Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)

Hozzászólások

(#3451) user137 válasza lebok (#3449) üzenetére


user137
őstag

a fórumon van egy srác itt, én tőle vettem, teljesen korrekt volt :R

(#3452) Fogash válasza user137 (#3400) üzenetére


Fogash
tag

sose szoktam megnézni más telefonján az általam küldött üzeneteket :)

viszont nokia-nokia viszonylatban helyesen jelenít meg minden hosszú ŐŰ betűket is, nincs kalap, nincs hullám. A Wave.t meg várom a témobiltól... :/

(#3453) Fogash válasza lebok (#3449) üzenetére


Fogash
tag

ez class2, ami lassúbb adat-hozzáférést jelent, mint a class4-es kártyák.

apropó, valaki próbált már C2 és C4 kártyát is a Wave-ban? Érzékelt különbséget fotózás/videofelvétel/HD-filmnézés/stb közben?

(#3454) AS


AS
félisten

Nekem C4 el tökéletes. :)

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#3455) aadrian


aadrian
csendes tag

Valaki pár napja kérdezte, hogy van-e CSAK időjárás widget, most már van, lehet tölteni akinek fontos:

apps :K

(#3456) Fogash válasza AS (#3454) üzenetére


Fogash
tag

esetleg egy összehasonlítás C2-vel?

mondjuk 720p feliratos filmnézés (ugyanaz a file) mindkét kártyáról, illetve sorozatfotó készítésnél (tényleg tud soroazatot lőni?) hány kép után akad le, hogy "várgyá' most irok!" ?

(#3457) spawn21 válasza legiaap (#3050) üzenetére


spawn21
veterán

Üdv Mindenkinek!

Nagyon agyalok ezen a kis masinám, mivel tud többet mint a tp2-m?
A qwertyt leszámítva. :) Nem a kamera a lényeg hanem a szoftveres kihasználhatóság, mivel nem igen használom. kompaktabbnak tűnik.

Szerintetek gondolkodjak még rajta? Sok a hiba még benne?

iPhone 13p

(#3458) leslieke válasza spawn21 (#3457) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Szerintem ne gondolkodj, vedd meg!
Mi számít neked sok hibának? És egyáltalán mi az ami nálad a hiba kategóriába esik?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3459) mesa23


mesa23
aktív tag

Üdv!

Sok álmatlan éjszaka után én is megvettem a készüléket az Innov8 mellé! :)

Lenne egy olyan kérdésem, hogy azt hol tudom beállítani, hogy sms írásnál lássam, hogy hanyadik sms-nél tartok, ugyanis jelen állapotban sehol nemlátom!

„az Androidok egész nap idegeneknek sms-eznek, a WP7 üresjáratban letölti az internetet, iPhone-nal meg nem lehet telefonálni és elkésel a munkából is miatta. mind fos, na.”by moonman

(#3460) leslieke válasza mesa23 (#3459) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ott van az!

Bal oldalt az sms számláló, (1/15, majd 2/15 ), jobb oldalt meg a karakterszámláló számol visszafelé.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3461) Mandarinn


Mandarinn
senior tag

Egy érdekesség:
Leválasztás után ha kihúzom a telefonból az USB kábelt elkezd kb 5 percig veszettül gondolkozni, kerregni a gépem :F Még az egér is beakad pedig nincs szar gépem szerintem.
Másnál is van ilyen? Mi lehet ez?

(#3462) mesa23 válasza leslieke (#3460) üzenetére


mesa23
aktív tag

Az a baj, hogy nekem sehol nincs oldalt semmilyen számláló, se karakter, se db szám számláló! :( Pont ezért kérdeztem, hogy hogyan lehet odavarázsolni, hogy valamilyen infót kapjak már róla, hogy hol is tartok!

Helyesbítek: Függőleges tartásnál van számláló, de ha elfordítom a készüléket, akkor nincs!
Tehát a módosított kérdésem az, hogy elfordított telónál nem lehet úgy beállítani, hogy akkor is lássam? :)

Mandarinn: Igen, és akkor nem jeleníti meg!

[ Szerkesztve ]

„az Androidok egész nap idegeneknek sms-eznek, a WP7 üresjáratban letölti az internetet, iPhone-nal meg nem lehet telefonálni és elkésel a munkából is miatta. mind fos, na.”by moonman

(#3463) Mandarinn válasza mesa23 (#3462) üzenetére


Mandarinn
senior tag

qwerty-n írsz?
Bár tök mindegy mert mindegyiknél látszik.

