Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Weareus


Weareus
addikt


Találtam otthon egy videomagnót, van rajta scart csatlakozó. Ebből el lehet indulni valamerre a digitalizálás felé?

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#602) Eladó445


Eladó445
tag

Sziasztok! Van egy EasyCAP usb digitalizálóm. Win10 pro 64 bit alatt driverek megvannak...
viszont még egyetlen programmal se tudtam felvételt lementeni VHS kaziról.
Honestech TVR 2.5 és az OBS is befagyott...Milyen program működne win 10 alatt ezzel a csodával? Vagy rakjak rá win 7-et és próbáljam azzal? Köszi
Így van összekötve a laptop - easycap és a VHS lejátszó ami egy LG RC278
Scart a kékben: [Scart-link]
EasyCap- RCA (Out-ra rakva a csúszka): [RCA- link]

https://bit.ly/2AJ3lz6

(#603) Eladó445 válasza Eladó445 (#602) üzenetére


Eladó445
tag

update: Honestech TVR 2.5 -el sikerül felvenni. de nem tudom hogyan kéne beállítani, hogy ne csak minden 10. képkockát vegye fel :D..mintha miden 5. másodpercet rögzítené.. :\

[ Szerkesztve ]

https://bit.ly/2AJ3lz6

(#604) Eladó445 válasza Eladó445 (#603) üzenetére


Eladó445
tag

végre egy jó program... ArcSoft ShowBiz 5.0 progi 720x576 50perces videó 2gb lett. a kérdésem tárgytalan :)

https://bit.ly/2AJ3lz6

(#605) sbazsi


sbazsi
veterán

Én is szeretnék digitalizálni pár régi, családi VHS kazettát.
A digitalizáló egy Silvercrest svg 2.0 a3 típusu, szóval nem várok tőle hiperszuper minőséget. Mondjuk 30 éve a kamera sem rögzített azt.

A digitalizálóhoz jár egy Cyberlink powerdirector 12 program.

Egyik gond, hogy csak kompozit kábellel ad színes képet, s-video módban pár mp után átvált fekete-fehérre. Erre van valami tipp?

A másik probléma, hogy teljesen random idő után kiírja, hogy jogvédett tartalom, rögzítés nem lehetséges.
Ugyanaz a kazetta, az elejétől indítva először 10 perc után, másodjára 21 perc után írta ki... :U

Tudtok valami megoldást/szoftvert, amivel egybe be tudom grabbelni a kazettákat? Gép erős (i7, 32gb ram, nvidia quatro 4gb ram), tárhely van.

Nem kell Full-HD minőség ;] ;) :)) , csak élvezhető, és az sem baj, ha nem foglal sok-sok helyet. :D
No és hogy egyben be tudjam digizni. Utána már könnyebb gépen vágni, mint a videón tekergetni... :B :D

(#606) djnice válasza sbazsi (#605) üzenetére


djnice
veterán

Vagy veszel hozzá komoly hardvereket (SVHS magnó, TBC-s capture eszköz), vagy elküldöd valakinek a kazit aki pár ezer forintért megcsinálja.

(#607) novak1sando2


novak1sando2
újonc

Sziasztok!

Belekezdtem a VHS digitalizásba, de vannak "gyenge pontjaim" . Rengeteget olvastam a témában, próbáltam tájékozódott lenni.
Ami eddig megvan:
- Panasonic HS-950 (TBC + DNR képes)
- Amíg nincs különálló TBC addig egy Panasonic DMR-EH55 és egy DMR-ES10 alternatív megoldásként szűrőként
- BlackMagic Intensity Pro 4K capture card (na ezt utólag megbántam, de kidobni már nem fogom).

Már az elején elakadok, két lehetőség között gondolkozom:
1. Szinte teljesen tömörítetlen formában rögzíteni a videót a BlackMagichez kapott MediaExpress szoftverrel, majd utólagos szerkesztés, optimális beállítások és konvertálás egy másik szoftverrel MP4-be.
2. OBS Studioval egyből egy MP4-be behúzni már rögzítésnél, és így nincs utómunka.

