Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) liszi70 válasza liszi70 (#800) üzenetére


liszi70
nagyúr

Most nézem, ha a drive-on játszátok le, úgy sokkal rosszabb a kép. Le kell tölteni, hogy valódi minőségében pompázzon. :D

(#802) djnice válasza liszi70 (#800) üzenetére


djnice
veterán

Az elsőt nem lehet letölteni :)

(#803) liszi70 válasza djnice (#802) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nálam le lehet. :F Próbáld meg másik böngészővel is.

(#804) liszi70 válasza liszi70 (#800) üzenetére


liszi70
nagyúr

A 3 videómagnó:
Samsung SV-655GX
LG V390H
Panasonic NV-HV60

(#805) djnice válasza liszi70 (#803) üzenetére


djnice
veterán

Letöltési jogosultság:
A megtekintő felhasználók nem tölthetik le

A többinél:
A megtekintő felhasználók letölthetik

(#806) liszi70 válasza djnice (#805) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nem értem. Itt a link még egyszer, de megnéztem, ugyanaz mint az első link, ami nálam továbbra is letölthető, és ugyanúgy osztottam meg, mint a többit, ami viszont nálad is jó. :D
Ha továbbra sem megy, akkor próbáld meg itt.

[ Szerkesztve ]

(#807) djnice válasza liszi70 (#806) üzenetére


djnice
veterán

A fileposta link működött.
Egyedül a 2-esnél működött rendesen az AGC, talán az a Panasonic, amúgy mindegyik igényelne egy jó line TBC-t és egy S-VHS videóval sokkal több részlet is kihozható lenne a felvételből. Amúgy csak a sample kedvéért deinterlacelted? Mert jobb lenne 50i-n hagyni ezeket.

[ Szerkesztve ]

(#808) liszi70 válasza djnice (#807) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszi, hogy megnézted! :)
Nem "deinterlaceltem" semmit. Így rögzítettem annak idején Terratec Cinergy 400 kártyával, Ulead Studio programmal kapcsörözve, mpeg2 kódolással, 8000 kbps-ben. Az 50i nem is volt elérhető számomra. Most a vágásnál konvertáltam mp4-be, megtartva az alap tulajdonságokat.

[ Szerkesztve ]

(#809) qnadam válasza djnice (#799) üzenetére


qnadam
veterán

A legrészletgazdagabb képet a Pana SVHS-ek adják, utána jön a JVC.

nehéz ügy, többek szerint a pana csak túlélesít. most hogy van itthon mindkettő, hajlok arra, hogy ez a helyzet :) persze ez nem széleskörű tapasztalat, csak egy szem hs1000 és s7600 alapján. számomra a jvc képe valamivel természetesebb, de mind a kettő jó.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#810) liszi70 válasza garga01 (#684) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nagyon régen volt, amikor erről beszéltünk, de most jött el az idő, hogy ki is próbáljam a Sony DCR-TRV22E miniDV kamerát, hogy a tbc-jét ki tudjam használni a jobb minőség érdekében. De az istennek nem jön össze.... Mindent úgy kötök össze, ahogy a leírásban van, de sem a sonyval, sem egy Canon XL1S miniDV kamerával nem jön össze. Valami zajos hang kijön a sonyból, de semmi kép nem jelenik meg a pc-n. A kamera és a firewire kártya közötti rész biztosan rendben van, mert amikor kazetta lejátszás, vagy élő felvétel megy a kamerán, az megjelenik a pc-n, de ami videólejátszóba dugott ilyenből semmi nem jelenik meg. Így volt összekötve mindkét kamera. Mi lehet a gond szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#811) qnadam válasza liszi70 (#808) üzenetére


qnadam
veterán

akkor rögzítéskor deinterlace-elted, ami azért nem jó, mert a mozgási infó felét ki is dobtad vele rögtön.
nekem talán a hármas tetszett a legjobban, a kettesben meg az agc talán túl jól is működik, mert ugyan valóban kevesebb részlet vész el a kiégéseknél, de cserébe a kiégett részek is szürkék, a kép pedig kevésbé éles, mint a másik kettő.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#812) qnadam válasza liszi70 (#810) üzenetére


