Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20451) Mr.Silkó válasza doe2 (#20450) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Igen. Én a helyedben inkább egy olyan tokot választanék, amiből nem emelkedik ki az egyébként szinte síkban lévő kamera.

(#20452) Greg Vinous válasza dptrsk (#20449) üzenetére


Greg Vinous
tag

Normál hétköznapokon 10-20 perceket autózom, olyankor üzemel a Waze. De sokszor váltok menet közben is Spotify-ra, így nem folyamatosan a Waze megy. Most egy hetes kiránduláson vagyok és tegnap 5 órát vezettem a nacival, de ezen az úton is kb óránként vagy megálltunk, vagy bekapcsoltam másik appot. Vagyis itt se kellene beégnie egy képnek a kijelzőbe. Nagyon szomorú vagyok emiatt, ez tök gáz így.
Vodafone-os a készülék és 2 év garis. Beviszem a vodaba és szerintetek nem fogják ezt a garis kérést elutasítani?

(#20453) Mr.Silkó válasza Greg Vinous (#20452) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Nem utasíthatják el. De egyszerűbb és gyorsabb, ha beviszed egy Samsung márkaboltba/szervízbe.

[ Szerkesztve ]

(#20454) bigdigit válasza Lavidaloka (#20435) üzenetére


bigdigit
addikt

A több eszköz is lehet valami régi router. Nekem egy régi wrt54-g esetén szokott felkiáltó jeles wifit dobni amit már csak repeaternek használok. Ac87u esetén sose jött elő ez a probléma.

(#20455) Greg Vinous válasza Mr.Silkó (#20453) üzenetére


Greg Vinous
tag

És a Samsung szervizben is adnak csere készüléket a javítás idejére?

(#20456) hunluigi válasza Greg Vinous (#20452) üzenetére


hunluigi
senior tag

Na ezért van nekem pl. fixen éjszakai módba állítva a waze...

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#20457) Greg Vinous válasza hunluigi (#20456) üzenetére


Greg Vinous
tag

De miért? Számítottal rá, hogy nappali módban beéghet? Vagy olvastál már ilyen jellegű problémát?

(#20458) hunluigi válasza Greg Vinous (#20457) üzenetére


hunluigi
senior tag

Az autóban (elhelyezéstől függően) telibe kaphatja a napot, így a fényerőt feltolja az egekbe. Mindehez adjuk hozzá a statikus, a waze nappali módjában kifejezetten világos színvilágát... Igen, számítottam rá (plusz note 3 esetén tapasztaltam), hogy beég.

Nincsenek csodák. Oleden a statikus hosszan megjelenített ábrák beégnek, nagy fényerő, világos objektumok esetén jó gyorsan. Ez nem a samsung hibája. Az oled ilyen és kész. Ez a jelenség meglesz az olcsó kinai készüléktől az új oledes almáig bezárólag.

Két dolgot lehet tenni:

Nem állítom nagyobbra a fényerőt mint ami indokolt, (az automata teljesen jól teszi a dolgát S8-nál) és kerülöm a statikus (főleg a világos) elemeket.

Nem veszek oledes készüléket.

Krisztián: Ott vannak és számítok is rá, hogy beég, de az igazán fájdalmas a waze esetében a felső információs és navinyilas sáv. Na az tud nagyon gusztustalan lenni amikor bég. Éjszakai módban ez megúszható.

[ Szerkesztve ]

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#20459) dnelb válasza Greg Vinous (#20457) üzenetére


dnelb
veterán

az amoled ilyen, előbb utóbb beég. ezért mondtam hogy fölös annyira óvni a kijelzőt, úgyis cserélve lesz. persze ment a lehurrogás :))
hunluigi: éjszakai módban a gombok ugyanugy ott vannak.. de tény hogy talán segít

[ Szerkesztve ]

(#20460) Greg Vinous válasza hunluigi (#20458) üzenetére


Greg Vinous
tag

És neked is az a véleményed, hogy egy ilyen beégett kijelzőt, garanciálisan cserélnek?

(#20461) dnelb válasza Greg Vinous (#20460) üzenetére


dnelb
veterán

ne parazz egy szót se fognak szólni, sima csere

(#20462) ollie válasza Greg Vinous (#20460) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ne parázz, cserélik. Beégésre is vonatkozik a garancia.

***

(#20463) hunluigi válasza Greg Vinous (#20460) üzenetére


hunluigi
senior tag

Egyértelműen cserés.

