Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Victoryus94 válasza pibácsi (#250) üzenetére


Victoryus94
őstag

Igen, hát így egy 2 órás videó átmásolása 2óra+előkészület+utómunka (ellenőrzés, esetleges szerkesztés/vágás, dvd-re írás)..
Iszonyat sok idő.
Egyébként nekem ez az easycap van. A normál TV-n keresztül lejátszásnál rosszabb lesz a minőség észrevehetően, de nem olyan látványosan.
Nekem alapból secam-ra akarta állítani a video bemenetet a program. Vagyis a színek teljesen elcsúsztak. Ha ilyet látsz, ne ijedj meg. A beállításoknál át lehet állítani PAL-ra, vagy NTSC-re. (valószínűleg a PAL-D formátum lesz a nyerő). Illetve nekem az automata fényerő/kontraszt/élesség is rosszul volt beállítva.
Video konvertáláshoz/vágáshoz mennyire értesz? (mert nekem az sem sikerült jól elsőre.)

(#252) KissP válasza Victoryus94 (#251) üzenetére


KissP
tag

Köszönöm a gyors válaszokat!
Rögtön rákerestem a komolyabb cuccra: Pinnacle USB-510 box. De sehol sem találtam. Már nem nagyon forgalmazzák. :(
Ha tudtok még valami komoly, minőségi digitalizálót akkor szívesen veszem a tanácsokat.
A videó vágásban, konvertálásban nem vagyok otthon.
Még régen a Divx converter programmal konvertáltam ezt-azt, de az rendkívül egyszerű progi volt. Vágáshoz pedig azt hiszem nagyon bele kell ásnom magam a témába.

p

(#253) KissP


KissP
tag

http://www.digistudio.hu/vhs-video-digitalizalasa/

Ezen a linken van 4-5 termék amiket ajánlanak. Ezekkel lehet jó minőségben bedigitalizálni? Valamelyikről esetleg valakinek valami tapasztalata, véleménye?

p

(#254) liksoft válasza pibácsi (#250) üzenetére


liksoft
nagyúr

Én inkább DC30-at használok capture-re HuffyUV kódolással, majd utána rakom át olyan formára, amit a rendszer vagy a film megkíván. Ezen felül szeretem a vágatlan 90-95%-os "master"-t elrakni. Ennyi romlás még nem igazán észrevehető, de 5/10-ed méretben tudom tárolni. Ebből szerkesztem össze a már megnézhető, vágott verziót.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#255) Victoryus94 válasza KissP (#253) üzenetére


Victoryus94
őstag

Igen, ezek a termékek jók arra, ami neked kell.
Én talán ezt választanám: Terratec Grabster AV 300MX digitalizáló
Ehhez adnak magix video easy programot. A magix video vágóját kipróbáltam, nem rossz. A cyberlink is hasonló. Mindkettő iszonyatosan le van butítva a drága, teljes verzióhoz képest, így nagyon egyszerű, könnyen kezelhető. (ki tudod vágni vele a fekete képsorokat az elejéről/végéről, ha nem pontosan állítottad le, illetve összefűzni videókat, szöveget rátenni.. néhány effek is van, és több kimeneti formátum).

Úgy működik a dolog, hogy miután megvetted az egyik usb-s eszközt, a hozzá adott CD-ről feltelepíted a drivert, és a programot. Érdemes megnézni, van-e frissebb verziója a programnak, és ha tudod, frissítsd. Ha nem tudod frissíteni, az sem gond.

USB-n keresztül a géphez csatlakoztatod a digitalizátort. Az analog/video bemenetre rákötöd a csatlakozó kimenetét, a bemenetet a lejátszódba teszed. Ha megfelelően be van állítva a gépen a video szerkesztő program (bemenet alatt az usb-s eszköz van, és a színkódolás pal), akkor valószínűleg ha elindítod a videón a felvételt, a gépen megjelenik. Érdemes állítgatni a beállításokat, hogy a legjobb minőséget ki tudd hozni a bemenetről. Ha ez megvan, előre tekered a szalagot, és elindítod a felvételt lejátszás közben.
Érdemes 4-5 perces videókat készíteni, amíg megtalálod, melyik kimeneti forrás az, amivel jobb minőséget kapsz, és nem gigabyte-okba méri a video méretét. (ez az egész dolog kb 1 óra, és egyszer kell végigcsinálni).

