Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) liksoft válasza LámaZ (#150) üzenetére


liksoft
nagyúr

A magnóról jövő jel szinkronhiányos. A félképek között van a VHS csíkváltása, ott nincs szinkronjel a visszafutás idejénél. TV erre még le tud szinkronozni. A TBC-s eszközök pont a szinkronjelet korrigálják, így ha olyan magnót próbálsz lehet esélyed a felvétellel. Persze ezen kívül is van még pár feltétel, és csak az égiek tudják megmondani időnként mi hiányzik.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#152) ludensjanos


ludensjanos
csendes tag

Évek óta tipródtam, hogyan álljak neki 100 VHS digizésének (egy klub játéktörténeti előadásai, 1989-2002), végül úgy döntöttem, 2 részre bontom a munkát.
Először átveszem digitális formára a lehető legjobb minőségben (NEM: inkább optimális minőségben, a tárterület igény miatt), mert napról napra romlik a minőségük. Utána biztos lehet velük akármit csinálni különféle szoftverekkel, esetleg majd megvágni rövid változatokat készítve, hanganyagot készíteni, stb.
A projekt oldala:
http://www.homoludens.hu/node/28798

Egy PANASONIC NV-SD407 4fejes VHS magnóról vettem át SONY RDR-HX720 HDD DVD felvevőre, a DVD-n beállítható HQ minőségben (azt nem találtam meg, mitől is más ez, mint a normál, talán, hogy több a teljes képkocka) és DVD-re írtam DVD formátumban, ebben kb. 4,7 GB egy óra anyag.
Időben visszafelé digiztem, eljutottam 1993-ig (18 év!) és a korábbi felvételek (kb. 25 db) egy része már élvezhetetlen, más részüknél szinte csak hang van, mákos képpel, van ahol csak kép, hang pedig nincs, van ahol fekete-fehér a csíkos kép. Elcsúszást a kép és hang között nem találtam (már ahol volt mind a kettő). Ráadásul azt tapasztaltam, hogy ha egyszer lejátszom egy régi felvételt és utána még egyszer lejátszom, akkor már rosszabb a minősége, tehát nem sokat lehet kísérletezni.

Végigolvasva a fórumot, a kérdésem, mit javasoltok, mi legyen a maradék 25 kazettával:
1. Keressek valakinél olyan VHS lejátszót, ami TimeBaseCorrector-ral rendelkezik, mert azzal jobb minőséget tudok elérni? (Tényleg jobbat?)
2. Rengetegen kínálnak a neten olyan szolgáltatást, hogy feljavítják a VHS felvételeket – ezek még az analóg oldalon javítanak (ezt én nem tudom megcsinálni), vagy digitálisan varázsolnak (ami az alap felvételt nem javítja, csak utómunkálat), tehát keressek fizetőset, aki csak felvesz vágás nélkül (akkor talán olcsóbb), majd én vágok utána? (Tényleg tudnak javítani ezeken a rossz felvételeken?)
3. Jó volt egyáltalán a módszer, amit az eddigi digizésnél megvalósítottam?
4. Ha zajos egy felvétel, akkor utómunkálattal ugyanúgy tudok szoftverrel javítani rajta, mintha átvételkor csináltam volna, tehát nem veszítettem adatot, vagy ez már elszállt?
5. Egyéb ötlet, javaslat? A lényeg elsősorban az, hogy az eredeti VHS lehető legjobb minőségben legyen átvéve, aztán a VHS úgyis kidobásra kerül és a digizett anyaggal lesz-ami-lesz, az értékmentés akkor már megtörtént.

Köszönettel,
ludensjanos

Internet Játékház - homoludens.hu

(#153) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Régi családi felvételeket szeretnék digitalizálni vhs-röl mintegy 20-25db-ot, az lenne a kérdésem, hogy ehhez mennyire felel meg a mostanában mindenhol kapható Easycap USB-s digitalizáló? Ha jól sejtem az nem hardveresen kódol, és gyanúsan olcsó is, mit ajánlotok?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#154) LámaZ válasza A_ScHuLcZ (#153) üzenetére


LámaZ
addikt

Nekem van egy ilyen 8-9 dolláros. Ha majd a szomszédomra megharagszom, ezt fogom utána dobni. :Y

Legyen minden jó!

