Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) liksoft válasza Willie (#300) üzenetére


liksoft
nagyúr

Annyi jutott még eszembe, ha később vágni szeretnéd, jobb esetleg a HDD-re rögzítés (ebben az esetben ilyen típus választása). Vagy legalább tudjon írni újraírható lemezre. (Olvasni biztos tudja, mert az adatlap tartalmazza. De írni is?)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#302) Willie válasza liksoft (#301) üzenetére


Willie
őstag

Köszi a gyors választ! :)

A DVD-re írt változatot számítógépre való felmásolás után már nem lehet vágni, szerkeszteni?
Sajnos sok választási lehetőség ebben az árkategóriában nincsen. Én ennek az elődjét találtam csak, de azt már nem igazán lehet kapni.
Az újraírható DVD miért olyan fontos?

[ Szerkesztve ]

(#303) liksoft válasza Willie (#302) üzenetére


liksoft
nagyúr

Lehet, de a minőség romlik. Ha jól csinálod, keveset, de....
Nem tudom mennyi kazettát kell átmásolni, de ha sokat, akkor az a legjobb minőség mellett DVD temető lehet, és nem a legtökéletesebb hordozó hosszú távra.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#304) Willie válasza liksoft (#303) üzenetére


Willie
őstag

Én úgy gondoltam, hogyha az LG készülékét választanám, akkor a DVD írás után egyből fel is másolnám a számítógépre a DVD-k tartalmát, és 2 vagy 3 HDD-n tárolnám el a digitalizált anyagot. Egyébként 20-40 kazettáról lenne szó.
De azt viszont nem gondoltam volna, hogy így is romlik a minőség. De annyira azért csak nem észrevehető, nem?

(#305) liksoft válasza Willie (#304) üzenetére


liksoft
nagyúr

A másolás nem ront, csak az átszerkesztés. Nem tudom, mekkora a maximális bitrátája a készüléknek, de lehet, hogy a 4,5GB-os DVD csak egy órát tud rögzíteni. Így a DVD számot ha csak egyszer írhatóval számolok, 20-120 közé tudom tenni. Ezt lehet megspórolni. Főleg, ha utána több példányban HDD-re kerülnek.

[link] vagy [link] esetleg ilyeneken nem gondolkodtál?
Utánanéztem, és ami pár éve volt, ma nincs. Újban tényleg horror áron vannak. Ilyen régen néztem utoljára utána a dolgoknak. A VHS ennyire kifutott.

Én vagy használtban nézném, vagy a meglévő javítása, és egy TV tuner próba. Virtualdub meg rögzítéshez ingyenes.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#306) Willie válasza liksoft (#305) üzenetére


Willie
őstag

Nem valószínű egyébként, hogy szerkeszteném. A cél leginkább az lenne, hogy megmentsük a régi családi videofelvételeket az enyészettől.
Ahogyan azt Te is láthatod: kicsit már elkéstünk a dologgal, alig lehet újonnan olyan készüléket kapni, amit erre találtak ki.
Én egyébként elképzelhetőnek tartom azt, hogy engedi az újraírható DVD-re való írást, de ez egyébként nem ront a minőségen? Eddig az igazat megvallva még nem igazán használtam újraírható DVD-t, pedig több is van itthon.

Eddig nem gondoltam az általad linkelt dolgokon.
A merevlemezes DVD-felvevőt, hogyan tudom összekötni a megjavított VHS-sel?
A másik Toshiba készülék hogy is működik pontosan?

A TV tuner kártyával gyenge lesz a minőség vagy az csak régen volt?

Egyébként ezek a termékek régen a "best buy" kategóriába tartoztak?

[ Szerkesztve ]

(#307) liksoft válasza Willie (#306) üzenetére


liksoft
nagyúr

Mivel a felvétel digizális, mindegy a DVD fajtája, nem romlik.

A linkelt két készülék csak költséghatékonyabb megoldás.

A tuner és a javított készülék ettől független harmadik variáció.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#308) Willie válasza liksoft (#307) üzenetére


Willie
őstag

Értem, köszönöm szépen! :)
Elgondolkozok az általad javasolt módszereken.