Innentől kezdve már nem lesz több gondod a felvétellel, bármikor csinálhatod, és felügyelni sem kell (persze érdemes ránézni néha, meg nem hagyni hogy a kamera lemerüljön közbe, vagy a gép elaludjon), csinál mindent magától.
Nem tudom a PC-d mennyire erős, én mikor neteztem közbe (a nem gyenge gépemen), a hang elkezdett csúszkálni (lehet, a drágább eszközöknél már nem csinálja). Viszont olyan programot használhatsz közbe, aminek nincs gép igénye. Célszerű előre elindítani.

[ Szerkesztve ]

(#256) Victoryus94 válasza Victoryus94 (#255) üzenetére


Victoryus94
őstag

TÖRÖLHETŐ

[ Szerkesztve ]

(#257) KissP válasza Victoryus94 (#255) üzenetére


KissP
tag

http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&pid=325788

Ez nem jobb annál mint amit linkeltél? Az AV300 MX-nél?
Szeretném megvenni a legjobbat, ha már egyszer költök rá, akkor legyen jó és sikerüljenek jól a felvételek is.
Persze ahhoz meg túl tájékozatlan vagyok, hogy tudjam azt, hogy mitől jobb az egyik vagy a másik. Vagy éppen nekem mi az ami épp elég és a plusz funkciókat ki sem használnám.
Röviden szólva, szeretnék jó minőségben digitalizálni, és ehhez keresek megbízható eszközt. :)

http://ipon.hu/webshop/product/ion_video_2_pc_mkii/375383
Ezt viszont nem találom a boltokban. :( Van egy nagyon hangzatos mondat a leírásában. A minőségjavítás.
Ez csak marketing szöveg, vagy tényleg tud valamit amit a többi nem?

[ Szerkesztve ]

p

(#258) Victoryus94 válasza KissP (#257) üzenetére


Victoryus94
őstag

Nem tűnik jobbnak semmivel. Ugyanazt tudja, ugyanaz a program jár hozzá, ugyanazokat a szabványokat ismeri, ugyanazok a csatlakozók vannak hozzá. Annyi, hogy amit te küldtél, kiemelik a MAC kompatibilitást, és Apple-s géphez is kapsz hozzá ingyen normális programot.

Mivel nem írja, hogy tartalmaz hardveres videó/hang szűrő/stabilizátort egyik sem, ezért azt nem lehet tudni, hogy a gyakorlatban lenne-e különbség a 2 között. Ők nem írják, hogy van. (csak a méret, és a forma más)

[ Szerkesztve ]

(#259) Victoryus94 válasza KissP (#257) üzenetére


Victoryus94
őstag

Egyébként DVD felvevővel jobb minőséget tudnál elérni. Ezt úgy teszteltem, hogy összekötöttem a VHS-sel a DVD-t és jobb minőségű volt a film, mint gépen. Viszont, ha dvd felvevőt vennél, azt nem tudod szerkeszteni, csak DVDPAL ( esetleg DVD NTSC) kimenetet tudsz alkalmazni, és esetleg minőséget lehet állítani (gagyi->jó között) Utóbbinál kb 1óra fér 1 DVD-re. (persze itt is megoldható, hogy újraírható DVD-t veszel, amit gépen szerkesztesz, ha kell, majd letörlöd. Illetve aviba konvertálod, ha kis méretet akarsz..)
pl. ez akciós: http://www.grx.hu/shop/dvd-video-hazimozi/dvd-video-kombo/lg-rct689h-dvd-video-kombo

A különbség az, hogy a DVD lejátszó hardveresen is tud videót stabilizálni/szűrni, ezek az USB-s dolgok leginkább csak szoftveresen javítanak, ami kevésbé hatékony.

Bár nekem a DVD felvevőm írója elromlott, így nem tudtam összehasonlítani a kész kimenetet, csak DVD-> TV-n keresztül a lejátszás tűnt szebbnek, mint gépen az usb-s digitalizálóval.

Remélem, egy hozzá értő, kijavít, vagy kiegészít.