(#155) jeni válasza A_ScHuLcZ (#153) üzenetére


jeni
félisten

nem valami minőség,inkább keressél olyat amely hardveresen is tömörít.
a vaterán is van néhány eladó darab

(#156) A_ScHuLcZ válasza LámaZ (#154) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Sejtettem, hogy ilyen lehet, ezért kérdeztem utána, köszi! :)
Keresgélek valami normálisabbat, esetleg ha konkrétan ajánlotok valamilyen márkát, típust, azt megköszönöm. :))

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#157) jeni válasza A_ScHuLcZ (#156) üzenetére


jeni
félisten

Szia
pl.: ez

(#158) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Ilyen videóm van, ez megfelelő lesz digitalizáláshoz? Vajon tudja a TBC-t? Erősen kétlem... :(

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#159) jeni válasza A_ScHuLcZ (#158) üzenetére


jeni
félisten

Szia
A digitalizáláshoz bármilyen VHS videó alapból jó. Az már más kérdés,hogy van a videóban TBC funkció. A tiedben nincs mert az alap hifi 6 fejes videó.

(#160) elistvan válasza liksoft (#151) üzenetére


elistvan
senior tag

Én dv kaziról rögzítettem ezzel a pár dolláros eszközzel egy HTes P4essel. Be kell állítgatni mindent rajta, hogy legyen kép meg hang is. (A hozzá kapott Ulead Video studioban) elég könnyen használható progi menüs dvdt készítettem tök egyszerüen a segítségével. Ha azt akarjátok hogy ne legyen váltottsoros a kép, akkor felvételnél uleadben lower fileds first el kell felvenni és renderelésnél mikor a kimeneti profilt adjátok meg hogy mpeg2 akkor upper fields first legyen megadva.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#161) elistvan válasza elistvan (#160) üzenetére


elistvan
senior tag

Ha már itt járunk, van egy asztali dvd felvevőm (Medion MD82000) ami mpeg2be rögzít, de mikor kiirom újrairhatóra miért van az, hogy egy másik rendes filmmel ellentétben, itt nem lehet beletekerni az anyagba számítógépen?

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#162) jeni válasza A_ScHuLcZ (#158) üzenetére


jeni
félisten

Ilyet használtan még be lehet szerezni a Vaterán
Panasonic HS-950EG

Ez a Panasonic FS100 anno világ legjobbja volt,még TBC nélkül is tökéletes képet ad,és ebben van anyag rendesen. Talán egy hibája van az pedig a tunerje ami nagy valószínű,hogy nem hypersávos vagyis a S21-S41 sávokra berakott adókat nem fogja behozni.
Ilyenem is volt de ez nem tudja aTBC-t
Esetleg ez a 3D képjavítós Pana talán még segíthet a digitalizásban

(#163) liksoft válasza elistvan (#160) üzenetére


liksoft
nagyúr

A DV és a VHS között pont a szinkronjelek, valamint a színek között óriási a különbség. Hibátlan anyagból (DV esetén a kimenő analóg anyag a szabvány szerint a lejátszáskor keletkezik) nem nagy dolog elfogadhatót készíteni. A VHS viszont az összes jelet analóg módon a szalagról játsza, így az már kihívás! :D A TBC pont a sérült jelek korrekciójával tud segíteni a felvételben, így sérültebb anyag is "szétesések" nélkül rögzíthető jó esetben. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#164) odrif


odrif
MODERÁTOR

[link]

20 éve a Prohardveren

(#165) LámaZ


LámaZ
addikt

Tudtok olyan multimédia lejátszót, amely fel is veszi a tévéadást USB-re?
Vagy hogyan lehetne meghekkelni a set-top boxot, amelyen van USB-port?

Legyen minden jó!

(#166) cipofuzo87


cipofuzo87
tag

Sziasztok!

Tudnátok olyan új, nem túl drága digitalizáló kártyát ajánlani, amivel a régi VHS felvételeket tudnék digitalizálni + emelett rendelkezik firewire bemenettel is, és hardveresen kódol?

Esetleg a szoftveres kódolós / firewire nélküli változat mennyivel lenne olcsóbb? Ezekre is tudnátok ajánlani típust?

(#167) LámaZ válasza cipofuzo87 (#166) üzenetére


LámaZ
addikt

Nehogy elolvasd a korábbi hsz-eket!

Legyen minden jó!

(#168) ejjj


ejjj
csendes tag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani olyan szoftvert ami külső forrásból (Dazzle DV-Bridge -firewire) közvetlen Dvd-re ír és működik is? A Nero Video-nak gondja van.

Köszöntem!

(#169) Hintalow


Hintalow
senior tag

Sziasztok!

6-8db családi vhs-t szeretnék digitalizálni, mert család felszámolja a régi technikát :)
Ilyennel nem foglalkoztam eddig, ezért az lenne a kérdésem, hogy mit keressek hozzá?
Tv tuner tud ilyet, vagy egyéb eszközre lenne szükségem?
Nem akarok sokat rászánni, apróról szerezném be, csak azt sem tudom, mi is kellene nekem (extra igényeim nincsenek, csak ne legyen sokkal roszabb a felvétel mint kazettáról, utána úgyis eladom az eszközt)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#170) jeni válasza Hintalow (#169) üzenetére


jeni
félisten

Szia
pl.:ilyent:avermedia dvd ezmaker pro usb2 0 vagy valami hasonlót.

