Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) deadwing válasza bacsis (#750) üzenetére


deadwing
addikt

Én majd fogok, de még kellene tanács. :D
Most rakom össze a konfigot erre a célra, szereztem egy tbc-s sony kamerát, és most első körben a saját digit kazijain levő cuccokat kellene lementenem.
Kérdésem, hogy capture-nél kell nekem bármi driver vagy progi, vagy a vegas fogja kezelni simán a kamerát?
Ilyenekre gondolok hogy raw driver, meg van a sonynak ez a PlayMemories Home nevű csodaprogija... kellenek ezek nekem?
Egyébként egy DCR-TR7000E kameráról van szó, firewire kártya a gépben. VHS-re pedig egy egykori csúcsgépet, egy 7 fejes Grundig VS680 VPT-t fogok használni.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#752) deadwing


deadwing
addikt

Húha... most megijedtem.
Manualt olvasgatok, létezhet hogy ez a kamera nem tud S-video IN-t csak outot? :Y
[link]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#753) madrac válasza deadwing (#752) üzenetére


madrac
őstag

Jól látod. Sajnos nagyon kevés kamerának van (analóg) bemenete, és használtan se nagyon árulnak ilyet. Ezért szívás ez az egész. Az ajánlott eszközöket nem igen lehet beszerezni, vagy csak nagyon drágán. Ennyi erővel jobban jár az ember, ha beadja valami céghez a kazikat. Én is gondolkodtam házi digitalizáláson, de egy hibás HDD-s Panasonic DVD felvevőig jutottam a digitalizáló láncban amit nem sikerült megcsinálnom, de legalább olcsó volt :O Talán 10 évvel ezelőtt nagyobb esély lett volna jó áron beszerezni ehhez eszközöket.

(#754) deadwing válasza madrac (#753) üzenetére


deadwing
addikt

Azt most el is engedném... max vhs-re keresek mást, de aki adta a kamerát neki vannak di8-as kazijai amik ezzel készültek, gondoltam legalább azokat megcsinálom... De most ott tartok, hogy hiába raktam fel ezt a sony progit, nem látja a kamerát fw-n keresztül. Meg a vegas se látja csak valami microsoft DV camerát, de kép az semmi. Tudnál segíteni mi lehet a baj? Eszközkezelőben ott van a kamera mint imaging device, sony DV camcorder néven.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#755) cikasz


cikasz
őstag

Sziasztok.
Gondoltam bedigitalizálom az esküvői VHS kazettánkat, egy ilyenem van.
Adtak hozzá programot, de leszedtem újabb verziót a népszerű kölcsönzőből (Honestech.VHS.to.DVD.v5.0.24) :)
Az a problémám , hogy bárhogy állítom fekete fehéren jelenik meg a pc-n. Rádugtam tv-re és a videómagnónak nincs baja, szépen lejátsza színesben a felvételt.
Mi lehet a gond vajon?

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#756) deadwing válasza cikasz (#755) üzenetére


deadwing
addikt

Ezért téged itt ki fognak nyírni :)
Egyébként én arra gondolnék hogy szabványbeli probléma lehet.
PAL-ban készült a felvétel? Nem lehet, hogy SECAM?

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#757) madrac válasza deadwing (#754) üzenetére


madrac
őstag

Sajnos nekem sincs ebben tapasztalatom. Én úgy elmélkedtem látatlanban, hogy a Windows 10-hez már nem kell firewwire-hoz külön egyedi driver, hanem a W10 beépített valami szabványos driverén keresztül kellene mennie. Nem tudom lehet-e a forrás paramétereit állítgatni valahogy, esetleg más programokkal is megnézni. A kamerából tuti jön ki jel? Abban lévő beállításokat is megnézném.

(#758) deadwing válasza madrac (#757) üzenetére


deadwing
addikt

Nem kínál fel a menüje semmi ilyesmit, elég fapados. Lehet amúgy, hogy pont a win10 lesz a baja, VAGY a fw kártya chipset... ez valami NEC gyártmány. Emlékszem régebben sokat szívtam egy sapphire hangkarival, ami csak texas chipes fw kártyával akart menni. Próbálkozom még majd win7-es rendszerrel...

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#759) djnice válasza deadwing (#754) üzenetére


djnice
veterán

Próbáld meg WinDV-vel.

#755cikasz
Azt a kis cuccot el is felejtheted, nem lesz jó VHS-t digitalizálni, a gyenge szinkronjel miatt fekete-fehér.