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#20464) WiZARD válasza hunluigi (#20456) üzenetére


WiZARD
addikt

Nekem megjelenés napjától van S8+, Waze napi ~1 órát legalább megy, de pl a mostani hosszúhétvégés lengyelországi kirándulás miatt kb 18 órán át ment 4 nap alatt.
Szintén fixen éjszakai módban használom, normális (automata) fényerővel, néha 180fokkal elfordítva, most néztem, nyoma sincs beégésnek...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#20465) Tomiii258


Tomiii258
tag

Nekem is lenne egy kis problémám a wifivel, de szerintem ez user error, valami energiatakarékos beállításra tippelek, csak nem tudom hol kapcsolhatnám ki :DDD

A helyzet az, hogy otthon wifin vagyok, a mobilnetet ki is szoktam kapcsolni. Lerakom a telefont, most hogy már majd egy hónapja megvan, akár órákra is. Aztán laptopon, a böngészőben veszem észre, hogy jött Gmail és/vagy Messenger üzenetem, a teló viszont meg se nyikkant.
Ez eddig is gyanús volt, de amíg új volt a teló, de akkor többet nyomogattam, gyakrabban vettem kézbe és oldottam fel.
Most viszont megfigyeltem, hogy mikor feloldom nincs is wifi-jel az állapotsávban, de kb 1 mp és megjelenik, majd magától kapcsolódik és egyből forgalmaz is, jönnek is a laptopon látott levelek/üzenetek.

Energiatakarékos módom nincs bekapcsolva, de a Wifi beállításánál láttam egy Wifi készenléti módban beállítást, ami nálam soha, erről visszaolvasva viszont úgy láttam, hogy inkább a wifi-mobilnet váltásra van hatása, de nekem nem ezzel van gondom, mert alvás közben nem vált át mobilra, hisz az ki is van kapcsolva, hanem egyszerűen lekapcsolja a wifit.

Tomiii258

(#20466) dptrsk válasza Tomiii258 (#20465) üzenetére


dptrsk
addikt

Beállítások-kapcsolatok-wi-fi-speciális(jobb fent)- wifi készenlétben mindig legyen

(#20467) Mr.Silkó válasza Greg Vinous (#20455) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Tudtommal igen, ha kéred.

(#20468) Mr.Silkó válasza Tomiii258 (#20465) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Pedig ez a gond. A WiFi készenléti módban is legyen állandóan aktív.

Ha még így se jönnek meg az emailjeid és értesítéseid időben, akkor meg az akkubeállításoknál kell még finomhangolnod.

[ Szerkesztve ]

(#20469) Tomiii258 válasza dptrsk (#20466) üzenetére


Tomiii258
tag

Okés, akkor mégis az lesz a ludas, át is állítom mindjárt.

Köszi és Mr.Silkó, neked is :R

Tomiii258

(#20470) MaxxDamage válasza ollie (#20222) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

(#20222) ollie & (#20223) Lacno: Kaptam választ a garanciális kérdésre, beillesztem.

"A Samsung készülékekre 24 hónap EU garancia tartozik, a második évben hozzánk kell visszaküldeni a készüléket garanciális meghibásodás esetén , azután mi javíttatjuk a Samsung németországi hivatalos szervizekben és amint elkészült a készülék visszaküldjük a futárszolgálattal."

Németországi szerviz még mindig jobb mint a Magyarországi TMX nem? :DD

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#20471) Mr.Silkó válasza Tomiii258 (#20469) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Szívesen! :)

(#20472) Miksa64


Miksa64
tag

Hali!
Belehet állítani a kezdőképernyőt, hogy körbe lehessen görgetni?
Ha be akkor hogyan?
Valamint ki lehet helyezni egy ikont a kezdőképernyőre amivel le tudom zárni?

ASUS TUF-AX6000, RT-AC86U; Xiaomi 12T Pro; DS118.

(#20473) ollie válasza Miksa64 (#20472) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem, és nem.

Mindkettő csak 3rd party appal oldható meg (launcher és valami képernyő lezáró widget).

[ Szerkesztve ]

***

(#20474) Miksa64 válasza ollie (#20473) üzenetére


Miksa64
tag

Sajnálattal hallom!
Köszönöm.

ASUS TUF-AX6000, RT-AC86U; Xiaomi 12T Pro; DS118.

(#20475) CivicEsi


CivicEsi
aktív tag

Kedves S8/S8+ tulajok!

Tudja valaki, hogy mi ez a "smart" funkció a telefonhívásoknál?
Ha olyan számról hívnak/én hívok olyan számot, ami nincs a kontakjaim között, de nem rejtett, akkor némelyik elé kiírja, hogy smart, és a telefonszámhoz tartozó nevet.
így:

ASUS G75VX-T4080H, Asus ROG G503 Strix, Asus ROG G733 Samsung Galaxy Tab 2, Samsung fold3 5G, Xbox One Gamertag: mikibuza

(#20476) ollie válasza CivicEsi (#20475) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Megnézi neten (valszeg egy adatbázisban) az ismeretlen számokat és kiírja, hogy ki a hívó ha megtalálja. Ki lehet kapcsolni a beállításokban, ha zavaró (Caller ID and spam protection néven van).

