Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) djnice válasza LakingerBéla (#398) üzenetére


djnice
veterán

Ja és a szomorú az, hogy az AV300-ban egy Silan SC8113 chip van, pont ugyanaz mint a leggagyibb Easycap-ban... És ezért még pénzt is kérnek, nem is keveset...
Az egyetlen vállalható cucc az AV350, amiben, TI TVP5150 chip van, ott legalább nem lesz hangcsúszás, és jó minőségű az AD konvertere.
Nekem amúgy egy DIamond TVW750U van kiegészítésként, ha nagyon lossless capture-t akarok, abban is ez a Texas Instruments chip van és nincs gond vele, ami egyébként kintről 10k körül beszerezhető (a digitális tuner része itthon használhatatlan, de ez nem is lényeg): [link]

(#402) róland


róland
veterán

Hali!

Keszthely környékén valaki tudna kölcsönözni egy VHS-magnót? Kb. 1-2 hétre kellene.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#403) Gabor79b


Gabor79b
csendes tag

Üdv!
Olyan PCIE kártyát szeretnék a gépembe amely rendelkezik S-Video (nem komponens) bemenettel, és támogatja a veszteségmentes felvételt! Milyen kártyát javasolnál? Analóg forrásból, a lehető legjobb minőségben szeretnék rögzíteni / szerkeszteni! Az olcsó nem szempont, 20-50 e ft között keresnék.
Köszönöm!

(#404) róland


róland
veterán

Sziasztok!

Ez az USB-s digitalizáló mennyire jó?

[link]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#405) liksoft válasza Gabor79b (#403) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Ez nem veszteségmentes, de jó. [link]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#406) Gabor79b válasza liksoft (#405) üzenetére


Gabor79b
csendes tag

Köszönöm! Ez nem pci express, és elég retro is :) Canopus (Grass Valley) ACEDVio kártyám helyett keresek olyat ami win 7 alatt is működik!

(#407) róland válasza liksoft (#405) üzenetére


róland
veterán

S erről mi a vélemény?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#408) liksoft válasza róland (#407) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

USB-s "egychip-es" eszközöktől mindig fázom. Jó forrásból megfelelő környezetben nézhetőt össze lehet hozni velük, de nem profi, és bármilyen zaj, szinkronhiba gondot okozhat. Ezekből "Dunát lehet rekeszteni", így pontosan EZT nem ismerem. De ha olyan mint a többi, akkor az előző gondolatok lehetnek érvényesek.

[link] Az MPEG4 felvétel eleve nem szimpi. Régimódi vagyok, és a lehető leginkább nyers felvételt + utómunkát szeretem. Sokkal macerásabb, időigényes, de szebb.

Belenéztem a letölthető anyagába, és érdekes módon a doksija csak MPEG2-t említ felvételhez, és bmp-t a képekhez. A manual meg az install enter, enter, enter, és semmi más. Profi cucchoz több leírás illene. :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#409) liksoft válasza Gabor79b (#406) üzenetére


liksoft
nagyúr

Hát..... mit ne mondjak, ez sem tűnik "kispályásnak", gratula hozzá! Én nem cserélnék, ha jól megy. Egy ilyen eszköz akár külön gépet is megérdemel, ott meg nem mindegy milyen OS alatt fut?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#410) róland válasza liksoft (#408) üzenetére


róland
veterán

S a Pinnacle PCTV 110i kártyámmal mire mennék?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#411) Martin97


Martin97
aktív tag

Sziasztok!

A régi családi vhs és hi8 kazettákat szeretnék digitalizálni. A források jónak mondhatók, alig lettek játszva a kazetták, és a kamerát sem használtuk sokat. (Annó egy felsőkategóriás sony volt.) Összesen kb. 50 órát, tehát nem lehet kopott az olvasófej, bár egy tisztítás azért ráférne. Tudtok ajánlani egy leírást, hogy ezt hogyan lehet végrehajtani?
A vhs kazettákhoz pedig vettem egy új lg lejátszót, kifejezetten erre a célra.

A cél a legjobb minőség lenne. Fontos a veszteségmentes tömörítés.

Ennek megfelelően milyen digitalizáló kártyákat tudtok ajánlani? Beépíthetősön gondolkodok. A profilomon feltüntetett géppel zajlana a digitalizálás. Ez a gép elég erős hozzá?

