Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) garga01 válasza cocka (#850) üzenetére


garga01
senior tag

Lehet azért találni, nemrég szereztem egy Panasonic vevőt, ami fel is skálázza 1080-ra a jelet. Vaterán, jófogáson érdemes nézelődni időnként. Azzal kezdtem, hogy a HDD ellején lévő adatokat Hex editorral lementettem, cseréltem egy újra és arra átmásoltam, így már felismerte és tudta formázni.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#852) liszi70 válasza cocka (#850) üzenetére


liszi70
nagyúr

Találtam most többet is, amin van hdmi. Ami nekem képbe került, azon nincs, de usb sincs. Digit kimenet nélkül kuka a hdd-s asztali dvd író, digitalizálás szempontjából? Amelyiken nincs digit kimenet, csak analóg, arról hogy szedik le az adatot úgy, hogy ne kelljen még egyszer digizni? :) Gondolom az "egzotikus" fájlrendszer miatt nemigen lehet kiszedni a hdd-t belőle, és úgy lementeni az adatot. Vagy igen? :F

(#853) cocka válasza liszi70 (#852) üzenetére


cocka
veterán

Nem. Nekem van egy capture eszközöm, az elvileg natívan tud átalakítani komponens bemeneti jelet HDMI-re. Bár a felbontás csak fix 720×576. Legalábbis DVD felvevőről ez ment ki. Elvileg vannak komponens HDMI konverterek.

(#854) djnice válasza liszi70 (#852) üzenetére


djnice
veterán

Az ISO Buster sok DVD felvevő HDD-jét tudja olvasni. De akkor ne azzal digitalizálj, hanem csak ereszd át rajta a jelet.

(#855) cocka válasza djnice (#854) üzenetére


cocka
veterán

És hogy műthető ki a hdd? Mert a tápkábelt le tudtam húzni, mert az ismerős volt, de az adatkábel előtti részen valami speckó IC panel van, amit nem akarok tépkedni, csavarokat meg nem látok a környékén. :)

(#856) liszi70 válasza cocka (#853) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ááá, nem, én ilyen konverterekbe nem megyek bele, inkább passzolom a hdd-s dvd író lehetőségét.

Csak kíváncsiságképp, egy sima asztali dvd író, ami nem hdd-s, miben rögzíti a jelet a dvd lemezre? Az lejátszható lesz más dvd lejátszókon vagy pc-n is, vagy csak a saját lejátszója tudja értelmezni?

(#857) cocka válasza liszi70 (#856) üzenetére


cocka
veterán

egy sima asztali dvd író, ami nem hdd-s,

Ilyenem nincs, ami van az is csak HDD-re tud írni, DVD-re nem. Ráadásul LG.

miben rögzíti a jelet a dvd lemezre?

MPEG2?

Az lejátszható lesz más dvd lejátszókon vagy pc-n is, vagy csak a saját lejátszója tudja értelmezni

Hát pontosan ez a cél, hogy mindenhol lejátszható legyen.

(#858) garga01 válasza cocka (#857) üzenetére


garga01
senior tag

Mind a hdd-s, mind nem hdd-s is MPEG2-ben tömörítve rögzít. Ha lezárod a lemezt, minden más lejátszó/pc is viszi. Amíg nincs lezárva, addig általában ugyanaz az író tudd mellé írni (egyező márka általában viszi a másik lezáratlan lemezt - de nem feltétlen igaz mindegyikre!)
Pl. Panasonic DMR-ES10, ES15 hdd nélküli írok kedveltek a lenti jel átvezetésre. Döglött íróval pár ezer Ft-ért már lehet kapni.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#859) liszi70 válasza garga01 (#858) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszönöm, tehát mpeg2-ben rögzítenek és bármin lejátszhatók.
Ha minden igaz, kapok majd egy philips dvd írót. Gondolom lehet állítani, milyen legyen a felvétel minősége. A legjobb minőségben milyen hosszú felvétel rögzíthető egy dvd lemezre?