U.i:előny ha hardveresen kódol.

[ Szerkesztve ]

(#171) izomhod


izomhod
senior tag

én hasonló cipőben járok, csak vagy 30 kazettával, és úgy döntöttem, hogy veszek egy dvd video kombót, az átmásolja gombnyomásra, nem kell telepítgetni semmit

majd meglátjuk, remélem minden rendben lesz vele

(#172) LámaZ válasza izomhod (#171) üzenetére


LámaZ
addikt

Majd számolj be a tapasztataidról itt is!

Legyen minden jó!

(#173) izomhod válasza LámaZ (#172) üzenetére


izomhod
senior tag

mindenképp, és a régi átvett filmekről is;)

(#174) pibácsi válasza Hintalow (#169) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia Hintalow!
Adnék egy rövid leírást. Nyilván van más megoldás is, én is alkalmazok mást is, de talán ez elég egyszerű. A progresszív felvételekre némileg más vonatkozik (pl.DVD filmek, TV felvételek. TV filmek).
Digitalizálás VHS- re átvett váltottsoros analógkamera felvételről, ill. közvetlen váltottsoros analóg kameráról.
Váltottsoros analóg kameráról, ill innen VHS-re átmásolt videó digitalizálása.
Általában a korábbi kamerák mind váltottsorosak voltak akár VHS-re, akár miniDV-re dolgoztak. Az újabbak – HD stb. már progresszív felvételek.
Ennél az alkalmazásnál a váltottsoros analóg kamerából való direkt mentés esetén enyhén függőleges-csíkos a felvétel (de VHS kazettáról ugyanez a felvétel már nem csíkos).
Csatolás: STK 1160 külső digitalizáló egység. (EasyCap). Az eszközt minél rövidebb úton (fél méteren belűl), vagy az USB aljazathoz direktbe kell csatlakoztatni, mivel egyébként csúszhat a hang. Van más módszer is ,de azt esetleg később ismertetem, ha szükség van rá.
Mentés: Ulead VideoStudio SE DVD program. Ez az EasyCap-hoz jár.
MPEG-be (Upper FF) tömörítve veszi át, kiteszi a kijelölt mappába és beviszi magához a szerkesztőbe is.
Beállítás: DVD (MPEG 2), ezt automatikusan adja fel. A beállítást ellenőrízni lehet.
Deinterlace output: Upper FF ( mert egyébként a TV-ben remeg)
PAL, Frame size: 720x576, Aspect ratio: 4:3, Frame rate: 25/s
Data rate: Variable bitrate, max 9800 kbps.
Analógnál mindig a maximumot kell választani, jobb a képminőség.
Audio: MPEG audio, vagy LPCM audio, (mást nem enged)
Visszanézés, ellenőrzés: Media Player Classic, Zoom Player vagy a Windows Media Player, ezekkel a lejátszókkal általában nem remeg a kép (deinterlace), vagy csak türhetően.
Szerkesztés, vágás: Ulead Video Studio SE DVD programmal. (lehet mással is ami megtartja a váltottsorosságot(Upper)).
Beemeljük az mpg(upper) fájlt az idővonalra, majd vágjuk, effektezzük, hangbekeverést alkalmazunk. Ebben a programban is lehet az alapból körbevágni, kész méretre alakítani.
A részleteket is szivesen elmondom, ha szükséges. Lehet menűs DVD-t is szerkeszteni ugyanitt, de a DVD-t nem jól csinálja, nem jó a végeredmény. A TV-ben remeg a lejátszott DVD, mindegy, hogyan állítjuk be a mentést.
Kimentés az idővonalról a szerkesztőből: „Share – Create Video File – Same as Project Settings”, ugyanúgy DVD mpeg/Upper FF-be adja, Az mpg felvételt max. kbps-ra érdemes állítani. Így jobb lesz a minőség, amit DVD szerkesztőbe teszünk át. Ott majd lefelé állíthatunk a tömörítésen, ha nem akar ráférni a lemezre.
DVD szerkesztés: csak olyan DVD szerkesztőt szabad használni, ami megtartja a váltottsorosságot. Ez pl.Ulead DVD MovieFactory 6 Plus. Ez sok lehetőséget kínál a menü szerkesztésre és a videó szerkesztésre is . A Capture rész nem jó, nem használható.
A kpl, videót meg lehet vágni, de a hanggal nem sokat lehet variálni (fel-le keverés,hossz-vágás, hangerő). A menü-fejezet rész szépen szerkeszthető. Keretek, gombok, elrendezések variálhatók, saját hang, saját kép berakható.
Bemenő fájl: Ulead Vid.Stud. SE DVD mentési esetben mpg.Upper FF.
Mentés mappába: először mappába, hogy ellenőrízni tudjuk és csak utána DVD-re.
A bitratát, ha lehet 9800 kbps-re kell állítani. (minél magasabbra). A ha kell a DVD lemezméret miatt itt lehet kézzel is állítani a minőséget(mpg kbps), de ha engedi, a maximumot kell beállítani.
Deinterlace Output: Lower Field First - mindkét bemenő változat (Upper, Lower) esetében.