A segítséget előre is köszönöm.
Martin

(#412) jeni válasza liksoft (#405) üzenetére


jeni
félisten

és ez melyik gép alatt lesz hajlandó elindulni?
XP-t se használ már senki sem.
10 évvel ezelőtt tökéletes lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#413) jeni válasza Atomantiii (#397) üzenetére


jeni
félisten

stornó :W

[ Szerkesztve ]

(#414) liksoft válasza jeni (#412) üzenetére


liksoft
nagyúr

:R :R :R

Ettől függetlenül vallom, hogy a korban és kornak megfelelő eszközök lesznek a legjobbak az esetek többségében. Amikor nem, azt a profiszegmensnek hívják, és legtöbbször megfizethetetlen, vagy aránytalan a pár kazetta digitalizálására. És az XP-nek máig van részesedése a napi használati piacon is. Lehet vele vitatkozni, érvelni, de van, és létezik.

U.i.: Ha valamihez meg DOS kell, akkor tessék azt használni. Ez NEM divat, itt a feladat határozza meg az eszközt.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#415) liksoft válasza róland (#410) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha működik, szerintem hasonló mint az USB-s, csak remélem ezen lehet használni MJPG vagy Huffyuv tömörítést átmenetinek. Az MJPG veszteséges, a másik nem, de tömörít mindkettő. Vigyázat, a Huffyuv tárhely igényes! Ha a forrás már így bejött, akkor ebből már bármilyen formátum bármilyen tömörítéses arányába átszerkeszthető. Sok sikert!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#416) liksoft válasza liksoft (#414) üzenetére


liksoft
nagyúr

Kifutottam az időből.

Nálam a digizéshez:
- Alaplap
- Digi kártya
- 2TB 2,5" SATA HDD
- VirtualDub program
- XP

Martin97

Sajnálom, én a fentit használom, vagy PCI tunert, így az új géphez nincs ötletem. Kicsi ez a szegmens, és egyre nehezebb korszerű géphez megfelelő minőségű új terméket találni.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#417) Martin97 válasza liksoft (#416) üzenetére


Martin97
aktív tag

Szia!

Én egy ilyen kártyára gondoltam. Szerintem annyira nem lehet rossz, fullhd-ben digitalizál, annál több részlet meg úgy sincs a régi felvételeken. Ami ebben a buktató lehet az a hdmi bemenet. Kérdés, hogy van-e olyan analog-digital jelátalakító ami hdmi-t varázsol rca-ból.

(#418) djnice válasza Martin97 (#411) üzenetére


djnice
veterán

Nem új LG lejátszót kellett volna venned, hanem régi JVC vagy Panasonic S-VHS videót amiben TBC is van.
Az általad linkelt HDMI digitalizáló nem jó ilyen feladatra, eleve full HD-ben csak 25p-t tud, egyből elveszted a képkockák felét, normális minőségű kompozit/s-video hdmi-re alakító pedig nincs, max horror áron.
Ha utómunkát is akarsz, akkor a legjobb választás egy videó bementes miniDV vagy Digital8 kamera, amin áteresztve a jelet, DV avi-t kapsz, TBC-vel korrigálva.

(#419) jeni válasza djnice (#418) üzenetére


jeni
félisten

Az általad korábban megjelölt asztali DVD írók (merevlemezzel?) azokban kapcsolható a TBC vagy automatikusan mennek azon?

(#420) djnice válasza jeni (#419) üzenetére


djnice
veterán

Még nem találkoztam olyan típussal, amelyiken kikapcsolható lett volna.
Eddig mondjuk nem sok szalag járt nálam, ahol gondot okozott volna a jelenléte, de ha mégis "túlreagál" az áramkör, akkor kihagyom a láncból, vagy megnézem másik felvevővel.

[ Szerkesztve ]

(#421) jeni válasza djnice (#420) üzenetére


jeni
félisten

Igen csak még nem találkoztam DVD felvevővel (merevlemezes) amin fekete fehéren szerepelne a TBC funkció.
A VHS rendszerben kapásból megmondom van-e benne ilyen. Lemezes/merevlemezes oldalon már nem vagyok járatos.

(#422) Gabor79b válasza liksoft (#409) üzenetére


Gabor79b
csendes tag

:) kössszépen! Már én is azon kezdtem agyalni hogy építek neki külön egy bivalyerős P4-est. Full XPs vasakkal. Most rendeltem egy avermedia pcie alapú analóg digitalizálót. A héten remélem kézhezkapom! Svideo és kompozit bemenettel, veszteségmentes ígérettel.... :)

(#423) liksoft válasza Gabor79b (#422) üzenetére


liksoft
nagyúr

Érdekel, az eredményt kérlek tedd ide is!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#424) Gabor79b válasza liksoft (#423) üzenetére