"hdd nélküli írok kedveltek a lenti jel átvezetésre"

Ezt nem értem, milyen "lenti jel"?

(#860) liszi70 válasza qnadam (#838) üzenetére


liszi70
nagyúr

"gyári kazetta (jvc hr-s7600 --> pio dvr-550h passthrough --> sony trv30e --> pc) ilyen tud lenni"

Letöltöttem. Jó minőség, szép kép, tetszik.

Úgy látom, ez még a 28-30.000 kb/s DV anyag, ahogy kijön a gépből. Mennyire szoktad, szoktátok később tömöríteni? Mi a szükséges és elégséges kbps-mennyiség VHS esetén? Én a linkelt próba-felvételeimet 8.000 kbps-be tettem (MP4), ez elég szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#861) djnice válasza liszi70 (#860) üzenetére


djnice
veterán

8000 jó, de semmiképp se deinterlaceld, azt majd elvégzi a lejátszó eszköz. Ha mindenképp akarod, akkor Avisynth + QTGMC-vel 50p-re.

(#862) liszi70 válasza djnice (#861) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ezt az Avisynth-et feltelepítettem, de hogyan kell használni? :D

50p-re? Nem az a legjobb, ha az eredeti anyag fps-e lesz a végleges anyag is? Az pedig 25. Nem telik semmibe, 50-re állítom a Movavi-ban, de ettől tényleg jobb lesz? Vagy ezt csak az Avisynth-ben érdemes? Elvesztettem a fonalat.... :B

[ Szerkesztve ]

(#863) djnice válasza liszi70 (#862) üzenetére


djnice
veterán

Az eredeti anyag 50i, pont ezért nem szabad 25p-re konvertálni, mert elveszted a képkockák felét és darabos lesz a mozgás. De mondom, NE deinterlaceld, 50i legyen a kimeneti mp4.
Avisynth ennél bonyolultabb, ha nem ismered, akkor hagyjuk :)

(#864) liszi70 válasza djnice (#863) üzenetére


liszi70
nagyúr

Na, mosmá' kezdek begolyózni....... :D

"Az eredeti anyag 50i"

Ezt már akkor sem értettem, amikor először olvastam itt. :) Nekem az "eredeti" anyag, ami kijön a VHS lejátszó > Sony DCR-TRV22E miniDV kamera > PC, firewire kártya után, az ilyen. Nem 50i, hanem 25. Ugyanolyan DV anyagot kapok VHS digizés után, mint amikor egy digitális miniDV kazetta anyagát gépre viszem. Ezt nem is tudom változtatni, ez a natív anyag. Ha az eleve digitális miniDV anyag "gyárilag" 25p-s, akkor egy VHS-nek miért kell 50i-nek lennie? :F

"Avisynth ennél bonyolultabb, ha nem ismered, akkor hagyjuk"

Nem bánom! :D

[ Szerkesztve ]

(#865) djnice válasza liszi70 (#864) üzenetére


djnice
veterán

A médiainfo 25 fps-t ír, de ez lényegében 50 félkép, nem 25p, ez a sorváltás típusából derül ki.
Az x264-nél a -bff (alsó mezővel kezdődő) paraméterrel kell tömöríteni, hogy megmaradjon váltottsorosnak.

[ Szerkesztve ]

(#866) liszi70 válasza djnice (#865) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ja, OK, kösz!
Csak ugye 50i-t nem tudok létrehozni a szerkesztőprogijaimmal. Coler Video Studio csak mpeg2-ben kínálja fel az 50i-t, és nem jó minőség, mpeg-4-ben pedig nincs csak 50p, 25p. stb, tehát csak progresszív. A Movaviban, amit leginkább használok, abban meg egyáltalán nincs i-s lehetőség, 25 és 50 esetén is folytonos lesz a sorváltás típusa, tehát p.

