Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) liksoft válasza TiberiusX (#948) üzenetére


liksoft
nagyúr

SCART IN és OUT is van rajta. Vagyis átalakító kell hozzá.
Videó: [link]
Átalakító: [link]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#952) cocka válasza TiberiusX (#948) üzenetére


cocka
veterán

DVD lejátszón milyen kimenetek vannak a SCART-on kívül?

Mert akár SCART-on is átvezetheted a képet a DVD lejátszóra.

(#953) cocka válasza liksoft (#951) üzenetére


cocka
veterán

Úristen de rossz, még egy RCA videokimenet sincs. Ami elöl van, az gondolom bemenet.

(#954) qnadam válasza cocka (#953) üzenetére


qnadam
veterán

két s-vhs meg egy vhs videó van itthon, 2-3 minidv, egy hdv, 1-1 hi8 és d8 meg egy szakadt vhs-c kamera van itthon (és ezek csak a kazettásak), utóbbit kivéve egyiken sincs rca videókijárat. eddig nem tűnt fel, hogy olyan borzalmas lenne.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#955) qnadam válasza cocka (#952) üzenetére


qnadam
veterán

a vhs képét hogyan vezetné be egy dvd lejátszóba? és minek?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#956) TiberiusX


TiberiusX
tag

No meg lett a probléma, csak bemenet volt.
Vettem egy Scart-3RCA adaptert és működik.

Amúgy valaki használja még ezt a kütyüt amit linkeltem?
Nem túl jó, gép nem ismeri fel. Eszközöknél előjön-eltűnik, a Windows próbálkozik felismerni.
Illesztők fent vannak hozzá.
Milyen efféle eszközt lenne érdemes beszerezni ami nem aranyárban van?

(#957) qnadam válasza TiberiusX (#956) üzenetére


qnadam
veterán

nem kontaktos az usb? akkor szokott így jönni-menni.

én az analóg bemenetes dv (vagy d8) kamerában hiszek, de ahhoz a gépre is kell egy firewire port.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#958) TiberiusX válasza qnadam (#957) üzenetére


TiberiusX
tag

Most felismerte.
OBS-ben eszközként látja, hozzáadom de nem mutatja a képet, ez mitől lehet?

(#959) liksoft válasza TiberiusX (#958) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ezek az eszközök eredetileg XP és W7 alá készültek. Nem tudom mi van fent, de én megnézném először W7 alatt.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#960) vzoli1987


vzoli1987
aktív tag

Most ezt akarom kipróbálni, esetleg vki próbálta már?

https://github.com/VideoMem/ld-decode

Huawei P30 ||| VU+ DUO 2 Kodi 18.8

(#961) qnadam válasza vzoli1987 (#960) üzenetére


qnadam
veterán

nem próbáltam (se alkalmas capture kártyám, se szakértelmem a lejátszó hekkeléséhez), de ha kipróbáltad, mindenképp írd meg, mire jutottál :)
amikor legutóbb néztem ezt a projektet, színeket még nem tudott dekódolni, nem tudom, most hol tart. de sok fantáziát látok a lejátszó képfeldolgozásának kikerülésében :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#962) vzoli1987 válasza qnadam (#961) üzenetére


vzoli1987
aktív tag

nekem főleg a macrovision miatt is erdekelt, a héten jön a kari

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 ||| VU+ DUO 2 Kodi 18.8

(#963) eagleberg


eagleberg
tag

Sziasztok. NTSC VHS videokazetta digitalizálásában tud valaki segíteni Szegeden és környékén? Köszi.

(#964) cocka válasza eagleberg (#963) üzenetére


cocka
veterán

Ennek kapcsán az jutott eszembe, hogy vajon ezek az európai PAL és SECAM rendszereket támogató videómagnók vajon támogatnak-e NTSC-t. Mert ha csak néhány, akkor muszáj nyomozni, hogy melyik a jó.

(#965) qnadam válasza cocka (#964) üzenetére


qnadam
veterán

nagyon kevés.