(#309) murdoc24


murdoc24
csendes tag

Sziasztok,
Abban szeretnék segítséget kérni,hogy egy filmet szeretnék átvenni VHS Kazettára Pc-ről.
A videókártyán van TV-OUT, de persze a kábelt els*artam valahova :(
Van egy DVI-HDMI kábelem amivel tudom nézni a tv-n a filmet.
Valamint vannak RCA kábeleim külön ,akár a VHS lejátszóhoz,akár a TV hez(sárga,piros,fehér, vagy csak fekete piros)
SCART -tal csatlakozik a VHS a tvhez természetesen.
Kérlek segítsetek , a fentebb leírtakkal megtudom valósítani ezt valahogyan? Vagy mindenféleképpen be kell szereznem a képen látható 2 kábelt (istenem hogy lehetek ekkora ..... hogy elhagytam... :) )
Köszönöm szépen előre is a segítséget :R

(#310) liksoft válasza murdoc24 (#309) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!
Az TV out, vagyis TV felé kimenet. Hiába lenne kábeled, ez nem vesz fel.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#311) murdoc24 válasza liksoft (#310) üzenetére


murdoc24
csendes tag

Hali,

Én a videokazira akarom rávenni azt ami pc-n van meg avi-ban. ha osszehozom a vhs lejátszoval és azt videon keresztul játszom le akkor feltudom venni, csak a kábel miatt nem megy. biztam benne,hogy rcaval mint kb egy camcorderrol feltudom venni, erre voltam kiváncsi, mert rcam van :)

(#312) liksoft válasza murdoc24 (#311) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Értem, fordítva gondoltam. Így jó lehet. Sajnos kábelben nem tudok segíteni. Itt, vagy apróneten próbálkozz.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#313) murdoc24 válasza liksoft (#312) üzenetére


murdoc24
csendes tag

Akkor adok a szavadra :) most már csak ki kellene találnom hogyan , milyen kábellel :D pl. a videolejátszo elején van 3 rca bemenet. beszerzem a kártyához valo kábelt és azonkeresztul rca-val osszekotom és olyan lesz mintha egy kamerát kotnék a videora. Akkor ez igy ok . Koszonom :R

(#314) Recsee96


Recsee96
csendes tag

Régi írás, de számomra most aktuális ! Menürebdszert milyen programmal tudok készíteni ? :)

(#315) Cheesy válasza Recsee96 (#314) üzenetére


Cheesy
őstag

Sony DVD Architect pl.
Youtubeon van hozzá temérdek tutorial.

www.vakbelmutet.hu

(#316) cascada


cascada
senior tag

Sziasztok!

Ebben tudna valaki segíteni? :U [link]

(#317) zoltannovak


zoltannovak
tag

hello! van egy PCTV stereo nevü PCI -s pinnacle kártyám. ezzel próbáltam digitalizálni van neki az alap progija meg van a nero vision. tudnátok tanácsot adni hogy melyiket használjam vagy felejtös az egész ezzel a kártyával? egy régi P4 3ghzes HD2600XT vel 1GB rammal egy hp d330-as gépben. (uj gépembe nem nagyon vin7-8 alá driver. vagy ami alapbol volt azzal emg szaggatott az egész. esetleg valami ötlet hogy milyen kártyával lehetne megoldani? http://www.argep.hu/product_1903649.html néztem még ezt is

(#318) liksoft válasza zoltannovak (#317) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Szerintem nem a géppel lesz a gond. XP alatt VirtualDub-bal és MJPG formátumban célszerű rögzíteni, majd ezt a nyers digitális anyagot átkonvertálni a kívánt formátumba.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#319) wolfman válasza cascada (#316) üzenetére


wolfman
veterán

Ezek a dolgok engem is érdekelnének! :)
Én is most készülök VHS-ről digitalizálni, de egyelőre fingom nincs mivel kéne nekiesni.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#320) LámaZ válasza wolfman (#319) üzenetére


LámaZ
addikt

Például egy ilyennel.

Legyen minden jó!

(#321) wolfman válasza LámaZ (#320) üzenetére


wolfman
veterán

10.000Ft környékén? :U

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#322) LámaZ válasza wolfman (#321) üzenetére


LámaZ
addikt

Olyan olcsón csak digitalizáló kártyák vannak, a korábbi hozzászólásokban említett gyatra teljesítménnyel.

Legyen minden jó!

(#323) sota81


sota81
csendes tag

Sziasztok,

segítséget szeretnék kérni VHS-digitalizálás témában. Pontosabban egy Sony Handycam (ccd-tr425e pal) kamerával felvett anyagokat szeretnék PC-re "menteni".
Megvannak hozzá a megfelelő kábelek (oké, ez eddig nem nagy cucc :)) ), van egy EasyCap DC60 USB-s kütyü, van egy Dazzle Digital Video Creator 150 kütyü, van egy PC, meg munkakedv. Tudom, ez már így is több, mint kellene, viszont a DC60 cucchoz nincs meg a CD, a DVC 150-hez szintén, és az szerintem nem is működik rendesen, mert a power LED világít, a Ready LED nem. No mindegy, nekem jó lenne a DC60-nal is, csak HOGYAN??? :(((
Sokféle VHS capture programot kipróbáltam, de valahogy nem találtam jó megoldást eddig. Leginkább a demó verziós korlátozás miatt nem jók.
Pls help! Mi a megfelelő eljárás a DC60-as szerkezettel, mi a megfelelő program és beállítás ahhoz, hogy PC-re menthessem a felvételeimet?
Lehetőleg Xvid/Mp3 formátumban szeretném az anyagot viszontlátni. :C

Köszi a segítséget.