***

(#20477) CivicEsi válasza ollie (#20476) üzenetére


CivicEsi
aktív tag

Köszi!

Nem zavar, éppen ellenkezőleg!

ASUS G75VX-T4080H, Asus ROG G503 Strix, Asus ROG G733 Samsung Galaxy Tab 2, Samsung fold3 5G, Xbox One Gamertag: mikibuza

(#20478) #67656192 válasza MaxxDamage (#20470) üzenetére


#67656192
törölt tag

Akkor ez bolti garis.
A rendes Samsung garancia itthon 2 év prémium hozzák-viszik garancia. Egész más mint amit Neked ajánlottak.
Olvastam a hirdetésr amit linkeltél anno, szép kis átb*szás.

Az EU garancia tudtommal egy év, csak Magyarországon adnak 2 évet, ráadásul prémium 2 évet.
Szerintem biztosan nem XEH a régikodja. Ebben az esetben nem ér többet a legolcsóbbnál.

[ Szerkesztve ]

(#20479) thamasz válasza hunluigi (#20456) üzenetére


thamasz
senior tag

Átállítottam most én is a Wazét remélem tényleg segít beégés ellen. Google térkép nem beállítható fix éjszakai módra vagy csak én nem találom?

(#20480) Mr.Silkó válasza thamasz (#20479) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Szerintem a Google Térképen nincs erre opció.

(#20481) madkiller


madkiller
őstag

Sziasztok! Be lehet azt állítani valahol, hogy mikor a samsung billentyűzet aktív ne látszódjon az alsó navigációs sáv?

(#20482) frischmannak válasza Miksa64 (#20472) üzenetére


frischmannak
csendes tag

Az edge panelre ki tudsz tenni ilyen gombot, ami letölthető a gyári edge panelek közül. Félmegoldásnak jó lehet és így nem csak a kezdőképernyőn érhető el, hanem szinte bármikor.

(#20483) frischmannak válasza doe2 (#20450) üzenetére


frischmannak
csendes tag

Nekem mondjuk nem fólia, hanem üveg védő van a kamera előtt, de nem vettem észre minőségbeli romlást.
Bocs, de volt még egy akvárium üveg is a kamera előtt, de most csak ezt a képet tudtam feltölteni,

[ Szerkesztve ]

(#20484) Miksa64 válasza frischmannak (#20482) üzenetére


Miksa64
tag

Köszi a tanácsot, de már a Nova launcher-rel megoldódott minden problémám.

ASUS TUF-AX6000, RT-AC86U; Xiaomi 12T Pro; DS118.

(#20485) szkorhetz


szkorhetz
őstag

Sziasztok!
Ma vettem egy Telenoros 8+t. Lehetséges/érdemes bloatware mentes szoftvert rakni rá garancia bukás meg knox mókolás nélkül?

Nexus S óta nem volt Samsungom... :)
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#20486) Reyhach


Reyhach
csendes tag

Sziasztok,

Már egy jó ideje szemezek a Galaxy S8 -al és maga a telefon nagyon tetszik, de a sok fórumot olvasva rengetegen írják azt hogy a telefon nagyon törékeny és már egy kis eséstől is reped/törik még ha tokban is van.

A tapasztalataitok alapján mennyire bírja a GS8 az eséseket vagy milyen tokot ajánlanátok amivel tényleg bírni fogja?

(#20487) Mr.Silkó válasza Reyhach (#20486) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Ha védeni akarod a telefont, akkor vegyél rá egy masszív, ütésálló tokot (UAG, Spigen, stb.), valamint ha van rá lehetőséged, köss biztosítást.

Ami a törékenységet illeti, egy üveg telefon nyilván jobban törik esésnél, mint egy fémházas, viszont a saját tapasztalatom fél év után az, hogy nem túl magasról (többször is) elejtve egy vékonyabb tokban simán túléli sérülés nélkül a készülék.

[ Szerkesztve ]

(#20488) dkovizoli válasza szkorhetz (#20485) üzenetére


dkovizoli
addikt

Lehetséges. Érdemes-e, azt neked kell eldönteni. Amúgy sincs túl sok dolog belepakolva. Max előbb kapsz frissítést egy független szoftverrel.

(#20489) always


always
csendes tag

Uraim!
MOB/MOB/MOB szoftver milyen szolgáltató?

Előre is köszi! :)

(#20490) szkorhetz válasza dkovizoli (#20488) üzenetére


szkorhetz
őstag

Az lenne a lényeg. :)
Garancia marad? Van leírás valahol?