Rengeteg próbálkozásom van, tesztelem folyamatosan mert sokszor előfordul hogy csúszik a hang. A konfig nem egy erőmű, de erre a célra elég kell hogy legyen ( i3 4x3500 + 8gb ram).

Milyen szoftver javasoltok maga a felvétel rögzítésére, majd az utána történő szerkesztésre? VirtualDub-ról csak jót hallok, de rühellem. Utómunkára régebben Cyberlink Powerdirectort használtam, anno az bejött, az újabbakat nem ismerem. A végső fájlméretnél fontos hogy kb. 3 gb / óránál ne legyen nagyobb, és lehetőleg MP4-ben legyen.

Köszi :)

(#608) winhate válasza novak1sando2 (#607) üzenetére


winhate
őstag

Ide hiaba irsz. Halott topic.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#609) sbazsi válasza djnice (#606) üzenetére


sbazsi
veterán

A komoly hardver megoldja a jogvédett tartalom problémát? :U
Mert ez az alapvető probléma... :U

[ Szerkesztve ]

(#610) djnice válasza sbazsi (#609) üzenetére


djnice
veterán

Mivel családi videók, a jogvédett tartalom a rossz szinkronjel miatt léphet csak fel (vmi szemetet macrovisionnak lát a felvevő), amit pont a TBC hivatott kijavítani.

(#611) pibácsi válasza novak1sando2 (#607) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia!
Megpróbálok segíteni, ezért írtam egy hosszabb leírást a VHS digizésről. Viszont elég hosszúra sikeredett, így priviben küldöm el, remélem segítek vele továbblépni. Ha nem, akkor legalább megpróbáltam.

Üdv. Pibácsi

(#612) Cusito


Cusito
csendes tag

Sziasztok!

Sajnos elakadtam a vhs digitalizálásban :(
Nemrégiben érkezett meg az ebay-es EasyCap usb-s eszköz, Honestech TVR 2.5-tel használnám. Működik, felvettem az anyagot, de néha-néha kb 2 percig eléggé darabos a felvétel.
Próbáltam már két számítógépen is, de ugyanaz az eredmény.
Mi lehet a probléma?

Előre is köszönöm a választ! :)

(#613) pibácsi válasza Cusito (#612) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia!
Akkor sajnos a felvétel a hibás. Pláne, ha ugyanazon a helyen van a hiba mind a két gépen.

Üdv. Pibácsi

(#614) Cusito válasza pibácsi (#613) üzenetére


Cusito
csendes tag

Köszönöm a válaszod!
Én is gondoltam erre, de épp ez a meglepő, hogy mindig más helyen van a hiba. Ugyanazt a kazettát kétszer is átvettem a két különböző gépen és lényegében tudnék összevágni egy hibátlan teljes másolatot, mert nagyon leegyszerűsítve: ami az A felvételen rossz, az a B felvételen jó, ugyanez fordítva is.
Természetesen lehet, hogy valahol fedésben lenne a szaggatás, annyira pontosan nem elemeztem végig, de szemmel láthatóan nem vhs hiba látható, hanem valami kódolási probléma, vagyis én úgy látom. Követtem az élőképet amit a program mutatott a felvétel alatt, de azon sosem volt jelen ez a hiba.
Nemsokára töltök fel videót a hibáról és belinkelem.

(#615) Cusito


Cusito
csendes tag

Kipróbáltam az OBS studioval és tökéletesen működik, semmi szaggatás, több beállítási lehetőség :)

(#616) pibácsi válasza Cusito (#615) üzenetére


pibácsi
senior tag

OK, örülök neki.
Ü. Pibácsi

(#617) updog


updog
senior tag

Sziasztok!