[ Szerkesztve ]

(#3464) jozf


jozf
tag

Amugy nekem sincs számláló :( EE-s rom mondjuk...lehet frissiteni kéne!

Ezzel kapcsolatban, az F1-es full az tartlamazza a magyar nyelvet is vagy vmit okoskodni kell h magyar legyen? Az F1-et érdemes amugy feltenni, mert van már F4full is vagy az annyira nem stabil?

(#3465) Mandarinn válasza jozf (#3464) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Nekem párszor újra bootolt az F4 magától. Bár most egy ideje nem csinálja.

(#3466) leslieke válasza mesa23 (#3462) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Elforgatva valóban nincs számláló, szerintem szándékosan, mert nincs több hely.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3467) mesa23 válasza leslieke (#3466) üzenetére


mesa23
aktív tag

Leslieke, jozf, köszönöm, így már akkor nem keresem! :)

„az Androidok egész nap idegeneknek sms-eznek, a WP7 üresjáratban letölti az internetet, iPhone-nal meg nem lehet telefonálni és elkésel a munkából is miatta. mind fos, na.”by moonman

(#3468) peterk válasza Fogash (#3456) üzenetére


peterk
senior tag

A fényképezéshez nem kell gyors háttértár, mert a sorozatfelvételt a memóriába lövi - egyszerre 10 képet tud csinálni egy sorozatban -, és utána írja ki a képeket. Szóval elég, ha a HD video megy. Nekem most egy ilyen 2GB-os van benne - ez volt kéznél -, és erre tökéletesen megy a HD videofelvétel, és a HD mkv lejátszás is problémamentes.

Szerintem egyébként sebesség gond inkább csak azokkal kamerákkal és fényképezőgépekkel lehet, amik MJPEG-ben vesznek fel HD-ben, mert akkor van szükség 80-100mbit/s sebességekre. A Wave mpeg4-ben rögzít, ahogy észrevettem, olyan 15mbit/s körüli bitrate-el max minőségen, amit a C2-nek is simán tudnia kellene hozni. (A példám alapján hozza is, sőt, ennek a 2-4x-esét kb.)

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#3469) Fogash válasza peterk (#3468) üzenetére


Fogash
tag

thx, akkor elégnek tűnik a C2 :)

(#3470) peterk


peterk
senior tag

Tudom, hogy mindegyik volt már, de hadd írjak egy kis összefoglalót azokról amik nekem nem mennek vagy hiányolom, illetve a megoldásról vagy kerülőútról ha van. Ha valaki tud jobbat, légyszi ne hallgassa el. ;)

1. Gyorstárcsázás. Megoldás nincs, kerülőút a kedvencek.
2. Lámpa. Nem találok ilyen funkciót. Kerülőút az apps-ból letöltött "MagicTorch" alkalmazás, ami a képernyőt világítja ki.
3. RSS olvasó. Nem találtam megoldást.
4. Keresés tárcsázó->névjegyekben csak az első betűre működik. Kerülőút: a tárcsázó helyett a névjegyeket indítani, keresni (itt megy), majd innen indítani a hívást.
5 SMS-ek visszatöltése a kütyüre upgrade/reset után. Nem találtam megoldást.
6. A "Nap" widget biztonsági bugos (kódolt infókat is megjelenít). Megoldás: ne használd... (bahh...)
7. Folder felvétele a menübe. Nem tudok megoldást.

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#3471) leslieke válasza Fogash (#3469) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Kingston 16 GB C2-es kártya van a telefonomban, mindent gyorsan elérek, Szerintem is elég a C2.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3472) Quasi_modo válasza peterk (#3470) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

5 SMS-ek visszatöltése a kütyüre upgrade/reset után. Nem találtam megoldást
Lehet itt az sms-eket a kártyára menteni? Mert ha igen akkor esetleg a mentés/visszatöltést meg lehetne ugynúgy oldani mint Symbian alatt.
Bár én nem ismerem ezt a rendszert (még), csak tippelek.

valami

(#3473) leslieke válasza Quasi_modo (#3472) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Lehet itt az sms-eket a kártyára menteni?