Üdv.

"Csak a bolond hisz abban, amit soha sem látott." - Kevin Costner, Waterworld

(#324) pibácsi válasza sota81 (#323) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia sota81!
Nem tudom, hogy megoldódott-e már a gondod. A DC60-nak sajnos van egy telepítő lemeze, amivel a drivert felteszi és van hozzá egy szerkesztő/capture szoftver is. Ez utóbbi nem szükséges, mivel más szoftverekkel is működik ( feltéve, ha van a gépen más). Csak azután tudunk továbblépni, ha az "eszközkezelő"-ben megjelenik az eszköz neve. Ezután tudjuk beélesíteni a felvételt. Erről az oldalról többféle driver , sőt az 1.c esetében a kpl. telepítő CD lemez is letölthető, csak tudni kell az EasyCap tipusát. Innen letölthető egy Ulead szerkesztő szoftver is ingyenesen.
http://easycapexpertti.mybisi.com/pages/drivers

A Dazzle-val ezek szerint nem érdemes próbálkozni.

Üdv. Pibácsi

(#326) liksoft válasza #46372352 (#325) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Részemről a kártyára szavazok. Pibácsi még remélhetőleg hozzászól.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#327) pibácsi válasza #46372352 (#325) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia dantre!
Igaza van liksoft-nak, elmondom amire gondolok. A kártyára szavaznék, de ott csak "S" videó bemenet van, RCA nincs, ami általában a kamerákról kicsatlakoztatható. Nem minden kamerán találunk "S" kicsatolást.
Így a másik mellett döntenék, az EasyCapnál, mivel ott van csatlakozási lehetőség. Sokan nem "dicsérik", pedig - legalább is nálam - jól működik. (van másik megoldásom is, így van összehasonlítási alapom). Egy biztos, hogy amit adnak hozzá hosszabbító USB kábelt, azt el kell dobni. Vagy rövid vastag USB hosszabbítóval (max. 30-40 cm) kell csatlakoztatni, vagy közvetlenűl az USB aljazatba. Ha jól van feltelepítve a driver és a hozzáadott szerkesztő/capture program, és persze beállítgatjuk, jól alkalmazzuk, akkor jól dolgozik.
Üdv. Pibácsi

(#329) djnice válasza #46372352 (#325) üzenetére


djnice
veterán

Én egyiket sem ajánlom VHS digitalizálására, mert még a WinFast-ban lévő Conexant chipset is elég érzékeny a szinkronhibákra, hiába a hardveres mpeg2 encoder.
Egy külső TBC vagy egy videolejátszóba épített TBC sokat javíthat a minőségen.

Pl egy jónak tűnő szalag esetében is vannak horizontális szinkron hibák, ez ebben nyilvánul meg (bal oldalt a nyers, jobb oldalt a javított):

Rosszabb esetben ez a videó magáért beszél:
[link]

Ezek a kártyák kb arra jók hogy stb-ből kijövő stabil videójelet digitalizáljunk.

VHS esetén ha olcsón akarunk jó minőséget, akkor vagy egy régi videó bemenetes Digital8 vagy miniDV kamera kell és azon áteresztve a jelet a DV stream már időalap hibáktól mentes lesz, vagy egy asztali felvevőt kell venni (JVC, Panasonic, Sony, Pioneer vagy Toshiba amiben van TBC és hardveres zajszűrő áramkör).

[ Szerkesztve ]

(#330) liksoft válasza pibácsi (#327) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

A kártyánál ezt olvastam:
1 x MiniDIN 9-pin connector for composite, S-video and component video input

Doksiból kivágva: [link]

SCART RCA átalakító meg létezik.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#331) liksoft válasza djnice (#329) üzenetére


liksoft
nagyúr

Vagy egy használt DC30 Win98 használatával VirtualDub segítségével.
Igazad van, csakhogy ez is egy szakma. Az eszközök beszerzése, megtanulása nem 5 perc.
A TBC-t sokszor leírtuk, így már meg sem említem. Hiszen ha valaki annyit nem tesz meg, hogy visszaolvasson, kiértékelje az írottakat, csak választást ajánl fel 2 opcióval, akkor csak arra fogok válaszolni. ;) :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#332) Pityke85


Pityke85
csendes tag

Sziasztok!