qnadam
veterán

a kamerán megjelenik a kép?
a sony saját kábelét használod? mert többféle kiosztás is használatos, van nekem is olyan 3rca - 4p jack kábelem, amivel nincs kép a sonyval.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#813) liszi70 válasza qnadam (#811) üzenetére


liszi70
nagyúr

"akkor rögzítéskor deinterlace-elted, ami azért nem jó, mert a mozgási infó felét ki is dobtad vele rögtön"

Lehet. Mit kellett volna tennem, vagy mit tegyek most? Az mpeg2 volt az akkori legpraktikusabb megoldás, főleg a dvd-re írás miatt. Manapság miben szokás elmenteni, hogy a "mozgási infó fele" ne vesszen el? (Különben meg deinterlace nélkül tök idegesítő az a sok csík. :D)

(#814) liszi70 válasza qnadam (#812) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nem, a kamerán sem jelenik meg a kép. Nem a sony kábelét használom, az nincs már meg. Ebay-ről rendeltem.
De a canon egy másik kábellel van összekötve (ahhoz sima 3 színű rca kell), de úgy sem jó. Két PC-n is próbáltam mindkettőt, win10>MovaviVideoEditor, aztán kínomban egy xp>movie maker-en is megnéztem. :B

[ Szerkesztve ]

(#815) qnadam válasza liszi70 (#813) üzenetére


qnadam
veterán

nem az mpeg2 a baj, hanem hogy 50i-ben kellett volna rögzíteni, mert úgy van a kazettán is.
ha jó lejátszót használsz, nem lesz csíkos.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#816) qnadam válasza liszi70 (#814) üzenetére


qnadam
veterán

teljesen felesleges különböző szoftverekkel próbálkozni, ha a kameráig sem jut el a kép.
a canonnál mondjuk sok ilyen hibalehetőség nincs, vcr módban próbáltad?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#817) garga01 válasza liszi70 (#810) üzenetére


garga01
senior tag

Szia! Kamerán is be kell állítani, hogy AV-jelet DV-re küldje. Külön amúgy a video ad ki jelet a scart átalakítóval? Próbáld ki egy tv-n. Kamerába 4 pin-es (hozzávaló!) jack kábel kell.
Ha a kamerában RCA>jack és FireWire kábel is be van kötve, akkor ellenőrizd az alábbit a kamera menüjében:
Fn->menu>egyet le (V ikon)->exec->lelapozol A/V->DV OUT pontra, exec->ON-exec.
Kilépsz és innentől mennie kell a jelnek AV-ról DV-re. A kamerán látnod kell a képet, és ha nyitva az LCD kijelző a hangot is.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#818) liszi70 válasza garga01 (#817) üzenetére


liszi70
nagyúr

Szia!
Köszi a reagálást!
Igen, a AV->DV out funkció be van kapcsolva. És a videó is kiadja a jelet az átalakítóval, a kamera nélkül minden további nélkül ott a jel a gépen.
Amit írtál, mindjárt megnézem.

(#819) garga01 válasza liszi70 (#818) üzenetére


garga01
senior tag

Még a jack->AV kábelre tudok gondolni, hogy kontakt hibás/szakadt esetleg. Ha van multimétered próbáld meg kimérni. Jack dugót jól bedugtad, tövig a kamerába?