"semmiképp se deinterlaceld, azt majd elvégzi a lejátszó eszköz"

1. Miért jobb, ha a lejátszó deinterlace-el, mintha eleve abban van az anyag? A képernyőre került anyag úgyis az lesz, vagy így, vagy úgy, nem? :F

"Avisynth + QTGMC-vel 50p-re"

2. Ha nem megy az i, akkor legyen inkább 50p, mint 25p? Ilyen esetben interpolál, tehát rak be egy-egy + frame-et a meglévő natívak közé, ha jól tévedek. Érdemes így menteni?

[ Szerkesztve ]

(#867) djnice válasza liszi70 (#866) üzenetére


djnice
veterán

Handbrake vagy VidCoder, utóbbihoz qnadam rakott fel múltkor egy jó profilt a másik topikban.
A lejátszókban, megjelenítőkben általában jobb minőségű a deinterlacer és az 50i-t hatékonyabban tudod tömöríteni mint az 50p-t, a végeredmény pedig ugyanaz.
Nincs semmi interpolálás mert a forrás is 50 (fél) képkocka. Akkor van veszteség ha 25p-t csinálsz, mert a képkocka eldobások miatt lesz darabos a mozgás.
Pont ebből alakult ki a szappanopera szó az interpolálásra, mert a kézikamerák 50i-ben vettek fel ahol éppen ezért nem volt meg a "filmhatás" mint a moziban, a "simább" mozgás miatt.

(#868) liszi70 válasza djnice (#867) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszi!

Elég egzotikus opciónak tűnik ez az 50i. :) A 2020-as Corelben is csak elvétve létezik, és csak AVC/H264 (M2T)-re és minimum 1440x1080 felbontásra. (Aminek ugye DV és VHS esetén sok értelme nincs.) Ráadásul nem pont ugyanaz lesz, mert az eredeti:

Sorváltás típusa : váltottsoros
Sorváltási sorrend : alsó mezővel kezdődő

a kiírt pedig:

Sorváltás típusa : váltottsoros
Scan type, store method : Separated fields
Sorváltási sorrend : felső mezővel kezdődő

Mivel azt írtad, hogy:
"x264-nél a -bff (alsó mezővel kezdődő) paraméterrel kell tömöríteni",
így gondolom ez sem klappol. A Movaviban meg egyáltalán nincs semmi i-s beállítás. Handbrake vagy VidCoder és társai nem pálya számomra, mert szerkesztenem, vágnom, feliratoznom, stb. kell, nem csak kódolni.
Így valószínűleg elengedem az 50i-témát.

"a forrás is 50 (fél) képkocka. Akkor van veszteség ha 25p-t csinálsz"

1. Ebből levonhatom azt a következtetést, hogy ha nem 50i, akkor 50p legyen a végleges anyag, semmiképp se 25p? (Mármint miniDV és VHS digit anyagok esetén, amik alapból váltottsoros 25 fps.)

2. Már beszélgettem régebben erről más topikokban, de szerintetek a felbontást érdemes, szabad emelni? Vagy tök felesleges, esetleg káros, és maradjon az eredeti 720x576 (768x576)?

[ Szerkesztve ]

(#869) utas666 válasza liszi70 (#868) üzenetére


utas666
tag

Korábban már linkeltem, de itt egy jó tutorial váltottsorosság megszüntetésére, annyi hogy mifelénk ntfs helyet pal-t kell nyomni és ezért nem 60p, hanem 50p lesz a vége.
https://www.youtube.com/watch?v=sn_TDa9zY1c

(#870) djnice válasza liszi70 (#868) üzenetére


djnice
veterán

Ha a mezősorrend megváltozik, akkor mozgásoknál rángatózni fog a kép.
A H.264 kezdetektől támogatja az MBAFF, PAFF tárolási módot, amit a váltottsoros videókra találtak ki, nem egzotikus.
Igen, ha mindenképp deinterlacelni kell, akkor 50p legyen, a felbontást pedig semmiképp se változtasd.

