Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) nemurea


nemurea
aktív tag

Nem tudom, a megfelelő fórumba írtam-e - remélem... Van egy ADS Tech Instant USB kütyüm, és ennek segítségével szeretném a régi kamerás kazettákat digitalizálni (mint sokan mások itt a fórumban, ahogyan olvasom). Alapszinten működik a dolog (nem csúszik a hang, minőség is so-so), de jó pár megkötéssel:

1) csak a régi (10 éves) gépemen lévő XP-re tudtam felrakni a digitalizáló eredeti meghajtóprogramját
2) a digitalizáló látható az Eszközkezelőben, más program is tudja használni a képét, de ha rögzíteni akarom, akkor a processzor már kevés hozzá, ergo 2-5 FPS-t tud rögzíteni más programmal
3) majd később ki akarom/nám szervezni a STB környékére, hogy helyi hálózaton bárhol elérhető legyen a normál TV adás, de a linux support kétséges (egyelőre ezzel nem foglalkozom).

Tehát csak egy kis elméleti háttértámogatás kellene első körben: miért van az, hogy a hozzá adott program normálisan tudja rögzíteni az adást (gondolom, a digitalizáló eleve MPEG1-es folyamot ad át??), más program pedig a bejövő jelet újratömöríti?? Szóval honnan induljak el? Vagy más megközelítésben: Win7 alatt (laptopra) nem tudtam feltelepíteni a digitalizálót, nincs hozzá meghajtóprogram, pedig az elég erős lenne az on-the-fly kódolásra, valahogy rá tudom hekkelni az XP-s meghajtóprogramot? Van valakinek tapasztalata ilyesmivel?

Bármilyen tippet szívesen fogadok!

(#352) gyulank válasza djnice (#343) üzenetére


gyulank
addikt

Na és lehet egyből gépre átjátszani, vagy muszáj átvenni a másik szalagra, és arról visszajátszani?
Mivel ahogy látom, 60 perces a leghosszabb miniDV kazetta, hosszabb videónál macerás.
Na meg több helyen olvastam, hogy az USB nem jó, mert azon kisebb felbontású, meg tömörített, meg mit tudom én milyen, csak a Firewire jó, amin 1 óra 13 giga lesz. Ebben mi az igazság?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#353) djnice válasza gyulank (#352) üzenetére


djnice
veterán

Nem kell átvenni kazettára, sőt kazetta sem kell a kamerába, egyből jön ki a dv anyag a kimeneten.
Csak a firewire a jó, usb-n rossz minőséget kapsz.

(#354) gyulank válasza djnice (#353) üzenetére


gyulank
addikt

És a videók mind ugyanolyan jók? Képileg, fejszámilag, hangilag, frekvenciatartomány, S/N viszonyilag?
Bármilyen DV kamera megfelel? USB-n miért kapok rossz minőséget? A valamilyen felbontású analóg felvételt átkonvertálja valamilyen felbontású, valamilyen formátumú videóvá, és ezt veszi fel kazettára, és küldi a firewire-n.
Most akkor vagy az USB-n nem azt adja, amit csinál, vagy firewire-n keresztül ugyanazt felvehetem más formátumban, és ettől nagyobb lesz a fájl mérete, és formátumbeli felbontása. Ami olyan, mintha egy mp3-at konvertálnék wav-be.
Egyébként én azt sem tudom, hogy lehet megtartani a képarányt, ha nem annyival növekszik a formátumok közt a horizontális, mint a vertikális sorok száma. Szóval már alapból a kamera elvileg megtoldja plusz sorokkal az analóg képet, és azok üresek maradnak, vagy hozzá nyújtódik?
Mindegyik DV kamera egyforma felbontású videót csinál, vagy van ami kisebb felbontásút, mint ami a VHS-en van? Mert a kameráról hiába veszem fel nagyobb felbontásba, vagy tömörítetlenül, ha a kamera rontott az eredetin.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#355) djnice válasza gyulank (#354) üzenetére


djnice
veterán

Csak olyan DV vagy Digital8 kamera felel meg, amelyiknek van analóg bemenete.
USB-n újratömörítésre és felbontáscsökkentésre kerül a stream, nem alkalmas digitalizálásra, webkamerának találták ki.
A DV kimeneten a full PAL felbontás jön ki minden kamera esetében: 720x576, 25 Mbit/s, 50 fps interlaced.

