Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) liksoft válasza j.bravo (#98) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ezt találtam. Ha valóban csak 352*288 amit tud, akkor felejtős.

Vaterán nézz tuner kártya után.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#102) liksoft válasza j.bravo (#100) üzenetére


liksoft
nagyúr

Például. Vagy.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#103) j.bravo válasza liksoft (#101) üzenetére


j.bravo
addikt

Még nem feküdtem neki, majd (talán) a hétvégén. Addig azért még nem vásárolok be.
Köszi a gyors válaszokat!

Whatever.

(#104) flurider


flurider
aktív tag

Sziasztok!

Egy barátom keres egy olyan digitalizáló kártyát, ami USB-s, ÁR/Érték arányban kedvező és viszonylag nagy felbontást tud VHS-ről. AMiket láttam az iponon pl, azokról nem tudom, hogy melyikjó melyik nem.

Tudna valaki tippet adni?

Kösz előre is

Csillagkörü Litér

(#105) liksoft válasza flurider (#104) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

És a típusok valamint linkjeik?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#106) flurider válasza liksoft (#105) üzenetére


flurider
aktív tag

Szia!

Kb csak kilistáztam az iponon, de nem tudom, hogy melyik milyen. Tudom, hogy nem számíthatok jó minőségre egy VHS kaziról, de azért ezek között csak van jobb rosszabb.
A fontos az, hogy könnyen kezelhető legyen, lehessen menedzselni a hangcsúszást, esetleg saját programmal lehessen vágni.
Abszolút nem vagyok jártas a dologban, azért kértem segítséget.

Köszi előre is!

Flew

Csillagkörü Litér

(#107) liksoft válasza flurider (#106) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ezek (főleg az USB változatok) úgy cserélődnek, mint a sarki zöldségesnél a banán.

Legyen RCA csatlakozója, és driver lehetőleg minden OS alá. HW meg kell alá. Alaplapi VGA nem jó, csak külön kártya, jó ha van dual mag, ha nincs, akkor meg legalább 2,4GH vagy fölötte. A software sem mindegy. Az InterVideo WinDVR 3-as tudja azt, hogy rögzítéskor először file-ba nyomja, majd ha van idő kirajzolja. Így a nézés ugrálhat, de a felvétel nem. Új program kirajzolja a képet, és utána rögzíti. Ha nem sikerül, ugrál a felvétel. Ez azért fontos, mert az USB csatorna eléggé fogja menet közben a gépet!

Utómunkálatokhoz meg VirtualDub és VirtualDub-MPEG2-AC3 (1.5.4) változatokat tudom javasolni. Az első AVI-hoz, a második DVD (MPEG) konverziójához AVI-ba. A hang csúszását, mintavételezését, sebességét is tudod állítani.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#108) Roxeus válasza liksoft (#107) üzenetére


Roxeus
tag

Újra a segítséged kérném, látom nem csak az adatmentésben, hanem a digitalizálós témában is eléggé otthonosan mozogsz.

Fejembe vettem, hogy a régóta a polcon sorakozó családi home videókat bedigitalizálom. Más kezébe nem szívesen adnám, a felszerelést-bérlés pedig elég drága lenne, mert ezt pár nap alatt nem lehet "összecsapni". Csak egyszer szeretném végigcsinálni (19 kazettáról van szó) de akkor a lehetőségeimhez képest maximális minőségben.

Már tavaly november óta tart az elhatározás, a hetekben megtettem az első lépést, és vettem egy Panasonic NV-HS1000-et, ami tv-n való lejátszás során egész elfogadható minőséget produkált (a típust konkrétan a TimeBaseCorrector funkciója miatt szereztem be). Illetve előkerestem a kb. 20 éves (!) de a mai napig működő OmegaVideo VL-F89L -t, amivel kb. az első 10 kazetta lett felvéve olyan '92-től kezdődően. Van értelme, hogy azzal a lejátszóval játszom le, amivel anno fel lett véve, vagy az új Pana lesz erre a legalkalmasabb?

