Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:58:57

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S9 és S9+
Kérlek olvasd át az összefoglalót, mielőtt a fórumban kérdeznél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8901) SeatZola válasza SeatZola (#8900) üzenetére


SeatZola
őstag

Végülis megoldottam: vettem most egy Ringke Slim tokot. Az jónak tűnik és 3500Ft volt ingyen postával.

Rappi

(#8902) Quasi_modo válasza Teal'C (#8536) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Köszönöm mindenkinek. Akkor nem regisztrálom be.

valami

(#8903) HUTCHDB válasza vodrosjozsi (#8898) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Velemenyem az, hogy felesleges ezen vitazni, hogy ki milyen szinten ert a dolgokhoz...
Igazabol mindenki segiteni akart, ezt egy percig nem vontam ketsegbe, el is ismerem, de az, hogy ha az adott szemely ajanlasa nem hozott eredmenyt, es en ezt leirtam, akkor azt miert sirasnak, meg rinyalasnak kell titulalni azt nem ertem.
Tobb regi (mas topikbol ismert) forumtars keresett meg privatban, hogy itt a samsungot "szidni" tilos, mert vannak, akik szemelyes sertesnek veszik, ha valaki negativumot mer irni a telefonrol.
En csak az esetemet reszleteztem, es lam igazuk lett az ovaintoknek.
Maradjunk annyiban, hogy mindenki csak talalgatott, ezt te is tudod, eloszor hardveres, (pl. csereltess akkut) majd SIM kartya hibara gyanakodtak tobben, de mint kiderult igen is szoftveres gond volt, mert en most azt mondom, hogy a sok samsung dolog tiltasa hozhatta meg a megoldast az en esetemben.

En most vegigolvastam a hozzaszolasaimat sehol, egyikben sem talalkoztam ertetlenkedo kommentemmel.

Annal tobb, visszateroen lenezo, ide nem tatzozonak titulalo, pejorativ megjegyzeseket tartalmazo tamadassal, ami velemenyem szerint csak annak volt koszonheto, hogy nem dicsertem a telefont, hanem egy valos problemamat mertem megosztani.

Azert tobb itteni tulajdonos reakciojabol is lattam, hogy tudjak mirol beszelek, mert naluk is gondot okozott, vagy okoz az uzemido kerdese.

Szerintem egy forum azert van, hogy a pro es kontra velemenyeket megosszuk egymassal, kibeszeljuk azokat, nem pedig azert, hogy a kedvenc keszulekunket koromszakadtunkig vedjuk.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#8904) ollie válasza SeatZola (#8900) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

SES store -ban tuti van

Mod: látom, mégsem jó neked

[ Szerkesztve ]

***

(#8905) OCTAMD válasza SeatZola (#8900) üzenetére


OCTAMD
őstag

S9+ XEU lesz,nem DBT

Van a kisebbik S9 G960F ,na az DBT

Rengetegszer le lett írva már

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#8906) foldi_istvan válasza HUTCHDB (#8903) üzenetére


foldi_istvan
csendes tag

+1

(#8907) SeatZola válasza OCTAMD (#8905) üzenetére


SeatZola
őstag

Ok. Ezt tudom is. A kérdésem arra irányult, hogy miért nem találja meg a frissítést OTA-n?

Rappi

(#8909) OCTAMD válasza SeatZola (#8907) üzenetére


OCTAMD
őstag

Hát nézd meg hogy egyáltalán megfelel e a feltett fw a XEU kódhoz

Mert ha amit feltettél nincs a XEU romok között,akkor nem is fog újabb XEU-t találni

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#8910) csorbajeno válasza SeatZola (#8897) üzenetére


csorbajeno
veterán

Én a héten bementem a debreceni SES-be és mondtam, hogy egy olyan átlátszó tok kell, amit szinte észre sem veszek és mégis véd valamennyire. Meg is kaptam, 5000-ért. Igaz, ez a gombokat is takarja.