#869 utas666:
Ez a videó egy vicc, az a stick teljesen alkalmatlan a digitalizálásra és a váltottsor mentesítésre sem a yadif a legjobb.

(#871) qnadam válasza liszi70 (#868) üzenetére


qnadam
veterán

Elég egzotikus opciónak tűnik ez az 50i.

kb egykorú a televízió intézményével :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#872) qnadam válasza liszi70 (#866) üzenetére


qnadam
veterán

Miért jobb, ha a lejátszó deinterlace-el, mintha eleve abban van az anyag? A képernyőre került anyag úgyis az lesz, vagy így, vagy úgy, nem? :F

ha átalakítod 50p-be, akkor beleszámoltatsz egy csomó plusz információt, amit utána tárolnod kell. plusz ha pl a tévé intézi a dolgot, az valószínűleg tudja, hogyan mutat majd a legjobban (mivel a tévéadások is így jönnek, muszáj tudnia jól megoldani a problémát).
ha 25p-be alakítod, akkor meg eldobod a mozgás felét.

nagyon durván leegyszerűsített gyorstalpaló:
a tévézés hajnalán onnan indult az egész ügy, hogy sorokra bontjuk a képet, tehát a megfelelő eszközzel végigtapogatjuk soronként, majd a tévé ugyanígy az elektronsugárral "megvilágítja" a képernyőt szintén soronként. van 50 képünk másodpercenként, de ez nagyon sok adat átvitelét igényli, tehát gondoltak egy nagyot, és kitalálták, hogy egy menetben csak minden második sorral foglalkoznak. tehát a másodperc első ötvened részében végigmegy az első, harmadik, ötödik stb soron, a második ötvenedben a második, negyedik, hatodik stb sor jön, a harmadik ötvenedben megint első, harmadik, ötödik... ezt a minden második sor dolgot hívjuk félképnek (logikus, mert egy egész képnek pont a fele) (angolul ez field, az egész kép pedig frame), ez a váltottsoros megjelenítés (angolul interlaced).
tehát innentől van másodpercenként ötven félképünk, így sugározzák az adást, a tévé így mutatja meg, így kerül fel a szalagra, mindenki boldognak látszik...
egész addig, amíg el nem jött az igény, hogy ezeket a mozgóképeket számítógépen is meg akarjuk mutatni. itt kezdődött a probléma, amit úgy oldottak meg, hogy az adásból mintát vettek huszonötször, és egy ilyen képben (frame) eltároltak két félképet. úgy nézett ki, hogy első sor az első félképből, második sor a második félképből, harmadik sor az első félképből, negyedik sor megint a másodikból és így tovább. ha nem tudja a lejátszó, hogy egyszerre csak minden második sorral kell foglalkoznia, akkor mozgás közben nyilván csíkos lesz a kép. ha a lejátszó (tévé, akármi) tudja, akkor a megfelelő sorrendben először a páratlan sorokat mutatja meg, utána a párosokat (vagy fordítva, ld bottom field first és top field first), és csak utána lép a következő frame-re. ez így egy 50i videó.
ha ebből 25p-t akarunk csinálni, akkor minden második félképet kidobjuk, ami marad, az pedig úgy néz ki, hogy első sor, üres, harmadik sor, üres, ötödik sor stb... az üres sorokat valahogy ki kell tölteni, ez a deinterlace-elés része. ha 50p-t, akkor nem dobjuk ki minden második félképet, hanem minden félképet megpróbálunk felnagyítani teljes képpé, így legalább a teljes mozgási információ megmarad. egyébként ez az egész sokkal bonyolultabb a valóságban, deinterlace-hez használják az eldobott információt is, van eljárás ami statikusabb képekhez jó, van ami inkább több mozgáshoz...