Következő lépés egy digitalizáló kártya beszerzése lenne, ezzel kapcsolatban kérnék segítséget. Az itthon lévő Pinnacle PCTV alkalmatlan a feladatra, ezt le is írtátok, és tapasztaltam is régebben... Olvastam, hogy a tapasztalatok alapján a Canopus termékek erősen ajánlottak, sőt kifejezetten ajánlják a VHS A/D átalakításhoz, de cserébe elég borsos az áruk. Megéri befektetni egy ilyenbe, vagy valami régebbi PCI-os kártyával is tudnám hozni az elvárható minőségi szintet?

(#109) liksoft válasza Roxeus (#108) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

A fej állása miatt lehet jobb a régi, de a több tudás miatt akár az új lejátszó. Csinálj próbafelvételt mindkettővel. (Állásban is öregednek a cuccok.)

Próbálj Vaterán DC30-at szerezni. Ha komolyan gondolod, 98 feldobható egy gépre, vagy utánajársz és van XP alá is driver.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#110) Roxeus válasza liksoft (#109) üzenetére


Roxeus
tag

Körülnéztem, nincs most nagyon futó aukcióban Miro DC30-as, viszont az olasz (...) ebay-en van egy Canopus MPEG PRO EMR. Jelenleg 15k körül tart, és 22h múlva záródik az aukció. Nem akarom elsietni, a végső cél a lehető legjobb minőségben való digitalizálás.

Igaz hogy nagyobb árlépés, de megérné-e (minőségben megtérülne-e) egy ADVC 110-esbe befektetni?

Ha a régi videóval játszom vissza, akkor a TBC hiánya nem fog gondot okozni? Tudtommal a 20 év alatt nem nagyon volt javítva, szokás ezeket komolyabban karbantartani? Régebben olvastam, hogy a tisztítókazetta többet árt, mint használ, főleg az ilyen régi típusoknál...

(#111) liksoft válasza Roxeus (#110) üzenetére


liksoft
nagyúr

DC30 mjpg formátumban rögzít, kockánként külön kép. Az MPEG vevők képek között is dolgoznak, ami vagy javít, vagy ront. Ezt csak az adott anyagnál lehet eldönteni, előre nem.

Nekem DC30 van, mással túlzottan nem kísérleteztem, csak régebbiekkel. :B

Több ötletem nincs.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#112) Roxeus válasza liksoft (#111) üzenetére


Roxeus
tag

Keresgélek, az US ebay-en van egy 30dollár +pk-ért (olyan 10-12k körül), de nem nagyon postáz hazánkba (ezt még megtudnám oldani)

Megér-e ennyit szerinted, vagy várjunk még egy kicsit vele? Igazából az idő nem sürget, ahogy említettem is, a végső cél a lehető legjobb minőség "kinyerése" a kazettákból.

(#113) liksoft válasza Roxeus (#112) üzenetére


liksoft
nagyúr

Sokszor egy rossz kábel ront annyit, amennyi nyerhető egy drága kártyával. Vagyis nem csak ezen múlik. Ha van asztali DVD felvevő, arra is tudsz próbafelvételt készíteni más kazettával. Ha a rendszer "be lett lőve", akkor ugorj a családinak. Felvételi (digitalizáló) eszköz meg sokszor kölcsön is kérhető a próba idejére.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#114) Roxeus válasza liksoft (#113) üzenetére


Roxeus
tag

Ezen az asztali felvevős dolgon már túlvagyok... :) Egy ismerősömnek van valami noname hdd-s dvd felvevője, azzal a céllal vette, hogy az összes F1 futamot felveszi, kivágja belőle a reklámokat, és az időmérővel együtt dvd-re menti. Nincs is vele a mai napig probléma, csak a beépített A/D átalakítója borzalmas minőségű.

Volt nálam kölcsönben, de láthatóan gyengébb vele a felvett anyag, mintha csak a kazettáról nézném vissza a tv-n. (még a legjobb, HQ minőségben is)

A Miro DC30 és DC30 plus között van hardware-beli különbség, vagy csak elfelejtik kiírni a teljes nevét?