(#20491) martin0297


martin0297
tag

Hát nekem ez az S8 csalódás... nem ért ennyi pénzt.. Kevesebbre értékelem mint az S7 edgem..
Kedves S8 akad, befagy laggol.. 600mb szabad ram alaphelyzetben.
Az akksi idő gusztustalan..

Bárkinek ilyen gondok?

Ha én veszem a fáradtságot, hogy válaszoljak a privátodra, akkor tisztelj meg te is ennyivel.

(#20492) badxgirl


badxgirl
aktív tag

Kijelzőcsere kapcsán. Sajnos az egyben cserét nem szervíze válogatja. Sajnos a legtöbb mai telefon úgy néz ki, jogy az üveg, a kijelző és az érintő össze van ragasztva. Nem azzal a fajta ragasztóval mint pl a hátlapok, ami melegítés mellett bontható, hanem még erősebben. Egyszerűen nem lehet szétbontani lehetsz akármilyen ügyes kezű, mert annyira erősen tart a ragasztás, hogy az a szakítóerő ami a ragasztást széthúzná, túl nagy, biztos hogy valami törik mielőtt a ragasztás engedne. Ha mégis sikerülne a lehetetlen, akkor is annyi ragasztómaradvány maradna a megtartandó alkatrészen csimbókokban, amennyitől már nem lehetne az új cserélendő elemet illeszteni. Egyszerűen úgy vannak megcsinálva hogy csak roncsolással lehet szétbontani.
Sokszor még egy üveg hátlap levétele is nehézkes pl akku csere miatt, a kellő eszközök nélkül pedig szinte tuti törés a vége.

Az esésekről pedig annyit, hogy már az s6 s7 párosokat is nagyon törékenynek mondták. Az s6 edgem és az s7em is megszámlálhatatlan alkalommal esett zsebből székről járólapra, fejmagasságból szőnyegre stb. Soha nem törtek pedig mindig filléres szilikon stb rbayes tokok voltak rajtuk fólia pedig semmi. Nyilván van akinek 30 centiről pókhálósra törik. Szerintem erősen szerencse kérdése is. Véleményem szerint a fém ház sem jobb. Egy esésnél az is horpad, kopik, festék leverődik. Az sem esztétikusabb, ráadásul tapasztalatok szerint egy sarokra esésnél egy fém hátlap kevésbé merev, meghorpad, és nagyobb eséllyel törik a kijelző üvege.

(#20493) dnelb válasza martin0297 (#20491) üzenetére


dnelb
veterán

max felbontason nekem is akad. fhdn viszont laggmentes

(#20494) martin0297


martin0297
tag

A baj az, hogy full hd-n megy.. és undorító lassú. Többet vártam ettől a telefontól -_-

Ha én veszem a fáradtságot, hogy válaszoljak a privátodra, akkor tisztelj meg te is ennyivel.

(#20495) dnelb válasza martin0297 (#20494) üzenetére


dnelb
veterán

akkor az user error

[ Szerkesztve ]

(#20496) Mr.Silkó válasza martin0297 (#20494) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Ott nálad lesz valami hiba. Nyilván meg lehet akasztani bármelyik rendszert, de abszolút nem jellemző a dolog.

(#20497) kengyel válasza martin0297 (#20491) üzenetére


kengyel
nagyúr

Igaz nekem a Plus van, de a felsoroltakból, nincs ilyen hiba. Néha van micro lag, de ez más telefonnál is jelentkezik, az aksi meg egyenesen tökéletes. A ram átlagosan 1- 1.2 GB- szabad, elfogyni nem fog.

kengyel

(#20498) martin0297 válasza dnelb (#20495) üzenetére


martin0297
tag

Na az mi lehet? Segíts megoldani.
Ugyan úgy használom mint S7-t. Csak azon 1GB volt mindig legalább a szabad RAM.. és az nem akadt.

Ha én veszem a fáradtságot, hogy válaszoljak a privátodra, akkor tisztelj meg te is ennyivel.

(#20499) martin0297 válasza kengyel (#20497) üzenetére


martin0297
tag

Nekem rampucolás után is csak 800-900mb szabad ram van.. ezt az elso pillanattol fogva észrevettem.. ha lemegy a ram 600 mb körülre akkor kezd el akadni a telefon, és sokat gondolkodni mindenen.

Ha én veszem a fáradtságot, hogy válaszoljak a privátodra, akkor tisztelj meg te is ennyivel.

(#20500) dnelb válasza martin0297 (#20498) üzenetére


dnelb
veterán

Mondjuk kezdetnek leirhatnad milyen appjaid vannak. 3-4 naponta resi is sokat segít.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.