Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) NandorHUN válasza jopeter (#699) üzenetére


NandorHUN
addikt

Ilyenem van:
Sony video Hi8 HMP

"Veszel magnót+kártyát és megoldod magadnak a legegyszerűbb."

Összesen 2 db ilyen kazettám van, már bocsánat, de nem szeretnék csak emiatt venni egy komplett felszerelést sok tízezer ft-okért. Egyszerűbb ha beviszem / elviszem valakihez és ő megcsinálja. Én megfizetem és mind a ketten jól járunk.

Ha innen forumon bárki tud ajánlani olyan helyet / embert aki jó minőségben tudja digitalizálni, azt megköszönöm.

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#702) jopeter válasza liszi70 (#700) üzenetére


jopeter
csendes újonc

Mint írtam vehet egy hdd+dvd írós készüléket ( 10-15e ), melyben tbc is van + videomagnót, amilyen kell, azon play-rec-write dvd lemezre és kész egészen elfogadhatóan...egyszerű és nem komplikáltabb, mint beírni a googleba: "digitalizálás kazetta" . Azt se tudja, mennyi, milyen kazettái vannak-el sem árulja, de azt se írni, köszi vagy valami...megoldja, ahogyan akarja részemről...
Nem véletlen írtam, amit írtam és tudom a csíziót e téren, de aki nem figyel, annak felesleges magyarázni ;)
Azt hiszem nem véletlen utolsó megjegyzésed :D

(#703) jopeter válasza NandorHUN (#701) üzenetére


jopeter
csendes újonc

Semmi használhatót nem válaszoltál, nem értem, mit vártál...a kazetta féléje azért lényeg, mert van kinek csak vhs, vhs-c a profilja, kinek a beta...stb.A mennyiség meg egyéntől függ, vállalja e, mert 200db is lehet akár.
Szerintem köszönéssel lehet nem éri be az illető ismeretlennek, de sok szerencsét :R

(#704) NandorHUN válasza jopeter (#703) üzenetére


NandorHUN
addikt

Már bocs, de írtam hogy Hi8-as kazettám van, még képet is küldtem róla.

Tudom, hogy városban hol csinálnak ilyet, de gondoltam megkérdezem itt hátha valaki tud olyan helyet ahol a minőség is jó/ vagy ő maga megcsinálja. Természetesen fizetés ellenében. Ezért nem írtam be a google-be.

Nekem elég lett volna, ha itt kapok kontaktot, ezért nem írtam le pl. hány kazettám van, vagy milyen hosszú...

A legolcsóbb 15 ezer Ft-os magnót se akarom megvenni, inkább beviszem valakihez akinek drága készüléke van és kifizetem x összeget, mivel nekem már nem lesz dolgom utána ezekkel a szalagokkal.

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#705) jopeter válasza NandorHUN (#704) üzenetére


jopeter
csendes újonc

Utólag írtad, ez kicsit különbség szerintem, de nekem teljesen mindegy...magadat hátráltattad ezzel.
Olvasd vissza kérlek a #695-ös írásod, hogy mi lett volna neked elég válaszokból...
A 15e-es találatod, mint legolcsóbb...félek, hogy drága lesz a 2 kazetta digizése, ha így keresel vagy a google nem a barátod, azért sok sikert. :R

(#706) NandorHUN válasza jopeter (#705) üzenetére


NandorHUN
addikt

Ég megáldjon, én ma 11:47-kor írtam és linkeltem is a pontos típust és azt is, hogy mennyi van belőle.
("Sony video Hi8 HMP
"Veszel magnót+kártyát és megoldod magadnak a legegyszerűbb."
Összesen 2 db" )

Erre te okosan írod ezt válasznak:
"Azt se tudja, mennyi, milyen kazettái vannak-el sem árulja, de azt se írni ....,"

- Értem én, hogy a szövegértés egy készség, de konkrétan 1 válasszal feletted volt amire okosban kommenteltél.