DVD lemezre írás: Nero Burning ROM. (DVD – video)

Üdv. Pibácsi

[ Szerkesztve ]

(#175) LámaZ válasza pibácsi (#174) üzenetére


LámaZ
addikt

Ugyan nem nekem írtad, de gratulálok a hozzászóláshoz! Lehetne még szerkeszteni, hogy jobban nézzen ki, de kiváló leírás.

Csak kíváncsiságból teszem fel a kérdést minden itteni fórumozónak: hogyan digitalizálják a mozifilmeket, már azokat, amelyek csak filmszalagon vannak meg? Gondolom van egy filmszkenner, abba beleteszik, és "levetítik", a gép pedig kockáról kockára beszkenneli és digitalizálja a fimet.

Legyen minden jó!

(#176) pibácsi válasza LámaZ (#175) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia LámaZ!
Köszönöm a dicséretet, jól esik. Ez az írás igazából egy hosszabb leírásom rövidített, vágott változata, csak a lényegre törekedtem, lehetne még igazítani rajta. Talán nem figyeltem eléggé. Természetesen, ha érdeklődés van, akkor szivesen kifejtem bővebben is a tapasztalataimat akár VHS, akár miniDV átvétellel, szerkesztéssel kapcsolatosan.
A filmek digizésével sajna még nem találkoztam, bár a 8 mm-es nekem is tervbe van véve.
Kénytelen leszek utána nézni. Gondolom marad a szkennelés, vagy a folyamatos vetítés-felvétel digi kamerával.
Ü. Pibácsi

(#177) liksoft válasza pibácsi (#174) üzenetére


liksoft
nagyúr

Pár hozzászólás:

Az USB kábel hossza elméletileg nem okozhat gondot, csak ha átviteli hiba van. Ez viszont az eszköz, az USB port, és a kábel minőségétől függ. 1,5m-ig (hivatalosan 3-ig tudtommal) elméletileg nem okozhatna gondot.

Hiába a 9800-as bitráta, digitalizálni tömörítetlen (esetleg HUFFYUV), vagy MJPEG formátumban célszerű. Igaz, ezt USB-s eszköz már nem bírja. Inkább PCI (pl.: DC30) vagy újabb digitalizáló kártya.

Deinterlace utólagos algoritmusnak két fajtát szoktam használni. Átlagos felvételekhez a YADIF algoritmust, ha a végeredmény "ugrál", mert vannak benne ablakok, oszlopok (teljesen függőleges vonalak nagy kontraszt mellett gyors mozgással), akkor a Blend módszert. A második kicsit "maszatol", de nem ugrál. Lehet keverni is, csak akkor a felvételt a megfelelő részletekre szét kell vágni.

DVD-t nem készítek, így ehhez nem szólok hozzá. Viszont AVI típusú file-hoz a VirtualDub szerintem jobb, bár macerásabb a kezelése mint egy valódi "vágóprogramnak".

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#178) pibácsi válasza liksoft (#177) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia liksoft!