[ Szerkesztve ]

(#260) KissP válasza Victoryus94 (#259) üzenetére


KissP
tag

http://ipon.hu/webshop/product/ion_video_2_pc_mkii/375383
Ezt viszont nem találom a boltokban. :( Van egy nagyon hangzatos mondat a leírásában. A minőségjavítás.
Ez csak marketing szöveg, vagy tényleg tud valamit amit a többi nem?

p

(#261) Victoryus94 válasza KissP (#260) üzenetére


Victoryus94
őstag

Ha ez a technológia nem szoftveres, hanem hardveresen javít, akkor van rá esély, hogy tényleg jobb legyen a minőség. Mint előző hozzászólásomban írtam, a DVD felvevőnél, és a szoftveres digitalizáló között láttam különbséget. Pedig az enyém (csak sima dvd felvevő) nem jelezte, hogy támogat VHS szabványt, van olyan DVD (mint amit linkeltem), aminél ki is jelzik, illetve videokazettát is be lehet helyezni.

[ Szerkesztve ]

(#262) liksoft válasza KissP (#260) üzenetére


liksoft
nagyúr

Azt írtad, van tuner. Nem kéne kipróbálni mit tud? Ha nem jó, még lehet mást keresni. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#263) KissP válasza Victoryus94 (#259) üzenetére


KissP
tag

Nagyon szépen köszönöm a sok-sok segítséget!
Létezik olyan digitalizáló ami hardveresen javít minőséget?
Erre a VHS-DVD kombóra rá tudom kötni a kis kamerámat és átjátszhatom DVD-re?
Ha lenne egy sima DVD lejátszó amire rákötöm a kamerát, a DVD lejátszót pedig egy USB-s digitalizálóra, akkor jobb minőséget kaphatok?
Bocsi ha hülyeséget kérdezek! :)

p

(#264) liksoft válasza KissP (#263) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem javít, de toleranciája nagyobb. Használtan keress Miro DC30-at.

Előtte azért nézz utána, mit tud, és hogyan használható.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#265) Victoryus94 válasza KissP (#263) üzenetére


Victoryus94
őstag

A DVD lejátszót ne kösd rá digitalizálóra, mert az már digitálisan veszi fel a jelet.
A VHS kazetta anlóg jelet tesz a szalagra! Itt a gond! Illusztráció (a képen látszik, mi lesz, ha hasonló jelet akarunk elérni digitális, és analóg módon. Az analóg jel folyamatos, a digitális nem, vagyis a folyamatos jelről csak pontokat veszünk le, így romlik a minőség, mert nem a teljes jelet használjuk.)
A DVD lejátszó már digitekben, vagyis számokban gondolkodik.
Ha DVD-re kötöd a kis kamerád, akkor az jó minőségben veszi át a jelet. Nincs szükség egyéb képjavító eszközre.

[ Szerkesztve ]

(#266) KissP válasza liksoft (#262) üzenetére


KissP
tag

Régen egy P4-es gépben működött. Akkor próbálgattam, de ugrált a kép, illetve a minőség is nagyon rossz volt.
Persze lehet, hogy a nemlétező szakértelmem is közrejátszott.
A gép amiben a kártya volt, már használaton kívül van, nem működik. Laptopom van, amibe bele sem tudom rakni ugye.
Ráadásul akkor is olvasgattam utána és arra jutottam, hogy azzal a TV-tunerrel nem a legjobb megoldás digitalizálni. Ha valaki esetleg ismeri a Hauppauge PVR-150-es kártyát. PCI-s, akkor kíváncsi lennék rá, hogy a mai termékekkel összevetve mi a különbség, illetve érdemes-e előbányászni és valahol működésre bírni.

p

(#267) KissP válasza Victoryus94 (#265) üzenetére


KissP
tag

De ebben az esetben DVD felvevőt kell keresnem és nem csak sima lejátszót, ugye?
Amire figyelnem kell, hogy legyen RCA bemenete? MEg gondolom nem valami gagyit kell venni, hanem olyat ami tényleg minőségben veszi át.

p

(#268) Victoryus94 válasza KissP (#267) üzenetére


Victoryus94
őstag

Igen, de szinte mindenek van ilyen bemenete. Nem feltétlenül kell VHS lejátszós DVD író, de az elvileg jobbminőséget tud elérni (mert direkt ezek másolására, és lejátszására tervezték).
Árban sajnos drágább, mint a digitalizáló.
Amit már linkeltem, azt találtam legolcsóbb megoldásnak. ( ezt )
50 ezer felett pedig EZ érné meg. (van beépített merevlemeze, és divx-be is fel tud venni..)

