Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6494) Krystal_s válasza PhoenixK (#6489) üzenetére


Krystal_s
addikt

és psl2003:

Ez egy asztali gépként használt Dell notebook, fixen elhelyezve, nincs mozgatva, hímes tojásként kezelem. Külső hatás nem érhette. Szinte csak netezésre használom és a böngésző is csak a memóriába ír.
Már az is furcsa, hogy ilyen sok adatot jelez hibásnak. Mi akarna ennyit olvasni :F Indexelés tiltva, Antivírus program állapottartón van, így csak az új fájlokat nézi...
Még az is érthetőbb lenne, ha pl másolás közben írna ilyen olvasási hibákat, de csak egy böngészőablak volt megnyitva.
Jelenleg 3 és fél millió hiba :F
Közben új képet csináltam és 18 millió hiba :D , aztán megint ránéztem és 3 millió, majd 47 millió :Y összevissza változik. :U
Mindig más értéket ír egyedül ennél a Raw Read Error-nál.
Első ilyen esetnél a Windows (7) jelzett:
-Disk: Az illesztőprogram megállapította, hogy az eszköz (\Device\Harddisk0\DR0) előre jelezte, hogy hibázni fog.
- DiskDiagnostic: A Windows lemezdiagnosztika S.M.A.R.T. hibát talált a(z) HGST HTS725050A7E630 lemezen (kötet: C:\;D:\). Lehetséges, hogy a lemez meg fog hibásodni...
Akkor elindítottam egy HDSentinelt és az is pirossal jelezte a 0% kondíciót. Majd lefuttattam sok tesztet, beleértve a Win lemezellenőrzést is és egyik sem talált hibát.
Közben a kondíció visszaállt. Tegnap a Win nem jelzett, csak a HDSentinel.
Most pl ilyen, de mindig mást ír ki.:

A 2 gyanús adatszektort még az első ilyen jelzés után kezdte írni pont 1 évvel ezelőtt. Már akkor is nagyon megijesztett, hogy 0% kondíció, aztán utána mégis jó lett. Eltelt 1 év és most 1 hónapja jelzett újra, aztán tegnap.
Áramingadozás elvileg nem lehetne, mivel hálózatól működik a Notebook, de van benne táp is.
Túlmelegedés sem történt.

liksoft: SATA driverre gondolsz?
Többféle HDSentivel verzióval is néztem.

PhoenixK: A Lemezmeghajtó illesztőprogram az sima Win7 alap.

Nem tudom mi lehet. :( De addig nem merek SSD-t rendelni, amíg nem biztos, hogy a HDD hibás.
Köszönöm szépen, hogy írtatok. :B

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.