Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) djnice válasza nelsonmanian (#500) üzenetére


djnice
veterán

Jó lehet a kombó is, fontos hogy ezek közül a márkák közül válassz: JVC, Pioneer (kivéve 420, 520), Panasonic, Toshiba, Sony (725-ig bezárólag).

(#502) nelsonmanian


nelsonmanian
senior tag

Nem találok semmi használhatót...:(

(#503) djnice válasza nelsonmanian (#502) üzenetére


djnice
veterán

Mennyit szánsz rá? Mindenképp combo kell?

(#504) nelsonmanian válasza djnice (#503) üzenetére


nelsonmanian
senior tag

Igazából mindegy mi csak meg tudjam oldani valahogy...

Túl sokat nem szánnék rá, kb 10 max 20 kazi van itthon, lehet jobban járok ha elviszem valahová.

(#505) djnice válasza nelsonmanian (#504) üzenetére


djnice
veterán

Ez egy jó vétel, utána pedig tovább adsz rajta: [link]

(#506) nelsonmanian válasza djnice (#505) üzenetére


nelsonmanian
senior tag

Simán egy scart kábellel összekötöm és ezzel rögzítem?

(#507) djnice válasza nelsonmanian (#506) üzenetére


djnice
veterán

Igen a beépített HDD-re, utána meg kiíratod vele DVD-re. Érdemes mindjárt olyan tömörítést választani hogy a lemezre íráskor ne kelljen mégegyszer újratömöríteni az anyagot. 1,5 óránál többet nem ajánlott DVD-re írni.

[ Szerkesztve ]

(#508) nelsonmanian


nelsonmanian
senior tag

Köszönöm a segítséget, kibróbálom ezzel a módszerrel!

(#509) galaxys80


galaxys80
veterán

Van arra ötletetek, hogy mi lehet kezdeni egy olyan VHS kazettával aminek állandóan laza lesz a szalagja.
Próbálnám bedigizni, de egyszerűen 1-2 perc után elkezd futni a kép. Ilyenkor kiveszem és látom, hogy elég szalag és hullámos a szalag. Kézzel kifeszítem simára és ilyenkor egy ideig jó megint.
Vagy ez a kazetta már kuka lesz?

(#510) Keef_Lee


Keef_Lee
senior tag

Kölcsön kaptam egy Sony DVD felvevőt 250 G wincsi is van benne. Jól gondolom, hogy a legjobb minőségre állítva vegyem fel a winyora a VHSmagnóról az anyagot és után DVD-re kiírogatva szedjem le? (Gondolom direktben nem lehet digitálist a winyoról kinyerni.) Utána pedig DVD-ről szedjem le a vob-okat PC-re.
Ez így elég időigényes lesz. Remélem a minőségi különbség jelentős lesz, hogy megérje vele ennyit foglalkozni.

olvastam az #507-et, értem is, de hátha a Sonynál van valami kedvező opció, stb.

[ Szerkesztve ]

(#511) jeni válasza galaxys80 (#509) üzenetére


jeni
félisten

Ez nem a KAZETTA HIBÁJA!
A videó a rossz!!!!

(#512) galaxys80 válasza jeni (#511) üzenetére


galaxys80
veterán

Egész biztos, hogy nem! Ha ez így lenne, akkor az összes többinél ez lenne. De nem ez a helyzet.
Ráadásul másik lejátszóban is kipróbáltam. Ott is ez a hiba.
De közben sok-sok szöszöléssel sikerült a digitalizálás. A kazetta meg mehet a kukába.

(#513) djnice válasza Keef_Lee (#510) üzenetére


djnice
veterán

Mi a pontos típusa?

(#514) Keef_Lee válasza djnice (#513) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

RDR AT 2000

(#515) djnice válasza Keef_Lee (#514) üzenetére


djnice
veterán

Csak RDR-AT200 létezik, ezekben Pioneer belső van.
Felvételkor érdemes a zajszűrést bekapcsolni.
Ha DVD a cél, akkor HQ+ -ban vedd fel az anyagot HDD-re 15 Mbit-tel, majd a második menetben írd ki DVD-re amit szeretnél, max 1.5 óra ajánlott egy lemezre.
Ha gépre akarod menteni, akkor csak HQ-ban tudod felvenni HDD-re, hogy ne legyen újratömörítés mikor kiírod lemezre. Eldarabolod 1 órás darabokra, így ráfér a lemezre, majd a PC-n egyesíted.

[ Szerkesztve ]

(#516) Keef_Lee válasza djnice (#515) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Köszönöm! Holnap tudom beüzemelni, kipróbálom amit írtál.

(#517) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Üdv! Van egy sony vhs magnó. 2 scart kimenetem van rajta. 2025 kazettát szeretnék digitalizálni. Miket kéne vennem? Van mac és windowsosngépem is.

Üdv: Csabee.

(#518) djnice válasza Csabee. (#517) üzenetére


djnice
veterán

Ha a végcél DVD, akkor asztali DVD írót az ajánlottak közül, ha más formátum, akkor analóg bementes miniDV kamerát + firewire kártyát.