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#873) liszi70 válasza qnadam (#871) üzenetére


liszi70
nagyúr

"egzotikus opciónak tűnik ez az 50i.
kb egykorú a televízió intézményével"

Természetesen arra gondoltam, hogy az általam használt, mai szerkesztőprogramok kimeneti opcióiban tűnik egzotikusnak. :)

[ Szerkesztve ]

(#874) liszi70 válasza qnadam (#872) üzenetére


liszi70
nagyúr

:R

(#875) qnadam válasza liszi70 (#873) üzenetére


qnadam
veterán

az a szerkesztőket minősíti sajnos.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#876) utas666 válasza qnadam (#872) üzenetére


utas666
tag

A tárhej viszont olcsó és nem tv-n, hanem számítógépen, meg telefonon nézzük inkább vissza. Ha majd feltalálnak egy új kijelző típust, aminek megint az interlaced lesz az alap megjelenítési módja, akkor újra vissza fog térni ez a tömörítési forma.

(#877) qnadam válasza utas666 (#876) üzenetére


qnadam
veterán

van korszerű lejátszó számítógépen, ami nem tud rendesen deinterlace-elni? nekem szerintem a telefonom is hardverből intézi.
youtube-ra viszont kifejezetten van értelme 50p-re számolni meg felméretezni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#878) liszi70


liszi70
nagyúr

Megvettem az említett Panasonic NV-HS820 svhs magnót, de csalódnom kellett, mert azt hittem ez tbc-s, de mint az eladónál kiderült, nem. De azé' elhoztam, ha má' felmentem érte Pestre. :D (Na jó, más miatt is mentem, de ez volt a fő project. :))
Egyáltalán van jelentősége, hogy a lejátszóban van-e tbc, ha a közvetítő készülékben (Sony DCR-TRV22E miniDV kamera) úgyis van?

(#879) qnadam válasza liszi70 (#878) üzenetére


qnadam
veterán

van. a tbc eleve egy elég laza és tág fogalom :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#880) cocka válasza liszi70 (#878) üzenetére


cocka
veterán

Na ilyen mókát én is akartam, csak aztán közölte a csávó, miután én előre jeleztem, hogy megyek, hogy már lecsapott rá más. Mondom jó, akkor ennyit erről. Ha már hajlandó vagyok hajnalban kelni, elmászni, időelbaszni Pestig, akkor biztos csak kamuzok ugye? LOL Mert ő ilyenekkel már találkozott. Tehát más megbízhatatlansága miatt, engem szívatott meg. Hiába jeleztem korábban vásárlási szándékom annál, mint akinek végül odaadta.

Plusz még cipeljem is, mert nincs kocsi a seggem alatt, mint sokaknak. Aztán végül nem is bántam, hogy nem jött össze a dolog, mert helyben is találtam videómagnót.

(#881) Balazsss


Balazsss
csendes tag

Üdv!

Korábban én is, mint itt a fórumon sokan mások nulláról ugrottam neki az otthoni VHS kazik bedigitalizálásának. Utoljára prá hónapja írtam itt, s ígértem, ha összeáll a rendszerem, leírom a tapasztalataimat - hátha segít más érdeklődőknek.

Mielőtt belekezdenék: Szeretnék nagy-nagy köszönetet mondani Djnice -nak és qnadam -nak a szakmai segítésgükért!!!! :C :R

Na lássuk.
A rendszerem:

- VHS Lejátszó: Panasonic NV-FS200 HQ, SVHS, TBC + Noise Filter -rel ->> S-Video + 2 db Audio csatlakoztatással megy a jel (spec sony kábel) ->> SONY DCR-HC96 Mini DV Handycam-be, DV IN/OUT, iLink (ez digitalizál áteresztéssel) ->>> Firewire 4 pin (kicsi csati)/ 6 pin (nagy csati) kábelen ->>> Sweedex PCI Firewire kártyába (VIA chipset!!!!), 100-400 Mbit, ami egy kb. 10 éves Pentium DuoCore-ban van + Windows XP SP3, ami az adatrögzítést végzi VirtualDub (Capture menüpont) vagy WinDV-vel. A kettő közt minőségben nem találtam különbséget, az oldalsó adatsáv miatt nekem a VirtualDub jött be.

