Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:58:57

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S9 és S9+
Kérlek olvasd át az összefoglalót, mielőtt a fórumban kérdeznél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11351) ollie válasza pengész (#11347) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A Snapdragonos S9-nek elég jó az üzemideje, de azt csak bolti garanciával tudod megvenni. Az S8-nak is elég jó (az Exynososnak is), de abból meg asszem nincs dupla simes hivatalosan nálunk, tehát abból is bolti garisat tudnál csak venni. Esetleg Huawei P20 Pro-t érdemes megnézni, az csak 4mm-mel magasabb az S7 edge-nél, és annál jobb kamerás mobilt nem kapsz, és ott 4000-es akku van (mondjuk hülyén érzem magam, hogy nem Samsungot ajánlok, de hát ha ennyire fontos az üzemidő...). Bár annál meg az S9+ is csak pár mm-mel magasabb (szélességben nagyjából egyforma a 3 telefon).

De amúgy úgy is nézheted, hogy az S9+ ugyanolyan széles, mint az S7 edge, és csak 7mm-mel magasabb nála.

[ Szerkesztve ]

***

(#11352) Mr.Silkó válasza ollie (#11351) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Ezért is írtam a kollégának, hogy valamilyen téren valószínűleg kompromisszumot kell kötnie, az elvárásai alapján. :)

(#11353) Tiger. válasza Mr.Silkó (#11348) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Talán a p20pro nem?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#11354) HawerKing


HawerKing
őstag

Hát nemtudom :((( ez a nap is szarul indul

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#11355) pengész


pengész
csendes tag

Mr.Silkó, ollie, Tiger., köszönöm!

A P20 Pro-t néztem, ott mozdult meg a vezérhangya, de a saját topikjában elég vegyesek a vélemények a képekről, és a nyitóára kiverte a biztosítékot, csak nem oly rég csökkent az S9+ (szintén akciós) ára környékére. A 3-szoros optikai zoom annyira már nem szempont, a napokban lecseréltem a DSLR-t egy bridge-re, ezt könnyebben viszem magammal, így a 2x is elég, de akár zoom nélkül is tudok élni. És a méreteik is gyakorlatilag azonosak

Ha az S9+ és a P20 Pro közül választok, akkor inkább S9+ a vezetéknélküli töltés és a Dex miatt, bár ahhoz adapter is kell... áááááááá :W :))

Szeptember 9-ig döntenem kell, kifutnak az akciók, a fekete péntek meg még messze van, nincs időm addig folyamatosan fórumokat olvasni és tépelődni... :)

Üdv,

Pengész

(#11356) Mr.Silkó válasza Tiger. (#11353) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Annak hiába jó a kamerája és az üzemideje, ha nagyobb méretű (ez volt a kolléga egyik elsődleges szempontja) és szubjektív, de az S9-hez képest nagyon harmatos a kijelzője. A borzalmas EMUI-ról nem is beszélve, de ez már valóban csak a saját frusztrációm. :)

[ Szerkesztve ]

(#11357) Mr.Silkó válasza HawerKing (#11354) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Nem lehet, hogy a letöltésgyorsító zabálja az aksidat (ha jól látom, annak az ikonja van kint a képernyőképeden)..? 2 SIM-mel használod?

[ Szerkesztve ]

(#11358) pengész válasza Mr.Silkó (#11356) üzenetére


pengész
csendes tag

Ahogy egy kicsit feljebb írtad, valahol kompromisszumot kell kötnöm. El kell fogadni, hogy átváltás van az üzemidő és a méret között, azt kell eldöntenem, hogy melyik a fontosabb.

Itt hálás szívvel megemlékeznék az Xperia Active-emről, az első androidos telefonomról, amit a mérete miatt imádtam, de azzal a kis kijelzővel is csak borzalmas készenlétet tudott, cserébe pocsék fényképeket készített, de ha leejtettem, visszapattant :))

(#11359) hackeeeee válasza HawerKing (#11354) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Alacsony terero.. kapcsold ki az ltet, valszeg jobb lesz. Ha bekapcsolom az ltet a telekom simre, akkpt 1 ora alatt 10 15 szazalekot merulok.

