel (CAT6 - ez 15 méter!) - WD TV Live Streaming - Pana 50GT60 TV (A hang is a TV jön jelenleg, nincs rákötve az erőlködőre.)
A hálón csücsül még egy laptop és a TV WIFI-n.

Most álltam át WIFI-ről kábelre, BD25-ig megy is minden rendben, de BD ISO és BD50 lejátszás akad. Rettenetesen akad. ISO esetében néha megoldódott azzal, hogy a DTSMA hangsávot átváltottam Dolby Digitalra és semmi gond, de BD50-nél nincs megoldás, kép akad, hang nincs is.

WD-ben a hang kiküldése HDMI-re van állítva, Routeren próbáltam a portokat, mindenhol ez a helyzet. A hálózat sima Windows hálózat (mindent összedugtam, aztán ment, gondolom ez a SAMBA). Ötlet, hogy a hálózati beállításokon mit csekkoljak (full duplex vagy minek a beállítása) vagy próbáljak NFS-t vagy valami?

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#2010) szaszlaci válasza honlaca (#2009) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szia!

"BD ISO és BD50 lejátszás akad"
Kíváncsiságból, mit értesz BD .iso és mit BD50 alatt?
Az akadás sajnos nem meglepő hálózaton.

"DTSMA hangsávot átváltottam Dolby Digitalra és semmi gond"
Mert az kisebb bitráta, az még átfér a hálózaton. (Mellesleg TV hangszóróra oly mindegy..)

"Ötlet,"
Routeren engedélyezve van minden sebesség?
Vinyó a WD TV-hez közvetlenül, USB-n. Igen, tudom, így nem lesz hálózat.
(Vagy nem kell erőltetni a maxi BD lemezt, egy jól megcsinált .mkv több méteres képhez elég.)

Ha teszel egy adathordozót a médialejátszóra, milyen sebességgel tudsz rá másolni? Pl. WinCommanderben elérheted, és az kiírja.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2011) Ispy válasza honlaca (#2009) üzenetére


Ispy
veterán

Igen, át kell állni NFS-re (pontosabban NFS-TCP, ez a gyorsabb) és akkor mennie kell.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#2012) honlaca válasza szaszlaci (#2010) üzenetére


honlaca
csendes tag

Szia!

BD ISO: egy darab iso fájlban a teljes BD lemez
BD50: BD mappaszerkezettel egy teljes BD lemez
Nekem azért volt meglepő, mert eddig azt olvastam, hogy gigabit LAN-on azért mennie kellene akadás mentesen a fentieknek, így gondolom, hogy valami beállítás problémám lehet.

Tudom, hogy kisebb bitráta, de akkor a BD50 esetében miért nem megy akadás nélkül a film az átváltást követően, ha ISO-nál meg megy?

Bocs, nem vagyok nagyon otthon a hálózatokban és a hálózati eszközökben. Hol tudom megnézni, hogy a routeren minden sebesség engedélyezve van-e?

Nincs most vinyóm, amit ráköthetnék USB-n a WD-re, barkácsolni (gépből ki, oda, vissza) meg nem akarok, de majd kipróbálom valamikor ezt is.

Köszi

(#2013) trance89 válasza honlaca (#2012) üzenetére


trance89
őstag

"Nekem azért volt meglepő, mert eddig azt olvastam, hogy gigabit LAN-on azért mennie kellene akadás mentesen a fentieknek, így gondolom, hogy valami beállítás problémám lehet."

semmire se mész a gigabites hálózattal ha a wd gyakorlatilag csak 100mbit-re képes

[ Szerkesztve ]

(#2014) honlaca válasza trance89 (#2013) üzenetére


honlaca
csendes tag

Na b@kker.
Már kinéztem az utódját, de ez meg fogja gyorsítani a folyamatot.
De mintha a WD TV Live Streaming esetében is olvastam volna, hogy viszi vezetékes hálózaton a fullos BD-ket, na majd utánanézek még egyszer.

Köszi.

(#2015) szaszlaci válasza honlaca (#2012) üzenetére


szaszlaci
addikt

"Tudom, hogy kisebb bitráta, de akkor a BD50 esetében miért nem megy akadás nélkül a film az átváltást követően, ha ISO-nál meg megy?"
Ez az adott film (pillanatnyi) bitrátájától függ, ha az akadós mappaszerkezetes BD50-ből csinálnál egy .iso-t, minden bizonnyal az is akadna.