(#115) Roxeus válasza liksoft (#113) üzenetére


Roxeus
tag

Illetve ha van pár szabad perced, akkor kérlek ennek a technikai paramétereire vess egy pillantást: Canopus MPEGPro EMR Capture Card , illetve ugyanez magyarul

[ Szerkesztve ]

(#116) liksoft válasza Roxeus (#115) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha mások használják, akkor olyan rossz nem lehet. A másik, hogy MPEG formátumban a kulcskockák minden 15. képkockára szoktak jönni, és vágni csak itt lehet. MJPG esetén minden kocka kulcskocka. Lefordítva: Ha pontosan szeretnél vágni a felvételekben, akkor a módosítások (konverziók) miatt az MJPG a jobb, míg vágás nélkül csak archiválni, tökéletes az MPEG is. Az MJPG-ből úgyis célszerű tömöríteni, átalakítani. Itt zajszűrést is tudsz, de ha jó a Canopus céleszköz képe, akkor az gyorsabb megoldás lesz. A 4.2.2 formátum biztató.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#117) Roxeus válasza liksoft (#116) üzenetére


Roxeus
tag

Még annyit kérdeznék, hogy a DC30 és DC30 plus között van hardware-beli különbség, vagy csak elfelejtik kiírni a teljes nevét?

Illetve külföldön árulnak DC50-est is, vagy Studio kártyákat is. Ezek is a Zoran chipsettel szerelt darabok, és tudnak mjpeg-ben rögzíteni?

Van felbontási, illetve képkocka/s limit mjpeg-nél?

(#118) liksoft válasza Roxeus (#117) üzenetére


liksoft
nagyúr

Most már olyanokat kérdezel, amire nem tudok válaszolni. Nekem is a Google segíthetne csak.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#119) Roxeus válasza liksoft (#118) üzenetére


Roxeus
tag

Még egy utolsó kérdést "engedj" meg. :) Találtam egy helyen Miro DC50-est, és egy ilyen leírást hozzá (kissé macerás, és hosszadalmas lenne a beszerzése, de mind mondtam nem akarom elsietni).

A technikai paraméterei fel vannak sorolva, illetve a broadcast minőséget is megemlítik vele kapcsolatban. Ehhez jobban értesz, meg tudnád nézni hogy ez mennyivel lehet jobb, mint egy DC30plus? (ahogy olvastam, a fő chipset ugyanaz)
Az ára is elég magas, majdnem triplája a DC30plus-nak + postaköltség. De legalább az előlap és az összekötő kábel megvan hozzá.

Szerk: link

[ Szerkesztve ]

(#120) liksoft válasza Roxeus (#119) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nekem ekkorára nem volt szükségem. Nem is használtam, szerintem annyival nem jobb. A szűk keresztmetszet a régi felvétel, a digitalizálásnál pár százalék különbséget szerintem nem veszel észre. Viszont megy az idő, és amennyivel jobb kártyát akarsz venni, annyival öregszik a felvétel. :D

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#121) LámaZ


LámaZ
addikt

Ha van 16 dollárod, akkor többé nem kell kínlódnod.

Legyen minden jó!

(#122) liksoft válasza LámaZ (#121) üzenetére


liksoft
nagyúr

Bocsi! Itt nem arról szól a kérdés, hogy mit honnan és mennyiért lehet letölteni, mert a családi videó szerintem a neten nem érhető el. Kifejezetten DIGITALIZÁLÁS a téma.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#123) LámaZ válasza liksoft (#122) üzenetére


LámaZ
addikt

Légy szíves, olvasd el még egyszer azt a témát. Máskor légy figyelmesebb!

Legyen minden jó!

(#124) LámaZ válasza LámaZ (#123) üzenetére


LámaZ
addikt

Apropó: lehet, hogy ez a bizonyos topik csak regisztrálás után lesz látható.

Legyen minden jó!