[ Szerkesztve ]

(#269) KissP válasza Victoryus94 (#268) üzenetére


KissP
tag

Értem.
Akkor érdemes a VHS-DVD kombó irányába mozdulni?
Nincs hasonló árban valami hardveres javítós PC-s kütyü?

p

(#270) Victoryus94 válasza KissP (#269) üzenetére


Victoryus94
őstag

De van. Pl. EZ csak ennek nincs megfelelő bemenete..

Esetleg ennek van S video és kompozit (RCA) bemenete: http://www.a4team.hu/product/view/75477

Sajnos ezt nem ismerem, nem tudom, mennyire jó kazetták felvevésében.. xbox*ps2/3 játék felvételéhez ajánlják.

[ Szerkesztve ]

(#271) KissP válasza Victoryus94 (#270) üzenetére


KissP
tag

Ez olcsóbb mint a DVD lejátszó-író. :)
De tulajdonképpen ez micsoda? Ezt digitalizálásra találták ki? Vagy arra, hogy játékeseményeket mentsenek le a gamerek, de alkalmas lehet digitalizálásra is?
Huhh, ahhoz képest, hogy USB-s 20 000 Ft környéki digitalizálóknál kezdtem a keresgetést, most TV-tuner, DVD lejátszó és most ez a nem tudom mi :)
Most legyek okos, hogy melyikkel járok legjobban. :)

p

(#272) Victoryus94 válasza KissP (#271) üzenetére


Victoryus94
őstag

Találtam neked olvasni valót, ha már így beleástad magad: http://old.vferi.hu/l-digitalizal.html
Leírja a különböző video digitalizáló eszközöket, előnyeit, hátrányait. Leírja, milyen típusú szalaghoz, mit ajánlj, és kb mennyibe kerülne az eszköz.
Olvasd végig! Ki is jegyzetelheted, ami számodra fontos, rákereshetsz az árukra, a DV kamera előnyeire, hátrányaira.. és az egyéb javasolt eszközökére is.

[ Szerkesztve ]

(#273) KissP


KissP
tag

Ha van egy gép aminek nincs régi PCI foglalata, akkor esetleg bele tudom rakni PCI expres 16X foglalatba a TV-tunert? :S
Processzor grafikus magját használja a gép. Nincs benne VGA.

p

(#274) Victoryus94 válasza KissP (#273) üzenetére


Victoryus94
őstag

Ez így egy kicsit magas.
Milyen az alaplap típusa? meg milyen processzor van benne?

(#275) liksoft válasza KissP (#273) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem. A PCI és a PCI-E két külön csatlakozó, ha beleerőlteted a kártyát, akkor mindkettőnek vége.

A linkelt videó ajánló jó, és hasznos, csak mivel vagy 8 éves, más gépek, és más digitalizálók vannak azóta.

Ha laptopod van, akkor valóban az USB a jó, de ehhez a laptopban célszerű, ha dedikált videó van, mert az adatfolyam USB-ről nagy lehet, és ilyenkor nincs olyan, hogy várunk egy kicsit. Olyan USB digitalizálót célszerű keresni, melynek a bitrátája nagy, így a lehető legtöbb eredeti részlet megmarad. MPG (DVD) felvételt én nem szeretem, mert nehezen szerkeszthető. HuffyUV vagy MJPG az ahol minden kocka kulcskocka, így bárhol szerkeszthető, vágható. Az is igaz, hogy kell hozzá gyors csatorna és nagy tárhely.

