Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:58:57

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S9 és S9+
Kérlek olvasd át az összefoglalót, mielőtt a fórumban kérdeznél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8501) Tiger. válasza HUTCHDB (#8497) üzenetére


Tiger.
nagyúr

De ha nem használod őket, akkor ők sem fogyasztanak.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#8502) Teal'C válasza csorbajeno (#8499) üzenetére


Teal'C
addikt

Szerintem az automata indításon (mozgás érzékelés) csiszolhattak mert az elég sanszos volt eddig.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#8503) HUTCHDB válasza Tiger. (#8501) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Nem hasznalom es megis nezd csak a fogyasztasukat:

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#8504) Tiger. válasza HUTCHDB (#8503) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Nekem többet ír, 9%-ot meg is normális ütemben merülők, most ki kapcsoltam én is.

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#8505) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Word helyet tud valaki ajánlani valami normális appot?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#8506) Tiger. válasza HUTCHDB (#8503) üzenetére


Tiger.
nagyúr

A az érdekes, hogy ki vannak kapcsolva, és még így is esznek, most már 10%-nal van.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#8507) HUTCHDB válasza Tiger. (#8506) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Ezt mondom mar miota!
Az a gond, hogy keszenletben fogyaszt tobbet a telefon mint mas hasonlo kapacitasu akkus tarsai, mert ezek a sok vackok maguktol elindulnak, futnak a hatterben.
Ha megnezed a keszenleti idot az az ami keves ennel a keszuleknel.
Ha lesz energiam kiprobalom, hogy ha folyamatosan hasznalom, es megy a kijelzo, akkor mennyi SOT jon ki, de gyanitom sokkal tobb, mint amire szamitanank.
Szerintem ezeknek a samsung funkcioknak kellene az energiafogyasztasat optimalizalni es rendben lenne itt minden.
Mert azon mar pl. senki nem lovagolna, hogy 5 ora 50 perc vagy 6 ora 25 perc lenne a kijelzoido mondjuk egy munkanap vegere, ami olyan 16-17 ora pl. nalam.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#8508) Tiger. válasza HUTCHDB (#8507) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Én ha nem érek hozzá, ki próbáltam, 5 óra alatt 6%-ot merült aoddal. Nálam rendben van a készenléti fogyasztás. Mikor Sabs volt fent azzal simán ki lehet kapcsolni, akkor sem volt jobb. Neked root kéne.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#8509) kazanka válasza Zsozsoka 74 (#8485) üzenetére


kazanka
őstag

Megtaláltam köszi! akkor kapcsoljam ki " a mobilnet állandóan bekapcsolva" ?

(#8510) HUTCHDB válasza Tiger. (#8508) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Nekem a merules kb. 3-4 % orankent keszenletben.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#8511) Tiger. válasza HUTCHDB (#8510) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Próbáld úgy is, hogy csinálsz egy factoryt de utána semmit mást nem raksz fel, csak használod. Ha jónak látod, akkor minden nap egy dolgot vissza raksz.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#8512) Teal'C válasza HUTCHDB (#8510) üzenetére


Teal'C
addikt

Szerintem vidd vissza minden rosszindulat nélkül. Nekem ezek nem futnak a háttérben. XEH romod van? Vagy cseréltél?

Tévedtem most át néztem az általad jelzett appokat, és mint kiderült az összes app egy halmazba tartozik az Android rendszeren belül az egész fogyasztás egybe tartozik. Ha bemész az alkalmazásokba kiválasztod a rendszer alkalmazások megjelenítését és kikeresed őket bármelyiken rányom az akkuhasználatra akkor kijön egy oldal android rendszer néven és mind ugyan az %ra mA-ra. Ez valami gyüjtő app vagy mi itt ki lehet kapcsolni hogy ne fusson a háttérben de nemtudom ez milyen hatással van a rendszer működésre.

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#8513) Tiger. válasza Teal'C (#8512) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Nálam is futnak.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#8514) attszil


attszil
tag

Sziasztok! Tegnap este óta én is S9+ tulajként ismerkedek. Lenne is egy kérdésem, ha nem használom az always on kijelzőt akkor hogyan kell beállítani, hogy az értesítések felkapcsolják a zárképernyőt és ott láthatóak legyenek egy rövid időre? Hang van, led villog csak sötét marad és meg kell érinteni a bekapcs gombot ahhoz, hogy lássam az értesítést. Nem tudom jól írtam-e de ha tudtok segítsetek. Köszi!

11 pro

(#8515) HUTCHDB válasza Tiger. (#8511) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

A statisztikabol lathato, hogy semmi kulso alkalmazas nem fogyaszt szinte semmit, egyebkent meg nem is tudnam hasznalni a telefont azok nelkul amit kulsokent telepitek.
De nincs igazabol semmi, csak navigacio, viber, messenger lenyegeben.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#8516) S9 válasza attszil (#8514) üzenetére


S9
tag

Ezzel

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.nullgrad.glimpse

[ Szerkesztve ]

(#8517) S9 válasza attszil (#8514) üzenetére


S9
tag

De egyébként baromság mert ha pont nem akkor villan fel mikor ott vagy akkor ugysem látod
Egyszerübb ha villog a led akkor csak a kezed elhuzod a telefon felett és felvillan a kijelző nem kell hozzáérni

[ Szerkesztve ]

(#8518) attszil válasza S9 (#8517) üzenetére


attszil
tag

Köszönöm ezt nem tudtam! Megszoktam, hogy az autóban ha tartón van és jön valami felvillan akkor látom, pl. hogy kitől kaptam emailt. Köszi!