(#125) liksoft válasza LámaZ (#123) üzenetére


liksoft
nagyúr

Bocsi, a fejlécen kívül nekem csak annyit ír ki, hogy regisztráljak. Nem fogok. Rébuszokat meg nem szeretem. Írd le, minek linkelted. Ha pedig ugyanez a téma ott is, akkor hajrá. De ezzel az erővel gondolom több tucat is linkelhető lenne. Hajrá, töltsünk napokat olvasással, kereséssel.

U.i.: Nálam biztonsági okokból az FF több blokkoló kiegészítést tartalmaz, és azokat nem fogom felülbírálni. Ha kéne, sorry.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#126) LámaZ válasza liksoft (#125) üzenetére


LámaZ
addikt

Figyelj, ide sem irkálhat be boldog-boldogtalan, neked is regisztrálnod kellett.
A Biblia azt írja, hogy tedd másokkal azt, amit szeretnéd, hogy veled tegyenek az emberek.

Legyen minden jó!

(#127) LámaZ válasza LámaZ (#121) üzenetére


LámaZ
addikt

Annyit módosítanék ezen, hogy nem kell 16$, tíz is elég.

Legyen minden jó!

(#128) liksoft válasza LámaZ (#127) üzenetére


liksoft
nagyúr

:R :R :R

A regisztrációhoz, a digitalizálóhoz vagy, hogy ajánljanak egyet? És az jó lesz Neki?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#129) LámaZ válasza liksoft (#128) üzenetére


LámaZ
addikt

Na, látod, ez meg nekem rébusz. :-)

Legyen minden jó!

(#130) liksoft válasza LámaZ (#129) üzenetére


liksoft
nagyúr

Te dobálózol összegekkel. De nem tudni, mire kéne költeni, és miért. Ha ezt leírod, és magyarázatként linkeled a másik témát, akkor azt mondom, adtál választ egy kérdésre, ráadásul indoklással. De így csak annyit tudunk, túrjunk fel egy másik cég másik témáját 16 vagy 10 dodójáért. Ezért csak gratulálni tudok.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#131) LámaZ válasza liksoft (#130) üzenetére


LámaZ
addikt

Nézd, ha téged annyira nem érdekel ez a téma, akkor ne olvasd el. Én már megrendeltem a cuccot. Kb. 2 hét, amíg kiszállítják, akkor esetleg még beszámolhatok.

Legyen minden jó!

(#132) liksoft válasza LámaZ (#131) üzenetére


liksoft
nagyúr

DE MIT! Semmi típusjelzés? Csak menj át, majd megtudod? Tudod az MLM is ilyen. Csináld, és majd megtudod.

Részemről befejeztem, mert semmi konkrétumot nem kapok tőled. Kezd sima pengeváltássá fajulni, amiben nem óhajtok partner lenni, mert NEM erről szól ez a téma!

Szerk: Megnéztem a kezdőoldalt is. Ott sem lettem okosabb, de legalább láttam, a PH töredéke az ami ott van. Ettől még lehet jó, sőt jobb is, de akkor is vártam volna konkrétumokat.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#133) LámaZ válasza liksoft (#132) üzenetére


LámaZ
addikt

Te figyelj!
Én azért, hogy itt fórumozhassak, regisztráltam.
Felmerült egy kérdés itt, amellyel kapcsolatban felhívtam a figyelmet, hogy egy lehetséges megoldás egy másik fórumon van leírva, ahol szintén regisztrálni kell, mert csak akkor lehet elolvasni.
Erre te elkezdtél követelőzni, hogy márpedig te ott nem regisztrálsz, írjam be ide a megoldást stb. stb.
Nem érzed a hozzáállásod illetlenségét?
Mégis minek képzelsz te engem? A szolgádnak, hogy parancsolsz valamit, és én azt teljesítem? Hm?

Legyen minden jó!

(#134) liksoft válasza LámaZ (#133) üzenetére


liksoft
nagyúr

:R :R

Sorry. Én csak kértelek.