Ahogy írod: az USB kábel hossz elméletileg nem okozhat gondot. Nekem is van több 1,5 fm-es, de itt sajna vigyázni kell az STK 1160 csatolás hosszra, mivel egy hosszabb videónál hangszinkronhibát okoz. Az eredetileg hozzáadott félméteres hosszabbító kábelt azonnal el kell dobni. Gyakorlatból tudom, ezért is figyelmeztetek. Én magam ezt az eszközt csak ritkán használom, van egy komolyabb asztali hardverem és tömörítetlenbe veszem át az anyagot, onnan folytatom. Mivel Hintalow-nak az volt a kérése, hogy ismertessünk valami egyszerű, nem extra megoldást, így ezért adtam egy kézenfekvő megoldást. (nem is drága, már láttam kb. 3000.-Ft- ért is). Azért is írtam, hogy van más módszer is, de nem akartam összezavarni.
Mivel ez az eszköz mpg-(Upper FF)-be menti el a videót, így egyértelmű, hogy minél magasabb bitrátával kell felvinni. (próbáld meg 3-4000-el, meglátod a különbséget.) A tömörítetlen átmásolásról ott direkt nem szóltam, ő egyszerű dolgot kér.
A deinterlace-nek csak az alapban progresszív felvételeknél van értelme, a váltottsoros kameráról készült capture, ill a az ilyen kameráról VHS-re átmásolt és onnan PC-re átvett váltottsoros videót végig váltottsorral kell vinni (a szerkesztőben is), mivel egyik deinterlace alkalmazás sem ad igazán jó eredményt (sokat kisérleteztem, a miniDV-nél talán a YADIF), a TV-ben lejátszva általában a vizszintes mozgásoknál enyhén remeg a kép. Ha meghagyjuk a váltottsorosságot végig, akkor szépen „úszik” a kép, úgy, ahogy a kamera mozog, mivel a TV elintézi a váltottsorosságot. A régebbi TV-k eredendően váltottsorosak, az újabbak (Plazma, LCD) már progresszívek és sajna nem mindegyikhez alkalmaznak jó deintelace filtert. Nincs még szabványosítva. Kisérleteztem és 7 db. LCD, Plazma tv közül ugyanazt a váltottsoros kameráról készült, egyébként tökéletes DVD-t csak 3 tudta normálisan (85-90%) visszaadni.
A VirtualDub sokmindenre jó, de kpl. videó szerkesztésre nem és tényleg elég macerás. Vágni, összefűzni és konvertálni lehet, sok filter áll a rendelkezésre, de effektek, felíratozási lehetőség, hang szerkesztés stb.-re nincs mód. Ez nem videó szerkesztésre van kitalálva. Azért javasoltam az Ulead VS szerkesztőt, mivel azt úgyis a digiző eszközhöz adják és szépen is dolgozik. A progresszív avi szerkesztéshez nagyon jól használható az AVS VideoEditor 5.1 ill. az újabb verziók. De ez csak (frame rate) progresszívre jó.
Én érintettem a DVD szerkesztés-t is, csak röviden, hátha szükség lesz erre is.
Avi-ban is dolgozom, de a váltottsorosságot ott is végigviszem (Xvid, Divx). CD-re, DVD-re teszem és az eredmény jó. A deinterlace-t csak a progresszív-váltottsorosoknál használom.
A YADIF-ot a VirtDub-on keresztül alkalmazod, (én ezt szoktam), vagy más progi használatával script felhasználásával?
Bocs, egy kicsit hosszúra sikeredett.
Ü. Pibácsi

(#179) liksoft válasza pibácsi (#178) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Mivel a VHS felső határfrekvenciája 4,2 MHz a színé meg 1,2 MHz körül van, így a 480*360 bőven elég ha jó minőséget sikerül felvenni (masternek teszek el 640*480-at). Nekem legalábbis ez jött be. Mivel sorszámot váltok, nincs alternatíva, a deinterlace kell. Az újabb rendszerek ahogy írod, szintén ebbe az irányba mutatnak. Megcsinálom előre. :D

Csak VirtualDub-bal dolgozom. Régebben próbáltam ULEAD terméket és Premiere-t is, de az első vagy tudta vagy nem a leírtakat, a másodikra meg nem volt szükségem. De a második az amelyikkel klipp vagy hasonló jól szerkeszthető.

Igazad van, az egyszerű az..... A realtime kódolásnak nem vagyok a híve. Ott még nem tartunk (és nem is fog efelé menni), hogy kockánként optimalizált lenne a tömörítés (egyik sarok kisebb, másik nagyobb bitrátával = közepes). Ezt a fázist jobb később készíteni, és sokszor kétmenetesben, ha nem akarunk helyet pocsékolni. Felvenni meg leginkább tömörítetlenbe. Erre egyébként egy jó TV-tuner kártya is megteszi. Adásból ilyennel szoktam felvenni.

Régen MMII ([link] , [link]) kártyát használtam, ma DC-30-at ([link] , [link]) digizéshez.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#180) LámaZ válasza LámaZ (#175) üzenetére


LámaZ
addikt

Filmszkennerek témában okosabb lettem itt.
Nem is olyan drágák, van egy 80k-s és egy 25k-s is.

Legyen minden jó!

(#181) pibácsi válasza LámaZ (#180) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia LámaZ!
Nekem van dia szkennelőm, amivel filmeket is lehet szkennelni, de nem mozifilmeket, hanem fényképezőgépbe való filmeket. Amit bejelöltél szkennereket azok is ezt tudják.
Ráadásúl a normál filmkocka mérete kisebb. A mese diafilmeknek is más a mérete. Szélességre ugyanaz, de a magassága nem. Valahol olvastam, hogy a 8 mm-es filmeket házilag sajnos csak egy videó kamerával tudjuk felvenni úgy, hogy pl. egy matt üvegre levetítjük és közben szemből felvesszük. Ez viszont tükörbe veszi fel, így még azt vissza kell forgatni. Hát macerás, én még nem próbáltam, de lassan már kellene, van egy pár ilyen tekercs.