Azt pedig már írtam, hogy nem fogom megvenni a 15e ajánlgatott készülékedet.
Minek venném meg két kazettára? (- bár már ezt is írtam neked, de nem baj)
A városban kis millió helyen csinálnak ilyen digitalizálást pár ezer Ft-ért - és valószeg nem a legolcsóbb készülékük van, ami a legrosszabb minőséget adja.
A kérdésem arra vonatkozott, hogy kinek mi a tapasztalata, hova /kihez érdemes vinni (most már aláhúzom). Én is ismerek pár ilyen boltot, de gondoltam itt van ezzel kapcsolatos tapasztalat.

Kérem, olyan válaszoljon, aki a leírt infoknak megfelelően tud segíteni /ajánlani valakit/ üzletet. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#707) djnice válasza NandorHUN (#706) üzenetére


djnice
veterán

Nekem egy Sony DCR-TRV110E Digital8 kamerám van (Hi8-at is lejátsza), szívesen bedigitalizálom neked ingyen a 2 kazettát ha elküldöd Pécsre. Ebben van TBC és minimális zajszűrő is, DV formátum lesz a végén.

(#708) liksoft válasza NandorHUN (#706) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Szerintem az egyik legjobb ajánlat Nálad. Ha van rá lehetőséged, egyeztess djnice Fórumtárssal, mert akár egy kirándulást is megérhet, Pécs gyönyörű!
Adatmentésnél szoktam javasolni, hogy az egyetlen kópia ne futáron keresztül menjen. Sérülhet, eltűnhet. Persze ez csak egy ötlet.
Sok sikert!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#709) NandorHUN válasza djnice (#707) üzenetére


NandorHUN
addikt

Köszönöm!
Nagyon rendes tőled.
Még átgondolom, mert Pécs sajnos nem a szomszédban van, postán meg kicsit félnék feladni egy ilyet, mert pótolhatatlan.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#710) jopeter válasza NandorHUN (#706) üzenetére


jopeter
csendes újonc

Nem tudom, miért puffogsz, amikor azon sorok nem neked íródtak.
Az meg véletlen sem látod-gondolod, hogy írtam a sorokat, amikor előbb megjelent válaszod, aminek tartalmát nem tudhattam...
#695 írásod-kérdésekkel, tehát csak vízió volt :D
Azt te csak hiszed, hogy nem olcsó cuccok vannak sokaknál...hidd és legyél boldog e tudattal;)
Nem kell agresszíven venni semmit itt, de nem volt szimpatikus hozzáállásod, inkább ellenszenves, ezért sok szerencsét :R

(#711) liksoft válasza jopeter (#710) üzenetére


liksoft
nagyúr

Csak egy gondolatot szeretnék megosztani. Az életben nem tudhatod, a túloldalon ki milyen ismeretekkel rendelkezik, kinek milyen a stílusa, és esetleg milyen hátránnyal indult az életben. Ha empátiával fordulsz hozzá, elfogadod, hogy ahogyan kérdezett vagy mondott valamit, azt a saját ismerete és stílusa alapján a legjobb szándékkal tette, hidd el, Te is kevesebbet morogsz, és boldogabb leszel. Itt senkinek sem kötelező válaszolni, és puffogni meg pláne nem. Legfeljebb kihagyod. Vagy tovább kérdezel, mert a másik nem érezte át, mi is a fontos. Ha így sem megy, akkor ahogy tetted, sok sikert kívánva kiszállsz.
Sok boldogságot kívánok, és így az ünnepek közeledtével Szeretetben Gazdag Békés Karácsonyt és Boldog Új Évet!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#712) jopeter válasza liksoft (#711) üzenetére


jopeter
csendes újonc

Kérdéséből ismeretei kiderültek, hozzáállása pedig válaszaiból, amely az empátiát lefejezte ;)
Láthattad, hogy rugalmasan álltam hozzá, de ha lényeges dolgokat nem árul el, ami semmi személyes ( kazetta típusa ), akkor "jó napot" kívántam.
Könyörögni-erőszakoskodni csak nem kellene, hogy valakinek segítsünk empátia ide vagy oda....esetleg életveszély esetén.
Köszi a kívánságokat és viszont bár még kicsit kora szerintem :)

(#713) Gerasz


Gerasz
aktív tag

Sziasztok!