U.i.: Egy félprofi digitalizáló még használtan is tízezres nagyságrendbe kerül, a profi a százezrestől kezdődik. Írtam, lehet, hogy jó amit ajánlasz, de 10-16$ értékben szerintem kérdéses mit tettek bele, így mit tud. Ja, még egy apróság. Regisztrálni meg biztonsági okokból nem fogok (szerintem nem mindegy ilyen téren, milyen a látogatottsági szintje egy fórumnak). Mivel adatmentéssel foglalkozom, vedd úgy, ez nálam paranoia. Sem Facebook, sem Twitter, sem Like gomb a honlapomon és "étlapomon" nem szerepelhet. Lehet, hogy másodrendűvé válok ezáltal, de az Ügyfelek felé is nagyobb biztonságú titoktartást tudok biztosítani. Sajnálom, ez van. Számomra a net szűkebb mint másoknak. Tudomásul vettem (magamtól) és tiszteletben tartom (mások felé).

U.i.2: Ha pedig a cucc jó, miért nem kaphat itt is reklámot? :F

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#135) rob85


rob85
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Pinnacle PCTV 150e usb-s tv-tuner-em.
Már sokadszorra, de most végleg elszántam magam, hogy
az összes régi itthoni vhs-t digitalizálom.
Sajna azt tapasztalom, hogy win7 64bit miatt elég sok progi
lehal /ulead videostudio11, pinnacle studio 14/
A pinnacle tvcenter megy egyedül.
Egy olyan progi kéne, amivel megbízhatóan elmenthetném a videókat,
szerkesztgetés/dvd írás nem fontos, menne egyből a médialéjátszóra.
A Tv center-be semmilyen beállítási opció nincs a felvételre.

Valaki tudna ajánlani valami használható programot?

Köszi!

Üdv!

(#136) liksoft válasza rob85 (#135) üzenetére


liksoft
nagyúr

Virtualdub nem tud csatlakozni rá?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#137) Roxeus válasza liksoft (#120) üzenetére


Roxeus
tag

Tegnap sikeresen megérkezett a Miro DC30plus kártya, de mondanom se kell, hogy nem nagyon boldogultam vele este... Gyári dobozban érkezett, volt hozzá egy német manual, egy Blue-box, meg egy Premeire demo cd. Első próbára letöltöttem az 1.42-es official drivert, majd telepítettem egy Win98SE-t. Felrakosgattam (pendrive támogatás nélkül: ) ) a drivereket, majd a eljutottam odáig, hogy a miro hardware test tool már felismerte a kártyát, mind a két sorban, de a mirocapture progi nem ad képet se S-Video-n, de AV-n. Jelet biztos ad a videó, a csatlakozást is leellenőriztem, de csak egy fekete képernyő látszódik. Valami AVCAP is volt a drivercsomagban, de se az, se a VirtualDub nem látja a kártyát. Néztem, és van újabb, nem hivatalos driver hozzá, de felemás véleményt olvastam róla.

Te milyen OS környezetben, milyen software/driver-ekkel használod?

(#138) liksoft válasza Roxeus (#137) üzenetére


liksoft
nagyúr

98 alatt, évekkel ezelőtt telepítettem, azóta használom. Emlékszem, nem volt egyszerű, de nem emlékszem rá pontosan. Ahogy lesz időm, megnézem.

Azt nem tudom, pluszos-e az enyém.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#139) _sefi válasza liksoft (#138) üzenetére


_sefi
csendes tag

Hello !
Végigolvastam a topicot és eszembe jutott, hogy van a szekrényben egy Pinnacle DV500plus kártyám, és vagy ötven vhs kazettám is, amit meg kellene menteni az utókornak. Összeraktam egy gépet XPsp2-vel (ez az amit még kezel a DV500 drivere) és kerestem egy TBC-s svhs videómagnót a vaterán. Ha minden igaz akkor kedden meg is érkezik a magnó. Szerinted mi az amire oda kell még figyelni a digitalizálás során?