(#760) deadwing válasza djnice (#759) üzenetére


deadwing
addikt

Azt a mindenit... soha nem gondoltam volna, hogy egy 2003-as kis programocska fogja megoldani a problémámat win10-en....
Működik!!!
Ezer köszönet :R :R :R

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#761) T800 válasza deadwing (#754) üzenetére


T800
csendes tag

Érdemes lehet tenni egy próbát a - korábban djnice által is javasolt - WinDV nevű miniatűr progival. Mindössze 92 kB és egyetlen fájl az egész, telepítést sem igényel. Cserébe viszont őslelet :DDD , a legutolsó verzió is 2003-as és DirectShow filtereket használ, viszont ez utóbbi akár előny is lehet.

Szerk.: djnice gyorsabb volt :))

[ Szerkesztve ]

(#762) liksoft válasza deadwing (#760) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ilyenkor mondják: régen minden jobb volt ?

A régi szemlélet:
Megtervezzük, elkészítjük, leteszteljük, javítjuk, teszteljük, és ha jó, lehet eladni.
(A tervezés miatt kicsi, gyors.)

Mai szemlélet:
Van egy ötletünk, összelapátoljuk, kiadjuk. Jé, miért van ennyi visszajelzés használhatatlanság miatt? Biztos képtelenek idomulni hozzá.
(A lapátolás miatt galaxis méretű, lomha elefánt.)

Remélem "átjön" mire gondoltam.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#763) cikasz válasza djnice (#759) üzenetére


cikasz
őstag

Hát akkor marad az, hogy valahol megcsináltatom :( Azt hittem, hogy jó lesz ez a cucc.
Csak az az egy kazetta van amit jó lenne digitálisan megőrizni.
köszi.

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#764) Balazsss válasza djnice (#749) üzenetére


Balazsss
csendes tag

Kedves djnice!

Beállítási tanácsra lenne szükségem:

Már majdnem összállt a rendszer, de a számítógépen (WIN XP) használt rögzítőprogram és annak helyes beállítása a nagy kérdés. Most VirtualDub-al próbálkozom. De lehet az itt említett WinDV lenne jobb?

Camerából kijön a jel a firewire kártyába ami most VirtualDub rögzítés után: DV Video (dvsd), 720x576 , fps:25, Planar 4:2:0 YUV.
Ez így jó vagy kell valamit állítsak? Vagy kell valamit hozzáadjak a VirtualDub-hoz?

Kép alapvetően szép, hang tiszta - nem csúszik el, de a képen alul elcsúszó csík jelenik meg.

A célom egyenlőre, hogy minél jobb minőségben vinyóra kerüljön az anyag nyersen és majd utána tömörítem vagy filterezem.

Előre is köszönöm a tanácsokat!

(#765) qnadam válasza Balazsss (#764) üzenetére


qnadam
veterán

ha kamerából jön a kép, akkor windv, az szimplán kiírja a bitfolyamot, ahogy van. a csík a kazettán van, azt legfeljebb le tudod vágni utólag.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#766) djnice válasza Balazsss (#764) üzenetére


djnice
veterán

Elvileg jó a VirtaulDub is, ott sincs újratömörítés ha azt nem állítod be külön. Az alsó csík az a Head Switching Noise, majd az overscan elünteti vagy levágod ha zavar: [link]

(#767) deadwing


deadwing
addikt

Tudna valaki újfent segíteni?
Elég sok fejfájást okoz ez most nekem, és nem tudom hogy álljak neki.
[link]
Azt nem akarom, hogy kirenderelem 1 file-ba, aztán maszkolás után újra render...

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#768) qnadam válasza deadwing (#767) üzenetére


qnadam
veterán

a vegast nem ismerem, premiere-ben meg lehet csinálni, hogy beszórod a snitteket egy sequence-be, és utána ezt a sequence-t beleteszed egy másikba, és így már egy klipként lehet kezelni.
egyébként capture-nél be lehet állítani, hogy tc alapján vagdosson-e vagy sem.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#769) deadwing válasza qnadam (#768) üzenetére


deadwing
addikt

Köszi!!
Sajnos WinDv-nél nem találtam ilyen opciót... más meg nem adott képet, hiába látta a kamerát.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#770) qnadam válasza deadwing (#769) üzenetére


qnadam
veterán

a discontinuity tresholdot állítsd nullára, akkor nem fog darabolni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#771) deadwing válasza qnadam (#770) üzenetére


deadwing
addikt

Lehet hamarabb kellett volna írnom... már benyaltam 13 kazettát. Lehet nem fogom újrakezdeni :DDD

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#772) Balazsss


Balazsss
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Szakmai segítségre lenne szükségem:

- pár VHS szalagot már át tudtam konvertálni DV-AVI (dvsd) formátumra miniDV kamerán áteresztve. Ezek nagyon jók is, a szalagtól függően hozzák az elvárt szintet. Ami nagyon tetszik, pl. nincs hang elcsúszás.