Van jópár VHS-C kazettám. Vásárolni fogok egy TBC-s JVC kamerát, s ezzel játszom át S-video kábelen keresztül asztali HDD-s DVD-re. Ennél lehetne számottevően jobb minőséget elérni?

Köszönöm

(#714) djnice válasza Gerasz (#713) üzenetére


djnice
veterán

Nem igazán.

(#715) jopeter válasza Gerasz (#713) üzenetére


jopeter
csendes újonc

Szia!
Lehet mezei vhs-c kamera is, ha a hdd-dvd rögzítőd tbc-s, sokuk az csak nem mindegyik bemenetén és a leírás-specifikációjuk sem mindig tartalmazza-jelti neked, de neten megtalálható pontosan az e vagy nem ( pioneer-panasonic ) ;)
Ha pokoli szerencséd van és tudsz szerezni ilyet vagy hasonló korrektort, akkor jelentősen sokat csiszolhatsz a minőségen:
https://a.allegroimg.com/original/033eb8/141d58b94fd99bee77921b7ba81b/Mixer-audio-video-HAMA-AV-PROCESSOR-128
Tehát színek, kontraszt, hangerő...stb..A jvc...sony...is csinált rackas hasonlókat svhs ki/bemenetekkel.
Ha nincs, akkor utólag számítógépen is megoldható bár a digitális anyag korrigálása nem olyan szép, mint az analóg.
Üdv.

(#716) Gerasz válasza jopeter (#715) üzenetére


Gerasz
aktív tag

Köszönöm a választ mindkettőtöknek!

Egy Universum (LG) felvevőm van, ebben sajnos nincs tbc. Egy S-VHS VCR lett volna a cél, mert akad otthon VHS kazetta is, de csak horror áron találtam. Valóban ennyivel jobb lesz a kép egy SVHS lejátszó kimenetén, még ha sima VHS felvételről van is szó?

Így egyelőre marad az, hogy a VHS-C-t a korábbi hozzászólásban említett kamerás megoldással, a VHS-t meg kompoziton a régi magnóból. Esetleg még beszerzek egy TBC-s DVD-t, és azon át játszom az LG-be.

Érdekel a korrektor, de őszintén szólva vonakodok ezekre a cuccokra költeni, koruknál fogva már csak elektronikai hulladékként tekintek rájuk.

(#717) NandorHUN válasza jopeter (#712) üzenetére


NandorHUN
addikt

Leírtam mindent ami releváns, fontos információ, pontos típust, hány darab van belőle stb...
Az, hogy ezt az információt a szinapszisaid nem voltak képesek feldogozni az nem az én hibám.
Érdekes módon mindenki más normálisan, segítő készen állt a kérdésemhez.
Empátiának pedig semmi köze nem volt a témához (szerintem érdemes lenne megnézned, mit jelentenek a szavak mielőtt használod őket :)) ).

"Jó napot".

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#718) jopeter válasza NandorHUN (#717) üzenetére


jopeter
csendes újonc

Még mindig nem érted azt, hogy a soraid előbb jelentek meg az oldalon, mint az, amit én írtam előtte csak lassabban és nem láttam a kazettás mesédet...no komment..:D
Szerintem bunkóckodni, azért nem kellene, de essen beléd az a "jó napod", mert megérdemled ;)

(#719) jopeter válasza Gerasz (#716) üzenetére


jopeter
csendes újonc

Szívesen!

Én ezt tapasztaltam bár valóban a vhs kisebb felbontás, de úgy emlékszem erősebb a jelkimenet s-vhs porton, színek stabilabbak vacak kazinál is.

A kommersz panasonic videomagnók 1996-2000 év körüli verzió jobbak képben náluk( élénk szín, élek is jók, nincs fátyol ), kivéve a fix "cvc" verziósok, ha kikapcsolható az még jó.Ha on-ban van, akkor tesz egy fátylat a képre. Elvileg ez egy képkorrekció, mely a fej és szalag kopottságából állítja be "jól" a képet számunkra..., eddig a gagyi panától a csúcsig egyiknek sem volt szép ettől képe...vélem.
Utána a jvc magnók, a "best picture" funkciójával lenyomja.Ha meg tbc is lesz benne már korrektor is jó felvétel esetén elhagyható...talán szerintem.Ezek mega ritkák, de látni 20-40e közt....itt is hirdetnek 100-ért, de az nevetséges.