Many 1990s-onwards videocassette recorders sold in Europe can play back NTSC tapes. When operating in this mode most of them do not output a true (625/25) PAL signal, but rather a hybrid consisting of the original NTSC line standard (525/30), but with colour converted to PAL 4.43 MHz—this is known as "PAL 60" (also "quasi-PAL" or "pseudo-PAL") with "60" standing for 60 Hz (for 525/30), instead of 50 Hz (for 625/25). [...] Some TV tuner cards or video capture cards will support this mode (although software/driver modification can be required and the manufacturers' specs may be unclear). A "PAL 60" signal is similar to an NTSC (525/30) signal, but with the usual PAL chrominance subcarrier at 4.43 MHz (instead of 3.58 as with NTSC and South American PAL variants) and with the PAL-specific phase alternation of the red colour difference signal between the lines.
@wiki

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#966) eagleberg válasza qnadam (#965) üzenetére


eagleberg
tag

Van olyan videómagnóm ami lejátsza az NTSC-t. Két félét is próbáltunk. Igen ezek lejátszák az NTSC-t. Tv-n tökéletes is a kép. De felvenni nem igazán tudod. Ezek ilyen öszvér formátumot generálnak. PAL60 a neve. Ezeket a szabvány PAL videofelvevők nem szeretik. Egyedül a HDD-s rögzítő jó lenne, de abból sem mindegyik. Ilyenből 1-et próbáltam, egy LG-t. De azzal nem volt jó a kép. A kép fele lelógott és fent jelent meg. Ebben a HDD-s rögzítőben lehet hogy nem volt TBC. Olyan kéne amiben van, de az meg nincs ugye...
Eredeti NTSC-s videomagnó is jó lenne, de az sincs...

Gondoltam hogy rendelnék valami digitalizálót ami biztos ismeri a pal 60-at.
Megcsinálnám a 6 kazettát és visszaküldeném (elállnék a vásárlástól) :Y
De nem tudom melyik lenne biztos jó, mert itt is nagy a szívás lehetősége.

[ Szerkesztve ]

(#967) cocka válasza eagleberg (#966) üzenetére


cocka
veterán

Vagy a konverter amit én használok, tudom erre itt fújol a többség, de jobb híján.. (ez támogat NTSC-t is):

[link]

Sajnos széthúzza a képet 720p-re vagy 1080p-re meg persze az is nagy kérdés, hogy tud-e valamit kezdeni a PAL60-as jellel.

(#968) djnice válasza eagleberg (#966) üzenetére


djnice
veterán

Pioneer és újabb Sony (rebranded Pio) felvevők tudják az NTSC-t rögzíteni.

(#969) qnadam válasza djnice (#968) üzenetére


qnadam
veterán

a tőled vett jvc lehet, hogy tud natív ntsc lejátszást? valahonnan ez rémlik, de lehet, hogy keverem valamivel.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#970) eagleberg válasza djnice (#968) üzenetére


eagleberg
tag

Nem az NTSC rögzítéssel van a probléma (arra van eszközöm). Hanem hogy nem tudok NTSC-t úgy lejátszani hogy az maradjon is ténylegesen NTSC. Minden(?) PAL/MULTI rendszerű videó átalakítja PAL60-ra. Ami zsákutca. (E-bay.com-ről meg nem fogok Amerikából NTSC videót rendelni.)

[ Szerkesztve ]

(#971) qnadam válasza eagleberg (#970) üzenetére


qnadam
veterán

ha lenne ntsc kazettám, kipróbálnám, hogy mi jön ki a jvc-ből, és ha pal60, akkor a pio felvevő ezt vajon tudja-e ntsc-be visszakonvertálni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#972) liszi70


liszi70
nagyúr

Hanggal kapcsolatos problémám van. Most már második vhs kazettám, amit betéve a lejátszóba, először tökéletes a hang, aztán amikor néhány másodperc után a sáv-keresés (fej-állítás) befejeződik és sztereóra vált, akkor elmegy a hang. Nem minden kazettával van gond, és több lejátszóban is próbáltam. Csak egy mono lejátszó beszerzése lehet a megoldás, vagy van más tippetek?