(#356) gyulank válasza djnice (#355) üzenetére


gyulank
addikt

És ha a hangot külön akarom felvenni hangkártyával a videóról, akkor is összeillik, ráigazítható lesz a videóra?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#357) djnice válasza gyulank (#356) üzenetére


djnice
veterán

Ha TBC-s az eszköz akkor összeillik, de miért is kellene külön felvenni a hangot?

(#358) liksoft válasza djnice (#357) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha pocsék a kvarc beállítása a hangkártyán, akkor találkoztam már hang csúszásával. A VirtualDub stretch funkciójával tudtam a helyére tenni. A másik megoldás a frame/sec állítása, de ez nem annyira szép.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#359) gyulank válasza djnice (#357) üzenetére


gyulank
addikt

Melyik eszköz? Mert a szalagon analóg, és ha lenne jobb hangkártyám, nem csak 44,1k 16b-ként tudnám felvenni, és kevesebb zajjal.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#360) djnice válasza gyulank (#359) üzenetére


djnice
veterán

A video capture eszköz.

(#361) gyulank válasza djnice (#360) üzenetére


gyulank
addikt

Az mi?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#362) vond


vond
MODERÁTOR

Sziasztok!

TV-s archívum VHS kazettákon tárolt részét szeretnénk digitalizálni. Milyen jelenleg is beszerezhető eszközökre van szükségünk, hogy a lehető legjobb minőséget kapjuk? Sajnos van sok olyan régi kazi, ami már nem biztos, hogy kibír pár lejátszásnál többet, így óvatosan kell eljárnunk.

A konvertálási részét úgy gondoltam, hogy ha lehetséges, akkor tömörítetlen PAL DV AVI, vagy MOV anyagokat tudjunk behúzni a PC-re, s azokat később egy nagyon jó minőségű, de még nem horribilis méretű H.264-es transzkódolással dolgoznánk át.

Előre is köszi szépen a válaszokat. ;)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#363) liksoft válasza vond (#362) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Privi ment.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#364) pibácsi válasza vond (#362) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia vond!
Ez hosszú lesz.
A VHS kazettákon váltottsorosban vannak a felvételek. Ennek megfelelően kell a továbbiakban átmódosítani. Viszont meg kell különböztetni, hogy a VHS kazettán videókamera felvétel (ami nem profi filmes progresszív kamera, hanem jellemzően váltottsoros), vagy TV-ből felvett film (az adás váltottsoros) esetleg egyébként rámásolt filmről van-e szó (műsoros kazetta). Ez utóbbiak ugyanis alapban progresszív felvételek általában, az előbbiek viszont váltottsorosak (interlave).
A felvitelt (capture) többek között meg lehet oldani A Pinnacle USB-510 asztali, külső USB csatolású eszközzel (jól működő külső kártya), amit egy iuVCR 4.16.0.403 nevű szoftverrel vagy későbbi változatával veszünk át. Mással is lehet, de nekem ez jött be.
Általában két megoldás vált be.
a. Váltottsoros kamera felvételeket .avi tömörítetlenbe (YUV) érdemes átvenni PAL 720x576-ba (ha PAL felvételekről van szó). Ez elég nagy terjedelmű lesz. (kb.20MB/sec). Lehet DV fájlba is, ha van a gépünkre telepítve Main Concept DV Codec 2.0.4. (ha nincs, érdemes feltelepíteni). Ez kisebb helyet foglal (kb.3,5MB/sec) és ugyanúgy váltottsoros lesz, de rebegni fog a kép, alkalmazni kell az alábbi konvertálást, azután jó, pl. az Xmedia Recode MP4/H264-et, amit progressívre állítva és egy libav deinterlészt hozzátéve (bár nem muszály) már jó eredményt ad. Vagy az Avidemux 2.4.4 X264 codec+AAC/MP4. De az alap felvitelből tovább lehet lépni pl. egy DVD alapot képező .mpg/Upper Field First fájlba konvertálva az Avidemux 2.4.4-es programmal, bár ezek nagyobb méretűek. A váltottsorosokat így kell megvágni és így, váltottsorosban érdemes készre „gyártani” pl. DVD alakban, vagy pendrivre, meghajtóra tenni, mivel a deinterlész nem ad 100%-os eredményt, tompul a kép és esetleg remeg a lejátszásnál (mondjuk az mpg-nél jól meglátszik).. Ezzel az Avidemux programmal (vagy pl.az Xmedia Recode) megoldható az MP4/ H264-es kódolás, ha progresszívbe tesszük, vagy ott hagyjuk a konvertert, úgy tűnik, alapból szünteti meg a váltottsorosságot (vagy elhagyja az egyik félképet). Mivel amennyiben nem szüntetjük meg a váltottsorosságot, akkor szálkás- fűrészfogas lesz a kész videó.
b. A másik a VHS kazira rögzített, ugyan váltottsoros, de alapvetően progresszív felvétel, amit fent említettem. Itt az iuVCR programnál a DV codeket állítjuk be (itt jól működik) és mindjárt a filtereknél az iuLab deinterlészt. Ezután a kaptt DV fájlt már rendesen, mint progresszívet tudjuk tovább konvertálni. Az XMedia Recoddal pl. át tudjuk tenni MP4-be (MPEG-4 AVC/H264) símán. Ha részletekre is kiváncsi vagy, szivesen adok segítséget a beállításokkal, alkalmazással kapcsolatosan.