Ezek alapján is nehéz megtalálni azt az eszközt mely árban, tudásban és minőségben optimális lehet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#276) pibácsi válasza KissP (#273) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia KissP!
Egyetértek Victoryus94-el, én is a Terratec Grabster AV 300MX digitalizálót javaslom. A hozzáadott MAGIX Video Easy 4H szoftver Capture része nagyon szuperűl dolgozik, leteszteltem. Ha másra nem is használod, csak a "Capture" módozatot, már akkor is jó, mivel miniDV-re, VHS-re, AVCH-ra külön-külön lehet kapcsolni és egyaránt jó. A VHS minőségben pláne kellemesen csalódtam. Én nem az eredeti asztali driverrel próbáltam, hanem egy Pinnacle 510-USB-box-al, nekem ez van, de ezzel is nagyon jó eredményt adott VHS (analóg) szalagról. Az eredeti asztali kártya viszont biztosan illeszkedik. A videó szerkesztője eléggé kezdetleges, de alapban az is jó. Viszont, át lehet tenni egy komolyabb videó szerkesztőbe és DVD szerkesztőbe a kimentett fájlt és ott fel lehet használni. Eleinte kicsit zavaros, de utána egyszerű.
Üdv. Pibácsi

(#277) KissP válasza liksoft (#275) üzenetére


KissP
tag

Először is köszönöm, hogy segítetek nekem!!! :R
Honnan tudom melyik bitrátája a nagyobb? :)
A Terra Tec Grabster AV 300 MX-nek amit ajánlotok pl magas vagy alacsony? :)
A boltnál a hozzászólások, értékelések nem a legjobbak erre a termékre, ez kicsit aggasztó.

p

(#278) KissP


KissP
tag

Ez esetleg mennyivel tud többet?
http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&pid=954836

p

(#279) pibácsi válasza KissP (#277) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia!
Változóban(VBR) max8000 kbps. Nem lehet állítni rajta semmit, VHS-re ez van beállítva. Ez egy jó érték, jó képet ad, bár szoktak menni 9500-9800 kbps-ig is (Ulead). Másként nem tudod meg, csak ha valakinek van olyan tipusú szoftver és bemondja neked. Ha más szoftverrel használod, akkor lehet más érték is. A műszaki adatokban ritkán szokott szerepelni az adott encoderre vonatkozó ilyen jellegű adat, pláne, ha változtatható.
Ü. Pibácsi

[ Szerkesztve ]

(#280) KissP válasza pibácsi (#279) üzenetére


KissP
tag

Értem. Tehát ezt nehéz figyelni az eszközökön.
Nekem nem VHS-kazettát kellene digitalizálni, hanem video8-ast. Kis kazettás kameráról. Ott is alkalmas a 8000 kbps ?

Nagyon érdekelne az is, hogy ez a termék megéri-e az árát:
http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&pid=954836

Mennyivel tudhat többet mint az AV 300 MX

p

(#281) pibácsi válasza KissP (#280) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia!
Mindkettő analóg felvétel, csak az egyik nagy, széles szalagon van, a másik keskeny 8mm-es szalagon. Egyformán kell digizni őket. Bár létezik a Sony-nak olyan kamerája, amelyik tudja a digit is és az analógot is 8-as szalagra rögzíteni. Kérdés, hogy a tied nem ilyen?
Ü. Pibácsi

(#282) KissP válasza pibácsi (#281) üzenetére


KissP
tag

Az enyém csak analóg.

Az előző hozzászólásaimban említett digitalizálóról senki nem tud semmit?
Mit ér a hardveres gyorsítás és megéri-e a plusz pénzt?

p

(#283) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Nekem az lenne a problémám, hogy az easycap-es (media tech) digitalizálóm egyedül a hozzá adott szoftver ismeri fel. Sem a MAGIX, sem a Pinnacle nem látja bemenetként (bezzeg a webkamerám látja egyik).
Lehet ezzel valamit kezdeni? (driver csere..)
Vagy csak a szerkesztést tudom utólag megoldani vele?

(#284) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Video javítására tudtok valami szoftvert? A vRevealt fogom kipróbálni. De úgy tudom, a virtualdubnak is vannak szűrői, csak azokat manuálisan kell állítgatni. (meg a linkek már nem érvényesek, ahol összeszedték a szűrőket). Nincs olyan program, amivel ez egyszerűbb lenne?

[ Szerkesztve ]

(#285) liksoft válasza Victoryus94 (#284) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nincs, ez is egy szakma.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#286) KissP


KissP
tag

Erről: [link]

Valakinek valami véleménye?

p

(#287) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Közbe kiderült, miért rossz minőségű a felvett videóm.
Elvileg ezt vásároltam: MediaTech MT4169 az edigitalban.
Gyakorlatilag a hozzá adott dvd szerint az eszköz: EasyCapDC60++
A gond az, hogy az EasyCap szerint ez az eszköz hivatalosan nem létezik!
( NOTE! The product called EasyCap DC60++ is not a genuine EasyCap - so it is a fake product which is copied from the original EasyCap DC60+ ).