Ü. Pibácsi.

(#182) LámaZ válasza pibácsi (#181) üzenetére


LámaZ
addikt

Szerintem, a legegyszerűbb megkérdezni a Magyar Nemzeti Filmarchívumot ez ügyben.

Legyen minden jó!

(#183) Daddyhands


Daddyhands
csendes tag

Hello!

Abban tudnál nekem segíteni, hogy van néhány kazettám amik 20 év lettek felvéve analóg kamerával. Azokat a Hi8-as kazikat letudom játszani egy circa 10 éves Sony kamerával, hogy firewire-en keresztül bedigizem. A digitális kamera tudja olvasni az analóg jelet?

A digi kamera pontos típusa: Sony dcr-trv265e PAL

Az analóg kamera ilyen volt:

http://www.zsibvasar.hu/?op=art&aid=4978155

Előre is köszönöm a válaszodat!

A lélek születése - az egyetlen szabadság

(#184) pibácsi válasza Daddyhands (#183) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia Daddyhands!
Nem tudom, hogy a PC-n van-e firewire (IEEE1394) aljazat. Ha nincs, akkor a digizés nem fog menni. még ha működne is. Ha van, akkor egy firewire kábelen ketresztűl csatlakoztasd a kamerádat, nyisd meg a Windows Movie Maker programot és ott a bal oldalon fent van egy pozició: rögzítés videó eszközről. Ott meg kell, hogy jelenjen a Sony kamera jelölése. Ezt kell kijelölni és a tovább funkcióval követni kell az utasításokat. Ha működik a régi szalagról a lejátszás (amit szerintem a kamera nem fog digiben lejátszani, mert sejtésem szerint síma VHS felvétel), akkor bingó és a monitoron meg fog jelenni, ha nincs kép, akkor sajna nem lehet így firewire kábelen keresztűl rögzíteni. Akkor csak EasyCap-on (vagy más analóg kártyán) keresztűl a már többször kivesézett módon lehet úgy, hogy a MovieMaker használatnál a line hang bemenetet kell használni.
Próbálkozzál, a DV átjátszás volna a nyerő.
Ü. Pibácsi

[ Szerkesztve ]

(#185) LámaZ válasza pibácsi (#184) üzenetére


LámaZ
addikt

Egy másik megoldás az lehet, hogy videómagnóra csatlakoztatja a kamerát, és onnan az RCA vagy SCART kábelekkel már sok mindenre lehet átvinni, ami rögzít is. Nekem pl. egy olyan multimédia lejátszóm van, amely fogad analóg AV jeleket és rögzíteni tud digitálisba.

Legyen minden jó!

(#186) pibácsi válasza LámaZ (#185) üzenetére


pibácsi
senior tag

LámaZ! szia!

Hát ha valakinek van ilyen magnója, akkor jó, ha nincs, akkor az előbb leírtakat kellene követni. Meg kellene próbálni.

Ü. Pibácsi

(#187) simonbuster


simonbuster
csendes tag

Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne felétek, h vhs-eket digitailzálok, vagyis csak próbálok, mert valami miatt a másolt kazetták rögzítéskor szaggatnak, ami a felvételen is megjelenik. A Studio jelzi is folyamatosan a "képkockák kimaradását". A végeredmény így élvezhetetlen. Szaggat, akadozik

Ellenben! az eredeti, műsoros vhs-ek nem szaggatnak, hanem a minőségnek megfelelő, de hibátlan, folyamatos rögzítést készít a rendszer.
Én arra gondoltam először, h a VGA lesz a gond, mivel ez a munka esetleg meghaladja a képességeit. De most ott tartok, h inkább a videómagnó olvassa be rosszul a másolt és nagyobb méretű szalagokat.
Az is lehet, h valami más a gond, amire még nem gondoltam. Szerintetek?
Előre is köszönöm, ha egy expert valaki együt gondolkodik velem és segít.

Eszközeim, amiket használok:

Egy usb-s Pinnacle Studio moviebox és hozzá a Pinnacle Studio 14 szoftver win XP alatt
Egy régi szutyok videómagnó - Sony SLV-SE510
(Scart-3RCA kábel csatlakozással a videómagnó és a movibox között)

CPU típusa DualCore Intel Core 2 Duo, 2333 MHz
Alaplap neve Dell OptiPlex 755
Videokártya Intel Q35 Express Chipset Family (384 MB) - Nagyon alap, integrált régiség

(#188) simonbuster


simonbuster
csendes tag

Bocs, a fenti levelemen módosítanék annyit, h az eredeti, műsoros vhs filmek is szaggatnak és akadoznak a programba való beolvasáskor. Szóval nem csak a másoltak. (Úgy látszik nem néztem meg elég kazival.)

sziasztok!