Routernél igazából a WiFi-s sebességállítás ugrott be, de már leesett, hogy kábelnél nem sok lehetőség van. (Esetleg nézz szét a saját menüjében, általában a böngészőből érhető el az 192.168.1.245 címmel, és hát ott megkeresed, mondjuk a LAN címszó alatt.)

Még megpróbálhatod egy másik, lehetőleg rövidebb kábellel, de sok reményt ne fűzz hozzá, azért az ötvenes BD nem ide való, örülj, hogy megy a 25-ös.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2016) honlaca válasza szaszlaci (#2015) üzenetére


honlaca
csendes tag

Köszi a tippeket.
Azért egy Mede8er 600x3d-vel vagy egy Popi A-410-zel, amik kezelnek gigabit LAN-t már valószínűleg menne a dolog?

(#2017) honlaca


honlaca
csendes tag

NFS szerver kellett ide!
Mivel nem foglalkoztam ezzel korábban, így eltartott egy ideig míg összejött, de most hasít minden, HDMA-val együtt. :C

(#2018) Minstrel


Minstrel
senior tag

Távirányítót szedtétek már szét? Elég erősen kell már nyomkodni a gombokat, kicsit megpucolnám, de egy kis rés sincs rajta, szétbarmolni meg nem szeretném.

(#2019) trance89 válasza Minstrel (#2018) üzenetére


trance89
őstag

jahh, csak szétpattintani lehet de akkor viszont elég szép lesz az oldala, nekem mind2 streaming távirányítója kezd már haldokolni, vagyis az egyik már majdnem halott (ugrálni kell a gombokon, főleg az "ok" és "on/off" gombokon amik a legfontosabbak) a másikon pedig egyelőre még csak a "on/off" kezd szarakodni de erre is hasonló sors vár
ezért aztán tegnap elkezdtem nézelődni ebay-en:
http://www.ebay.com/itm/WD-Western-Digital-remote-control-Elements-TV-HD-Mini-Live-Plus-Hub-SZ-WD21B-/230871767148
utángyártott (nem eredeti) univerzális wdtv távirányító, az összes wd lejátszóval kompatibilis, egyből rendeltem is belőle 2-t, összvissz 16 dollár szállítással
nincs rajta az összes gomb amik a streaming irányítóján pont csak azok amikre szükség van de ha nagyon hiányoznának az extra gombok:
http://www.ebay.com/itm/WD-Western-Digital-remote-control-Elements-TV-HD-Mini-Live-Plus-Hub-SZ-WD37J-/251174292356
ez már jobban hasonlít az eredetihez de szerintem egy rakat felesleges gomb van rajta mint a gyárin
mind2 irányító ugyanazon amerikai cég terméke, nagyon baráti áron az eredeti távkapcs árához képest
max 3 hét alatt meg kéne jönniük, ha kézbe vettem majd beszámolok róla milyen

(#2020) ultio válasza trance89 (#2019) üzenetére


ultio
senior tag

Annak idején én Philips dvd lejátszóhoz vettem a gyárival megegyező távirányítót olcsón.

Hátha lesz ehhez is. Néha nekem is erősen kell nyomni a gombokat, bár lehet egy elemcsere javítana a helyzeten.

[ Szerkesztve ]

rasti rusti

(#2021) Minstrel válasza trance89 (#2019) üzenetére


Minstrel
senior tag

Ez az első tényleg jónak tűnik, megvárom akkor mit szólsz hozzá aztán lehet jó lesz nekem is, mert tényleg nincs szükség a többi gombra. Nekem is az on/off elég rossz, már sokszor nem is kapcsol ki teljesen, mert hiába nyomom hosszan egy pillanatra elveszti a kapcsolatot és akkor csak készenlétbe megy.

(#2022) pr0bi


pr0bi
senior tag

Sony Bravia távirányító hibátlanul működik hdmi-cec-vel.

(#2023) trance89 válasza pr0bi (#2022) üzenetére


trance89
őstag

a samu smarttv távirányítóm is működik vele de csak pár gomb (play/pause, tekerés stb)
ha pedig legalább azok a gombok amik a 7 dolláros utángyártott távon vannak nem működnek cec képes készüléken másik távkapccsal akkor semmit se ér az egész

(#2024) azka79 válasza trance89 (#2023) üzenetére


azka79
aktív tag

A LIDL-be szokott lenni PROGRAMOZHATÓ távirányító ~1500-2500,-Ft én az eredeti távirányító minden funkcióját átprogramoztam, és nagyon zsír... :DDD

(#2025) footy


footy
addikt

Megeri valtani WD TV Live-rol Streamingre? Igazabol egyetlen problemam van a Live-val, hogy az erositon pattog nemelyik AC3 es DD filmnek a hangja. Ilyennel talalkozott valaki az ujnal?