VISZONT a VHS--DV-AVI KONVERTÁLÁSA: na ez már feladja a leckét. Küzdök vele pár napja, több beállítást, több programot, több kodeket próbáltam, de nem igazán tetszik a végeredmény. És nem csúszik szét a kép (deinterlace), hanem már a laptop 15"-on is olyan "darabos" a textúra, nagy Samsung TV-n meg pláne.

Handbrake, Avidemux és Virtualdub programokban próbáltam, x264 és Mpeg2 formátumra, az eredeti 720x576 felbontás, eredeti 25 fps megtartásával. Ebben a felbontásban (nem emeltem 720p-re v 1080p-re), mai lapos TV-n szeretnénk megnézni. Akár gyors konvertálásra, akár HQ - lassú konvertálásra állítom, valahogy nem az igazi.

A minél jobb képminőség lenne a szempontom konvertálásnál (némi hely megtakarítással). Jelenleg 1 óra VHS--DV-AVI kb. 13 Gb helyet foglal!

Kérem, akinek van gyakorlata VHS--DV-AVI KONVERTÁLÁSBAN és tudja hogyan kell jól beállítani a konvertáló programot, az legyen szíves írja meg melyik programmal, milyen beállítás mellett lesz jó és ha lehet képernyőfotókat is mellékeljen a beállításokról. Gyanítom, ez nem csak nekem okoz gondot.

Elöre is köszönöm a segítséget! :R :R :R

(#773) qnadam válasza Balazsss (#772) üzenetére


qnadam
veterán

[link]
ez a preset váltottsorosan hagyja az anyagot, a deinterlace-t majd intézi a tévé.
ha az 50i-ből 25p-t csinálsz, abban a mozgások mindenképp darabosabbak lesznek.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#774) Balazsss


Balazsss
csendes tag

@qnadam: teszteltem többféle video minőségen és működik! :D

Nagyon köszönöm a gyors választ, segítséget!

Később összefoglalom a tapasztalataim, s leírom ebben a fórumban, hátha segítség lesz másoknak!

Köszönöm! :R :R :R

(#775) deadwing


deadwing
addikt

Érdekes dologgal szembesültem már megint.
Szereztem egy Canopus ADVC-110-et.
Most így néz ki a lánc: Panasonic NV-HS830 -> svhs csati -> ADVC -> firewire pci kártya.
WinDV-vel az alábbi képet kapom:
[link]
Most nem az a capture pc mint volt, hanem egy jóval gyengébb, 2 magos E8500 procis, 6GB rammal.
ADVC-n a DIP kapcsolókat megfelelően beállítottam PAL-ra, de SECAM-ra állítva ugyenez a kép fogad. NTSC-nél feketefehér lesz és nyilván függőlegesen elcsúszik, de nem csinálja ezt a kockásodást.
Hibás lenne az ADVC?

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#776) qnadam válasza deadwing (#775) üzenetére


qnadam
veterán

nem mondod, hogy képes voltál a képernyőt egy függőlegesen tartott telefonnal felvenni...
a rögzített videó is rossz vagy csak a preview? más forrásból is?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#777) deadwing válasza qnadam (#776) üzenetére


deadwing
addikt

Gyűlölöm én is, de nem tudtam még, hogy hol publikálom, face meg képes átfordítani... erre nevelik az embereket sajnos. Mondjuk engem nem tudnak, sosem csinálok ilyet ami saját célra készül mert nagyon utálom. :)
No a lényeg, hogy ilyenkor a WinDV nem rögzít semmit, csak feketeséget.
Más forrásom nincs. Itt van még a kamera amivel eddig digiztem de elvitték az összes Hi8 kazettát, analóg in-je meg nincs... Ezért kértem kölcsön ezt a Canopust...
Ja még annyi, hogy most win7 van a gépen, eddig win10 alatt tudtam dolgozni a kamerával és a WinDV-vel. Nem tudom ez számít-e egyáltalán...? A firewire kártya drivere esetleg??