(#189) gyuluskám


gyuluskám
tag

Sziasztok van egy Mercury 7130 tv tunerem és nem találom a cd-jét!

a gyártó oldalról meg nem tudom leszedni mert valami server problémát ír

szükségem lenne az xp driverre+a tv applications-ra

nincs meg valakinek esetleg?

Vagy mondjon valaki egy jó progit amivel áttudom venni s video jelen a képet!

Köszönöm előre is!

(#190) liksoft válasza simonbuster (#187) üzenetére


liksoft
nagyúr

Alaplapi VGA nem jó. Kevés a CPU teljesítményed, elviszi a rendszer.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#191) simonbuster válasza liksoft (#190) üzenetére


simonbuster
csendes tag

Köszi a választ! Igen, elég gyanús, h előbb utóbb másik gépre kell áttelepítenem az egészet, mert ez nem bírja.
Viszont azóta kipróbáltam még néhány dolgot, többek között áttettem a digitalizáló boxot egy másik usb hubra is, és azóta folyamatos képet ad beolvasásásnál.
Egyelőre nem akad...

Mindenképp köszi!

(#192) liksoft válasza simonbuster (#191) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akkor USB 1-es csatornára tetted először?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#193) simonbuster válasza liksoft (#192) üzenetére


simonbuster
csendes tag

Az az érdekes, h nem! Az is USB 2-es volt. Az everest szerint legalábbis az. Lehetséges, h az a hub nem 100as, kihagy stb. Más tippem nincs, mert azóta szépen megy a dolog, pedig párhuzamosan másra is használom a gépet a digitalizáláskor. Mindenesetre még továbbra is csak tesztelem a rendszerrel.

(#194) simonbuster válasza simonbuster (#193) üzenetére


simonbuster
csendes tag

Esetleg tudtok nekem abban segíteni, h a pinnacle studio-ban mi az oka annak, h lemezkészítés menüben olyan ISO file-t készít a program, amit semmilyen media lejátszóval nem tudok megnyitni? Gondoltam már mindenre. Az a célom, h az archív anyagokhoz szerkesztett tematizáló menük megmaradjanak. Ez viszont (én úgy gondolom) csak lemezmentéssel működik, viszont dvd-re nem akarom kiírni. Így maradna a "lemeztartalom létrehozása felírás nélkül" funkció. Vagyis az ISO-ba mentés. DVD-re kiírva minden tökéletes, ellenberger sajnos az ISO-t nem nyitja meg egy player sem. Régióproblémára hivatkozik, pedig az lehetetlen, m beálíltottam európaira a virtual meghajtót stb.

Azt ne kérjétek, h dobjam ki a szoftvert, m nem tehetem. Ha valaki ismeri a progit, akkor nagyon köszi, ha mond valamit. (az is egy megoldás. ha arra ad valaki választ, h pinnacle studioval hogyan menthető meg az anyagokhoz szerkesztett menürendszer)

Köszi

(#195) pibácsi válasza simonbuster (#194) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia simonbuster!

Tegyél fel egy UltraISO programot, amivel meg tudod nyitni az ISO fájlokat, kibontva mented egy mappába és már le is lehet játszani. Nekem nincs már fent a Pinnacle, de nem kérdezi meg, hogy ISO-ba, vagy síma mappába mentse? Van más progi is, ami csak ISO-ba dolgozik. Egyébként A Pinnacle szerkesztők eszik a gépet, nehézkesen működnek, idegesítőek én ezért is tettem félre, pedig jó pénzt adtam érte. De azt mondod, hogy ezt ne tanácsoljuk. Nekem 12-es van, ha valakinek kell a szoftver, akkor eladom. A tartozék USB-510-el viszont dolgozom, csak más szoftverrel digizem a VHS kazettákat.

Üdv. Pibácsi

[ Szerkesztve ]

(#196) simonbuster válasza pibácsi (#195) üzenetére


simonbuster
csendes tag

Szevasz pibácsi!
Köszi a választ!
Már megoldottam szerencsére. Valószínű a program vacakolhatott, mert egy reinstall után már jó az iso mentés is. Felajánlja, igen. Pontosabban ki lehet választani a lemezkezelésnél, h dvd lemez, vagy iso, vagy video_ts legyen.
Sajnos nem törölhetem a studiot, m nem magáncélra használom.
De szerintem alapvetően klassz program. Szeretek vele dolgozni. Egyszerű, logikus és relatíve sokat tud. Az tény, h kell hozzá hardver, ami ha nincs meg akkor megbízhatatlan.