Köszi,
Sefi

(#140) liksoft válasza _sefi (#139) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Egy új kazettával, új felvétellel "lődd" be a rendszert. Zavarszűrős elosztóról állítsd össze az egész összeállítást. Az átjátszó kábelek is legyenek jók. A felbontást a legjobbra, a tömörítést a legkisebbre vedd (a legjobb kép legyen). Digitális utómunkákkal lehet finomítani, de legyen amit tudsz javítani, vágni.

Rendszer: Ha megy, két drive. Egy a rendszernek, egy a digitális anyagnak. Ha VirtualDub-ot használsz, ott a processor terheltségét, eldobott/beszúrt képek számát mutatja, így látható, hogy bírja-e rögzíteni az adatokat. A hangot célszerű minőségi, zajmentes bemenetre kötni, és WAV formátumban rögzíteni ( a tömörítés ront a későbbi zajszűrés lehetőségein, valamint jobban terheli a rendszert mint a sima rögzítés). Ha a nyersanyag mono, akkor monoban, ha stereo, akkor stereoban. Felbontásként a későbbit célszerű megadni (44 vagy 48kHz).

A fentiek teljesen általános capture feltételek. A digitalizáló eszköz lehetőségei felülbírálják. Így ha jól nézem a Tiéd MPEG2-ben rögzít. Sok választási lehetőség nincs. Mivel a mai gépek sokkal gyorsabbak, így a full kép, nincs crop, 48kHz hang amit tudok javasolni. Legyen gépen a legtöbb anyag, később lehet módosítani.

Úgy nézem, ez a kártya pont átmenet az analóg és digitális technika között, jó minőséget képviselve de otthoni felhasználónak. Abban a korban ez számított az "egy gombos" megoldásnak. (Én jobban szeretem az MJPG rögzítést, mert ilyenkor minden kép teljes értékű, de utómunka nélkül iszonyúan nagy, ezért kezelhetetlen. A Tiéd kompromisszumos, mert azonnal nézhető méretben is, utómunka nem kötelező, de az erősebb tömörítés miatt az analog képhez képest több a veszteség. Zaj szempontjából ez jól is jöhet ki - nézhetőbb -, de van olyan amikor látható a veszteség. Ez abból adódik, hogy a kártyának realtime kell elvégeznie azt a tömörítést, amit egy mai software sokkal több matematikával és jóval lassabban, de jobban tud elvégezni.) Összességében ha működik, akkor jó minőséget várok tőle!

Sok sikert!

Egy gépkönyv: [link]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#141) Roxeus válasza liksoft (#138) üzenetére


Roxeus
tag

Hétvégén hosszú órák eredményeképpen Win2000 alatt az 1.42-es gyári driverrel sikerült képet kisajtolnom a kártyából. Egyelőre csak sima av kábelen keresztül, meg rendszervinyóra, de csak a MiroCapture progival. Win2000 alatt a driver amit feltettem nem WDM driver, így a VirtualDub nem látja (legalábbis szerintem emiatt nem látja).

Utána a másik gépen már sikerült valami random filterekkel "javítani" a képen, és megvágni, majd egy próba konvertálást végezni MKV-ba.

Az előző hsz-edben leírt általános capture feltételek még nálam nem teljesülnek hiánytalanul, nem találtam még megfelelő arnyékolt/aranyozott scart->s-video+rca kábelt emberi áron. Zavarszűrős elosztóm van a TV-nél, az majd a capture idejére kiszerelem onnan.

Milyen további teendőim, illetve mit kellene még beszerezni a kábelen kívül a lehető legjobb minőség elérése céljából?

Illetve maradjon a Win2000 ezzel a driverrel, vagy Win98 alatt stabilabb-e valamivel a driver? Win98 vagy Win98SE ami alatt sikerült a működő rendszered öszzeállítani? Ha nem titok, akkor milyen konfigurációban van a DC30-asod?