(#519) Csabee. válasza djnice (#518) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Firewire kártya létezik usb-s ami jó?

Üdv: Csabee.

(#520) djnice válasza Csabee. (#519) üzenetére


djnice
veterán

USB-s nincs, max a Pinnacle Moviebox ami amúgy nem konkrétan firewire eszköz, csak olyan csati is van rajta, de azt csak használtan tudod beszerezni.

(#521) Csabee. válasza djnice (#520) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Ez nem.jó?[link]

Üdv: Csabee.

(#522) djnice válasza Csabee. (#521) üzenetére


djnice
veterán

Nem, ez HDMI-ről rögzít.

(#523) Csabee. válasza djnice (#522) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Már majdnem megvettem. Van egy régi jvc kamerám. Ez alkalmas lehet?

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#524) djnice válasza Csabee. (#523) üzenetére


djnice
veterán

Ebből nem derül ki, pontos típust írj légyszi.

(#525) Csabee. válasza djnice (#524) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Lekopott az aljáról a pontos típus. De ilyen: [link]

Üdv: Csabee.

(#526) djnice válasza Csabee. (#525) üzenetére


djnice
veterán

A GR-D73 és a GR-D93 tudja az analóg bemenetet, nézd meg hogy találsz-e a menüjében Analog In vagy A/V In opciót.

(#527) Csabee. válasza djnice (#526) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Sajnos ez elég buta. Nincsen menüje. Felvesz és letudod vele játszani a kazit.

Amit linkeltem u3 konvertert, az képes analógot is átvinni nem csak HDMI-n. Megkérdeztem az eladót.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#528) Keef_Lee


Keef_Lee
senior tag

Végre volt időm kipróbálni a Sony dvd felvevőt. Nem találom a menüjében a filter beállítást. A Line1-hez lehet állítani, hogy mi van rákötve, ott "videomagno"-t választottam. Lehet, hogy így automatikusan állítja a filtert?!
Beállítottam a minőséget úgy, hogy 1 óra férjen egy dvd-re, aztán felvettem hdd-re 5 percet. Ezt kiírtam dvd-re és csak 13 sec-et vett fel 356 megás vob-ba.
Konkrét kérdésem is van: Mivel kölcsön van a felvevő, hogyan tudom tutira megoldani, hogy a hdd-n minden eltűnjön véglegesen?

(#529) djnice válasza Csabee. (#527) üzenetére


djnice
veterán

Nincs menüje? Az érdekes.
Volt olyan HDMI eszközöm, tud analógot, csak éppen komponenst ami neked nem jó semmire.

(#530) djnice válasza Keef_Lee (#528) üzenetére


djnice
veterán

A zajszűrést YNR és CNR néven keresd, manual 114. oldal: [link]
Próbáld meg lezárni a lemezt felvétel után, úgy rajta kell lennie az 5 percnek.
A HDD-ről tudod törölni a felvevővel a felvételeket, azt utána már nem tudja visszaállítani senki mivel saját fájlrendszert használ.

(#531) Csabee. válasza djnice (#529) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Okés. Célszerű lenne egy asztali gépet beszereznem és egy megfelelő PCI-os kártyát bele?Mit javasolsz?

Üdv: Csabee.

(#532) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Sajnos pinnacle terméket nem lehet már kapni. Viszont találtam egy jónak tűnőt ? Mi a vélemény erről az Avermedia termékről? [link]

Üdv: Csabee.

(#533) liksoft válasza djnice (#530) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szervusz!

Javasolnám, hogy egy összefoglalót írj. Megint itt az USB digitalizáló! Szerintem a legfontosabbak 30-40 sorban elférnek, és ehhez 4-5 termék elég lehet (mellettük mi az amiért bekerültek). Valahogy már én érzem magam kellemetlenül, hogy Te sziszifuszi módon mindig ugyanazokat írod le. :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#534) djnice válasza liksoft (#533) üzenetére


djnice
veterán

Oké, bár ebben a topicban nem én vagyok a topicgazda csak a Video digitalizálás-nál, itt nem tudom hogy lehet-e összefoglalót írni, mert ezek egy blogbejegyzés hozzászólásai.

(#535) liksoft válasza djnice (#534) üzenetére


liksoft
nagyúr

Hopp! Arról nem is tudtam! Esetleg ide lehetne tenni egy linket arra, és ezt záratni. Ebben az esetben ez megszűnik a párhuzamos két azonos téma közül, marad az, de minden ott folytatható.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#536) Keef_Lee


Keef_Lee
senior tag

Felvettem az első VHS-t a Sony DVDR-re HDD-re. 2:36 hosszú lett 10.6 Giga. Most szedném le DVD-n keresztül PC-re. Erre sehogy sem találom, hogyan kell "darabolni", hogy ráférjen. Egyre csak azt üzengeti, hogy nem másolja, mert nem fér rá. Már a használatit is túrtam. (Egyébként még nem volt olyan készülék a kezemben, aminek elő kellett volna vennem a használatiját, de ennek egyáltalán nem értem a logikáját úgy különben sem.)