VHS kazettákat szeretnék digitalizálni. Próbáltam már tunerkártyát és asztali felvevőt szerezni ismerősöktől, de úgy látom, hogy pénzbeli beruházás nélkül nem úszom ezt meg.

Kicsit utánaolvasva úgy döntöttem, hogy egy USB-s digitalizálóba szeretnék pénzt fektetni. Kb 10 max. 15e ft-ot költenék rá. Tudnátok ajánlani egy megbízható márkát illetve típust, aminek az ár és minőség mutatója megfelelő?

Köszönöm előre is a segítséget.

(#333) djnice válasza Pityke85 (#332) üzenetére


djnice
veterán

Ha jó minőséget akarsz olcsón és nem akarsz szívni, akkor hagyd ezt az usb capture kártya vonalat.
- vagy videó bemenetes MiniDV/Digital8 kamera kell + egy firewire kártya
- vagy asztali dvd felvevő (lg, samsung és noname márkákat kerülve)

(#334) Pityke85 válasza djnice (#333) üzenetére


Pityke85
csendes tag

Szia,

Köszi a választ.

Akkor asztali felvevőből melyik márka jöhet szóba? Esetleg Panasonic vagy Philips? Ezekben van ez a TBC dolog?

Van értelme olyat nézni, amelyik HDD-s és arra digitalizálnám át a VHS-t, vagy olyat van értelme venni, ami direkt DVD-re írja át? Természetesen használt felvevőn gondolkodom.

(#335) djnice válasza Pityke85 (#334) üzenetére


djnice
veterán

Szia!

JVC, Panasonic, Pioneer, Toshiba, Sony (750/950 szériáig) amiben biztos van TBC. Philips még nem volt nálam azt nem mondanám biztosra. Érdemes HDD-set venni, mert a készüléken megtudod vágni az anyagot újratömörítés nélkül.

(#336) Pityke85 válasza djnice (#335) üzenetére


Pityke85
csendes tag

Köszönöm a tippeket.
Ha HDD nélkülit veszek, és átírom DVD-re, akkor utána egy megfelelő programmal a PC-n, be tudom tömöríteni, vagy nem?

(#337) djnice válasza Pityke85 (#336) üzenetére


djnice
veterán

Persze, de érdemes a DVD felvevőt úgy beállítani hogy a felvett anyag pont ráférjen egy DVD-re (max 1,5 órát ajánlok 1 DVD-re) így utána már nem kell PC-n újratömöríteni. Menüt meg tudsz utólag is rátenni, annyi hely még általában marad a lemezen.

(#338) Pityke85 válasza djnice (#337) üzenetére


Pityke85
csendes tag

Egyik ismerősöm, most szólt, hogy kölcsönbe ide tudná adni a felvevőjét.

Megtudnád nézni, hogy ez is jó lenne-e számomra és van-e benne TBC?
VHS lejátszóm van (6 Head, Hi-Fi), és van rajta kimenet, szóval ha összekötném a kettőt, probléma nélkül átvenné?

http://olx.hu/hirdetes/thomson-dth-8540-hdd-dvd-divx-lejatszo-felvevo-80-gb-ID1BbT9.html#1af81ec747

[ Szerkesztve ]

(#339) djnice válasza Pityke85 (#338) üzenetére


djnice
veterán

Van benne hardveres TBC és zajszűrő is (Zoran Activa 100). Ilyen chipsetet még nem teszteltem, de papíron jónak tűnik.

(#340) Pityke85 válasza djnice (#339) üzenetére


Pityke85
csendes tag

Köszönöm a segítséget.
Jövő héten ha sikerül kipróbálnom, visszajelzek a minőséggel kapcsolatban.

Üdv.
István

(#341) Pityke85 válasza djnice (#335) üzenetére


Pityke85
csendes tag

Szia djnce.

Egy Sony RDR-HX650-es jó választás lenne?? Azt látom a cimkén, hogy 1080p-re fel tud konvertálni.

(#342) Andrasbm


Andrasbm
csendes tag

Sziasztok!

Van egy easycap win 7-en működő digitalizálóm, de sajnos egy lg lv4981(6 fejes hd) videómagnóval nagyon elcsúszik a hang :( vitrutalDubot használok, próbálkoztam mindenhogy se sehogy nem jó neki.
Esetleg dugjam direkbet a hangkártyára a hang kimenetet, az segíthet?

A videó felvéetel egész jó, de van egy régebbi kazettám is ahol olykor nagyon vibrál a szín, ezt fel lehet javítani?