Üdv. Pibácsi

(#365) djnice válasza vond (#362) üzenetére


djnice
veterán

Szia!

A jó minőségű digitalizáláshoz mindenképp be kell szereznetek egy hardveres zajszűrővel és TBC-vel ellátott SVHS videómagnót. Na ezt újonnan beszerezni kb lehetetlen. Panasonic és JVC ami ajánlott, ki kell fogni használtan egy jól működőt.
Ezen kívül kell még egy analóg-DV konverter, erre olcsóbb megoldás használtan egy analóg bemenetes miniDV vagy Digital8 kamera vagy egy DV kimenettel is rendelkező asztali DVD író ami passthrough módon tud működni. Drágább megoldás valamelyik Canopus ADVC eszköz.
A végeredmény H.264-be való konvertálásakor mindenképp tartsátok meg az interlaced formátumot.

(#366) djnice válasza pibácsi (#364) üzenetére


djnice
veterán

Nekem Pinnacle Moviebox Deluxe van és Full Frame TBC nélkül állandóan elcsúszott a hang az analóg-DV konverziónál. Úgy nézem ugyanaz a belseje és a drivere mint az 510-nek, szóval rosszabb minőségű, szinkronhibás felvételekhez én nem ajánlanám.

(#367) vond


vond
MODERÁTOR

Köszönöm mindhármotoknak. :R

A formátumos, transzkódolásos résszel nagyjából tisztában vagyok. Elég régóta nyomom már a konvertálásokat, teszteléseket, vágásokat, stb. Természetesen az interlaced anyagokat interlaced-ként is archiválom. MBAFF x264 kódolást alkalmazok jó ideje már. Csak a netre felkerülő, vágott anyagokat deinterlace-elem.

A kérdésem inkább a hardveres részre vonatkozott. Hogy milyen magnók, meg digitalizáló kártyák kellenének a legjobb minőség eléréséhez.