A neten most van kínálat rendesen tbc hdd-dvd rögzítőkkel. 8-20e közt vannak.Én 12-ért szereztem pioneert távval, szinte új, hibátlanul rögzít hdd-re, kiír dvd-re menüvel akár, amit lehet fabrikálni.Egyetlen hátrány a dvd lemez méret ( 4,7GB ) bár ott is van felezés felvételnél ( LP )..stb.Ha ügyes az ember, akkor rögzít legjobb minőségben a 160gb-os hdd-re vagy nagyobbra-kisebbre, kikapja utána a készülékből, pc-re köti és megszerkeszti arról-ez még kísérlet lesz...egyszer, mert ezzel még nem játszottam annyit.
A táv az elengedhetetlen a beállítások miatt! A panasonic is csinált tbc-s rögzítőt.

Mondjuk ez a jó, hogy "hulladékok", mert így olcsón eladják sokak csak nagyon nagyon szemfülesnek kell lenni ;)

(#720) deadwing válasza jopeter (#697) üzenetére


deadwing
addikt

Köszi szépen az infókat :R
A nagyon régi magnóktól én is ódzkodom, legyen az az akár egy régi csúcsgép, akkoris... Volt régen egy 6 fejes Blaupunktom, no annál lehet, hogy a videofej kopás okozta a nem éppen kontraszos képet? Ha esetleg tudnál ajánlani konkrét típusokat, hogy miket keressek megvételre, azt megköszönném :)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#721) jopeter válasza deadwing (#720) üzenetére


jopeter
csendes újonc

A régiek is jók tudnak lenni, ha felújítjuk-gondozzuk őket. Igazából át kell kondizni, ami munka és pénz sajnos, de nagyon régi kazikkal sokszor jobban megbirkóznak, mint következő utódjaik.
Mivel a legfiatalabb is régi és 20 éves minimum...nehéz ajánlani, de találni még nehezebb viszont állják a sarat, adják a minőséget még.
Ha a tbc verziósokhoz ragaszkodsz, akkor a philips vr1000...1600...bár én a philips színvilágával nem vagyok elégedett.Kevés-fakó.
A jvc hr-s7600-tól tbc-s felfelé....stb, stúdióból az srs-388...ők már kódolt kazikat is viszik.
A jvc "best picture" vagy digipure" címkései elég jó képeket produkálnak, de ők kommersz mechanikák, finoman kell bánni velük, nem sziklák, mint egy öreg sanyoé.
A panákkal a cvc miatt én elégedetlen voltam bár szín és kontraszt rendben.
A tbc nélküliek esetén a 6-7 fejes régi 1990--1996-os szériák elég jók szintén a régi kazikhoz és őket egy tbc-s hdd-dvd-vel kombinálva lehet digizésre használni.
Még a cvc nélküli panák is jók egy tbc-s hdd-dvd-vel párosítva.

Vételnél kérj tesztvideót lejátszásról, képpel tekerésről, ahol az a lényeg, hogy a zajcsíkok tartósan maradjanak egy helyen, ne szaladjanak, merevítés meg atom stabil, kérj pár fotót belülről-állapotfelmérésül, hiszen tükrös görgő 2 csíkkal vagy púpos kondik elhasználtságot mutatnak, a fejen a ráégett kosz se biztató, de levakarható.
Hirtelen ennyi jutott eszembe, de toldja meg bárki, ha kimaradt valami :)

(#722) deadwing válasza jopeter (#721) üzenetére


deadwing
addikt

:R

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#723) utas666


utas666
tag

Jó tutorial a témában:
https://www.youtube.com/watch?v=sn_TDa9zY1c

[ Szerkesztve ]