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#820) liszi70 válasza garga01 (#819) üzenetére


liszi70
nagyúr

Már én sem tudok másra gondolni, mint a kábelre, de az a gyanús, hogy a canonnal sem sikerült a mutatvány, pedig ahhoz nem is az a kábel kell, hanem sima 3 színű rca. Annak a menürendszerét is áttúrtam, azon nem is találtam hasonlót sem, mint a sony-n a A/V->DV OUT=ON :F

(#821) garga01 válasza liszi70 (#820) üzenetére


garga01
senior tag

A Canon-t nem ismerem. Esetleg másik jelforrást is próbáltál a kamerával pl. set-top-box?
Azt nem írtad még meg, kamera kijelzőén se látod/hallod a képet?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#822) liszi70 válasza garga01 (#821) üzenetére


liszi70
nagyúr

Másik jelforrást nem próbáltam, de ezzel a videómagnóval is jónak kellene lennie, egész biztos, hogy kijön a videójel az átalakító után is.
A kamera kijelzőjén semmi nem jelenik meg a jelből, csak egy nagy szürkeség. A hang viszont hallható a kamerán, de eléggé zajos, recsegős.
Biztos, hogy jól be volt dugva a kábel, többször leellenőriztem.
(A canonnak ilyen a bemenete.)

[ Szerkesztve ]

(#823) qnadam válasza liszi70 (#822) üzenetére


qnadam
veterán

az ebayes kábelnek szinte biztos, hogy nem jó a lábkiosztása. a canont passzolom, de először a keresőjében kell megjelennie a képnek, utána lehet gondolkozni, hogy jut el a számítógépig.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#824) liszi70 válasza qnadam (#823) üzenetére


liszi70
nagyúr

Akkor még egy szavazat a kábelre. Szerzek egy másikat, de mi ennek a pontos neve, hogy biztosan jó lábkiosztású és megfelelő legyen?

(#825) qnadam válasza liszi70 (#824) üzenetére


qnadam
veterán

ez a kiosztás, gondolom olyan kell, ami sonyhoz passzol. de én előbb a canonnal próbálkoznék ingyen :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#826) liszi70 válasza qnadam (#825) üzenetére


liszi70
nagyúr

"gondolom olyan kell, ami sonyhoz passzol"

Jaaaa, tehát gyártónként más-más lehet a kiosztás? Gondolta a fene, én csak azt néztem, hogy pirosfehérsárga meg 4 pólusú jack legyen rajta, és már nyomtam is a rendel gombot,. :D
A canonnal teljesen csődöt mondtam, fogalmam sincs, mit lehetne másképp csinálni. A sonynál legalább felcsillant a rossz kábel lehetősége. :)

(#827) garga01 válasza liszi70 (#824) üzenetére


garga01
senior tag

Multimlétered nincs véletlen? Azzal ki tudod mérni, legfeljebb ezt a rossz bekötésű kábelt elvágod középen és átkötöd hogy jó legyen.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#828) garga01 válasza liszi70 (#826) üzenetére


garga01
senior tag

Írtam is az első hsz-ben, hogy a kamerába 4 pin-es (hozzávaló!) jack kábel kell.
Van kb 3-4 féle bekötésű ilyen jack-AV kábel.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#829) qnadam válasza garga01 (#827) üzenetére


qnadam
veterán

az átkötés ötlete jó, de ezekben a kábelekben annyira vékony vezeték van, hogy nagyon nehéz velük dolgozni. akkor már inkább érdemes csatlakozónként megvenni és házilag építeni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#830) qnadam válasza liszi70 (#826) üzenetére


qnadam
veterán

közben az internetek azt mondják, hogy a canonnal fel tudsz venni analóg jelet a kazettára, de passthrough nincs.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#831) liszi70 válasza garga01 (#828) üzenetére


liszi70
nagyúr

Oké, hogy "hozzávaló", de sajnos nincs meg az eredeti kábel. Arról meg fogalmam sem volt, hogy ebből többféle van. :B
Egyébként ott a pont mindkettőtöknél, mert most kimértem, és tényleg másképp van a kiosztás, mint qnadam linkjén. Bár egy másik kamera szerepel benne, de gyártón belül csak nem variálgatják a kiosztásokat. :F
Ahogy írtad is, elvágom középen, és összeforrasztgatom, bár nem én vagyok a szegény elektroműszerész legkisebb fia. :D

[ Szerkesztve ]

(#832) liszi70 válasza qnadam (#830) üzenetére


liszi70
nagyúr

"a canonnal fel tudsz venni analóg jelet a kazettára, de passthrough nincs"

Hoppá... Hol olvastad?

