Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19051) Mr.Silkó válasza lanszelot (#19050) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Hol látsz videót az oldalon?

Egyébként tudom, hogy azt írtad, hogy ne a képeket nézzük, de ezek úgy néznek ki, mint a gyári Clear View tok másolatai.

[ Szerkesztve ]

(#19052) Snoop27 válasza SkyS1gn (#19047) üzenetére


Snoop27
őstag

Ertem, koszi. Nagyon el voltam indulva a + fele, viszont kisse gondolkodoba estem, h mennyire tudnam megszokrni. Nalam csak 1-2e ft lenne a kulonbseg a ketto kozt, ezert is nehez a dontes.

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#19053) Mr.Silkó válasza Snoop27 (#19052) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Ha van lehetőséged, akkor szerintem keress egy kiállítótermet a közeledben (SES, MM, szolgáltatói üzlet), és vedd kézbe a telót, nyomogasd, úgy hamar kiderül, használható-e még neked a nagyobbik S8 mérete.

Ha elenyésző az árkülönbség, mint írtad is, akkor inkább a Plust javaslom. Fogásváltással simán kezelhető a legtöbb esetben egy kézzel, az ujjlenyomat-olvasó fenti helye is csak keveseket zavar a tényleges használatnál (bár ezt előszeretettel emlegetik a cikkírók itt, a MA-n is), zsebben is könnyedén elfér az S8+, és ugye nagyobb a kijelző meg az aksi is.

[ Szerkesztve ]

(#19054) lanszelot válasza Mr.Silkó (#19051) üzenetére


lanszelot
addikt

Valoban :)

(#19055) Memmaao válasza Mr.Silkó (#19048) üzenetére


Memmaao
addikt

Én nem tiltottam semmit, az AOD ki van kapcsolva, mert Jedi legyintést használok kijelző élesztésre. A felhasználási feltételek nem változtak az s8 és a Note 8 között, ugyan az a munkahelyem. Az s8 kb 2,5 óra SOT tudott a 3000es akkuval, a Note 8 6 órát 3300as akkuval. Érdekes, hogy a feleségemnek viszont megvan napi 4-5 óra SOT ugyan azzal az S8-cal. Igaz, otthon egész nap wifin van. Lehet engem nem szeretett az S8. A Note pl éjszaka max 2%ot merül 8 óra alatt, az S8 akármit csináltam, merült 8-10%ot.

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#19056) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Üdv. Elvileg olyan gond van az S8-cal,hogy nem érkeznek meg az sms-ek. Tapasztaltatok már ilyet? Vagy csak még nem tudtatok róla,h kellett volna érkezzen sms. :)
[link]

(#19057) Valkűr válasza lanszelot (#19050) üzenetére


Valkűr
őstag

Nekem ilyem van

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#19058) Mr.Silkó válasza Remekelek28 (#19056) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Szia, ha 1-2 oldalt visszaolvasol, akkor máris választ kapsz a kérdésedre. ;)

(#19059) Mr.Silkó válasza Memmaao (#19055) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Valószínűleg pont azért lett annyi anno neked az S8-on az üzemidőd, mert nem tiltottad a megfelelő, felesleges appokat, háttérfolyamatokat, nem néztél át minden egyes beállítást alaposan. Egy ideig én is küzdöttem ezzel, de aztán mindent sikerült helyrehozni. Azóta nálam otthon, WiFi-n 7-8-9 órás SoT-ok simán kijönnek (persze az S8+-on). Munkanapon 4G-n jobban merül, de még úgyis megvan a 5½-6 óra SoT többnyire - már ha időm engedi.

[ Szerkesztve ]

(#19060) ollie válasza bezz (#19025) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Érdekes. Nekem soha nem volt problémám google névjegyek szinkronizálásával, pedig évente vagy ötször cserélek telefont.

Az állandó értesítés meg rejtély, alapból csak egyszer szól a telefon. Nem állítottál el valamit?

(#19045) Snoop27: igaz hogy 6mm-rel magasabb a Note5-nél, de viszont 3mm-rel keskenyebb, és utóbbi miatt jobb a fogása, és könnyebb kezelni.

[ Szerkesztve ]

***

(#19061) Mr.Silkó válasza ollie (#19060) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Szerintem ezt állíthatta el.

(#19062) ollie válasza Memmaao (#19055) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én azt vettem észre, hogy nagy különbség van a 4G-s és a Wifi-s használat között üzemidőben, az utóbbi javára. Wifi-n pl simán megvan a 6 óra SoT egy napra levetítve az S8+-on, de 4G-n ez inkább 4 óra körül van, jó esetben 5.

***

(#19063) Gascoigne74


Gascoigne74
csendes tag

Tudna valaki ajanlani egy powerbankot ami esetleg gyorstoltos is?