(#2026) szaszlaci válasza footy (#2025) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ennyire kiment a divatból a köszönés? A héten a sokadik ember, pedig még csak kedd van.

Ha kell a jobb fajta jukebox, szerintem érdemes váltani.

A hang valószínű pattogni fog az újjal is. Valahol le is írtam egy lehetséges megoldást. Na meg is van, épp ebben a topikban: [link]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2027) footy válasza szaszlaci (#2026) üzenetére


footy
addikt

Én már nagyon rég nem láttam senkit köszönni a fórumokban.

Ez WD TV sajátosság? Az SPDIF-nek vagy a chipsetnek a hibája? HDMI-n nincs ilyen gond?
Nekem egyébként Yamaha erősítőm van, nálad milyennel jött elő?

(#2028) aldebaran


aldebaran
őstag

nincs véletlenül infótok arról, hogy lesz -e valamikor új firmware? Vagy annyira jó lett a legutolsó, hogy már nem is csinálnak újabbat és hagyják a f.be? Vagy azért hagyták abba a fw frissítést, mert már nem gyártják ezt a terméket?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#2029) Hooper


Hooper
őstag

nem tudjátok ha otthoni hálózatra lépek miért kéri el minden alkalommal a bejelentkezési azonosítót?
(hiába pipálom ki a "jegyezzen meg" részt)

(#2030) aldebaran válasza Hooper (#2029) üzenetére


aldebaran
őstag

mikori firmware?
ne add meg neki, ha kéri. a back-kel lépj vissza teljesen, majd ismét a win megosztásra. nem fogja kérni.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#2031) Hooper válasza aldebaran (#2030) üzenetére


Hooper
őstag

legújabb.
hónapokig ment gond nélkül majd egyszer csak bekérte, azóta nem hajlandó letenni róla. az a vicc, hogy volt hogy beírtam randomban valamit és beengedett. volt hogy kikellett törölni, de általában "anonymus" user van bent. Ez a gyári beállítás, vagy én irtam be? rég állítottam, már nem emlékszem :P

Most viszont egyáltalán nem látja a win megosztást. fél órája gondolkozik a de semmi. mindet ujra indítottam, a WD kapott egy factory resetet. a win rendben van, ipad látja a filmeket :F

(#2032) dgyuri0123


dgyuri0123
nagyúr

Sziasztok.

Ide is felteszem a kérdést, hátha más WD tulaj is került hasonló helyzetbe.
Vettem egy Denon X2000-es erősítőt 3 nappal ezelőtt.

Előjött az első bibi. WD-t használok MP-ként és bekapcsolás közben a bootolás szakaszban el kezd zölden villódzani a plazma kijelzője, aztán, ha a hálózati csatlakozás szakaszába ér a WD, akkor már nem villog és teljesen jó lesz a kezdőképernyő. A plazma TV ARC-jébe van kötve.

Ha közvetlenül a tv-be dugom, akkor ezt nem csinálja a plazma, csak a Denonon keresztül.

Van esetleg tippje valakinek? A WD lehet a ludas, vagy a Denon HDMI-je vacakol?

Kösz a segítséget.

"csak a zene van"

(#2033) sarkan válasza dgyuri0123 (#2032) üzenetére


sarkan
aktív tag

Szia!

Szerintem Denontól független, ha be van kapcsolva a tv és akkor kapcsolom be a WD-t akkor nekem is bejön ez a zöldes villódzás.
Éppen ezért én kikapcsolt tv-nél indítom a WD-t és amikor az bekapcsolja a tv-t már túl van a képernyő villogtatós szakaszon.
A wd nálam is az erősítőbe megy.

(#2034) szaszlaci válasza dgyuri0123 (#2032) üzenetére


szaszlaci
addikt

Úgy emlékszem, a WD induláskor váltogatja a felbontást, méghozzá auto módba is beteszi. Bizonyára ez megkavarja az erősítőt, ezért az nem ad a tévé felé értelmes képjelet, tehát zöld képet kapsz. Esetleg az erősítőn állíts valamit, ha lehet.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2035) dgyuri0123 válasza sarkan (#2033) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Szia.

Ez valamelyest megnyugtató, mert már vittem volna vissza a MM-ba.

