Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:58:57

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S9 és S9+
Kérlek olvasd át az összefoglalót, mielőtt a fórumban kérdeznél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8101) Bavid


Bavid
senior tag

Sziasztok, régebbi samsungon volt olyan opció, hogy amikor bedugtam a fülhallgatóm, akkor az állapotsoron megjelent 4-5 alkalmazás, melyeket én állítottam be, amiket gyakran használtam fülessel (pl spotify). Ilyen nincs z S9-ben már?

(#8102) szabochris válasza Teal'C (#8100) üzenetére


szabochris
aktív tag

Én raktam fel!
Ebayes rendelés...

(#8103) #33253120 válasza Bavid (#8101) üzenetére


#33253120
törölt tag

Nekem azt a Level U csinálta ami a bt fülesem samsungos segédprogija.

(#8104) Teal'C válasza szabochris (#8102) üzenetére


Teal'C
addikt

Kiváló cucc, ez fogásra milyen? Érezhető a minta vagy csak full sima? Csak mert én rendeltem 2x külön helyről és sima fólia volt nem volt igazi mintás ez lemaradt előbb.

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#8105) #61600768 válasza szabochris (#8099) üzenetére


#61600768
törölt tag

Jól néz ki! Innen rendelted amit fórum társ is linkelt?

(#8106) Brut


Brut
tag

Olvastam pár helyen hogy az S9 képes a vérnyomás mérésére is. Nem tudjátok hol lehet letölteni a progit hozzá?

(#8107) Teal'C válasza Brut (#8106) üzenetére


Teal'C
addikt

Ha igaz akkor az SHealt ban megtalálod de szerintem ez kacsa. Ezek közül kell venni és már jó is.

Az első 28e USA ból ebay-on

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#8108) Hachiko95 válasza Brut (#8106) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

Én használom, sikerült jól bekalibrálni egy csuklós vérnyomásmérővel, egész pontosan mér.
My BP Lab az app neve, hivatalosan csak az Egyesült Államokban elérhető, de apkmirror-ról le tudod tölteni.

(#8109) Brut válasza Hachiko95 (#8108) üzenetére


Brut
tag

Leszedtem egy ilyen nevű apk-t, de ott vmi kutatásban kell részt venni 3 héten keresztül napi 8 percben. Ez lenne az?

(#8110) Brut válasza Teal'C (#8107) üzenetére


Brut
tag

Van digitális, de nem okos mérőm. Mellette viszont jó lenne ez is.

(#8111) Hachiko95 válasza Brut (#8109) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

Igen, az. Regisztrációnál tetszés szerint beírsz, amit akarsz :). Azután pedig bármikor tudsz mérni vérnyomást, csak be kell kalibrálni(nyugalmi állapotban) egy "rendes" vérnyomásmérővel, mivel csak akkor írja ki a szisztolés és a diasztolés értékeket.

Szerk.:
(#8112) Hiei11
A hátsó "pulzusmérő" szenzor már egy fejlettebb, újabb fajta, mint ami az s8-ban volt. Ez már tud vérnyomást is mérni.

[ Szerkesztve ]

(#8112) Teal'C válasza Hachiko95 (#8111) üzenetére


Teal'C
addikt

És milyen érzékelővel mér? De ha tud vérnyomást mérni akkor miért nem szerepel az SHealt opciók között? Csak kézi naplózás van meg külső eszköz!

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#8113) Teal'C


Teal'C
addikt

Erről a cikkről beszélsz?

[link]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#8114) Hachiko95 válasza Teal'C (#8112) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

Ha jól tudom, a szenzor nem tud konkrétan szisztolés és a diasztolés értéket mérni, hanem csak a kettő érték közötti különbséget. Ezért fontos egy jó kalibrálás(baseline) egy rendes vérnyomásmérővel. Lehet később bekerül az S Health app-ba, valahol írtak ilyenről.
Az s10 is elvileg tudni fogja a qualcomm féle kijelző alatti ujjlenyomat olvasóval, a pulzus és vérnyomás mérést.

(#8113) Hiei11
Arról olvastam, hogy kezdetben voltak gondok az alkalmazással, én az 1.1.0-es verziótól kezdtem el használni, most is ez a legfrissebb. [link]

(#8115) nbukta77


nbukta77
addikt

Hi. Tegnap megint valtottam iphone x- rol s9 plusra. Mar ez a masodik. Kivancsi vagyok meg tudok e vele baratkozni vagy iphone lesz megint a vege.

[ Szerkesztve ]

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#8116) #33253120 válasza Teal'C (#8112) üzenetére


#33253120
törölt tag

Mert vélhetően igen durva engedélyek kellenének egy orvosi célra is alkalmas mobilra. Ha meg csak hobby eszköz, és orvosi célra nem alkalmas, akkor a fogyasztók perelik rommá őkét.

Már tavaly februárban is szórakozott kolléga olyan vérnyomásmérő appal amihez a kamerára, és a kijelzőre kellett tenned a kezed.