(#19064) ollie válasza Gascoigne74 (#19063) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Xiaomi QC3 powerbank: [link]

Bár jó kérdés, hogy a Samsung QC-t használ-e. Ha nem, akkor szerintem nem találsz megfelelő gyorstöltős powerbankot.

***

(#19065) polonic válasza ollie (#19064) üzenetére


polonic
félisten

Valahol találtam egy cikket róla, hogy QC töltőket kipróbáltak. Nem csak a snapdragonos verzióval, hanem a samsungossal is és működött. A QC pedig visszafelé kompatibilis.

(#19066) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Tegnap megjött a nillkin szilikon tok, de nem vagyok megelégedve vele már ami a minőséget illeti. Alul nem kicsit vannak elcsúszva a kivágások olyannyira, hogy a töltő kábelt nem is tudom csatlakoztatni mert felfekszik a tokra. Most vághatok ki a tokbol ez miatt. Ettől precízebb szokott lenni ez a gyártó... :(

(#19067) polonic válasza SzlobiG (#19066) üzenetére


polonic
félisten

Honnan rendelted? Nézd meg a lekaparható matricán a kódot, írd be a nillkin weboldalára, hogy eredeti-e.

(#19068) OCTAMD válasza Gascoigne74 (#19063) üzenetére


OCTAMD
őstag

EB-PN920

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#19069) SzlobiG válasza polonic (#19067) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ebay. Na ezt otthon megnézem. Idáig mindég onnét rendeltem több készülékre is es nem volt ilyen gond.

(#19070) leslien


leslien
nagyúr

aki most szándékozik venni kiegészítőket várjon 7végéig mer Glamour napok lesznek és a SES is benne lesz..

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#19071) ollie válasza SzlobiG (#19066) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az szerintem hamis lehet.

***

(#19072) Memmaao válasza Mr.Silkó (#19059) üzenetére


Memmaao
addikt

Igen, de a note8-on sem tiltottam semmit, szóval teljesen ugyan az a felhasználásmód, mint az s8-nál, csak 300mA-rel nagyobb az akku,de ez nem kéne magyarázza a 2,5x-es SOT-t. Szerintem a note8 egyszerűen jobban lett optimalizálva, hogy élét vegyék a note7 fiaskó miatt redukált akku okozta flameknek.

# ollie: Igen, a 4G, pláne, ha gyenge a térerő, zabálja az akkut.

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#19073) Lavidaloka válasza Snoop27 (#19045) üzenetére


Lavidaloka
aktív tag

Nekem S8+ volt....de lecseréltem S8-ra épp ezért mert túl nagy volt.Akksi hiába nagyobb az S8+ ban nem birja tovább mint az S8.Méretre szerintem az S8 ideálisabb...a plusz az már kissé pacsnis...🤣

[ Szerkesztve ]

ホンダシビッククーペ

(#19074) polonic válasza leslien (#19070) üzenetére


polonic
félisten

erről van vmi bővebb info?

(#19075) Mr.Silkó válasza SzlobiG (#19069) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Én eddig bármilyen telóra vettem Nillkin tokot, mind hibátlan volt. Szerintem hamisítottat kaphattál.

(#19076) SzlobiG válasza Mr.Silkó (#19075) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ettől tartok én is, a doboza meg minden viszont eredetinek látszik. Nem biztos hogy hamis lesz.

(#19077) Mr.Silkó válasza polonic (#19074) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Parancsolj. :)

[ Szerkesztve ]

(#19078) Mr.Silkó válasza SzlobiG (#19076) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Csodálnám, ha eredeti lenne, mondom, eddig számtalan Nillkin cuccot vettem különféle készülékekre, mindig hibátlan volt a minőség és az illeszkedés a telefonokra.

A doboz lehet eredeti, csak újracsomagolt a benne lévő tok.

[ Szerkesztve ]

(#19079) Jano_023 válasza Gascoigne74 (#19063) üzenetére


Jano_023
őstag

Szerintem ez is jó és nagyon jó árban van. Xiaomi Mi Power Bank 2 10000 mAh

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#19080) Stukker1987


Stukker1987
senior tag

Srácok...

Az mitől lehet hogy a bejövő hívások esetében nem jelzi ki telefonkönyvből a kontaktot,hanem csak számot jelenít meg??

Tudom amatőr kérdés de ezer telefonomból ennél az egynél láttam ilyet....

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#19081) Deck válasza Jano_023 (#19079) üzenetére


Deck
titán

Én a 20ezer mAh-est vettem 6ezerért akcióba. Van itthon 3 belőle, remek cucc.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#19082) #67656192 válasza Lavidaloka (#19073) üzenetére


#67656192
törölt tag

Én s8p - s8 - s8p utat jártam be. Abban igazad van(de ez is személyfüggő), hogy talán a kicsit kényelmesebb használni, viszont az üzemidő az a plussal jobb, kb 20%-kal.