EasyCap drivert tudna valaki küldeni? (Win10, de szerintem régebbivel is megy). Nincs már meg a CD (bár mindegy mert optikai meghajtó sincs a gépben :) ). Köszönöm!

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#618) djnice válasza updog (#617) üzenetére


djnice
veterán

Most komolyan, ti EasyCap-pal nekiálltok VHS-t digizni?

(#619) updog válasza djnice (#618) üzenetére


updog
senior tag

Ez van, ezt kell szeretni :) Csináltam már máskor is, egy fokkal jobb mint sajtreszelővel matyizni :DDD Driverre van szükségem, nem kritikára ;] :R

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#620) pibácsi válasza updog (#617) üzenetére


pibácsi
senior tag

Én szoktam ezzel is digizni, bár nem a hozzáadott szoftverrel, mert ott szinkronhiba jelentkezik a vége felé, ha 2 órás a kazetta. Kérdés, hogy milyen tipusú a tied, mivel nekem DC 60-as van és ehhez az STK 1160 driver van, ami 20.8MB. Ha ez jó, akkor tömörítem és esetleg Google driverrel át tudom küldeni.
Van egy oldal, innen többféle letölthető, ha ismered a chip tipusát.(ki kell bontani és megnézni a chipen).
http://easycapexpertti.mybisi.com/pages/drivers

Üdv. Pibácsi.

(#621) pibácsi válasza updog (#619) üzenetére


pibácsi
senior tag

Van mégegy oldal, ahonnan drivert lehet letölteni, ha az előbbi nem működik.
https://visser.io/2015/06/easycap-drivers-for-windows-8-1/
Itt is lehet többfélét leszedni, más OP rendszerre is.
Vagy: http://kutyubazar.hu/letoltes/USB001.rar

Üdv. Pibácsi

[ Szerkesztve ]

(#622) updog válasza pibácsi (#620) üzenetére


updog
senior tag

Köszi, szétkaptam, megnéztem a chipet, az alapján sikerült a megfelelő driverrel működésre bírni :R

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#623) pibácsi válasza updog (#622) üzenetére


pibácsi
senior tag

Ennek örülök, "nem éltem hiába".

Üdv. Pibácsi

(#624) Manéni


Manéni
csendes tag

Nekem is van egy EazyCap USB 2.0 digitalizálóm, amivel nem boldogulok, ezért kérnék segítséget. A fórumokat olvasva több mindent próbáltam. A telepítőlemezt installáltam, a honestech tvr2,5 progit adták hozzá, de annál a saját kameráról vette fel hang nélkül.
Win 7-em van a ToshibaSatelit PRO C650 laptopon
LG 6HD Hi-Fi Stereo VHS Modell: V180 a lejátszó
Az RCA kábeleket színek szerint a DVD/VCR out-ba dugtam.
Az AMCAP progival tudtam felvenni, de az csak demos és 15 percet vett fel, hang nélkül.
OBS-el nem látja.
Most, ahogy bedugom az EZCAP-ot, kiírja, hogy nem sikerült az illesztőprogramot telepíteni.
Úgy láttam Pibácsi keni-vágja a témát, talán tudsz nekem is segíteni.
Előre is köszönöm.

(#625) pibácsi válasza Manéni (#624) üzenetére


pibácsi
senior tag

Megpróbálok segíteni. Ha az AMCAP Demonál dolgozik az eszköz, akkor a többinél is jónak kellene lennie. Hogy néz ki a telepítő lemez? Mellékelek egy képet, mivel gondolom a megadott tipusból, hogy ezt adták hozzá. Nem tudom, hogy ez a lemez fel lett-e telepítve, mivel ha igen, akkor nem értem az illesztőprogram kérést. Ha fel lett, akkor viszont a Honestech 2.5-nél fel kellene ismernie a beállításokba.
Egyelőre innen lépjünk tovább.