Lehet. Az aktuális üzenetnél a ... bökve a felugró menüben van erre mód: Áthelyezés ide, ráböksz és feljön a megfelelő lehetőség, ahová másolható a SMS.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3474) Quasi_modo válasza leslieke (#3473) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

OK. Akkor viszont onnan már valószínüleg lementhető a PC-re és vissza is tölthető. Már ha az ember tudja, hogy a kártyán hol keresse.
Szerintem.

valami

(#3475) Atomgeszi válasza peterk (#3470) üzenetére


Atomgeszi
veterán

"2. Lámpa. Nem találok ilyen funkciót. Kerülőút az apps-ból letöltött "MagicTorch" alkalmazás, ami a képernyőt világítja ki."
És ha megnyitod a kamerát és onnan indítod el a fényt? Van exponáló gomb, és ha megnyomod behozza rá a kamerát? mert onnan már csak két kattintás és már van fény is.

Egyébiránt az érdekelne, hogy a hangerőszabályzókkal lehet-e számot váltani? Tehát + gombbal egyel tovább lép - gombbal egyet vissza. És így lehetne zsebből is számot váltani nem folyamat elővenni és tapicskolni. Nem értem, egy script az egész és nem csinálják meg. :(

Ja és még olyan érdekelne, hogy az smseket le lehet jelszóval védeni? Illetve kép mappát vagy ilyesmit?

[ Szerkesztve ]

(#3476) leslieke válasza Atomgeszi (#3475) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

a hangerőszabályzókkal lehet-e számot váltani?

Nem, nem lehet. Mint a neve is mutatja, a hangot lehet vele állítani.
Számot léptetni úgy tudsz, hogy megnyomod a lezáró gombot 1x, majd a kijelző tetején a "CD" ikont, és ott lesznek a kezelőgombok.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3477) leslieke válasza aadrian (#3455) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Letöltöttem, beállítottam mindent, szépen is működött, amíg 4-5 óra múlva fel nem jött egy ablak, hogy a widget túl sok memóriát használ és most be lesz zárva. És így is lett, eltűnt a kijelzőről.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3478) kcst válasza peterk (#3366) üzenetére


kcst
tag

Köszi, megnézem mindkettőt. :B

iPhone 4 32 GB

(#3479) kcst


kcst
tag

Megtennétek, hogy páran megnézitek nekem, hogyha BT-on keresztül kapcsolódtok a Kieshez, akkor ti sem tudtok alkalmazásokat telepíteni az Appsból? Vagy nálam nincs jól beállítva valami? Vagy ez szándékosan így működik?

Szeretném elfelejteni a drótot... ;]

Köszönöm

iPhone 4 32 GB

(#3480) Mandarinn


Mandarinn
senior tag

A gombokra be lehet valahogy második funkciót állítani?
Én nem találom :(

(#3481) Atomgeszi válasza leslieke (#3476) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Kár.

Megszoktam már a W800i-n mert ott így lehetett léptetni a zsebembe is számot, akár utcán, akár menetközben, bárhol. :(

(#3482) Pola-Roid válasza leslieke (#3477) üzenetére


Pola-Roid
aktív tag

En reggel felraktam es azota megy gond nelkul.

(#3483) kakuk100


kakuk100
őstag

Nincs valakinek ötlete, hogy lehetne eltűntettni a kijelző bal felső sarkából egy E betűt? Azt hiszem az Edge jele.

(#3484) peterk válasza kakuk100 (#3483) üzenetére


peterk
senior tag

Le akarsz kapcsolódni, vagy azt szeretnéd, hogy élő adatkapcsolat esetén se jelenjen meg az ikon?

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#3485) Karma válasza kakuk100 (#3483) üzenetére


Karma
félisten

Tárcsázóba: *#5239870*#, Service domain, CS. Plusz tiltsd le a 3G-t a beállításokon belül a GSM 900/1800 hálózati mód kiválasztásával.

Persze mindez esztétikai, ha le van tiltva az adatkapcsolat (szintén a Beállításokban), akkor nem használja. De Te vagy a második, akinek nagyon fontos, hogy ne legyen E betű.

A megoldás itt a topikban született, nem emlékszem ki volt a leírója, de utólag is kösz neki.

“All nothings are not equal.”

(#3486) janes1976


janes1976
őstag

Cső!

Azon kevesek egyike vagyok, akinek sokkal jobban tetszik a wave (van benne anyag, nem műanyag) mint az i9000.

Most gondolkodom egy ilyen teló beszerzésén. :)

Egy fontos kérdés:

A böngészőbe sztetek a szövegtördelést megoldják? Azaz szoftveres probléma lehet?

Valaki vmilyen komoly problémát, hiányosságot tud, ami miatt ne ilyet vegyek?