Véleményem szubjektív...

(#11360) HUTCHDB válasza pengész (#11355) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Én egyértelműen az S9 Plus-t ajánlom.
Teljesen hasonlóan használom a telefonokat, mint te, a preferenciáim is hellyel-közzel azonosnak mondhatóak.
Huawei-t nem vennék.
A rendszer nekem nem jön be.
Sajnos mindig mikor megveszem, és elkezdem használni, meg kell állapítanom, hogy laggos, akadós. Nem a sebességével van gond, hanem azzal, hogy meg meg torpan, darabos az animáció. Ennek oka véleményem szerint a Kirin gyenge GPU-ja, amit egyesek úgy gondolnak, csak játékokra van kihatásra, de szerintem az összes képi megjelenítésre.
Az S9 plus az elmúlt időszakban átesett frissítéseknek köszönhetően sehol nem laggol, nem akad.
Nagyon jó a kijelző, hibátlan üzemidő (6-7-8 óra SOT), nagyon jó kamera (fényképeknél gcam-mal), vízálló, AOD funkcióval, a piacon a legjobb hangminőséggel beszéd közben, ami kihangosítva is az egyik legjobb.
Én most nem tudok belekötni a telefonba... :B

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#11361) vodrosjozsi válasza ckaresz122 (#11276) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Jelzem nálam is meg van ez.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#11362) pengész válasza HUTCHDB (#11360) üzenetére


pengész
csendes tag

Köszönöm szépen! :R

(#11363) Tiger. válasza hackeeeee (#11359) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Az az amikor 3gn van?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#11364) K Norbi válasza Mr.Silkó (#11350) üzenetére


K Norbi
addikt

Értem, köszi :)

(#11365) hackeeeee válasza Tiger. (#11363) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Igen.

Próbáld ki.

Véleményem szubjektív...

(#11366) Tiger. válasza hackeeeee (#11365) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Nálam nem volt különbség.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#11367) #33253120 válasza Luser2000 (#11340) üzenetére


#33253120
törölt tag

Rég volt.
Valami olyasmi volt a lényeg, hogy pl kishazánk 3 részre van osztva. Dunántúl, Duna-Tisza köze, Alföld. Ha jellemzően ezek egyikében vagy, akkor a rendszer elhiszi, hogy ott is maradsz. Ha átmégy egy másik régióba, akkor x ideig mindig a honos régió központjáig megy vissza minden hálózati bejelentkezés. X idő után az aktuális régió átveszi az adataid, és y ideig párhuzamosan tárolja mindkét régió ezeket, majd z idő múlva az lesz a honos régiód.
Na ennek az első része működik roaming esetén ami annyit jelent, hogy bárkit hívsz, jellemzően hazajön a hívás, és onnan épúl vissza fel. Ez több rádióidő mint alapesetben, ráadásul folyamatosan scan-el a telefon a honos háló után.
Vagy valami ilyesmi.

(#11368) Mr.Silkó válasza pengész (#11358) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Szerintem a fenti kompromisszum vállalható. :)

K Norbi (#11364)

Szívesen! :)

[ Szerkesztve ]

(#11369) Barto válasza Mr.Silkó (#11368) üzenetére


Barto
aktív tag

Köszönöm szépen! :R

"like a big ball of... Wibbly Wobbly, Timey Wimey... stuff"

(#11370) HawerKing


HawerKing
őstag

Esetle erre gondoltok :?
4G hivás kikapcsolva, s csak 3G/2G automatikus halozazot valasztok, ja es Letoltesgyorsito kikapcsolva.

(Mondom én h szet kell butitani hogy kibirja nap vegeig.... lol Senki ne vegyen S9 et akinek fontos az uzemido! Nagy szar mar idegesit)

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#11371) Linkin1994 válasza HawerKing (#11370) üzenetére


Linkin1994
senior tag

Ha minden bevan kapcsolva meg max fenyerőn tolod akkor nem kell ezen csodálkozni.