Kapott formátum: DV Video (dvsd), 720x576, 25 fps, planar 4:2:0 YUV, így 1 órányi anyag kb. 13 GB (!), szóval ha sok VHS kazettád van, tárhely az legyen!
A kapott minőséggel elégedett vagyok, de az nagyon látszódik, hogy a legtöbb a VHS kazetta eredeti minőségén + állapotán múlik! Nagyon eltérő végeredményeket kaptam, s mondhatnánk, hogy koszos a VHS fej (amit bizony azért kell takarítani), de pár perc eltéréssel egymás után lejátszva nem azon múlik.

Tapasztalataim:
- nagyon fontos, hogy a Firewire kártya VIA chipset-es legyen! Olcsó Digitus kártya (Texas Instruments chipset-el) felejtős. Megjártam vele, idő+pénzrablás. Apróhirdetésben 1-2 ezer forintért lehet jót venni! Link a Firewire kártyák bűvöléséhez: [link]
- a számítógépben jó legyen a tápegység, stabil legyen, mert ha valami feszültség ingadozás vagy kis teljesítményű táp van, akkor random időpontokban megfagy a rögzítés és fucss az addigi beleölt óráknak! :)
- a mini DV kamera DV IN/OUT-os legyen, hogy át tudd ereszteni rajta az analóg jelet. Kamera kereséshez egy nagyon hasznos lista, sok típussal: [link] KÖSZÖNET érte Djnice - nak!
- a TBC és a Noise Filter sokat számítanak, ha lehet olyan legyen a VHS lejátszó!
- jó ha van egy 2. megbízható videolejátszó - csak tekerésre, mert a szalagot érdemes digizés előtt oda vissza áttekerni! Az a tapasztalatom, hogy 30 éves felvételeknél sokat számít, kevésbé csíkozódik a felvétel, amelyik hajlamos rá.

Következő lépés: digitalizálás.
-> Elsőre nem egyszerű, tudni kell beállítani + erősebb proci, gép kell hozzá, hogy haladjon.

- Szoftver: sok van, nekem a VidCoder bevált a megfelelő, előre betölthető beállításokkal!! Itt a forumon fentebb tekerve megtaláljátok qnadam linkjét ehhez. Köszönet érte!!!
- Hardver: próbálkoztam dual és duo core gépekkel, amik kéznél voltak -> egy 3 órás VHS anyagra kiírta, hogy 29 óra alatt lesz kész. :Y

De normális áron találtam egy 2013.-as Dell Optiplex 7010, i5-3470, 8GB Ram, 128GB ssd-t. Na ez már 4,5 órát írt ki és tartotta is, s mellette alig lehetett a hangját hallani. :)
Az 50 GB-os dvsd-ből, lett kb. 9 GB-os mp4. és a minősége teljessen jó a mai nagy lapos TV-hez. Elégedett vagyok a végeredménnyel.
Ennyi.
Eddig kb. 50 órányi anyag készült el és még legalább ennyi van. Idő, na az az ami még kell hozzá! :)

Remélem, tudtam segíteni! Köszönet és Üdv!

(#882) garga01 válasza Balazsss (#881) üzenetére


garga01
senior tag

Szia!
Köszi a szuper összefoglalót.
A FireWire kártya megállapítással viszont nem értek teljesen egyet. Nekem elsőnek egy Texas Instruments chipest-est sikerült beszeretni, azzal vettem át már vagy 10 kazettát és semmi gond nem volt vele (Win10 prof., a Win10 saját driverével). Lehet program függő, én a FireWire kártyához CD-n kapott Ulead VideoStudio programot (teljes verziós!) használom. Utána később vettem jó áron tartalékba egy VIA chipeset de azt még nem használtam digizésre, csak betettem egy másik PC-be. De majd ha lesz időm megnézem azzal is.
Furcsállnám is, ha a Texas chipes nem lenne jó, elég nagy márka ahhoz. Lehet a tiéden hamisítvány a chip (most is másolják a kínaiak a TI chipeket).