Azt azért nem értem, ha direktbe a plazmába van dugva a HDMI, akkor miért nem csinálja?

Azért kösz a választ.

Szerk:

szaszlaci: Neked is kösz. Lehet valami abban amit írsz és talán a WD a "gondok" okozója.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#2036) szaszlaci válasza dgyuri0123 (#2035) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ha igazam van, akkor a TV (gyorsan) felfogja a felbontásváltást, míg az erősítő nem (elég gyorsan).

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2037) Hooper válasza Hooper (#2031) üzenetére


Hooper
őstag

van ötlet hogy egyik pillanatról a másikra miért nem látja a WD a megosztott win mappát?
ipad látja, és PCről is látom a WDre kötött merevlemezt

(#2038) dgyuri0123 válasza Hooper (#2037) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ilyen szokott lenni WD-nél. :K

PC/WD újraindítás segíteni szokott.

"csak a zene van"

(#2039) Hooper válasza dgyuri0123 (#2038) üzenetére


Hooper
őstag

oo már mindent kihuztam és ujra indítottam 4x. a WD még factory resetet is kapott.

(#2040) trance89 válasza Minstrel (#2021) üzenetére


trance89
őstag

ma megérkezett a 2 távkapcs, összehasonlításképpen:

azt kell mondjam nagyon megérte (7 +1 dollár standard international shipping), minden funkciója tökéletesen műkszik, most viszont ahogy nézem már 5 dolcsi lett a szállítás szóval még jókor rendeltem ;]

[ Szerkesztve ]

(#2041) Minstrel válasza trance89 (#2040) üzenetére


Minstrel
senior tag

Na ez jó hír, köszi. Nekem megér 12 dolcsit is, már néha falhoz vágnám az eredetit. Most az az új szokása, hogy ha erősebben nyomom akkor kétszer is kapcsol. :W :D

(#2042) dgyuri0123 válasza trance89 (#2040) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Én meg egy ilyet vettem. Kicsit drágább volt használtan, 8k, de mindent ki lehet vele váltani.

Ez biztosan nem fog meghalni 1 év múlva. :D
[

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#2043) djnice


djnice
veterán

Na megvan a WD TV Live Streaming. Amit először észrevettem, hogy az interlaced anyagok lejátszása elég rossz minőségű. Pl az SD 576i anyagok elég szarul mutatnak, nem jó a deinterlacer, sokszor felezi a felbontást lejátszás közben vagy éppen remegnek az élek, szóval elfogadhatatlan. Még jó hogy vettem mellé 10-ért egy LG BP420-as bluray lejátszót is (outletből), azon jól mutatnak a váltottsoros dvd-k is, sőt a Toshiba TV-m beépített lejátszója is normálisan deinterlaceli az anyagot.
Belehet valahogy állítani a WD TV-t hogy ne 50p, hanem 50i legyen a kimenet az interlaced anyagoknál?

(#2044) trance89 válasza djnice (#2043) üzenetére


trance89
őstag

beállítások?
settings -> 3x OK és válogathatsz

(#2045) djnice válasza trance89 (#2044) üzenetére


djnice
veterán

Hát igen, csak jó lenne ha automatán tudná.

(#2046) trance89 válasza djnice (#2045) üzenetére


trance89
őstag

mondjuk a streaming nem éppen múlt századi 576i anyagokhoz való
fw frissítés megvolt?

(#2047) djnice válasza trance89 (#2046) üzenetére


djnice
veterán

Persze a legújabb fw van rajta. Tudom nem 576i-t kell nézni de pl a régi családi videók azok vagy van pár dvd ami még nincs hd-ben. Ez azért elég szomorú a Sigma Design-tól hogy egy alap dolgot nem képesek jól megcsinálni.

(#2048) trance89 válasza djnice (#2047) üzenetére


trance89
őstag

a lejátszó fw-jét nem a sigma adja ki, ők csak a drivert adják hozzá, a bugos fw a wd-nek köszönhető

(#2049) djnice válasza trance89 (#2048) üzenetére


djnice
veterán

Hát nem tudom mennyire múlhat egy fw-n a deinterlace képesség, hiszen azt a chip hardverből nyomja. Mindegy, azért jelzem a WD fórumon.

(#2050) dgyuri0123


dgyuri0123
nagyúr

Sziasztok.

Az miért van, hogy a WD TV Streaming Serviio-ról nem játszik FLAC-t? Legújabb fw van rajta.

Még a tv-m is lejátssza. Van valakinek ötlete?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.