11 pro

(#8519) csorbajeno válasza Teal'C (#8502) üzenetére


csorbajeno
veterán

Igen, ebben reménykedek ;)

(#8520) Teal'C válasza csorbajeno (#8519) üzenetére


Teal'C
addikt

Amúgy manual-ban egész jól el lehet találni. :C

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#8521) Tiger. válasza HUTCHDB (#8515) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Sztem kérj egy aksi cserét.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#8522) csorbajeno válasza HUTCHDB (#8507) üzenetére


csorbajeno
veterán

Amikor én ezt próbálgattam (nem sok türelmem volt a kis kijelzőhöz...), akkor pontosan azt tapasztaltam, amit sejtesz. Nem volt sokkal gyorsabb a merülés, ha piszkáltam, mint amikor békén hagytam. Viszont múlt éjjel kivételesen nem volt töltve a telefon és azt láttam, hogy 7-8%-ot merült. Olyan volt a grafikon, mintha nem került volna teljesen "deep sleep"-be a telefon. Érdekes ez is.

(#8523) csorbajeno válasza Teal'C (#8520) üzenetére


csorbajeno
veterán

Igen, de kell hozzá egy kis gyakorlat, mert hamarabb kell inditani, mint ahogy a cselekvés történik.

(#8524) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Lehetséges, hogy most már nem kell beregisztrálni a készüléket ahhoz hogy 2 év garanciát kapjunk?
Ez van a Samsung lapon: "Értesítjük továbbá arról, hogy hogy azon termékek esetében, amelyek 2 éves jótállása (1 év jogszabályon alapuló és a Samsung által önként vállalt + 1 év jótállása) eddig termékregisztrációhoz kötött volt, mostantól regisztráció nélkül biztosítjuk a második évre vonatkozó Samsung által önként vállalt jótállást. Ezt a kedvezményt minden, 2016. május 26-t követően vásárolt termékekre is nyújtjuk, így amennyiben Önnek a Samsung Zrt. által forgalomba hozott ilyen készüléke van, úgy ezzel további teendője nincs."

valami

(#8525) ollie válasza Quasi_modo (#8524) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem hiszel a kiírásnak?

***

(#8526) csorbajeno válasza Quasi_modo (#8524) üzenetére


csorbajeno
veterán

Igen, a GDPR jelen állás szerint ezt hozta magával. A termékregisztráció átalakítás alatt van. Ha az elkészül, hogy akkor mi lesz...az még a jövő zenéje.

(#8527) csorbajeno válasza Tiger. (#8521) üzenetére


csorbajeno
veterán

Hétvégén még úgy volt, hogy lehet akkucsere lesz a vége, ha szoftveresen nem tudnak csinálni vele semmit. Ha jól emlékszem.

(#8528) Ateszpapa válasza csorbajeno (#8526) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Jó kifogás a Samu részéről.
Érdekes, de a Huawei megtartotta a prémium szolgáltatásukat.

(#8529) Teal'C válasza Ateszpapa (#8528) üzenetére


Teal'C
addikt

Most mire gondolsz hol itt a kifogás?

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#8530) Ateszpapa válasza Teal'C (#8529) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Amiért megszüntették a prémium szolgáltatásukat.
Arra hivatkozva kivezettek mindent ami pluszt jelentett.

Eddig ha kellett, jeleztem a szerviznek küldtek futárt elvitte, kaptam csere készüléket is ha kértem.
Most mehetsz be a szervizbe és vagy kapsz vagy nem kapsz csere készüléket.

(#8531) Quasi_modo válasza csorbajeno (#8526) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Köszönöm.

(#8525) ollie Hinni hiszek, de: Szombaton vettem a páromnak egy lila S9-et, a dobozában meg benne volt egy papír, hogy regisztráljam be a 2 év garanciáért. Csak ennyi.

valami

(#8532) Teal'C válasza Ateszpapa (#8530) üzenetére


Teal'C
addikt

Én úgy tudom a futár már előtte sem volt egy ideje, a cserekészülék meg engem nem nagyon izgat tartok itthon egy olcsó sz@rt arra 2-3 napra. Persze Budapesten egyszerű a dolog nem tudom te merre laksz.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#8533) Teal'C válasza Quasi_modo (#8531) üzenetére


Teal'C
addikt

Biztos valami régebbi csomagolás volt.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#8534) Quasi_modo válasza Teal'C (#8533) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Fene tudja. Egy S9 olyan túl régi nem lehet.

valami

(#8535) Ateszpapa válasza Teal'C (#8532) üzenetére


Ateszpapa
addikt

De, volt a futár egész mostanáig. Jött és mikor kész lett a készülék hozta is pár nap alatt.
Sajna ennek már vége. :(

Legutóbb 1 hetet volt a szervizben a telcsim alaplap hibával, mire megcsinálták.