De te te melyik programmal használod a boxot? Esetleg megnézem azzal is.

Még vmi: Tudsz olyan tömörítési eljárást,amiben működőképes marad a lemezmenü? Úgy értem ISO-n és video_ts-en kívül. Asszem' hülye kérdés.

Köszi!

(#197) pibácsi válasza simonbuster (#196) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia simonbuster!

Nem jól írtam az előző levelemben: Pinnacle 11-em van. Ujra feltettem a gépemre és átnéztem. Sajnos a véleményem nem változott meg, nehézkes, idegesítő és az alapokhoz képest mindíg le akar tölteni valamit és ráadásúl fizetősen (pedig én ezt megvettem hivatalosan). Alapban csak tényleg a legegyszerűbb dolgokra képes. Vágni lehet vele, effektezni lehet a megadott alapokkal, viszont az egyszerű XP Movie Maker sajnos jobban dolgozik nála, kivéve a "save" mentési és a capture funkciót. Részletekbe természetesen nem akarok belemenni, hiszen azzal dolgozol és ismered. Viszont tudom ajánlani az Ulead vagy a Corel családból a legutóbbi 11 plus, ill a proX4-X5-ös verziót (nagyjából ugyanazok). Nagyon kellemesen fogsz csalódni, bár írod, hogy nem magáncélra használod a Pinnaclét és nem tudsz mást tenni helyette.
Vagy ajánlom még az Adobe Premier Elements v3-at, amelyik már elég bonyolult, de mégsem annyira mint a nagytestvér Premier, vagy mint a Vegas. Szépen lehet használni, csak ki kell ismerni. Ezek a programok még a "felhasználóbarát" körbe tartoznak, logikusan átláthatóak és nem kell hozzájuk egyetem (de nem is gagyi dolgok). DVD-t nem szabad velük készíteni, azt nem jól csinálják, arra más programot kell használni.
Hát talán ennyit ezekről. Remélem nem bántottalak meg.
Nem tudom, milyen tömörítési eljárásra gondolsz, hiszen ha DVD-t készítessz menűvel, akkor az már egy mpg tömörítés.

Üdv. Pibácsi.

(#198) simonbuster válasza pibácsi (#197) üzenetére


simonbuster
csendes tag

Szevasz Pibácsi!

Dehogy bántottál meg. Épp' ellenkezőleg, köszi, h reagálsz. Különben is, jó pap is holtig tanul, hát még a rossz. :)
A lényeg, h a sony vegast én is próbáltam és valóban elég körülményes történet.
Viszont most megnézem a Corel VideoStudio X5 javaslatodat, mert a youtube tutorial alapján szimpatikus. Persze nem hiszem, h bárki is szereti -így én se- folyton, ugyan azt a célt szolgáló, új programokkal ismerkedni, újra belejönni, újra megtanulni..., de mivel az egyik gyengébb gépemen, összetettebb műveletek esetén már nekem is rendszeresnek mondható a pinnacle fagyás (bár én 14-est használok), ezért adok esélyt ajánlásodnak! Köszi (Persze csak magáncélra.)

Lemezmenü problémámat felejtsd el. Sajnos tudom, h csak iso-mentés, vagy lemezre írás esetén marad meg, minden más mentés esetén képkockaként kezeli, azaz elvész.

Nagyon köszi az infókat mégegyszer.

(#199) nyerzsin


nyerzsin
csendes tag

Sziasztok!

Talán a fent említett zajok közé tartoznak azok szürkés, vízszintes, függőleges irányban mozgó csíkok, amik az én digitalizált felvételeimen jelentkeznek. Néha erősebbek, néha gyengébbek. A scart kábel mozgatásával redukálhatóak de soha nem tűnnek el. Egy átlagos tévén igen észrevehetőek. A neten talált digitalizált videókon ez nem látható. Nem tudom mi okozhatja. Főleg a világosabb részeken észlelhetőek, és mivel leginkább csak mozgás közben láthatóak, így képlopással nem tudok sajnos mintát mutatni. Bármilyen tippet szívesen fogadok! :)

[ Szerkesztve ]

(#200) liksoft válasza nyerzsin (#199) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Nincs rendesen összeföldelve vagy árnyékolva az átjátszó rendszer. Amit te látsz, az a kábelre kívülről ráült zaj, sokszor a kapcsoló üzemű táp vagy hasonló áramkör szórt mágneses tere hozza létre.

Megoldása másik kábellel, árnyékolással, földeléssel lehetséges.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.