Köszönöm a tanácsokat, ajánlásokat. ;) Utánanézek ezeknek a vasaknak, meg hogy jelenleg miből tudunk dolgozni, és esetleg miket tudunk beszerezni a folyamathoz.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#368) pibácsi válasza djnice (#366) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia djnice!
A két eszköz belső részét nem ismerem, de nyilván összehasonlítottad és úgy van. Én megvettem a Pinnacle csomagot, de az eredeti studiót nem használom, túl bonyolult, sokszor lefagyott, sokmindent még külön meg kellett volna vennem, így csak az asztali boxot használom külön letöltött telepítő driverrel (ami tartalmazza talán a WDM - Windows Driver Modell - részt is), és az említett iuVCR (orosz) progival. Ebben a programban az a jó egy korábbi leírás szerint, hogy „az egyik olyan program -- ha nem az egyetlen --, mellyel kihasználható a bt848/878 chipek teljes PAL felbontása Windows 2000 és XP alatt”. Itt be lehet jelölni a synchronization résznél mind a videó, mind az audió szinkront, de lehet teljes hosszban tartó időelcsúszást is beállítni. Én az audiót szoktam beállítni és ha az eredeti VHS felvételen – mindegy milyen hosszú – nincs szinkron hiba, akkor símán átviszi hangcsúszás nélkül. Ide csak a példa kedvéért említem meg, és nem azért, hogy ajánlom, de ugyanez az egyszerű EasyCap STK 1160-al – ami egyébként nálam jól működik - nem valósítható meg, hiába jelölöm be az audió szinkront, pedig ennek is külön hangcsatornája van. Érdekes módon ez utóbbi a hozáadott Ulead Vid.Stud-val szinkron hiba nélkül viszi. Mindkettőnek önálló hangrésze van és nem a számítógép audió panelját használja, mivel ekkor szokott hamar előfordulni a csúszás, mert csak a művelet végén adja össze a két felvételt.
Hát az én gyakorlatomból ennyit tudok még kiegészítésként hozzáadni.

Üdv. Pibácsi

(#369) pibácsi válasza vond (#367) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia vond!
OK. Mi már évek óta több fórumon is levelezgettünk és ott vagyunk, (gondolom) ismerve egymás kvalitásait. Természetesen azt kell kiválasztani ami jól beláthatóan a megfelelő. Ezek a kis "jótanácsok" esetleg csak megkönnyíthetik ezeket.

Üdv. Pibácsi

(#370) ezlesz44


ezlesz44
újonc

Üdv!

Érdeklődnék, hogy VHs digitalizálásához jó lenne e az alábbi összeállítás?

VHS lejátszásához:

JVC HR-S9500 Super VHS

DVD felvevőnek:

Panasonic DMR-EH57 vagy Panasonic DMR-ES15 vagy Sony RDR HX650 vagy JVC DR-M1SLE

VAAAGGYY

Kombinálva VHS-t és DVD felvételt:

JVC DR-MV1S

És ha igen, akkor melyiket tartjátok a legjobb megoldásnak? Esetleg valami ajánlás másra? Olvastam korábbiakat, de ezeket találtam meg jelenleg Magyarországon egyelőre.

[ Szerkesztve ]

(#371) djnice válasza ezlesz44 (#370) üzenetére


djnice
veterán

HR-S9500 + RDR-HX650 a legjobb választás. Esetleg belehet szerezni mellé a DMR-ES15-öt is, ha vannak olyan szalagok is amelyeknél a lejátszott kép teteje elvan hajolva és passthrough-ként használni.

(#372) ezlesz44 válasza djnice (#371) üzenetére


ezlesz44
újonc

Köszi szépen a segítséget!

(#373) Rockybro


Rockybro
tag

Sziasztok!

Karácsony alkalmából szeretném a családi vhs felvételeinket digitalizálni. Eszközökkel nem állok túl jól, van egy Sony DCR-HC19E miniDV kamerám, amin ha minden igaz nincs analóg bemenet, és van egy Samsung sv 661gx videólejátszóm, ami kapcsán semmilyen TBC-re vagy zajszűrésre való utalást nem találtam. Egy barátom mondta, h tudna adni valamilyen tunerkártyát ( :F), amivel a gépet és a videólejátszót össze lehetne kapcsolni, ez mennyire működhet? Körülbelül 15-20 óra felvételről lenne szó, szeretném a lehető legjobb minőséget elérni, viszont nincs rá túl nagy keret (maximum 20K). Nézegettem különböző digitalizáló üzletek ajánlatait, 1000-1500Ft/óráért megcsinálják. Ilyen mennyiségű felvétel mellett ezt az opciót kéne válasszam, vagy van jobb megoldás?

Köszi!

(#374) utas666


utas666
tag

Ha a végén 640x480 lesz és megy fel youtube-ra, akkor hogy érdemes digitalizálni?