(#724) rbalogh22


rbalogh22
csendes tag

szevasztok komék,
egy kis segítségre lenne szükségem, 90-es évekből, szeretnék 5-6 darab VHS kazettát valahogy PC-re varázsolni... eszközök, amikre gondoltam:

grabber cuccos (azért esett erre a választás, mert sokan dícsérik és fut WIN10 alatt is)

videorecorderd - ebben még nem vagyok egyáltalán biztos

a kérdésem az, hogy például ennek a két eszköznek a kombinációjával, egy elfogadható minőséget kaphatok e? láttam 100€-ós 6 fejes használt videómagnókat is, ezért nem tudom pontosan, hogy melyikre is lenne érdemes beruházni...
köszi

http://www.youtube.com/RiTsiProductions

(#725) kusztax válasza utas666 (#723) üzenetére


kusztax
tag

Kár, hogy NTSC. Idehaza PAL megy. :/

(#726) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Sziasztok!

Tudtok ajánlani valakit Baranya, Tolna, Somogy megyében, aki be tudná digitalizálni a régi családi VHS kazettáimat? Lenne 5-6db legalább.

(#727) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Közben úgy döntöttem, belevágok magam. Van egy dvd recorderem, lett videómagnóm is.
A dvd recorderre kötve szebb a képe a tv-n, mintha a magnót kötöm rá. Van benne zajszűrő, meg felskálázza a felbontást is.
Arra gondoltam, hogy a dvd recorderből hdmi kábelen kijövő már digitális jelet rögzíteném. Erre van valakinek ötlete, hogyan?

(#728) liksoft válasza zsoltee10 (#727) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha minimál pénzből, akkor ezt venném meg hozzá: [link]
Szerintem csak XP alatt menne rendesen (max. W7), és analóg csatornán, de VirtualDub és HuffyUV codec használatával 768*576 kép is szépen behozható jó proci mellett.

Ami fontos, hogy ennek a tunernek megvan az analóg csatlakozója is! Sárga RCA aljzat ugyanis nincs a kártyán, csak a lengő kábelen. Ez a legolcsóbb digi. USB-s hanyagolandó!

Néztem, a HDMI beolvasása horror pénz eszköz téren.

A tunerrel macerásabb és több az utómunka, de megoldható.

Ja, a DVD recorder nem tudja felvenni?

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#729) zsoltee10 válasza liksoft (#728) üzenetére


zsoltee10
addikt

köszi az ötletet, gondoltam tv kártyára, de nincs régi konfigom amibe rakjam, az asztaliban nincs hely, meg amúgy se raknék bele pci-e kártyát se, meg sok kazetta van, jobb lenne egy plug&play megoldás. Nézegettem ezeket az usb-s capture cuccokat, amiket a konzol játékosok használnak streamelésre, de arra még aludnom kell egyet, hogy megér-e nekem ez 50eFt beruházást még. Most találtam üres dvd lemezeket a padláson, kipróbálom, hogy a dvd recorder működik-e szépen, aztán akkor átveszem a kazikat dvd-re, akkor már 1el bejjebb vagyok, csak az lenne az igazi, ha egyből tudnék h.264 720p videot csinálni.

(#730) liksoft válasza zsoltee10 (#729) üzenetére


liksoft
nagyúr

DVD lemez még vásárolható. Ha az író tud újraírható lemezre is dolgozni, akkor abból 1-2 vásárlásával átpörgethető több VHS kazetta.

Nagy kalappal!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#731) zsoltee10 válasza liksoft (#730) üzenetére


zsoltee10
addikt

Köszi! Működik a dolog, be tudom állítani pontosan, hogy milyen bitrátával dolgozzon, így fel tudok venni 1-8 óra közötti játékidőt 1db lemezre. Tud DVD-RW-t is.

(#732) liksoft válasza zsoltee10 (#731) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szerintem valahol VHS digi esetén a 2 óra lesz az ideális a 4,7-es lemezen. Nagyobb bitrátát a VHS nem ad, viszont alatta a tömörítés már a VHS jelből vághat. Inkább célszerű rászánni egy plusz átkonvertálást, de a capture anyag a lehetőség szerint a legjobb legyen. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#733) zsoltee10 válasza liksoft (#732) üzenetére


zsoltee10
addikt

Igen, köszönöm, alapból is ezt ajánlja fel.