(#973) Martinboy válasza cocka (#967) üzenetére


Martinboy
csendes tag

Szia! Nekem van hozzá videóm, ha még aktuális, szólj.

(#974) Martinboy


Martinboy
csendes tag

Sziasztok! Volna egy problémám a VirtualDUB-al, hátha valaki tud segíteni.

WinDv-vel digitalizálok egy Sony miniDV kamerával firewire-n keresztül, előtte egy Panasonic DMR-ES15 (passthru-ként), az előtt pedig egy VHS magnó van. 720x576-ba DV-AVI-ba megy a digitalizálás, 25 frame, 50 fields.

Látszólag minden oké, bármelyik videószerkesztőbe töltöm be a file-t, semmi gond, de ha a VirtualDUB-ba, na akkor jön a borzalom... A VirtualDUB ugyanis valamiért a mozgásoknál vízszintesen becsíkozza a képet még akkor is, ha csak az eredeti forrás (bal) ablakát nézem. Ha meg bekapcsolom a deinterlace szűrőt, akkor ugyan megszűnnek a csíkok, de akkor meg hajlamos a gyors mozgásokat vízszintes hullámzássá alakítani, ami fura, mert az eredeti file-t bármi mással nézve nem jelentkezik ez az interlace jellegű fésűs hatás.

Szeretném használni a VirtualDUB filtereit, fehéregyensúly, crop, átméretezés, stb. de így képtelenség, mert az összes videót tönkreteszi.

Szerintetek mi lehet a gond, és főleg a megoldás?

(#975) cocka válasza Martinboy (#973) üzenetére


cocka
veterán

Mihez is?

(#976) Martinboy válasza cocka (#975) üzenetére


Martinboy
csendes tag

NTSC-s kazetta digitalizálásához.

(#977) liksoft válasza Martinboy (#974) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Nem lehet codec probléma? 32/64 bit verzió esetleg?
Nekem olyan volt, hogy FF-be ment át a kép, és "eldőlt". Nem kerestem rá megoldást, megkerültem. Egy olyan konvertert használtam, ami más formátumba átalakította, nagyobb bitráta mellett, így bár biztosan volt minőségromlás, azt nem vettem észre.

Fehéregyensúlyra mit használsz? Pont a héten kerestem, de jót nem találtam.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#978) qnadam válasza Martinboy (#974) üzenetére


qnadam
veterán

váltottsoros videó, viszont a virtualdub ilyen bután mutatja. a probléma az, hogy sok filter nem kezel interlace-elt videót rendesen, ilyenkor megoldás lehet, hogy szétdobod a 25i anyagot felezett felbontású 50p-vé, filter, majd vissza. vagy használsz rendes videószerkesztőt :)

mondjuk ha fényerőt meg ilyesmit tekergetsz csak, annak kb mindegy úgyis, ha váltottsorosan is megy ki az anyag, akkor jó kell, hogy maradjon. átméretezni meg minek egy sd videót? :)

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#979) cocka válasza Martinboy (#976) üzenetére


cocka
veterán

Az ugye nem baj, hogy én csak másnak válaszoltam az NTSC-s kazetta mizériára? Nem én kértem az NTSC-s digitalizálásról tanácsot.

(#980) liksoft


liksoft
nagyúr

Sziasztok!

Ismerősöknek eltűnt a Hi8 kamerájukhoz adott AV kábel. Gondoltam segítek. Na, itt belefutottam abba, hogy ahány rajzot látok, mindenhol más a bekötés!
A két kamera: Canon G15Hi, és Samsung VP-W75.
3,5mm 4 pólusú jack, ahol talán a "<fehér,sárga,föld,pirosI-----~~~~kábel" változat lehet a befutó. (Left, Y, test, Right)
Ha valakinek van pontos bekötése, a Canon lenne talán a fontosabb.
A Canon kézikönyve a kábelre "C-250 AV"-t mond.
Előre is köszönöm!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#981) kukulec