Érdekes, hogy a Huaweinek nem szűnt meg ez, csak a Samsungnak...
Vagy a Huaweire nem vonatkoznak az Eu-s törvények?
Látod ezért is írtam, hogy csak egy jó kifogás a Samunak, ennyivel is kevesebb a "gondjuk"

:(((

Quasi_modo:

Csak nemrég szüntették ezt meg, a telefonod csomagolása régebbi volt.

[ Szerkesztve ]

(#8536) Teal'C válasza Quasi_modo (#8534) üzenetére


Teal'C
addikt

Hát a megjelenés régebbi mint a GDPR bevezetése, biztos elkallódott egy raktárban.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#8537) Teal'C válasza Ateszpapa (#8535) üzenetére


Teal'C
addikt

Hála az égnek Omnia HD óta (ennek már 10 éve) csak az asszony s8-a volt kijezőcserén 1 nap volt. Még jó hogy olcsó cseretelefonom van mert sosem kell :P

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#8538) csorbajeno válasza Quasi_modo (#8531) üzenetére


csorbajeno
veterán

A GDPR csak máj. 25-én lépett életbe, előtte pedig szerintem sok készülék lett csomagolva, arról nem beszélve, hogy nem csak az EU-ba mennek ezek a telefonok. Egyseges a csomagolás. Ettől mi most eltekinthetünk.

(#8539) csorbajeno válasza Ateszpapa (#8535) üzenetére


csorbajeno
veterán

Nem tudom, hogy a ti cégeiteket mennyire érinti ez a marhaság, de nálunk egy lelet kiadásához 5 papírt kell kitölteni azóta...a Samsungot én megértem, de nem tudom, hogy a Huawei hogy hidalja ezt át.

(#8540) HUTCHDB válasza csorbajeno (#8522) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Az óránkénti 1 % nekem már azt mondom, hogy majdnem jó!
Ez azt jelentené, hogy ha nem nyúlnék a telefonhoz kb 85-90%-ra esne egy nap után, ezzel szemben 50-60 körül lenne nyulkálás nélkül, ha piszkálom, akkor meg inkább 15-20 %, mint ahogyan most is áll... :(((

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#8541) TOZ válasza csorbajeno (#8539) üzenetére


TOZ
addikt

Tipp, vették a fáradságot egy normális adatvédelemi szabályzat megcsinálására. Írjuk még fel magunknak ide, hogy InfóTv sokkal régebb óta van és itt ott még durvább is, mind az EU rendelet.

(#8542) Tiger. válasza HUTCHDB (#8540) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Ennyiből tisztelem az Apple, van egy 5sem, ha nem érek hozzá egésznap akkor is marad 100%-on.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#8543) csorbajeno válasza TOZ (#8541) üzenetére


csorbajeno
veterán

Az rendben van, erre én is gondoltam, de ennek a szabályzatnak az az alapvető lényege, hogy az aláírásommal történő hitelesítés nélkül semmilyen adatommal nem rendelkezhetnek és azt semmilyen célra nem használhatja fel, akkor sem, ha az az én közvetlen kényelmemet szolgálja.

(#8544) TOZ válasza csorbajeno (#8543) üzenetére


TOZ
addikt

Újra kellett volna mindenkit "opt-in"eltetni. Nem akartak vesződni ezzel. Inkább törölték az egészet.
(Nem kell a konkrét aláírás, egyértelmű beleegyezés (opt-in) és célhoz kötöttség - a cél itt álláspont szerint valid lenne kell.)

(#8545) Teal'C válasza TOZ (#8544) üzenetére


Teal'C
addikt

A FORMAT C mindíg kiváló döntés volt ;]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#8546) vodrosjozsi


vodrosjozsi
őstag


Na még sose jött össze a 6 óra de ma valahogy sikerült. Igaz, lehet az is, hogy folyton wifin voltam, egyszer nem hagytam el a házat és sokat olvastam. Vagy narutot néztem youtube-on

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#8547) Zsozsoka 74 válasza kazanka (#8509) üzenetére


Zsozsoka 74
senior tag

Igen. Azt kell kikapcsolni.

Én már előző életemben sem hittem a reinkarnációban....

(#8548) #61600768 válasza Teal'C (#8498) üzenetére


#61600768
törölt tag

Nem értem én ezt sammobilén hamarabb kint van mint a telómon. (DBT, Telekom) 😑

(#8549) _Flood_ válasza S9 (#8517) üzenetére


_Flood_
aktív tag

Ezt az elhúzós dolgot be kell valahol kapcsolni? Mert nálam nem működik.

(#8550) S e t h válasza vodrosjozsi (#8546) üzenetére


S e t h
nagyúr

wifi+sok olvasás+youtube

Ezektől az a csoda, hogy nem nőtt a töltöttség. Bezzeg ha ugyanezt egy mobilnet+ messenger+ facebook trióval produkáltad volna, már a fél topik rád írt volna privátban, hogy wáttáfákk?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.