(#8117) csorbajeno válasza Brut (#8106) üzenetére


csorbajeno
veterán

Vérnyomást biztosan nem tud mérni, hacsak nem csatolsz hozzá megfelelő céleszközt. Viszont az SHealth-ben lehet követni a vérnyomásmérővel mért vérnyomást.

(#8118) szabochris válasza Teal'C (#8104) üzenetére


szabochris
aktív tag

Nagyon jó a fogása, nem csúszik a telefon annyira mint enélkül.
Innen rendeltem, szerintem ennyi pénzért nagyon ajánlott! :)

Carbon sticker

A minta minimálisan érződik.

[ Szerkesztve ]

(#8119) Brut


Brut
tag

Olyat be lehet valahol állítani, hogy figyelje a szem mozgását és addig ne kapcsoljon ki?

(#8120) Zsozsoka 74 válasza Brut (#8119) üzenetére


Zsozsoka 74
senior tag

Speciális funkciók menüben találod.
Intelligens képernyő zár néven.

Én már előző életemben sem hittem a reinkarnációban....

(#8121) Brut válasza Zsozsoka 74 (#8120) üzenetére


Brut
tag

Nagyszerű, köszi szépen

(#8122) Teal'C válasza szabochris (#8118) üzenetére


Teal'C
addikt

Köszi az infókat.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#8123) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Azt meg lehet oldani szerintetek, hogy 4k 60fps videózásnál a hangot külső usb-s minkrofonról vegye a készülék?
Ha csak hangot akarok venni az működik külső mikrofonnal, de 4k 60fps videózásra nem találtam még megoldást. Van app ami vesz 4k videót külső mikrofonnal, de nem 60fps-el...

(#8124) Macskasy válasza Fitzgerald (#8123) üzenetére


Macskasy
tag

Filmic pro ?

(#8125) Fitzgerald válasza Macskasy (#8124) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Köszi, és ezt próbáltad amúgy? A Play Store-os értékelése nem túl biztató, aztán 4 rongy...

(#8126) balazs0102


balazs0102
senior tag

Sziasztok!
FB messenger szalagcím értesítést hogy lehet kikapcsolni? Egyszerűen nem tudok rájönni..
( Ez az amikor pl netezel és fel egy sávban leugrik egy értesítés ...)

(#8127) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Ékezetes billentyűzet kiosztást be lehet valahogy állítani?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#8128) hackeeeee válasza balazs0102 (#8126) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Véleményem szubjektív...

(#8129) balazs0102 válasza hackeeeee (#8128) üzenetére


balazs0102
senior tag

Eddig eljutottam, de nincs olyan lehetőség amivel kifejezetten ezt tudom letiltani.. mert ez úgy gondolom teljesen letiltja az alkalmazás értesítését ha kikapcsolom..én csak a szalagcím érteesítést szeretném kinyomni, hogy ha pl bongészek és jön közben egy üzenet akkor felülről ne lógjon be egy sávba hogy kitől jött üzenetem.

(#8130) |AP| válasza |AP| (#7969) üzenetére


|AP|
veterán

végül beadtam a derekam, ma veszem át az S9-et. :)
Gondolom egy darabig nem lesz olcsóbb (most egész jó áron van a T-nél a kedvezményekkel), az S10-et meg majd meglátjuk

(#8131) ollie válasza balazs0102 (#8129) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Biztos, hogy a messenger csinálja és nem a böngésző?

***

(#8132) adamfriday válasza balazs0102 (#8126) üzenetére


adamfriday
senior tag

Amikor kapsz egy ilyen értesítést, húzd el jobbra és ha jól emlékszem ott lesznek opciók hozzá.

(#8133) hackeeeee válasza balazs0102 (#8129) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nincs, ennyi van.

Elvileg ha már kikapcsolod azt, hogy ne tegye más alkalmazás elé, az már elég.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#8134) #61600768 válasza balazs0102 (#8126) üzenetére


#61600768
törölt tag

Root nélkül a beúszó értesítéseket nem lehet kikapcsolni. Csak komplett az egész értesítést tudod kikapcsolni de akkor lemaradsz az üzikről.

(#8135) ShadowLac válasza nbukta77 (#8115) üzenetére


ShadowLac
addikt

Kicsi volt az x? Majd írhatnál kis összehasonlitást a tapasztalataidról a két telóról.

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#8136) Tiger. válasza ShadowLac (#8135) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Az engem is érdekelne.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#8137) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Ket dolog kapcsan irok.