kukulec
őstag

hali, van több tucat vhs kazettám, illetve egy Sony SLV SE 40 lejátszóm. hogyan a legcélszerűbb pc-re kötni és digitalizálni a kazettákat?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#982) eagleberg válasza kukulec (#981) üzenetére


eagleberg
tag

Kéne egy olyan videokamera ami a bemetenére jövő analóg videojelet azonnal átalakitja digitális jellé. A kamera kimenete firewire vagy más néven iLink. És akkor kéne hogy legyen a gépedben firewire port hogy tudja fogadni a digitális jelet.
Egyébként meg 4-6 ezer forinért lehet venni USB-s digitalizálókat, de az szerintem nem lesz olyan jó minőség mint a fenit videokamerás digitalizálás.

(#983) kukulec válasza eagleberg (#982) üzenetére


kukulec
őstag

Remek, kezdetben akkor ez a sima kábeles lesz a nyerő. Fogalmam sincs, hogy mik vannak a kazettákon 😃 milyen programot ajánlasz?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#984) liksoft válasza liksoft (#980) üzenetére


liksoft
nagyúr

UP !!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#985) eagleberg válasza kukulec (#983) üzenetére


eagleberg
tag

Windows-os programokat nem ismerem. Én a videokamerás firewire módszert használtam, és egy régebbi mac-en lévő iMovie programmal importáltam és konvertáltam H264-be. Olvass vissza, biztos van róla vmi info.

[ Szerkesztve ]

(#986) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
Régi családi videók be lettek digitalizálva, de az idő megette a minőséget.
Szeretnék valamicskét javítani rajtuk.
De fogalmam sincs hogyan.
Kerestem tutorial -t youtube -on, de sehol se találtam semmit.
Nem nagy dolgot szeretnék, szín korrekció, zaj szűrés, apróságok, esetleg ha lehetséges a vhs csíkok enyhítése.
Nem kell nagyobb felbontás se semmi csoda, csak amit otthon meg lehet vele csinálni nagyobb tudás nélkül.
A munkahelyemen van Final Cut Pro, és Adobe Premier Pro is, ha ezzel lehet ilyeneket csinálni akkor azt használhatom.
Tudnátok segíteni ebben?

(#987) lanszelot válasza lanszelot (#986) üzenetére


lanszelot
addikt

Ezt használta valaki?
PF Clean

/fenti probémához keresem még mindig a megoldást/

(#988) qnadam válasza lanszelot (#986) üzenetére


qnadam
veterán

milyen formátumban vannak a videók? ha már rommá vannak tömörítve, úgy nehezebb a helyzet. egyáltalán mit értesz vhs csíkok alatt?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#989) lanszelot válasza qnadam (#988) üzenetére


lanszelot
addikt

Amibe a capture card rakta, nem tudom milyen formátum mpg4 sztem.
Nem a csíkok a legfontosabb, inkább a szín. Pl sok van ahol szinte minden fehér. Fehér ég pl.
A csíkokra írtam is hogy HA, de szerintem az veszett fejsze nyele. A csíkok a szalag hiba okozta csíkok.
Próbáltam keresni premier pro color correction, de mind egy jó minőségről lerontott videóval manipulálnak, ami közel sem ugyanaz. Ugyanez Final cut videóknál.
Ezért irtam ide, hátha van valami megoldás kicsit színesebbé tenni a videókat.

(#990) liksoft válasza lanszelot (#989) üzenetére


liksoft
nagyúr

Kéne legalább pár másodperces anyag, mert így az elmondásból pontosan nem érthető a gond.

A hiba pontos ismerete nélkül annak orvoslása lehetetlen. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#991) liszi70 válasza lanszelot (#986) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nincs meg az eredeti vhs kazetta? Hátha be lehetne (másik lejátszóval, más progival, tbc-vel stb.) normálisabban digizni. Könnyebb a digitalizálásnál törekedni a legjobbra, mint rossz anyagot kijavítani, ami szerintem veszett fejsze nyele.