Megpróbálnám 720x576-ban veszteségmentesen, aztán blankolni egy jókora részt ((az overshot-tok miatt úgy is kell valamennyit, 16pixel felülről, 80 alulról, 40-40 a szélekről), mert akkor nem kell átméretezni, ami nagyon lerontja a minőséget. A végén VidCoder, HandBrak-kel mp4-be, lehetőleg valami kompatibilis paraméterekkel (ennek még utána kell hogy nézzek), hogy a Google ne csináljon rajta még egy minőségrontó konverziót.

Amúgy hogy van ez a 4:3 arány meg pixel alakok, mert a 720*540-lenne a 4:3, de akkor még mindig nem blankoltam a 720-ból a széleken megmaradt zavaró fekete sávot, ráadásul ez nem is egy youtube által támogatott felbontás, szóval át fogja gyúrni és közben tovább rontja a minőséget. Legfőképp ezt a minőség romlást szeretném elkerülni, épp elég hogy a tömörítés mellet sajnos elkerülhetetlenül a deinterlace is rásimít (most ezt a custom parancsot használom VidCoder-ben: "mplayer -vf yadif=3:1,mcdeint=2:1:10,framestep=2,filmdint=dint_thres=256,… -fps 30000/1001 -ofps 24000/1001").

(#375) paulie093


paulie093
csendes tag

Üdv!

A minap gondolkoztam S-VHS lejátszó vásárlásán, ami rendesen kezeli a PAL és NTSC kazettákat és van TBC-je, ami működik az NTSC kazik lejátszásakor is. Ha a régiónkban létezik ilyesmi, tudnátok ajánlani? Nézegettem Panasonic-okat, de némelyiknél (pl. NV-HS1000) ugyan van TBC, de csak PAL rendszer alatt működik. Előre is köszönöm a válasz(oka)t.

(#376) @tco@


@tco@
aktív tag

Sziasztok!

Régi kazetták digitalizálásához keresek egy használható programot, de eddig sajnos semmi :/
Tárhelyem kevés (60GB SSD), a gép aránylag erős (i3, 8 gb ram), ezekhez mérten kérlek javasoljatok olyan progit, ami a kb 24 órányi anyagot (6+ évesek VHS-en, nem kell HD minőség) max 40 gigába le tudná menteni. Amiket próbáltam azokkal sok gond volt, egyik 80gb/órába tud menteni, vagy ha belefér 1 gigába egy óra, akkor meg lefagy a kép...szóval egyik codeccel/progival sem lettünk barátok...
Amiket próbáltam:
-honestech VHS to DVD 2.0 SE
-iuVCR
A digitalizáló kütyi a klasszikus kis media-tech-es USB-s csoda.

Köszönöm :R

(#377) utas666 válasza @tco@ (#376) üzenetére


utas666
tag

1. ffdshow-t rakd fel és iuVCR-ben a compression résznél válaszd ki, és ugyanott konfiguráld is be!
2. Nézd meg a pontos cpu modelledet (esetleg a grafikus kártyád is), mert lehet hogy tud hardveresen mp4-be (h.264) tömöríteni (intel i3-7 variánsokban a 2. generációtól felfelé az integrált GPU tudhatja, ha aktív)
3. A digitalizáló kütyük is tudhatnak hardveres tömörítést, de általában csak saját szoftverrel, régieknél csak mpeg2 (h.262).
4. Ha valhol a VHS (pl. felvétel határok), vagy a jel út a digitalizálóig rossz minőségű, akkor lehetnek akadások (kép megáll, hang megy tovább), hang-kép csúszás, iuVCR mellett nekem virtualVC-rel sikerült a legjobb eredményeket elérnem, resample audio beállítással .

(#378) @tco@ válasza utas666 (#377) üzenetére


@tco@
aktív tag

Köszi a gyors választ!

Kipróbáltam, sőt, még feltettem 1 másik progit is közben. iuVCR-ben sikerült lemenni kb 10giga/órára, CPU kihasználtság csak 40% körül mozgott. Mikor levettem a minőséget állítgató csúszkán az értéket 70-ről 60-ra akkor jobb lett, de 30-nál megreccsen, behal a program, és semmi kép...

Egyelőre még olvasgatok róla, de lehet inkább keresek valakit, az olcsón megcsinálja...