(#734) cocka válasza zsoltee10 (#727) üzenetére


cocka
veterán

Honnan vettél videómagnót? Volt? Nekem helyben kéne, csak itt senki nem ad el, amit meg mégis szereztem gyakorlatilag ingyen, az hibás. Plusz a SCART jó lenne, ha lenne rajta. (mármint egy másikon, ami működik is, mert ezen van, de nem olvas be semmit)

[ Szerkesztve ]

(#735) zsoltee10 válasza cocka (#734) üzenetére


zsoltee10
addikt

itt találtam a hardveraprón.

(#736) vzoli1987


vzoli1987
aktív tag

Azt mondjátok meg mivel tudnám rögzíteni a Macrovision vhs forrást? Egyenlőre oldschool tv Tuner kártyával tudom dscalerrel, van 3 fajta kamerám de sajnos egy sem tud külső jelből rögzíteni, videóklippek lennének így csak egyenként tudom ezzel a módszerrel több-kevesebb sikerrel !!! Vki írta nekem érdemes lenne hi8 kamerával, DVD-felvevő esélytelen, másolásvédettnek látja, mi jöhet szóba 2020-ban??!

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 ||| VU+ DUO 2 Kodi 18.8

(#737) liksoft válasza vzoli1987 (#736) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha a TV tunerrel megy, akkor ne is keress mást. Viszont a rögzítést én VirtualDub programmal szoktam, mjpeg vagy huffyuv codec segítségével. Ha már bent van digitális formában, ugyanúgy a VirtualDub képes megvágni, és átkódolni, ha kell a színeket tolni, zajt szűrni, élesíteni, vagyis a felvételen javítani.
Igen, több lépcső, de szerintem jobb a végeredmény.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#738) garga01 válasza vzoli1987 (#736) üzenetére


garga01
senior tag

Szia, TBC-s eszköz, vagy videó leveszi róla, illetve mindenféle macrovision killer eszköz. Nekem egy ilyen macrovision eltávolító van, scart be->scart ki. Ha nem sok kazettáról van szó, írj egy privátot és megcsinálom neked.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#739) vzoli1987


vzoli1987
aktív tag

JVC van és igen van TBC funkció, tudtommal nem veszi le sajnos próbáltam több configgal, na virtualdub nem jöhet szóba mert elcsúszik hang, csak a dscalerrel tudom rögzíteni csúszásmentesen, tudsz mutatni képet arról a Scart bigyuláról?

Huawei P30 ||| VU+ DUO 2 Kodi 18.8

(#740) liksoft válasza vzoli1987 (#739) üzenetére


liksoft
nagyúr

A virtualdub audio menüjén belül van a "use advanced filtering" amit be kell kapcsolni, majd az alatta lévő filtersben az input-stretch-output sort. A stretch fogja tudni módosítani a felvett hang idejét. Egy szorzót megadva lehet nyújtani vagy sűríteni a hangot. Tudom, pár próbát kell vele ejteni, de stabilan jól dolgozik.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#741) garga01 válasza vzoli1987 (#739) üzenetére


garga01
senior tag

Jövő héten tudok róla csinálni képet, de ilyet biztos nem fogsz találni, max nagy ritkán bukkan fel használt piacon. Ez eredetileg egy német cucc, ELV katalógus alapján készült valamikor a vhs korszakban.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#742) madrac válasza vzoli1987 (#736) üzenetére


madrac
őstag

Malacod 🐷 van: Macro 2000 jófogásról.

(#743) Balazsss


Balazsss
csendes tag

Sziasztok!

Olvasgatom egy ideje ezt a fórumot, nagyon hasznosnak találom és nagy köszönet a türelmes szakembereknek a részletes válaszokért.
Lelkes amatőrnek tartom magam, aki kb 50 db VHS szalagot szeretne mostanság digitalizálni, de igyekszem pontosan utána járni a részleteknek és innen fakad a kérdésem:

1., Mi a véleményetek, esetleg gyakorlati tapasztalatotok az Elgato Video Capture nevű USB digitalizálóval? Lehet ez jó, vagy inkább maradjak egy camcorder-nél ami DV-t ad ki Firewire kábelen? Mivel kapom a legjobb végeredményt? (A forrás egy S-VHS lejátszó lesz, TBC-vel!)