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#778) qnadam válasza deadwing (#777) üzenetére


qnadam
veterán

elvileg nem kellene, hogy drivernyűg legyen, de ki tudja. más forrás alatt bármire gondolok, amit rá tudsz dugni az advc-re, akár a kamera kijárata.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#779) deadwing válasza qnadam (#778) üzenetére


deadwing
addikt

Mivel nincs kazettám, ezt most nem tudom megoldani. Talán az analóg hibát úgy gondolom kizárhatjuk a hiba jellege miatt... Vagy te nem így gondolod?

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#780) qnadam válasza deadwing (#779) üzenetére


qnadam
veterán

set top box, dvd játékos, kamera élőképe, bármi. nekem arra utal a szétesés, hogy nem jó a felbontás, de erre mutat az is, hogy ntsc-re állítva nem esik szét.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#781) deadwing válasza qnadam (#780) üzenetére


deadwing
addikt

Csak tv van, de azt meg nem tudom megoldani most, hogy odaköltöztessem az egész pereputtyot... A videó nem svhs kimenetére dugva, csak a sima videojelre, ott is ugyanez a helyzet. A video egyébként tv-n normális képet produkál. Nekem ez még mindig digit hibának tűnik... ami vagy a fw kártya/oprendszer, vagy a canopus felől jöhet.
Nemsoká érkezik egy 7 fejes Grundig csúcsgép javításból, majd azzal is megnézem.
Köszi a segítséget!

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#782) deadwing válasza qnadam (#780) üzenetére


deadwing
addikt

Vagy a win7 vagy maga a PC volt a ludas.
Egy P7-es konfigban win10 alatt tökéletesen megy!
Gondoltam leírom ezt, hátha valakinek jó lesz okulásképp :)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#783) deadwing


deadwing
addikt

VHS-ről digizett anyag youtube-ra feltöltéshez van valami trükk? Hogy ne rontsa le még jobban? Ugye így 480p lesz... és borzalmasan néz ki. Hullámzik is mozgásnál...
Próbáltam 1080p-ben renderelni, ugyancsak bottom fielddel, ami ugye az alapanyag, de ha felskálázom akkor meg kicsit csíkozódik, amit nem tudok eltüntetni egyelőre. Hm...
Nem tudom, van-e valami trükk amivel átverhető a youtube tömörítési algo? :)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#784) cocka válasza deadwing (#783) üzenetére


cocka
veterán

Neked milyen a felbontása?

768×576 vagy 720×576?

(#785) qnadam válasza deadwing (#783) üzenetére


qnadam
veterán

deinterlace-eld feltöltés előtt.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#786) djnice válasza cocka (#784) üzenetére


djnice
veterán

Ne pörögj ezen, 720x576 a jó felbontás, annak kell lennie.

(#787) cocka válasza djnice (#786) üzenetére


cocka
veterán

OK köszi. Csak zavaros, hogy mindig 4:3-ra hivatkoznak, holott ez meg 5:4. Ha meg igaz lenne, hogy téglalap alakúak a pixelek, akkor nem látnám kissé két oldalról lapítva a képet a 4:3-hoz képest.

Ja de LOL csak akkor függőlegesen téglalap alakúak nem?

[ Szerkesztve ]

(#788) deadwing válasza qnadam (#785) üzenetére


deadwing
addikt

Abban az esetben jön a mozgásnál csíkozódás sajnos...
Amúgy 720*576, igen.
Lehet mégiscsak 1080i marad. Úgy talán kevésbé zavaró a csíkozás + a youtube is más algóval tömöríti. Nevetséges amúgy, hogy SD tartalomnál is ennyire ótvar tömörítést engednek rá az anyagra. Igaz ezt a minőség romlást már észrevettem 1080p tartalomnál is, ott úgy tudtam átverni, hogy wqhd felbontásban küldtem fel és akkor látszott is, hogy más tömörítőt kapott, jóval szebb képpel.
Szóval itt a bűnös az a youtube...

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#789) djnice válasza deadwing (#788) üzenetére


djnice
veterán

Normális deinterlacer-rel nem lesz csíkozódás (yadif2x, QTGMC).