(#8911) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Valamiért véletlenszerűen átáll alacsonyabb MP-re a kamera. Találkozott már valaki ilyesmivel? Lehet, hogy valahogy én hozom össze, de nem szoktam matatni a beállításokban, csak a módok között váltok.. T

7.9MP-re szokott átállni, ez már a második ilyen eset volt..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#8912) SeatZola válasza OCTAMD (#8909) üzenetére


SeatZola
őstag

Megnéztem most. A XEU-hoz az utolsó a BRF8 és ez volt a DBT-nél is a most megjelent BRG8 előtt.

Akkor ha jól gondolom, amikor kijön a XEU-hoz a BRG8, vagy valami másúj, akkor arra fog frissíteni.

[ Szerkesztve ]

Rappi

(#8913) csorbajeno válasza hackeeeee (#8911) üzenetére


csorbajeno
veterán

A beállítások gomb mellett van egy gomb, ami a kamerát teljes képernyőssé teszi. Ha azt megnyomost, akkor a kamera full screen lesz, de a felbontás is változik ennek megfelelően, azt hiszem pont 7,9MP-re.

(#8914) OCTAMD válasza SeatZola (#8912) üzenetére


OCTAMD
őstag

A DBT-t felejds el,neked vagy XEU vagy XEH lesz

Most XEU-n vagy

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#8915) SeatZola válasza OCTAMD (#8914) üzenetére


SeatZola
őstag

Oks. Hogyan tudnék XEH-re váltani? Illetve, ha beszerzek egy német SIM-et, akkor lehetek ugye DBT-n? XEU-n nem szeretnék maradni. A legszimpibb nekem a DBT.

[ Szerkesztve ]

Rappi

(#8916) hackeeeee válasza csorbajeno (#8913) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jahogyúgy.. Óóóóóóóóóóóóóó. Ezt nem tudtam, akkor ez my bad. So sorry. Köszi! :R

Véleményem szubjektív...

(#8917) HUTCHDB válasza csorbajeno (#8910) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Ez melyik tok lenne?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#8918) OCTAMD válasza SeatZola (#8915) üzenetére


OCTAMD
őstag

XEH resettel

DBT német simmel

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#8919) SeatZola válasza OCTAMD (#8918) üzenetére


SeatZola
őstag

Köszi!

Akkor kell szereznem egy német SIM-et!

Rappi

(#8920) |AP| válasza SeatZola (#8897) üzenetére


|AP|
veterán

én ilyen tokot vettem. Vékony, szinte mint ha rajta sem lenne a telón, gomboknál kivágva.
Annyira bejött, hogy vettem kettőt is, a Peel tok pedig még úton van.

(#8921) aldork


aldork
csendes tag

Sziasztok!

Egy hete vagyok boldog tulajdonosa ennek a csodás készüléknek (S9+), és két kérdésem van:
-a max egy napos üzemidő normális, vagy valamit rosszul csinálok?
-hogy lehet beállítani más alkalmazások értesítéséhez is a lezárt képernyőn, hogy körben a képernyőn világítson, és fent mutassa, amit írtak? Mert a vibernél péládul alapértelmezett...

Válaszotok előre is köszönöm!

(#8922) #06969344


#06969344
törölt tag

Van valami módszer, hogy a pendrive-ot könnyebben felismerje az S9+? (Kb: mint az S8+ 1mp alatt)

(#8923) MunezXBK válasza #06969344 (#8922) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Felismeri egyáltalán?

(#8924) csorbajeno válasza HUTCHDB (#8917) üzenetére


csorbajeno
veterán

Ez a szimpla, egyszerű Clear Cover, ami hasonlít a Hyperknit-re, csak ez teljesen átlátszó és hajlékony. Ugyanolyan vastag is, mégsem tűnik akkorának, igazából érzetre nekem olyan, mintha nem lenne rajta semmi. Arra vagyok még kíváncsi, hogy meddig lesz ilyen víztiszta és mikor mattul meg...

[ Szerkesztve ]

(#8925) csorbajeno válasza #06969344 (#8922) üzenetére


csorbajeno
veterán

Én 3 pendrive-ot használok a telefonhoz, amiből 2-t azonnal felismer, eggyel viszont harcol. Arra a pendrive-ra azt mondták nekem, hogy haldoklik, igaz,azt a gép sem szereti néha. Nálad nem lehet hasonló probléma?