"ezekben a kábelekben annyira vékony vezeték van, hogy nagyon nehéz velük dolgozni"

Igen, ránézésre és tapintásra is így van, de már csak azért is felvágom a hasát, és kiélem rajta a hülyeségem miatti dühömet. :D

[ Szerkesztve ]

(#833) qnadam válasza liszi70 (#832) üzenetére


qnadam
veterán

itt. de a leírása se állít olyat, hogy ami bemegy, az közben ki is tud menni a tüzesmadzagon.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#834) liszi70 válasza qnadam (#833) üzenetére


liszi70
nagyúr

Értem, köszönöm. Akkor Canon passthrough-kísérletek befejezve. :)

Viszont most felvettem vele (miniDV kazettára) ugyanarról a videókaziról ugyanazt a részletet, mint amit drive-ra raktam. Akinek van kedve, megköszönném ha időt szán rá, és összehasonlítja a 3-as számú felvétellel. Ezek a Samsung magnóval készültek, ezért azzal érdemes összevetni. Kíváncsi vagyok, szerintetek melyik néz ki jobban. (A Canon felvétele kicsit túlszaturált volt egyébként, abból szerkesztésnél lejjebb vettem, így kb. olyan lett a színerősség, mint a 3-as, PC-s felvételnél.)
Itt van a linkje, remélem letölthető lesz:
[link]

Ebben a Canon XL1S-ben lehetséges, hogy van TBC?

[ Szerkesztve ]

(#835) djnice válasza liszi70 (#834) üzenetére


djnice
veterán

A Canon-ban nincs Line TBC, ez látszik is sajnos. Add el a 3 db VHS magnót és vegyél helyette egy TBC-s S-VHS-t :)

[ Szerkesztve ]

(#836) liszi70 válasza djnice (#835) üzenetére


liszi70
nagyúr

Na, akkor itt lesz egy TBC-s, ugyanis sikerült működésre bírni a Sony kamerát. :) Szereztem egy vadi új kábelt, kimértem, pont az a kiosztás, ami qnadam linkjén volt. Ezzel azonnal megjelent a kamera kijelzőjén a kép. Köszönöm qnadam és garga0 segítségét a hibafeltárásban! :R
Ha valakinek van kedve letölteni és összehasonlítani a digizéseket, hát ez a 2 maradt versenyben:
Samsung SV-655GX lejátszó > PC, Terratec Cinergy 400 tunerkártya
vs.
Samsung SV-655GX lejátszó > Sony DCR-TRV22E miniDV kamera > PC, firewire kártya
Köszönöm!

(#837) liszi70 válasza djnice (#835) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Add el a 3 db VHS magnót és vegyél helyette egy TBC-s S-VHS-t"

Egy svhs beszerzésén elgondolkodok, ha tényleg annyival jobb a képminősége. Az svhs a tbc miatt jobb, vagy alapból is szebb képet ad sima vhs anyagról is?

#807djnice
"Egyedül a 2-esnél működött rendesen az AGC, talán az a Panasonic"

Igen, eltaláltad, a 2-es a Panasonic. :) Ezzel együtt összességében nekem nem jobb a minősége mint a 3-as Samsungé. Talán picit mosottabb és mintha remegősebb is lenne a pana képe.

[ Szerkesztve ]

(#838) qnadam válasza liszi70 (#837) üzenetére


qnadam
veterán

a tbc időnként még problémákat is tud okozni, szóval néha kikapcsolva hagyom :)
testvértopikban már mutattam, gyári kazetta (jvc hr-s7600 --> pio dvr-550h passthrough --> sony trv30e --> pc) ilyen tud lenni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#839) liszi70 válasza qnadam (#838) üzenetére


liszi70
nagyúr

Most nem tudom letölteni a linkedet, a fiam bitorolja a szobám online tanulással. :) Amint visszakapom, megnézem. Miért kellett közbeiktatni a hdd-s pio-t, nem mehetett volna közvetlenül a sony kamerára a jvc képe?

