Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)

Hozzászólások

(#50301) Attelah válasza ABal (#50299) üzenetére


Attelah
tag

Pff, akkor milyen érve(ke)t tudtok felsorolni a KG2 mellet, hogy frissítsek JL2-ről?
Mert ebben most a felugró címsor a rossz, az akksi üzemideje visszaált olyanra mint amikor 1.0 volt (4-5 napot bír nálam, amikor pedi az volt a cél hogy minél kevesebbet használjam akkor 7 napot bírt). Kint messenger viszont nem fekszik neki, nagyon lelassítja ezért azt töröltem is.

Samsung X600 --> Samsung Wave Bada Turko --> Samsung Galaxy S4 Mini Android 4.2.2

(#50302) ABal válasza Attelah (#50301) üzenetére


ABal
őstag

Én személy szerint semmilyent. Nem vettem észre pozitív változást a JL2-höz képest.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#50303) Isti2


Isti2
aktív tag

Sziasztok!
Most tervezem egy wave 1 vagy 2 beszerzését, a kérdésem az lenne, hogy gyári független készülék esetén a legújabb sw-el még mindig fennáll az ébresztőóra hibája(hogy hol ébreszt, hol nem)??

(#50304) ABal válasza Isti2 (#50303) üzenetére


ABal
őstag

Az ébresztőóra megbízhatóan ébreszt. Tudomásom szerint ez eddig bármely szoftver verzió esetében így volt. Több mint egy év alatt egyetlen kimaradt ébresztésem sem volt.

A böngésző vagy a memória témája sokkal inkább döntő lehet a vásárlásnál. Ezekkel tisztában vagy?

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#50305) Isti2 válasza ABal (#50304) üzenetére


Isti2
aktív tag

Köszönöm. :)
Itt volt a legelső hozzászólásban kiírva, hogy gondok vannak az ébresztéssel :F
Böngészni nem szoktam mobilról, ellenben mi a helyzet a memóriával??
Mire figyeljek még?
Telefon, sms, zene és rádióhallgatásra kéne, összesen napi 3 órát használnám a fentiekre.
Akksija így kb. mennyit bír?
És csak repülős módban ébreszt, vagy kikapcsolva is?

(#50306) ABal válasza Isti2 (#50305) üzenetére


ABal
őstag

Az első hsz-t nem ártana frissíteni.

Kikapcsolt állapotban is tud ébreszteni, én például így használom.
Az ébresztésnél a lényeg az, hogy amikor először beállítasz egy időpontot, akkor a menün belül kell leokézni, nem elég csak zöldre váltani a pöttyöt. Ha ezt megcsinálod, biztosan ébreszt. Ezen felül pedig a kikapcsolt ébresztést is külön be kell állítani, ha kikapcsolnád éjjelre.

Az általad felvázolt használattal a két nap tuti, de még talán több is, mert néhányan itt hosszabb időről is beszámoltak, persze pontosan nem tudom megítélni. Üzemidőben elég jó a Wave.

A rádióhallgatás nem tudom mennyire fárasztja az aksit, azt én nem szoktam használni. Talán jön valaki, akinek több tapasztalata van ebben.

[ Szerkesztve ]

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#50307) szimike79 válasza Isti2 (#50305) üzenetére


szimike79
őstag

Az ébresztő ébreszt kikapcsolva is, csak figyelni kell a beállításokra. Valamint figyelni kell arra a hibára, hogy ha kikapcsolsz egy ébresztést,utána bekapcsolásnál be kell menni az adott időpontba és újra elmenteni a beállításokat. Ha erre oda figyelsz nincs vele gond.
Az aksija egész jól bírja a többi érintőkijelzőshöz képest. Elméletileg az általad írt használattal bírnia kell két napot.

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#50308) Teaway válasza Isti2 (#50305) üzenetére


Teaway
veterán

A repülős mód az majdnem olyan, mintha ki lenne kapcsolva, mármint akksifogyasztásilag (1-2%-ot esik 8 óra alatt, WaveII-nél).

Nincs itthon csokid??

(#50309) happy555 válasza leslieke (#50294) üzenetére


happy555
aktív tag

Ez mekkora koppintás!

Nem vagyok babonás, mert az szerencsétlenséget hoz!

(#50310) leslieke válasza Teaway (#50308) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Repülős mód nélkül is 1-2%-ot esik éjszaka, bekapcsolva.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#50311) pumedli válasza happy555 (#50309) üzenetére


pumedli
csendes tag

Na igen... Innovációnak én sem nevezném. :P Azért legalább a konkurenciával haladni próbálnak. :D
Lehet, hogy még ezen finomítanak és ezért nincs kint a 2.0? :Y :DDD

(#50312) leslieke válasza happy555 (#50309) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ha ez se lenne, akkor az lenne a baj, hogy nincs, mikor a többi rendszeren meg már rég van...