Gabor79b
csendes tag

És igen! Bár eredetileg a ce310b kártyát néztem ki, készlethiány miatt a forgalmazó ajánlotta helyette a c725b jelű egységet. PCIexpress S-video Composit.
Árban egyeznek es nagyjából tudásban is, úgyhogy elfogadtam az ajánlást . Nem emlékszem mikor láttam utoljára ilyen puritán csomagolású terméket!
No de sebaj, gondoltam! A lényeg ugyis a doboz belsejében van.
 A kártyát kézbevéve az volt az érzésem hogy valami selejtes cuccot vettem. Baromi pici, roppant minimál :) egy telepítő cd-t és egy pár oldalas ismertetőt mellékeltek. Installálás után fura avermedia sdk demo programok listáját találtam a menüben. Ebből arra következtettem, hogy a gyártó csak demókat adott a kártyához. Kissé nehézkesen ,de sikerült behozni az élő képet a laserdisc lejátszóról. Felvevő szoftvert hiába kerestem a lemezen, nem volt! Előkaptam a Sony Vegas-t, nem támogatja! A virtualdubban mar sikerült felvennem de néha szinkronhiba keletkezett. És a váltosoros felvetellel utolag sokat lehet szenvedni. Lehet hogy merevlemez lassúsag okozta? A cdn lévő  util  progival tesztelhető a hdd sebessége. Ott rendben volt. Aztán csak tovább kutattam hátha mégis akad valami felvevő amit az evermedia "ingyen" kínál a hardvereihez. Rátalaltam az Avermedia Capture Studio-ra. Fapados ,de végre megvan minden ami kellett! Nem értem miért nem került a lemezre. A beépitett deinterlce felülmúlta a várakozásomat! Nem találok a felvétel minőségében hibát! Az elesség beállításának hiányát érzem, de az utómunkával korrigálható.... igy elsőre ennyi. Még ismerkedem a cuccal.

[ Szerkesztve ]

(#425) jeni


jeni
félisten

Üdv!
Ez a kari hova tehető tudásban? Mennyire lenne használható digitalizálásra? Ugyanis a leírása alapján még digitális jelet is tud fogadni.

(#426) liksoft válasza Gabor79b (#424) üzenetére


liksoft
nagyúr

Vagyis sok küzdés árán, de elképzelhető, hogy olyant kaptál mint amit szerettél volna. Sajnos kompromisszumok árán a kezelésben, de a kép minősége jó.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#427) Gabor79b válasza liksoft (#426) üzenetére


Gabor79b
csendes tag

Röviden: igen! Nem tudom, hogy mindenki ennyit szerencsétlenkedik e egy ilyennel... :)
EZMaker SDK ExpressC725B

[ Szerkesztve ]

(#428) Gabor79b


Gabor79b
csendes tag

Sziasztok

A váltosoros felvétel progresszívre alakításáról szeretnék egy kis eszmét cserélni. Leszögezem, amatőr vagyok. A legjobbnak tűnő minőséget a virtualdub deinterlace yadif/double frame filterrel értem el. Korábban írtátok, hogy az ilyen felvételeket úgy kell hagyni. Van tehát minőségromlás? A feljebb említett av.media kártyát használom. Ha valakit érdekel szívesen megosztom a kapott minőséget. Minta fájlra gondolok :)

(#429) djnice válasza Gabor79b (#428) üzenetére


djnice
veterán

Ha deinterlacelsz, akkor elveszted a képkockák felét, kivéve ha 50p-t akarsz végeredményül. Ha mindenképp ezt szeretnéd, akkor a QTGMC adja a legjobb minőséget.

[ Szerkesztve ]

(#430) Gabor79b válasza djnice (#429) üzenetére


Gabor79b
csendes tag

Qtgmc?! Köszönöm, este ránézek! Mire kell érteni a legjobbat? Az 50 fps-re vagy a deinterlace re? Az 50 illetve a 60 (ntsc) fps re konvertálás jobb vagy rosszabb minőséget hoz a meghagyott eredeti formátumhoz képest?

(#431) djnice válasza Gabor79b (#430) üzenetére


djnice
veterán

A legjobb minőségű deinterlacer a QTGMC, annál mindig 50 fps lesz a kimenet, tehát pont olyan folyamatos lesz a kép mint az eredeti váltottsoros anyagnál.
Ha 25p-t akarnál mégis, akkor Avisynth-tel egy SelectEven() megoldja, ezt neked kell eldönteni.