_sefi:
Milyen típusú videómagnót néztél ki? Csak nem a Panasonic NV-HS1000-t? :)

[ Szerkesztve ]

(#142) LámaZ


LámaZ
addikt

Megérkezett a 9 dolláros digitalizáló kütyü, de sajnos eddig nem sikerült működésre bírnom.
Váltakozó szürkés vízszintes vonalaknál többet még nem tudtam kihozni belőle. Talán az ffdshow-val kellene még bíbelődnöm, ugyanis telepítve van...

Legyen minden jó!

(#143) liksoft válasza LámaZ (#142) üzenetére


liksoft
nagyúr

Hasonlót itthon is lehet olcsón kapni. Ezeknek a belseje legtöbbször egy USB analog tuner "kiherált" változatát tartalmazza. Lehet velük digitalizálni, de dedikált videokártya mellett jó, ha kétmagos proci van minimum a gépben! Iszonyúan erőforrás igényesek (nem gond, csak kell hozzá), ami viszont a nagyobb baj, hogy a szinkronjel és szín áramköreik gyengék. Így egy rossz minőségű régi felvételt nem tud rögzíteni. Ráadásul ha régi TV felvételről beszélünk, az SECAM kódolású, és azt egyáltalán nem tudják.

Vagyis használható, de csak korlátozottan, és jó felvételekhez.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#144) somi55


somi55
csendes tag

Sziasztok
Gigabite GT-P8000 kártyát kaptam,VHS szalagokat szeretnék digitalizálni vele.
Tudtok segíteni ebben?
Tapasztalatokra,használatára való információkra gondolok.

(#145) liksoft válasza somi55 (#144) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Csak leírás alapján: Sima TV tuner. Ettől még simán lehet jó.

1. A hozzá adott programmal digizel.
2. Ha WDM kompatibilis, akkor VirtualDub tudja kezelni. Ebben az esetben célszerű ezt használni, mert nem általános rutinokat tartalmaz, hanem kifejezetten digire optimalizált a felvevő modulja. Jó, ha MJPG codec-et tudsz használni. Iszonyúan sok beállítási lehetősége van, itt ilyen szinten leírhatatlan. Áldozz a próbafelvételekre (különböző beállítások) egy hetet legalább, mire "összenősz" vele, és utána élesben.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#146) LámaZ válasza liksoft (#143) üzenetére


LámaZ
addikt

Végülis úgy sikerült beüzemelni, hogy a set-top box kompozit kimenetére kötöttem.
A Uleadben most már látszik a TV, de a hang pl. pocsék.

Legyen minden jó!

(#147) liksoft válasza LámaZ (#146) üzenetére


liksoft
nagyúr

Van egy olyan érzésem, jobb nem is lesz. De ennyiért ha van egyáltalán kép, az már jó.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#148) LámaZ válasza liksoft (#147) üzenetére


LámaZ
addikt

A VHS-ről azért nem tudtam digitalizálni, mert a VCR-emnek csak SCART kimenete van, így adaptert kellett beiktatnom, és úgy néz ki, hogy azon keresztül nem működik a dolog.
Ha a lejátszónak vagy tunernek van közvetlen kompozit (RCA) kimenete, akkor érzékeli a jelet, és tud digitalizálni, bár - ismétlem - nem valami jó minőségben.
Az itthoni kereskedők amúgy 4990 ft-ot kérnek ugyanazért a termékét, amit én külföldről 9 dollárért kaptam, és a szállítás ingyenes volt.

Legyen minden jó!

(#149) liksoft válasza LámaZ (#148) üzenetére


liksoft
nagyúr

A SCART-on (ha korrekt), ott kell lennie a kompozit kimenetnek is. Fejből nem tudom melyik lábon. Megnéztem.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#150) LámaZ válasza liksoft (#149) üzenetére


LámaZ
addikt

OK, de az ember épp azért vesz SCART-RCA adaptert, hogy ezekkel már ne legyen dolga.
Az én adapterem egyébként müxik is, amikor pl. tévére viszem a jelt, de úgy néz ki, hogy a digitalizáláshoz ennél több kell.

Legyen minden jó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.