(#379) mufi


mufi
senior tag

Sziasztok,

nem vagyok otthon ebben a témában ezért lbocs ha valami banán dolgot kérdezek. Van egy ismerősöm, aki VHS szalagok digitalizásával foglalkozik, s ezt hirdeti kürtöli minden felé ami engem egy kicsit sem zavar, viszont, az lenne a kérdésem: a VHS ugye az analóg, a DVD, pc formátum az már digitális formátum. Magyarul, amikor ő átveszi VHS-ről számítógpre az anyagot, az már "digitalizált" ugye? Előre is köszönöm.

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#380) pibácsi válasza mufi (#379) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia mufi!
Így ahogy írod, a VHS kazetta analóg és amikor átveszed a PC-re valamilyen alkalmas eszközzel, akkor mpg Upper Field First (felső sor kezdéssel) (de van, hogy Lower Field First, alsó sor) váltottsoros fájl jön létre, mivel a VHS kazetták váltottsoros felvételek és nem progresszívek. Ez független attól, hogy alapban mit vettek fel a VHS kazira, kamera felvételeket, vagy mozifilmet a TV-ből, ez utóbbi ugyanis sok esetben progresszív (kép-kép után) alapú. Ezt lehet azután feldolgozni szerkesztővel és úgy írni DVD-re, de ennek is megvan a mikéntje.
Nem tudom, hogy elég-e a válasz, ha van kérdésed, szivesen válaszolok, de nem akartam most "mélyebbre" lemenni a technikai megoldással.

Üdv. Pibácsi

(#381) utas666 válasza mufi (#379) üzenetére


utas666
tag

Ha nem digitalizálná és aztán tömörítené, akkor rá se férne egy DVD-re.

(#382) mufi


mufi
senior tag

Ez kielégítő válasz volt fiúk, köszönöm.

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#383) BathinApe


BathinApe
újonc

Sziasztok!

Meg tudná esetleg valaki mondani nekem, hogy az alábbi képen látható csíkozódást mi okozza?

Látszólag a kazetta szalagja jó állapotban van, úgyhogy nem hiszem, hogy ezzel lenne probléma. Már csak azért sem, mert pl a kazin lévő következő felvétellel már semmi probléma nincs. Több ilyen kazettám is van, amin az egyik felvétel ilyen, a másik meg hibátlan. Előre is köszi a segítséget!

(#384) liksoft válasza BathinApe (#383) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Csak tippelek, hogy nem ezzel lett felvéve, amivel lejátszod. Több képkockát fog át lejátszáskor. Ez ha emlékem nem csal, tracking gond lehet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#385) BathinApe válasza liksoft (#384) üzenetére


BathinApe
újonc

Köszönöm a gyors választ! Igen, ezek nem az én kazettáim, hanem kaptam őket, nem az én videóm által lettek rögzítve. És van erre a tracking gondra vmi megoldás? Mert az én videómon lévő tracking gomb használata ide kevés.:)

(#386) liksoft válasza BathinApe (#385) üzenetére


liksoft
nagyúr

A legjobb, ha elérhető az eredeti.
Egyébként meg HiFi szervizben kérnék segítséget, mert ez lehet beállítási gond, vagy más norma, esetleg sebességű felvétel.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#387) trawala


trawala
csendes tag

Adott egy Panasonic NV-FJ632 videomagnó és egy Acer Aspire E-15 notebook Win10 / 64-es oprendszerrel. Milyen hardvert és szoftvert szükséges beszereznem annak érdekében, hogy meglévő VHS kazettáim tartalmát egyszerűen (vágás és szerkesztés nélkül) mpeg formátumra át tudjam konvertálni?

(#388) djnice válasza trawala (#387) üzenetére


djnice
veterán

Ha nem akarsz szívni és jó minőséget akarsz, akkor szerezz be egy asztali DVD felvevőt.

(#389) trawala válasza djnice (#388) üzenetére


trawala
csendes tag

Lehet hogy félreértelek, de nekem nincs szükségem DVD-re, csupán 1-1 mpeg formátumra kazettánként, amiket aztán szépen egy külső HDD-re kiírogatok.