A készülék működik, de a hasonló árú EasyCap DC60 nyomába sem ér minőségben!
Tehát a kitűzött célra nem tudom használni a terméket. :(
Úgy gondolom, hogy ebben a formában a termék forgalmazása is törvényt sért.
"Beware also product called EasyCap DC60++, because it is a fake product with stolen license keys." -easycapexpertti

Most csinálhatnám, hogy elmegyek másik boltba, megveszek egy használható eszközt, ezt pedig kidobom. De mivel meg van a boltba vásárolt termékemre a garancia papír, talán egyszerűbb lenne visszavinni.
Viszont mivel EasyCap terméket nem forgalmaznak, és jelenleg ezt a terméket sem ( úgy tűnik én voltam az utolsó vásárló), cserélni nem fogják.

Tehát 2 célja volt, hogy ezt közzé tettem:
1.: tanuljatok a hibámból.
2.: tanácsot kérjek, hogy oldjam meg a cserét mégis, + pénz befektetés nélkül (elég sok időt bajlódtam már így is, mire eddig eljutottam, nem akarom eldobni ezt a pár órányi szenvedést).

[ Szerkesztve ]

(#288) Victoryus94 válasza Victoryus94 (#287) üzenetére


Victoryus94
őstag

Nem fontos.

Olyan analóg jel digitalizáló eszközt tudtok ajánlani, amivel digitális földfelszíni adást is lehet fogni, ill. gépen keresztül nézni/felvenni?

[ Szerkesztve ]

(#289) liksoft válasza Victoryus94 (#288) üzenetére


liksoft
nagyúr

Létezik hibrid TV tuner ha jól tudom.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#290) Victoryus94 válasza liksoft (#289) üzenetére


Victoryus94
őstag

Igen, létezik. Ahogy a vhs digitalizáló is.. aztán csak megszívtam vele. Sokat nem akarok rákölteni, viszont így pedig túl sok idő megy el..Sokan vannak, akik végig járták már ezeket a köröket, vagy otthon vannak az eféle kütyük terén. Én hiába nézem ki papíron, mit ír, nem tudom, hogy a gyakorlatban milyen problémákkal fogok szembesülni.
Úgy gondoltam, hogy értek a videó szerkesztéshez. Összekötök mindent, elindítom a szoftvert, és felveszem a filmet.
Csak aztán nem volt hang, szar volt a kép.. stb. (a szoftveres résszel nincs gond, a hardverek működését nem tudom. Meg hogy amit írnak, mennyire igaz. Nyilván akinek van ilyen terméke, az tudja.)
Nincs kedvem elölről kezdeni mindent. Szóval inkább kivárom..

Egyébként ezt ismeri valaki? http://digitalizalo-kartya.arukereso.hu/gigabyte/gt-vcatch-p137505274/
Vélemény?

(#291) liksoft válasza Victoryus94 (#290) üzenetére


liksoft
nagyúr

VHS digizéshez DC30-at használok. TV felvételhez több különböző tuner kártyát (USB-t utálom, nem jöttek be.) Digitális adás nem jön nálam.

Ezeket sokszor leírtam, és nem vagyok a híve a "mindent tudó" kütyüknek. Egy feladatra egyet tessék használni. Ennyi. Miért? Mert leírtad, Neked sem jött be.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#292) Victoryus94 válasza liksoft (#291) üzenetére


Victoryus94
őstag

Oké, értem. :)
Köszi

(#293) KissP


KissP
tag

Megállt a tudomány amióta ezt: linkeltem.
Ha tudnám, hogy jó valamire, akkor megvenném és nekiugranék a konvertálásnak.
De semmi infó... :(

p

(#294) Victoryus94 válasza KissP (#293) üzenetére


Victoryus94
őstag

Szerintem elég ezek közül is egy: http://www.digistudio.hu/vhs-video-digitalizalasa/
Nem hiszem hogy minőségben akkora különbség lenne, mint árban :)