(#19083) Jano_023 válasza Deck (#19081) üzenetére


Jano_023
őstag

Nekem is az van, de az nem tud gyors töltést. Viszont nagyon jól bírja nyaralásokon nagyon jó hasznát szoktuk venni.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#19084) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

volna egy független s8, amin vodás bloatware appok vannak.
ezeket tisztességesen valahogy lelehet leszedni, hogy a kövi visszaállításnál ne legyenek?

Szépnapot!

(#19085) Mr.Silkó válasza Dexter-2000 (#19084) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Független rom feltétele?

De ha csak a látványuk zavar a menüben, vagy az akkut merítik, akkor elég egy disabler.

[ Szerkesztve ]

(#19086) OCTAMD


OCTAMD
őstag

Múltkor valakinek ígértem fekete s8+ G955F XEH kódot

8806088698717

Ez a kód,ha regisztrálni kívánt fekete S8+t akar venni valaki

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#19087) spider23 válasza Gascoigne74 (#19063) üzenetére


spider23
aktív tag

Ez sem rossz: [link]

(#19088) whited


whited
addikt

Üdv
T-mobile, MM, és még melyik boltok azok, ahol XEH-s a telefon ?
Végre sikerült döntsek, és emellett tenném le a voksom ( vagy lehet a plus mellett :D ) viszont nem tudom megéri-e a felárat a majdani +1 év (mivel ugye még nem tudom pontosan, mekkora is a felára)
Be tudná valaki nekem linkelni azokat, ahol biztosan magyart kapok?

Köszönöm !

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#19089) OCTAMD válasza whited (#19088) üzenetére


OCTAMD
őstag

Tmobileban nem kapsz XEH telot.

UPC-nél igen

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#19090) Mr.Silkó válasza whited (#19088) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Biztosan magyart a szolgáltatóknál és a hivatalos forgalmazóknál kapsz (pl.: SES, MM). A szolgáltatósok viszont nem XEH rommal jönnek.

[ Szerkesztve ]

(#19091) whited válasza Mr.Silkó (#19090) üzenetére


whited
addikt

akkor lehet enyhe képzavar van nálam :)
ami fontos lenne, hogy tudjak rá kérni majd +1 évet, ennek nem a XEH a feltétetele?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#19092) zzola válasza whited (#19088) üzenetére


zzola
félisten

(#19093) OCTAMD válasza whited (#19091) üzenetére


OCTAMD
őstag

XEH a magyar gyárilag független telo(nagycímkés EUROPEAN SIM CARD ONLY)

a kiscímkés magyar szolgáltatósok is kapnak 2 évet,a UPC-s pedig színtén XEH gyárilag független nagy címkés

Egyszerű ám ez :)

[ Szerkesztve ]

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#19094) 102jenő


102jenő
csendes tag

Huawei AP08Q QUICK 10000MA
Gyorstöltéssel.
Akik jó pwbankot keresnek. Van nem gyorstöltős változata is. Annak nem zöld az usb csatija.

[ Szerkesztve ]

(#19095) dptrsk válasza zzola (#19092) üzenetére


dptrsk
addikt

(#19096) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

Látom felmerült, hogy az Exynos QC3 kompatibilis-e. A válasz igen.

Sőt, a dolog oda-vissza megy, nekem a Sony tabletemet is gyorstölti a Samu fej.

Az ajánlott Xiaomi powerbank nagyon jó döntés.

Nillkin ügyben: jó cuccaik vannak, de kábelt ne vegyetek tőlük. 2db microusb kábelem is lehalt idő előtt, az UsbC-t meg nem szereti az S8+, csak lassú töltéssel megy, s a telefon szól is, hogy nem gyári a cucc.

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#19097) OCTAMD válasza dptrsk (#19095) üzenetére


OCTAMD
őstag

:)

Kell csinálni az összefoglalóba a magyar kódokról(ugye csak pár darab van) egy táblázatot és ki sem kell bontani a telot hozzá.Amúgy meg van a magyarokon ,magyar forgalmazói fehér utólagos címke.

De annyira nem sokan gyúrnak a XEH telókért,szerintem

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#19098) whited


whited
addikt

arról ki mit gondol, ha most csak a UPC-t nézem, hogy ott 100k-val több, mint 1 "sufnigsm" boltban.
megéri az a +100k felár azt a +1 évet ?

köszönöm a segítséget mindenkitől !

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#19099) zzola válasza dptrsk (#19095) üzenetére


zzola
félisten

Az árból azért lehet következtetni....hogy nem magyar importőrös. mall.hu szerintem ugyanolyan lehet, ott is több fajta van.

[ Szerkesztve ]

(#19100) leslien válasza SzlobiG (#19076) üzenetére


leslien
nagyúr

nekem innen van.

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.