1.
Akkumulatorral kapcsolatban napok ota figyelem, mi lehet az oka annak, hogy az s9 plus nem hozza a hasonlo kapacitasu akkuval ellatott keszulekek uzemidejet.
Hat azt latom, hogy a rendszer nem hogy azonnal bezarna a hasznalaton kivuli programokat, henem eppen ellenkezoleg meg a nem hasznalt alkalmazasok is valamiert futnak ertelmetlenul (es szamomra erthetetlenul) akar orakon at.
Ilyen volt nalam pl. a Qfile, google fotok, vagy az altalam pl.a mai napon nem is hasznalt adobe reader.
Pl. egy xiaomi, vagy huawei csucskeszuleknel azt tapasztaltam, hogy drasztikusan zar be futo alkalmazasokat (pl. Viber, messenger, gmail) ha ennek ellenkezojet a hasznalo nem engedelyezi.
Itt s9 plus-szon kellene valami hasonlo megoldas, es biztosan sokkal jobb lenne az akkuido.

2.
Google camera most nalam nagyon megmakacsolta magat, az eddig futo is hibat jelez, nem akar elindulni, es probalkoztam tobb .apk telepitessel is, de hasonlo a helyzet.
Ebben tud valaki tanacsot adni, hogy egyreszt ennek mi lehet az oka, es milyen megoldast javasoltok, valamint melyik a mukodo gcam-ok kozul a legjobb.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#8138) Tiger. válasza HUTCHDB (#8137) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Annyira nem eszik az aksit.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#8139) ollie válasza HUTCHDB (#8137) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Konkrétan milyen készülékhez hasonlítod? Remélem annak is QHD kijelzője van és legalább 6 colos, különben meg is van a válasz.

[ Szerkesztve ]

***

(#8140) Teal'C


Teal'C
addikt

Ma délután feltettem egy ebay-os 2ezer forintos dome glass utánzatot tökéletes lett semmi bubi. Kiváncsi vagyok meddig marad fenn. Sajnos csak egy Ace4 el tudtam lefotózni bocs.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#8141) Tiger. válasza Teal'C (#8140) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Nekem a 3dik nál a dome glassnal 15perc után meg is adta magát. Ez mindenképp jobb vétel.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#8142) HUTCHDB válasza ollie (#8139) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Mi mix 2, mate 10 pro.
En pl. csak fhd-n hasznalom a 9 plus-t, de szerintem ennek nincs erdemi hatasa a fogyasztasra.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#8143) csorbajeno válasza HUTCHDB (#8142) üzenetére


csorbajeno
veterán

Én nem tapasztaltam érdemi különbséget a két felbontás fogyasztása között.

(#8144) ShadowLac válasza Teal'C (#8140) üzenetére


ShadowLac
addikt

A linkjét beraknád?

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#8145) Teal'C válasza ShadowLac (#8144) üzenetére


Teal'C
addikt

[link]

Parancsolj. :R

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#8146) #33253120 válasza HUTCHDB (#8137) üzenetére


#33253120
törölt tag

1. Ööö..... Az megvan, hogy egyszer berakja a memóriába, és utána kevesebbet fogyaszt mint hidegindításnál, de legalább gyorsabban indul?* Droidnál ez lenne a lényeg, ha nincs elkúrva az adott app. Minél több előtöltött appal telerakni a memóriát.
2. Nem használom a Google kamerát.

*Ha felraksz valami optimalizálót, akkor a rendszer statisztikát csinál, berakja a memóriába az appot, az optimalizáló kiveszi-> rendszer visszarakja-> nagyobb fogyasztás vagy lassabb indulás....

(#8147) HUTCHDB válasza #33253120 (#8146) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Ismerem az android memoriakezeleset.
En nem erre gondoltam, hanem a hatterben valoban futo alkalmazasokrol.
Delutan neztem meg, pl. a smart view -t tegnap este hasznaltam tv taviranyitasra es azota is neha neha elindult.
Miert?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#8148) #33253120 válasza HUTCHDB (#8147) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ja, értem.
Elvben ilyen anomáliának tűnő dolgot a Smart View simán tud okozni. Elég ha közel mégy a tévéhez.

(#8149) Laposelemer válasza Teal'C (#8145) üzenetére


Laposelemer
tag

Olyan fólia létezik S9+-ra, ami az előlapi üveg minden oldalán teljesen a széléig ér és rendesen tapad a széleken is?

A gyári fólia körben 1-2 mm-rel kisebb. (+ a mostani oldalt néhol feljött, vagyis eleve rá se tapadt..)
Zavar a fólia széle, amikor az értesítési sávot vagy az edge panelt nyitom meg.

Másik kérdés..
Be van kapcsolva a smart lock és azon belül hozzá van adva az otthon, mint megbízható hely. Amikor hazaérek du. működik is. Nem kell azonosítanom magam a telefon feloldásához. Azonban reggelre elfelejti ezt. És hiába vagyok otthon folyton azonosítanom kell magam...

Valaki találkozott már ilyennel?
Hogy lehet rábírni, hogy reggel is működjön?

(#8150) Teal'C válasza Laposelemer (#8149) üzenetére


Teal'C
addikt

Igen léteznek olyan fóliák de még üveg is van kb 2 napja linkeltem őket.

Smart lock al én nem foglalkozom hazamegyek felcsatlakozik ennyi nincs védelem beállítva.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.