Üdv. Pibácsi

(#626) Manéni válasza pibácsi (#625) üzenetére


Manéni
csendes tag

Köszönöm a gyors reagálásod.
Remélem, hogy sikerül a képet felraknom.Amit előzőleg elfelejtettem, hogy a W7 64 bit-es és a chip utv007-es.
Amikor rendeltem, W10-re kértem, de kiderült, hogy a PC-men, amin a W10 van és nincsenek azok a csatlakozások, amik kellenének (RCA, scart) ezért a laptopon próbálom.
Az eszközkezelőben a hang-és videóvezérlőknél látja, OEM Capture.
Az eszközök és nyomtatóknál látja, hogy usbtv007 és írja, hogy az eszközállapot megfelelően működik.

Nem sikerült bemásolnom ide a képet


A kép beillesztésére ezt írta ki.

Ilyen sárga a kis cd,VIDEO Capture felirattal.Version 4,0a Win10
OEM Capture UTV 007
TVR-25-folytatva a KEY számokkal, amit a programba belépéskor kér.

(#627) pibácsi válasza Manéni (#626) üzenetére


pibácsi
senior tag

Amennyiben az eszközkezelőben látja az OEM-et, akkor a hozzáadott Honestech 2.5 - nél kell csak megkeresni az eszközt és akkor annak jónak kell lenni. Mellékelek pár képet a beállításhoz és egy kis általam kreált leírás.
Honestech 2.5
A program az EasyCap befogadására alkalmas – konkrétan pl. STK1160 és az OEM Driver eszközökre. Ez csak VHS Capture (felvételi) program, szerkeszteni egyáltalán nem lehet vele. A szerkesztést másik programmal kell megoldani. Az mpg fájlokat több minőségi variációban, több lemez formátumban képes felvenni, de mindegyiket progresszív - folytonos módban, tehát deinterlészt alkalmaz a bemeneten. A deinterlace jó minőségű, de a képek kissé életlenek. Az eredeti váltottsorosság nem állítható be a mentés funkciónál. A felvett videó szép, jó minőségű, de az oldalmozgásoknál enyhén remeg. A bitrata egészen 10000 kbps-ig állítható. Az USB-hangot is képes fogadni. Menet közben, ha zavaró, akkor ki lehet iktatni. Két klikk a képre és teljes képernyőn nézhető, felvételkor is. A felvett videó a Honestech saját lejátszójával is visszanézhető, mint rendes lejátszó. (Az Ulead VS SE DVD szebb videót vesz fel, az eredeti váltottsorost rögzíti.) A Honesteh-el átvett videó progresszív videó szerkesztővel egyből áttehető Xvid-be, de ott is az oldalmozgásoknál enyhén remegni fog a kép, mivel innen már folytonosba kell áttenni. Ha nincsennek különösebb minőségi igények, akkor így Xvidbe is megfelel. (kb.70-80 %-os a remegés).
VHS kazettán lévő mozifilmek átvételére kiválóan alkalmas, mivel azok többsége alapból folytonos. Az egyéb „hivatalos DVD”-k, műsoros DVD-k viszont változóan hol váltottsorosak, hol folytonosak.



Hát ennyi a leírásom. Sztem a csatolt képek alapján ennek működni kellene. A beállításoknál le kell nyitni a fület és megkeresni az OEM-et, mivel lehet, hogy a kamerát adja be először. A hangnál is ugyanúgy meg kell keresni, ha nem adja be, bár azt lehet, hogy automatikusan csatolja. Az első kép az csak egy általános nézet.
Remélem sagítettem egyelőre, ha nem, akkor folytatjuk.

Üdv. Pibácsi

[ Szerkesztve ]

(#628) djnice válasza pibácsi (#627) üzenetére


djnice
veterán

Ez aztán minden, csak nem minőség, se TBC se váltott soros felvétel, nem beszélve az 1 menetes veszteséges tömörítésről. A családi videóknál szerintem a lehető legjobb minőség megőrzése lenne a cél.
Persze jó hogy segítesz, de a végeredmény nem fog tetszeni senkinek.