(#8926) mSchumi87 válasza OCTAMD (#8918) üzenetére


mSchumi87
senior tag

Barmilyen nemet sim-el mukodik es barmilyen regiot atlehet vele alitani DBT-re?

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#8927) OCTAMD válasza mSchumi87 (#8926) üzenetére


OCTAMD
őstag

Bármilyen német simmel bármilyen OXM csoportost igen.

Akár indiait is ,arabot is stb...

De szinkronban kell lennie a szoftveradatoknak a CSC kóddal,tehát a végeredménynek létezőnek kell lennie vagy ha utána kiadják az is jó

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#8928) ollie válasza aldork (#8921) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mennyi a SoT-od kb?

***

(#8929) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Lehet hogy hülyeség, de próbálta valaki úgy használni a telefont, hogy csak az ujjlenyomat olvasót használja, a többi ki kapcsolva? Most amikor atvaltott 10%-nál extrém energia takarékos módba, akkor mikor ezt ki kapcsolta 200perc megtakarítást írt. Ami nem kevés, mert alapból is 3ora írt.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#8930) takcslajos1 válasza OCTAMD (#8927) üzenetére


takcslajos1
tag

Gugliztam ezzel kapcsolatban, hogy S9, OXM, G965F, stb., de értelmes cikket, ilyesmit nem találtam (angol nyelvű is jó).
Tudtok valahol egy részletesebb írást, ami ezeket elmagyarázza? CSC, etc.
Azt tudom pl., hogy XEH az a magyar független régiókód és DBT firmware mehet rá, de hogy melyik mehet és melyik nem pl., azt nem. Elvileg bármely Exynos Dual sim modellre bármely firmware rámegy téglázás nélkül?
Csak érdekelnek ezek, inkább belemélyedek ebbe néhány órára, minthogy totál tudáshomályban éljek. A hogyanokat nagyrészt már tudom (pl. flash Odinnal), de érdekelnének a miértek is, csak van ehhez valahol egy hosszabb írás.
Köszi előre is, ha tud valaki valamit linkelni. :D

(#8931) HUTCHDB válasza csorbajeno (#8924) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Bemegyek en is, ranezek!

MAS (akku)

Na ez mar tokeletes.
Tobb mint 19 ora keszenlet, es majdnem 6 ora SOT.
:C

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#8932) Tiger. válasza HUTCHDB (#8931) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Végül is akkor mi volt?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#8933) hackeeeee válasza csorbajeno (#8924) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez itt jobb minőségű mint a Note8-é vajon? Note-nál 3-szor vettem le a telóról, utána már lötyögött rajta össze-vissza.

Noh amúgy, napi átlag. Rendezvényen rohangáltam, dual sim roaming, kamera, gps, stb. ~3 óra SOT, estére vagy lemerült, vagy 20% körül maradt kakaó. Ez mellett állandó wifi, vagy mobilnet, GPS.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#8934) csorbajeno válasza hackeeeee (#8933) üzenetére


csorbajeno
veterán

Egyenlőre nem tudok nilatkozni a minőségről, de most még nagyon egyben van a cucc, olyan, mintha nem is lenne rajta. Leszedni még nem próbáltam, de a héten majd takarítgatom a belsejét, bár nagy meglepődésemre nem ment alá semmi kosz, eddig.

(#8935) csorbajeno válasza Tiger. (#8929) üzenetére


csorbajeno
veterán

Az ujjlenyomat-olvasó már az S6-nál is kikapcsolt ultra energiatakarékos módban, pedig ott nem volt állandóan aktív, csak gombnyomás után. El tudom képzelni, hogy energiát lehet spórolni a kikapcsolásával, de arról fogalmam sincs, hogy mennyit, a 3 óra azért szerintem kicsit erős csak ettől...de ki tudja.

(#8936) Tiger. válasza csorbajeno (#8935) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Nem csak az ujjlenyomat olvasót kapcsolja ki, ott van még az arc és az iris.