Valaki lebeszélne esetleg róla? :)

Előre is köszi a válaszokat. :)

Üdv.
Janes

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#3487) szebev válasza kcst (#3344) üzenetére


szebev
senior tag

kosz az infot ez jol jott!!!!!! :R

Titanfall ,Bf3,Xbox 360,LG G2 32 gb D80220B-HKG-XX + Wave 1.2 JL2/JL1,Sandisk 16gb 4class.

(#3488) szebev válasza Karma (#3485) üzenetére


szebev
senior tag

szia! lecsekkoltad a youtube-on a videok minoseget?

Titanfall ,Bf3,Xbox 360,LG G2 32 gb D80220B-HKG-XX + Wave 1.2 JL2/JL1,Sandisk 16gb 4class.

(#3489) Teaway


Teaway
veterán

Tényleg alapfunkciós a számológép? :W
Elforgatva nem lesznek tudományos funkciók? sin, cos, stb...

Nincs itthon csokid??

(#3490) Pola-Roid válasza Teaway (#3489) üzenetére


Pola-Roid
aktív tag

(#3491) Jampi358


Jampi358
csendes tag

3napja vagy e remek telefon tulajdonosa,de azt kell mondjam h egyre jobban tetszik a készülék!Szerintem ez az új rendszer is igen meggyőző, jó nincsenek dolgok még alkalmazások de így üresen nálam felveszi a versenyt a symbiannal!Hozzá teszem nekem az i8910en sem volt millió meg egy alkalmazás ( hát ezen se lesz )! A kijelző az tényleg lenyűgöző kint,bent napfénybe anélkül meseszép! A hangzása is jó még így 1hangszórócskával is, na de fülessel kérem szépen! Én agybedugós sonyericssonhoz valóval próbáltam ki hát az agyam majdnem kifújta az orromon! Kegyetlenül szól, szerintem!

Egy kérdés: nem tudok rájönni az érintéseknek hogy lehet rezdülést adni? Tudjátok mikor nyomkodom a kijelzőt jó volna vmi vissza jelzés!A pittyegés nem nagyon jön be...
(mellesleg nagyon érzékeny a kijelző ami nem hátrány,de meg kell szokni az tuti)

(#3492) fatty válasza legiaap (#3157) üzenetére


fatty
aktív tag

Franciáknál találtam idôjárás (és egyéb) widget-et. képek

(#3493) kcst válasza Teaway (#3489) üzenetére


kcst
tag

de, elforgatva "tudományos" lesz!

iPhone 4 32 GB

(#3494) Karma válasza Jampi358 (#3491) üzenetére


Karma
félisten

Beállítások - Általános - Érintés - Visszajelzés rezgéssel.

“All nothings are not equal.”

(#3495) lebok


lebok
csendes tag

Na remélem hétfőn megjelenik a T-Mobilnál, v.mi jó kis árban és akkor már kedden vagy szerdán mennék is megvenni :D
:C

(#3496) kcst válasza fatty (#3492) üzenetére


kcst
tag

Samedi... :DD

Van Accuweather is, jól működik, bár azt hiányolom belőle, hogy meg lehessen adni, hány órakor töltse le az új adatokat. Megadható, hogy naponta egyszer, de ha mondjuk épp nem otthon vagyok, akkor lehet, hogy pénzért szedi le a netről... Nem tudom.

iPhone 4 32 GB

(#3497) Teaway válasza kcst (#3493) üzenetére


Teaway
veterán

Csak mert a tesztben ez van: "csupán alapfunkciókat kínál a számológép."

Nincs itthon csokid??

(#3498) Teaway válasza Pola-Roid (#3490) üzenetére


Teaway
veterán

Nem vonom kétségbe a használhatóságát, de bűn ronda!

Nincs itthon csokid??

(#3499) kcst válasza Teaway (#3497) üzenetére


kcst
tag

Akkor az a teszt rossz...

Csatolom a képet:

És javaslom a magyar nyelvű leírást, ebben is benne van, meg sok más ravaszság... ;)

[link]

iPhone 4 32 GB

(#3500) leslieke válasza szebev (#3488) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

lecsekkoltad a youtube-on a videok minoseget?

Én lecsekkoltam, wi-fin keresztül néztem. Nagyon gyorsan és jó minőségben jönnek le a videók. Sajna letölteni viszont nem lehet. Ez pedig jól jönne, ha offline lenne kedvem nézni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.