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#11372) ollie válasza HawerKing (#11370) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

4G-n maradhat, csak a letöltésgyorsítót kapcsold ki (mert akkor párhuzamosan használja a wifi-t és 4G-t, és az nagyon eszi az akkut).

***

(#11373) Mr.Silkó válasza ollie (#11372) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

+1 :K

(#11374) juhaszroli válasza brainticket (#11343) üzenetére


juhaszroli
tag

Telekomos. Repülőbe normálisan merül, szerintem az lesz a gond.

(#11375) k810 válasza HawerKing (#11370) üzenetére


k810
aktív tag

Sajnos úgy látom pont ugyanaz az S9, mint az S8-am volt, nekem is kevés volt a 3000 mAh ebben a formában. Vegyél Note 9-et vagy OnePlus 6-ot és nem lesz gondod (bár az általad írt, igen akku-gyilkos felhasználással azok sem fogják úgy bírni mint az átlagosabb usereknél). :)

Huawei P30 Pro/Galaxy S23 Ultra

(#11376) Mr.Silkó válasza juhaszroli (#11374) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

A repülő üzemmódban való erősebb merülés egy időben az S8-nál is jellemző volt.

(#11377) ollie válasza k810 (#11375) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A OnePlus 6 rosszabbul szerepel az akku teszteken, mint a Galaxy S9 (igen, a sima S9): [link]

***

(#11378) k810 válasza ollie (#11377) üzenetére


k810
aktív tag

Akkor csak nekem lett volna alternatíva, a korábbi OP-k kifejezetten jók voltak akksi terén és most is van több OP6 tulaj, aki dicsérte, de tény, hogy nem jártam a számoknak utána, csak hittem a leírtaknak. :R

Huawei P30 Pro/Galaxy S23 Ultra

(#11379) HUTCHDB válasza k810 (#11378) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Nekem volt op6-om.
Nem voltam megelegedve az uzemidovel, joval gyengebben teljesitett, mint az s9plus.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#11380) pcnet válasza HUTCHDB (#11379) üzenetére


pcnet
addikt

Nekem 7-8 óra SOT van O6tal ha nyúzom. 4G/GPS/Auto fényerő. Lightos napokon mikor csak olvasgatok wifin, 9-11 óra simán öszejön. Én nagyon elégedett vagyok az üzemidejével. :)

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#11381) HUTCHDB válasza pcnet (#11380) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

[link]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#11382) Tiger.


Tiger.
nagyúr

link
Szerintetek az android 9.0 melett is lehet használni a badlockos taskingot?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#11383) vodrosjozsi válasza HUTCHDB (#11381) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

De vágod ugye, hogy a one plus az egyik legjobb üzemidővel rendelkező telefon és neked az se volt jó.. akkor ott valami gebasz van, olyan alkalmazást használsz ami sokkal jobban fogyaszt. Akkor az s9+-nál is ott van/volt az a program ami miatt nem volt megfelelő az üzemidő

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#11384) HawerKing


HawerKing
őstag

Srácok ez mire jó????

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#11385) ollie válasza k810 (#11378) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A OnePlus 5 volt kiemelkedően jó üzemidőben (a 3T sem volt rossz), az 5T valamivel rosszabb volt, a 6 meg még rosszabb. Viszont ha QHD kijelzős lenne, már az 5 se lett volna jó üzemidőben.

***

(#11386) csorbajeno válasza Mr.Silkó (#11348) üzenetére


csorbajeno
veterán

De szerintem az is elég lenne neki, ha a Waze alatt töltőn lenne a telefon. :U

(#11387) HUTCHDB válasza vodrosjozsi (#11383) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Nem igazán érdekel a véleményed, mert gondolom, te nem rendelkeztél op6-tal, vagyis csak hallomásból írkálsz ide...ellentétben velem.

A lényeg, hogy a op6-ra semmit nem telepítettem, teljesen alapon használtam, és csináltam vagy 3x, 4x hard resetet, de az sem hozta meg az áttörést üzemidőben SEM.
Én nagyon nem szerettem azt a telefont, egyedül a sebesség tetszett, de az meg szinte érthető volt, hiszen az ég világon semmi, de semmi nem volt alapból a rendszeren.