(#790) qnadam válasza cocka (#787) üzenetére


qnadam
veterán

ha rendesen bele lenne írva a fájlba, hogy milyen oldalaránnyal kell megjeleníteni, akkor 4:3 lenne. a dvd-k is 720x576 méretűek, mégis tudja a lejátszó, hogy mennyire kell szétnyújtania.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#791) qnadam válasza deadwing (#788) üzenetére


qnadam
veterán

ha fontos a minőség, inkább vimeora tedd. bár a youtube-nak is vannak trükkjei. viszont rendes deint után nem szabadna, hogy csíkos legyen.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#792) cocka válasza qnadam (#790) üzenetére


cocka
veterán

Hát őőő.. elvileg bele van írva rendesen, mert a lejátszó kiolvassa belőle, hogy:

Video
ID : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : Main@L4.1
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, RefFrames : 1 frame
Format settings, GOP : M=1, N=13
Codec ID : avc1
Codec ID/Info : Advanced Video Coding
Duration : 41 min 49 s
Bit rate : 7 369 kb/s
Width : 720 pixels
Height : 576 pixels
Display aspect ratio : 5:4
Frame rate mode : Constant
Frame rate : 50.000 FPS
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.355
Stream size : 2.15 GiB (98%)

[ Szerkesztve ]

(#793) qnadam válasza cocka (#792) üzenetére


qnadam
veterán

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#794) liszi70


liszi70
nagyúr

Sziasztok!
Milyen képminőség érhető el általánosságban a dvd/hdd-felvevő készülékekkel? Pl. egy ilyet érdemes vhs digitalizálásra használni? Vagy maradjunk a bevált PC/tunerkártya vonalon?

(#795) djnice válasza liszi70 (#794) üzenetére


djnice
veterán

LG-t semmiképp, amúgy sokkal jobb lesz a minőség mint PC-s kártyával. Panasonic, Pioneer, JVC, Sony, Toshiba, Philips ami szóba jöhet, de ezek között is vannak olyan típusok amelyek kerülendők.

(#796) liszi70 válasza djnice (#795) üzenetére


liszi70
nagyúr

"amúgy sokkal jobb lesz a minőség mint PC-s kártyával"

Egy világ dőlt össze bennem. Rengeteg vhs-t digiztem pc-vel, tunerkártyával, azt hittem jó minőségben. :D Sokat szívtam, sok mindent kipróbáltam én is, jópár usb-s grabbert, pc-s kártyákat, szoftvereket, mire kiforrta magát a jelenlegi pc-s konfig. De a jelenlegi asztali pc-met már nem akarom digizésre használni, úgyhogy vagy veszek egy régi de combos win7-es pc-t, vagy gondolkodok másban, pl. asztali dvd/hdd íróban.
Jobb lehet egy asztali író egy sony miniDV kamerán átvezetett, tbc-s pc-tunerkártya digizéstől is?

(#797) cocka válasza liszi70 (#796) üzenetére


cocka
veterán

Rengeteg vhs-t digiztem pc-vel, tunerkártyával, azt hittem jó minőségben.

Akkor mutass már valami ilyen felvételt, ami mutatható és nem bizalmas, hogy a két kolléga úr véleményezni tudja. Én kikértem a digitalizált demóanyagomról mindkettejük véleményét. :) Legalább azt tudjam már, hogy mitől nem jó.

(#798) liszi70 válasza cocka (#797) üzenetére


liszi70
nagyúr

Mivel nem ismerik az általam digizett eredeti vhs minőségét, így marha nehéz lesz belőni, hogy valójában milyen a digitalizálás minősége. :) De oké, majd felteszek valamit, már csak azért is, mert sok mindent 3 lejátszóval is bedigiztem, és számomra nem egyértelműek a különbségek. Már elvesztettem a fonalat a sok nézegetésben, így nem árt a külső szem, hogy szerintetek melyik lejátszó adja a legjobb minőséget.

(#799) djnice válasza liszi70 (#796) üzenetére


djnice
veterán

Az első és legfontosabb tényező a videólejátszó. A legrészletgazdagabb képet a Pana SVHS-ek adják, utána jön a JVC. A Sony miniDV kamerában van TBC, de a line TBC része nem tudom mennyire erős, mondjuk ez csak akkor érdekes, ha nincs a videóban.
Milyen PC-s kártya ez?

(#800) liszi70 válasza liszi70 (#798) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ahogy ígértem, vágtam ki egy részletet ugyanazon vhs felvétel 3 különböző videómagnóval készült digizéséről. Panasonic, Samsung, LG videómagnóval készültek. Kíváncsi vagyok, szerintetek van-e érdemi különbség, és melyik felvétel a jobb. És úgy egyáltalán, mennyire számít ez megfelelő minőségnek. (Bár az eredeti ismerete nélkül ezt nemigen lehet relevánsan megítélni, ahhoz kellene egy referencia-felvétel ugyanerről a vhs kazettáról.)
PC-vel és tunerkártyával digiztem.
Egy
Kettő
Három
(Nem írtam be a címbe, hogy melyik magnóval készültek, hogy ne befolyásoljon senkit az esetleges márkaelfogultság. ;])

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.