Tudnátok ajánlani egy olcsón beszerezhető TBC-vel rendelkezó videómagnót? Vaterán meg ilyen helyekre gondoltam, nem nagyon szeretnék sokat rááldozni

Segítségetek előre is köszönöm!

(#343) djnice válasza Andrasbm (#342) üzenetére


djnice
veterán

Ezekkel a pár ezer forintos cuccokkal nem lehet VHS-t digitalizálni. Hiába veszel egy TBC-s videót, a hang akkor is elfog csúszni mert a nagy részükben csak Line TBC van és ahhoz hogy ne csússzon el ezekkel az olcsó digitalizálókkal, full frame TBC kell.

A jó minőségű VHS digitalizálás feltételei:

A fő elem egy S-VHS videómagnó, Line TBC-vel, zajszűréssel (JVC vagy Panasonic), enélkül a forrásunk sokkal rosszabb minőségű lesz (kb 20k használtan).
VHS vs S-VHS magnó kimenete, ugyanaz a VHS kazetta: [link]

Utána két lehetőség van, asztali dvd felvevő (Pioneer, Sony, Toshiba, JVC, Panasonic) vagy videó bemenetes minidv/digital8 kamera. Mindkettőben erős Line TBC, frame synchronizer és zajszűrő van (5-20k).
Ha ezeket kihagyod, akkor kell egy full frame TBC is (40-50k).

Olvasnivaló: [link]

Amúgy ez a cikk amiből kiindul a topic teljesen félrevezető.

(#344) Andrasbm válasza djnice (#343) üzenetére


Andrasbm
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget!

Kérdésem lenne hogy az összes s-vhs videómagnókban van TBC támogatás? Mindig keresgéltem az adatlapokon de sehol nem találtam leírást.

Üdv,
András

(#345) djnice válasza Andrasbm (#344) üzenetére


djnice
veterán

Nem mindegyikben, ezek amik szóba jöhetnek:

JVC SR-S388E / SR-388EK
JVC HR-S7600EK
JVC HR-S7800EK
JVC HR-S7955EK
JVC HR-S7965EK
JVC HR-S8955EK
JVC HR-S8965EK
JVC HR-S9600EK/EU
JVC HR-S9700EK/EU
JVC HR-S9850EK/EU
JVC SR-V10E / SR-V10
Philips VR1000 - JVC belső
Philips VR1100 - JVC belső
Philips VR1600 - JVC belső
Blaupunkt RTV-950 - Panasonic NV-FS 200 belső
Blaupunkt RTV-965 - Panasonic NV-HS 1000 belső
Metz S-VHS VC62 - Panasonic NV-HS 950 belső
Panasonic NV-FS 200
Panasonic NV-HS 1000
Panasonic NV-HS 950
Panasonic NV-HS 860
Panasonic NV-HS 930
Panasonic NV-HS 960
Panasonic NV-SV 121

(#346) Andrasbm válasza djnice (#345) üzenetére


Andrasbm
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm!

(#347) Pityke85 válasza djnice (#339) üzenetére


Pityke85
csendes tag

Szia djnice!

Kpiróbáltam a Thomson-t, hát 30 perc felvétel után már csúszott a hang kb. egy másodpercet. Nem is kinlódtam tovább vele. Beizzítottam az általad is ajánlott Sony RDR-HX650-est.

Maximálisan meg vagyok elégedve vele. Legjobb minőségben rögzítettem vele mindent, igaz a VCR nekem csak egy 6 fejes LG LH-CX246Y volt, de így is tökéletes lett számomra. Hang csúszásnak nyoma sincs.

Azóta kb 10-15 órányi VHS-t sikerült probléma nélkül digitalizálnom.

Mégegyszer köszönöm a segítséget.

(#348) djnice válasza Pityke85 (#347) üzenetére


djnice
veterán

Szívesen, örülök hogy bevált, ez a típus is egy rebrandelt Pioneer, jó vétel minden tekintetben.

(#349) Kovbob


Kovbob
senior tag

Üdv van nekem egy Logilink USB-s Video Grabberem. VHS kazettákat szeretnék vele digitalizálni, a gond az, hogy mivel a lejátszó csak mono hangot ad, de a hozzáadott program stereoban vesz fel így csak az egyik csatornán van hang a felvételnél. Hogy lehetne azt megoldani, hogy monoban vegyen fel? A VHS to DVD programban nem lehet beállítani. Mit ajánlotok?

[ Szerkesztve ]

(#350) Kovbob válasza Kovbob (#349) üzenetére


Kovbob
senior tag

Már megoldottam, kábel cserével.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.