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#50313) pumedli válasza leslieke (#50312) üzenetére


pumedli
csendes tag

Találkozik a róka meg a farkas az erdőben.
- Te farkas, verjük meg a nyulat!
- Na és miért?
- Ha van rajta sapka, akkor azért, ha nincs, akkor meg azért!
Így is tesznek, jól elverik a nyulat. Egy hét múlva megint találkoznak.
- Te farkas, verjük már meg megint a nyulat!
- Na és most miért?
- Kérünk tőle cigarettát. Ha füstszűrőset ad, akkor azért, ha füstszűrő nélkülit, akkor meg azért.
Így is tesznek, megkeresik a nyulat és eléállnak.
- Te nyúl, aggyál már egy cigit nekünk.
- Na és milyet kértek, füstszűrőset, vagy füstszűrő nélkülit?
- Hmm... Nézd már farkas... ezen már megint nincs sapka!

(#50314) nyesix válasza pumedli (#50311) üzenetére


nyesix
senior tag

szerintem meg nincs ebben semmi meglepő, egyszerű rókabőr effektus, amíg nem kapható itthon a wave3, addig a korábbi modellekre biztos, hogy nem teszik elérhetővé, az új modellen debütáló új verziós FW-t.
legjobb esetben is max egyszerre lesznek ez szerintem...

de addigra vagy lumia 800-at, vagy omnia W-t fogok használni :DD :DDD . A vicc az az, hogy nekem akadozott az xch szinkron, ez a legutóbbi hivatalos fw-el jelentősen javult, azóta havonta max 1-2 "kapcsolódási hiba" üzenet fogad. De mire összekalapálják átállok a WP7 re

(#50315) duvi


duvi
nagyúr

A német MM-ban elkezdték árusítani a Wave III-at, 329 € kezdőáron. Forrás Ez a jelenlegi árfolyamon számolva durván 100-102K forintot jelent egy gyártói garis független Wave III-ért. A hazai MM árazásból kiindulva (ami elég borsos), 90K körül lehet GSM boltban az ára. (a háttérben látható adatlap és ár nem a Wave III-hoz tartozik)

[ Szerkesztve ]

(#50316) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Na egyet elmondhatok a 2.0-ról. Nem eszi annyira az akksit. :C

PS4

(#50317) gelbelex válasza mrhitoshi (#50316) üzenetére


gelbelex
őstag

Egyetértek, az általános használatom alapján is.
És egy éjszakára bekapcsolva hagytam a wifit: 0%-ot merült. :C

(#50318) csongi


csongi
veterán

Wave 2-re nincs még semmi kézzel fogható 2,0? Ami a kiesen keresztül frissíthető?

(#50319) mrhitoshi válasza csongi (#50318) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Majd Decemberben. ;]

PS4

(#50320) leslieke válasza csongi (#50318) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Olyan Wave 1-re sincs.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#50321) csongi válasza mrhitoshi (#50319) üzenetére


csongi
veterán

Majd január , majd február....... :D

(#50322) consono válasza nyesix (#50314) üzenetére


consono
nagyúr

Hehe, én is ezt a két telót néztem ki magamnak :) De az még odébb van, nekem biztosan lesz hivatalos 2.0 a Wave-emen.

"In God we trust. All others must bring data"

(#50323) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Hoppá! Már itthon is kapható a Wave 3 (vagy legalábbis úgy hirdetik, mert a leírás nem egyértelmű): [link]
Ára: br. 112.360 Ft

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#50324) consono válasza leslieke (#50323) üzenetére


consono
nagyúr

Hmmm... És az expansys ráadásul drága is szokott lenni... A végén megáll 100 alatt a 3 ????

"In God we trust. All others must bring data"

(#50325) leslieke válasza consono (#50324) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

100 alatt van a reális kezdőára.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#50326) doctorur


doctorur
tag

Hozzáértő Wave Tulajok!

Lesz skype integráció a 2.0-ban? Konkrétan a videóhívás érdekelne.

Előre is köszi a választ!

(#50327) mrhitoshi válasza doctorur (#50326) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Hát ha a Samun múlik, akkor nem, de nincs amúgy sem erről valami infó. :U

PS4

(#50328) leslieke válasza doctorur (#50326) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem valószínű.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#50329) study válasza leslieke (#50323) üzenetére


study
tag

Az ára alá ezt írták:
Amennyiben rendelése ma 4pm -ig megérkezik, a termék megérkezhet Önhöz 5 munkanapon belül
Úgy hiszem akkor kapható.

(#50330) leslieke válasza study (#50329) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Lejjebb meg az van, hogy raktáron. 4-5 napig tart kiszállítani??

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#50331) study válasza leslieke (#50330) üzenetére


study
tag

Közben rákerestem a boltra,de ez nem bolt hanem egy Szentendrei kereskedő cég.A telefonra hiába keresek a Telefonguruban és a Googlban.Még fantomnak tűnik.