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#883) qnadam válasza Balazsss (#881) üzenetére


qnadam
veterán

örülök, hogy így összeállt a technika :R

apró megjegyzés, nem a dv in/out érdekes a kamerán, hanem az analóg in: vannak olyanok, amiken dv bemenet van, de analóg már nincs (fordítva viszont nem jellemző).

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#884) qnadam válasza garga01 (#882) üzenetére


qnadam
veterán

érdekes ez, régebben az ment, hogy a via rossz, a ti meg jó. nekem egyikkel se volt bajom :) hamisítást nem hinném, nem valószínű, hogy pont fw400-as chipeket lenne érdemes hamisítani, amikre már alig van kereslet, és fillérekbe kerülnek. hibás kártya viszont bármikor előfordulhat.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#885) Balazsss


Balazsss
csendes tag

Köszönöm a visszajelzéseket!

Igen, elírtam: AV IN/ DV OUT -os videokamera kell ehhez.

- Lehetett hibás is a Digitus kártya, de vadonat újjonan vettem. Felismerte a Windows, de bármilyen driver-t használtam hozzá, pár perc digitalizálás után megfagyott, majd 3 ilyen próba után teljesen vége lett. Elég mérges lettem. A VIA chipsettes meg első próbánál ahogy kell, 3 óra egyhuzamban.

- Még egy pozitív tapasztalat a fenti rendszerrel kapcsolatban: hangminőség teljesen rendben (persze ha a VHS is jó) és eddig még egyszer sem tapasztaltam hang elcsúszást a képhez képest.
Köszi! Üdv!

(#886) péterpapa


péterpapa
friss újonc

Hitachi VHS videomagnó. sok éve nem használtam, most elővettem VHS t digitalizálnék. ( Videomagno - VideoGrabber - Pc ) > DVD))
1.) Egy darabig megy a VHS szalag, aztán a felcsévélő orsó nem húzza a szalagot, kikapcsol, és ejectnél szalagkibányászás....
2.) Máskor szépen megy a lejátszás, de szándékosan leállítom . vioszont a szalgot nem húzzanvissza a kazettába - gyorstekeréssel rásegítek...
3.) Tetőlap levéve, felügyelem és csinálnám a digitalizálást, azonban kép megjelenik a Pc, n de hang nincs.
4.) lepróbáltam TV re kötve és ekkor ért a meglepetés, hogy sem AV kábellel ( szines dugók) sem antennakábellel össszekötve nincs hang ! Kép van, de hang nincs !
Nem vagyok szakember, de hátha kapok jó tanácsot amatörként...LEGALÁBB HANG LEGYEN !!!
üdv. Ptr.

(#887) qnadam válasza péterpapa (#886) üzenetére


qnadam
veterán

szerviz. szíjak, kenés, megfáradt kondenzátorok, döglődő táp... sok minden lehet.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#888) cocka


cocka
veterán

Én meg előrecsavarásnál vettem észre furcsaságokat. Azt miért csinálja, hogy gyors előretekerésnél a végéhez közeledve belassítja a szalagot, aztán kb. lejátszás tempójában tekeri előre csak holott még mittomén lenne a 3 órás kazettából egy óra. De van olyan is, ami másfél óra után már csak rohadt lassan hajlandó előre tekerődni.

A legfurább az amikor egy 3-4 órás kazettánál fogja magát és lestoppolja, holott még lenne egy rakat szalagrész hátra és elkezdi visszacsavarni.

Ez abból a szempontból szívás, hogy amikor az ember gyorsan végig akarja nézni mi van a kazettán, de csak gyök 2-es tempóban teker előre, akkor... a végén egy 15 perces átnézésből lesz vagy 40 perc.