Azóta is 10%-on van.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#8937) #18001664 válasza Tiger. (#8929) üzenetére


#18001664
törölt tag

Én csak ujjlenyomatolvasót használok!

(#8938) Tomix24 válasza Tiger. (#8929) üzenetére


Tomix24
addikt

Én is csak az újenyomatot használom. A többi kikapcson. Biztos hogy hozott egy keveset.

(#8939) HUTCHDB válasza Tiger. (#8932) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

[link]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#8940) TODI1111


TODI1111
addikt

Vajon a téma áruházba miért nem enged mobil egyenlegre vásárolni? Akartam venni egy témát de hiba kódot dob pedig máskor is vásároltam már mobil egyenlegre és akkor engedte.

(#8941) Darth11 válasza butch3r (#8718) üzenetére


Darth11
aktív tag

A vezetéknélküli töltő s9-hez még nem jelent meg én azt várom két hónapja, de még csak a töltő nélküli s9-es tartó jelent meg.

(#8942) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Sziasztok !

Szomorúság 2:
A Dj programjaim szinte egytől egyig hibáznak, tele van a hang röcögéssel.
Bluetoothos és Jack fülesen keresztül is.
CrossDJ Free, edjing MIX: DJ music mixer, djay FREE.
Egyedül a WeDJ alkalmazás ami nem röcög, viszont abban a multitouch nem tud érvényesülni.
Mindezek a korábbi S8-amon tökéletesen mentek. :F :F

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#8943) Tiger. válasza HUTCHDB (#8939) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Kiváncsi vagyok 1 hét után marad e ez, mert van hogy maguktól vissza kapcsolják. Én egyszer a háttérfolyamatnál vettem ki, de aztán azt vettem észre, hogy vissza kapcsolta.

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#8944) butch3r válasza Darth11 (#8941) üzenetére


butch3r
senior tag

köszi, remélem nem tart még hónapokig mire megjelenik akkor a töltős verzió is...

(#8945) Zsozsoka 74 válasza eladogeppc (#8942) üzenetére


Zsozsoka 74
senior tag

Ezekhez annyit tennék hozzá hogy nálam itthon 2 - en van a térerő és ha kihangosítva szeretnék beszélni valakivel nagyon szakadozottan hall,ha visszaváltok és kikapcsolom a kahangositást akkor értik minden szavamat.
Erre van valami megoldás mert gondolom a térerő hiánytalansága okozza.
Amúgy ha vezetek autóban akkor remekül működik kihangosítva a készülék.

[ Szerkesztve ]

Én már előző életemben sem hittem a reinkarnációban....

(#8946) Teal'C válasza Zsozsoka 74 (#8945) üzenetére


Teal'C
addikt

El kell költöznöd nincs mese! ;]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#8947) Zsozsoka 74 válasza Teal'C (#8946) üzenetére


Zsozsoka 74
senior tag

Hollandiában jobb lenne a vétel ;)
Egyenként telenorral is ez volt a baj gyenge volt a térerő aztán átmentem a vodkahoz és most 2-es és 3-as között váltogat.

Én már előző életemben sem hittem a reinkarnációban....

(#8948) eladogeppc válasza Zsozsoka 74 (#8945) üzenetére


eladogeppc
veterán

Ez a válasz gondolom nem nekem akart menni ?

[ Szerkesztve ]

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#8949) #18001664 válasza Zsozsoka 74 (#8945) üzenetére


#18001664
törölt tag

Venni kell otthonra egy GSM jelerősítőt! Így házon belül is erős térerő lesz.

(#8950) Macskasy válasza HUTCHDB (#8892) üzenetére


Macskasy
tag

Kiprobaltam, a masodik link mukodik, elindul , kepet is keszit, de egy kep van vagy 5-6mp mire elkeszul. Tudom hogy ez a hdres algoritmus lassucska még egy pixel2n is, de azert ezt az 5mpet kicsit sokallom. Tájképhez lehet jo lesz, de hogy ezzel beltérben nem fogom tudni a gyerekeket fotozgatni az sajnos eleg biztos, minden esetre köszönöm a lehetőséget.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.