[ Szerkesztve ]

(#537) djnice válasza Keef_Lee (#536) üzenetére


djnice
veterán

A HDD-n kell darabolni, talán Divide a neve.

(#538) Keef_Lee válasza djnice (#537) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Igen van ilyen, magyarul megosztásnak hívja. Létrehozok 3 fejezetet ezzel. De visszatérve a HDD to DVD másoláshoz, megint csak egyben tudom hozzáadni (itt nem látja óránként)

(#539) SyMbioTe

Sziasztok!

VHS kazettákhoz lenne szükségem digitalizálóra, viszont egyátalán nem ismerem őket. Ami adott az egy pc, külső dvd író/olvasó, ill. van régi VHS lejátszó RCA, scart csatikkal, talán s-video is van rajta.
Cél az lenne, hogy HDD-n meglegyen, esetleg később kiírni DVD-re. Mit kellene még venni ehhez?
Ha valami kimaradt, akkor szóljatok. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#540) Csabee. válasza SyMbioTe (#539) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Nekem is hasonló problémám van :D

Üdv: Csabee.

(#541) Keef_Lee válasza Keef_Lee (#538) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Mivel azóta sem találtam a megoldást az óránkénti darabolásra és dvd-re rögzítésre., ezért úgy gondoltam, hogy kipróbálom egyáltalán PC-n mit lehet kezdeni a felvétellel, ezért hagytam a DVDR-nek, hogy átállítsa a minőséget úgy, hogy a teljes 2h36min ráférjen egy DVD-re. Na ekkor jött a meglepi, hogy ez a másolást úgy érti, hogy real time-ban lejátssza HDD-n és úgy rögzíti DVD-re. Ha erre nincs más mód, akkor én ezt a DVD felvevős megoldást hanyagolom. Kinek van erre ennyi ideje? Mert e szerint kb 1 h-kat kellene felvennem VHS-ről HDD-re a jó minőség miatt. Aztán ugyanezt ugyanennyi ideig HDD-ről DVD-re, aztán DVD-ről menteni(másolni) a VOB-okat PC-re. Aztán megkeresgetni, hogy hány DVD-t rakjak össze és hol vágjam el a jeleneteket ténylegesen, hogy külön fájlba legyen... Mindezt több kazettán... szóval nem is ragozom, de nekem ez az egész egy nagy csalódás.

(#542) djnice válasza Keef_Lee (#541) üzenetére


djnice
veterán

Hát pedig valamit nem jól csinálsz, én az összes Sony-n megtudtam eddig oldani a darabolást és hogy nagy sebességben, újratömörítés nélkül mentse le az anyagot DVD-re. Persze max XP módban, amikor kb 1 óra fér rá egy lemezre.

Manual 77. oldal: [link]
Leírja részletesen.

[ Szerkesztve ]

(#543) Keef_Lee válasza djnice (#542) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Elhiszem, de nálam nem működik. Így próbálom, ahogy a leírás mutatja, de nincs Enter után Yes kérés. Bár magyarul van, de ha így megy átállítom angolra menüjét.
A legdurvább, hogy most, hogy végre végzett a DVD-re írással, a PC nem olvassa el a DVD-t. Mindjárt lekaparom magam. :W

(#544) Suineg


Suineg
senior tag

Sziasztok,

EasyCAP usb-s digitalizálóval (usbtv007) bejátszott illetve az ezzel készített képen függőleges vonalak láthatók.Teljesen mindegy, hogy melyik programokat használom (Pinnacle, Ulead, OBS studio, saját szoftver). Mi okozhatja ezeket a függőleges csíkokat? (Mellékeltem egy-egy képet a jelenségről).

[ Szerkesztve ]

(#545) nelsonmanian válasza Suineg (#544) üzenetére


nelsonmanian
senior tag

Sajnos ez az eszköz hibája, nálam is ezt csinálta, rángott az egész kép.
Én vettem egy asztali dvd írót amiben van hdd és tökéletesen megoldottam vele mindent.
Lehet ki se írom dvdre ezen egy helyen megvan minden házi video.

Nézz meg egy ilyet:
[link]

(#546) nelsonmanian


nelsonmanian
senior tag

Ha már DVD felvevő, DVD+R / DVD+RW lemezre se hajlandó írni, ez általános, hogy csak a - os lemezt kezeli?

JVC DR-MH200SE

(#547) djnice válasza nelsonmanian (#546) üzenetére


djnice
veterán

Igen.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#548) Suineg


Suineg
senior tag

Szerintetek ez a típus ajánlott típus lehet VHS digitalizálásra?

SAMSUNG DVD-HR773

(#549) jeni válasza Suineg (#548) üzenetére


jeni
félisten

Ha vissza olvasol akkor a Pioneer,a Panasonic,a Sony, a JVC a javasoltak.

(#550) radi8tor válasza djnice (#534) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Bármelyik topikba lehet téma összefoglalót tenni. Ha megírod a Próba topikba akkor onnan át tudjuk emelni a tartalmát ide. :K

⭐ Stella

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.