A Panasonic NV-HS820 svhs magnó megfelelő lehet digizésre?

[ Szerkesztve ]

(#840) qnadam válasza liszi70 (#839) üzenetére


qnadam
veterán

nem kellett, csak ki akartam próbálni, hogy ez a setup mit kezd a macrovisionnel. aztán amikor láttam, hogy nincs vele gond, jól nem próbáltam ki a pio nélkül, hogy egyáltalán van-e mv a kazettán.
egyébként az a pio feladata, ha a kazettán valami hiba van, ne legyen frame drop, és így hangcsúszás.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#841) liszi70 válasza qnadam (#838) üzenetére


liszi70
nagyúr

"a tbc időnként még problémákat is tud okozni, szóval néha kikapcsolva hagyom"

A tbc-t a lejátszón kell kikapcsolni? A Sony kamerán nincs ilyen lehetőség, tehát jelenleg ha akarnám se tudnám kikapcsolni. :)

(#842) liszi70


liszi70
nagyúr

Maradt bennem néhány kérdés, ami segítene a továbblépésben:

1. Egy svhs magnó a tbc miatt jobb, mint egy hagyományos?
2. Egy svhs magnó a sima vhs anyagot is szebben játssza le?
3. Milyen képminőség-összetevőben jobb egy svhs, mint egy hagyományos?
4. A TBC általában kikapcsolható a lejátszókon?
5. A Panasonic NV-HS820 svhs magnó megfelelő lehet digizésre?

Köszönöm!

(#843) djnice válasza liszi70 (#842) üzenetére


djnice
veterán

1. Igen (is)
2. Igen
3. Kép részletessége, stabilitása
4. Igen
5. Igen

(#844) liszi70 válasza djnice (#843) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszönöm!

A +1. kérdés: Akkor is fontos hogy legyen a lejátszón TBC, ha a lánc másik tagjában is van? Konkrétan a Sony DCR-TRV22E kamerám is tbc-s.

[ Szerkesztve ]

(#845) djnice válasza liszi70 (#844) üzenetére


djnice
veterán

A videókban van a legjobb hatásfokú Line TBC, így első körben azt érdemes használni. Ha gondot okoz, akkor ki kell kapcsolni és ilyenkor jól jön ha van a kamerában is. Ha a kameráé is gondot okoz (ez a ritkább), akkor jó ha van kéznél egy asztali DVD felvevő is.

(#846) liszi70 válasza djnice (#845) üzenetére


liszi70
nagyúr

qnadam is utalt erre, hogy a tbc gondot is okozhat. Milyen jellegű lehet ez a gond?

Letöltötted a Sony kamerás felvételt? Hogy értékeled?

[ Szerkesztve ]

(#847) djnice válasza liszi70 (#846) üzenetére


djnice
veterán

Megnéztem, látszik hogy sokkal stabilabb mint a többi, ez a jó irány, csak kell még mellé egy jó magnó is.
Ha "túlreagál" a TBC, többféle gond is lehet, egyből látni fogod a képen, rosszabb lesz, jobban szétesik a szinkronjel.

(#848) liszi70 válasza djnice (#847) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nagyon köszönöm! :R

(#849) liszi70


liszi70
nagyúr

HDD-s asztali dvd írónál milyen kimenetnek kell meglennie mindenképpen a hdd-n lévő felvétel exportálásához? HDMI és/vagy USB? Kapnék egy hdd-s írót szinte ingyen, de nincs digit kijárata, ilyen csatik vannak azon is. Ez kuka vhs digit szempontból, vagy van valami trükk?

[ Szerkesztve ]

(#850) cocka válasza liszi70 (#849) üzenetére


cocka
veterán

Tudtommal a DVD felvevőkön a HDMI kimenet nagy luxus.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.