(#629) Manéni válasza pibácsi (#627) üzenetére


Manéni
csendes tag

Köszönöm az újabb tanácsot. Most nem tudom kipróbálni, mert épp megy egy felvétel.
Reggel, mikor bedugtam a kütyüt az usb-be, alul a jobb sarokban kiírta, hogy van gyorsabb usb.
Átraktam oda és még egyszer megnéztem a kütyübazáros Attila videóját az OBS telepítésről.
Nem tudtam teljesen úgy beállítani, mert a felvétel módjánál csak az flv módban engedte.Hang most sincs, mert pár perc felvétel után leállítottam és megnéztem. (elég nehezen tudtam elindítani a vlc progival.
Visszatekertem az elejére a kazettát és kb.2 órája megy.
Lehet, hogy azért nincs hang, mert a bemutató videón a compozit beállítást mutatta az Attila, nekem meg a VCR out-ra van állítca? Küldök egy képet a lejátszó hátlapjáról.
Itt az általad küldött első képen az svideóra van állítva. Mivel nincs svideó kimenetem a laptopon, gondolom a compozit a jó.Vgy jobb lenne a scart, a kék? Akkor az átalakítómat az outra állítsam?
A második képed már előjött nekem is, de nem tudtam, mit állítsak be az OEM-en kívül.

Üdv: Mnéni

(#630) pibácsi válasza djnice (#628) üzenetére


pibácsi
senior tag

Köszi a hozzászólásod. Segítséget kért az adott helyzetben.

Üdv. Pibácsi

(#631) djnice válasza pibácsi (#630) üzenetére


djnice
veterán

Tudod ez olyan, mintha vki kérdezné, hogy kiszeretné festeni a szobát de nincs otthon henger csak ecset, erre te elmonod hogy jó lesz az ecsettel is csak ezt meg ezt csináld. Hogy végül sz@r lesz a végeredmény? Hát így járt, miért nem hívott festőt... De nekem mindegy, mindenki azt csinál amit akar, a hangcsúszás miatt úgyis elmegy majd a kedve az egésztől. Na meg a deinterlacing miatti remegés? Egyértelműen field order hiba, de hát itt ez a legkevesebb.

(#632) pibácsi válasza Manéni (#629) üzenetére


pibácsi
senior tag

Az első képet csak azért küldtem, hogy így néz ki a felvevő. A beállítás természetesen kompozit. A videó lejátszón a sárga videó dugó jó helyen van, az audiót pedig az audio out-ba kell tenned R+L, az most rossz helyen van. A beállítást úgy kell elvégezni az OEM-en kivűl, amik pirossal be vannak keretezve. A hangot is meg kell nézni, mit ad, ha lenyitod, de szerintem az USB-t fogja adni. A második beállító képen is a pirosat kell beállítni. Ha kész, OK. akkor zárd be a programot és indítsd el a magnó lejátszást és ezután indítsd el a Honestechket, hogy tudjon kapcsolódni. Csinálj egy próba felvételt. Egyébként ha működik, akkor beindulás után már képet látsz és hangot is kell hallanod, mivel ezzel meg is lehet nézni amit beviszel, de felvételkor is nézhető, ha kétszer a képre klikkelsz. Az flv módot viszont nem értem, hogy kerűl oda, mivel azt nem ajánlja fel rögzítésre. Az információs ablakban kiadja a rögzítés módját. Annak kell lenni, amit nálam a második képen látsz, igaz, azt nem kereteztem be, mert az csak tájékoztató és nem állítható, de úgy kell legyen. "DVD-PAL, Size:720x576, Frame rate: 25 frps, CBR: 80000000 bps"
A minőség persze olyan-amilyen, nagyban függ a kazettán lévő minőségtől.
Remélem, így működni fog.
Üdv. Pibácsi