Szeretném, ha véleményeznétek a két variációt.

2., Van-e komoly minőségbeli különbség a (nem profi) Sony camcorderek (miniDV, Digital8, Hi8) analóg-digital átalakító egységei között? Változik-e komolyabban évjáratok szerint? Melyik típust érdemes venni? (Jellemzően az i-Link (Firewire)kimenettel rendelkezőkre gondolok, mivel van egy Dell laptopom, gyári ieee1394 csatlakozóval, az lenne a fogadó eszköz)

3., A camcorder-ből a Firewire kábelen pontosan milyen formátumban, milyen minőségben, felbontásban jön ki a felvétel? Azt utána mivel, milyen formátumra érdemes konvertálni, ha a végső kép és hang minőség a fontos?

Elgato: -->>> Link: [link]
"Technical Specifications
Elgato Video Capture automatically detects NTSC, SECAM, PAL and PAL/60 video formats for worldwide compatibility.
Video resolution: 640×480 (4:3) or 640×360 (16:9)
Video format Mac Software: H.264 at 1.4 MBit/sec or MPEG-4 at 2.4 MBit/se
Video format PC Software: H.264 at 1.4 MBit/se
Audio: AAC, 48kHZ, 128 kBit/sec
Generated files can be synced with video capable iPads, iPods, iPhones and Apple TV and can be edited in iMovie or Windows Live Movie Maker without re-encoding."

Előre is köszönöm a segítségét, idejét, energiáját a szakmai hozzászólóknak.

Tiszetlettel! :R

(#744) djnice válasza Balazsss (#743) üzenetére


djnice
veterán

Elgato-t felejtsd el. A kamerákban nagyon erős TBC van, line és full frame is. Sony-t és JVC-t próbáltam, mindkettő nagyon jó. 25 Mbit/s 720x576i50 4:2:0 DV AVI fájlt fogsz kapni.

(#745) Balazsss válasza djnice (#744) üzenetére


Balazsss
csendes tag

djnice: Nagyon köszönöm a válaszod! Hasznos volt! Így fogok tenni!

Leírnád a véleményed erre a kérdésemre is:
"Azt utána mivel (milyen software-el), milyen formátumra érdemes konvertálni, ha a végső kép és hang minőség a fontos?"

Ha valakinek van egy Sony, JVC model/típus listája, mely eszközök alkalmasak erre a fajta VHS "átvezetéses" - i-Link (Firewire) digitalizálásra, azt nagyon megköszönném!

Tisztelettel! :R

(#746) djnice válasza Balazsss (#745) üzenetére


djnice
veterán

Itt van egy lista, de érdemes leellenőrizni előtte hogy biztos tudja-e: [link]
Én H.264 50i-be szoktam áttömöríteni ~5-6 Mbit/s bitrátával Handbrake-kel.

(#747) djnice válasza djnice (#746) üzenetére


djnice
veterán

Kis segítség a Handbrake-hez:

A :bff (bottom field first) fontos.

(#748) Balazsss


Balazsss
csendes tag

djnice: HUUUU, szuper a lista! :C :C :C
kerestem angolul is, de nem bukkantam rá. így ki lehet szűrni, mely eszköz alkalmas erre a fajta digitalizálásra. Ha a szerzője mellé rakta volna, melyikben van Firewire kimenet, na az meg a non-plus-ultra lenne. :)

A software ajánlást megfogadom, tesztelni fogom! Még pár hétbe bele telhet, mire összerakom a rendszert és tesztelem, de utána jelentkezem.

Nagyon köszönöm a gyors választ! Big Respect!! :R

(#749) djnice válasza Balazsss (#748) üzenetére


djnice
veterán

Szívesen :) Elvileg mindegyiken van firewire.

(#750) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Sziasztok!
Van itt valaki aki vállalna digitalizálást egy kis apróé'?
Köszi előre is :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.