(#432) Gabor79b válasza djnice (#431) üzenetére


Gabor79b
csendes tag

Igen, köszönöm az infót! Feltettem a szükséges szoftvereket. Nem mondom, hogy simán ment minden :)
Működik a qtgmc, pici minőségjavulást észlelek a korábban alkalmazott eljáráshoz képest, viszont belefutottam a fel-le ugráló/vibráló jelenségbe. Ezzel lehet valamit kezdeni, vagy része a kompromisszumoknak?

(#433) djnice válasza Gabor79b (#432) üzenetére


djnice
veterán

Nem tudom pontosan mire gondolsz, ha mutatsz egy tesztvideót akkor ránézek.

(#434) Gabor79b válasza djnice (#433) üzenetére


Gabor79b
csendes tag

Kösszépen, hogy foglalkozol az üggyel :)
Igaz ez már tömörített, de jól látszik a vibrálás a jobb oldali verziónál. Ez a qtgmc féle változat. Nem is lenne olyan zavaró, sőt, talán észrevehetetlen is maradna, ha nem lenne egy állandó felirat! A teljes méretnél azért jobban látszódik!

[link]

(#435) djnice válasza Gabor79b (#434) üzenetére


djnice
veterán

A baloldali mivel készült? Amúgy ennek a forrásnak szerintem elég a 25p, mert látom nem home videó. Próbáld meg esetleg a field order-t megváltoztatni feldolgozásnál (AssumeTFF, AssumeBFF).

(#436) Gabor79b válasza djnice (#435) üzenetére


Gabor79b
csendes tag

A bal oldali virtualdub Deinterlace / Interpolate using Yadif algorithm / Double frame rate, Top field-del. Nagyon gyors, és kevés a különbség közte és a qtgmc között, legalábbis ezen az anyagon! Ha érdekel megmutatom majd a tömörítetlen változaton.
Oké, köszönöm a tippet! Holnap este visszatérek rá! :) A forrás: pal laserdisc.
A 25-tel nagyon szaggat, mármint az én szememnek zavaróan! Nagy a kölönbség az 50 és 25 között.

[ Szerkesztve ]

(#437) galaxys80


galaxys80
veterán

Én egy igazán amatőr, de számomra mégis megfelelő módszerrel digitalizálom a régi VHS kazettáimat.
VHS lejátszó össze van dugva a DVD felvevővel. Így egyből megy DVD-re az anyag.
Egy régi (1992) MTV-ből felvett anyaggal gyűlik csak meg a bajom.
Utána olvasva megtudtam, hogy ebben az időben az MTV még SECAM rendszerrel sugárzott. Így most ezen a VHS lejátszón vagy fekete-fehérben (PAL-ra állítva) vagy színesben, de kissé csíkos (MESECAM) képpel tudja csak lejátszani.
Lehet ezzel valamit kezdeni? Vagy ez már ilyen marad?
Esetleg érdemes lenne másik lejátszóval próbálkozni?

(#438) djnice válasza galaxys80 (#437) üzenetére


djnice
veterán

Jó DVD felvevővel nagyon jó minőséget lehet elérni, köszönhetően a zajszűrő és TBC áramköröknek. Fontos a jó minőségű videómagnó is, mert a forráson is sok múlik. Ha tudja a felvevő is rendesen fogadni a MESECAM jelet, akkor nem lesz gond. Meg kell nézni a leírásában hogy szerepel-e benne ez a specifikáció: SECAM-L/L', B/G, D/K.

(#439) galaxys80 válasza djnice (#438) üzenetére


galaxys80
veterán

A DVD-re digitalizált anyag a VHS-n lejátszott minőséget adja vissza.
De a gond is itt van. :)
Vagy fekete-fehérben jelenik meg (PAL-ra állítva) vagy színesben ugyan, de kissé csíkos képpel (MESECAM-ra állítva) a felvett DVD-n is.
Tehát ebből az anno SECAM rendszeren sugárzott anyagból nem lehet már,olyat kihozni, hogy színes is legyen és a képe se legyen halványan csíkos?

Egyébként anno pont amiatt maradtam ennél a digitalizáló módszernél, mert sem a PC-m erőssége nem volt a legjobb, sem a kipróbált digitalizáló eszköz nem érte el a mostani minőséget.