(#633) liksoft válasza djnice (#631) üzenetére


liksoft
nagyúr

Tetszik ahogy vitatkoztok. Tudod, van az a helyzet mikor valakinek nincs stúdió minőségű cucca otthon analóg technikákhoz. Ebben az esetben azzal főz, amivel tud. Ehhez kap ötleteket. Ha nem tetszik, újra kérdez, és vagy vásárol profibb cuccot, vagy megelégszik azzal ami van.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#634) liksoft válasza Manéni (#629) üzenetére


liksoft
nagyúr

Csak bele-bele kaptam a témába. Ha jól vettem ki, kép van, de hang nincs. Azt kéne kipróbálni, egyáltalán a magnóból hol jön ki a hang. Ezt akár olyan aktív hangfallal is ki lehet próbálni, melynek a PC-s kábele jack/RCA. Vagyis a hangfal RCA vonali bemenettel rendelkezik. Ha van hang, akkor azt a PC audio bemenetére kötve leellenőrizheted a gépen is. Utána amennyiben a felvevő program engedi, kiválasztható ez a bemenet a kép mellé. Ilyenkor a képet a digitalizáló tolja be a PC-be, a hangot viszont ezt megkerülve a PC alaplapi hangkártyája rögzíti. Figyelem, ilyenkor lehet elcsúszás, és sebességbeli pici különbség is! Ez legtöbbször azonos a felvétel időtartama alatt, kivétel ha képkockákat dob el. Ilyenkor én inkább a VirtualDub-ot használnám felvételhez. Az tud kiesett képkockát pótolni, igaz akkor kicsit ugrál ott, de még mindig talán ez a legjobb. A hang csúszása utómunka alatt megoldható.

Mivel én másik bemeneti eszközt használok, így amit fent írtam csak elméleti fejtegetés, az adott eszközre nem biztos, hogy igaz. De pár gondolat talán születik belőle.

Nagy kalappal!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#635) djnice válasza liksoft (#633) üzenetére


djnice
veterán

Persze mindenki maga dönti el hogy mennyire fontos neki jó minőségben megőrizni a felvételeket. Én csak felesleges köröktől szerettem volna megkímélni.

(#636) pibácsi válasza liksoft (#633) üzenetére


pibácsi
senior tag

Így igaz, ahogy írod: azzal főz, ami van és én ebben segítek neki, hogy működjön a dolog.

Üdv. Pibácsi

(#637) Manéni válasza pibácsi (#632) üzenetére


Manéni
csendes tag

Köszönöm, egy nagy lépést megint léptem a segítségeddel.
Megállítottam pár perc után, de hang még mindig nem volt.
A Playback device-t nem engedte átírni, ott laptop hangszóró típusát írja.
A Recording device-t sem, ott a mikrofon típusát írja.
Van még az using fül, aminek a füle nincs kipipálva, nálam még ott a pipa.
Ha ki veszem a pipát, akkor egy ablakon azt írja, hogy "please restart our tvr program to apply youtube audio type changing."
Még a gépet is újraindítottam, de ugyanaz.
Most megy a felvétel, így nézve jól néz ki, szerintem hang most sem lesz.
A következő kazettához át dugom a kábeleket, ahogy írtad.
Az flv-t félreértetted, azt még az obs-nél írta a reggeli kazettánál, mielőtt a válaszodat elolvastam.
Ha a fikázó hozzászólás nekem szól, sajnálom, a nyugdíjamból erre telik.
Már annak is örülök, hogy az unokákról 20éve készült felvételeket meg tudom őrizni. Azért szeretném digitalizálni, mert az új LCD tv-n már nem tudom nézni.
Pibácsi köszönöm, remélem előbb-utóbb a hangot is élő csalom a segítségeddel.
Üdv: Mnéni

(#638) djnice válasza Manéni (#637) üzenetére


djnice
veterán

Ha erről van szó, akkor megcsinálom neked ingyen profi minőségben.