Típus: Samsung SV-DVD50

[ Szerkesztve ]

(#889) péterpapa válasza cocka (#888) üzenetére


péterpapa
friss újonc

köszönöm. - még piszkálgatom egy kicsit (nem értek hozzá) tisztítgatom, kenegetem, de azt hiszem a hang hiánya nem mechanikai (tehát nem látható) hanem elektronikai (műszert, hozzáértést igénylő) dolog lehet / tehát lehet, h szerviz lesz, pedig már nem akarnék költeni rá...

(#890) garga01 válasza péterpapa (#889) üzenetére


garga01
senior tag

Jobban jársz, ha egyből szervízbe viszed. Kenegetéssel nem valószínű, hogy lesz hangod, mert a leírtak alapján nem jól áll kontrol/audio fej (vagy szalagvezetés nem jó, főleg ha a szalagot is néha begyűri arra utal), a hangsáv része a szalagnak nem éri el a fejet. A másik, hogy valószínű az elektronika (főleg tápegység) gyengélkedik, annak pedig az erőltetés nem fog segíteni, csak rontani a helyzeten.

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#891) péterpapa válasza péterpapa (#889) üzenetére


péterpapa
friss újonc

Igazad lesz, Tísztítottam, kentem, (már minden úszik....) de a legnagyobb gondom, hogy nincs hang, nem változott. Akármilyen dugókkal próbálkoztam ( kétféle lehetséges csak, antenna kábel vagy az a szines dugók ) egyik sem oldotta meg, csak kép van. Tényleg a Mechanikai tüneten túl valami elektronikai hiba lehet, amihez hozzá értő kell... Köszönöm.

(#892) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Sziasztok!

Szépen sikerült egy rakás kazettát mkv formátumba varázsolni. Az lenne a kérdésem, hogy milyen mkv szerkesztőt ajánlotok, amivel le tudom vágni a video végéről a felesleget? Fontos, hogy ingyenes legyen, mert próbáltam már letölteni vagy 3at, és mindegyiknél kiderült, hogy a vágás az pont fizetős...

(#893) qnadam válasza zsoltee10 (#892) üzenetére


qnadam
veterán

helló,
avidemux

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#894) zsoltee10 válasza qnadam (#893) üzenetére


zsoltee10
addikt

köszönöm szépen, kipróbálom

(#895) Martinboy


Martinboy
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek a Panasonic DMR-EH57-es DVD recorderben van beépített TBC? Ha igen, milyen minőségű?

(#896) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Sziasztok,

Digitalizalni szerettem volna par regebbi VHS/S-VHS kazettan levo felvetelt. Van egy regebbi PCTV Pro Hybrid stick 330e USB-s tunerem. Kis turkalas utan Virtualdubbal probalkoztam, de meg a preview kep se jott ossze. Ugyanakkor az amarectv vel ezen keresztul van preview (igaz hang nincs), de a preview kep eleg csunyan ugral 1-2 masodpercenkent, mikozben a kameran a keresoben semmilyen kepi hiba nem latszik. Kiprobaltam TV-n, ott van kep es hang is, szoval jo a kamera es a kabelek is.

Valamiert a Virtualdub nem szereti ezt a digitalizalo kutyut?

Amugy Panasonic RS7 camcorder es virtualdubon nezve se normal se svideo kabelen sincs kep.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#897) cocka válasza Tigerclaw (#896) üzenetére


cocka
veterán

És egy antennakábelen vezeted át a képet a tuner kártyára? (én ezt a verziót biztos nem támogatnám, a szakik szerint is a lehető legrosszabb megoldás az antennakábel) CVBS, S-video vagy SCART csak jobb lehet.

(#898) qnadam válasza cocka (#897) üzenetére


qnadam
veterán

hogy jön ide az antennakábel?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#899) cocka válasza qnadam (#898) üzenetére


cocka
veterán

Az usb-s tuner min keresztül kapja a képet?

(#900) liksoft válasza cocka (#899) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha jól kerestem rá:
Vagyis van alapjeles bemenete is. Viszont a normákat be kéne tudni állítani, a driver vonalon ki kell választani a jel forrását, stb.....

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.