(#440) galaxys80


galaxys80
veterán

Régi családi felvételek digitalizálásánál milyen képarányt érdemes beállítani?
4:3 letterbox
4:3 panscan
16:9

(#441) djnice válasza galaxys80 (#440) üzenetére


djnice
veterán

4:3 letterbox

(#442) Gabor79b


Gabor79b
csendes tag

A digitalizálás megoldódott! Köszönöm! A következő probléma a rögzített hangminőség. Érdekes, mert a bejövő hang nagyon jónak tűnik (zene) de a felvétel már nem adja vissza a dinamikát. Megpróbáltam az alaplapi line in bemenetet ami már 24 bites felvételi lehetőséget kínál (alc1150). Hajszállal jobb a minősége, de még mindig hallom a különbséget. Minden maxra van állítva. Tudna valaki tanácsot adni, hogy milyen hangkártya hozhat a bejövő jellel egyező minőséget?
[ Szerkesztve

(#443) liksoft válasza Gabor79b (#442) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Lehet, hogy van benne dinamika kompresszor. Vagyis a felvételi görbe nem lineáris. Ha 50-70% fölé nem engeded a felvételi hangerőt, és utólag normalizálsz, elképzelhető egy jobb minőség. Csinálj próbát vele.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#444) Gabor79b válasza liksoft (#443) üzenetére


Gabor79b
csendes tag

Köszi, de nincs túlvezérlés! Az "alapanyag" médiától függően változik a bejövő hangerő, és ezt mindig kontrollálom is. Figyelek rá, hogy optimális legyen a felvétel hangereje. Mellesleg a qtgmc AssumeTFF-je csodát tett! Az éjjel, placebo szettel áttoltam egy 1 órás anyagot :D Megérte!!!! viszont kellett hozzá a () !!!
így: AssumeTFF()

[ Szerkesztve ]

(#445) Gabor79b


Gabor79b
csendes tag

Nos, pedig a capture kártyával összeszedett hang tűnik részletgazdagabbnak! Vess rá egy pillantást kérlek!
A felső a capture az alsó az alaplapi hangkártyával készült. Az utóbbi elvileg 24 bites 1920000Hz az előbbi 16 bites. [link]
Kíváncsi lennék, hogy egy hangkártya mit mutatna! De kérdés érdemes e beruházni?! És ha igen akkor milyet..

[ Szerkesztve ]

(#446) liksoft válasza Gabor79b (#445) üzenetére


liksoft
nagyúr

Valóban a magasabb komponensek jobbnak tűnnek a felsőben. Egyébként én az alaplapit csak TV felvételhez használom. Minőségire szerintem alkalmatlan. Aztán kérdéses az is, hogy az A/D átalakító valóságban mit tud, mert a mintavétel sebessége és mélysége simán lehet más. Láttam már Y-on HD felvételt ami minőségében a hatszor átjátszott VHS-t sem ütötte meg! Nem akarom megbántani a gyártót, de a scanner-ek esetében is van valós és szoft felskálázott felbontás. Mint a fényképezőgépek digitásis zoom-ja.
Én leragadtam a SB-Live kártyánál. Régi, PCI, nem kapható, de az újakból nem próbáltam senkit. :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#447) Gabor79b válasza liksoft (#446) üzenetére


Gabor79b
csendes tag

Tovább gondolva az esetleges hangkártya beszerzési projektet, eszembe jutott hogy van olyan laserdisc lejátszóm amin van optikai kimenet. Találtam olyan hangkártyát aminek van optikai bemenete. Sosem használtam optikai kábelt! Lehetséges hogy adódik valami kompatibilitási probléma, vagy ugyanolyan szabványos, egyszerűen működő összeköttetés, mint az RCA vagy jack? Kábel egyik vége a lejátszóba, másik a hangkártyába oszt jó napot? :)

(#448) liksoft válasza Gabor79b (#447) üzenetére


liksoft
nagyúr

Én sem használtam. Ha lesz tapasztalatod, érdekel. (A fülemnek mindig elég volt az analóg jel, és nem fektettem időbe bele többet, mert van más amire elmegy. ;) Család, munka...)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#449) Red_Bull válasza Gabor79b (#424) üzenetére


Red_Bull
aktív tag

Üdv!

Meg vagy elégedve azóta is ezzel a kártyával? Mert a topicot végigolvasva már kezdtem lemondani róla hogy lehet normális PC-s eszközt találni maximum ilyesmi árban, ami nem okoz hangcsúszást meg stb.. Van kb 10-15db Hi8-as kazettám és egy SONY CCD-TR805E kamerám lejátszani őket, ezeket a felvételeket akarom digitalizálni. Erre a célra megfelel akkor tökéletesen? :)

(#450) Gabor79b válasza Red_Bull (#449) üzenetére


Gabor79b
csendes tag

Üdv!
A válasz igen! :) a kép felvételi minőségére nincs panaszom a hang is rendben van! Tömörítetlen felvétel keszítésére alkalmas!
A neten jóformán semmilyen infó nincs róla! Működik, teszi a dolgát! Ha kérdésed van szívesen válaszolok! Ha van rá mód svideo kábelt használj.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.