(#390) liksoft válasza trawala (#389) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az a felvevő fogja megcsinálni. Ez a legegyszerűbb megoldás. A többi vagy szívás, vagy drága, és lehet, nem is egy menetben történik. Ha nem tetszik, akkor lehet USB-s digitalizáló kütyükkel is foglalkozni, de vagy minőségben, vagy kezelhetőségben, stb szív@s szokott lenni. Korrekt digitalizálást leginkább PCI-s kifejezetten erre készített kértyával szoktak megoldani, vagy DVD-vel. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#391) trawala válasza liksoft (#390) üzenetére


trawala
csendes tag

Ok, értem. És milyen árszinten lehet hozzájutni egy erre alkalmas felvevőhöz? Mi az ajánlott márka? Mire kell figyelni a választásnál?

(#392) liksoft válasza trawala (#391) üzenetére


liksoft
nagyúr

Én a kártya híve vagyok, így a többiek majd ajánlanak.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#393) trawala válasza liksoft (#392) üzenetére


trawala
csendes tag

Ahhoz is szívesen veszek tanácsot, de nekem - ahogy írtam - csak notebook-om van..

(#394) djnice válasza trawala (#391) üzenetére


djnice
veterán

Ajánlott típusok: JVC DR-MH20, 30, 200, 300, Sony HX710, 750, 950, Pioneer 433H-tól felfelé, Toshiba összes, LG egyes típusai amiben LSi DoMiNo chipset van, Panasonic összes

(#395) Halassy Vajk


Halassy Vajk
újonc

Nem vagyok egy számítógép-guru, de szeretném megmenteni a régi felvételeimet. Találtam már különböző kereskedők kínálatában VHS digitalizáló eszközt, de sehol se írnak arról, hogy az alkalmas volna a Hi8 kazetták digitalizálására is. Kérdésem, hogy ahhoz más berendezést kell keresnem? Ha igen akkor azt milyen néven találom a neten?
Előre is köszönöm! Farkas István

(#396) djnice válasza Halassy Vajk (#395) üzenetére


djnice
veterán

Ugyanaz kell hozzá, sima kompozit vagy s-video bemenetes eszköz kell. Ezektől az 5-10.000 Ft-os eszközöktől ne számíts túl sok jóra.

(#397) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Egy Nokia ITT videómagnó mennyire ajánlott digitalizálási célokra? Vagy van még egy Panasonic és egy JVC is, bár most fejből meg nem mondom milyen típusúak, bár a piros színnel érdekesen tudnak bánni. Mindegyiken más egy kicsit, van ahol kicsit csíkos.

(#398) LakingerBéla


LakingerBéla
újonc

Sziasztok! Terratec AV300-zal küzdök, segítségét kérek. A probléma kettős: egyrészt eldobál tartalmat, azaz pl. 30 mp-es analóg anyagból csak kb. 20 mp-es digitális tartalmat hoz létre, másrészt a kép és a hang akár jelentősen elcsúszik.
Win7-es és Win10-es környezetben is próbáltam (az utóbbi egy erős gépen fut, azaz pl. a Studio 19 renderelést is gond nélkül végzi). A Conrad szerint a jelzett hibák nem fordulhatnak elő, biztosan hibás a cucc, simán ki is cserélték. Azonban a csere sem segített, a hibajelenség ugyanaz... :(((( Gyors segítség kéne, hogy ne csússzak ki az 5 napos visszavásárlási lehetőségből.
Hálás lennék olyan tanácsért is, hogy alternatívaként milyen egyéb külső digitalizáló eszköz jöhetne szóba, amely mentes a jelzett hibáktól…
Köszönöm a segítséget!

(#399) djnice válasza LakingerBéla (#398) üzenetére


djnice
veterán

A problémát az időalap korrektor (TBC) hiánya okozza. Az AV300 nem alkalmas VHS digitalizálásra. Szerezz be egy analóg bemenettel rendelkező miniDV kamerát vagy egy asztali DVD felvevőt és minden gondod megoldódik. TBC-s capture eszközt 100k alatt nem nagyon találsz.

(#400) liksoft válasza LakingerBéla (#398) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Nem írod, milyen lejátszóval, milyen kazettáról, stb.... Így képtelenség segíteni.

Nincs pánik, nincs kapkodás! Csak pontos MŰSZAKI leírás, ami alapján talán lehet segíteni!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.