#990liksoft
"A hiba pontos ismerete nélkül annak orvoslása lehetetlen."

Erről dr. Bubó egyik remek mondása jutott eszembe:
Állapíts meg bátran bármilyen bajt, előbb-utóbb majd csak beszerzi a beteg.
:D

(#992) qnadam válasza lanszelot (#989) üzenetére


qnadam
veterán

ami teljesen fehér (255, 255, 255) abban már nincs semmi információ, abból már semmivel nem hozol ki plusz információt. a dropoutokra valószínűleg van virtualdub plugin vagy avisynth script, de leginkább jó videóval érdemes lejátszani, az már eleve sokat segítene rajta.
hogy érted, hogy a premiere lerontott videóval dolgozik?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#993) lanszelot válasza liszi70 (#991) üzenetére


lanszelot
addikt

Eredetileg kis kazettára mentette a videokamera, az át lett másolva nagyra, hogy lejátszható legyen. Tehát nincs.
Szerintem ez akkor bukta :/

qnadam: a tutorial szót vmiért törölte a telefonom :) a tutorial videók mutatják be lerontott videóval, ami persze hogy vissza állítható.

Főleg a fehér részekből próbálok valamit kihozni, de akkor ezért nem sikerül :(

(#994) qnadam válasza lanszelot (#993) üzenetére


qnadam
veterán

kellene valami minta, így látatlanban nincs sok értelme tippelgetni. ha az eredeti felvételen ki van égve valami, az már mindenképp úgy marad, ha digitalizáláskor csúszik el teljesen fehérbe, azon újradigitalizáláskor még lehet segíteni. de inkább az előbbi a jellemző, a régi videókamerák nem a dinamikatartományukról voltak híresek.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#995) liksoft válasza lanszelot (#993) üzenetére


liksoft
nagyúr

Mi volt a "kis kazetta", és mi a "nagy"?
Valamint a "nagy" nincs meg, hogy újabb digizést lehessen megpróbálni?

Úgy érzem, elbeszélünk egymás mellett. Kevés információt adsz, és az ötletekre problémát hozol fel.

Minta - minta - minta !!!!!! Enélkül senki nem tud segíteni!

Egyébként a VirtualDub és filterei pont ilyenre lettek kitalálva, de ott sem mindegy, miből lehet dolgozni!

:W :W :W :W

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#996) qnadam válasza liksoft (#980) üzenetére


qnadam
veterán

az internetek alapján a canon és a sony kiosztása (a végétől kezdve bal, kép, föld, jobb) egyezni látszik, de ez nem saját tapasztalat. a linken mindenesetre elég sok típust írtak a kompatibilitási listába.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#997) kukulec válasza eagleberg (#985) üzenetére


kukulec
őstag

köszönöm a javaslatot, de végül vettem egy Elgato-t és boldogság van.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#998) cocka válasza liksoft (#990) üzenetére


cocka
veterán

A hiba pontos ismerete nélkül annak orvoslása lehetetlen.

Ezt üzenném a mostani helyzetben az orvosoknak és az egészségügyi dolgozóknak is. :DDD

(#999) liksoft válasza qnadam (#996) üzenetére


liksoft
nagyúr

Köszönöm, pont ezt találtam meg én is, és gyakorlati megerősítésre vártam volna.

Sajnos az ez alapján lévő próba nem sikerült. Vagy a kimenet ment tönkre (a keresőben jó a kép), vagy nem ez a bekötése. Kutatok tovább. Vagy jó kábel, vagy másik lejátszó lesz a vége.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1000) liksoft válasza cocka (#998) üzenetére


liksoft
nagyúr

A jelen helyzetre inkább azt mondanám, a politikának nem kéne beleszólnia az orvosok munkájába, inkább segítséget kéne nyújtania! Van az a helyzet mikor a gáncsoskodás és az "én jobban tudom" nem a megoldás felé visz! És ez sajnos szerintem az egész lasztira vonatkozik, ahol élünk. :B

(Van egészségügyi dolgozó a családban. Bocs..... :B )

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.