(#639) Manéni válasza djnice (#638) üzenetére


Manéni
csendes tag

Ha ilyen nagyvonalú vagy, még szabadon foghatlak. 10-15 kazettám van ám!
Sokan örülnének neki.
Azért nem szoktam feladni az első nehézségeknél.
Megpróbálom még a javasoltat, meglátom mi sül ki belőle.

(#640) liksoft válasza Manéni (#639) üzenetére


liksoft
nagyúr

Win alatt vannak furcsaságok. Még az is befigyelhet, hogy a hangerő szabályozó esetén nem megfelelő csatorna van kijelölve a felvételhez. Nézz erre is rá.

Ha viszont a capture program hang felvétel beállításánál a normál vonalbemenet beállítható (nem minden esetben), akkor a PC kék színű jack bemenete lehet a nyerő. A felvételt a hangerőnél ide kell beállítani ebben az esetben.

Hátha....

Még egy ötlet. Én a folyamatosan lejátszó magnó mellett több variációt próbálnék akár csak másodperceseket is, hogy mikor lesz jó. Azért, mert a kazetta anyaga romlik közben. Minél kevesebb lejátszás alatt sikerül beállítani, annál jobb. Utólag a próbák törölhetőek, de a "belőtt" konfiggal "mehet a munka".

Sok sikert!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#641) pibácsi válasza Manéni (#637) üzenetére


pibácsi
senior tag

Írod, hogy még nem dugtad át a hangot. Szerintem akkor jó lesz.
Kialakúl az lassan. Mindíg csak 1-2 perces próbafelvételt csinálj. Ha az jó, akkor mehet a teljes, de addig csak időrablás. Ahogy írtam, a felvételi gomb megnyomása előtt már kell kép és hang legyen, amit hallanod kell.. Ha van, akkor mehet a fevételi gomb.
Ha nem jön össze a hang, akkor marad a line bemenet, amit "liksoft" is javasol. Az kicsit macerásabb, de, ha az audio beállításnál a lenyitásnál megjelenik a PC normál hangrésze, akkor lehet vele operálni.
Üdv. Pibácsi

[ Szerkesztve ]

(#642) pibácsi válasza Manéni (#637) üzenetére


pibácsi
senior tag

Talán még egy dolog: ha a Honestech-kel nem sikerűlne, akkor le kellene tölteni az OBS studiót, amit szintén javasolnak az OEM-hez. Itt egy bemutató-beállító videó is hozzá. Megadja, honnan lehet letölteni.
https://www.youtube.com/watch?v=ZKj7tyGncEc
Ennél is kompozit a csatolás. Még egy: ha a line bemenetet kellene használnod, akkor ahhoz kell egy csatlakozó vezeték, aminek az egyik oldala RCA, a másik oldala miniJack dugó. Ezzel tudsz direktbe a PC line bemenetére csatlakozni.

üdv. Pibácsi

(#643) djnice válasza Manéni (#639) üzenetére


djnice
veterán

Arra készülj, hogy LCD TV-n kb nézhetetlen lesz, profi eszközökkel digitalizálva viszont jobb lesz mint az eredeti. 10-15 kazetta azért nem kevés idő.

(#644) Manéni válasza liksoft (#640) üzenetére


Manéni
csendes tag

"Win alatt vannak furcsaságok. Még az is befigyelhet, hogy a hangerő szabályozó esetén nem megfelelő csatorna van kijelölve a felvételhez. Nézz erre is rá."
Ezt hol látom? Gondolom a vezérműpulton.Néztem a hangoknál, de nem találtam. W7-em van.
Köszi az ötletet.

(#645) pibácsi válasza Manéni (#644) üzenetére


pibácsi
senior tag

Kérdezem, hogy átdugtad már a kábeleket a megfelelő helyre?