De visszatérve a "vágod" féle hozzászólásodra, kérd fel magyarázatra pl. ollie-t is e téren, hiszen ő is hasonló állásponton van, mint én:
[link]
[link]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#11388) csorbajeno válasza Mr.Silkó (#11356) üzenetére


csorbajeno
veterán

Igen, a Huawei-ben nekem a legmegszokhatatlanabb rész az EMUI. Egyerűen nem áll a kezemre a Samsung után.

(#11389) juhaszroli válasza Mr.Silkó (#11376) üzenetére


juhaszroli
tag

Repülőben nem merül úgy, mintha roaming lenne, úgyhogy az a gond.

(#11390) HawerKing


HawerKing
őstag

Ti milyen képernyő módot használtok??
Nekem alapból Adaptiv megjelenésen van.

Valaki tudja e mire jó a lentebb linkelt Wifi hivás???

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#11391) ollie válasza HawerKing (#11384) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ezt hol találtad?

***

(#11392) csorbajeno válasza HawerKing (#11370) üzenetére


csorbajeno
veterán

Nem a legjobb, de amit te írsz, az azért erős torzítás. Az, hogy kikapcsolod a letöltésgyorsítót, azt nem nevezném erős butításnak. Nekem igazából eszembe sem jut állandó jelleggel használni. De szerintem ilyen beállításokkal más gyártók telefonjai sem fogják jobban bírni nálad. Csak azokat a funkciókat kapcsold be, amiket ki is használsz, ne úgy csináld, hogy mindent bekapcsolsz, majdcsak kell valamire.

(#11393) HawerKing


HawerKing
őstag

Hát ez továbbra is eléggé kiábránditó :(
Most aztán tényleg szinte minden kivan kapcsolva, a fényerő is autón s ritkán ugrott maxig. Reggel 10kor vettem le 100% on volt, most 18:00 eléggé visszafogottan nyomkodtam :(
Brutál szar szerintem, tudnátok ti is küldeni képet??

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#11394) HawerKing válasza ollie (#11391) üzenetére


HawerKing
őstag

Itt:

S mig bevolt kapcsolva a hiváslistában mutatta is. Konkrétan nemtudom mire lehet jó. De ha bevan kapcsolva szinte azonnal kicsörög a hivott fél...

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#11395) csorbajeno válasza HawerKing (#11390) üzenetére


csorbajeno
veterán

Nekem adaptív módban van a telefon és fogalmam sincs, hogy mire jó a Wi-fi hívás. Azt sem tudom, hogy az hol van. Merre találtad?

(#11396) csorbajeno válasza HawerKing (#11394) üzenetére


csorbajeno
veterán

Nekem nincs olyan menüpontom.

(#11397) HawerKing válasza csorbajeno (#11395) üzenetére


HawerKing
őstag

BEÁLLÍTÁSOK - KAPCSOLATOK - A wifi kapcsoló alatt van

Érdekes... nekem ott van, s ha bevan kapcsolva azonnal kicsörög ann ask akit hivok.

[ Szerkesztve ]

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#11398) ollie


ollie
MODERÁTOR

Amúgy a Wifi hívást a szolgáltatónak kell engedélyeznie, és ahhoz a VoLTE-nek is be kell lennie kapcsolva (Magyarországon e miatt eleve kiesett minden Telenoros és Vodafone-os). Aztán, ha wifire vagy kapcsolódva, akkor vagy választhatsz hívásnál, hogy wifi-n, vagy hagyományos módon hívjon a telefon valakit, vagy eleve wifin működik csak (a harmadik opció, hogy csak akkor működik, ha nincs térerő, de wifi-n vagy). Hogy pontosan a szolgáltatódnál és az S9+-nél hogy működik, nem tudom, mert nálunk nincs VoLTE (mivel Telenoros vagyok, na meg neked úgyis más a szolgáltatód).

***

(#11399) #33253120 válasza HawerKing (#11397) üzenetére


#33253120
törölt tag

Nekem sincs. Ez nem csak akkor jelenik meg ha aktív Wi-fi-hez vagy csatlakozva?

[ Szerkesztve ]

(#11400) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.