[ Szerkesztve ]

(#295) pibácsi válasza KissP (#293) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia KissP!
Én is azt mondom, hogy a Terratec Grabster AV 300MX digitalizáló elég lesz. A MAGIX szoftver - ahogy írtam is - jó minőségű mentést végez. A szerkesztésre viszont már nem használnám. Nekem fent van a gépemen, de nem lehet vele egy normál vágottvideót elkészíteni. Nagyon alapfokú. Capture módra tökéletes. Úgy gondolom, hogy a 450-es esetleg teljesítményben erősebb, de minőségben nem. A hozzáadott MAGIX "Pro" szoftver valószínű - ahogy ez szokott lenni - több effektet, videofiltert és a DVD előállításához való több sablonképet tartalmaz. Ahogy nézegettem, a szerkesztést ugyanúgy végzi. Szerkesztésre mindenképp más szoftvert használnák.
Ü. Pibácsi

[ Szerkesztve ]

(#296) KissP válasza pibácsi (#295) üzenetére


KissP
tag

Köszönöm szépen mindkettőtöknek a választ!! :R
Akkor valószínűleg elkezdek vadászni egy Terratec Grabster AV 300MX-et.

p

(#297) dani_pro


dani_pro
csendes tag

Sziasztok!

Azt nem tudom, ki mennyire elégedett az eredeti VHS-sel, de az biztos, hogy csak ezért beruházni (ha még nincs), nem érdemes.
Átjátszatni egyszerűbb, mint vacakolni vele.
Ha meg már megvan digitálisan, akkor utólag bármikor (a technikai mindig fejlődik!) fel lehet még javítani. Akkor már akár házilag is.
http://socialmediabar.com/vhs-digitalizalas

Szép napot!

[ Szerkesztve ]

Dani bácsi

(#298) liksoft válasza dani_pro (#297) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Egy hozzászólással ezt reklámnak had minősítsem.

Ezen kívül meg érdekelne, miért jó nekem, ha többet fizetek több (feltehetően 10-15 kazetta felett) mintha egy eszközt vásárolnék. Az utólagos munkálatok a zajon, szín egyensúlyokon esetleg tudnak javítani, de a felbontáson nem. Így a MASTER elkészítése "kritikus". Sokszor ezt az eredeti (felvevő) eszközzel a legjobb elkészíteni. Valamint nem találtam árakat, hazai kapcsolati lehetőséget, csak egy amerikainak tűnő oldalba ágyazott magyar nyelvű, amerikai típusú reklám hablatyot. :B

Ha tévednék, örömmel várom válaszod.

Tisztelettel: Králik János
(adatmentés)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#299) pibácsi válasza liksoft (#298) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia liksoft!
Tökéletesen igazad van, a dany pro hozzászólása egy síma reklám, ilyet tucatjával lehet találni. Ezen az oldalon azok levelezgetnek, akik maguk szeretnék megoldani a digizést és ezen kivül kíváncsiak is és érdekli őket a megoldás. Szivesen veszik a segítséget és szívesen adnak segítséget is egymásnak. Ez örömet (néha bosszúságot is) jelent, de a sajátmaguk által létrehozott végeredmény adja a sikerélményt.

Üdv. Pibácsi

[ Szerkesztve ]

(#300) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni a témában. Két videolejátszónk van, de azok közül az egyik egy ősrégi 2 fejes AKAI VS-R9EV. A másik pedig egy 2005-ben vásárolt 6 fejes Panasonic NV-VP23 DVD-VHS kombó, de a VHS része rossz - szervizeltetni kellene. A DVD része pedig csak lejátszós, és nem felvevős.

Ezek miatt én egy LG RCT-699H kombót néztem ki, szerintetek mennyire lenne megfelelő egy ilyen eszköz? Milyen minőségre kellene számítanom?

Hogyha a Panasonic VHS részét megcsináltatnám, és azt kiegészíteném egy számítógépes digitalizálóval, akkor elképzelhető az, hogy jobb minőséget kapnék?
Gyorsaság tekintetében gondolom, hogy az LG a befutó, és ez sem utolsó szempont.

Egyébként a digitalizálások befejeztével nagy valószínűséggel eladnám az LG lejátszót.

Előre is köszönöm a válaszaitokat.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.