Üdv. Pibácsi

(#646) Manéni válasza pibácsi (#645) üzenetére


Manéni
csendes tag

Már próbáltam válaszolni, de nem engedett a rendszer, azt írta ki, hogy várjak türelemmel, míg valaki válaszol.
Be lehet ezt állítani, hogy bármikor válaszolhassak, ha többen segítenek? Próbáltam új hozzászólást, arra is kiírta.
Szóval még tegnap este átdugtam, ugyanaz volt.
Közben délelőtt bementem Pécsre, vettem olyan kábelt, amit ajánlottál, mert nekem csak olyan volt, aminek a jackje hüvely. Sajnos a laptopon nincs line bemenet. Összvisz egy vga kimenet, 2 usb, egy mikrofon,egy fejhallgató csatlakozó, meg egy ethernet.
Próbáltam azt is, hogy az öreg TV-vel összekötöttem, mert ott van audió out, abba dugtam a piros és fehéret, a lejátszóba a sárgát, de azzal sincs hang.
Kipróbáltam, amit liksoft ajánlott. Az a gyanúm, hogy valami a kártyáknál nincs rendben, de ezt én nem tudom megnézni.
A honectest félre raktam, az obs-el próbálkoztam, de ugyanaz.
djnice reagálására annyit, hogy átmásoltam egy rövd próbaszakaszt az egyik külső merevlemezemre, ami usb-s és az LCD TV-n ugyanolyan volt a kép, mint az öreg sonyn, semmi élvezhetetlenség, csak nem nagyította 16:9-es képbontásra.

(#647) djnice válasza Manéni (#646) üzenetére


djnice
veterán

Oké, látom Pécs közelében vagy, ha elhozol nekem 1 kazettát, akkor megcsinálom én is és össze tudod hasonlítani.

(#648) Manéni


Manéni
csendes tag

Na fiúk, úgy látszik, a laptopon nem fog menni, mert nincs rajta hang bemenet (kék).
Felhívtam egy PC bazárost, akitől már vettem merevlemezt korábban és ő telepítette a laptopomat is.
Viszont van remény, mert jobban megnéztem a PC-met, amin a két jack közül az egyik a fejhallgatóé, a másik kék és az lesz a hang bemenet.
Ahhoz tudom felhasználni azt az átalakító kábelt, amit Pibácsi küldött a képen és ma de. megvettem Pécsen.
A nagy gépemen fenn is van a honestech, kíváncsi leszek, hogy szuperál. (csak oda jussak hozzá, a nyugdíjasok sosem érnek rá), meg az unokák bitorolják délutántól estig a PC-met.

Köszönöm az eddigi segítséget mindenkinek, az építő kritikát is.

Üdv:
Mnéni

(#649) #77646080 válasza Manéni (#646) üzenetére


#77646080
törölt tag

"Be lehet ezt állítani, hogy bármikor válaszolhassak, ha többen segítenek? Próbáltam új hozzászólást, arra is kiírta."

Nem, ez nem beállítás kérdése.

A regisztráció óta eltelt idő és a hozzászólások száma határozza meg. Újoncként nem lehet sokat írni, mert korábban ez okozott komoly problémákat a lapcsalád oldalain.

(#650) pibácsi válasza Manéni (#648) üzenetére


pibácsi
senior tag

A laptopon a mikrofonbemenetre kell bedugni a jack-ot. Ott a keverőnél, ahol a hangerőket kell állítni (jobb klikk a kis hangszóróra és ott a hangerőszabályzó megnyitása), ott van lehetőség a mikrofon beállíásra is. Nem szabad nagy hangerőre állítni, mert torzítani fog. Ha a Honestech nem fogadja, akkor az OBS-nél a hangnál van lehetőség a line bemenet fogadására.
Az asztali PC-nél lehet csatlakozni a line (kék) bemenetre, viszont meg kell nézni a hangkeverőben, hogy nincs-e letiltva. A PC-n van egy kis hangszóró ikon a tálcán, arra kell jobb klikkelni és ott a "hangerőszabályzó megnyitása" kell megnyitni, ott találod a bemeneteket. Ott kell megnézni.

Üdv. Pibácsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.