(#50332) Kaji válasza study (#50331) üzenetére


Kaji
tag

Németországban már raktáron van. 1 nap a kiszállítás.
[link]
[link]

(#50333) consono válasza study (#50331) üzenetére


consono
nagyúr

Nem fantomcég, sok éve léteznek, több országban is, ha jól emlékszem. Godolom valami központi európai raktárból érkezik rendelésre.

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#50334) leslieke válasza consono (#50333) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ha úgy van, akkor érthető a 4-5 nap is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#50335) consono válasza leslieke (#50334) üzenetére


consono
nagyúr

http://www.expansys.hu/contact-us/ ;)

"In God we trust. All others must bring data"

(#50336) leslieke válasza consono (#50335) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Láttam. De ennyiért nem veszem meg. Ha több helyen lesz kapható, akkor olcsóbb is lesz, főleg ha a T is elkezdi árulni december elején.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#50337) study válasza consono (#50333) üzenetére


study
tag

Én a telefonra írtam hogy fantom még.

(#50338) bokrosolajos válasza a510 (#50277) üzenetére


bokrosolajos
őstag

a510 köszönöm! :R Közben rájöttem, hogy ez majdnem ugyanolyan bénán néz ki, mint a sima Defy :(( Aztán meg kérdezitek, miért nem váltok, de ha nincs mire?
Talán az SGS II lehetne még érdekes, de az meg Samsung termék, ki tudja, azal is enynit bosszantanám magam, akkor meg minek ...:F
Minden esetre: köszönöm még egyszer a linket!

(#50339) leslieke válasza study (#50337) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Telefongurun fent van a telefon: [link]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#50340) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Ha minden jól megy, akkor még a héten meg válok a Wavemtől, és a helyét egy HTC Radar tölti majd be. Nem nekem való ez a várakozás, meg ez az egész Badás világ, így megválok a Wave-től. :)

[ Szerkesztve ]

PS4

(#50341) leslieke válasza mrhitoshi (#50340) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Pont most váltasz? Holnap jön a 2.0. ;]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#50342) Bobó_20 válasza leslieke (#50341) üzenetére


Bobó_20
aktív tag

ez olyan holnap, mint a "majd HOLNAP tanulok" esetében... ;]

(#50343) leslieke válasza Bobó_20 (#50342) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

:DDD Így van, de mivel mindig van egy holnap, egyszer igaz lesz.. :))

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#50344) mrhitoshi válasza leslieke (#50341) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Na ja holnap.... ;]

PS4

(#50345) cezar94


cezar94
csendes tag

Mindenkinek további jót kívánok a WAVE használatával. Én is lezártnak tekintem a badás egy évemet. Utólag már bánom hogy ebbe az oprendszerbe fektettem bele. De csak az oprendszert bántam meg. Ha rajtuk múlik nem is változás a jövőben sem...

Üdv

(#50346) San398


San398
őstag

Lassan mindenki elpártol a Bada-tól?! Mennyi Wave tulaj van még itt aki nem gondolkodik új nem Bada-s telefon vásárláson?

mod: Bevallom én is gondolkodom valamelyik xperia-n.

[ Szerkesztve ]

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#50347) Dhampir válasza San398 (#50346) üzenetére


Dhampir
félisten

Én már másik készüléket használok, a Wave pedig családon belül vált tulajdonost.

Visszatértem volna a Samsunghoz az Adroidos vonalon, de nem átlagos, magyar pénztárcákhoz szabottak a Galaxy S/S 2 árak, annál alább pedig nem érdemes adni.

Néha még feltelepítek egy-egy alkalmazást erre a szép telefonra, és "karbantartom".

Nekem a memóriaelfogyáson kívül csak egy bajom volt még; a kijelző mérete nem vált be, nagyon kicsi. :)

[ Szerkesztve ]

(#50348) gelbelex válasza cezar94 (#50345) üzenetére


gelbelex
őstag

Minden jót.
Én is többet (és hamarabbra) vártam a badától, ha már ennyit reklámozták.
Ma már én is inkább droidot vennék, már beleférne a keretembe, ha nem is úsznám meg annyiból, mint a Wave II-t.

(#50349) Tomajdon válasza San398 (#50346) üzenetére


Tomajdon
aktív tag

Én is gondolkozom, de most felesleges lenne egy új. Lehet, hogy rossz a Bada, de inkább kivárom az SGS 3-at, és az utána jövő telókat, mert amik most vannak... ugyan azokat tudja a wave is. (jó szoftverben nem mindent, de hardverileg... ja, meg amik most vannak elég drágák)

[ Szerkesztve ]

(#50350) Bobó_20 válasza San398 (#50346) üzenetére


Bobó_20
aktív tag

karácsonyig van még létjogosultsága a tárcsának nálam...utána jobb kéz bal váll módszerrel túladok rajta és Xperia Ray lesz szerintem helyette! Magával a telefonnal nincs gond valóban, de a support mögötte, az valami majomparádé. :R

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.